Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Γενάρης να μας φέρει θετικό τεστ στο χέρι! Να γεμίσει τη χρόνια με πολλά πολλά μωρά!


Noname

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Οχι είχα άλλες οδηγίες. Για 7 μέρες τα έπαιρνα και αυριο χοριακη, αλλά δε θα παω δεν υπάρχει λόγος για τη χοριακη. 

Α εμένα μου χε δώσει 14 μέρες...... Γι αυτό σε ρώτησα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kostef είπε:

Οχι είχα άλλες οδηγίες. Για 7 μέρες τα έπαιρνα και αυριο χοριακη, αλλά δε θα παω δεν υπάρχει λόγος για τη χοριακη. 

Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε? εγω επαθα μαλλον καποια αλεργια και εχω γεμισει μικρα σπυρακια απο την μεση και πανω μεχει και στο προσωπο

ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό. να προσέχεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμένα ακόμα άφαντη η περίοδος μόνο κάτι ελάχιστα μπεζ καφέ που αν δεν φορούσα σερβιετακι δεν θα φαινόντουσαν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι;

29η σήμερα ακριβώς πριν δυο πεμπτες εκανα ένεση για ωορρηξία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε? εγω επαθα μαλλον καποια αλεργια και εχω γεμισει μικρα σπυρακια απο την μεση και πανω μεχει και στο προσωπο

Ω! Περαστικά lacostaki μου! Λες να έφαγες κάτι και να σε πείραξε; Δες πως θα πάει αλλιώς ρώτα τον γιατρό σου μήπως χρειάζεται να πάρεις κάτι!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ω! Περαστικά lacostaki μου! Λες να έφαγες κάτι και να σε πείραξε; Δες πως θα πάει αλλιώς ρώτα τον γιατρό σου μήπως χρειάζεται να πάρεις κάτι!💗

Φάγαμε σουβλάκια εχθές ένα πίτα γύρο χοιρινό και ένα πίτα γύρο κοτόπουλο μετά το κοτόπουλο με έπιασε τώρα δεν ξέρω υποθέτω ότι με πείραξε ή το κοτόπουλο ή η σως είμαι από χθες με xozal και είμαι αρκετά καλύτερα θα περιμένω κάνα δυο μέρες και αν δω ότι δεν περάσει θα πάω σε δερματολόγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Φάγαμε σουβλάκια εχθές ένα πίτα γύρο χοιρινό και ένα πίτα γύρο κοτόπουλο μετά το κοτόπουλο με έπιασε τώρα δεν ξέρω υποθέτω ότι με πείραξε ή το κοτόπουλο ή η σως είμαι από χθες με xozal και είμαι αρκετά καλύτερα θα περιμένω κάνα δυο μέρες και αν δω ότι δεν περάσει θα πάω σε δερματολόγο

Το πιο πιθανό είναι να σε πείραξε η σως. Πιστεύω θα σου φύγει σιγά σιγά αλλά αν όχι συμφωνώ να πας και σε έναν δερματολόγο μήπως χρειάζεσαι κάποια άλλη θεραπεία! Και πάλι περαστικά Lacostaki μου!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Φάγαμε σουβλάκια εχθές ένα πίτα γύρο χοιρινό και ένα πίτα γύρο κοτόπουλο μετά το κοτόπουλο με έπιασε τώρα δεν ξέρω υποθέτω ότι με πείραξε ή το κοτόπουλο ή η σως είμαι από χθες με xozal και είμαι αρκετά καλύτερα θα περιμένω κάνα δυο μέρες και αν δω ότι δεν περάσει θα πάω σε δερματολόγο

Περαστικά σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Φάγαμε σουβλάκια εχθές ένα πίτα γύρο χοιρινό και ένα πίτα γύρο κοτόπουλο μετά το κοτόπουλο με έπιασε τώρα δεν ξέρω υποθέτω ότι με πείραξε ή το κοτόπουλο ή η σως είμαι από χθες με xozal και είμαι αρκετά καλύτερα θα περιμένω κάνα δυο μέρες και αν δω ότι δεν περάσει θα πάω σε δερματολόγο

Περαστικά σου κοριτσι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!εγω επιτέλους αδιαθέτησα και αύριο ξεκινάω τα χάπια για σπερματέγχυση!!!!

