Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πιθανότητα εγκυμοσύνης


Recommended Posts

Καλησπέρα προσπαθούμε για μωράκι εδώ και αρκετό καιρό. Περίμενα περίοδο πριν 3 μέρες. Προχθές  είδα ελάχιστα καφέ υγρά τα οποία δεν συνέχισαν σε όλη την διάρκεια της ημέρας το ίδιο κ χθες κ σήμερα σήμερα λιγότερα.  Μου συμβαίνει πρώτη φορά συνήθως βλέπω καφέ υγρά κ μετά απο λίγο έχω ροή. Το στήθος και κοιλιά μου είναι πρησμένα. Δεν έχω αναγουλες. Δεν παίρνω τεστ γιατί φοβάμαι πως θα απογοητευτω ξανά. Πιστεύεται πως υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Elina1 είπε:

Καλησπέρα προσπαθούμε για μωράκι εδώ και αρκετό καιρό. Περίμενα περίοδο πριν 3 μέρες. Προχθές  είδα ελάχιστα καφέ υγρά τα οποία δεν συνέχισαν σε όλη την διάρκεια της ημέρας το ίδιο κ χθες κ σήμερα σήμερα λιγότερα.  Μου συμβαίνει πρώτη φορά συνήθως βλέπω καφέ υγρά κ μετά απο λίγο έχω ροή. Το στήθος και κοιλιά μου είναι πρησμένα. Δεν έχω αναγουλες. Δεν παίρνω τεστ γιατί φοβάμαι πως θα απογοητευτω ξανά. Πιστεύεται πως υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης;

Φυσικά κ υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης καθώς πολλές εγκύμοσυνες ξεκινάνε με καφέ υγρά ..μπορεί να είναι εμφύτευση , μπορεί να σου κάνει κόλπα κ η περίοδος.. όπως κ να έχεις θα σ έλεγα να μην αφήσεις τις μέρες να περνάνε να κάνεις ένα τεστακι η μία χοριακη για σιγουρια αφού έχεις ήδη καθυστερήση γιατί μπορεί να σου προτείνει ο γιατρός σου λίγη προγεστερόνη για τα καφέ υγρά.. σου εύχομαι να έχεις το πιο όμορφο Χριστουγεννιατικο δώρο!!! 👶🙏🎄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elina1 καλησπέρα και χρόνια πολλά! 

Θα σου πω τη δική μου εμπειρία, φρέσκια κιόλας. Περίμενα περίοδο αρχές του μήνα και από τα πονάκια και τα καφέ, νόμιζα ότι έρχεται. Τόσο σίγουρη, που άνοιξα το πακέτο τις σερβιέτες μου. Τα πονάκια υποχώρησαν μετά από κάτι μέρες, τα πολλά καφέ έφυγαν και στην 19η μέρα καθυστέρησης, είπα να κάνω ένα τεστ. Το τεστ ήταν θετικό. 

Θα μου πεις γιατί δεν έκανα πιο πριν; Γιατί έχω ήδη δύο παιδιά, γιατί δεν είχα επαφή στις γόνιμες και γιατί είμαι 42 και έχω μετά τα 40 αρχίσει να κάνω ενίοτε μεγάλες καθυστερήσεις.. Οπότε νόμιζα εύλογα ότι είναι μία τέτοια.. 

Να κάνεις ένα τεστάκι self clear, τα οποία εμπιστεύομαι ή να κάνεις μια χοριακή για απόλυτη σιγουριά. 

Σου εύχομαι το καλύτερο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιαααα δεν άντεχα κ έκανα δύο τεστ κ τα δύο θετικά...πετάω από την χαρά μου δεν θα άντεχα κ άλλη απογοήτευση.. θα κάνω βέβαια κ χοριακη ελπίζοντας να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος..σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις με βοηθήσατε να μάθω τα ευχάριστα σήμερα που είναι Χριστούγεννα..καλές γιορτές σας εύχομαι με υγεία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...