Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2021


Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Μπανυ είπε:

Κ γω η αλήθεια είναι την ελέγχω κάθε φορά! Πάει όμως πακέτο με το ζάχαρο. Κορίτσια...να σας κάνω μια ερώτηση γιατί έπαθα μόλις ένα μικρό σοκ. Είμαι 28+ εβδομάδων....έκανα το ντουζακι μου πριν λίγο και βγαίνοντας μου φάνηκε ότι γυαλιζε κάπως η ρογα μου. Πίεσα λίγο τη θηλή μου και έβγαλα κίτρινο γάλα,το πρωτογαλα!!! Έχω σοκαριστεί! Το έχει πάθει καμιά σας???? Να πω βέβαια ότι μπήκα για ντουζ γυρνοντας απ' τη βόλτα μου όπου βρήκα δύο μωρά γατάκια και προσπαθούσα να τα ταισω με σπασμένη ξηρά τροφή. Τα λυπήθηκα πολύ τα κακομοιρα γτ η μαμά τους δεν ήταν πουθενά τριγύρω και φοβάμαι μην τα πατήσει αμάξι. Είχα διαβάσει κάπου πως αν νιώσεις έντονο συναίσθημα βλέποντας μωρό(έστω γατάκι!) Μπορεί να βγάλεις γάλα! Να πω πως πριν λίγες μέρες πήγα στη γυναικολόγο και ελέγξαμε το μήκος τραχήλου που ήταν 33,5 οπότε μέχρι στιγμής, δε φαίνεται να έχω πρόωρο τοκετό.αγχωθηκα τώρα!

Λοιπόν....το έψαξα πριν πάρω τη γιατρό και είδα ότι είναι κάτι φυσιολογικό και κοινό! Είναι σύνηθες κυρίως στο τρίτο τρίμηνο να βγάλει λίγο γάλα η γυναίκα. Ουφφφ εντάξει! Αν κ επειδή γίνομαι για πρώτη φορά μαμά μου φάνηκε πολύ περίεργο ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Μπανυ είπε:

Λοιπόν....το έψαξα πριν πάρω τη γιατρό και είδα ότι είναι κάτι φυσιολογικό και κοινό! Είναι σύνηθες κυρίως στο τρίτο τρίμηνο να βγάλει λίγο γάλα η γυναίκα. Ουφφφ εντάξει! Αν κ επειδή γίνομαι για πρώτη φορά μαμά μου φάνηκε πολύ περίεργο ☺️

Ναι καλέ μην αγχώνεσαι! Συμβαίνει 😊 απλά μην το πειράζεις γιατί μπορεί να σου κάνει συσπάσεις 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Μπανυ είπε:

Λοιπόν....το έψαξα πριν πάρω τη γιατρό και είδα ότι είναι κάτι φυσιολογικό και κοινό! Είναι σύνηθες κυρίως στο τρίτο τρίμηνο να βγάλει λίγο γάλα η γυναίκα. Ουφφφ εντάξει! Αν κ επειδή γίνομαι για πρώτη φορά μαμά μου φάνηκε πολύ περίεργο ☺️

Δεν έχω ιδέα από αυτό αλλά νομίζω πως και εγώ θα πάθαινα σοκ  καθώς και μένα είναι το πρώτο 🤣 εγώ έχω παρατηρήσει πως εδώ και καιρό η ρώγα μου έχει στο κέντρο σαν σκάσιμο κάτι ! Πώς είναι όταν έχεις πληγή ας πούμε κάτι τέτοιο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Έψαξα κι εγώ τη γλυκοζηλιωμενη μου επειδή έχουμε την κουβέντα της και την ακούω πρώτη φορά, αλλά δεν την βρήκα πουθενά. Αυτή σας την έγραψε ο γιατρός για κάποιο λόγο (Π.χ. υψηλό σάκχαρο νηστείας) ή πρέπει να την ελέγχουμε ούτως ή άλλως;