Καλησπέρα καλή αρχή κοίτα να δεις που χαιρόμαστε που ήρθε και έχουμε ελπίδα στο όνειρο🥰 τι χάπια σου έδωσε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Καλησπέρα καλή αρχή κοίτα να δεις που χαιρόμαστε που ήρθε και έχουμε ελπίδα στο όνειρο🥰 τι χάπια σου έδωσε;

Αυτό ακριβώς ελπίδα στο όνειρο το βλέπω κι εγώ σήμερα που αδιαθέτησα!serpafar μου έδωσε τα ίδια που πήρα τον προηγούμενο μήνα απλά σε αυτόν τον μήνα ειπα να κάνω την σπερματέγχυση μήπως και γίνει κάτι!ειναι το σπερμα μέτριο στην κινητικότητα!δεν ξέρω κατά ποσό θα αλλάξει αυτό με την ενίσχυση που θα του κάνουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Αυτό ακριβώς ελπίδα στο όνειρο το βλέπω κι εγώ σήμερα που αδιαθέτησα!serpafar μου έδωσε τα ίδια που πήρα τον προηγούμενο μήνα απλά σε αυτόν τον μήνα ειπα να κάνω την σπερματέγχυση μήπως και γίνει κάτι!ειναι το σπερμα μέτριο στην κινητικότητα!δεν ξέρω κατά ποσό θα αλλάξει αυτό με την ενίσχυση που θα του κάνουν!

Δίνει ένα μπουστ παραπάνω βρε παιδί μου. Καλό κάνει... Τύχη να χετε... Πολύ καλή επιτυχία.... Ας έχεις κ εσύ δύο ωαριακια. 💓Γθα ακόμη μεγαλύτερες πιθανότητες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!εγω επιτέλους αδιαθέτησα και αύριο ξεκινάω τα χάπια για σπερματέγχυση!!!!

Και εγώ αδιαθετησα σήμερα! Μαζί θα πηγαινουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακοριτσια μου εμενα σημερα ηρθαν τα τεστ ωορρηξιας και απο οτι ειδα σε κυκλο 31 ημερων που εχω εγω πρεπει να τα ξεκινησω τη 14η μερα..Να ρωτησω εσας που ξερετε καλυτερα ξεκιναω απο την 14η μερα και κανω 2 τεστ ? γιατι στις οδηγιες βλεπω κανω 1 η 2 οπως θελω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

ακοριτσια μου εμενα σημερα ηρθαν τα τεστ ωορρηξιας και απο οτι ειδα σε κυκλο 31 ημερων που εχω εγω πρεπει να τα ξεκινησω τη 14η μερα..Να ρωτησω εσας που ξερετε καλυτερα ξεκιναω απο την 14η μερα και κανω 2 τεστ ? γιατι στις οδηγιες βλεπω κανω 1 η 2 οπως θελω...

Ξεκινά καλύτερα νωρίτερα.. Σ κύκλο 31 ημερών ωορρηξια λογικά θα χεις - 14 μέρες. Δηλ 17η ημέρα. Σωστά? Απλά αν τα κάνεις πρώτη φορά μπορείς να ξεκινήσεις πχ 12η ημέρα με 1 την ημέρα... Κ 15 16η ημέρα 2 την ημέρα. Ανάλογα. Αν είσαι σπίτι δηλ κ σε βολεύει. Μπορείς να κάνεις ένα στις 11.30 πμ... Κ ένα σρις 6.30...εγω έτσι τα έκανα. Μόλις δεις θετικό. Σε 24 ώρες λογικά θα γίνει ωορρηξία... Επαφές να χεις ουτωσ η αλλιώς.... Κ μόλις δεις θετικό τεστ. Την ημέρα του θετικού κ τις επόμενες 2 ημέρες εάν αυτό είναι εφικτό... ❤️ Καλή επιτυχία!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

ακοριτσια μου εμενα σημερα ηρθαν τα τεστ ωορρηξιας και απο οτι ειδα σε κυκλο 31 ημερων που εχω εγω πρεπει να τα ξεκινησω τη 14η μερα..Να ρωτησω εσας που ξερετε καλυτερα ξεκιναω απο την 14η μερα και κανω 2 τεστ ? γιατι στις οδηγιες βλεπω κανω 1 η 2 οπως θελω...

λοιπόν επειδή τους τελευταίους μήνες το έχω μελετήσει πολύ το θέμα: "τεστ ωορρηξίας"  πρώτα από όλα αν τα τεστάκια είναι ταινίες τότε: 1) δεν το κάνεις με τα πρωινά ούρα, 2) ελαττώνεις τα υγρά για δυο ώρες πριν το κάνεις, 3) Η ορμόνη LH συντίθεται από τις 10:00-20:00 ιδανικά μεσημεριανές ώρες. Εγώ τα θετικά τα βλέπω συνήθως 14:30-15:00. Μένω, σχεδόν, από 12 κ μετά χωρίς πολλά νερά κ μετά στα τσίσα κάνω τεστ.

