Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Γενάρης να μας φέρει θετικό τεστ στο χέρι! Να γεμίσει τη χρόνια με πολλά πολλά μωρά!


Noname

Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Αναλόγως την ευαισθησία του τέστ! Να κάνεις διπλή ωορρηξία με τόσο μεγάλη απόσταση περίεργο μου φαίνεται! Είχες ποτέ καθυστέρηση δύο εβδομάδες; Γιατί αν είναι ωορρηξία θα αδιαθετησεις σε ενάμιση μήνα! Περίμενε και σήμερα και κάνε αύριο το πρωί ένα άλλο τέστ με μεγαλύτερη ευαισθησία η μία χοριακη!💗

Οχι δεν εχει καθυστερηση ποτε 2 εβδομαδες  !!! Ο κυκλος μου ειναι 29-30 μερες!!! Εαν δω οτι συνεχιζεται αυτο θα κανω χοριακη αλλα απο την στιγμη που το τεστ βγαινει αρνητικο και η χοριακη αρνητική θα βγει οποτε ας περιμενω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

 

Κορίτσια καλησπέρα, συγνώμη η ερώτηση μου μπορεί να είναι χαζή. Θέλω και εγώ να έχω την χάρη της Αγίας Ζώνης, αλλα έχω κάνει πολιτικό γάμο και νιώθω πολύ άσχημα να την ζητήσω. Μπορώ να την πάρω και να την βάλω στις εικόνες και να μην την φοράω; ευχαριστώ 

Εγώ θεωρώ ότι μόνο καλό θα σου κάνει άμα την φοράς...στα μάτια του Θεού δεν πιστεύω ότι υπάρχει η διάκριση αυτή... Είναι για καλό σκοπό να την παραγγείλεις... εγώ με το που την φόρεσα έμεινα έγκυος αν και απεβαλα. Αυτόν τον μήνα την ξαναφορεσα και έχω 4 μέρες καθυστέρηση...Για να δούμε αν έκανε ξανά το θαύμα της. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η varvi είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις κούκλες. Δυστυχώς όχι δεν έκανα ακόμα χοριακη. Πήρα το γυναικολόγο τηλέφωνο Του είπα ότι έκανα  δύο τεστ και ίσα ίσα που βγήκε η γραμμή και ότι ακόμα δεν έχω καθυστέρηση. Μου είπε να μην πάω ακόμα να με δει γιατί δεν θα δει τιποτα. Πρώτα να έχω καθυστέρηση και μετά να πάω στο ιατρείο του. Με συμβούλεψε να μην κάνω ακόμα χοριακη χωρίς καθυστερηση. Πάντως δεν πρόκειται να περιμένω μέχρι την Παρασκευή που περιμένω περίοδο για να πάω. Είπα να ηρεμήσω λίγο σήμερα και να πάω Τετάρτη από μόνη μου για χοριακη. Σήμερα έχω ελαφριές πολύ ήπιες ζαλάδες και λίγη συχνοουρια. Το νιώθω ότι είμαι έγκυος. Θέλω να το επιβεβαιώσω όσο το δυνατόν πιο γρήγορα και ο γιατρός μου έκοψε τα πόδια με αυτά που μου είπε. Ρε κορίτσια αν έδειξε το τεστ είναι δυνατόν να μη δείξει η χοριακη? Γιατί μου είπε να μην κάνω ακόμα και να περιμένω καθυστέρηση?

Σου λέει να κάνεις χοριακη όταν πρελει γιατί αν κανεις νωρίτερα ναι μεν θα βγει θετική απλά θα είναι χαμηλή μ θα αγχωθείς.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

 

Κορίτσια καλησπέρα, συγνώμη η ερώτηση μου μπορεί να είναι χαζή. Θέλω και εγώ να έχω την χάρη της Αγίας Ζώνης, αλλα έχω κάνει πολιτικό γάμο και νιώθω πολύ άσχημα να την ζητήσω. Μπορώ να την πάρω και να την βάλω στις εικόνες σαν φυλαχτό και να μην την φοράω; ευχαριστώ 

Γιατι νοιωθεις ασχημα να την ζητησεις?? απο οτι καταλαβαινω δεν εκανες πολιτικο γαμο επειδη δεν πιστευεις?? και γιατι να μην την φορας? δεν θες η θεωρεις οτι δεν πρεπει λογω του πολιτικου γαμου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

