Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2021


Recommended Posts

Κορίτσια κι εγώ ήταν από τις πρώτες υποχρεωτικές εξετάσεις που έκανα η κυστική ινωση. Και είναι σημαντική όχι προεραιτικη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συζητήσω πάλι αύριο με τον γιατρό μου και θα δούμε τι θα κάνουμε.

Ρε κορίτσια συγνώμη κιόλας... όμως αν βγουν θετικά και τα δύο για μένα δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι..το μωράκι μου είναι στην 16η βδομάδα και δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω έκτρωση. Οπότε έπρεπε να είχε γίνει πριν την εγκυμοσύνη κανονικά. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Που θα κάνεις την nipt?

Πάτρα αλλά Αθήνα θα τα στείλουν. Μου είπε η γραμματέας στο τηλέφωνο ότι υπάρχουν διάφορα πακέτα και θα τα συζητήσουμε αύριο από κοντά για να επιλέξω ποιο θέλω. Φυσικά αλλάζει κ το κόστος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Πάτρα αλλά Αθήνα θα τα στείλουν. Μου είπε η γραμματέας στο τηλέφωνο ότι υπάρχουν διάφορα πακέτα και θα τα συζητήσουμε αύριο από κοντά για να επιλέξω ποιο θέλω. Φυσικά αλλάζει κ το κόστος.

Δεν νομίζω ότι το εξετάζουν στην Αθήνα εμένα στάλθηκε στο Hong Kong!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love32 είπε:

Δεν νομίζω ότι το εξετάζουν στην Αθήνα εμένα στάλθηκε στο Hong Kong!

Ναι κι εγώ προχθές που ήμουν στο ιασω και ρωτούσε μια κοπέλα άκουσα Αμερική τα στέλνουν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η PanB είπε:

Ναι κι εγώ προχθές που ήμουν στο ιασω και ρωτούσε μια κοπέλα άκουσα Αμερική τα στέλνουν.. 

Ναι ανάλογα με πιο συνεργάζονται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Δεν νομίζω ότι το εξετάζουν στην Αθήνα εμένα στάλθηκε στο Hong Kong!

Ναι δεν ξέρω,εγώ το υπέθεσα γτ μου είπαν ότι σε αυτούς δεν θα πληρώσω κάτι κ θα μου δώσουν έναν λογαριασμό να βάλω εκεί τα λεφτά. Κ φαντάστηκα ότι θα τα έστελναν Αθήνα. Αύριο θα μάθω. Εσένα η αυχενική σου ήταν καλή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μαριλου1 είπε:

Ναι δεν ξέρω,εγώ το υπέθεσα γτ μου είπαν ότι σε αυτούς δεν θα πληρώσω κάτι κ θα μου δώσουν έναν λογαριασμό να βάλω εκεί τα λεφτά. Κ φαντάστηκα ότι θα τα έστελναν Αθήνα. Αύριο θα μάθω. Εσένα η αυχενική σου ήταν καλή;

Η αυχενική ήταν 3,05 τα ποσοστά μετά το αίμα μια χαρά!ο εμβρυολογος π Μ την έκανε π είπε να μην ανησυχω κ ότι όλα θα είναι καλά! Ο γυναικολόγος μ ήθελε να την κάνω. Κ την έκανα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love32 είπε:

Η αυχενική ήταν 3,05 τα ποσοστά μετά το αίμα μια χαρά!ο εμβρυολογος π Μ την έκανε π είπε να μην ανησυχω κ ότι όλα θα είναι καλά! Ο γυναικολόγος μ ήθελε να την κάνω. Κ την έκανα.

Ποια έκανες θυμάσαι; Έχω διαβάσει για μια που λέγεται harmony και μια άλλη panorama. Βασικά υπάρχουν ένα σωρό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μαριλου1 είπε:

Ποια έκανες θυμάσαι; Έχω διαβάσει για μια που λέγεται harmony και μια άλλη panorama. Βασικά υπάρχουν ένα σωρό

Nifty test λέγεται αυτό που έκανα εγω!!480 πλήρωσα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Nifty test λέγεται αυτό που έκανα εγω!!480 πλήρωσα ! 

Κ εγώ λίγο που το εψαξα τέτοιες τιμές βρήκα. Σε πόσες μέρες είχες τα αποτελέσματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Κ εγώ λίγο που το εψαξα τέτοιες τιμές βρήκα. Σε πόσες μέρες είχες τα αποτελέσματα;

Το έκανα τρίτη απόγευμα!κ Μ έστειλαν τα αποτέλεσμα Δευτέρα πρωί!εύχομαι να πάνε όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Το έκανα τρίτη απόγευμα!κ Μ έστειλαν τα αποτέλεσμα Δευτέρα πρωί!εύχομαι να πάνε όλα καλά! 

Α! Τόσο γρήγορα; Τέλεια! Σ'ευχαριστώ πολύ! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στη παρέα! Να σας ρωτήσω την β επιπέδου σε ποια εβδομάδα την κάνουμε;

Ως προς τη κυστικη ίνωση εγώ την είχα κάνει στην πρώτη εγκυμοσύνη και η τώρα γυναικολόγος με ρώτησε κι της είπα ότι έχω κάνει. Ήταν πολύ ευχαριστημένη που την είχα κάνει γιατί γενικά στην Ελλάδα δεν δίνουν σημασία σε αυτό ενώ είναι σημαντική (σπούδασε εξωτερικό).