ΠΡΟΣΟΧΗ: το ένα τεστάκι από το άλλο πρέπει να απέχει 6 ώρες και όχι πριν τις 8 το βράδυ. Άρα ένα γύρω στις 13:00- 14:00 και το επόμενο ένα 19:00- 20:00 μου φαίνεται καλό σύμφωνα με το δικό μου πρόγραμμα φυσικά

Αν το τεστάκι σου είναι ψηφιακό, αν και ακριβούλι, θεωρώ ότι είναι λίγο πιο ξεκούραστο ναι μεν ελαττώνεις τα νερά αλλά δεν σου βάζει περιορισμο στο 10:00-20:00 τα κάνεις οποτε θέλεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cdr είπε:

λοιπόν επειδή τους τελευταίους μήνες το έχω μελετήσει πολύ το θέμα: "τεστ ωορρηξίας"  πρώτα από όλα αν τα τεστάκια είναι ταινίες τότε: 1) δεν το κάνεις με τα πρωινά ούρα, 2) ελαττώνεις τα υγρά για δυο ώρες πριν το κάνεις, 3) Η ορμόνη LH συντίθεται από τις 10:00-20:00 ιδανικά μεσημεριανές ώρες. Εγώ τα θετικά τα βλέπω συνήθως 14:30-15:00. Μένω, σχεδόν, από 12 κ μετά χωρίς πολλά νερά κ μετά στα τσίσα κάνω τεστ.

ΠΡΟΣΟΧΗ: το ένα τεστάκι από το άλλο πρέπει να απέχει 6 ώρες και όχι πριν τις 8 το βράδυ. Άρα ένα γύρω στις 13:00- 14:00 και το επόμενο ένα 19:00- 20:00 μου φαίνεται καλό σύμφωνα με το δικό μου πρόγραμμα φυσικά

Αν το τεστάκι σου είναι ψηφιακό, αν και ακριβούλι, θεωρώ ότι είναι λίγο πιο ξεκούραστο ναι μεν ελαττώνεις τα νερά αλλά δεν σου βάζει περιορισμο στο 10:00-20:00 τα κάνεις οποτε θέλεις

ταινιες ειναι ...τα διαβασα αυτα για τα υγρα και τους περιορισμους σε ωραριο και διαφορα ωρας ..τωρα που δεν δουλευω ακομη ειμαι χαλαρη ως προς το ωραριο...Ευχαριστώ πολυ για τις πληροφοριες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Ξεκινά καλύτερα νωρίτερα.. Σ κύκλο 31 ημερών ωορρηξια λογικά θα χεις - 14 μέρες. Δηλ 17η ημέρα. Σωστά? Απλά αν τα κάνεις πρώτη φορά μπορείς να ξεκινήσεις πχ 12η ημέρα με 1 την ημέρα... Κ 15 16η ημέρα 2 την ημέρα. Ανάλογα. Αν είσαι σπίτι δηλ κ σε βολεύει. Μπορείς να κάνεις ένα στις 11.30 πμ... Κ ένα σρις 6.30...εγω έτσι τα έκανα. Μόλις δεις θετικό. Σε 24 ώρες λογικά θα γίνει ωορρηξία... Επαφές να χεις ουτωσ η αλλιώς.... Κ μόλις δεις θετικό τεστ. Την ημέρα του θετικού κ τις επόμενες 2 ημέρες εάν αυτό είναι εφικτό... ❤️ Καλή επιτυχία!!!! 

Αυτο σκέφτηκα κ εγω να ξεκινησω με 1  τεστ για 2 μερες πχ.και οταν πλησιαζω να τα κάνω 2..τωρα που δεν δουλευω ακομα θα με βολεψει το ωραριο μια χαρα. Η αληθεια ειναι οτι ο αντρας μου μου ειπε να παρουμε τεστ ωορρηξιας και ειπαμε να δοκιμασουμε κ πιο στοχευμενα!! Ευχαριστώ πολυ για τις πληροφοριες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/1/2021 at 11:26 ΜΜ, ο/η lactaki είπε:

Αν τα βάζεις κολπικα πραγματι δεν έχουν παρενεργειες, από το στόμα όμως είναι σα να έχεις πιει δυο τρία ποτηρακια🤣🤣

Εμένα ευτυχώς δε μου κάνουν τίποτα κ έπαιρνα 3 κολπικά κ 3 από το στόμα καθημερινά 😅

Εγκυμοσύνη δεν είδα, αλλά άλλο αυτό 🙃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ntinaki83 είπε:

Αυτο σκέφτηκα κ εγω να ξεκινησω με 1  τεστ για 2 μερες πχ.και οταν πλησιαζω να τα κάνω 2..τωρα που δεν δουλευω ακομα θα με βολεψει το ωραριο μια χαρα. Η αληθεια ειναι οτι ο αντρας μου μου ειπε να παρουμε τεστ ωορρηξιας και ειπαμε να δοκιμασουμε κ πιο στοχευμενα!! Ευχαριστώ πολυ για τις πληροφοριες!!!

