Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2021


Recommended Posts

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Μακάρι γιατί κ εμένα δεν μ αρέσει όλο αυτό π προκαλω!!! Να σ ζήσει το παιδάκι σου κ με το καλό κ το δεύτερο!! Πόσο είσαι ?

Ευχαριστώ πολύ! 😁 

28, εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κ εγώ 12 ακριβώς έχω σας είπαν φύλλο?

Για την πρώτη εγκυμοσύνη μιλάω ε 😂

Ναι μας είχαν πει με επιφύλαξη και την επόμενη που πήγα στη γιατρό μου μετά την αυχενική μου επιβεβαίωσε 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Για την πρώτη εγκυμοσύνη μιλάω ε 😂

Ναι μας είχαν πει με επιφύλαξη και την επόμενη που πήγα στη γιατρό μου μετά την αυχενική μου επιβεβαίωσε 😁

Τελειαα!! Α τώρα πόσο είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Εγώ είμαι 12 εβδομάδα και την ερχόμενη Δευτέρα έχω την αυχενική. Είναι και εμενα το δεύτερο. 

@PanB πόσο είναι το πρώτο. Μαζί πρέπει να ήμασταν; Σαν να θυμάμαι το όνομα σου...

Πητ έχω 15/8 αλλά θα δείξει και στην αυχενική

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Γεια σας κορίτσια. Εγώ είμαι 12 εβδομάδα και την ερχόμενη Δευτέρα έχω την αυχενική. Είναι και εμενα το δεύτερο. 

@PanB πόσο είναι το πρώτο. Μαζί πρέπει να ήμασταν; Σαν να θυμάμαι το όνομα σου...

Πητ έχω 15/8 αλλά θα δείξει και στην αυχενική

Ναιιιι😁 μαζί ήμασταν!!! 23μ είναι 😁

Πως είσαι; πως τα πάτε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσια έχει καμία σας τριχοφυΐα στην κοιλιά?

Εγώ έχω σε φυσιολογικά πλαίσια 🤣 έκανα κερί, έχω πολύ καιρό να κάνω όμως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ έχω σε φυσιολογικά πλαίσια 🤣 έκανα κερί, έχω πολύ καιρό να κάνω όμως 

Κ εγώ είχα σε φυσιολογικα αλλά τώρα δεν ξέρω τι έχει γίνει κ έχω πολλές. Χαχα δεν τις είχα πειράξει πότε ήταν λίγες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Theonim είπε:

Καλησπέρα κ από μένα! Έχω και εγώ ΠΗΤ τον Αύγουστο, κοντεύω την13εβδομαδα στο δεύτερο παιδάκι μου ..έκανα την αυχενική την περασμένη Τετάρτη όμως δεν βγήκε κ πολύ καλή (περιμένουμε το Papp a να δούμε) είμαι νέο μέλος και σας εύχομαι να πάνε όλα πολύ πολύ καλά και όπως τα θέλετε!

Καλώς ήρθες και εύχομαι να πάνε όλα καλά! Τι σου είπαν όταν την έκανες; το ποσοστό δεν βγήκε καλό ή είδαν κάτι; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσια έχει καμία σας τριχοφυΐα στην κοιλιά?

Εγω ειχα λιγη πριν μεινω εγκυος και εκανα αποτριχωση (αραια και που βεβαια) τωρα κανονικά ειμαι στη φαση που πρεπει να κανω οποτε δε μπορω να καταλαβω αν ειναι πιο πολλες  ! Αλλα φοβαμαι δε ξερω αν κανει 😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Εγω ειχα λιγη πριν μεινω εγκυος και εκανα αποτριχωση (αραια και που βεβαια) τωρα κανονικά ειμαι στη φαση που πρεπει να κανω οποτε δε μπορω να καταλαβω αν ειναι πιο πολλες  ! Αλλα φοβαμαι δε ξερω αν κανει 😞

Εγώ στην 1η είχα κάνει με ταινία 🤷🏼‍♀️ ρώτησε το γιατρό σου 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Καλώς ήρθες και εύχομαι να πάνε όλα καλά! Τι σου είπαν όταν την έκανες; το ποσοστό δεν βγήκε καλό ή είδαν κάτι; 

 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!