 

Κορίτσια καλησπέρα, συγνώμη η ερώτηση μου μπορεί να είναι χαζή. Θέλω και εγώ να έχω την χάρη της Αγίας Ζώνης, αλλα έχω κάνει πολιτικό γάμο και νιώθω πολύ άσχημα να την ζητήσω. Μπορώ να την πάρω και να την βάλω στις εικόνες και να μην την φοράω; ευχαριστώ 

Κοιτα και εγώ πολιτικο έχω κάνει, λόγω συνθηκών δεν έχω καταφέρει να κάνω κανονικό. Έχω και ένα παιδακι ήδη που δεν έχουμε καταφέρει να το βαφτισουμε ακόμα. Τους έστειλα για τη ζώνη αλλά δέν το ρώτησαν , ουτε το σκέφτηκα σαν κάτι κακό για να μη ζητήσω τη ζώνη. Όπως νιώθει κάνει ο καθένας πιστευω. 

Αν έπρεπε να περιμενω να κάνω τον θρησκευτικό γάμο θα εμένα άτεκνη, ήταν να παντρευτω από το 18 αλλά μας έτυχαν πολλα στην οικογένεια. Πιστευω η Παναγία θέλει να κάνω παιδακια γι'αυτό και μου εδωσε το πρωτο. Μην αισθάνεσαι άσχημα είναι ευλογία. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

 

Κορίτσια καλησπέρα, συγνώμη η ερώτηση μου μπορεί να είναι χαζή. Θέλω και εγώ να έχω την χάρη της Αγίας Ζώνης, αλλα έχω κάνει πολιτικό γάμο και νιώθω πολύ άσχημα να την ζητήσω. Μπορώ να την πάρω και να την βάλω στις εικόνες σαν φυλαχτό και να μην την φοράω; ευχαριστώ 

Καλησπερα σας !!! Βεβαίως γινεται να την εχετε σαν φυλαχτό ❤️😊 θα σας βοηθησει πολυ 🙏🏼🙏🏼🙏🏼 Οπως εσεις νιώθετε !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Εμένα ο δικός μου που θα πάω την Τετάρτη δεν Μ είπε κάτι...βέβαια γ απλό υπέρηχο θα πάω..αλλά δεν έχει σημασία...Τι να κάνουμε;;; Χρειάζεται να προσέχουμε...

Εγώ θα τις πω άν είναι στην συζήτηση να έρθει στην εξέταση οκ ας μην είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

κι ομως οσο περιεργο να ακουγεται υπαρχει περιπτωση να μην βγαινει αρνητικο το τεστ και να εισαι εγκυος!!! εχει συμβει στην αδελφη μου....εγω θα σου ελεγα αν δεν ερθει μεχρι το πρωι να πας για χοριακη

Σκεφτομαι οτι θα βγει και η χοριακη αρνητική ομως θα περιμενω μεχρι κ αυριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Ίσως δεν ξέρω πρώτη φορά θα πάω σε αυτήν, ο προηγούμενος που είχα ήμουν με τον άντρα μου μέσα 

κοιτα να δεις αυτα ισχυουν απο την προηγουμενη καραντινα αλλα και ο δικος μου μια χαρα τον αφησε τον αντρα μου να μπει μεσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dina970 είπε:

Σκεφτομαι οτι θα βγει και η χοριακη αρνητική ομως θα περιμενω μεχρι κ αυριο

Με τον γιατρο σου εχεις μιλησει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Ίσως δεν ξέρω πρώτη φορά θα πάω σε αυτήν, ο προηγούμενος που είχα ήμουν με τον άντρα μου μέσα 

Κορίτσι μου κ γω τον προηγούμενο μήνα με τον άντρα μου πήγα. Ο ίδιος ο γιατρός μας είπε να πάμε μαζί κιόλας γιατί μαζί είμαστε σε αυτό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Με τον γιατρο σου εχεις μιλησει?

