Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Γενάρης να μας φέρει θετικό τεστ στο χέρι! Να γεμίσει τη χρόνια με πολλά πολλά μωρά!


Noname

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elli!!! είπε:

Δυστυχώς δεν γνωρίζω να σου πω! Σίγουρα καποιο κοριτσι θα σου πει. Με τον γιατρό σου μίλησες? Τι σου είπε?

Όταν βγήκαν τα αποτελέσματα τον πήρα τηλ κ είχε αφήσει το τηλ του στην γραμματέα του γιατί έκανε κάποια επέμβαση.. άρα αύριο θα επικοινωνήσουμε... Γιατί τέτοια ώρα δεν τον ενοχλώ αφού δεν μου έχει απαντήσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Όταν βγήκαν τα αποτελέσματα τον πήρα τηλ κ είχε αφήσει το τηλ του στην γραμματέα του γιατί έκανε κάποια επέμβαση.. άρα αύριο θα επικοινωνήσουμε...

Μην αγχώνεσαι! Υπομονή μέχρι αυριο! Να μας στείλεις να μας πεις τι σου είπε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Elli!!! είπε:

Καλησπέρα!!! Εγω θυμαμαι οταν ειχα κανει σαλπιγγογραφια πονεσα πολυ λιγο την ώρα της εξέτασης. Σαν να ειχα περίοδο! Δεν ειναι τιποτα και να πας χαλαρή και αισιόδοξη κοριτσι μου και να έχεις καλα αποτέλεσματα!!!! 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Έχω τρομοκρατηθει. Μακαρι να πάνε όλα καλά. Κ κατά την διάρκεια της εξέτασης και για τα αποτελέσματα. Με ηρεμήσατε αρκετά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Κορίτσια με ΑΜΗ 0,44 τι κάνουμε;

Από ότι είδα είναι σε χαμηλά επίπεδα από 0.33-2.18..περιμενε να βγουν όλες οι απαντήσεις γιατί πάνε λίγο συνδυαστικά από ότι μου είχε πει ο γιατρός αυτές τις κάνουν να δουν αν κανείς μέσα στον κύκλο ωορρηξία κ πόσα ωοθυλάκια κάνεις κάνεις τέτοιο..με επιφύλαξη πάντα..μην ανησυχείς ηρέμησε κ περίμενε να βγουν όλες να μιλήσετε με τον γιατρό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mantikio είπε:

Από ότι είδα είναι σε χαμηλά επίπεδα από 0.33-2.18..περιμενε να βγουν όλες οι απαντήσεις γιατί πάνε λίγο συνδυαστικά από ότι μου είχε πει ο γιατρός αυτές τις κάνουν να δουν αν κανείς μέσα στον κύκλο ωορρηξία κ πόσα ωοθυλάκια κάνεις κάνεις τέτοιο..με επιφύλαξη πάντα..μην ανησυχείς ηρέμησε κ περίμενε να βγουν όλες να μιλήσετε με τον γιατρό..

Βγήκαν όλες.. σήμερα βρήκε κι αυτός ο άνθρωπος να κάνει επέμβαση κ να μην μπορώ να τον βρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Βγήκαν όλες.. σήμερα βρήκε κι αυτός ο άνθρωπος να κάνει επέμβαση κ να μην μπορώ να τον βρω!

Οι υπόλοιπες ειναι καλές? Κ του άντρα σου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Love13 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Έχω τρομοκρατηθει. Μακαρι να πάνε όλα καλά. Κ κατά την διάρκεια της εξέτασης και για τα αποτελέσματα. Με ηρεμήσατε αρκετά

Μην φοβάσαι κορίτσι μου! Δεν είναι τίποτα. Δες το σαν ενα μικρό βήμα προς το στόχο σου!

Εγώ ένιωσα σαν μου έρχεται περίοδος. Πόνεσα λίγο εκείνη την στιγμή αλλά μετά μου πέρασε!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mantikio είπε:

Οι υπόλοιπες ειναι καλές? Κ του άντρα σου? 

Ναι μόνο η Ε2 -οιστραδιολη ήταν λίγο κάτω από το όριο. Μίλησα με το γιατρό κ με στέλνει για επαναληπτική. Θα πάω μάλλον αύριο σε άλλο εργαστήριο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tonakiv είπε:

Ναι μόνο η Ε2 -οιστραδιολη ήταν λίγο κάτω από το όριο. Μίλησα με το γιατρό κ με στέλνει για επαναληπτική. Θα πάω μάλλον αύριο σε άλλο εργαστήριο..

Ωραία να πας αύριο κ ευχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα να έχεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mantikio είπε:

Ωραία να πας αύριο κ ευχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα να έχεις!!

