Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Γενάρης να μας φέρει θετικό τεστ στο χέρι! Να γεμίσει τη χρόνια με πολλά πολλά μωρά!


Noname

Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η varvi είπε:

Καλημέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες!!

Λοιπόν τελικά πήγα και έκανα χοριακη σημερα το πρωι. Δεν άντεχα την αναμονη.  βγηκε 67,08 που με βαση τις τιμες του εργαστηριου απο 5.80 - 71.20 Gestation week: 3. 

Τηλεφωνικά ο γιατρός μου είπε οτι ειμαι εγκυος και να παω την ερχόμεη Δευτέρα να με δει διότι δεν έχω ακόμα καθυστέρηση και δεν θα μπορεσει να δει ακομα κατι. Είμαι παρα πολύ χαρούμενη και περιμενω με αγωνία να δω και με υπερηχογραφημα τι γινεται. Εύχομαι και ευελπιστώ όλες όσες θέλετε να μείνετε έγκυες πιστη, υπομονη και επιμονη. Τα φιλια μου!!!

συγχαρητηρια κοριτσι μου!να εχεις μια ομορφη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Εμένα μου έρχεται 14 μέρες μετά το θετικό. Τώρα μάλλον θα είναι 12 με 13 μέρες από την ωορρηξία λογικά. 

Ξερεις γιατι ρωταω? το ημερολογιο περιοδου μου εβγαζε ωορρηξια την 14 μερα και σαν μερα περιοδου 2 Φεβρουαριου εγω ομως ειχα θετικο την 11 μερα το σημειωσα και τωρα μου βγαζει σαν μερα ωορρηξιας την 11 αλλα εξακολουθει να μου βγαζει σαν μερα περιοδου 2 φεβρουαριου..απο την στιγμη που η μερα της ωορρηξιας πηγε 3 μερες νωριτερα απο αυτη που μου εβγαζε αρχικα δεν θα επρεπε να αλλαξει και ημερα τις περιοδου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η varvi είπε:

Καλημέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες!!

Λοιπόν τελικά πήγα και έκανα χοριακη σημερα το πρωι. Δεν άντεχα την αναμονη.  βγηκε 67,08 που με βαση τις τιμες του εργαστηριου απο 5.80 - 71.20 Gestation week: 3. 

Τηλεφωνικά ο γιατρός μου είπε οτι ειμαι εγκυος και να παω την ερχόμεη Δευτέρα να με δει διότι δεν έχω ακόμα καθυστέρηση και δεν θα μπορεσει να δει ακομα κατι. Είμαι παρα πολύ χαρούμενη και περιμενω με αγωνία να δω και με υπερηχογραφημα τι γινεται. Εύχομαι και ευελπιστώ όλες όσες θέλετε να μείνετε έγκυες πιστη, υπομονη και επιμονη. Τα φιλια μου!!!

Συγχαρητήρια κούκλα μου!!! Χαίρομαι πάρα πολύ για σένα!!!!!! Είσαι η τυχερή του μήνα!!! Μας έκανες ποδαρικο!!!! Μακάρι να πιάναμε όλες μας με τη μία!!! Εμείς είμαστε στην αναμονή... 3 μερουλες ακομα για να μη μου έρθει και είμαι σε αναμμένα κάρβουνα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dina970 τι εγινε κοριτσι μου ηρθε τελικα η ακατανομαστη? @varvi συγχαρητηρια κοριτσι μου ευχομαι να πανε ολα τελεια οταν θα εχεις επισημα καθυστερηση στειλε μου να σε βαλω στο πινακακι μπας και παρει μπρος και ακολουθησουμε και οι υπολοιπες γιατι αυτο τον μηνα κολλησαμε λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

@Dina970 τι εγινε κοριτσι μου ηρθε τελικα η ακατανομαστη? @varvi συγχαρητηρια κοριτσι μου ευχομαι να πανε ολα τελεια οταν θα εχεις επισημα καθυστερηση στειλε μου να σε βαλω στο πινακακι μπας και παρει μπρος και ακολουθησουμε και οι υπολοιπες γιατι αυτο τον μηνα κολλησαμε λιγο

Θα σου στειλω τη Δευτέρα που θα πάω γυναικολόγο να με δει για να ξέρω με σιγουριά. Τα φιλιά μου. Καλή τύχη σε όλες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Marakii είπε:

Συγχαρητήρια κούκλα μου!!! Χαίρομαι πάρα πολύ για σένα!!!!!! Είσαι η τυχερή του μήνα!!! Μας έκανες ποδαρικο!!!! Μακάρι να πιάναμε όλες μας με τη μία!!! Εμείς είμαστε στην αναμονή... 3 μερουλες ακομα για να μη μου έρθει και είμαι σε αναμμένα κάρβουνα... 

