Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2021


Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η ROULIKA είπε:

Το nipt test σε πολλες χωρες της Ευρωπης και στις ΗΠΑ ειναι στις υποχρεωτικες εξετασεις μαζι με την αυχενικη και καλυπτεται απο την ασφαλεια. Δυστυχως στην Ελλαδα θεωρειται εξτρα και δεν εχει προνοησει το συστημα υγειας. Εφοσον σου το προτεινε ο γιατρος σου να το κανεις, δεν εχει κανενα κινδυνο για το εμβρυακι και τα αποτελεσματα ειναι πολυτιμα. 

Καλημέρα ! Έκανα την εξέταση κ περιμένω τα αποτελέσματα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα ! Έκανα την εξέταση κ περιμένω τα αποτελέσματα :)

Καλημέρα κ από μένα! Πάντως κ μένα η γυναικολόγος μου είπε πως όταν ήταν έγκυος η κόρη της παρόλο που η αυχενική βγήκε τέλεια της πρότεινε να κάνει αυτό το τεστ για ακόμα μεγαλύτερη σιγουριά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα ! Έκανα την εξέταση κ περιμένω τα αποτελέσματα :)

Καλά αποτελέσματα 😁🤞 πότε τα περιμένουμε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η PanB είπε:

Καλά αποτελέσματα 😁🤞 πότε τα περιμένουμε; 

Σε 10 μέρες μ είπαν κορίτσι μου! Hong kong πήγε το αίμα !! Ευχαριστώ πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Τι κάνετε πως πάει η ομάδα???

Καλημέρα!!! Εγώ είμαι τέλεια, δεν έχω καμία ενόχληση κ κανένα σύμπτωμα! Το μόνο που φοβάμαι είναι ο κορονοιος γτ γίνεται χαμός από κρούσματα στην Πάτρα κ δεν ξέρεις από πού να πρωτοφυλαχθεις. Εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα!!! Εγώ είμαι τέλεια, δεν έχω καμία ενόχληση κ κανένα σύμπτωμα! Το μόνο που φοβάμαι είναι ο κορονοιος γτ γίνεται χαμός από κρούσματα στην Πάτρα κ δεν ξέρεις από πού να πρωτοφυλαχθεις. Εσύ;

Εγώ έχω ξυπνήσει με  πονοκέφαλο. Καλά όλα όμως δόξα το Θεό !! Ναι θέλει πολύ προσοχή.!!! Έχω φαγούρα στην κοιλιά πολύ ! Έχει καμία άλλη κάτι τέτοιο?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε? Να ρωτήσω κάτι έχει χρησιμοποιησει κάποια Doppler εμβρυου στο σπίτι?

Καλησπέρα! Ρωτά καλύτερα στο άλλο γκρουπ που είναι και πιο πολλα κορίτσια και μεγαλύτερες σε εβδομάδες μπας κ σε βοηθήσουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! Ελπίζω όλα να είναι καλά γτ έχει πέσει πολλή ησυχία στην ομάδα! 😁 Αύριο έχω την αυχενική κ έχω αρχίσει να αγχώνομαι! Επίσης μου έχει ανοίξει η όρεξη! 🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια χαρά! Νομίζω ότι ήρθε η ώρα να ανοίξει και η όρεξη σιγά σιγά, εγώ ακόμα δεν έχω πάρει γραμμάριο, για την ακρίβεια χάνω, και με ανησυχεί όλο αυτό! Μην αγχώνεσαι για την αυχενική, όλα καλά θα πάνε, ίσα ίσα θα φύγεις με πολλές νέες πληροφορίες για το μωρό σου για να ηρεμήσεις! Φαντάσου να μπορεσει να δει και το φύλο, τι καλά!

Εγώ περιμένω τη δική μου με πολύ ενθουσιασμό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Dimitram είπε:

Γεια χαρά! Νομίζω ότι ήρθε η ώρα να ανοίξει και η όρεξη σιγά σιγά, εγώ ακόμα δεν έχω πάρει γραμμάριο, για την ακρίβεια χάνω, και με ανησυχεί όλο αυτό! Μην αγχώνεσαι για την αυχενική, όλα καλά θα πάνε, ίσα ίσα θα φύγεις με πολλές νέες πληροφορίες για το μωρό σου για να ηρεμήσεις! Φαντάσου να μπορεσει να δει και το φύλο, τι καλά!

Εγώ περιμένω τη δική μου με πολύ ενθουσιασμό!