Εγώ να σου πω την αλήθεια μου δεν έβγαλα καλή άκρη με αυτά τα τεστ. Προσπάθησα να κάνω ότι διάβαζα αλλά δε μπορούσα να ξεχωρίσω πότε είναι πιο σκούρα η γραμμή κ μετά με άγχωναν κιόλας οπότε τα έκοψα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kukki είπε:

Εγώ να σου πω την αλήθεια μου δεν έβγαλα καλή άκρη με αυτά τα τεστ. Προσπάθησα να κάνω ότι διάβαζα αλλά δε μπορούσα να ξεχωρίσω πότε είναι πιο σκούρα η γραμμή κ μετά με άγχωναν κιόλας οπότε τα έκοψα

καλημερα!κ εγω τόσο καιρό δεν επαιρνα για να μην αγχωθω..αλλα επειδη ειπε ο αντρας μου να τα δοκιμασουμε ειπα να παρω...αν δω οτι δεν με βολευουν η με αγχωνουν θα δω τι θα κανω.Επισης τωρα δεν δουλευω οποτε εχω την ευκαιρια να τα κανω...οταν δουλευω ομως με ωραριο 12-9 δεν ξερω ποτε θα προλαβαινω να τα κανω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kukki είπε:

Εμένα ευτυχώς δε μου κάνουν τίποτα κ έπαιρνα 3 κολπικά κ 3 από το στόμα καθημερινά 😅

Εγκυμοσύνη δεν είδα, αλλά άλλο αυτό 🙃

Θα δεις θα δεις... Κ εγώ έτσι τα έπαιρνα στην εξωσωματική.. Με το τσουβάλι 🤣🤣 στην αρχή με πειράζαν μετα όμως τα συνήθισα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σήμερα ξύπνησα ήρεμη πάντως και προσπαθώ να τον αποφύγω όσο μπορώ! Όντως ο καιρός θα δείξει. Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!
    • Καλημέρα Αντωνία μου εγώ άλλαξα Γιατρό και τώρα περιμένω την περίοδο Μαϊου για να κάνουμε την διέγερση με προεμφυτευτικό για χρωμοσωμικές και βλέπουμε .Όχι πολύ αισιόδοξα τα πράγματα και λόγω της ηλικίας μου γιατί από ότι μου είπε ο νέος γιατρός ρισκάρουμε να μην βρούμε και κανένα να μεταφέρουμε .  
    • Ναι εννοείται πως πηγαίνουν σχολείο!! 2η χρονιά τώρα. Ο χειμώνας φέτος μας πήγε καλά δεν αρρώστησαν. Τον τελευταίο μήνα μας πάει καροτσάκι.. Καλά είμαι, πλέον που μεγάλωσαν είναι όλα πολυυυυυυ πιο εύκολα!!!! Αφού να σκεφτείς πάμε για 3ο.... Ήμουν έτοιμη να ξεκινήσω πάλι ενέσεις για εξωσωματική αλλά έμεινα έγκυος φυσιολογικά τον Ιανουάριο.. Δεν προχώρησε όμως, βιοχημική. Προς το παρόν δεν προχωράμε σε εξωσωματική λέμε να περιμένουμε λίγους μήνες μήπως κ έρθει πάλι μόνο του.. Εσείς; Σχολείο;
    • Και εμένα άρρωστος είναι ο μικρός !!! Μάλλον για γαστρεντερίτιδα το βλέπω… Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει η τι κάνω λάθος αλλά δεν μπορώ να σας στείλω μήνυμα ! Πηγαινετε σχολείο; Πως είσαι κορίτσι μου; Την παλεύεις με τα μικρά; 
    • Καλησπέρα!  Δυστυχώς εγώ δεν είμαι καλά, έχω μαστιτιδα... Ανέβασα πυρετό, έχω ρίγη, πονάει όλο μου το κορμί, ξεκίνησα σήμερα και αντιβίωση. Έχει κολλήσει ο δεξιός μαστός και δε βγάζει γάλα... Κυριολεκτικά υποφέρω..  Ο μικρός δόξα τω θεώ είναι καλά! Προσπαθεί να μπουσουλησει... Σέρνεται πιο πολύ το σκουληκακι μου αλλά πλέον γρήγορα 😂 Έχει βγάλει 4 δόντια ήδη... Το πέρασε δύσκολα όλο αυτό...  Τις τελευταίες μέρες είναι κολλημένος πάνω μου... Όλο αγκαλίτσα θέλει και όπου πάω από πίσω μου ❤️  Γυρίζω μέσα Σεπτέμβρη στη δουλειά... Πφφφφφ ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω... Τον γράψαμε σε ιδιωτικό βρεφονηπιακό σταθμό και τις πρώτες δύο εβδομάδες του Σεπτέμβρη θα τον βοηθήσω να προσαρμοστεί κι έπειτα θα γυρίσω κανονικά στη δουλειά.  Εσύ πότε επιστρέφεις; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...