Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Γενάρης να μας φέρει θετικό τεστ στο χέρι! Να γεμίσει τη χρόνια με πολλά πολλά μωρά!


Noname

Recommended Posts

Κορίτσια είμαι 3 μέρες πριν την περίοδο λογικά και παραπάνω σύμφωνα με το τεστακι ωορρηξίας και έχουν αρχίσει ήδη τα πονάκια βασικά τελείως διαφορετικά από άλλες φορές αλλά πονακια...βέβαια δεν νομίζω να έρθει αύριο γιατί συνήθως η θερμοκρασία αρχίζει να πέφτει από την προηγούμενη το βράδυ κι εγώ πριν από λίγο είχα 37.2 οπότε λογικά σε 3-4 μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια είμαι 3 μέρες πριν την περίοδο λογικά και παραπάνω σύμφωνα με το τεστακι ωορρηξίας και έχουν αρχίσει ήδη τα πονάκια βασικά τελείως διαφορετικά από άλλες φορές αλλά πονακια...βέβαια δεν νομίζω να έρθει αύριο γιατί συνήθως η θερμοκρασία αρχίζει να πέφτει από την προηγούμενη το βράδυ κι εγώ πριν από λίγο είχα 37.2 οπότε λογικά σε 3-4 μερες 

Καλημερα!! Καλο ακουγεται και τα διαφορετικά πονακια και η ψηλή θερμοκρασία! Λίγες μέρες υπομονή!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια είμαι 3 μέρες πριν την περίοδο λογικά και παραπάνω σύμφωνα με το τεστακι ωορρηξίας και έχουν αρχίσει ήδη τα πονάκια βασικά τελείως διαφορετικά από άλλες φορές αλλά πονακια...βέβαια δεν νομίζω να έρθει αύριο γιατί συνήθως η θερμοκρασία αρχίζει να πέφτει από την προηγούμενη το βράδυ κι εγώ πριν από λίγο είχα 37.2 οπότε λογικά σε 3-4 μερες

Καλημέρα,,,μακάρι να είναι το καλύτερο ξεκίνημα της χρονιάς για σας κοριτσάκι μου και να κάνουμε όλες νοερο πάρτι 🤞🙏❤️👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! @Kostef @condios προσπαθώ να αγνοήσω τα σημάδια και να μην μου μπαίνουν ιδέες γιατί φοβάμαι ότι στο τέλος θα έρθει η ακατανομαστη και θα πέσω στα πατωματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! @Kostef @condios προσπαθώ να αγνοήσω τα σημάδια και να μην μου μπαίνουν ιδέες γιατί φοβάμαι ότι στο τέλος θα έρθει η ακατανομαστη και θα πέσω στα πατωματα

Μη σκέφτεσαι τίποτα,,,ότι έγινε έγινε (ελπίζω ολόψυχα να έγινε το πολυπόθητο),,,δεν ανατρέπεται τίποτα,,,μόνο μπροστά κοιτάμε είπαμε!!!!!! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η condios είπε:

Μη σκέφτεσαι τίποτα,,,ότι έγινε έγινε (ελπίζω ολόψυχα να έγινε το πολυπόθητο),,,δεν ανατρέπεται τίποτα,,,μόνο μπροστά κοιτάμε είπαμε!!!!!! 😘

Σε ευχαριστω κοριτσι μου!! Αυτο προσπαθω να μην το σκεφτομαι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Σε ευχαριστω κοριτσι μου!! Αυτο προσπαθω να μην το σκεφτομαι.....

Καλησπέρα κι από εμένα κορίτσια!! Σας διαβάζω καιρό αλλά ποτέ δεν είχα γράψει! Απ' ότι έχω καταλάβει όλες όσες προσπαθούμε είμαστε ακριβώς στην ίδια καταστα! Κάτι λίγο διαφορετικό, και αμέσως να σκεφτούμε, βρε μήπως....;; Εγώ περιμένω σε 4 μέρες αλλά τι να το κάνεις!! Θεωρώ ότι έχω "δει" σημάδια αλλά για άλλη μια φορά θα έρθει!!! Δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι να είμαστε χαλαρές, να μην το σκεφτόμαστε κτλ!! Κουράγιο "αδερφές" μου, κουράγιο!!!

Υ.Γ. @Lacostaki ελπίζω να είσαι!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα κορίτσια!! Σας διαβάζω καιρό αλλά ποτέ δεν είχα γράψει! Απ' ότι έχω καταλάβει όλες όσες προσπαθούμε είμαστε ακριβώς στην ίδια καταστα! Κάτι λίγο διαφορετικό, και αμέσως να σκεφτούμε, βρε μήπως....;; Εγώ περιμένω σε 4 μέρες αλλά τι να το κάνεις!! Θεωρώ ότι έχω "δει" σημάδια αλλά για άλλη μια φορά θα έρθει!!! Δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι να είμαστε χαλαρές, να μην το σκεφτόμαστε κτλ!! Κουράγιο "αδερφές" μου, κουράγιο!!!