Εμενα μου την έγραψε μαζί με την καμπύλη! Νομίζω και στον προγεννητικό μου την είχε γράψει! Είχα ρωτήσει τον μικροβιολόγο μου τοτε και μου είχε πει πως πολλοί γιατροί την γράφουν πλέον και αντί της καμπύλης! Δεν έχω ιδέα τι ακριβώς είναι βέβαια και τι ελέγχει . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Εμενα μου την έγραψε μαζί με την καμπύλη! Νομίζω και στον προγεννητικό μου την είχε γράψει! Είχα ρωτήσει τον μικροβιολόγο μου τοτε και μου είχε πει πως πολλοί γιατροί την γράφουν πλέον και αντί της καμπύλης! Δεν έχω ιδέα τι ακριβώς είναι βέβαια και τι ελέγχει . 

Ελέγχει τα ποσοστά σακχάρου στο αίμα το τελευταίο τρίμηνο χονδρικά 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η PanB είπε:

Ελέγχει τα ποσοστά σακχάρου στο αίμα το τελευταίο τρίμηνο χονδρικά 😂

Τόσες εξετάσεις πια χάσαμε τα αυγά και τα πασχάλια 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η δική μου η καμπύλη τελικά μου είπαν ότι ήταν πολύ καλή, η εμπειρία καθόλου ευχάριστη, παρόλο που πινόταν η γλυκόζη γιατί ήταν παγωμένη και με γεύση λεμόνι, μια ώρα μετά περίπου πριν τη δεύτερη αιμοληψία άρχισα να ζεσταίνομαι να ζαλίζομαι και να έχω τάση για εμετό. Ο μπεμπούλης πάλι έκανε πάρτι, τόσο πολύ δεν πρέπει να έχει κουνηθεί μέχρι σήμερα!

Ποιο είναι τώρα το επόμενο που περιμένουμε; το ντόπλερ στον 8ο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες!! Χαίρομαι που βρήκα αυτή την ομάδα αν και καθυστερημένα!! Ονομάζομαι Ελευθερία, είμαι από Ηράκλειο Κρήτης, περιμένουμε ένα όμορφο κοριτσάκι με ΠΗΤ 16/8!! Η χαρά μας δεν περιγράφεται αλλά και το άγχος επίσης καθώς είναι το πρώτο μας!!! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Eleftheriask είπε:

Καλησπέρα σε όλες!! Χαίρομαι που βρήκα αυτή την ομάδα αν και καθυστερημένα!! Ονομάζομαι Ελευθερία, είμαι από Ηράκλειο Κρήτης, περιμένουμε ένα όμορφο κοριτσάκι με ΠΗΤ 16/8!! Η χαρά μας δεν περιγράφεται αλλά και το άγχος επίσης καθώς είναι το πρώτο μας!!! ❤

Με το καλό,όλα να σου πάνε όπως τα θέλεις!!! Άντε και με τη δική σου προσθήκη στον πίνακα είμαστε ισοπαλία τα αγοράκια και τα κοριτσάκια του Αυγούστου!!! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Eleftheriask είπε:

Καλησπέρα σε όλες!! Χαίρομαι που βρήκα αυτή την ομάδα αν και καθυστερημένα!! Ονομάζομαι Ελευθερία, είμαι από Ηράκλειο Κρήτης, περιμένουμε ένα όμορφο κοριτσάκι με ΠΗΤ 16/8!! Η χαρά μας δεν περιγράφεται αλλά και το άγχος επίσης καθώς είναι το πρώτο μας!!! ❤

Καλως ορισες!! Με το καλο το κοριτσακι σας! Κι εγω εχω ΠΗΤ 16/8 με βαση την περιοδο μου, αλλα με τον υπερηχο μου βγαινει λιγες μερες νωριτερα! Κι εμεις κοριτσάκι περιμενουμε και το δικο μας ειναι το πρωτο!! Ποσα κοινα!!!!! 😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Με το καλό,όλα να σου πάνε όπως τα θέλεις!!! Άντε και με τη δική σου προσθήκη στον πίνακα είμαστε ισοπαλία τα αγοράκια και τα κοριτσάκια του Αυγούστου!!! 😁

