Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιες είμαστε μαζί!


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η karen είπε:

Καλημέρα και εγώ μαζί σας 9+5 ☺👶👶

Εγώ 9+3 είμαστε πολύ κοντά :) :)

Εχεις συμπτώματα;τι νιώθεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Τι ωραία να είμαστε εδώ να τα λέμε.για πείτε από συμπτώματα πως είστε?

Λοιπον , εχω πονο στο στηθος φουλ, μια περιεργη γευση στο στομα  και κατι πονακια τραβηγματα χαμηλα  που και που. Αναγουλες  και εμετους δν ειχα μεχρι στιγμης αν κ το στομαχι μου το νιωθω λιγο περιεργο και δν εχω και τοσο ορεξη να φαω . Απο υπνο αλλο τπτ αλλα νομιζω με επηρεαζουν και τα utrogestan που μου εχει δωσει να παιρνω.
Εσυ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Εγώ 9+3 είμαστε πολύ κοντά :) :)

Εχεις συμπτώματα;τι νιώθεις?

Γενικά ανακατεύομαι από τις πρώτες μέρες αλλά ήταν υποφερτό. Από την 7η εβδομάδα υποφέρω από το στομάχι μου. Εμετούς κάνω αλλά όχι κάθε μέρα και όχι πολλούς. Την προηγουμένη εβδομάδα ήμουν χάλια, ευτυχώς είχα άδεια. Σκέφτομαι πως θα τα καταφέρω σήμερα που θα αρχίσω ξανά δουλειά. Ευτυχώς νοιώθω κάπως καλύτερα. Ελπίζω σιγά σιγά να ηρεμήσω. Δεν μπορώ να φάω αρκετές τροφές που έτρωγα πριν και ανέχομαι πατάτες, ρύζι, μακαρόνια. 

Επίσης, δεν μπορώ με τίποτα να πιω το σίδηρο (αμπούλα) που μου έδωσε ο γυναικολόγος. 

Το στήθος μου έχει πρηστεί αρκετά κ έχει ξηροδερμία. 

Εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Γενικά ανακατεύομαι από τις πρώτες μέρες αλλά ήταν υποφερτό. Από την 7η εβδομάδα υποφέρω από το στομάχι μου. Εμετούς κάνω αλλά όχι κάθε μέρα και όχι πολλούς. Την προηγουμένη εβδομάδα ήμουν χάλια, ευτυχώς είχα άδεια. Σκέφτομαι πως θα τα καταφέρω σήμερα που θα αρχίσω ξανά δουλειά. Ευτυχώς νοιώθω κάπως καλύτερα. Ελπίζω σιγά σιγά να ηρεμήσω. Δεν μπορώ να φάω αρκετές τροφές που έτρωγα πριν και ανέχομαι πατάτες, ρύζι, μακαρόνια. 

Επίσης, δεν μπορώ με τίποτα να πιω το σίδηρο (αμπούλα) που μου έδωσε ο γυναικολόγος. 

Το στήθος μου έχει πρηστεί αρκετά κ έχει ξηροδερμία. 

Εσύ;

Κ εγω πολλα που ετρωγα πριν δν μου κανουν αισθηση . 
Το εχεις ανακοινωσει στην δουλεια σου; Ωστε να εισαι λιγο πιο προσεκτικη;

Επομενη επισκεψη στον γιατρο σου ποτε εχετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια εγώ είχα μια άθλια εβδομαδα και αυτή ήταν έβδομη ναυτίες ημικρανίες εμετούς ανακάτεμα από το πρωί μέχρι το βράδυ ευτυχώς σταμάτησαν .Δυσκοιλιοτητα αλλά παίρνω dufalac . Αυτή η άτιμη προγεστερονη τα κάνει όλα ,εγώ μέσα στην εβδομαδα θα πάω για υπέρηχο και αιματολόγο πλέον συνεχίζω cyclacur utrogestan vasclor filicine Α Ντιπικτηκες έκανα μια γενική αίματος ούρων καλλιέργεια και anti Xa .μολις κλείσω τρίτο μηνα είπε θα ξεκινήσουν πρωτόκολλο εγκυμοσυνης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η karen είπε:

