Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αίμα 10 μέρες πριν την περίοδο


Recommended Posts

Καλό απόγευμα και καλή χρονιά σε όλους με υγεία!! 

Εχω ενα πρόβληματισμο και θέλω την άποψη σας γιατί έχω αγχωθεί. Περιμένω περιοδο σε δεκα μέρες και εδώ και πάνω απο μια εβδομάδα έχω συμπτώματα (ευαισθησία στο στήθος, κράμπες στην κοιλιά, πόνο στη μέση) σήμερα ειδα αίμα και τρόμαξα! Η περίοδος μου εδω και πολλά χρόνια ειναι σταθερή καθε 27-29 μέρες ποτέ δεν είδα τόσο νωρίς ουτε παίρνω κάποια φάρμακα. Να σας πω οτι προσπάθουμε για μωράκι. Έκλεισα ραντεβού στο γυναικολόγο μου αύριο αλλα αν είναι περίοδος θα το ακυρώσω. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Παρακαλώ πείτε μου αν εχει τυχει σε καμια άλλη κάτι έτσι. ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Eleni93 είπε:

Καλό απόγευμα και καλή χρονιά σε όλους με υγεία!! 

Εχω ενα πρόβληματισμο και θέλω την άποψη σας γιατί έχω αγχωθεί. Περιμένω περιοδο σε δεκα μέρες και εδώ και πάνω απο μια εβδομάδα έχω συμπτώματα (ευαισθησία στο στήθος, κράμπες στην κοιλιά, πόνο στη μέση) σήμερα ειδα αίμα και τρόμαξα! Η περίοδος μου εδω και πολλά χρόνια ειναι σταθερή καθε 27-29 μέρες ποτέ δεν είδα τόσο νωρίς ουτε παίρνω κάποια φάρμακα. Να σας πω οτι προσπάθουμε για μωράκι. Έκλεισα ραντεβού στο γυναικολόγο μου αύριο αλλα αν είναι περίοδος θα το ακυρώσω. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Παρακαλώ πείτε μου αν εχει τυχει σε καμια άλλη κάτι έτσι. ευχαριστώ πολύ 

Καλημέρα!! Εμένα κορίτσι μου δεν μου έχει τύχει αλλά μήπως είναι αίμα εμφύτευσης; συνεχίζεται το αίμα; έχει κανονική ποσότητα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Eleni93 είπε:

Καλό απόγευμα και καλή χρονιά σε όλους με υγεία!! 

Εχω ενα πρόβληματισμο και θέλω την άποψη σας γιατί έχω αγχωθεί. Περιμένω περιοδο σε δεκα μέρες και εδώ και πάνω απο μια εβδομάδα έχω συμπτώματα (ευαισθησία στο στήθος, κράμπες στην κοιλιά, πόνο στη μέση) σήμερα ειδα αίμα και τρόμαξα! Η περίοδος μου εδω και πολλά χρόνια ειναι σταθερή καθε 27-29 μέρες ποτέ δεν είδα τόσο νωρίς ουτε παίρνω κάποια φάρμακα. Να σας πω οτι προσπάθουμε για μωράκι. Έκλεισα ραντεβού στο γυναικολόγο μου αύριο αλλα αν είναι περίοδος θα το ακυρώσω. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Παρακαλώ πείτε μου αν εχει τυχει σε καμια άλλη κάτι έτσι. ευχαριστώ πολύ 

Καλησπέρα!! Εμένα μου είχε τύχει πριν πολλά χρόνια όταν χωρίς λόγο και αιτία απλά άλλαξε ο κύκλος μου! Βέβαια τότε ήμουν μικρή κ δεν προσπαθούσα για κάτι! Σου εύχομαι όμως να είναι αίμα εμφύτευσης!! Ενημέρωσε μας 👏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Eleni93 είπε:

Καλό απόγευμα και καλή χρονιά σε όλους με υγεία!! 

Εχω ενα πρόβληματισμο και θέλω την άποψη σας γιατί έχω αγχωθεί. Περιμένω περιοδο σε δεκα μέρες και εδώ και πάνω απο μια εβδομάδα έχω συμπτώματα (ευαισθησία στο στήθος, κράμπες στην κοιλιά, πόνο στη μέση) σήμερα ειδα αίμα και τρόμαξα! Η περίοδος μου εδω και πολλά χρόνια ειναι σταθερή καθε 27-29 μέρες ποτέ δεν είδα τόσο νωρίς ουτε παίρνω κάποια φάρμακα. Να σας πω οτι προσπάθουμε για μωράκι. Έκλεισα ραντεβού στο γυναικολόγο μου αύριο αλλα αν είναι περίοδος θα το ακυρώσω. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Παρακαλώ πείτε μου αν εχει τυχει σε καμια άλλη κάτι έτσι. ευχαριστώ πολύ 