Καλησπέρα !!!!! Έκανα καμπύλη ζαχάρου και μάντεψτεεεε!!! Κάνω ζάχαρο !! Είμαι στο τέλος της 27 βδομάδας !! Για πείτε μου καμιά συμβουλή ... Αύριο έχω ραντεβού με γιατρό και περιμένω να με πάρει και ο γυναικολόγος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Ele91na είπε:

Καλησπέρα !!!!! Έκανα καμπύλη ζαχάρου και μάντεψτεεεε!!! Κάνω ζάχαρο !! Είμαι στο τέλος της 27 βδομάδας !! Για πείτε μου καμιά συμβουλή ... Αύριο έχω ραντεβού με γιατρό και περιμένω να με πάρει και ο γυναικολόγος 

Είναι πολύ ανεβασμένες οι μετρήσεις σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ele91na είπε:

Καλησπέρα !!!!! Έκανα καμπύλη ζαχάρου και μάντεψτεεεε!!! Κάνω ζάχαρο !! Είμαι στο τέλος της 27 βδομάδας !! Για πείτε μου καμιά συμβουλή ... Αύριο έχω ραντεβού με γιατρό και περιμένω να με πάρει και ο γυναικολόγος 

Κι εγω το ιδιο κοπελα μου! Η γυναικολογος μου ειδε τα αποτελέσματα απο το email που της εστειλα αμεσως αφου βγηκαν τα αποτελέσματα, με πηρε τηλεφωνο πισω και μου συστησε μια διατροφολογο για να μου δωσει προγραμμα για να πεσει το σάκχαρο. Δεν ξερω βεβαια τις τιμες σου, αλλα υπαρχουν και περιπτωσεις που χρηζουν ενδοκρινολογου και ινσουλίνης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Κι εγω το ιδιο κοπελα μου! Η γυναικολογος μου ειδε τα αποτελέσματα απο το email που της εστειλα αμεσως αφου βγηκαν τα αποτελέσματα, με πηρε τηλεφωνο πισω και μου συστησε μια διατροφολογο για να μου δωσει προγραμμα για να πεσει το σάκχαρο. Δεν ξερω βεβαια τις τιμες σου, αλλα υπαρχουν και περιπτωσεις που χρηζουν ενδοκρινολογου και ινσουλίνης...

Την έκανα κι εγώ! Δεν με έχει πάρει ακόμα η γιατρός μου περιμένω 

 

Ειχα 

0: 83,5

60: 153

120: 124.8

 

Μέσα στα όρια εγώ τα βλέπω παρόλο που είχα αυξημένη γλυκοζηλιωμενη και η γιατρός μου ήταν σίγουρη ότι θα κάνω 😾

 

Πόσο ήταν εσάς; με διατροφή ρυθμίζεται αν δεν είναι πολύ ψηλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η PanB είπε:

Την έκανα κι εγώ! Δεν με έχει πάρει ακόμα η γιατρός μου περιμένω 

 

Ειχα 

0: 83,5

60: 153

120: 124.8

 

Μέσα στα όρια εγώ τα βλέπω παρόλο που είχα αυξημένη γλυκοζηλιωμενη και η γιατρός μου ήταν σίγουρη ότι θα κάνω 😾

 

Πόσο ήταν εσάς; με διατροφή ρυθμίζεται αν δεν είναι πολύ ψηλά! 