Μακάρι . Τι να πω.. σε ευχαριστώ πολύ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Μην φοβάσαι κορίτσι μου! Δεν είναι τίποτα. Δες το σαν ενα μικρό βήμα προς το στόχο σου!

Εγώ ένιωσα σαν μου έρχεται περίοδος. Πόνεσα λίγο εκείνη την στιγμή αλλά μετά μου πέρασε!💗

Αυτό σκέφτομαι και εγώ. Δεν μπορώ άλλο να αδιάθετω κάθε μήνα και να λέω μηπως υπάρχει κάτι που δεν έχουμε βρει. Όλες οι άλλες εξετάσεις μας είναι τέλειες. Ένα βήμα ακόμα για να βεβαιωθώ ότι όλα είναι καλά. Είμαι φουλ αγχωμένη και φοβάμαι. Μακαρι να πάνε όλα καλά🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tonakiv είπε:

Κορίτσια με ΑΜΗ 0,44 τι κάνουμε;

Τι ηλικία έχεις κορίτσι μου?Να δεις τι θα σου πει και ο γιατρός, αλλά μην δίνεις τόσο σημασία στην ΑΜΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, όσες έχετε παιδάκια και θηλάζατε αποκλειστικά πότε σας ήρθε η περίοδος;

Εγώ έχω ένα μωράκι 4μιση μηνών, και δε μου έχει έρθει ακόμη περίοδος..ο γιατρός όταν είχα πάει και με είδε μου είπε ότι θα μου έρθει αφού ξεκινήσουμε τις στέρεες

Κι εγώ που θηλάζω αποκλειστικά και η μπέμπα μου είναι 5και κάτι ακόμα δεν μου ήρθε :) εγώ την έχω καταβρει θέλω να αργήσει να με επισκευτεί η κυρία.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Love13 είπε:

Τι ηλικία έχεις κορίτσι μου?Να δεις τι θα σου πει και ο γιατρός, αλλά μην δίνεις τόσο σημασία στην ΑΜΗ

Στα 33 είμαι... Ναι είπαμε να κάνω επαναληπτική και μετά θα μιλήσουμε αναλυτικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tonakiv είπε:

Στα 33 είμαι... Ναι είπαμε να κάνω επαναληπτική και μετά θα μιλήσουμε αναλυτικά..

Και εγώ ίδια ηλικία έχω και έχω σχετικά χαμηλή ΑΜΗ. Και ο γιατρός μου είπε να μην αγχωνει αυτο. Δείχνει ότι δεν έχουμε μεγάλο απόθεμα ωαριων. Δεν δείχνει την ποιότητα. Εμείς στην τελική ένα χρειαζομαστε. Εύχομαι να έχει γίνει λάθος στο διαγνωστικό και να είναι πολύ παραπανω. Εμένα ο γιατρός μου στην fsh εστίασε περισσότερο, που ηταν πολυ καλή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κορίτσια μου ερώτηση! 

Πήρα τις βιταμίνες pregnacare. Είπα να ενισχύσω λίγο τον οργανισμό μου. Μήπως γνωρίζετε αν επηρεάζεται το χρώμα των ούρων; Πολύ φωτεινό μου φάνηκε!☀️😄

@Kostef μου νομίζω ότι τις είχες πάρει κι εσύ. 

Καλημέρα κορίτσι μου, και γω τις έπαιρνα. Δεν παρατήρησα κάτι στα ούρα να σου πω την αλήθεια. Είναι πολύ καλές βιταμίνες κ ο γιατρός μου τις συστήνει.

στις πριν 8 ώρες, ο/η Tonakiv είπε:

Όταν βγήκαν τα αποτελέσματα τον πήρα τηλ κ είχε αφήσει το τηλ του στην γραμματέα του γιατί έκανε κάποια επέμβαση.. άρα αύριο θα επικοινωνήσουμε... Γιατί τέτοια ώρα δεν τον ενοχλώ αφού δεν μου έχει απαντήσει..