Καλησπερα! Εμενα μου ετυχε μονο μια φορα (περσι), ηταν περιπου δωδεκα μερες πριν την περιοδο και λογικα ηταν αιμα ωορρηξιας. Κρατησε μονο μια μερα, δεν ηταν μεγαλη ποσοτητα και ηταν ανοικτο ροζ. Τον ιδιο μηνα ειχα θετικο τεστ εγκυμοσυνης. Σου ευχομαι να ειναι αιμα εμφυτευσης, πολλες κοπελες εχουν αιμα στην εμφυτευση. xx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλες μου καλημέρα και τα Φώτα!! Τελικά δυστυχώς είναι κανονική περίοδος πήγα και στο γυναικολόγο και δεν είναι ούτε κάποια κύστη ουτε μωράκι!!! Σας ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση! Μου έγραψε και κάποιες ορμόνικες εξετάσεις θα τις κάνω αλλά μου είπε ότι πιστεύει είναι το άγχος μου που δεν μένω έγκυος και αλλαξε ο κύκλος μου. Αχ κορίτσια μου μόνο εσείς με καταλαβαίνετε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eleni93 είπε:

Κοπέλες μου καλημέρα και τα Φώτα!! Τελικά δυστυχώς είναι κανονική περίοδος πήγα και στο γυναικολόγο και δεν είναι ούτε κάποια κύστη ουτε μωράκι!!! Σας ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση! Μου έγραψε και κάποιες ορμόνικες εξετάσεις θα τις κάνω αλλά μου είπε ότι πιστεύει είναι το άγχος μου που δεν μένω έγκυος και αλλαξε ο κύκλος μου. Αχ κορίτσια μου μόνο εσείς με καταλαβαίνετε.. 

Καλησπερα κοριτσι μου και χρονια πολλα! Δεν πειραζει, συνεχιζετε δυναμικα!!! Κανε τις εξετασεις σου, ηρεμησε, οσο γινεται και θα δεις οτι ολα θα πανε τελεια!!!Ολες πεεασαμε τα ιδια πανω κατω..Προσπαθειτε καιρο? xx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Nat20 είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου και χρονια πολλα! Δεν πειραζει, συνεχιζετε δυναμικα!!! Κανε τις εξετασεις σου, ηρεμησε, οσο γινεται και θα δεις οτι ολα θα πανε τελεια!!!Ολες πεεασαμε τα ιδια πανω κατω..Προσπαθειτε καιρο? xx

Προσπαθούμε εδώ κ 7-8 μήνες και με έχει κυριαρχήσει το άγχος γιατί σκέφτομαι διαφορά. Είμαι 29 χρόνων και δεν παίρνω ούτε φάρμακα ούτε είχα πρόβλημα ποτέ με την περίοδο μου. Θα παω αύριο για ορμόνικες εξετάσεις και να κάνει και ο άνδρας μου σπερματοδιαγραμμα. Έχω αγχωθεί πάρα πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eleni93 είπε:

Προσπαθούμε εδώ κ 7-8 μήνες και με έχει κυριαρχήσει το άγχος γιατί σκέφτομαι διαφορά. Είμαι 29 χρόνων και δεν παίρνω ούτε φάρμακα ούτε είχα πρόβλημα ποτέ με την περίοδο μου. Θα παω αύριο για ορμόνικες εξετάσεις και να κάνει και ο άνδρας μου σπερματοδιαγραμμα. Έχω αγχωθεί πάρα πολύ 

Μην αγχωνεσαι κοριτσι μου, εισαι πολυ μικρουλα! Εμενα μου πηρε 18 μηνες (ημουν 32.5 οταν ξεκινησα) για να τα καταφερω στο πρωτο μου μωρακι χωρις να εχω προβλημα με την περιοδο μου. Εγω ειχα ψηλη προλακτινη και δεν εκανα καλη ωορηξια παρολο που η περιοδος μου ηταν παντα σταθερη. Και γω αγχονωμουν παρα πολυ, ξερω πως ειναι ακριβως. 7-8 μηνες δεν ειναι μεγαλο διαστημα, καντε τις εξετασεις σας και θα δεις οτι θα ερθει πολυ συντομα! Να σκςφτεσαι θετικα!!! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nat20 είπε:

Μην αγχωνεσαι κοριτσι μου, εισαι πολυ μικρουλα! Εμενα μου πηρε 18 μηνες (ημουν 32.5 οταν ξεκινησα) για να τα καταφερω στο πρωτο μου μωρακι χωρις να εχω προβλημα με την περιοδο μου. Εγω ειχα ψηλη προλακτινη και δεν εκανα καλη ωορηξια παρολο που η περιοδος μου ηταν παντα σταθερη. Και γω αγχονωμουν παρα πολυ, ξερω πως ειναι ακριβως. 7-8 μηνες δεν ειναι μεγαλο διαστημα, καντε τις εξετασεις σας και θα δεις οτι θα ερθει πολυ συντομα! Να σκςφτεσαι θετικα!!! 😘

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Έμεινες κανονικά εγκυος ή έκανες θεραπεία? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Eleni93 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Έμεινες κανονικά εγκυος ή έκανες θεραπεία? 

