Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dogmom είπε:

Εγώ με τον ύπνο δεν έχω θέμα ακόμα, αλλά γενικά ζεσταίνομαι αρκετά δεν την πολυπαλεύω ήδη, αναρωτιέμαι πώς στο καλό θα βγει το καλοκαίρι. Για τα κιλά δε θα το συζητήσω καν! Πλέον νομίζω μόνο βάζω, δεν έχω ελπίδα, μπορεί να βαρεθώ μια μέρα και απλά να σταματήσω να το σκέφτομαι.. Εμένα καμπύλη ζαχάρου μου είπε σε δυο βδομάδες, τώρα είμαι στην 25η, εσείς σε ποια βδομάδα την κάνατε;

Εγώ 24η προς 25η! Το ίδιο είναι νομίζω δεν αλλάζει κάτι !! Από κιλα ο γιατρός μου μου είπε πως από.δω και πέρα επειδή θα παίρνει το μωρό είναι λογικό ότι μόνο θα βάζω!  Και εγώ στην ίδια φάση με σένα είμαι 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Εμένα πάντως πάλι σε ένα μήνα μου έκλεισε πάλι ραντεβού. Τι έγινε; Πηγές στον γιατρό; 

Αχ το βλέπω σε ένα μήνα θα μου κλείσει πάλι και θα τρελαθώ 😂 όχι ακόμα στις 7μιση θα πάμε!! Είχαμε 5μιση αλλά του έτυχε χειρουργείο και μας πήγε πίσω για να μην περιμένουμε! Μου είπε και αν ήθελα αύριο, είπα με τπτ δεν θα αντέξω ανυπομονώ χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ούτε μισό κιλακι; 😂 😂 😂 πως το έκανες αυτό; 

 

Φυσιολογικά πάντως είναι τα 6 στις εβδομάδες μας😄

Και εγώ νομιζω 6 πήρα συνολικά αλλά περιμένω και το ραντεβού σήμερα να με ζυγίσει εκεί!! @Lia5 κανένα κιλό;;; Πώς το κατάφερες;;; ενημέρωσε μας για την επόμενη εγκυμοσύνη να ξέρουμε 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@PanB @Μαριλου1 @Sofoula28 τα 3 που είχα χάσει στην αρχή τα πήρα όταν μου σταμάτησαν οι εμετοί. Τώρα τρώω κανονικά αλλά δεν έχω λιγουρες που λένε ότι έχουν στην εγκυμοσύνη. Μπορεί να μου έρθουν τώρα στο 3ο τρίμηνο που παίρνει βάρος το μωρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

@PanB @Μαριλου1 @Sofoula28 τα 3 που είχα χάσει στην αρχή τα πήρα όταν μου σταμάτησαν οι εμετοί. Τώρα τρώω κανονικά αλλά δεν έχω λιγουρες που λένε ότι έχουν στην εγκυμοσύνη. Μπορεί να μου έρθουν τώρα στο 3ο τρίμηνο που παίρνει βάρος το μωρό. 

Εμένα πάντως 4ο κ 5ο μου άνοιξε η όρεξη,τώρα δεν μπορώ να πω ότι τρώω περισσότερα από πριν. Το μόνο που θέλω κ λιγουρευομαι είναι τα γλυκά που πριν δεν έτρωγα,αυτά μου έκαναν τη ζημιά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

@PanB @Μαριλου1 @Sofoula28 τα 3 που είχα χάσει στην αρχή τα πήρα όταν μου σταμάτησαν οι εμετοί. Τώρα τρώω κανονικά αλλά δεν έχω λιγουρες που λένε ότι έχουν στην εγκυμοσύνη. Μπορεί να μου έρθουν τώρα στο 3ο τρίμηνο που παίρνει βάρος το μωρό. 

