Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2021


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εγώ όσες φορές νιώθω κάτι τέτοιο είμαι στη δουλειά καθιστή!την πρώτη ήμουν ξάπλα ! Δεν ξέρω ανυπομονώ να γίνει έντονο :) !! 

Σήμερα που το λέμε ένιωσα κι εγώ κάτι και επειδή ξέρω πως είναι ήταν ακριβώς έτσι!! άλλα είναι πολύ νωρίς οπότε ούτε εγώ η ίδια δεν το πιστεύω 😂😂 μάλλον το έντερο μου θα είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Σήμερα που το λέμε ένιωσα κι εγώ κάτι και επειδή ξέρω πως είναι ήταν ακριβώς έτσι!! άλλα είναι πολύ νωρίς οπότε ούτε εγώ η ίδια δεν το πιστεύω 😂😂 μάλλον το έντερο μου θα είναι 

Εσένα είναι κ το δεύτερο λογικό αν το καταλάβεις νωρίτερα! Πάντως γενικά δεν είναι κ τόσο απίστευτο Εχω διαβάσει ότι συμβαίνει να το καταλάβουν νωρίτερα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εσένα είναι κ το δεύτερο λογικό αν το καταλάβεις νωρίτερα! Πάντως γενικά δεν είναι κ τόσο απίστευτο Εχω διαβάσει ότι συμβαίνει να το καταλάβουν νωρίτερα!! 

Το περιμένω σε κανένα 2βδομαδο είμαι ακόμα στην 14η😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Το περιμένω σε κανένα 2βδομαδο είμαι ακόμα στην 14η😅

Α είσαι στην 14η ! Εγώ πιστεύεις θα έπρεπε να το έχω καταλάβει η είναι κ για μένα νωρίς 17+1 ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love32 είπε:

Α είσαι στην 14η ! Εγώ πιστεύεις θα έπρεπε να το έχω καταλάβει η είναι κ για μένα νωρίς 17+1 ?

Όχι όχι είναι νωρίς 😁 στην πρώτη εγκυμοσύνη εκεί το κατάλαβα όσο είσαι τώρα αλλά συνήθως λένε μετά τις 20 το καταλαβαίνεις ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Όχι όχι είναι νωρίς 😁 στην πρώτη εγκυμοσύνη εκεί το κατάλαβα όσο είσαι τώρα αλλά συνήθως λένε μετά τις 20 το καταλαβαίνεις ☺️

Γιατί είναι κ ο πλακούντας οπίσθιος υψηλός π λένε το νιώθεις πιο νωρίς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Έχεις ακόμα; πως το δικαιολογεί ο γιατρός; 🤔

Έχω 4 φορές τώρα, η τελευταία πριν 3 βδομάδες. Έχω ένα μικρό ινομύωμα έξω από τη μήτρα και ο πλακουντας έχει πιαστεί ακριβώς εκεί. Στην αρχή μου έκανε αιμάτωμα και μετά αποκόλληση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Είναι πολύ νωρίς αλλά έχετε σκεφτεί όνομα; 😁

Εγώ ναι! 😁 Αν είναι τελικά κορίτσι Μυρτώ και αν είναι αγόρι Παύλος. Εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Εγώ ναι! 😁 Αν είναι τελικά κορίτσι Μυρτώ και αν είναι αγόρι Παύλος. Εσύ;

 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εμείς θα το πάμε παραδοσιακά της γιαγιάς 👧🏼

Μας αρέσουν κάποια άλλα δεν έχουμε καταλήξει 😅 το ένα είναι του παππού τα άλλα απλά μας αρέσουν : Αλέξανδρος, Οδυσσέας, Αναστασης. 

@Lia5 πως τη λένε τη γιαγιά; ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PanB είπε:

 

Μας αρέσουν κάποια άλλα δεν έχουμε καταλήξει 😅 το ένα είναι του παππού τα άλλα απλά μας αρέσουν : Αλέξανδρος, Οδυσσέας, Αναστασης. 