Πηρα θεραπεια για την προλακτινη και εμεινα μετα απο δυο μηνες. Ολα τα υπολοιπα απο εξετασεις και των δυο ηταν φυσιολογικα. Η προλακτινη επηρεαζεται και απο το αγχος, για αυτο οταν ηρεμησα ηρθε κατευθειαν. Εγω μετα απο 15 μηνες ειχα κανει ολες τις ορμονολογικες και το βρηκα, σαλπιγγογραφια ειχα κανει στον ενα χρονο. Ολα θα πανε τελεια μολις διωξεις το αγχος! Ουτε χρονο δεν προσπαθεις, εχω φιλη που τα καταφερε στην ηλικια σου μετα απο 8 μηνες χωρις κανενα προβλημα, ηταν μονο πολυ αγχωμενη. Ολα θα πανε μια χαρα, πιστεψε το!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nat20 είπε:

Πηρα θεραπεια για την προλακτινη και εμεινα μετα απο δυο μηνες. Ολα τα υπολοιπα απο εξετασεις και των δυο ηταν φυσιολογικα. Η προλακτινη επηρεαζεται και απο το αγχος, για αυτο οταν ηρεμησα ηρθε κατευθειαν. Εγω μετα απο 15 μηνες ειχα κανει ολες τις ορμονολογικες και το βρηκα, σαλπιγγογραφια ειχα κανει στον ενα χρονο. Ολα θα πανε τελεια μολις διωξεις το αγχος! Ουτε χρονο δεν προσπαθεις, εχω φιλη που τα καταφερε στην ηλικια σου μετα απο 8 μηνες χωρις κανενα προβλημα, ηταν μονο πολυ αγχωμενη. Ολα θα πανε μια χαρα, πιστεψε το!!!

Μακάρι να ηρεμήσω γιατί όλες αυτό λένε οτι το άγχος είναι ότι χειρότερο! Αφού και με την περίοδο τώρα μου ήρθε πιο νωρίς από το άγχος μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Eleni93 είπε:

Μακάρι να ηρεμήσω γιατί όλες αυτό λένε οτι το άγχος είναι ότι χειρότερο! Αφού και με την περίοδο τώρα μου ήρθε πιο νωρίς από το άγχος μου! 

Ηρεμησε κοριτσι μου και θα δεις οτι ολα θα πανε τελεια!!! Περιμενε να κανετε τις εξετασεις σας και προσπαθησε οσο γινεται να μην το σκεφτεσαι. Δοκιμασε να το παρεις λιγο πιο χαλαρα, εχεις πολλα χρονια μπροστα σου να κανεις οσα παιδακια θελεις! Βρες πραγματα να σε απασχολουν ωστε να φευγει το μυαλο σου απο αυτο. Κανε την προσπαθεια σου καθε μηνα χαλαρα και σε λιγο καιρο θα γραφεις τα ευχαριστα, ειμαι σιγουρη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nat20 είπε:

Ηρεμησε κοριτσι μου και θα δεις οτι ολα θα πανε τελεια!!! Περιμενε να κανετε τις εξετασεις σας και προσπαθησε οσο γινεται να μην το σκεφτεσαι. Δοκιμασε να το παρεις λιγο πιο χαλαρα, εχεις πολλα χρονια μπροστα σου να κανεις οσα παιδακια θελεις! Βρες πραγματα να σε απασχολουν ωστε να φευγει το μυαλο σου απο αυτο. Κανε την προσπαθεια σου καθε μηνα χαλαρα και σε λιγο καιρο θα γραφεις τα ευχαριστα, ειμαι σιγουρη!!!

Μακάρι να σας πρήζω με άλλες απορίες σε λίγο καιρό 😂 Ξέρεις λες και γίνεται επίτηδες από τον καιρό που προσπαθούμε εχω μάθει δεν ξέρω για πόσες κοπέλες ότι εχουν μείνει έγκυες τόσο εύκολα και αυτό με αγχώνει νομίζω περισσότερο. Σκέφτομαι και διάφορα η παράνοια μου έχει κτυπήσει κοκκινο 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Eleni93 είπε:

Μακάρι να σας πρήζω με άλλες απορίες σε λίγο καιρό 😂 Ξέρεις λες και γίνεται επίτηδες από τον καιρό που προσπαθούμε εχω μάθει δεν ξέρω για πόσες κοπέλες ότι εχουν μείνει έγκυες τόσο εύκολα και αυτό με αγχώνει νομίζω περισσότερο. Σκέφτομαι και διάφορα η παράνοια μου έχει κτυπήσει κοκκινο 😂😂