Οχι δεν εχω μιλησει ακομα λεω να περιμενω κι σημερα  ισως Απλα αλλαζει ο κυκλος μου δεν ξερω τι να πω!!! Μα να βγαινει θετικο ωορρηξιας ενω περιμενω περιοδο ειναι πολυ περιεργο και ειχα θετικο ωορρηξιας την 13η κ 14η μερα !!! Και ειδικα αρνητικο τεστ εγκυμ. Με καθυστερηση ? Και να ειμαι εγκυος ? Τι να πω δεν ξερω :) θα εβγαινε θετικο αν ημουνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dina970 είπε:

Οχι δεν εχω μιλησει ακομα λεω να περιμενω κι σημερα  ισως Απλα αλλαζει ο κυκλος μου δεν ξερω τι να πω!!! Μα να βγαινει θετικο ωορρηξιας ενω περιμενω περιοδο ειναι πολυ περιεργο και ειχα θετικο ωορρηξιας την 13η κ 14η μερα !!! 

ωραια να αλλαξει ο κυκλος σου για 3-4 αντε 5 μερες το καταλαβαινω αλλα αν εχεις τωρα ωορρηξια μιλαμε για 14 μερες τουλαχιστον ειναι πολλη μεγαλη διαφορα...για μενα περιμενε να δεις τι θα γινει και αυριο και μιλα με τον γιατρο σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

ωραια να αλλαξει ο κυκλος σου για 3-4 αντε 5 μερες το καταλαβαινω αλλα αν εχεις τωρα ωορρηξια μιλαμε για 14 μερες τουλαχιστον ειναι πολλη μεγαλη διαφορα...για μενα περιμενε να δεις τι θα γινει και αυριο και μιλα με τον γιατρο σου

Στην αδερφη σου τι ειχε συμβει θυμασαι ? Ειχε καθυστερηση κ αρνητικο τεστ ? :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dina970 είπε:

Στην αδερφη σου τι ειχε συμβει θυμασαι ? Ειχε καθυστερηση κ αρνητικο τεστ ? :) 

ειχε πανω απο μια εβδομαδα καθυστερηση με 3 αρνητικα τεστ η χοριακη μονο εδειξε και αλλο ενα που εκανε αφου τις ειχε βγει θετικη η χοριακη παλι αρνητικο βγηκε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lacostaki είπε:

ειχε πανω απο μια εβδομαδα καθυστερηση με 3 αρνητικα τεστ η χοριακη μονο εδειξε και αλλο ενα που εκανε αφου τις ειχε βγει θετικη η χοριακη παλι αρνητικο βγηκε

Πως γινεται αυτο ... πραγματικα δεν ξερω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Celine είπε:

Εγώ θεωρώ ότι μόνο καλό θα σου κάνει άμα την φοράς...στα μάτια του Θεού δεν πιστεύω ότι υπάρχει η διάκριση αυτή... Είναι για καλό σκοπό να την παραγγείλεις... εγώ με το που την φόρεσα έμεινα έγκυος αν και απεβαλα. Αυτόν τον μήνα την ξαναφορεσα και έχω 4 μέρες καθυστέρηση...Για να δούμε αν έκανε ξανά το θαύμα της. 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ για την απάντηση σου. Να σε πάντα καλά. Λυπάμαι για την απώλεια σου μην στεναχωριέσαι η ευτυχία είναι καθ οδών έχε πίστη και ελπίδα. 🌷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ για την απάντηση σου. Να σε πάντα καλά. Λυπάμαι για την απώλεια σου μην στεναχωριέσαι η ευτυχία είναι καθ οδών έχε πίστη και ελπίδα. 🌷

Σ' ευχαριστώ 🥰για όλες μας έχει ο Θεός...που θα πάει θα έρθει και η σειρά μας . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Γιατι νοιωθεις ασχημα να την ζητησεις?? απο οτι καταλαβαινω δεν εκανες πολιτικο γαμο επειδη δεν πιστευεις?? και γιατι να μην την φορας? δεν θες η θεωρεις οτι δεν πρεπει λογω του πολιτικου γαμου?

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου, το 2017 καναμε πολιτικό λόγο διάφορων καταστάσεων. Κάποια στιγμή ρωτήσαμε ένα ιερέα πάνω σε αυτό και η απάντηση του μας προβλημάτισε τόσο και σταματισα να το θέλω πιστεύοντας ότι είναι αμαρτία. 😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kostef είπε:

Κοιτα και εγώ πολιτικο έχω κάνει, λόγω συνθηκών δεν έχω καταφέρει να κάνω κανονικό. Έχω και ένα παιδακι ήδη που δεν έχουμε καταφέρει να το βαφτισουμε ακόμα. Τους έστειλα για τη ζώνη αλλά δέν το ρώτησαν , ουτε το σκέφτηκα σαν κάτι κακό για να μη ζητήσω τη ζώνη. Όπως νιώθει κάνει ο καθένας πιστευω. 

