Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Γενάρης να μας φέρει θετικό τεστ στο χέρι! Να γεμίσει τη χρόνια με πολλά πολλά μωρά!


Noname

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η varvi είπε:

Καλημέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες!!

Λοιπόν τελικά πήγα και έκανα χοριακη σημερα το πρωι. Δεν άντεχα την αναμονη.  βγηκε 67,08 που με βαση τις τιμες του εργαστηριου απο 5.80 - 71.20 Gestation week: 3. 

Τηλεφωνικά ο γιατρός μου είπε οτι ειμαι εγκυος και να παω την ερχόμεη Δευτέρα να με δει διότι δεν έχω ακόμα καθυστέρηση και δεν θα μπορεσει να δει ακομα κατι. Είμαι παρα πολύ χαρούμενη και περιμενω με αγωνία να δω και με υπερηχογραφημα τι γινεται. Εύχομαι και ευελπιστώ όλες όσες θέλετε να μείνετε έγκυες πιστη, υπομονη και επιμονη. Τα φιλια μου!!!

Μπράβο σου κορίτσι!συγχαρητηρια μια όμορφη και τελειωμένη εγκυμοσύνη ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια χτες πηγα στον γιατρό 18 ημέρα κύκλου και είδε ότι είχα κάνει ωορεξια και μάλιστα είχε σκάσει διπλό του ειπα για τους πόνους που νιώθω σαν περιόδου και κου είπε Δεν είναι περιόδου είναι επειδή από το σκάσιμο επειδή ήταν διπλό έχω κάποιο υγρό δεν είναι κακό είναι καλό μου είπε μας δείχνει ότι η ωορεξια έγινε πολύ καλά και τον ρώτησα ποτέ περίπου έκανα ωορεξια και μου είπε 2 με 3 μέρες δηλαδή η 15 η 16 μπορεί και πιο πριν αλλά αυτό βλέπει περίπου!εγω όμως τον πόνο ωορεξιας τον ένιωσα 13 αυτό που με αγχώνει είναι ότι 16 και 17 δεν ήρθαμε σε επαφή λόγο δουλειάς!αν έγινε 16 πιστεύετε πιάνει που κάναμε στην 15 ;

Ναι.. 18η έχετε?? Σήμερα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα κορίτσια!
Τελικά έχει καμια εγκυούλα το θεματακι του Γενάρη ή όχι ακόμα;;

Εγώ κανονικά περιμένω σε 3 μέρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ εχω και εγω την ιδια ερωτηση, βεβαια θα την κανω και στον γιατρο μου σε καμια εβδομαδα που θα παω. Η ερωτηση ειναι η εξης? Εχω παντα πονο ωορρηξιας απο 12 χρονων, το θεμα ειναι ποτε ομως γινεται μετα τον πονο ή πιο πριν? 2 μηνες ακριβως κανω τα τεστ και οντως βγαινουν θετικα ακριβως πριν τον πονο. Το θεμα ομως ειναι οτι στην πρωτη εγκυμοσηνη ημουν ταξιδι εκανα τον πονο και μετα απο 2 μερεσ που γυρισα σπιτι εγινε η επαφη και πιαστηκε ο μπεμπης μου, αρα ρε κοριτσια τι παιζει με αυτο??? Καλα αυτο το μηνα οποτε ειμαι σπιτι θα κανω και μια προσπαθεια αληθεια χαχαχ πτωμα ξε πτωμα θα κανω τα παντα. Αρα τελικα μηπως ειναι βλακειες τα τεστ ρε κοριτσια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Ναι.. 18η έχετε?? Σήμερα? 

Όχι ούτε 18 είχαμε σήμερα πάλι θα μπορούμε το βράδυ όταν είχε πάει στον γιατρό την 11 μου είπε από μέρα σε μέρα θα γίνει μέχρι την 13 μέρα γιατί ήταν 20 χιλιοστά έτοιμα να σκάσουν και όντως 12 και 13 είχα τους πόνους ωορεξιας!εχω στεναχωρηθεί παρα πολύ αν τελικά έγινε 16 σημαίνει ότι το έχασα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η geo2222 είπε:

Όχι ούτε 18 είχαμε σήμερα πάλι θα μπορούμε το βράδυ όταν είχε πάει στον γιατρό την 11 μου είπε από μέρα σε μέρα θα γίνει μέχρι την 13 μέρα γιατί ήταν 20 χιλιοστά έτοιμα να σκάσουν και όντως 12 και 13 είχα τους πόνους ωορεξιας!εχω στεναχωρηθεί παρα πολύ αν τελικά έγινε 16 σημαίνει ότι το έχασα 

Μα αν θέλει να μείνει το σπέρμα μην ανησυχείς μένει. Άμα είναι να σου κάτσει... 💟 Έχε αισιοδοξία. Κ τώρα δε περιμένεις σε 12 μέρες?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Μα αν θέλει να μείνει το σπέρμα μην ανησυχείς μένει. Άμα είναι να σου κάτσει... 💟 Έχε αισιοδοξία. Κ τώρα δε περιμένεις σε 12 μέρες?? 

