Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2021


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Arpa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ έχω ΠΗΤ 21/08. Περιμενω κοριτσάκι! Εμένα ο γιατρός δεν μου έχει κάνει ούτε Doppler ούτε καρδιοτοκογραφο. Διανύσω την 37η εβδομάδα κ στις 3/08 έχω ραντεβού,λετε να τον ρωτήσω!; Είναι απαραίτητο να γίνουν αυτές οι εξετάσεις!; Εν τω μεταξύ και εμένα τσιτώνει η κοιλιά μου… σαν να είναι τέντα!χχααχχα!

Δεν τα κάνουν όλοι, αλλά κάνε μια ερώτηση, δεν χάνεις κάτι 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Arpa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ έχω ΠΗΤ 21/08. Περιμενω κοριτσάκι! Εμένα ο γιατρός δεν μου έχει κάνει ούτε Doppler ούτε καρδιοτοκογραφο. Διανύσω την 37η εβδομάδα κ στις 3/08 έχω ραντεβού,λετε να τον ρωτήσω!; Είναι απαραίτητο να γίνουν αυτές οι εξετάσεις!; Εν τω μεταξύ και εμένα τσιτώνει η κοιλιά μου… σαν να είναι τέντα!χχααχχα!

Καλημέρα!!! Ρώτα τον όταν πας αλλά όντως είναι πολλοί που δεν τα κάνουν. Μπράβο ναι, σαν τέντα!!! 😄😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

@anna90 καλημέρα!!! Τι έγινε; Πως είσαι; 

Καλημερα!!!! Ακομα με κοιλια!! Ολη μερα χθες ειχσ βλεννες πολλες με λιγο αιματακι. Η μικρη σπρωχνει εντονα προς τα κατω, παθαινω σαν σουβλιες χαμηλα, νιωθω οτι με ανοίγει. Και σημερα εχω βλεννες!! Χθες απογευμα πηγα στη γιατρο παλι, ηθελε να με δει. Ο τραχηλος ειχε ανοιξει λιγο πιο πολυ, αλλα βασικα ειχε λεπτινει μου ειπε κι αλλο. Γινεται δουλεια λεει η γιατρος. Αν δεν βγει μεχρι αποψε μονη της, κανω εισαγωγη αύριο στις 7 πρωι στο Γενεσις!!! 😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Καλημερα!!!! Ακομα με κοιλια!! Ολη μερα χθες ειχσ βλεννες πολλες με λιγο αιματακι. Η μικρη σπρωχνει εντονα προς τα κατω, παθαινω σαν σουβλιες χαμηλα, νιωθω οτι με ανοίγει. Και σημερα εχω βλεννες!! Χθες απογευμα πηγα στη γιατρο παλι, ηθελε να με δει. Ο τραχηλος ειχε ανοιξει λιγο πιο πολυ, αλλα βασικα ειχε λεπτινει μου ειπε κι αλλο. Γινεται δουλεια λεει η γιατρος. Αν δεν βγει μεχρι αποψε μονη της, κανω εισαγωγη αύριο στις 7 πρωι στο Γενεσις!!! 😊😊😊

Με το καλό!!! & με έναν πόνο ευχομαι!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Καλημερα!!!! Ακομα με κοιλια!! Ολη μερα χθες ειχσ βλεννες πολλες με λιγο αιματακι. Η μικρη σπρωχνει εντονα προς τα κατω, παθαινω σαν σουβλιες χαμηλα, νιωθω οτι με ανοίγει. Και σημερα εχω βλεννες!! Χθες απογευμα πηγα στη γιατρο παλι, ηθελε να με δει. Ο τραχηλος ειχε ανοιξει λιγο πιο πολυ, αλλα βασικα ειχε λεπτινει μου ειπε κι αλλο. Γινεται δουλεια λεει η γιατρος. Αν δεν βγει μεχρι αποψε μονη της, κανω εισαγωγη αύριο στις 7 πρωι στο Γενεσις!!! 😊😊😊

Από πόνους δεν έχεις κάτι ιδιαίτερο ε; 

Με το καλό κορίτσι μου όλα να σου πάνε όπως τα ονειρευτηκες και σύντομα να κρατάς αγκαλιά το μωράκι σου!!! 💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Από πόνους δεν έχεις κάτι ιδιαίτερο ε; 