Αχ μη μου λες για αναμμένα κάρβουνα. Αφού εγώ δεν αντέχω γενικά σαν άνθρωπος την αναμονή. Σιγά μην άντεχα να περιμένω να δω καθυστέρηση. Θα μου βάζανε ζουρλομανδια. Χαχαχ. Είμαι τυχερή όντως . Τα καλύτερα ευχομαι σε όλες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Ξερεις γιατι ρωταω? το ημερολογιο περιοδου μου εβγαζε ωορρηξια την 14 μερα και σαν μερα περιοδου 2 Φεβρουαριου εγω ομως ειχα θετικο την 11 μερα το σημειωσα και τωρα μου βγαζει σαν μερα ωορρηξιας την 11 αλλα εξακολουθει να μου βγαζει σαν μερα περιοδου 2 φεβρουαριου..απο την στιγμη που η μερα της ωορρηξιας πηγε 3 μερες νωριτερα απο αυτη που μου εβγαζε αρχικα δεν θα επρεπε να αλλαξει και ημερα τις περιοδου?

Αν έχεις την εφαρμογή που έχει ένα ροζ ημερολόγιο με ένα άσπρο λουλούδι, αυτή έχω και εγώ, δεν αλλάζει η ημερομηνία με το να καταχωρήσεις ωορρηξία. Από τις ρυθμίσεις μόνο αν φτιάξεις εσυ τη διάρκεια του κύκλου. Σπαστικό είναι λίγο αλλά δεν αλλάζει.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η varvi είπε:

Καλημέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες!!

Λοιπόν τελικά πήγα και έκανα χοριακη σημερα το πρωι. Δεν άντεχα την αναμονη.  βγηκε 67,08 που με βαση τις τιμες του εργαστηριου απο 5.80 - 71.20 Gestation week: 3. 

Τηλεφωνικά ο γιατρός μου είπε οτι ειμαι εγκυος και να παω την ερχόμεη Δευτέρα να με δει διότι δεν έχω ακόμα καθυστέρηση και δεν θα μπορεσει να δει ακομα κατι. Είμαι παρα πολύ χαρούμενη και περιμενω με αγωνία να δω και με υπερηχογραφημα τι γινεται. Εύχομαι και ευελπιστώ όλες όσες θέλετε να μείνετε έγκυες πιστη, υπομονη και επιμονη. Τα φιλια μου!!!

Συγχαρητηρια κοριτσι μου!!! Να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη και να κρατησεις ενα γερο μωρακι στην αγκαλια σου! Με το καλο!!!❣️👶😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια..εμείς.καναμε.χθες β επιπέδου 20+6..όλα πήγαν πολύ καλά..μας είχε πει αγοράκι κ τελικά έχουμε κοριτσάκι..ανατροπή την τελευταία στιγμή..αχαχχα..ευτυχώς δν είχα ψωνίσει κάτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η DIAMANTW είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..εμείς.καναμε.χθες β επιπέδου 20+6..όλα πήγαν πολύ καλά..μας είχε πει αγοράκι κ τελικά έχουμε κοριτσάκι..ανατροπή την τελευταία στιγμή..αχαχχα..ευτυχώς δν είχα ψωνίσει κάτι...

Θα είχε το χεράκι της ανάμεσα φαίνεται η γλυκούλα!!! Γερό και τυχερό όπως και να χει!!! Να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!! 🎈❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Αν έχεις την εφαρμογή που έχει ένα ροζ ημερολόγιο με ένα άσπρο λουλούδι, αυτή έχω και εγώ, δεν αλλάζει η ημερομηνία με το να καταχωρήσεις ωορρηξία. Από τις ρυθμίσεις μόνο αν φτιάξεις εσυ τη διάρκεια του κύκλου. Σπαστικό είναι λίγο αλλά δεν αλλάζει.... 

Κι εγώ αυτή την εφαρμογή έχω κ είναι λίγο εκνευριστικη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Marakii είπε:

Κι εγώ αυτή την εφαρμογή έχω κ είναι λίγο εκνευριστικη..