Υ.Γ. @Lacostaki ελπίζω να είσαι!!❤️

Καλησπερα κοριτσι μου καλως ηρθες στην παρεα μας!! Οπως λενε και τα υπολοιπα κοριτσια εδω μεσα οσο δεν την βλεπουμε ελπιζουμε!!! θεωρω οτι οσο χαλαρες και να θελουμε να ειμαστε δεν γινετε ερχονται τα σημαδια και μας χτυπανε την πορτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Κορίτσια έκανα ορμονολογικες αυτο το μήνα, μου τις είχε βάλει ο ενδοκρινολογος. Έπαθα σοκ πήρα τώρα τα αποτελέσματα και η fsh είναι 17,06 ενώ πριν από ένα χρόνο ήταν κάπου στο 12.... Τι γίνεται τώρα? Τελείωσε κάπου εδώ το παιχνίδι? 38 χρονών ειμαι εχω ελπίδες τι θινεται!?? Θα κανονισω αυριο ραντεβού και με γυναικολόγο επειγόντως... Χάλια έγινα βραδιάτικα. 

Καλησπέρα εγώ έκανα πριν ένα μην και η fsh ήταν 10.9 και χτες έκανα επαναληπτικές και ήταν στο 8,4 από ότι κατάλαβα κάθε μήνα μπορεί να αλλάζει!ο γιατρός μου είπε για να θεωρήσουμε ότι υπάρχει πρόβλημα πρέπει να είναι πάνω από 3 μήνες ανεβασμένο αλλιώς μπορεί να είναι και απλά τυχαίο δηλαδή ο μήνας που πέρασε να μην είχε καλή ωορεξια η και καθόλου!φωτογραφιζει στην ουσία το κύκλο που πέρασες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ ξεκινησα τα χάπια serpafar και είναι στην 4 μέρα!ηθελα να ρώτησα αν κάποια κοπέλα τα είχε πάρει και είχε πόνους χαμηλά δεξιά και αριστερά στην κοιλιά η να ανησυχήσω;ραντεβού με τον γιατρό έχω την Πέμπτη να δούμε τι γίνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

@Ευάγγελοςτ εσυ κοριτσι μου πως εισαι?

Μόλις γύρισα σπίτι lacostaki μου! Έχει τέλεια ημέρα και είπαμε με τον μικρό να βγούμε βολτιτσα!

Δυστυχώς άρχισαν τα πονάκια από χθες άρα αύριο θα μου έρθει κανονικά. Σήμερα το πρωί αμάρτησα και έκανα ένα τεστ αλλά το περίμενα ότι θα είναι αρνητικό. Είχα πει ότι δεν θα κάνω ξανά πριν την καθυστέρηση αλλά σήμερα έχουμε επέτειο και είπα μήπως είμαστε τυχεροί και κάνω κανένα ωραίο δωράκι στον άντρα μου! Αλλά όχι!☹️ 

Δεν πειράζει!🤥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια εγώ ξεκινησα τα χάπια serpafar και είναι στην 4 μέρα!ηθελα να ρώτησα αν κάποια κοπέλα τα είχε πάρει και είχε πόνους χαμηλά δεξιά και αριστερά στην κοιλιά η να ανησυχήσω;ραντεβού με τον γιατρό έχω την Πέμπτη να δούμε τι γίνεται 

Ναι εγώ τα έχω πάρει για 3 κύκλους.. μην αγχώνεσαι λογικό είναι αφού μεγαλώνουν τα αβγά κ απ' τις 2 ωοθήκες .. όλα καλά να πάνε.. θα τα σπάσεις με ένεση ovitrelle υποθετω?.. καλή επιτυχία!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναι εγώ τα έχω πάρει για 3 κύκλους.. μην αγχώνεσαι λογικό είναι αφού μεγαλώνουν τα αβγά κ απ' τις 2 ωοθήκες .. όλα καλά να πάνε.. θα τα σπάσεις με ένεση ovitrelle υποθετω?.. καλή επιτυχία!!!!