Ήταν ... 74

               187

                143

Περιμένω τώρα τον ενδοκρινολογο.... Οπότε εντάξει δεν είναι παρά πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν ήπια την γλυκόζη ζαλίστηκα ... Ένιωσα χαλιά γιατί δεν τρώω γλυκά γενικά ένα κομματικό αν φάω σοκολάτα μια στις τόσες ... Απλά τρώω πολλά ζυμαρικά και βραστά λαχανικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Ele91na είπε:

Ήταν ... 74

               187

                143

Περιμένω τώρα τον ενδοκρινολογο.... Οπότε εντάξει δεν είναι παρά πολύ 

Όχι ρε συ μόνο 7 μονάδες πάνω στο 60λ.. Πολύ λίγο.. Και το νηστείας σου τέλειο 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχετε ψαχτεί με επιδόματα και άδειες; Έχω πητ 20/8 και υπολογίζω πως πρέπει να βγω γύρω στις 26/7, δηλαδή σε λίγο καιρό.. ξέρετε τι διαδικασίες πρέπει να κάνουμε; μιλάω με τον εργοδότη μου για να συνεννοηθεί με το λογιστή και παράλληλα με το ΙΚΑ; κάνω κάπου κάποια αίτηση; παίρνουμε άμεσα το επίδομα ή μένουμε κανα μήνα χωρίς μισθό; θέλω οδηγίες βήμα βήμα for dummies 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dogmom είπε:

Κορίτσια έχετε ψαχτεί με επιδόματα και άδειες; Έχω πητ 20/8 και υπολογίζω πως πρέπει να βγω γύρω στις 26/7, δηλαδή σε λίγο καιρό.. ξέρετε τι διαδικασίες πρέπει να κάνουμε; μιλάω με τον εργοδότη μου για να συνεννοηθεί με το λογιστή και παράλληλα με το ΙΚΑ; κάνω κάπου κάποια αίτηση; παίρνουμε άμεσα το επίδομα ή μένουμε κανα μήνα χωρίς μισθό; θέλω οδηγίες βήμα βήμα for dummies 😅

26/6 μήπως; 😂 μέτρα 56 ημέρες πριν την Πητ χωρίς την Πητ μέσα! Εγώ πχ έχω πητ 8/9, σταματάω 13/7.Ζητάς απ το λογιστή του εργοδότη να σου βγάλει μια ειδική βεβαίωση, κλείνεις κ σε γιατρό στο κέντρο μητέρας και παιδιού της περιοχής σου για να σου δώσουν κι από εκεί μια βεβαίωση και τα πας στο ΙΚΑ.. Έχουν περάσει κ 2 χρόνια δεν θυμάμαι ακριβώς τη σειρά 😂 σίγουρα πάντως μπορείς να τα κάνεις από την πρώτη μέρα που βγαίνεις σε άδεια και μετά.. Τα έχει καμία πρόσφατα να μας πει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η PanB είπε:

26/6 μήπως; 😂 μέτρα 56 ημέρες πριν την Πητ χωρίς την Πητ μέσα! Εγώ πχ έχω πητ 8/9, σταματάω 13/7.Ζητάς απ το λογιστή του εργοδότη να σου βγάλει μια ειδική βεβαίωση, κλείνεις κ σε γιατρό στο κέντρο μητέρας και παιδιού της περιοχής σου για να σου δώσουν κι από εκεί μια βεβαίωση και τα πας στο ΙΚΑ.. Έχουν περάσει κ 2 χρόνια δεν θυμάμαι ακριβώς τη σειρά 😂 σίγουρα πάντως μπορείς να τα κάνεις από την πρώτη μέρα που βγαίνεις σε άδεια και μετά.. Τα έχει καμία πρόσφατα να μας πει; 

Αχ ναι, Ιούνιο εννοούσα, 6ο, είχα κολλήσει ότι βγαίνω 7ο σε άδεια, δεν είμαι καλή στα μαθηματικά 😂

Χρειάζεται το χαρτί του γιατρού της αυχενικής που μου έγραψε την πητ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dogmom είπε:

Αχ ναι, Ιούνιο εννοούσα, 6ο, είχα κολλήσει ότι βγαίνω 7ο σε άδεια, δεν είμαι καλή στα μαθηματικά 😂

Χρειάζεται το χαρτί του γιατρού της αυχενικής που μου έγραψε την πητ;

Ναι για να το πας στον γιατρό που θα σου βγάλει τη βεβαίωση και να επιβεβαιώσει την Πητ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Dogmom είπε:

Κορίτσια έχετε ψαχτεί με επιδόματα και άδειες; Έχω πητ 20/8 και υπολογίζω πως πρέπει να βγω γύρω στις 26/7, δηλαδή σε λίγο καιρό.. ξέρετε τι διαδικασίες πρέπει να κάνουμε; μιλάω με τον εργοδότη μου για να συνεννοηθεί με το λογιστή και παράλληλα με το ΙΚΑ; κάνω κάπου κάποια αίτηση; παίρνουμε άμεσα το επίδομα ή μένουμε κανα μήνα χωρίς μισθό; θέλω οδηγίες βήμα βήμα for dummies 😅

Καλημέρα κορίτσι!! Και εγώ όλη τη βδομάδα με αυτά ψάχνομαι! Ο λογιστής μου είπε ότι από την πρώτη μέρα που ξεκινάει η άδεια και μετά πρέπει να ξεκινήσω τη διαδικασία όχι νωρίτερα αλλά είναι σχετικά γρήγορη! Μίλησα και με το ΙΚΑ μου είπαν απλά ότι πάω εκεί με κάποια χαρτιά (τα έχω γραμμένα κάπου ) ,με στέλνουν αυτοί σε γιατρο συμβεβλημένο με ΕΟΠΥΥ για μια υπογραφή αν ο δικός μου δεν είναι συμβεβλημένος ,και γίνονται όλα κανονικά ! Σχετικά με το χαρτί απ' το γιατρό θέλουν απλά μια βεβαίωση με την πητ όχι απαραίτητα την αυχενική η κάτι τέτοιο! Εμένα δλδ ένα χειρόγραφο με υπογραφή και σφραγίδα μου έδωσε. Και μια βεβαίωση από τον εργοδότη! Αυτά μου είπαν ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Καλημέρα κορίτσι!! Και εγώ όλη τη βδομάδα με αυτά ψάχνομαι! Ο λογιστής μου είπε ότι από την πρώτη μέρα που ξεκινάει η άδεια και μετά πρέπει να ξεκινήσω τη διαδικασία όχι νωρίτερα αλλά είναι σχετικά γρήγορη! Μίλησα και με το ΙΚΑ μου είπαν απλά ότι πάω εκεί με κάποια χαρτιά (τα έχω γραμμένα κάπου ) ,με στέλνουν αυτοί σε γιατρο συμβεβλημένο με ΕΟΠΥΥ για μια υπογραφή αν ο δικός μου δεν είναι συμβεβλημένος ,και γίνονται όλα κανονικά ! Σχετικά με το χαρτί απ' το γιατρό θέλουν απλά μια βεβαίωση με την πητ όχι απαραίτητα την αυχενική η κάτι τέτοιο! Εμένα δλδ ένα χειρόγραφο με υπογραφή και σφραγίδα μου έδωσε. Και μια βεβαίωση από τον εργοδότη! Αυτά μου είπαν ! 

Καλημέρα μανουλες .... Θέλω και εγώ βοήθεια ... Βγαίνω σε Πητ 25/8 μπορεί μια κοπέλα αν βρει χρόνο να μου πει αναλυτικά το πρεπει να κάνω ?? Οποία βρει χρόνο ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Καλημέρα κορίτσι!! Και εγώ όλη τη βδομάδα με αυτά ψάχνομαι! Ο λογιστής μου είπε ότι από την πρώτη μέρα που ξεκινάει η άδεια και μετά πρέπει να ξεκινήσω τη διαδικασία όχι νωρίτερα αλλά είναι σχετικά γρήγορη! Μίλησα και με το ΙΚΑ μου είπαν απλά ότι πάω εκεί με κάποια χαρτιά (τα έχω γραμμένα κάπου ) ,με στέλνουν αυτοί σε γιατρο συμβεβλημένο με ΕΟΠΥΥ για μια υπογραφή αν ο δικός μου δεν είναι συμβεβλημένος ,και γίνονται όλα κανονικά ! Σχετικά με το χαρτί απ' το γιατρό θέλουν απλά μια βεβαίωση με την πητ όχι απαραίτητα την αυχενική η κάτι τέτοιο! Εμένα δλδ ένα χειρόγραφο με υπογραφή και σφραγίδα μου έδωσε. Και μια βεβαίωση από τον εργοδότη! Αυτά μου είπαν ! 

