Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσύνη μετά από παλινδρομη κυηση


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια και καλή χρονιά!!!! Νέα εδώ και θα ήθελα κ εγώ την άποψη σας. Είχα μια παλινδρομη κυηση τον Σεπτέμβριο του 2020 στην 4η εβδομάδα. Πριν λιγες μέρες έμαθα ότι είμαι έγκυος. Αναμενόμενη περίοδο στις 2/1/21. Θετικό τεστ και χοριακη 275 που την έκανα στις 31/12/20. Τώρα αγχώνομαι μηοως κάτι δεν πάει καλά αν και προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά. Στον γιατρό θα πάω πάλι την Παρασκευή. Παίρνω φυλιξο οξύ, utrogestan και salospir. Έχει κάποια ίδια εμπειρια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω το μεγαλύτερο ποσοστό των κοριτσιών εδώ μέσα έχουν παρόμοια εμπειρία. Και εγώ έχω περάσει το καλοκαίρι μια βιοχημικη και μια αποβολή. Τώρα διανύω τον 4ο μήνα και όλα φαίνονται καλά. Σίγουρα θα έχεις άγχος αρκετό όλες μας είχαμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Νομίζω το μεγαλύτερο ποσοστό των κοριτσιών εδώ μέσα έχουν παρόμοια εμπειρία. Και εγώ έχω περάσει το καλοκαίρι μια βιοχημικη και μια αποβολή. Τώρα διανύω τον 4ο μήνα και όλα φαίνονται καλά. Σίγουρα θα έχεις άγχος αρκετό όλες μας είχαμε.. 

Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά όσο μπορώ.... Εύχομαι και ελπίζω όλα να πάνε καλά και για εμένα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Malu είπε:

Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά όσο μπορώ.... Εύχομαι και ελπίζω όλα να πάνε καλά και για εμένα... 

Όλα θα πάνε καλά 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Malu είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλή χρονιά!!!! Νέα εδώ και θα ήθελα κ εγώ την άποψη σας. Είχα μια παλινδρομη κυηση τον Σεπτέμβριο του 2020 στην 4η εβδομάδα. Πριν λιγες μέρες έμαθα ότι είμαι έγκυος. Αναμενόμενη περίοδο στις 2/1/21. Θετικό τεστ και χοριακη 275 που την έκανα στις 31/12/20. Τώρα αγχώνομαι μηοως κάτι δεν πάει καλά αν και προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά. Στον γιατρό θα πάω πάλι την Παρασκευή. Παίρνω φυλιξο οξύ, utrogestan και salospir. Έχει κάποια ίδια εμπειρια? 

Ολα καλά θα πάνε...όπως λέει και η @Clairy. λίγο πολύ όλες είχαμε μια αποτυχία. Σκεφτόμαστε όμως θετικά και προχωράμε. Εγώ μια χαρά τη βλέπω τη χοριακή σου,,,ας ειναι η αρχή της τελειόμηνης εγκυμοσύνης σου και με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου γερό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Malu είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλή χρονιά!!!! Νέα εδώ και θα ήθελα κ εγώ την άποψη σας. Είχα μια παλινδρομη κυηση τον Σεπτέμβριο του 2020 στην 4η εβδομάδα. Πριν λιγες μέρες έμαθα ότι είμαι έγκυος. Αναμενόμενη περίοδο στις 2/1/21. Θετικό τεστ και χοριακη 275 που την έκανα στις 31/12/20. Τώρα αγχώνομαι μηοως κάτι δεν πάει καλά αν και προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά. Στον γιατρό θα πάω πάλι την Παρασκευή. Παίρνω φυλιξο οξύ, utrogestan και salospir. Έχει κάποια ίδια εμπειρια? 

Καλησπερα κοριτσι!! Ιδια εμπειρια και εγω μια παλινδρομη τον μαρτιο του 2020 και τωρα ειμαι παλι εγκυος (5η-6η εβδομαδα) και εχω τις ιδιες ανησυχίες με εσενα .. Περιμενω καθε φορα το ραντεβου με το γιατρο με φουλ αγχος ! Και εγω παιρνω φυλικο και utrogestan! Νομιζω πως δεν μπορει να μας βοηθησει κατι με το αγχος , περα απο θετικη σκέψη οσο γινεται και να προσπαθουμε να σκεφτόμαστε πως ηταν τυχαιο γεγονος και θα πανε ολα καλα !!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεχνά την παλινδρομη και επικεντρωσου στην καινούργια χοριακη, οι περισσότερες το έχουμε ζησει μην κανεις συγκρίσεις εγκυμοσύνης έτυχε δεν πήγε καλά κατι εφταιξε δεν περπάτησε. Ευχομαι όλα καλά αυτή την φορά και ΑΣΕ στην άκρη τις άσχημες σκέψεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...