Τι θα λέγατε, αν στα πρώτα σχόλιο (σελίδα 1) να κάνουμε τροποποίηση σχολίου να γράψουμε κάθε μία Πητ και φύλλο; Να δούμε τι κάνουμε η κάθε μία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Καλημέρα στη παρέα! Να σας ρωτήσω την β επιπέδου σε ποια εβδομάδα την κάνουμε;

Ως προς τη κυστικη ίνωση εγώ την είχα κάνει στην πρώτη εγκυμοσύνη και η τώρα γυναικολόγος με ρώτησε κι της είπα ότι έχω κάνει. Ήταν πολύ ευχαριστημένη που την είχα κάνει γιατί γενικά στην Ελλάδα δεν δίνουν σημασία σε αυτό ενώ είναι σημαντική (σπούδασε εξωτερικό).

Τι θα λέγατε, αν στα πρώτα σχόλιο (σελίδα 1) να κάνουμε τροποποίηση σχολίου να γράψουμε κάθε μία Πητ και φύλλο; Να δούμε τι κάνουμε η κάθε μία!

Ναι να το κάνουμε😁😁

Η β επιπέδου γίνεται 20η με 24η

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Καλημέρα στη παρέα! Να σας ρωτήσω την β επιπέδου σε ποια εβδομάδα την κάνουμε;

Ως προς τη κυστικη ίνωση εγώ την είχα κάνει στην πρώτη εγκυμοσύνη και η τώρα γυναικολόγος με ρώτησε κι της είπα ότι έχω κάνει. Ήταν πολύ ευχαριστημένη που την είχα κάνει γιατί γενικά στην Ελλάδα δεν δίνουν σημασία σε αυτό ενώ είναι σημαντική (σπούδασε εξωτερικό).

Τι θα λέγατε, αν στα πρώτα σχόλιο (σελίδα 1) να κάνουμε τροποποίηση σχολίου να γράψουμε κάθε μία Πητ και φύλλο; Να δούμε τι κάνουμε η κάθε μία!

Καλή η ιδέα σου απλά κάποιες κοπέλες μπήκαν αργότερα στην ομάδα κ δεν θα μπορούν να γράψουν στην πρώτη σελίδα λογικά. Ας το κάνουμε από εδώ κ κάτω. Οποια θέλει γράφει πήτ κ φυλο. Ακόμα βέβαια το φύλλο δεν είναι σίγουρο αλλά με την εκτίμηση της αυχενικής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Το έκανα τρίτη απόγευμα!κ Μ έστειλαν τα αποτέλεσμα Δευτέρα πρωί!εύχομαι να πάνε όλα καλά! 

Καλημέρα! Το έκανα το τέστ. 530€ κοστίζει το πακέτο που έκανα και τα αποτελέσματα σε δύο εβδομάδες μου είπαν. Αμερική πάνε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλή η ιδέα σου απλά κάποιες κοπέλες μπήκαν αργότερα στην ομάδα κ δεν θα μπορούν να γράψουν στην πρώτη σελίδα λογικά. Ας το κάνουμε από εδώ κ κάτω. Οποια θέλει γράφει πήτ κ φυλλο. Ακόμα βέβαια το φύλλο δεν είναι σίγουρο αλλά με την εκτίμηση της αυχενικής.

Εννοει να το κάνεις εσύ επεξεργασία στο 1ο 1ο comment που έκανες σαν πινακάκι. Να σου πούμε εμείς πητ και Φύλο και να τα γράψεις 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μαριλου1ναι αυτό εννοώ που έγραψε πάνω η @PanB. Και αφου είσαι το πρώτο comment ο κλήρος πέφτει δημοκρατικά σε εσένα :)

λοιπόν εγώ είμαι 14/8 και μας είπε αγοράκι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η AlKate είπε:

@Μαριλου1ναι αυτό εννοώ που έγραψε πάνω η @PanB. Και αφου είσαι το πρώτο comment ο κλήρος πέφτει δημοκρατικά σε εσένα :)

λοιπόν εγώ είμαι 14/8 και μας είπε αγοράκι

Χαχαχα! Οκ τώρα κατάλαβα! Στείλτε και θα τα φτιάξω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μαριλου1 είπε:

Χαχαχα! Οκ τώρα κατάλαβα! Στείλτε και θα τα φτιάξω! 

8/9 αγοράκι 😁

Πάω 2η καισαρική οπότε θα είναι τέλος Αυγούστου κάπου 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PanB είπε:

8/9 αγοράκι 😁

Πάω 2η καισαρική οπότε θα είναι τέλος Αυγούστου κάπου 😁

Να σε βάλω 31/8 η να κρατήσω το 8/9? 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα! Το έκανα το τέστ. 530€ κοστίζει το πακέτο που έκανα και τα αποτελέσματα σε δύο εβδομάδες μου είπαν. Αμερική πάνε. 

Καλημέρα !!! Τέλεια!! Όλα καλά θα πάνε!!! Μπορεί να τα έχει κ νωρίτερα κ εμένα τόσο μ είπαν αλλά τα είχα νωρίτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...