Όλα ήταν μια χαρά και η καρδούλα του και όλα μόνο η μέτρηση της αυχενικης ήταν 2.8..περιμενουμε την εξέταση αίματος να δούμε εκείνη τι λέει και έπειτα μάλλον θα κάνω μια αμνιοπαρακέντηση ή λήψη τροφοβλάστης για να είμαστε σίγουροι 100% .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η PanB είπε:

Εγώ στην 1η είχα κάνει με ταινία 🤷🏼‍♀️ ρώτησε το γιατρό σου 😁

Ειχα ρωτήσει και μου ειχε πει πως αν αντεχω τον πονο και δεν "σφιγγομαι" μπορω να κανω ανετα ! Και λειζερ στο προσωπο με αφησε να κανω απλα μου ειπε πως δεν εχει νοημα γιατι λογω ορμονων δε θα εχω το αποτελεσμα που ειχα! Αλλα γενικα οσα λιγοτερα τοσο καλυτερα μου χε πειιι!!! Εγω απο μονη μου φοβαμαι γτ δε ξερω αν θα αντεξω τωρα τον πονο! Γενικά ειμαι καπως δυσκολη σ αυτα 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Ειχα ρωτήσει και μου ειχε πει πως αν αντεχω τον πονο και δεν "σφιγγομαι" μπορω να κανω ανετα ! Και λειζερ στο προσωπο με αφησε να κανω απλα μου ειπε πως δεν εχει νοημα γιατι λογω ορμονων δε θα εχω το αποτελεσμα που ειχα! Αλλα γενικα οσα λιγοτερα τοσο καλυτερα μου χε πειιι!!! Εγω απο μονη μου φοβαμαι γτ δε ξερω αν θα αντεξω τωρα τον πονο! Γενικά ειμαι καπως δυσκολη σ αυτα 😂😂

Καλέ θα γεννήσεις σε λίγους μήνες, θα δεις ότι δεν υπάρχει το δεν αντέχω τον πόνο 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Καλέ θα γεννήσεις σε λίγους μήνες, θα δεις ότι δεν υπάρχει το δεν αντέχω τον πόνο 😂😂😂

Εχεις ενα point 😂😂 Επισης σκεφτομαι πως κριμα τοσα χρονια λειζερ και κεριου να πανε χαμενα με το παλιοξυραφι... θα περιμενω να κλεισω τον τριτο γτ αγχωνομαι ακομα και μετα θα παω να κανω ! Δε θα γεννησω και σαν αρκουδα! Χαχαχαχ Εντομεταξυ σκεφτομαι το εξης ασχετο! Εγω γενικά στην περιοδο πονουσα πααααρα πολυ! Ενα διαστημα για να αντεξω επαιρνα μεσουλιντ!!! Αυτο σημαινει πως οι πονοι της γεννας θα μου ειναι πιο "οικειοι" η καμια σχεση αραγε?? Γενικά για ολες τις γυναικες που πονανε πολυ στην περιοδο το ειχα απορια αυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Εχεις ενα point 😂😂 Επισης σκεφτομαι πως κριμα τοσα χρονια λειζερ και κεριου να πανε χαμενα με το παλιοξυραφι... θα περιμενω να κλεισω τον τριτο γτ αγχωνομαι ακομα και μετα θα παω να κανω ! Δε θα γεννησω και σαν αρκουδα! Χαχαχαχ Εντομεταξυ σκεφτομαι το εξης ασχετο! Εγω γενικά στην περιοδο πονουσα πααααρα πολυ! Ενα διαστημα για να αντεξω επαιρνα μεσουλιντ!!! Αυτο σημαινει πως οι πονοι της γεννας θα μου ειναι πιο "οικειοι" η καμια σχεση αραγε?? Γενικά για ολες τις γυναικες που πονανε πολυ στην περιοδο το ειχα απορια αυτο!

Δεν έχω ιδέα, γέννησα με καισαρική 😂😂

Αυτο που έχω ακούσει είναι ότι είναι πιο ηπιοι οι πόνοι περιόδου μετα 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Δεν έχω ιδέα, γέννησα με καισαρική 😂😂

Αυτο που έχω ακούσει είναι ότι είναι πιο ηπιοι οι πόνοι περιόδου μετα 🤔

Αυτο το εχω ακουσει και εγω!! Τι να πωωω θα δουμε!!! Εσυ πας με καισαρικη και τωρα ??? Γτ εχω ακουσει πως αν κανεις καισαρικη ειναι δυσκολο μετα να γινει φυσιολογικος τοκετος! Σορυ που ρωταωωω απλη απορια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ μετά την πρώτη γέννα πλέον δεν πονούσαν ιδιαίτερα στη περίοδο ενώ πριν πρώτη μέρα δεν μπορούσα χωρίς χάπι ενώ δεν θέλω γενικά τα φάρμακα αν δεν είναι απαραίτητο... 

Για την καισαρική παίζουν πολλά ρόλο. Πόσος χρόνος έχει προηγηθεί, τι θέλει η μητέρα αλλά και η ιατρική ομάδα που σε παρακολουθεί.