Καλημερα κορίτσια εγώ είχα μια άθλια εβδομαδα και αυτή ήταν έβδομη ναυτίες ημικρανίες εμετούς ανακάτεμα από το πρωί μέχρι το βράδυ ευτυχώς σταμάτησαν .Δυσκοιλιοτητα αλλά παίρνω dufalac . Αυτή η άτιμη προγεστερονη τα κάνει όλα ,εγώ μέσα στην εβδομαδα θα πάω για υπέρηχο και αιματολόγο πλέον συνεχίζω cyclacur utrogestan vasclor filicine Α Ντιπικτηκες έκανα μια γενική αίματος ούρων καλλιέργεια και anti Xa .μολις κλείσω τρίτο μηνα είπε θα ξεκινήσουν πρωτόκολλο εγκυμοσυνης 

Καλημερα! Εσυ εχεις διδυμακια ;; 
Εχω παρατηρησει κ εγω δυσκοιλιοτητα επισης ωρες ωρες εχω και τρομερο φουσκωμα λες και εχω φαει πεντε πιατα φασολαδα και δν τρωω πολυ οποτε λες να φταιει το ουτρο;; 
Εγω εχω αυριο τις εξετασεις οποτε ψιλιαζομαι θα μου δωσει κ αλλα καλουδια σιδηρο κλπ κλπ. 
Μακαρι να σου περασουν τουλαχιστον οι αναγουλες κ οι ημικρανιες κοριτσι μου ειναι οτι χειροτερο . Τις εχω κ εγω αλλα δν με εχει πιασει ακομα καμια . 
Για την δυσκοιλιοτητα εχω παρει αποξηραμενα δαμασκηνα κ συκα κ τρωω καθε πρωι κ εχουν κανει δουλιτσα παντως . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Raphaela είπε:

Κ εγω πολλα που ετρωγα πριν δν μου κανουν αισθηση . 
Το εχεις ανακοινωσει στην δουλεια σου; Ωστε να εισαι λιγο πιο προσεκτικη;

Επομενη επισκεψη στον γιατρο σου ποτε εχετε;

Σήμερα λέω να το ανακοινώσω γιατί γενικά ζορίζομαι αρκετά επειδή δουλεύω με παιδιά μικρής ηλικίας, άσε. 

Εσύ δουλεύεις;

Στις 22/1 θα κάνω την αυχενική κ έπειτα θα με δει ο γιατρός μου ξανά. Βέβαια ίσως πάω κ νωρίτερα γιατί μου φαίνεται πολύ μακριά (θέλω να πάω από την προηγουμένη εβδομάδα αλλά είναι υπερβολή να πηγαίνω κάθε βδομάδα). 

Εσένα πως είναι το πλάνο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια μ αναγουλες κάποιες φορές. Εμετούς δεν κάνω. Πιο λιπαρό δέρμα. Κ σπυράκια στο πρόσωπο.αποστροφη σε όλα τα φαγητά χαχα το μόνο π θέλω είναι μακαρόνια,τραχανά χαχα. Στη δουλειά πάω κανονικα είναι γραφείου οπότε ένταξη την ψιλοπαλευω. Κ έχω 2 3 μέρες πε πιάνει πονοκέφαλος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Raphaela είπε:

Καλημερα! Εσυ εχεις διδυμακια ;; 
Εχω παρατηρησει κ εγω δυσκοιλιοτητα επισης ωρες ωρες εχω και τρομερο φουσκωμα λες και εχω φαει πεντε πιατα φασολαδα και δν τρωω πολυ οποτε λες να φταιει το ουτρο;; 
Εγω εχω αυριο τις εξετασεις οποτε ψιλιαζομαι θα μου δωσει κ αλλα καλουδια σιδηρο κλπ κλπ. 
Μακαρι να σου περασουν τουλαχιστον οι αναγουλες κ οι ημικρανιες κοριτσι μου ειναι οτι χειροτερο . Τις εχω κ εγω αλλα δν με εχει πιασει ακομα καμια . 
Για την δυσκοιλιοτητα εχω παρει αποξηραμενα δαμασκηνα κ συκα κ τρωω καθε πρωι κ εχουν κανει δουλιτσα παντως . 

Φουλ δυσκοιλιότητα αλλα τρώω τα πάντα από φυτικές πάω κάθε 5 μέρες η καημένη.για εξετάσεις πάω αύριο. Δεν έχω ξεκινήσει σίδηρο,μαγνήσιο,κλπ γύρω στην 10η από τι Μ είπε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Raphaela είπε:

Καλημερα! Εσυ εχεις διδυμακια ;; 
Εχω παρατηρησει κ εγω δυσκοιλιοτητα επισης ωρες ωρες εχω και τρομερο φουσκωμα λες και εχω φαει πεντε πιατα φασολαδα και δν τρωω πολυ οποτε λες να φταιει το ουτρο;; 
Εγω εχω αυριο τις εξετασεις οποτε ψιλιαζομαι θα μου δωσει κ αλλα καλουδια σιδηρο κλπ κλπ. 
Μακαρι να σου περασουν τουλαχιστον οι αναγουλες κ οι ημικρανιες κοριτσι μου ειναι οτι χειροτερο . Τις εχω κ εγω αλλα δν με εχει πιασει ακομα καμια . 
Για την δυσκοιλιοτητα εχω παρει αποξηραμενα δαμασκηνα κ συκα κ τρωω καθε πρωι κ εχουν κανει δουλιτσα παντως . 