Μακαρι, αυτο θα ειναι ομορφο πρηξιμο, για καλο σκοπο! 😂 Σε καταλαβαινω 100%, ετσι ημουν και γω. Οταν προσπαθουσα, ακουγα συνεχεια για γνωστες, φιλες κλπ που εμεναν ευκολα, διαβαζα και στο ιντερνετ, και παρανοουσα καθε μηνα που δεν ερχοταν (σκεψου αυτο επι 18 μηνες, τρελα)... Τα σεναρια που εκανα για το τι μπορει να ειχα, δεν υπηρχαν 😂 Γραφε εδω να ξεδινεις, καποιες φορες ειναι χαλαρωτικο!!!!😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nat20 είπε:

Μακαρι, αυτο θα ειναι ομορφο πρηξιμο, για καλο σκοπο! 😂 Σε καταλαβαινω 100%, ετσι ημουν και γω. Οταν προσπαθουσα, ακουγα συνεχεια για γνωστες, φιλες κλπ που εμεναν ευκολα, διαβαζα και στο ιντερνετ, και παρανοουσα καθε μηνα που δεν ερχοταν (σκεψου αυτο επι 18 μηνες, τρελα)... Τα σεναρια που εκανα για το τι μπορει να ειχα, δεν υπηρχαν 😂 Γραφε εδω να ξεδινεις, καποιες φορες ειναι χαλαρωτικο!!!!😁

Πραγματικά όμως δεν μπορώ να φανταστώ επί 18 μήνες σε τι φάση ήσουν!! Σκέφτεσαι όλα τα σενάρια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Eleni93 είπε:

Πραγματικά όμως δεν μπορώ να φανταστώ επί 18 μήνες σε τι φάση ήσουν!! Σκέφτεσαι όλα τα σενάρια! 

Ασε, ειχα χαθει.. Μου ηταν πολυ δυσκολο.. Εκανα και καθε μηνα τεστ ωορηξιας (ασε τα λεφτα που εδωσα) και καθε μηνα εβρισκα τις γονιμες οποτε δεν μπορουσα να καταλαβω γιατι δεν ερχοταν. Ειχε μεινει και η αδερφη μου εγκυος στους 8 μηνες (30 τοτε) και παρολο που χαρηκα τρελα, αγχωνομουν για μενα. Πολυ αγχος.. Ευτυχως μας εκανε την χαρη, εστω και με 18 μηνες προσπαθειας. Οτι θελεις, στειλε μου και προσωπικο μηνυμα αν προτιμας! 💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 6/1/2021 at 5:07 ΜΜ, ο/η Nat20 είπε:

Μην αγχωνεσαι κοριτσι μου, εισαι πολυ μικρουλα! Εμενα μου πηρε 18 μηνες (ημουν 32.5 οταν ξεκινησα) για να τα καταφερω στο πρωτο μου μωρακι χωρις να εχω προβλημα με την περιοδο μου. Εγω ειχα ψηλη προλακτινη και δεν εκανα καλη ωορηξια παρολο που η περιοδος μου ηταν παντα σταθερη. Και γω αγχονωμουν παρα πολυ, ξερω πως ειναι ακριβως. 7-8 μηνες δεν ειναι μεγαλο διαστημα, καντε τις εξετασεις σας και θα δεις οτι θα ερθει πολυ συντομα! Να σκςφτεσαι θετικα!!! 😘

Καλησπέρα, πως έφτιαξες την προλακτινη σου; πέρασαν 2 μήνες με αγωγή για να μείνεις έγκυος φυσιολογικα;

Συγνώμη που ρωτάω αλλά αυτή τη στιγμή ζω το ίδιο. Πάω στα 33, σταθερή περίοδο, ξαφνικά πρόβλημα προλακτινης, ηταν να κάνω εξωσωματική αλλά πρέπει να δω τι θα κάνω με προλακτινη και οιστραδιολη που ανέβηκαν πολύ. 

Ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/1/2021 at 9:14 ΜΜ, ο/η Nat20 είπε:

Μακαρι, αυτο θα ειναι ομορφο πρηξιμο, για καλο σκοπο! 😂 Σε καταλαβαινω 100%, ετσι ημουν και γω. Οταν προσπαθουσα, ακουγα συνεχεια για γνωστες, φιλες κλπ που εμεναν ευκολα, διαβαζα και στο ιντερνετ, και παρανοουσα καθε μηνα που δεν ερχοταν (σκεψου αυτο επι 18 μηνες, τρελα)... Τα σεναρια που εκανα για το τι μπορει να ειχα, δεν υπηρχαν 😂 Γραφε εδω να ξεδινεις, καποιες φορες ειναι χαλαρωτικο!!!!😁