Αν έπρεπε να περιμενω να κάνω τον θρησκευτικό γάμο θα εμένα άτεκνη, ήταν να παντρευτω από το 18 αλλά μας έτυχαν πολλα στην οικογένεια. Πιστευω η Παναγία θέλει να κάνω παιδακια γι'αυτό και μου εδωσε το πρωτο. Μην αισθάνεσαι άσχημα είναι ευλογία. 

 

Έτσι όπως το θέτεις έχεις δίκιο, δεν έχω φύγει από την πίστη μου, άλλα είναι αμαρτίες...

Σε ευχαριστώ πολύ για την άπαντηση σου, σου εύχομαι να σε πάντα καλά και ευτυχισμένη 🌷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dina970 είπε:

Καλησπερα σας !!! Βεβαίως γινεται να την εχετε σαν φυλαχτό ❤️😊 θα σας βοηθησει πολυ 🙏🏼🙏🏼🙏🏼 Οπως εσεις νιώθετε !!!

Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας νιώθω καλύτερα με όσα μου είπατε, ίσως το σκέφτομαι υπερβολικά λόγο που κάποτε ένας ιερέας μας είχε πει πως δεν κάνει να ζητήσουμε κάτι τέτοιο 😒 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου, το 2017 καναμε πολιτικό λόγο διάφορων καταστάσεων. Κάποια στιγμή ρωτήσαμε ένα ιερέα πάνω σε αυτό και η απάντηση του μας προβλημάτισε τόσο και σταματισα να το θέλω πιστεύοντας ότι είναι αμαρτία. 😢

οχι κοριτσι μου αλλου ειναι οι αμαρτιες!!! ακομα και αυτος ο ιερεας που σε εκανε να νιωσεις ετσι μπορει να εχει περισσοτερες απο εσενα...ο ρολος του ειναι να στεκεται διπλα στους ανθρωπους οχι να τους κρινει...μην επιτρεπεις σε κανεναν να αμφισβητει την πιστη σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσι τι κάνεις;;; πως είσαι;;;; τώρα κ συ είσαι στον 7ο λογικά ή κ περισσότερο; με το καλό όλακαλα

Καλά κορίτσι μου είχα κάτι θεματάκια με το τράχηλο αλλά το ελέγχω. Ναι σήμερα είμαι 29η εβδομάδα ακριβώς.  Και φαντάσου έχω φτιάξει δωμάτιο(τρελλη🤣🥰🤣.  Εσυ ετοιμάζεσαι; με το καλό!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Μην ζητάς συγνώμη εδώ είμαστε για να βοηθάμε η μία την άλλη!!! Είχαμε τις επαφές μας γιατί έπιασε σκ δεν έχω προγραμματισμένες επαφές απλά προσπαθώ να εκμεταλλεύονται τις καταστάσεις θα προσπαθήσω να έχω και σήμερα...τώρα αν γυρίσει ψοφιος το βράδυ και δεν έχει κέφια δεν θα του βάλω και το μαχαίρι στο λαιμό...απλά το πρόβλημα είναι ότι τελευταία όταν είμαι στις γόνιμες σκοτώνεται στην δουλειά και γυρνάει ψοφιος όταν περνάνε η γόνιμες χαλαρώνουν τα πράγματα λες και κάποιος το κάνει επίτηδες ακόμα και που τον γύρισαν απόγευμα τώρα έγινε τις ποιο σημαντικές μέρες του κύκλου

Ποσο σε καταλαβαίνω.. Τα ίδια σκεφτόμουν  και εγώ όμως ξέρεις κάτι;; αμα ειναι να έρθει θα έρθει κ με μια επαφή.. Χαλάρωσε και απόλαυσε το. Όλες θα γίνουμε μάνες με τον ένα η τον άλλο τρόπο στο χέρι μας και στο χέρι του Θεου είναι.. Ευχομαι ότι γίνει να γίνει με το καλό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...