Μπορείς να μου πεις για τα χαρτιά; Αν τα βρεις ? Τι χρειάζεται ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα!  Δυστυχώς εγώ δεν είμαι καλά, έχω μαστιτιδα... Ανέβασα πυρετό, έχω ρίγη, πονάει όλο μου το κορμί, ξεκίνησα σήμερα και αντιβίωση. Έχει κολλήσει ο δεξιός μαστός και δε βγάζει γάλα... Κυριολεκτικά υποφέρω..  Ο μικρός δόξα τω θεώ είναι καλά! Προσπαθεί να μπουσουλησει... Σέρνεται πιο πολύ το σκουληκακι μου αλλά πλέον γρήγορα 😂 Έχει βγάλει 4 δόντια ήδη... Το πέρασε δύσκολα όλο αυτό...  Τις τελευταίες μέρες είναι κολλημένος πάνω μου... Όλο αγκαλίτσα θέλει και όπου πάω από πίσω μου ❤️  Γυρίζω μέσα Σεπτέμβρη στη δουλειά... Πφφφφφ ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω... Τον γράψαμε σε ιδιωτικό βρεφονηπιακό σταθμό και τις πρώτες δύο εβδομάδες του Σεπτέμβρη θα τον βοηθήσω να προσαρμοστεί κι έπειτα θα γυρίσω κανονικά στη δουλειά.  Εσύ πότε επιστρέφεις; 
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εμένα τα ίδια μου έχουν πει κι η γυναικολόγος, κι η ενδοκρινολόγος αλλά κι η αιματολογος που πήγα πρόσφατα! 2 απ' τα 3 για να αποφανθούν ότι έχει κάποια γυναίκα ΣΠΩ. Εγώ έχω μόνο την μορφολογία που φαίνεται στους υπερήχους αλλά τίποτα απ' τα άλλα δύο. Στη δική μου περίπτωση μου είπαν μόνο μυο-ινοσιτολη για να βελτιώσουμε την ποιότητα της ωορρηξίας αλλά και τη συχνότητα μιας και υπερηχογραγικά ανακαλύψαμε τλχ 2 κύκλους ανωορρηκτικους. Γι'αυτό και μου πρότειναν την πρόκληση ωορρηξίας. Βέβαια 2/2 συλλήψεις που είχαμε τις πετύχαμε εντελώς φυσιολογικά μόνο με τη λήψη βιταμινών. Τώρα θα δούμε τι θα γίνει και μ αυτό τον κύκλο που είχαμε τη διέγερση και πρόκληση με γονοδοτροπινες.
    • Θα βρούμε..!! Και όλα θα πάνε δεξιά αυτή τη φορά!! Θα έχω και εγώ το νου μου αν δω κάτι θα σου στείλω! 
    • μου είπε ότι για να πούμε τον όρο συνδρομο πολυκυστικών θα πρέπει να έχω 2 από τα 3 κριτήρια..1)υπερηχογραφικη εικόνα πολυκυστικών ωοθηκών 2)αυξημένα ανδρογονα 3)διαταραχές περιόδου..έχω μονο το 1 από αυτά οπότε μου λεει οτι δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ετσι η περιπτωση μου.. είμαι λίγο καιρό σε αυτό το χωρο των εξετάσεων και του ψαξίματος, αν εσεις που έχετε περισσότερη εμπειρία βλέπετε ότι κάτι δεν στέκει από αυτά που μου λέει πείτε μου να δω πως θα κινηθώ..
    • Σε ευχαριστώ για την ενημερώση..έχω στείλει στην κοπέλα αλλά δεν μου έχει απαντήσει..λογικά τις έχει δώσει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...