Να σου πω την αλήθεια δεν το γνωριζω αυτό γιατί από το άγχος μου εκείνη την μέρα που μου τα εξήγησε δεν θυμάμαι τίποτα αλλά νομίζω μου είπε πτι θα με βλέπει κάθε δυο μέρες από την Πέμπτη και μετά και όταν έρθει η ώρα θα τα σπάσουμε λογικά αυτό θα εννοεί!απλα διαβάζω για κύστες και τέτοια και με έχει πιάσει ένα άγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια εγώ ξεκινησα τα χάπια serpafar και είναι στην 4 μέρα!ηθελα να ρώτησα αν κάποια κοπέλα τα είχε πάρει και είχε πόνους χαμηλά δεξιά και αριστερά στην κοιλιά η να ανησυχήσω;ραντεβού με τον γιατρό έχω την Πέμπτη να δούμε τι γίνεται 

Σε ποια μέρα είσαι?. Κ εγώ έπαιρνα όχι αυτά κάπως αλλιώς. Κλομιφαινη πάντως. Είχα πόνους όταν ερχόταν η ωορρηξια.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Να σου πω την αλήθεια δεν το γνωριζω αυτό γιατί από το άγχος μου εκείνη την μέρα που μου τα εξήγησε δεν θυμάμαι τίποτα αλλά νομίζω μου είπε πτι θα με βλέπει κάθε δυο μέρες από την Πέμπτη και μετά και όταν έρθει η ώρα θα τα σπάσουμε λογικά αυτό θα εννοεί!απλα διαβάζω για κύστες και τέτοια και με έχει πιάσει ένα άγχος!

Μην αγχώνεσαι. Θα τα δείτε στον υπέρηχο την Πέμπτη.... Λογικά θα βγάζεις παραπάνω αυγουλακια. Έως ότου αυξηθούν. Κάποια από αυτά... Εγώ δεν τα είχα σπάσει. Τα αφήσαμε να σπάσουν μόνα τους. Όταν ήρθε η ώρα μας όρισε επαφές. Κ έτσι 👶🤰🤰🤱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Σε ποια μέρα είσαι?. Κ εγώ έπαιρνα όχι αυτά κάπως αλλιώς. Κλομιφαινη πάντως. Είχα πόνους όταν ερχόταν η ωορρηξια.... 

Είμαι στην 5 μέρα του κύκλου και είναι η Τετάρτη μέρα που παίρνω τα χάπια βέβαια η περίοδος μου σταμάτησε την Τετάρτη μέρα δεν ξέρω αν είναι από τα χάπια η από το άγχος μου που κόπηκε η περίοδος και νιώθω και τους πόνους και με αγχώνει λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μην αγχώνεσαι. Θα τα δείτε στον υπέρηχο την Πέμπτη.... Λογικά θα βγάζεις παραπάνω αυγουλακια. Έως ότου αυξηθούν. Κάποια από αυτά... Εγώ δεν τα είχα σπάσει. Τα αφήσαμε να σπάσουν μόνα τους. Όταν ήρθε η ώρα μας όρισε επαφές. Κ έτσι 👶🤰🤰🤱

Μακάρι να τα καταφέρουμε η έστω να δω την ωορεξια μου γιατί τον προηγούμενο μήνα που δεν έκανα ωορεξια αγχώθηκα παρα πολύ νόμιζα ότι τέλος δεν θα κάνω ποτέ παιδί και όταν έμαθα ότι υπάρχει λύση ηρεμισε και αυτό το μήνα νιώθω ότι κάτι παραπάνω κάνω νιώθω ότι φτάνω πιο κοντά στο όνειρο το κάνουμε παιδί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Μακάρι να τα καταφέρουμε η έστω να δω την ωορεξια μου γιατί τον προηγούμενο μήνα που δεν έκανα ωορεξια αγχώθηκα παρα πολύ νόμιζα ότι τέλος δεν θα κάνω ποτέ παιδί και όταν έμαθα ότι υπάρχει λύση ηρεμισε και αυτό το μήνα νιώθω ότι κάτι παραπάνω κάνω νιώθω ότι φτάνω πιο κοντά στο όνειρο το κάνουμε παιδί!

Εννοείται. Για όλα υπάρχει μια λύση. Αρκει να την ψάξεις..... Την 2η μέρα σου πε να τα ξεκινήσεις? Κ μέχρι πόσο? Εγώ θυμάμαι 6-9η νομίζω τα έπαιρνα. Στην καθεμία βέβαια δίνουν κι άλλες δοσολογίες. Κι άλλες μέρες. Γι αυτό θέλει να σε δει κι αύριο για να δει πως πας από νωρίς νωρίς... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ρωτησω κ κάτι ακόμα όσες ξέρουν, η ε2 βγήκε 10 καλή είναι αυτή? Η fsh 17,06 kai lh κάπου στο 5. Μέχρι να παωωστο γιατρό θα σκάσω νομίζω. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Εννοείται. Για όλα υπάρχει μια λύση. Αρκει να την ψάξεις..... Την 2η μέρα σου πε να τα ξεκινήσεις? Κ μέχρι πόσο? Εγώ θυμάμαι 6-9η νομίζω τα έπαιρνα. Στην καθεμία βέβαια δίνουν κι άλλες δοσολογίες. Κι άλλες μέρες. Γι αυτό θέλει να σε δει κι αύριο για να δει πως πας από νωρίς νωρίς... 