Αχ μακάρι να ήμουν έτσι κ εγώ κ αντί για άγχος να είχα μόνο ενθουσιασμό! Το προσπαθώ ωστόσο! 😊 Όσο για την όρεξη που άνοιξε,ούτε κ εγώ έχω πάρει κιλά ακόμα. Βλέπω όμως ότι έχει αλλάξει ο τρόπος που νιώθω πείνα. Δλδ παλιά μπορούσα να την αγνοήσω για κάποιο χρονικό διάστημα. Πλέον μόλις νιώθω πείνα λιμοκτονω! Δεν ξέρω, μπορεί να είναι κ στο μυαλό μου. 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω κάτι που δούλεψε σε μένα με το άγχος, χωρίς να είναι και καμιά σοφία, απλά από τότε που μου το είπε η μικροβιολόγος μου έγινε ένα κλικ και είμαι πολύ πιο χαλαρή; Το φυσιολογικό, ο κανόνας δηλαδή,  είναι να πάνε όλα καλά! Πραγματικά ο κανόνας γύρω μας είναι αυτός, φυσιολογικά, υγιή μωράκια, με νορμάλ εγκυμοσύνες και δυσκολίες που εύκολα αντιμετωπίζονται! Δεν έχει νόημα να βάζουμε το κακό στο μυαλό μας. Και στο λέω εγώ που αυτή την περίοδο είμαι ξάπλα λόγω μικρής αποκόλλησης.. είδα αίμα και τα είδα όλα, αλλά το μικρακι δεν πήρε χαμπάρι, ζωηρό κι ακμαίο και γερό! 

Οπότε για να τα βοηθήσουμε να μεγαλώσουν φυσιολογικά, ας είμαστε κι εμείς αισιόδοξες!

Όσο για την πείνα, σε νιώθω! Άπαξ και μου καρφωθεί κάτι στο μυαλό δεν μου φεύγει ό,τι και να φάω, θέλω αυτό που θέλω😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Dimitram είπε:

Να σου πω κάτι που δούλεψε σε μένα με το άγχος, χωρίς να είναι και καμιά σοφία, απλά από τότε που μου το είπε η μικροβιολόγος μου έγινε ένα κλικ και είμαι πολύ πιο χαλαρή; Το φυσιολογικό, ο κανόνας δηλαδή,  είναι να πάνε όλα καλά! Πραγματικά ο κανόνας γύρω μας είναι αυτός, φυσιολογικά, υγιή μωράκια, με νορμάλ εγκυμοσύνες και δυσκολίες που εύκολα αντιμετωπίζονται! Δεν έχει νόημα να βάζουμε το κακό στο μυαλό μας. Και στο λέω εγώ που αυτή την περίοδο είμαι ξάπλα λόγω μικρής αποκόλλησης.. είδα αίμα και τα είδα όλα, αλλά το μικρακι δεν πήρε χαμπάρι, ζωηρό κι ακμαίο και γερό! 

Οπότε για να τα βοηθήσουμε να μεγαλώσουν φυσιολογικά, ας είμαστε κι εμείς αισιόδοξες!

Όσο για την πείνα, σε νιώθω! Άπαξ και μου καρφωθεί κάτι στο μυαλό δεν μου φεύγει ό,τι και να φάω, θέλω αυτό που θέλω😄

Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό που λες, προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά αλλά πάντα ήμουν αγχωδης και δεν κόβεται έτσι εύκολα! Είχα κ εγώ μικρή αποκόλληση,μόλις έκλεισα τον πρώτο μήνα. Όλα καλά τώρα. Εσύ πόσο είσαι; Εγώ αύριο 12 εβδ. ακριβώς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό που λες, προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά αλλά πάντα ήμουν αγχωδης και δεν κόβεται έτσι εύκολα! Είχα κ εγώ μικρή αποκόλληση,μόλις έκλεισα τον πρώτο μήνα. Όλα καλά τώρα. Εσύ πόσο είσαι; Εγώ αύριο 12 εβδ. ακριβώς! 

Καλημέρα! Εγώ 11+5 σήμερα! Πες μας για την αυχενική σου.. σου έδωσε άλλη Πητ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimitram είπε:

Καλημέρα! Εγώ 11+5 σήμερα! Πες μας για την αυχενική σου.. σου έδωσε άλλη Πητ;

Τελικά είχες δίκιο!!! Είναι τέλεια εξέταση! Βλέπεις τα πάντα και για αρκετή ώρα! Χορταινεις! Όχι πήτ τα ίδια 26/8. Επίσης μου είπε ότι μάλλον είναι κορίτσι! 🥰😍😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Τελικά είχες δίκιο!!! Είναι τέλεια εξέταση! Βλέπεις τα πάντα και για αρκετή ώρα! Χορταινεις! Όχι πήτ τα ίδια 26/8. Επίσης μου είπε ότι μάλλον είναι κορίτσι! 🥰😍😀

Μπραβο κοριτσακι μου τελεια!!!! 😍😍😍 Εντομεταξυ να σε ρωτησω ,με κοιλιακο υπερηχο στην εκανε η ενδοκολπικα??? Εχω και εγω αυχενικη σε 10 μερεα και το χω αγχος!! Οσο για την πεινα κοριτσια που λέγατε,ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ! Ειναι λες και με πιανει πεινα αποτομα και οταν πειναω πρεπει επειγοντως να φαω λες και ειναι εξαρταται η ζωη μου απ αυτο  😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofoula28 είπε:

Μπραβο κοριτσακι μου τελεια!!!! 😍😍😍 Εντομεταξυ να σε ρωτησω ,με κοιλιακο υπερηχο στην εκανε η ενδοκολπικα??? Εχω και εγω αυχενικη σε 10 μερεα και το χω αγχος!! Οσο για την πεινα κοριτσια που λέγατε,ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ! Ειναι λες και με πιανει πεινα αποτομα και οταν πειναω πρεπει επειγοντως να φαω λες και ειναι εξαρταται η ζωη μου απ αυτο  😂😂