Βάση των τελευταίων περίοδων δεν περιμένω σε 8 μέρες!εχω 26 με 27 ημέρες κύκλο το τελευταίο 6μηνο!μακαρι να έγινε 12 με 13 χαχαχαχα!απλα σκέφτομαι ότι αν αδιαθετησω θα πιστεύω ότι φταίω εγώ που δεν είχαμε επαφή βέβαια την 15 έγινε στις 5 το πρωί όποτε πιάνει και 16 Ε;χαχαχαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Βάση των τελευταίων περίοδων δεν περιμένω σε 8 μέρες!εχω 26 με 27 ημέρες κύκλο το τελευταίο 6μηνο!μακαρι να έγινε 12 με 13 χαχαχαχα!απλα σκέφτομαι ότι αν αδιαθετησω θα πιστεύω ότι φταίω εγώ που δεν είχαμε επαφή βέβαια την 15 έγινε στις 5 το πρωί όποτε πιάνει και 16 Ε;χαχαχαχαχαχαχ

Σύμφωνα με την ωορρηξια που σου είπε ο γιατρός... Δηλ 16η συν 14 μέρες... 30 ημέρες κύκλο..  Τώρα σε ποια μέρα είσαι??? Επίσης γιατί έκανε τόσες μέρες να σε δει??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Ήρθαν σήμερα τα τεστακια και έκανα ένα πριν λίγο και βγήκε έτσι...οπότε αυτό σημαίνει ότι η μέρα του θετικού πέρασε ας ελπίσουμε ότι ήταν σωστές οι επαφές και περιμένουμε γύρω στις 2 εβδομάδες να δούμε τι κάναμε!!!!

IMG_20210119_152247.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ❤️🍼🎂❤️

Maroulita? :20/01

diana8:?

Lacostaki:02/02

I want a baby:?

Pangipot:?

Sillia:?

Αννια27:?

Ευάγγελοςτ:04/02

misofeggaro:26/01

Mari84:?

Love13:?

Tzina819:?

PAPAEVA?

Elisa91:?

A&O:?

Αντρέα:?

Αννι:?

Nikol:15/01

Litsadi:12/02

Pixies:? 

Kostef:28/01

Matilda94:? 

Ntinaki83:27/01 

Marakii:22/01 

Mt3508:14/01 

Ana1989? 

geo2222:? 

Celine:? 

Dina970:16/01

Tonakiv:04/02 

Elii:04/02

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ🤰❤️🍼🎂

Ελενακι12: ΓΈΝΝΗΣΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 29/06/20

🎂❤️

St3llina:Γέννησε αγορακι🍼💙

Frogel:Γέννησε κοριτσακι❤️🎂 

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/09/20 🍼💙

Evie2:ΓΕΝΝΗΣΕ κοριτσακι13/10/20🎂🎂

Mt3508: ΓΈΝΝΗΣΕ:3/8/20αγορακι💙😙

💗🎂💗

Mariaira:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σαμανη:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Mt3508:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/08/20:αγορακι👶

Tzortzina123:ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/08👶 

Whatever:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Xrita:ΘΕΤΙΚΟ👶 

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ👶 

gorgona:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Fanioko: ΘΕΤΙΚΟ👶 

👶

Katerinaki_dm:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Marba:ΘΕΤΙΚΟ👶 

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μάσα:ΓΕΝΝΗΣΕ 6/12/20 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ💗🎂🌺👶

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eiffel:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Hope19:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Kardoula1991:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Kallina:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ioannastr:ΘΕΤΙΚΟ👶 

BASOULA2:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σταυρι:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μαρινα22:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Beatrice:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Lactaki:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Prinssc1313:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Smurff88:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Natasha24:ΘΕΤΙΚΟ👶 

DIAMANTW:ΘΕΤΙΚΟ👶 

ζουζούνα*: ΘΕΤΙΚΟ :ΠΗΤ 22/07👶

Clairy:ΘΕΤΙΚΟ👶 

billibas:ΘΕΤΙΚΟ 👶 

annie: ΓΈΝΝΗΣΕ:09/01/21:ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ💙🍼💗🎂👶

anna90:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Starrr:ΘΕΤΙΚΟ👶 ΠΗΤ:05/07/21

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Σύμφωνα με την ωορρηξια που σου είπε ο γιατρός... Δηλ 16η συν 14 μέρες... 30 ημέρες κύκλο..  Τώρα σε ποια μέρα είσαι??? Επίσης γιατί έκανε τόσες μέρες να σε δει??? 