Κορίτσια βλέπω ότι τελικά δεν είμαι η μόνη και εγώ τα ίδια αντιμετωπίζω. Ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνετε και εμένα... Μακάρι να νιώσουμε την μητρότητα όλες οι γυναίκες 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα, πως έφτιαξες την προλακτινη σου; πέρασαν 2 μήνες με αγωγή για να μείνεις έγκυος φυσιολογικα;

Συγνώμη που ρωτάω αλλά αυτή τη στιγμή ζω το ίδιο. Πάω στα 33, σταθερή περίοδο, ξαφνικά πρόβλημα προλακτινης, ηταν να κάνω εξωσωματική αλλά πρέπει να δω τι θα κάνω με προλακτινη και οιστραδιολη που ανέβηκαν πολύ. 

Ευχαριστώ 

Καλησπερα κοριτσι μου! Στους 16 μηνες προσπαθειας ανακαλυψα την ψηλη προλακτινη, πηρα αγωγη για τρεις μηνες (αυτο ηταν το πλανο) αλλα πριν ολοκληρωθει ο δευτερος μηνας με την αγωγη εμεινα εγκυος φυσιολογικα και σταματησα την αγωγη. Βασικα πρακτικα ηταν ο πρωτος μηνας προσπαθειας στις γονιμες με την αγωγη, αφου τον μηνα που ξεκινησα την αγωγη ειχαν περασει οι γονιμες. Αδιαθετησα μια φορα και τον δευτερο μηνα με την αγωγη τα καταφερα! Μην ανησυχεις, δεν ειναι σοβαρο προβλημα αυτο, φτιαχνει παρα πολυ ευκολα! 

Συγγνωμη αν το εχεις ξαναπει και που ρωταω, εξωσωματικη γιατι θα κανεις? Προσπαθειτε καιρο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nat20 είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου! Στους 16 μηνες προσπαθειας ανακαλυψα την ψηλη προλακτινη, πηρα αγωγη για τρεις μηνες (αυτο ηταν το πλανο) αλλα πριν ολοκληρωθει ο δευτερος μηνας με την αγωγη εμεινα εγκυος φυσιολογικα και σταματησα την αγωγη. Βασικα πρακτικα ηταν ο πρωτος μηνας προσπαθειας στις γονιμες με την αγωγη, αφου τον μηνα που ξεκινησα την αγωγη ειχαν περασει οι γονιμες. Αδιαθετησα μια φορα και τον δευτερο μηνα με την αγωγη τα καταφερα! Μην ανησυχεις, δεν ειναι σοβαρο προβλημα αυτο, φτιαχνει παρα πολυ ευκολα! 

Συγγνωμη αν το εχεις ξαναπει και που ρωταω, εξωσωματικη γιατι θα κανεις? Προσπαθειτε καιρο? 

Χαίρομαι πάρα πολύ για σένα γλυκια μανούλα...

Μακάρι να έρθει και εμένα η σειρά μου. Θα σου πω γιατί έφτασα εδώ.  4 χρόνια προσπαθούμε. όλα αυτά τα χρόνια έχουμε κάνει τα πάντα σχεδόν από εξετάσεις και οι 2. Έχουμε κάνει και μια αποτυχημένη σπέρματενχιση. έχουμε ανεξήγητη υπόγονιμότητα και δεν μας πρότειναν εξωσωματική λογο ηλικίας.. Με αυτά και με αυτά εφτασα 33 και λόγο που προσπαθούμε χρόνια βάλαμε μπροστά για εξωσωματική. δεν ξέρω τι μου συνεβει ξαφνηκα, ενώ έχω βρει γιατρό, έχω κάνει τον τελευταίο κύκλο εξετάσεων (και είπαμε να κάνουμε μια σπέρματενχιση μέχρι να έρθει η ώρα να περάσουμε επιτροπή) για την εξωσωματική και είμαι έτοιμη να έρθει περίοδος τον Δεκέμβρη δεν ήρθε ποτέ και από τοτε άρχισε η ταλαιπωρία μου, ένιωθα κουρασμένη, υπνηλία, ζαλάδες, πεισμένος στήθος ήρθε τελικα με 13 μέρες καθυστέρηση  χωρίς πόνους αλλά αιμα για πάνω από 20 μέρες άλλος γιατρός μου πε αποβολή, άλλος κύστη και η άλλη γιατρός ότι θα σταματισει το αίμα μόνο του γτ έχω ορμονική διαταραχή. Ενώ σταμάτησε το αίμα πριν μια βδομάδα λέω εντάξει επιτέλους συνεχίζουμε κανω λοιπόν την 2ρη μέρα υποτιθέμενης περιόδου εξετάσεις και βλεμουμε οιστραδιολη, προλακτινη στα ύψη! Δεν ξέρω από που να κρατηθώ...αν παρω αγωγές θα μπορώ να κάνω την εξωσωματική;αυτα 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Χαίρομαι πάρα πολύ για σένα γλυκια μανούλα...