Ναι 2.Ουτε εγώ τρώω ποσότητα δεν μπορώ και το βράδυ δεν τρώω μέχρι της 6.Νιωθω και εγώ λες και έχω φάει όλη την κατσαρόλα και πολλές φορές πονάει το στομάχι μου λες και έχει να φάει καμία εβδομαδα.Φαγητα μόνο όσπρια λαδερά ζυμαρικά και πατατες τίποτε άλλο δεν μπορώ να φάω .Μου είπε για περπάτημα αλλά ακόμη δεν έχω καταφέρει να πάω παρά μόνο δυο φορές. Έκανα και γλυκοζιομενη .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Σήμερα λέω να το ανακοινώσω γιατί γενικά ζορίζομαι αρκετά επειδή δουλεύω με παιδιά μικρής ηλικίας, άσε. 

Εσύ δουλεύεις;

Στις 22/1 θα κάνω την αυχενική κ έπειτα θα με δει ο γιατρός μου ξανά. Βέβαια ίσως πάω κ νωρίτερα γιατί μου φαίνεται πολύ μακριά (θέλω να πάω από την προηγουμένη εβδομάδα αλλά είναι υπερβολή να πηγαίνω κάθε βδομάδα). 

Εσένα πως είναι το πλάνο;

Εγω αυριο πρωι πρωι παω για υπερηχο κ εξετασεις ! Οποτε λογικα θα μου κλεισει κ το επομενο για αυχενικη σε κανα μηνα. Ωστοσο δν ξερω αν θα αντεξω τοσο διαστημα χωρις να ξερω τι γινεται. Θα δειξει. Θα το παιξω ψυχραιμη για αρχη . 
Αυτο το διαστημα δεν δουλευω απο επιλογη βεβαιως,  αλλα θα ξεκινησω συντομα να δουλευω απο το σπιτι γιατι αλλιως θα καθομαι να ασχολουμαι μονο με αυτο και θα τρελαθω . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Εγώ κορίτσια μ αναγουλες κάποιες φορές. Εμετούς δεν κάνω. Πιο λιπαρό δέρμα. Κ σπυράκια στο πρόσωπο.αποστροφη σε όλα τα φαγητά χαχα το μόνο π θέλω είναι μακαρόνια,τραχανά χαχα. Στη δουλειά πάω κανονικα είναι γραφείου οπότε ένταξη την ψιλοπαλευω. Κ έχω 2 3 μέρες πε πιάνει πονοκέφαλος.

Κ εγω εχω ακμη κ το φοβηθηκα τωρα π σταματησα τα παντα οτι θα φουντωσει . Σκεψου δν βαζω τιποτα τωρα λεω οτι γινει ας γινει το πολυ πολυ αν εχω θεμα θα συμβουλευτω δερματολογο . 
Θα ρωτησω αυριο αν κανει να περνω κανα παυσιπονο για πονοκεφαλο . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Raphaela είπε:

Κ εγω εχω ακμη κ το φοβηθηκα τωρα π σταματησα τα παντα οτι θα φουντωσει . Σκεψου δν βαζω τιποτα τωρα λεω οτι γινει ας γινει το πολυ πολυ αν εχω θεμα θα συμβουλευτω δερματολογο . 
Θα ρωτησω αυριο αν κανει να περνω κανα παυσιπονο για πονοκεφαλο . 