Με είδε στην 7 στην 9 και στην 11 στην 11 μου είπε αύριο μεθαύριο θα γίνει μετά μου είπε να με δει δε δυο μέρες πάλι και εγώ δεν μπορούσα λόγο δουλειάς και μπορούσα πάλι στην 18 και με είδε τότε βέβαια μου είπε ότι δεν είναι και σίγουρο να μου πει ποτέ έγινε πάντως ότι σίγουρα είχε γίνει εδώ και δυο μέρες δηλαδή δεν αποκλείει το ενδεχόμενο να έγινε και την 13 απλά εγώ εκείνη την ώρα στεναχωρήθηκα και κατάλαβα ότι ήταν λάθος που Δεν είχαμε επαφές ακόμα δυο μέρες επαφές!αυτο το υγρό που σκάει η ωορεξια φεύγει με την περίοδο;δηλαδή μπορεί να το έχω από την 14 μέρα ας πούμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Το φυλλικο βοηθάει στα σύνδρομα.. Γι αυτό είναι καλό να το παίρνουμε από πριν έτσι ώστε να υπάρχει σε τυχόν σύλληψη...... Κ εμένα ήταν οκ το φυλλικο μου αλλά έπαιρνα το φελισιν. 

κι εγω το φελισιν παιρνω απλα δεν ηξερα οτι πρεπει να το παιρνω πρωι τοσο καιρο το επαιρνα απογευμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Με είδε στην 7 στην 9 και στην 11 στην 11 μου είπε αύριο μεθαύριο θα γίνει μετά μου είπε να με δει δε δυο μέρες πάλι και εγώ δεν μπορούσα λόγο δουλειάς και μπορούσα πάλι στην 18 και με είδε τότε βέβαια μου είπε ότι δεν είναι και σίγουρο να μου πει ποτέ έγινε πάντως ότι σίγουρα είχε γίνει εδώ και δυο μέρες δηλαδή δεν αποκλείει το ενδεχόμενο να έγινε και την 13 απλά εγώ εκείνη την ώρα στεναχωρήθηκα και κατάλαβα ότι ήταν λάθος που Δεν είχαμε επαφές ακόμα δυο μέρες επαφές!αυτο το υγρό που σκάει η ωορεξια φεύγει με την περίοδο;δηλαδή μπορεί να το έχω από την 14 μέρα ας πούμε;

Το ωοθυλακιο που σκάει μένει εκεί κ τρέφει μέχρι να φτιάξει πλακούντα το μωράκι. 💟 Αλλιώς αν δεν γίνει γονιμοποίηση πέφτει.... Εγώ θυμάμαι πήγαινα κάθε δύο μέρες... Κ όταν ένιωσα τον πόνο έγινε όντως η ωορρηξια. Οπότε να ελπίζεις 💟

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

κι εγω το φελισιν παιρνω απλα δεν ηξερα οτι πρεπει να το παιρνω πρωι τοσο καιρο το επαιρνα απογευμα!!!

Οπότε θες το παίρνεις. Εγώ μετά το μεσημεριανό το πίνω. Κ το πρωί πίνω σίδηρο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Το ωοθυλακιο που σκάει μένει εκεί κ τρέφει μέχρι να φτιάξει πλακούντα το μωράκι. 💟 Αλλιώς αν δεν γίνει γονιμοποίηση πέφτει.... Εγώ θυμάμαι πήγαινα κάθε δύο μέρες... Κ όταν ένιωσα τον πόνο έγινε όντως η ωορρηξια. Οπότε να ελπίζεις 💟

Σε ευχαριστώ παρα πολύ για τις απαντήσεις σου!!!το ωοθυλάκιο ήταν εκεί και διπλό!παντως πόνους ωορεξιας και έντονους πολύ είχα 12 και 13 μέρα!!!!μακαρι θεε μου αλλά και όλο ότι με έπιασαν τα χάπια χαρούμενη νιώθω κάποια στιγμή θα γίνει και το θαυματακι τουλάχιστον έκανα σωστή ωορεξια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Σε ευχαριστώ παρα πολύ για τις απαντήσεις σου!!!το ωοθυλάκιο ήταν εκεί και διπλό!παντως πόνους ωορεξιας και έντονους πολύ είχα 12 και 13 μέρα!!!!μακαρι θεε μου αλλά και όλο ότι με έπιασαν τα χάπια χαρούμενη νιώθω κάποια στιγμή θα γίνει και το θαυματακι τουλάχιστον έκανα σωστή ωορεξια!!!