@PanBκαλα είμαστε. Η μικρή μου είναι πλέον 21 μηνών. Είναι μια γλύκα. Είναι ένα κοινωνικό και χαρούμενο παιδάκι. Προσπαθώ να μην την παίρνω αγκαλιά αλλά δεν είναι πάντα εύκολο. Είμαι πολλές ώρες μόνη λόγω εργασίας του συζύγου και η μικρή δεν καταλαβαίνει. Είναι μικρούλα και τη θέλει την αγκαλιά της... Εσείς πώς είστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε.? Να ρωτήσω χρήσιμοποιητε ηλεκτρική κουβέρτα?

Καλημέρα! Ναι εγώ χρησιμοποιώ! Ο άντρας μου είναι ηλεκτρολόγος κ μου έχει πει να την κλείνω πριν μπω στο κρεβάτι, το ίδιο μου είπε κ η γυναικολόγος. Δεν υπάρχει προβλημα αν είναι ζεστό το κρεβάτι αλλά μην ξαπλώνεις κ την έχεις να δουλεύει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι είναι κουραστικό και αυτό μωρέ τοση ώρα εκεί δεν σε αφηνουν να πας βόλτα για να μην επηρεάσει το αποτέλεσμα  Εσενα σου ειπα ποτε να την κανείς; Εμένα μου είπε μετά το Πάσχα 
    • Καλώς ήρθες αργούν να εμφανιστούν όπως είπες και katiana 1987 γιατί είσαι νέο μέλος οσο  σου επιτρέπει να γράφεις ώστε να φταστείς τα 20 μνμ για να εμφανίζονται αμέσως 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα με το καλό το μωρακι σας 😊 επειδη εισαι καινούργιο μέλος αργούν λίγο τα μνμ σου αλλά μόλις τα βλέπουμε θα σας απαντάμε  εμενα είναι το δεύτερο παιδάκι θα σου πω εγω τι έκανα γιατί κάθε κοπέλα θέλει και χρειάζεται διαφορετικά πράγματα  Στο ιδιωτικό που γέννησα εγω στο Ιασώ στο μαιευτήριο θα πάρεις ένα φορμάκι με το οποίο θα φύγει το μωρο από εκεί.. εγω την είχα βάλει κοντομάνικο φορμάκι και γέννησα τέλη Αυγούστου έχει πολύ ζεστη αλλά είχα μαζί μου άλλο ένα μακρυμάνικο καβάτζα το οποίο δεν χρειάστηκε..  εγω είχα πάρει νούμερο 1 το 0 είναι πολύ μικρό και γέννησα 3280γρ 49cm ήταν φαρδύ το ηθελα να είναι άνετο όλα τα είχα πάρει κοντομάνικα τα μωρά   θέλουν ελαφρυ ντύσιμο ειδικά το καλοκαίρι άσε που μεγαλωνουν πολύ γρήγορα.. από orchestra είχα πάρει  ήταν καλά γενικα τα πιο πολλά ρούχα ακόμα και τώρα που είναι 1,5 χρόνων ψωνίζω από εκεί  εγω είχα ένα μπιμπερό και μια πιπιλα κανονικά λένε η πιπιλα μπαίνει μετά που σαραντίσει το μωρο όχι νωρίτερα όποτε μάλλον η πιπιλα είναι άχρηστη στην αρχή αφού δεν επιτρέπεται αν θηλαζεις το παιδί για να μην πάθει σύγχυση θηλων.. εδώ να πω ότι εμένα πιπιλα το παιδί δεν πήρε ποτε..  τωρα ότι άλλο θες και μπορω να βοηθησω πες μου 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες κορίτσι μου. Κι εγώ τα σκέφτομαι αυτά. Αλλά όλες οι ήδη μανούλες μου είπαν να μην πάρω πολλά για αρχή και να το δω στην πορεία! Δηλαδή... 5-6 ζιπουνάκια, 5-6 φορμάκια κ.ο.κ. Το νούμερο θα το δούμε ανάλογα με τα κιλά του μωρού που θα έχει περίπου στο τέλος του 7ου φαντάζομαι! Δεν ξέρω αν λέω κάτι λάθος. Απλά κι εμένα ως πρώτο μωράκι, πάω ψάχνοντας!
    • Καλημέρα κορίτσι μου. Όχι, δεν πρέπει να πατήσεις κάτι. Είσαι δοκιμαστικό μέλος και καθυστερούν να φανούν τα μηνύματα σου! Πρέπει να φτάσεις τις 20 δημοσιεύσεις για να εμφανίζονται αμέσως...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...