Μου είπε να τα πάρω από 2 έως 6 μέρα περιόδου!νομιζω παίζει ρόλο αν κανείς ωορεξια γενικά αν έχεις πολυκυστικες κάθε περίπτωση είναι άλλη δοσολογία εγώ ας πούμε δεν έκανα ωορεξια αλλά δεν έχω πολυκυστικες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Να σας ρωτησω κ κάτι ακόμα όσες ξέρουν, η ε2 βγήκε 10 καλή είναι αυτή? Η fsh 17,06 kai lh κάπου στο 5. Μέχρι να παωωστο γιατρό θα σκάσω νομίζω. 

 

Ποια μέρα του κύκλου σου πηγές να κανείς τις εξετάσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα η ε2 ήταν 73 και αν θυμάμαι καλά μου είπαν ότι ήταν ανεβασμένο άρα η fsh ήταν πραγματική αν ήταν κάτω από 40 μπορεί να ήταν και λάθος το αποτέλεσμα δηλαδή μια φωτογραφία στην ουσία από τον προηγούμενο κύκλο και όχι μόνιμα ανεβασμένη η fsh!αυτα μου τα είπε η ενδοκρινολόγος ο γυναικολόγος από την άλλη μου είπε τυχαίο γεγονός και ήταν σίγουρος ότι ήταν από άγχος και στεναχώρια και δεν είχα κάνει ωορεξια στον κύκλο και ετσι ήταν για κάποιο λόγο εκείνο το μήνα δεν έκανα ωορεξια και τώρα οι εξετάσεις βγήκαν καλές!ο γιατρός μου είπε κρατάμε αυτές στο μυαλό μας πήρα κάποια χάπια για να βοηθήσω την ωορεξια και επαναληπτικές εξετάσεις σε δυο μήνες πάλι γιατί για να έχουμε σωστή εικόνα θέλει λέει 3 φορές με το ίδιο αποτέλεσμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Μου είπε να τα πάρω από 2 έως 6 μέρα περιόδου!νομιζω παίζει ρόλο αν κανείς ωορεξια γενικά αν έχεις πολυκυστικες κάθε περίπτωση είναι άλλη δοσολογία εγώ ας πούμε δεν έκανα ωορεξια αλλά δεν έχω πολυκυστικες!

Ναι ναι κάπως έτσι γίνεται.... Εγώ επαιρνα κ πρωί κ βράδυ πχ. 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/12/2020 at 11:18 ΠΜ, ο/η Lacostaki είπε:

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ🤰❤️🍼🎂

Ελενακι12: ΓΈΝΝΗΣΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 29/06/20

🎂❤️

St3llina:Γέννησε αγορακι🍼💙

Frogel:Γέννησε κοριτσακι❤️🎂 

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/09/20 🍼💙

Evie2:ΓΕΝΝΗΣΕ κοριτσακι13/10/20🎂🎂

Mt3508: ΓΈΝΝΗΣΕ:3/8/20αγορακι💙😙

💗🎂💗

Mariaira:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σαμανη:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Mt3508:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/08/20:αγορακι👶

Tzortzina123:ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/08👶 

Whatever:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Xrita:ΘΕΤΙΚΟ👶 

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ👶 

gorgona:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Fanioko: ΘΕΤΙΚΟ👶 

👶

Katerinaki_dm:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Marba:ΘΕΤΙΚΟ👶 

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μάσα:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eiffel:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Hope19:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Kardoula1991:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Kallina:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ioannastr:ΘΕΤΙΚΟ👶 

BASOULA2:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σταυρι:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μαρινα22:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Beatrice:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Lactaki:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Prinssc1313:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Smurff88:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Natasha24:ΘΕΤΙΚΟ👶 

DIAMANTW:ΘΕΤΙΚΟ👶 

ζουζούνα*: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Clairy:ΘΕΤΙΚΟ👶 

billibas:ΘΕΤΙΚΟ 👶 

annie:ΘΕΤΙΚΟ👶 

anna90:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Starrr:ΘΕΤΙΚΟ👶 ΠΗΤ:05/07/21

Κορίτσια εγώ γέννησα 6/12 μια πανέμορφη μπέμπα!! Αν θέλετε ενημερωστε το πινακάκι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...