Μακάρι να έρθει και εμένα η σειρά μου. Θα σου πω γιατί έφτασα εδώ.  4 χρόνια προσπαθούμε. όλα αυτά τα χρόνια έχουμε κάνει τα πάντα σχεδόν από εξετάσεις και οι 2. Έχουμε κάνει και μια αποτυχημένη σπέρματενχιση. έχουμε ανεξήγητη υπόγονιμότητα λογο άγχους και δεν μας πρότειναν εξωσωματική λίγο ηλικίας.. Με αυτά και με αυτά εφτασα 33 και λόγο που προσπαθούμε χρόνια βάλαμε μπροστά για εξωσωματική. δεν ξέρω τι μου συνεβει ξαφνηκα, ενώ έχω βρει γιατρό, έχω κάνει τον τελευταίο κύκλο εξετάσεων (και είπαμε να κάνουμε μια σπέρματενχιση μέχρι να έρθει η ώρα να περάσουμε επιτροπή) για την εξωσωματική και είμαι έτοιμη να έρθει περίοδος τον Δεκέμβρη δεν ήρθε ποτέ και από τοτε άρχισε η ταλαιπωρία μου, αιμορραγία για πάνω από 20 μέρες άλλος γιατρός μου πε αποβολή, άλλος κύστη, η άλλη θα σταματισει το αίμα μόνο του γτ έχω ορμονική διαταραχή. Ενώ σταμάτησε το αίμα πριν μια βδομάδα λέω εντάξει επιτέλους συνεχίζουμε κανω λοιπόν την 2ρη μέρα υποτιθέμενης περιόδου εξετάσεις και βλεμουμε οιστραδιολη, προλακτινη στα ύψη! Δεν ξέρω από που να κρατηθώ...αν παρω αγωγές θα μπορώ να κάνω την εξωσωματική;αυτα 🙄

Να εισαι καλα κοριτσακι μου! 💞

Καταλαβα.. Οταν δε σου ηρθε η περιοδος τον Δεκεμβρη, ειχες κανει καποιο τεστ να δεις? Πως σου ειπε ο ενας για αποβολη? Για κυστη, εχω ξανα ακουσει κατι παρομοιο. Λοιπον, καταρχην διωξε το αγχος οσο γινεται κοριτσι μου, ξερω ειναι δυσκολο αλλα το περασα και ξερω.. Δεν το λεω ετσι απλα.. Και εμεις δεν ειχαμε κανενα θεμα, μα κανενα ομως, ειχαμε κανει ολες τις εξετασεις περιπου στο χρονο, και ηταν ολα φυσιολογικα. Ολοι μου ελεγαν αγχος κλπ και δεν το πολυ πιστευα, αλλα οταν ξανα εκανα ορμονολογικες στους 16 μηνες βρεθηκε ψηλη η προλακτινη οπου μου ειπαν οτι επηρεαζεται απο αγχος, στρες κλπ. Προσπαθησε κοριτσι μου οσο γινεται να μην το σκεφτεσαι, κανε πραγματα για σενα, βρες ενα καλο γιατρο και ακολουθησε οτι σου πει. Δυστυχως δεν γνωριζω εαν μπορει να γινει η εξωσωματικη με τις αγωγες, αλλα και ετσι να ειναι, φτιαχνουν πολυ γρηγορα οι ορμονες με αγωγη. Μην ανησυχεις για αυτο.

Δεν ξερω εαν θα σου δωσει θαρρος η δικη μου ιστορια, αλλα εγω οπως σου ειπα εκανα 18 μηνες να τα καταφερω χωρις κανενα λογο εκτος απο αυτη την ορμονη που σιγουρα θα επηρεαστηκε απο αγχος κλπ. Ειχα πολυ και σκεφτομουν τα περι ηλικιας κλπ. Οταν τα καταφερα ημουν ακριβως 34. Γεννησα το κοριτσακι μου και οταν ηταν 13 μηνων, προσπαθησαμε για δευτερο με τη λογικη ακομα και αν αργησει να εχω περιθωρια. Ε τοτε που δεν το σκεφτομουν, ηρθε το μωρακι στο δευτερο μηνα προσπαθειας και ας ημουν 36 ακριβως (πριν μου συμβει αυτο δεν θα το πιστευα οτι θα τα καταφερνα πιο ευκολα οντας μεγαλυτερη!). Τωρα το δευτερο κοριτσακι μου ειναι 7 μηνων! Αυτα για να σου δωσω κουραγιο να μην σκεφτεσαι ηλικια, εχεις πολλα χρονια μπροστα σου να κανεις οσα μωρακια θελεις!!! 🙏👶💞