Δυστυχώς δεν έχω βρει καλυτερη εφαρμογή στα ελληνικά, όλες έχουν και κάτι που δε μου αρέσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η DIAMANTW είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..εμείς.καναμε.χθες β επιπέδου 20+6..όλα πήγαν πολύ καλά..μας είχε πει αγοράκι κ τελικά έχουμε κοριτσάκι..ανατροπή την τελευταία στιγμή..αχαχχα..ευτυχώς δν είχα ψωνίσει κάτι...

Πριν κάτι χρόνια η πρώτη ξαδέλφη της μαμάς μου μέχρι τον 8 ήξερε ότι έχει κορίτσι έβαψε ροζ το δωμάτιο τα πήρε όλα σε ροζ αφού ήταν σίγουρο ότι είναι κορίτσι και αφού είχε κλείσει τον 8 και έμπαινε στον 9 πηγαίνει στον γιατρό της για υπέρηχο και τις λέει κάναμε λάθος τελικά είναι αγοράκι!!! Εγώ για να σου πω την αλήθεια είμαι κατά του ροζ η μπλε θεωρώ ότι είναι προτιμότερα τα ουδέτερα χρώματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Αν έχεις την εφαρμογή που έχει ένα ροζ ημερολόγιο με ένα άσπρο λουλούδι, αυτή έχω και εγώ, δεν αλλάζει η ημερομηνία με το να καταχωρήσεις ωορρηξία. Από τις ρυθμίσεις μόνο αν φτιάξεις εσυ τη διάρκεια του κύκλου. Σπαστικό είναι λίγο αλλά δεν αλλάζει.... 

Ναι αυτή εχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Δυστυχώς δεν έχω βρει καλυτερη εφαρμογή στα ελληνικά, όλες έχουν και κάτι που δε μου αρέσει. 

Ναι κι εγώ έψαξα και άλλες αλλά μόνο με αυτή βρίσκω κάποια άκρη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marakii είπε:

Συγχαρητήρια κούκλα μου!!! Χαίρομαι πάρα πολύ για σένα!!!!!! Είσαι η τυχερή του μήνα!!! Μας έκανες ποδαρικο!!!! Μακάρι να πιάναμε όλες μας με τη μία!!! Εμείς είμαστε στην αναμονή... 3 μερουλες ακομα για να μη μου έρθει και είμαι σε αναμμένα κάρβουνα... 

Είπαμε έχουμε lockdown και δεν δεχόμαστε επισκέψεις να πεις στην κύρια ότι είναι ανεπιθυμητη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Είπαμε έχουμε lockdown και δεν δεχόμαστε επισκέψεις να πεις στην κύρια ότι είναι ανεπιθυμητη

Εννοειται πως αυτό Ευχόμαστε!!!!! Καλά είναι πια !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

@Dina970 τι εγινε κοριτσι μου ηρθε τελικα η ακατανομαστη? @varvi συγχαρητηρια κοριτσι μου ευχομαι να πανε ολα τελεια οταν θα εχεις επισημα καθυστερηση στειλε μου να σε βαλω στο πινακακι μπας και παρει μπρος και ακολουθησουμε και οι υπολοιπες γιατι αυτο τον μηνα κολλησαμε λιγο

Καλησπερα κοριτσι μου οχι ακομα δεν εχει ερθει εμεις εκμεταλλευτήκαμε το θετικο ωορρηξιας !!! 😘😊 οποτε ειμαι σε αναμονη !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dina970 είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου οχι ακομα δεν εχει ερθει εμεις εκμεταλλευτήκαμε το θετικο ωορρηξιας !!! 😘😊 οποτε ειμαι σε αναμονη !!! 

ποσες μερες καθυστερηση εχεις? εκανες αλλο τεστακι μιλησες με τον γιατρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

ποσες μερες καθυστερηση εχεις? εκανες αλλο τεστακι μιλησες με τον γιατρο?

Αλλα τεστ οχι δεν εχω !! Σημερα ειμαι 3η μερα !!! Μαλλον διπλή ωορρηξια !! Γιατι και σημερα βγηκε θετικο !!!

Εχω και υγρα οπως στην ωορρηξια !!! 
μοα φορα μου ειχε τυχει ξανα πριν μηνες !!!μαλλον και τοτε διπλή ηταν η ωορρηξια !!!δεν μιλησα με τον γιατρο γιατι θελω να δω εαν θα μου ερθει εαν ερθει να παω να μ κανεη υπερηχο !!! Ετσι κ αλλιως τωρα δε μπορει να κανει κατι 😊 οποτε περιμενω λιγο ακομα !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η varvi είπε:

Καλημέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες!!