Τώρα πιστεύω με τη ζέστη δεν θα μπορούμε να πολύ φάμε.. Η ελπίζω έτσι 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Τώρα πιστεύω με τη ζέστη δεν θα μπορούμε να πολύ φάμε.. Η ελπίζω έτσι 😂😂

Ναι μωρέ κ εγώ εκεί ποντάρω και στα φρούτα που έρχονται! Τα περιμένω πως κ πως! 🍓🍒🍉🍑

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

Εμένα πάντως 4ο κ 5ο μου άνοιξε η όρεξη,τώρα δεν μπορώ να πω ότι τρώω περισσότερα από πριν. Το μόνο που θέλω κ λιγουρευομαι είναι τα γλυκά που πριν δεν έτρωγα,αυτά μου έκαναν τη ζημιά! 

Εγώ μέχρι τον 4ο έκανα εμετούς και από τον 5ο τρώω κανονικά. Τα γλυκά εμένα από πριν μου άρεσαν και τρώω αλλά δεν μπορώ να πω υπερβολικά. 

 

στις πριν 59 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Τώρα πιστεύω με τη ζέστη δεν θα μπορούμε να πολύ φάμε.. Η ελπίζω έτσι 😂😂

Το καλοκαίρι δεν μπορείς να φας και πολύ βαριά σκας. Κι εγώ τώρα στην εγκυμοσύνη φουσκωνω πιο εύκολα 🤪

 

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Ναι μωρέ κ εγώ εκεί ποντάρω και στα φρούτα που έρχονται! Τα περιμένω πως κ πως! 🍓🍒🍉🍑

Φραουλιτσες έχω ξεκινήσει εδώ και κάνα μήνα 😋 Το καρπουζακι μου έλειψε 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εγώ μέχρι τον 4ο έκανα εμετούς και από τον 5ο τρώω κανονικά. Τα γλυκά εμένα από πριν μου άρεσαν και τρώω αλλά δεν μπορώ να πω υπερβολικά. 

 

Το καλοκαίρι δεν μπορείς να φας και πολύ βαριά σκας. Κι εγώ τώρα στην εγκυμοσύνη φουσκωνω πιο εύκολα 🤪

 

Φραουλιτσες έχω ξεκινήσει εδώ και κάνα μήνα 😋 Το καρπουζακι μου έλειψε 😁

Φράουλες αυτή την εβδομάδα ξεκίνησα και περιμένω κεράσια, βερίκοκα και ροδάκινα!!! Επίσης πήρα κ ένα πεπονακι σήμερα! 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

@PanB @Μαριλου1 @Sofoula28 τα 3 που είχα χάσει στην αρχή τα πήρα όταν μου σταμάτησαν οι εμετοί. Τώρα τρώω κανονικά αλλά δεν έχω λιγουρες που λένε ότι έχουν στην εγκυμοσύνη. Μπορεί να μου έρθουν τώρα στο 3ο τρίμηνο που παίρνει βάρος το μωρό. 

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η PanB είπε:

Τώρα πιστεύω με τη ζέστη δεν θα μπορούμε να πολύ φάμε.. Η ελπίζω έτσι 😂😂

Μπα εγώ πιστεύω κορίτσι σωτηρία δεν έχω! Θα έχω όρεξη πάντα όση ζέστη και αν έχει 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ τι 6 και κανένα κιλό; Είμαι στα +12, από βδομάδα μπαίνω στον 7ο. Εγώ όλο στο φαγητό το έχω το μυαλό μου... Ελπίζω να είναι της εγκυμοσύνης μόνο και να μη μου μείνει συνήθεια!!

Κοιτάω για μαγιό, θέλω πολύ να μπω στη θάλασσα με το μπεμπούλη, έχει κάποια εμπειρία σχετικά με μέγεθος κάποιο μαγαζί που σας άρεσε η ποιότητα κλπ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dogmom είπε:

Καλέ τι 6 και κανένα κιλό; Είμαι στα +12, από βδομάδα μπαίνω στον 7ο. Εγώ όλο στο φαγητό το έχω το μυαλό μου... Ελπίζω να είναι της εγκυμοσύνης μόνο και να μη μου μείνει συνήθεια!!