Με το καλό κορίτσι μου όλα να σου πάνε όπως τα ονειρευτηκες και σύντομα να κρατάς αγκαλιά το μωράκι σου!!! 💕💕💕

Τίποτα απο πονους δυστυχως. Ενταξει, οχι τιποτα...αλλα επειδη δεν ειναι ρυθμικοι και συνεχομενοι, δεν τους υπολογιζω. Εχω μεσα στην ημερα πονους περιοδου (οχι οτι πεθαινω).....αλλα ειναι ακανονιστοι. Οπως και να εχει, αυριο θα την κραταω αγκαλια και αυτο με κανει πολυ πολυ ευτυχισμενη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Arpa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ έχω ΠΗΤ 21/08. Περιμενω κοριτσάκι! Εμένα ο γιατρός δεν μου έχει κάνει ούτε Doppler ούτε καρδιοτοκογραφο. Διανύσω την 37η εβδομάδα κ στις 3/08 έχω ραντεβού,λετε να τον ρωτήσω!; Είναι απαραίτητο να γίνουν αυτές οι εξετάσεις!; Εν τω μεταξύ και εμένα τσιτώνει η κοιλιά μου… σαν να είναι τέντα!χχααχχα!

Κορίτσι και εγώ 37η είμαι ! Doppler ούτε εμένα μου έκανε . Καρδιοτοκογραφο κάναμε χθες πρώτη φορά γιατί είχα ραντεβού, επίσης με κοίταξε και από κάτω  ! Τώρα θα ξαναπάω σε μια εβδομάδα να κάνω ,να δούμε πού βρισκόμαστε ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Καλημερα!!!! Ακομα με κοιλια!! Ολη μερα χθες ειχσ βλεννες πολλες με λιγο αιματακι. Η μικρη σπρωχνει εντονα προς τα κατω, παθαινω σαν σουβλιες χαμηλα, νιωθω οτι με ανοίγει. Και σημερα εχω βλεννες!! Χθες απογευμα πηγα στη γιατρο παλι, ηθελε να με δει. Ο τραχηλος ειχε ανοιξει λιγο πιο πολυ, αλλα βασικα ειχε λεπτινει μου ειπε κι αλλο. Γινεται δουλεια λεει η γιατρος. Αν δεν βγει μεχρι αποψε μονη της, κανω εισαγωγη αύριο στις 7 πρωι στο Γενεσις!!! 😊😊😊

Με το καλό γλυκειά μου και με έναν πόνο σου εύχομαι !!!! 😁😁😁🎉🎉🎉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Κορίτσι και εγώ 37η είμαι ! Doppler ούτε εμένα μου έκανε . Καρδιοτοκογραφο κάναμε χθες πρώτη φορά γιατί είχα ραντεβού, επίσης με κοίταξε και από κάτω  ! Τώρα θα ξαναπάω σε μια εβδομάδα να κάνω ,να δούμε πού βρισκόμαστε ☺️

Για χθες που σε είδε τι σου είπε; Όλα καλά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μαριλου1 είπε:

Για χθες που σε είδε τι σου είπε; Όλα καλά; 

Ναι ναι όλα μια χαρά !!! Δεν ειμασταν σίγουροι για την ΠΗΤ ειμασταν ανάμεσα σε 23/8 και 30/8 ! Εν τέλει χθες μου είπε πως για 23 είμαστε και με το ζορι !! Χαχαχα κατά τ αλλά το μωρό είναι γυρισμένο όπως πρέπει απ' τον 7ο,ο καρδιοτοκογραφος μου είπε ότι είναι πολύ καλός ,και όλα όπως πρέπει ! 😁 Σήμερα έχω κάποια πονακια περιόδου βέβαια (είχα και προχθές αλλά ήταν πιο λίγα) αλλά ότι και αν συμβεί μου είπε να πάω στην κλινική κατευθείαν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Κορίτσι και εγώ 37η είμαι ! Doppler ούτε εμένα μου έκανε . Καρδιοτοκογραφο κάναμε χθες πρώτη φορά γιατί είχα ραντεβού, επίσης με κοίταξε και από κάτω  ! Τώρα θα ξαναπάω σε μια εβδομάδα να κάνω ,να δούμε πού βρισκόμαστε ☺️