Θα χαρω πολυ να διαβασω θετικα νεα σου, οποτε θες γραφε να χαλαρωνεις!!! 😘

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Nat20 είπε:

Να εισαι καλα κοριτσακι μου! 💞

Καταλαβα.. Οταν δε σου ηρθε η περιοδος τον Δεκεμβρη, ειχες κανει καποιο τεστ να δεις? Πως σου ειπε ο ενας για αποβολη? Για κυστη, εχω ξανα ακουσει κατι παρομοιο. Λοιπον, καταρχην διωξε το αγχος οσο γινεται κοριτσι μου, ξερω ειναι δυσκολο αλλα το περασα και ξερω.. Δεν το λεω ετσι απλα.. Και εμεις δεν ειχαμε κανενα θεμα, μα κανενα ομως, ειχαμε κανει ολες τις εξετασεις περιπου στο χρονο, και ηταν ολα φυσιολογικα. Ολοι μου ελεγαν αγχος κλπ και δεν το πολυ πιστευα, αλλα οταν ξανα εκανα ορμονολογικες στους 16 μηνες βρεθηκε ψηλη η προλακτινη οπου μου ειπαν οτι επηρεαζεται απο αγχος, στρες κλπ. Προσπαθησε κοριτσι μου οσο γινεται να μην το σκεφτεσαι, κανε πραγματα για σενα, βρες ενα καλο γιατρο και ακολουθησε οτι σου πει. Δυστυχως δεν γνωριζω εαν μπορει να γινει η εξωσωματικη με τις αγωγες, αλλα και ετσι να ειναι, φτιαχνουν πολυ γρηγορα οι ορμονες με αγωγη. Μην ανησυχεις για αυτο.

Δεν ξερω εαν θα σου δωσει θαρρος η δικη μου ιστορια, αλλα εγω οπως σου ειπα εκανα 18 μηνες να τα καταφερω χωρις κανενα λογο εκτος απο αυτη την ορμονη που σιγουρα θα επηρεαστηκε απο αγχος κλπ. Ειχα πολυ και σκεφτομουν τα περι ηλικιας κλπ. Οταν τα καταφερα ημουν ακριβως 34. Γεννησα το κοριτσακι μου και οταν ηταν 13 μηνων, προσπαθησαμε για δευτερο με τη λογικη ακομα και αν αργησει να εχω περιθωρια. Ε τοτε που δεν το σκεφτομουν, ηρθε το μωρακι στο δευτερο μηνα προσπαθειας και ας ημουν 36 ακριβως (πριν μου συμβει αυτο δεν θα το πιστευα οτι θα τα καταφερνα πιο ευκολα οντας μεγαλυτερη!). Τωρα το δευτερο κοριτσακι μου ειναι 7 μηνων! Αυτα για να σου δωσω κουραγιο να μην σκεφτεσαι ηλικια, εχεις πολλα χρονια μπροστα σου να κανεις οσα μωρακια θελεις!!! 🙏👶💞

Θα χαρω πολυ να διαβασω θετικα νεα σου, οποτε θες γραφε να χαλαρωνεις!!! 😘

 

Να χαίρεσαι την όμορφη οικογένεια σου!!!! Στείλε μου λίγο μπεμπεδοσκονη μωρου για γουρι🤣Βέβαια μου δίνεις κουράγιο και ελπίδα σε ευχαριστώ παρα πολυ. Και γενικά με έχει βοηθήσει πολύ εδώ το φορουμ δεν νιώθω πλέον (η) μόνη και είναι πιο εύκολο να μοιράζομαι όλο αυτό γιατί νοιώθω ότι η μία καταλαβαίνει την άλλη. Η ψυχολογία είναι σοβαρός παράγοντας. Δεν ξέρω από που το συμπέρανε, ίσως γτ ποτέ δεν είχα κύστες; ίσως που του είπα πως μου ήρθε η περίοδος απλά Στις 10 μέρες καθυστέρησης είχα χωριακη μικροτερη του 2 και όταν ήρθε ξαφνικα η αιμοραγια ένιωσα σαν κάτι να ξεκολλισε από μέσα μου πονεσα εκείνη την στιγμή και έφυγε ενα "κομμάτι" και μετά η αιμοραγια δεν ήταν σαν την συνηθισμένη μου περίοδο μέχρι που κρατισε τόσες μέρες. Μου πε να πάρω προγεστερονη αλλά δεν πήρα. Αφού δεν σταματάγε το αιμα τόσες βδομάδες άλλος γιατρός μου κανε υπέρηχο και μου πε για την κύστη. Το αίμα σιγά σιγά σταματησε μόνο του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Να χαίρεσαι την όμορφη οικογένεια σου!!!! Στείλε μου λίγο μπεμπεδοσκονη μωρου για γουρι🤣Βέβαια μου δίνεις κουράγιο και ελπίδα σε ευχαριστώ παρα πολυ. Και γενικά με έχει βοηθήσει πολύ εδώ το φορουμ δεν νιώθω πλέον (η) μόνη και είναι πιο εύκολο να μοιράζομαι όλο αυτό γιατί νοιώθω ότι η μία καταλαβαίνει την άλλη. Η ψυχολογία είναι σοβαρός παράγοντας. Δεν ξέρω από που το συμπέρανε, ίσως γτ ποτέ δεν είχα κύστες; ίσως που του είπα πως μου ήρθε η περίοδος απλά Στις 10 μέρες καθυστέρησης είχα χωριακη μικροτερη του 2 και όταν ήρθε ξαφνικα η αιμοραγια ένιωσα σαν κάτι να ξεκολλισε από μέσα μου πονεσα εκείνη την στιγμή και έφυγε ενα "κομμάτι" και μετά η αιμοραγια δεν ήταν σαν την συνηθισμένη μου περίοδο μέχρι που κρατισε τόσες μέρες. Μου πε να πάρω προγεστερονη αλλά δεν πήρα. Αφού δεν σταματάγε το αιμα τόσες βδομάδες άλλος γιατρός μου κανε υπέρηχο και μου πε για την κύστη. Το αίμα σιγά σιγά σταματησε μόνο του...