@Lia5 πως τη λένε τη γιαγιά; ☺️

Οδυσσέας μου αρέσει πολύ! Γεσθημανή την έλεγαν 😊 Όχι ότι ξέρουμε στα σίγουρα ότι είναι κοριτσάκι. Από βδομάδα ίσως μας κάνει τη χάρη 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lia5 είπε:

Οδυσσέας μου αρέσει πολύ! Γεσθημανή την έλεγαν 😊 Όχι ότι ξέρουμε στα σίγουρα ότι είναι κοριτσάκι. Από βδομάδα ίσως μας κάνει τη χάρη 😁

Πωπω τέλειο 😍 πολύ ιδιαίτερο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η PanB είπε:

Πωπω τέλειο 😍 πολύ ιδιαίτερο!! 

Ναι αλλά για κάποιο λόγο στο χωριό του άντρα μου είναι πολύ συνηθισμένο 😄 αλλά γενικά όντως είναι σπάνιο και μ αρέσουν τα σπάνια ονόματα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Εγώ είμαι 17+1 δεν ξέρω δεν μπορώ να το καταλάβω το προηγούμενο Σάββατο νομίζω πως το ένιωσα αλλά από τότε τίποτα ξανά. Κάτι λίγο έτσι κ εχθές! 

17+1 ακριβώς και εγώ..το δεύτερο μου παιδάκι.. κάποιες φορές νιώθω γαργάλημα χαμηλά στην κοιλιά εδώ και 5 με 6 μέρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Lia89 είπε:

17+1 ακριβώς και εγώ..το δεύτερο μου παιδάκι.. κάποιες φορές νιώθω γαργάλημα χαμηλά στην κοιλιά εδώ και 5 με 6 μέρες

Εχτές που είχα το χέρι μ στην κοιλιά ένιωσα πάλι κάτι!! 

Βρε κορίτσια καμιά φορά κάνω διάρροια είναι ανησυχιτικο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εχτές που είχα το χέρι μ στην κοιλιά ένιωσα πάλι κάτι!! 

Βρε κορίτσια καμιά φορά κάνω διάρροια είναι ανησυχιτικο?

Κ εγώ το ίδιο καμιά φορά κ ήθελα να ρωτήσω την γιατρό κ το ξέχασα. Εγώ γενικότερα πάω πιο εύκολα τουαλέτα απ' ότι πριν μείνω έγκυος! Αυτά που λένε δλδ για δυσκοιλιότητα στην εγκυμοσύνη εγώ ακόμα δεν το έχω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Κ εγώ το ίδιο καμιά φορά κ ήθελα να ρωτήσω την γιατρό κ το ξέχασα. Εγώ γενικότερα πάω πιο εύκολα τουαλέτα απ' ότι πριν μείνω έγκυος! Αυτά που λένε δλδ για δυσκοιλιότητα στην εγκυμοσύνη εγώ ακόμα δεν το έχω. 

Ναι κ εγώ όχι κάθε μέρα !! Κ εγώ ξέχασα ν ρωτήσω κ τώρα έχω ραντεβού 19 του μήνα αργεί κ ανχονομαι!! Ν εστελνα στη μαία η είναι βλακεία? Γενικά δυσκοιλιότητα είχα! Σήμερα μ έτυχε πάλι ! Μήπως φταίνε η φακές κ τα χόρτα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Ναι κ εγώ όχι κάθε μέρα !! Κ εγώ ξέχασα ν ρωτήσω κ τώρα έχω ραντεβού 19 του μήνα αργεί κ ανχονομαι!! Ν εστελνα στη μαία η είναι βλακεία? Γενικά δυσκοιλιότητα είχα! Σήμερα μ έτυχε πάλι ! Μήπως φταίνε η φακές κ τα χόρτα??

Κ εγώ αυτό σκέφτηκα, λόγω διατροφής μπορεί να συμβαίνει. Τρώμε περισσότερα λαχανικά και φρούτα,πίνουμε κ νερό. Αν έχεις άνεση να ρωτήσεις τη μαία, ρωτά την κ πες κ εδώ τι σου είπε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας! Εμάς είναι το δεύτερο παιδάκι αλλά το πρώτο αγόρι και ο άντρας μου θέλει να δώσει του πατέρα του(και η μικρή πήρε της πεθεράς μου) όχι ότι δεν το περίμενα να το θέλει αλλά θα ήθελα να μου έλεγε ότι θέλεις εσύ αγάπη μου και ας το έδινα στη τελική! 