Κοιτάω για μαγιό, θέλω πολύ να μπω στη θάλασσα με το μπεμπούλη, έχει κάποια εμπειρία σχετικά με μέγεθος κάποιο μαγαζί που σας άρεσε η ποιότητα κλπ;

Ζυγιστηκα σήμερα και είμαι +1,5 κιλό 😊 Εγώ ακόμα δεν έχω πάει θάλασσα αλλά το μπικίνι μου είναι με κορδονακια στο πλάι που το ανοίγεις και το μαζεύεις όσο θέλεις οπότε λογικά θα με βολέψει 👙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ από τρέξιμο αυτές τις μέρες ένιωσα απανωτά χτυπήματα όρος τα κάτω και υγρά αρκετά ... Είμαι 25 βδομάδα ξέρετε έχω ενοχλήσεις στα κόκαλα της λεκάνης εκεί που είναι το πιπι μας ... Και τρόμαξα πολύ πάρα πολύ .. λέτε να είναι η κουραση ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Ζυγιστηκα σήμερα και είμαι +1,5 κιλό 😊 Εγώ ακόμα δεν έχω πάει θάλασσα αλλά το μπικίνι μου είναι με κορδονακια στο πλάι που το ανοίγεις και το μαζεύεις όσο θέλεις οπότε λογικά θα με βολέψει 👙

Άλλη από δω 😅 κάντε μας τη χάρη 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ele91na είπε:

Κορίτσια εγώ από τρέξιμο αυτές τις μέρες ένιωσα απανωτά χτυπήματα όρος τα κάτω και υγρά αρκετά ... Είμαι 25 βδομάδα ξέρετε έχω ενοχλήσεις στα κόκαλα της λεκάνης εκεί που είναι το πιπι μας ... Και τρόμαξα πολύ πάρα πολύ .. λέτε να είναι η κουραση ??

Πήγες στο γιατρό; 😮

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Πήγες στο γιατρό; 😮

Δεν πήγα είχα τρέξιμο ... Έχω την άλλη βδομάδα ραντεβού ... Λες να τον πάρω τηλέφωνο ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

@Sofoula28 καλημέρα! Πηγές τελικά χθες στον γιατρό; Όλα καλά;

Πήγα πήγα!!! Όλα τέλεια ! Η μπεμπουλα μας από 380 γραμμάρια είναι πια γύρω στα 650!!!!! Και περίπου 30 εκατοστά!😁😁😁  Ευτυχώς δεν έβαλα ούτε γραμμάριο απ' την προηγούμενη φορά ! Αλλά μου είπε να προσέξω από δω και πέρα το θέμα της όρεξης γτ μπορεί να μην έχω πια την αίσθηση του κορεσμού και να τρώω ανελέητα! 🤣 Γενικά όλα υπέροχα! Επίσης, η μικρή είναι με το κεφάλι πάνω και τα πόδια κάτω ,γι'αυτό νιώθω χτυπήματα χαμηλά γτ κλωτσαει χαμηλά! Και γι'αυτό έχω και τον πόνο στο πλευρό που και που γτ πιέζει η μήτρα τα όργανα πια λόγω του ότι είναι εκεί το κεφαλάκι της !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Ele91na είπε:

Κορίτσια εγώ από τρέξιμο αυτές τις μέρες ένιωσα απανωτά χτυπήματα όρος τα κάτω και υγρά αρκετά ... Είμαι 25 βδομάδα ξέρετε έχω ενοχλήσεις στα κόκαλα της λεκάνης εκεί που είναι το πιπι μας ... Και τρόμαξα πολύ πάρα πολύ .. λέτε να είναι η κουραση ??

Εγώ που νιώθω χτυπήματα χαμηλά μου είπε πως είναι η μπέμπα, κλωτσαει χαμηλά γτ είναι τέτοια η θέση της(είχαμε χθες ραντεβού και το είδαμε) ! Υγρά έχω πάντα πολλά σε όλη την εγκυμοσύνη και ενοχλησουλες στη λεκάνη στο πιπι κλπ έχω όταν κουράζομαι και μου είπε πως όταν νιώθω κάτι τέτοιο από κούραση να ξαπλώνω και να το ξεχνάω ! Όμως γενικά μου είπε πως οτιδήποτε συμβαίνει και με παραξενευει να του τηλεφωνώ! Θα σου έλεγα να τον πάρεις ένα τηλέφωνο ανεξάρτητα απ' το ραντεβού σας για να σου πει ο ίδιος αν είναι άξιο ανησυχίας αυτό που νιώθεις η να σε καθησυχάσει ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ele91na είπε:

Δεν πήγα είχα τρέξιμο ... Έχω την άλλη βδομάδα ραντεβού ... Λες να τον πάρω τηλέφωνο ? 