Κοιλιακό υπέρηχο μου έκανε αλλά από αυτά που είχα διαβάσει κ εγώ ήμουν έτοιμη κ για τα δύο! Όσο για την πείνα, αυτό ακριβώς που λες. Δεν υπάρχει διαβάθμιση πια, από το δεν πεινάω πάω στο λιμοκτονω!😄 Α! Κ κάτι ακόμα που θυμήθηκα, όταν ήθελε να το κάνει να κουνηθεί μου χτυπούσε λίγο την κοιλιά ( τύπου τοκ τοκ) και ανταποκρινόταν! 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Κοιλιακό υπέρηχο μου έκανε αλλά από αυτά που είχα διαβάσει κ εγώ ήμουν έτοιμη κ για τα δύο! Όσο για την πείνα, αυτό ακριβώς που λες. Δεν υπάρχει διαβάθμιση πια, από το δεν πεινάω πάω στο λιμοκτονω!😄 Α! Κ κάτι ακόμα που θυμήθηκα, όταν ήθελε να το κάνει να κουνηθεί μου χτυπούσε λίγο την κοιλιά ( τύπου τοκ τοκ) και ανταποκρινόταν! 😍😍😍

Πω πωωω φανταζομαι πως ειναι τελειοοοοο!!!! Ανυπομονω και εγωωω 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Τελικά είχες δίκιο!!! Είναι τέλεια εξέταση! Βλέπεις τα πάντα και για αρκετή ώρα! Χορταινεις! Όχι πήτ τα ίδια 26/8. Επίσης μου είπε ότι μάλλον είναι κορίτσι! 🥰😍😀

Τέλεια! Να τέτοια ακούω και δεν μπορώ να περιμένω για τη δική μου αυχενική😊 Αυτό με το τοκ τοκ το κάνω κι εγώ μόνη μου όταν θέλω να μιλήσω στο παιδί! Μα πόσο μπροστά;;;😄🤣😂🤣😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/2/2021 at 1:34 ΜΜ, ο/η Love32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε? Να ρωτήσω κάτι έχει χρησιμοποιησει κάποια Doppler εμβρυου στο σπίτι?

Καλέ γτ θες να πάρεις doppler σπίτι; 😯 βρήκες καμία άκρη; εγώ νομίζω να έμπαινα στη διαδικασία να το βλέπω συνέχεια, μήπως σε αγχώσει; 

 

στις πριν 19 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Τελικά είχες δίκιο!!! Είναι τέλεια εξέταση! Βλέπεις τα πάντα και για αρκετή ώρα! Χορταινεις! Όχι πήτ τα ίδια 26/8. Επίσης μου είπε ότι μάλλον είναι κορίτσι! 🥰😍😀

Με το καλό η μπεμπούλα 😁❤️❤️ βγήκε και το Papp a? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Καλέ γτ θες να πάρεις doppler σπίτι; 😯 βρήκες καμία άκρη; εγώ νομίζω να έμπαινα στη διαδικασία να το βλέπω συνέχεια, μήπως σε αγχώσει; 

 

Με το καλό η μπεμπούλα 😁❤️❤️ βγήκε και το Papp a? 

Σ'ευχαριστώ!!! Όχι δεν βγήκε, Δευτέρα μεσημέρι θα μου στείλουν τα αποτελέσματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η PanB είπε:

Καλέ γτ θες να πάρεις doppler σπίτι; 😯 βρήκες καμία άκρη; εγώ νομίζω να έμπαινα στη διαδικασία να το βλέπω συνέχεια, μήπως σε αγχώσει; 

 

Με το καλό η μπεμπούλα 😁❤️❤️ βγήκε και το Papp a? 

Ναι αυτό σκέφτηκα κ εγώ κ τελικά δεν παραγγειλα!!! Βέβαια πάλι σκεφτόμουν να πάρω αλλά κρατιεμαι!!! Πώς είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ναι αυτό σκέφτηκα κ εγώ κ τελικά δεν παραγγειλα!!! Βέβαια πάλι σκεφτόμουν να πάρω αλλά κρατιεμαι!!! Πώς είσαι?

Κρατήσου, άστο καλύτερα 😂 καλά είμαι, λίγες καούρες μόνο εχω🤔

Περιμένω να περάσουν οι 2 βδομάδες για την αυχενική 😅

Εσυ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Κρατήσου, άστο καλύτερα 😂 καλά είμαι, λίγες καούρες μόνο εχω🤔

Περιμένω να περάσουν οι 2 βδομάδες για την αυχενική 😅

Εσυ; 

Εγώ πήρα τα αποτελέσματα και είναι όλα φυσιολογικά! Δόξα το Θεό!!! Μάλλον εχουμε αγοράκι :)

ΒΡε κορίτσι μ εσύ π είσαι παλιά? Σήμερα 14+1 κάτι ένιωσα !! Είναι στο μυαλό μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...