Α Τελεια! Που γεννάς πρώτα ο Θεός!; Ίσως να μου κάνει τώρα που θα πάω.. θα δειξει αλλιώς θα ρωτήσω!Και εγώ έχω μερικες φορές πονάκια περιόδου… για να δούμε!!! Έχω και αγχος και ανυπομονησία!Ολα με το καλό σου ευχομαι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Ναι ναι όλα μια χαρά !!! Δεν ειμασταν σίγουροι για την ΠΗΤ ειμασταν ανάμεσα σε 23/8 και 30/8 ! Εν τέλει χθες μου είπε πως για 23 είμαστε και με το ζορι !! Χαχαχα κατά τ αλλά το μωρό είναι γυρισμένο όπως πρέπει απ' τον 7ο,ο καρδιοτοκογραφος μου είπε ότι είναι πολύ καλός ,και όλα όπως πρέπει ! 😁 Σήμερα έχω κάποια πονακια περιόδου βέβαια (είχα και προχθές αλλά ήταν πιο λίγα) αλλά ότι και αν συμβεί μου είπε να πάω στην κλινική κατευθείαν!

Άντε ωραία!!! Να παίρνετε σειρά σιγά σιγά οι πρώτες!!! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Arpa είπε:

Α Τελεια! Που γεννάς πρώτα ο Θεός!; Ίσως να μου κάνει τώρα που θα πάω.. θα δειξει αλλιώς θα ρωτήσω!Και εγώ έχω μερικες φορές πονάκια περιόδου… για να δούμε!!! Έχω και αγχος και ανυπομονησία!Ολα με το καλό σου ευχομαι!!!!!

Ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Και σε σένα το ίδιο εύχομαι 😁😁😁 Στην ιδιωτική κλινική του γιατρού μου γεννάω !! Ναι εννοείται να ρωτήσεις , αν και είναι στην κρίση του γιατρού νομίζω(γτ έχω φίλες που έκαναν από νωρίς καρδιοτοκογραφο και άλλες που έκαναν μόνο όταν ήταν να γεννήσουν) οπότε ο,τι και να σου πει να τον εμπιστευτείς χωρίς άγχος  !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Άντε ωραία!!! Να παίρνετε σειρά σιγά σιγά οι πρώτες!!! 😊

Κανονικά εγώ τέλη είμαι ,τώρα αν αποφασίσει η μπουμπού να μας γνωρίσει νωρίτερα ,εδώ είμαστε😃☺️☺️ με το καλό όλες μας !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Και σε σένα το ίδιο εύχομαι 😁😁😁 Στην ιδιωτική κλινική του γιατρού μου γεννάω !! Ναι εννοείται να ρωτήσεις , αν και είναι στην κρίση του γιατρού νομίζω(γτ έχω φίλες που έκαναν από νωρίς καρδιοτοκογραφο και άλλες που έκαναν μόνο όταν ήταν να γεννήσουν) οπότε ο,τι και να σου πει να τον εμπιστευτείς χωρίς άγχος  !!! 

Εννοείται θα τον εμπιστευτώ! Εν τω μεταξύ έχω μια ανυπομονησία κ ενα αγχος μαζί!! Είναι το πρώτο μου μωράκι κ η γεννά θα είναι κάτι πρώτογνωρο! Όλα βασικά θα είναι….Όλα με το καλό!!!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Arpa είπε:

Εννοείται θα τον εμπιστευτώ! Εν τω μεταξύ έχω μια ανυπομονησία κ ενα αγχος μαζί!! Είναι το πρώτο μου μωράκι κ η γεννά θα είναι κάτι πρώτογνωρο! Όλα βασικά θα είναι….Όλα με το καλό!!!!! :-)

Και εγώ μια απ' τα ίδια !!! Έχω αρχίσει κάνω χαζές ερωτήσεις στο γιατρό μου και γελάει ο άνθρωπος. 😂 Αλλά είναι φυσικό πιστεύω ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sofoula28 είπε:

Και εγώ μια απ' τα ίδια !!! Έχω αρχίσει κάνω χαζές ερωτήσεις στο γιατρό μου και γελάει ο άνθρωπος. 😂 Αλλά είναι φυσικό πιστεύω ☺️