Λοιπόν τελικά πήγα και έκανα χοριακη σημερα το πρωι. Δεν άντεχα την αναμονη.  βγηκε 67,08 που με βαση τις τιμες του εργαστηριου απο 5.80 - 71.20 Gestation week: 3. 

Τηλεφωνικά ο γιατρός μου είπε οτι ειμαι εγκυος και να παω την ερχόμεη Δευτέρα να με δει διότι δεν έχω ακόμα καθυστέρηση και δεν θα μπορεσει να δει ακομα κατι. Είμαι παρα πολύ χαρούμενη και περιμενω με αγωνία να δω και με υπερηχογραφημα τι γινεται. Εύχομαι και ευελπιστώ όλες όσες θέλετε να μείνετε έγκυες πιστη, υπομονη και επιμονη. Τα φιλια μου!!!

Συγχαρητήρια κοριτσι μου!!!! Σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη με ενα γερο μωρό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Προς το παρόν χαίρεται και περιμένει..να δούμε πως θα είναι όταν γεννηθεί!! Αρχές Ιουνίου έχω πητ.. κορίτσι περιμένω πάλι!! Χαρά στον μπαμπά μας 🥰🥰

Αχχ τέλεια! 😍 όπως και να το κάνεις τα κοριτσάκια είναι γλύκες!!!!! Πώς θα’θελα κι εγώ ένα!!! 💗💕💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η DIAMANTW είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..εμείς.καναμε.χθες β επιπέδου 20+6..όλα πήγαν πολύ καλά..μας είχε πει αγοράκι κ τελικά έχουμε κοριτσάκι..ανατροπή την τελευταία στιγμή..αχαχχα..ευτυχώς δν είχα ψωνίσει κάτι...

Χαχαχα κορίτσι μου με το καλό!Και εγώ είμαι 23η εβδομάδα και έκανα β επιπέδου τη προηγούμενη εβδομάδα και μου έτυχε ακριβώς το αντίθετο από εσένα...πριγκίπισσα περιμέναμε να δούμε και τσουυυυπ πρώτο πλάνο βλέπουμε μια τσουτσου 😂

Μανούλα Μαϊου και εσύ λοιπόν...έτσι δεν είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Ξερεις γιατι ρωταω? το ημερολογιο περιοδου μου εβγαζε ωορρηξια την 14 μερα και σαν μερα περιοδου 2 Φεβρουαριου εγω ομως ειχα θετικο την 11 μερα το σημειωσα και τωρα μου βγαζει σαν μερα ωορρηξιας την 11 αλλα εξακολουθει να μου βγαζει σαν μερα περιοδου 2 φεβρουαριου..απο την στιγμη που η μερα της ωορρηξιας πηγε 3 μερες νωριτερα απο αυτη που μου εβγαζε αρχικα δεν θα επρεπε να αλλαξει και ημερα τις περιοδου?

Το ημερολόγιο μετράει τον κύκλο βάσει των ημερών που έχεις βάλει νομίζω..δηλαδή αν έχεις βάλει ότι έχεις κύκλο 25 ημερών, πάλι την ίδια μέρα θα σου λέει ότι έχεις την επόμενη περίοδο..νομίζω...

Επίσης αφού έχεις θετικό την 11η, ωορρηξία μπορεί να κάνεις την επόμενη μέρα..όχι απαραίτητα την 11η που είδες το θετικό τεστ..από όταν δεις θετικό τεστ η ωορρηξία θα γίνει μέσα σε 24-48 ώρες νομίζω αποτι γράφει στις οδηγίες..τώρα απόλυτα κανείς δε ξέρει τι γίνεται εκεί μέσα 😄 Μην το ψάχνεις πολύ, 2 μέρες πάνω 2 μέρες κάτω, αν είναι να’ρθει θα έρθει, αλλιώς δε θα έρθει ούτε 10 μέρες μετά...στο εύχομαι ☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Tonakiv είπε:

Άντε και ένα ευχάριστο!!!🎉🎉🎉🎉🎉

Μπράβο κορίτσι μου!!! Να έχεις μια τέλεια τελειομηνη εγκυμοσύνη και ένα υγιέστατο παιδάκι!!!❤️❤️❤️

@Tonakiv μου τι έκανες πήγες στο γιατρο??? Θυμάμαι οτι θα πήγαινες Δευτέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...