Depon κάνει να πάρουμε απλά δεν θέλω να επιβαρύνομαι βέβαια δεν κάνει να το  αφήνεις κ να πονάει! Εγώ βάζω την ενυδατικη μου αλλά αντιδράει κ σε αυτή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love32 αυτο σκεφτομαι κ εγω μ τα παυσιπονα οτι απο την μια δν κανει αλλα απο την δν ξερω κ αν ειναι σωστο να νιωθουμε και τοση ωρα δυσφορια. 
Εγω βαζω το σαπουνι της avene cleanance το πρασινο πρωι βραδυ και τιποτα αλλο . Πιστευω αν βαλω ενυδατικη επειδη εχω πολυ λιπαρο δερμα θα γινει το μπαμ. Δεν ξερω τι να κανω ως προς αυτο . Εχω κατι υποψιν μ αλλα αν δν το δοκιμασω δν θελω να το προτεινω . Θα σου πω αν ειναι .Το πρωι μονο βαζω την αντιηλιακη μου αλλα και σε αυτο το θεμα θελει προσοχη ποια θα επιλεξεις( skincare junkie😂

Γινεται παρτυ ορμονων οποτε ολα να τα περιμενουμε υποθετω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και η ώρα η καλή ! Όσες έχετε πητ το καλοκαίρι, να ξέρετε ότι έχουμε μαζευτεί από το Νοέμβρη  πολλές στο γκρουπ καλοκαιρινά μωράκια 2021! Ελάτε να κάνουμε παρέα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ κι εγώ!! Σήμερα μπήκα στην 8η εβδομάδα. 12 του μήνα έχω να πάω για τον δεύτερο υπέρηχο μου και μετά Αυχενική είπε η γιατρός. Από συμπτώματα,  το στήθος πονάει πολύ κατά διαστήματα, το στομάχι μου ώρες ώρες είναι λες και έχω περάσει γαστρεντερίτιδα, όταν με πιάνει πείνα με πιάνει πολύ ξαφνικά και απότομα. Γενικά δεν έχω λιγουρες. Καποιες στιγμές έχω αποστροφή για φαγητό και για νερό ακόμα. Εργάζομαι από το σπιτι προς το παρόν και θα δω πως θα συνεχίσω....! Σήμερα νιώθω μια ενόχληση μέσα στο πιπι μου, το έχω ξαναπάει όμως και χωρίς να είμαι έγκυος οπότε δεν  ανησυχώ πολυ. Λέω μήπως είναι από το καθισιο στην καρέκλα της κουζίνας για να βγάλω όλο το 8ωρο της δουλειάς....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anna90 και εγώ όταν κάθομαι έτσι ώρες πολλές δεν την παλεύω. Μόνο στο σπίτι ν νιώθω άνετα.Ολο ξάπλα θέλω να είμαι. :)

Και εγώ 12 ραντεβού κ μετά αυχενική!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raphaela είπε:

@Love32 αυτο σκεφτομαι κ εγω μ τα παυσιπονα οτι απο την μια δν κανει αλλα απο την δν ξερω κ αν ειναι σωστο να νιωθουμε και τοση ωρα δυσφορια. 
Εγω βαζω το σαπουνι της avene cleanance το πρασινο πρωι βραδυ και τιποτα αλλο . Πιστευω αν βαλω ενυδατικη επειδη εχω πολυ λιπαρο δερμα θα γινει το μπαμ. Δεν ξερω τι να κανω ως προς αυτο . Εχω κατι υποψιν μ αλλα αν δν το δοκιμασω δν θελω να το προτεινω . Θα σου πω αν ειναι .Το πρωι μονο βαζω την αντιηλιακη μου αλλα και σε αυτο το θεμα θελει προσοχη ποια θα επιλεξεις( skincare junkie😂

Γινεται παρτυ ορμονων οποτε ολα να τα περιμενουμε υποθετω. 

Εγώ είχα φουλ ξηρή επιδερμίδα και τώρα βγάζω κ σπυράκια χαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Εδώ κι εγώ!! Σήμερα μπήκα στην 8η εβδομάδα. 12 του μήνα έχω να πάω για τον δεύτερο υπέρηχο μου και μετά Αυχενική είπε η γιατρός. Από συμπτώματα,  το στήθος πονάει πολύ κατά διαστήματα, το στομάχι μου ώρες ώρες είναι λες και έχω περάσει γαστρεντερίτιδα, όταν με πιάνει πείνα με πιάνει πολύ ξαφνικά και απότομα. Γενικά δεν έχω λιγουρες. Καποιες στιγμές έχω αποστροφή για φαγητό και για νερό ακόμα. Εργάζομαι από το σπιτι προς το παρόν και θα δω πως θα συνεχίσω....! Σήμερα νιώθω μια ενόχληση μέσα στο πιπι μου, το έχω ξαναπάει όμως και χωρίς να είμαι έγκυος οπότε δεν  ανησυχώ πολυ. Λέω μήπως είναι από το καθισιο στην καρέκλα της κουζίνας για να βγάλω όλο το 8ωρο της δουλειάς....

Άμα κάθεσαι τόσες ώρες είναι λογικό να πονάς πάντως... Παρακολουθησε το

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...