Ας γελαει!δεν πειραζει!Εκείνος ξέρει τη διαδικασία… για εμάς θα είναι όλα πρώτη φορά! Είναι λογικό! Να έχουμε ανησυχίες! Κ εγώ τώρα που θα πάω θα του κάνω καταιγισμό ερωτήσεων! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Να ρωτήσω έχετε παρατηρήσει κάποια μικρή αύξηση στα υγρά σας; Νομίζω έχω περισσότερα... Εν τω μεταξύ βγήκε κ η εξέταση κολπικών υγρών που έκανα κ δεν έχω κάτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Να ρωτήσω έχετε παρατηρήσει κάποια μικρή αύξηση στα υγρά σας; Νομίζω έχω περισσότερα... Εν τω μεταξύ βγήκε κ η εξέταση κολπικών υγρών που έκανα κ δεν έχω κάτι

Καλημέρα!!!!Ναι κ εγώ έχω παρατηρήσει αύξηση στα κολπικά υγρα… νομίζω είναι φυσιολογικό. Μπράβο! Χαίρομαι που βγήκε καλή η εξέταση σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, γεννησα!!! Μπηκα 7 το πρωι...με ετοιμασανε, μου βάλανε πονους και 12.55 κρατουσα μια μικροσκοπική μπεμπα 2610κιλα και 48εκατοστα στην αγκαλια μου!!! Πανευκολα και γρηγορα!!! Με 3 σπρωξιες βγηκε!! Πολυ ομορφη εμπειρια!!!!

Ευχομαι σε ολες σας με ενα πονο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Κορίτσια, γεννησα!!! Μπηκα 7 το πρωι...με ετοιμασανε, μου βάλανε πονους και 12.55 κρατουσα μια μικροσκοπική μπεμπα 2610κιλα και 48εκατοστα στην αγκαλια μου!!! Πανευκολα και γρηγορα!!! Με 3 σπρωξιες βγηκε!! Πολυ ομορφη εμπειρια!!!!

Ευχομαι σε ολες σας με ενα πονο!!!

Να σας ζήσει κοπελα μου!!!!!!! Γερή κ καλότυχη!!!! Τι χαρούμενα νέα!!!!!!!μπραβο!!!! Χαίρομαι που είχες εύκολη γεννά!!!! Άντε τώρα να την χαρείς τη μικρούλα μέσα στην αγκαλια σου!!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Κορίτσια, γεννησα!!! Μπηκα 7 το πρωι...με ετοιμασανε, μου βάλανε πονους και 12.55 κρατουσα μια μικροσκοπική μπεμπα 2610κιλα και 48εκατοστα στην αγκαλια μου!!! Πανευκολα και γρηγορα!!! Με 3 σπρωξιες βγηκε!! Πολυ ομορφη εμπειρια!!!!

Ευχομαι σε ολες σας με ενα πονο!!!

Να σας ζήσει κορίτσι μου, να σας γεμίζει χαρές!!! Χαίρομαι πολύ που όλα πήγαν καλά και ήταν μια όμορφη εμπειρία!!! 🎉🎊🎈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/7/2021 at 6:57 ΜΜ, ο/η anna90 είπε:

Κορίτσια, γεννησα!!! Μπηκα 7 το πρωι...με ετοιμασανε, μου βάλανε πονους και 12.55 κρατουσα μια μικροσκοπική μπεμπα 2610κιλα και 48εκατοστα στην αγκαλια μου!!! Πανευκολα και γρηγορα!!! Με 3 σπρωξιες βγηκε!! Πολυ ομορφη εμπειρια!!!!

Ευχομαι σε ολες σας με ενα πονο!!!

Ααα τι καλά!!! ♥️♥️♥️ Να σου ζήσει η κούκλα σου!!! Είσαι μανούλα πλέον!!!

Εσύ πως νιωθεις??? Πως ήταν γενικά η εμπειρία??? Κ γω για Γέννεσις ή Ιπποκράτειο θα πάω σε λίγες μέρες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει !!!!!! Εγώ είμαι Πητ 25/8 !! Ούτε εγώ εχω κάνει καρδιοτοκογραφο .. περιμένω να με δει να μου πει τι θα κάνουμε γιατί είμαι και σε νησί εγώ πρέπει να ανέβω Αθήνα !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...