Όπως σου είπε κ η @Love13 η ΑΜΗ δείχνει απόθεμα κ όχι ποιότητα. Περισσότερο εστιάζουν στις άλλες εξετάσεις οι γιατροί. Πάντως για να μην αγχώνεσαι επειδή από εξετάσεις άλλο τίποτα εμείς της εξωσωματικής, στο θέμα της εξωσωματικής υπήρχαν πολλές κοπέλες  με χαμηλή ΑΜΗ και φοβόντουσαν για την αποτυχία κλπ, όχι απλά ανταποκρίθηκαν, και πολλά ωάρια έβγαλαν και πιάσανε με την πρώτη και έχουν κ απόθεμα εμβρύων στην κατάψυξη. Γενικά τις ορμόνες τις βλέπουν συνολικά κ όχι μεμονωμένα. Από μόνη της δεν λέει απολύτως τίποτα. Σου εύχομαι σύντομα με γεμάτη την κοιλιτσα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ευάγγελοςτ μην ανησυχείς αγάπη ναι κ εγώ το παθαινα κ είναι από τις βιταμίνες.. προφανώς αποβάλλει ο οργανισμός οσο δε χρειάζεται, λογικό είναι να επηρεάζονται κ αυτά... όπως το είπες φωσφοριζαν λίγο,  χαχα τι άλλο θα δούμε... μπορεί με το πέρασμα των ημερών να αλλάξουν πάλι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lactaki, @annie!, @Kostef, @Clairy., @Nat20 κορίτσια μου ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!🥰 Η αλήθεια είναι ότι μου έκανε τόσο εντύπωση το χρώμα που το σκεφτόμουν! Τώρα ησύχασα! Επίσης συνδύασα και διατροφή και γυμναστική μαζί μπας και βοηθήσει! Τι να πω; Ο πνιγμένος από τα μαλλιά πιάνεται!😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Love13 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Έχω τρομοκρατηθει. Μακαρι να πάνε όλα καλά. Κ κατά την διάρκεια της εξέτασης και για τα αποτελέσματα. Με ηρεμήσατε αρκετά

Καλημέρα! Πήγα και εγώ για σαλπιγγογραφία περίπου πριν ένα χρόνο έχοντας διαβάσει όπως και εσύ τα χειρότερα. Παρόλα αυτά δεν είχε καμία σχέση με όσα διάβασα, μου φάνηκε όπως μια συνηθισμένη γυναικολογική εξέταση θα έλεγα. Μην αγχώνεσαι και προσπάθησε να επηρεάζεσαι όσο γίνεται λιγότερο από αυτά που διαβάζεις στο διαδίκτυο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

@lactaki, @annie!, @Kostef, @Clairy., @Nat20 κορίτσια μου ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!🥰 Η αλήθεια είναι ότι μου έκανε τόσο εντύπωση το χρώμα που το σκεφτόμουν! Τώρα ησύχασα! Επίσης συνδύασα και διατροφή και γυμναστική μαζί μπας και βοηθήσει! Τι να πω; Ο πνιγμένος από τα μαλλιά πιάνεται!😄

Καλημέρα! Σιγουρα κατι καλο θα βγει!τις βιταμίνες τις πήρατε απο μόνες σας η σας τις σύστησε ο γιατρός?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elli!!! είπε:

Καλημέρα! Σιγουρα κατι καλο θα βγει!τις βιταμίνες τις πήρατε απο μόνες σας η σας τις σύστησε ο γιατρός?

Εμένα μου τις είχε δώσει η αιματολογος μετά από την βιοχημικη που είχα για να βελτιωσω την ποιότητα των ωαρίων μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Gif-e είπε:

Καλημέρα! Πήγα και εγώ για σαλπιγγογραφία περίπου πριν ένα χρόνο έχοντας διαβάσει όπως και εσύ τα χειρότερα. Παρόλα αυτά δεν είχε καμία σχέση με όσα διάβασα, μου φάνηκε όπως μια συνηθισμένη γυναικολογική εξέταση θα έλεγα. Μην αγχώνεσαι και προσπάθησε να επηρεάζεσαι όσο γίνεται λιγότερο από αυτά που διαβάζεις στο διαδίκτυο!

Καλημέρα. Σε ευχαριστώ πολύ πολύ. Δεν φαντάζεσαι τι σενάρια έχω κάνει στο μυαλό μου. Περιμένω πως και πως να έρθει η Δευτέρα να την κάνω να τελειώνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εμένα μου τις είχε δώσει η αιματολογος μετά από την βιοχημικη που είχα για να βελτιωσω την ποιότητα των ωαρίων μου.. 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου μιας κ χθες λεγαμε για τα τεστ ωορρηξιας πριν την περιοδο ..

σε 3 μερες περιμενω κ ειπα να κανω να δω πως θα ειναι !! Δεν λεω πως ειμαι εγκυος και βγαινει ετσι Απλα μου εκανε εντυπωση τοσο σκουρο πριν την περιοδο!!!θα μαθουμε σε λιγες μερες τι ισχυει τελικα χαχαχ🥰😊CF577EA9-95DE-4B6E-82F0-1BA20BD283CC.thumb.jpeg.bba4dec8f89c143ce4b114817024e7f6.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα!! Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Τώρα πάω σε άλλο μικροβιολογικό που μου σύστησε ο γυναικολόγος για επανάληψη.  Μου δίνετε θάρρος και το ξέρετε και σας ευχαριστώ πολύ γι αυτο!! Να είστε όλες καλά με γερά μωράκια στην αγκαλιά σας!!❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...