Ναι όλα καλά θα πάνε. Εγώ είχα μόνο ένα κ έπιασε 💟 περίμενε μερικές μερούλες. Κ ίσως κάνεις την ανατροπή 💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι όλα καλά θα πάνε. Εγώ είχα μόνο ένα κ έπιασε 💟 περίμενε μερικές μερούλες. Κ ίσως κάνεις την ανατροπή 💝

Μακάρι εγώ πάντως από σήμερα θα συνεχίσω και τις επαφές!!!ποτε δεν ξέρεις!!!!σε ευχαριστώ για όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η varvi είπε:

Καλημέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες!!

Λοιπόν τελικά πήγα και έκανα χοριακη σημερα το πρωι. Δεν άντεχα την αναμονη.  βγηκε 67,08 που με βαση τις τιμες του εργαστηριου απο 5.80 - 71.20 Gestation week: 3. 

Τηλεφωνικά ο γιατρός μου είπε οτι ειμαι εγκυος και να παω την ερχόμεη Δευτέρα να με δει διότι δεν έχω ακόμα καθυστέρηση και δεν θα μπορεσει να δει ακομα κατι. Είμαι παρα πολύ χαρούμενη και περιμενω με αγωνία να δω και με υπερηχογραφημα τι γινεται. Εύχομαι και ευελπιστώ όλες όσες θέλετε να μείνετε έγκυες πιστη, υπομονη και επιμονη. Τα φιλια μου!!!

Τι καλά και τι όμορφα νέα!!!!! Ότι καλύτερο με χαμόγελα από εδώ καο πέρα!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα κορίτσια!
Τελικά έχει καμια εγκυούλα το θεματακι του Γενάρη ή όχι ακόμα;;

Εμένα σήμερα ήρθε περίοδος κανονικά... πάμε δυναμικά για τους επόμενους μηνες! Δεν με παίρνει από κάτω..(κι ας φτάνουμε 1,5 χρόνο προσπαθειών!) καλή επιτυχία σε όλες με φουσκωμένες κοιλίτσες!!  💪🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Ε θέλει το χρόνο της 😂😂 ναι είμαι έγκυος στο 2ο..στον 5ο μήνα!! Σίγουρα έχεις κάποια κατακράτηση όταν δεν έχεις περίοδο, παρόλα αυτά είχα χάσει όλα τα κιλά πολύ γρήγορα..λίγο η κοιλίτσα φαινόταν μερικές φορές λίγο φουσκωμενη 😂😂

Μωρέ κι εγώ τα έχω χάσει όλα τα κιλά, πιστεύω ότι τα κιλά της εγκυμοσύνης φεύγουν εύκολα..9-10 είχα πάρει σύνολο, τις 2 πρώτες εβδομάδες τα είχα χάσει όλα εκτός από 1, και μετά το έχασα κι αυτό..κι εγώ όπως λες όταν τρώω φαίνεται λίγο φουσκωμένη η κοιλιά μου 😂😂

Με το καλό το μωράκι σου ❤️❤️ Θα χαρεί πιστεύω το αδερφάκι ☺️ Μάιο δηλαδή γεννάς; Αγοράκι ή κοριτσάκι; 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

κοριτσια να ρωτησω κατι? η περιοδος ερχετε 14 μερες μετα το θετικο της ωορρυξιας η μετα την ωορρυξια?

Καλησπέρα Λακοστακι! Δεν έρχεται απαραίτητα μετά από 14 μέρες..είναι φυσιολογικό να έρθει 11-16 μέρες μετά την ωορρηξία...συνήθως έρχεται 12-14 μέρες μετά...μετά την ωορρηξία πάντως, όχι μετά το θετικό..εκτός αν τη μέρα του θετικού κάνεις και ωορρηξία..😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

κοριτσια να ρωτησω κατι? η περιοδος ερχετε 14 μερες μετα το θετικο της ωορρυξιας η μετα την ωορρυξια?

Εμένα μου έρχεται 14 μέρες μετά το θετικό. Τώρα μάλλον θα είναι 12 με 13 μέρες από την ωορρηξία λογικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Μωρέ κι εγώ τα έχω χάσει όλα τα κιλά, πιστεύω ότι τα κιλά της εγκυμοσύνης φεύγουν εύκολα..9-10 είχα πάρει σύνολο, τις 2 πρώτες εβδομάδες τα είχα χάσει όλα εκτός από 1, και μετά το έχασα κι αυτό..κι εγώ όπως λες όταν τρώω φαίνεται λίγο φουσκωμένη η κοιλιά μου 😂😂

Με το καλό το μωράκι σου ❤️❤️ Θα χαρεί πιστεύω το αδερφάκι ☺️ Μάιο δηλαδή γεννάς; Αγοράκι ή κοριτσάκι; 🥰

Προς το παρόν χαίρεται και περιμένει..να δούμε πως θα είναι όταν γεννηθεί!! Αρχές Ιουνίου έχω πητ.. κορίτσι περιμένω πάλι!! Χαρά στον μπαμπά μας 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...