Σε ευχαριστω κοριτσακι μου!!! Συντομα και στα δικα σου, σου στελνω μπολικη μπεμπεδοσκονη απο την μικρη μου μπεμπουλα!!! Ειναι και τυχερη γιατι παρολες τις δυσκολιες με καραντινες κλπ, ολα πηγαν καλα και ειναι συνεχεια με το χαμογελο, το πιο γελαστο μωρακι που εχω δει!!! 🥰

Καταλαβα τωρα γιατι σου ειπε για αποβολη, ισως και να ηταν βιοχημικη κοριτσι μου και μεχρι να κανεις την χοριακη στις 10 μερες καθυστερησης να επεσε. Ακομα και ετσι να ειναι ομως, σημαινει οτι εγινε η συλληψη. Μη ανησυχεις, προχωρα μπροστα και ολα θα πανε τελεια, θα το δεις!!! Και γω δεν το πιστευα για μενα και μεσα σε τρια χρονια καταφερα να εχω τα δυο μου θαυματακια!!!

Ολα να πανε τελεια, να μας ενημερωνεις! 💞🥰😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Nat20 είπε:

Σε ευχαριστω κοριτσακι μου!!! Συντομα και στα δικα σου, σου στελνω μπολικη μπεμπεδοσκονη απο την μικρη μου μπεμπουλα!!! Ειναι και τυχερη γιατι παρολες τις δυσκολιες με καραντινες κλπ, ολα πηγαν καλα και ειναι συνεχεια με το χαμογελο, το πιο γελαστο μωρακι που εχω δει!!! 🥰

Καταλαβα τωρα γιατι σου ειπε για αποβολη, ισως και να ηταν βιοχημικη κοριτσι μου και μεχρι να κανεις την χοριακη στις 10 μερες καθυστερησης να επεσε. Ακομα και ετσι να ειναι ομως, σημαινει οτι εγινε η συλληψη. Μη ανησυχεις, προχωρα μπροστα και ολα θα πανε τελεια, θα το δεις!!! Και γω δεν το πιστευα για μενα και μεσα σε τρια χρονια καταφερα να εχω τα δυο μου θαυματακια!!!

Ολα να πανε τελεια, να μας ενημερωνεις! 💞🥰😘

Έισαι πολύ ευγενικη και θετική να χαίρεσαι την οικογένεια σου... Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!!!Ναι προσπαθώ να μην τα σκέφτομαι (αλλά ώρες ώρες με ρίχνει πολύ) λέω ότι ειναι κάτι που φτιάχνετε, τόσα χρόνια περίμενα ας είναι το τελευταίο εμπόδιο. Και πάλι ευχαριστώ... Φιλιά πολλά ελπίζω να σας έχω καλα νεα και εγώ....!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/1/2021 at 3:57 ΜΜ, ο/η Eleni93 είπε:

Προσπαθούμε εδώ κ 7-8 μήνες και με έχει κυριαρχήσει το άγχος γιατί σκέφτομαι διαφορά. Είμαι 29 χρόνων και δεν παίρνω ούτε φάρμακα ούτε είχα πρόβλημα ποτέ με την περίοδο μου. Θα παω αύριο για ορμόνικες εξετάσεις και να κάνει και ο άνδρας μου σπερματοδιαγραμμα. Έχω αγχωθεί πάρα πολύ 

Καλησπέρα, Εσύ πως εισαι εντάξει οι εξετάσεις σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...