Εγώ εχθές ένιωσα κάτι, και σήμερα αλλά όχι κάτι σίγουρο. Σήμερα μπήκα 18η εβδομάδα. Πρέπει να πάω να κάνω καινούριες αιματολογικές και να πάω στη γιατρό μου σιγά σιγά...

Από κοιλιά πώς πάτε; Από κιλά; Ως προς τα κιλά αν στην αρχή χάσουμε κάποια συνολικά μετά πόσα λεμε ότι πήραμε; Με βάση αυτά που ήμασταν στην αρχή αρχή ή από το χαμηλότερο σημείο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Γεια σας! Εμάς είναι το δεύτερο παιδάκι αλλά το πρώτο αγόρι και ο άντρας μου θέλει να δώσει του πατέρα του(και η μικρή πήρε της πεθεράς μου) όχι ότι δεν το περίμενα να το θέλει αλλά θα ήθελα να μου έλεγε ότι θέλεις εσύ αγάπη μου και ας το έδινα στη τελική! 

Εγώ εχθές ένιωσα κάτι, και σήμερα αλλά όχι κάτι σίγουρο. Σήμερα μπήκα 18η εβδομάδα. Πρέπει να πάω να κάνω καινούριες αιματολογικές και να πάω στη γιατρό μου σιγά σιγά...

Από κοιλιά πώς πάτε; Από κιλά; Ως προς τα κιλά αν στην αρχή χάσουμε κάποια συνολικά μετά πόσα λεμε ότι πήραμε; Με βάση αυτά που ήμασταν στην αρχή αρχή ή από το χαμηλότερο σημείο;

Εχω βάλει 3 κιλά!νομίζω ότι ξεκινάς να μετράς εκεί που ξεκινάς να.παιρνεις κιλά!

Δεν σ γράφει κάθε μήνα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Γεια σας! Εμάς είναι το δεύτερο παιδάκι αλλά το πρώτο αγόρι και ο άντρας μου θέλει να δώσει του πατέρα του(και η μικρή πήρε της πεθεράς μου) όχι ότι δεν το περίμενα να το θέλει αλλά θα ήθελα να μου έλεγε ότι θέλεις εσύ αγάπη μου και ας το έδινα στη τελική! 

Εγώ εχθές ένιωσα κάτι, και σήμερα αλλά όχι κάτι σίγουρο. Σήμερα μπήκα 18η εβδομάδα. Πρέπει να πάω να κάνω καινούριες αιματολογικές και να πάω στη γιατρό μου σιγά σιγά...

Από κοιλιά πώς πάτε; Από κιλά; Ως προς τα κιλά αν στην αρχή χάσουμε κάποια συνολικά μετά πόσα λεμε ότι πήραμε; Με βάση αυτά που ήμασταν στην αρχή αρχή ή από το χαμηλότερο σημείο;

Οπως μας συμφέρει, από εκεί που ήμασταν εγώ μετρώ 😂😂😂

Έχει τουλάχιστον ωραίο όνομα ο πεθερός; 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Εμένα μόνο στην αυχενική με ζυγισε ο γιατρός και ήμουν 57 ενώ πριν μείνω έγκυος ήμουν 60.

57 λέει 😂😂 57 ήμουν στο δημοτικό 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/3/2021 at 8:13 ΜΜ, ο/η Μαριλου1 είπε:

Εγώ ναι! 😁 Αν είναι τελικά κορίτσι Μυρτώ και αν είναι αγόρι Παύλος. Εσύ;

Εγω κοριτσια εαν ειχα κοριτσακι θα το βγαζαμε Αγαπη οπως την πεθερα μου γιατι το λατρευω το ονομα!! Τωρα ομως που εχουμε αγορακι τελικα, θα το πουμε Στεφανο, το ονομα του μπαμπα μου που τον εχασα πολυ απροσμενα πριν σχεδον 3 χρονια! (εαν δεν ειχε συμβει αυτο, λογικα θα βαζαμε του πεθερου μου, Αντωνης)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...