Ναι μωρέ πάρε ένα τηλ να σου φύγει η ιδέα!! 

 

Εγώ έκανα β επιπέδου σήμερα, όλα καλά ευτυχώς 😁 ο μπέμπης ειναι 580γρ και τέλειος 😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα είμαι καλύτερα αλλά λέω μπας τα νιώθω όλα αυτά επειδή κουράστηκα και μεγαλώνει κιόλας ! Είμαι και χεστρουλα... Μπράβο κορίτσι μου και εμείς έχουμε κάνει β επιπέδου. .  ! Μωρέ αγχωθηκαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ele91na είπε:

Τώρα είμαι καλύτερα αλλά λέω μπας τα νιώθω όλα αυτά επειδή κουράστηκα και μεγαλώνει κιόλας ! Είμαι και χεστρουλα... Μπράβο κορίτσι μου και εμείς έχουμε κάνει β επιπέδου. .  ! Μωρέ αγχωθηκαααααα

Πάρε παιδί μου ένα τηλ, 2 λεπτά υπόθεση 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Πήγα πήγα!!! Όλα τέλεια ! Η μπεμπουλα μας από 380 γραμμάρια είναι πια γύρω στα 650!!!!! Και περίπου 30 εκατοστά!😁😁😁  Ευτυχώς δεν έβαλα ούτε γραμμάριο απ' την προηγούμενη φορά ! Αλλά μου είπε να προσέξω από δω και πέρα το θέμα της όρεξης γτ μπορεί να μην έχω πια την αίσθηση του κορεσμού και να τρώω ανελέητα! 🤣 Γενικά όλα υπέροχα! Επίσης, η μικρή είναι με το κεφάλι πάνω και τα πόδια κάτω ,γι'αυτό νιώθω χτυπήματα χαμηλά γτ κλωτσαει χαμηλά! Και γι'αυτό έχω και τον πόνο στο πλευρό που και που γτ πιέζει η μήτρα τα όργανα πια λόγω του ότι είναι εκεί το κεφαλάκι της !!

Τα ίδια και εμένα είναι ποτέ τα πόδια του εκεί χαμηλά και τα νιώθω ποτέ γυρνάει και πάει στο πλευρό.... Και πονάω !! Μου κάνει πετρώματα .... Είναι ωραία όμως !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Ele91na είπε:

Τα ίδια και εμένα είναι ποτέ τα πόδια του εκεί χαμηλά και τα νιώθω ποτέ γυρνάει και πάει στο πλευρό.... Και πονάω !! Μου κάνει πετρώματα .... Είναι ωραία όμως !!!!!!

Εμένα πετρώματα δεν μου κάνει απλώς καταλαβαίνω ποτέ σηκώνει και κατεβάζει τα πόδια και έχει πολύ πλάκα 🤣 Σε γενικές γραμμές εγώ έχω προσέξει πως όταν έχω καιρό να πάω στο γιατρό η άμα τυχει να διαβάσω κάτι κακό ,όλο και κάτι με πιάνει,πονακια κλπ! Και μόλις πάω και βλέπω πως όλα είναι καλά ξαφνικά μου περνάνε όλα! Επειδή σε νιώθω και σένα αγχωμενη θα σου λεγα να παίρνεις το γιατρό σου ότι και να σου συμβαίνει για να ηρεμείς ! Είναι πολύ βασικό να είσαι ήρεμη! Και το καταλαβαίνω εγώ τωρα πια μετά τη β επιπέδου,που ήμουν απ' την αρχή της εγκυμοσύνης τερμα αγχωμενη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...