Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2021


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Προϋπάρχουσα για 21 λέει 1:947 και η τροποποίημενη 1:2778

Μία χαρά είσαι, μην αγχώνεσαι καθόλου 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PanB είπε:

Μία χαρά είσαι, μην αγχώνεσαι καθόλου 😁😁

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσι μ να είσαι καλά. 

Στα άλλα δύο είναι ακόμα μεγαλύτερα τα νούμερα!! Γι'αυτό δεν τα έβαλα. 

Τι ανχος και αυτό σήμερα 😮

Απορώ με αυτό π εβλεπα στην οθόνη πως βλέπουν το φύλλο καλά κ όλα τα υπόλοιπα που μετράνε σιγουρα!!

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love32 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσι μ να είσαι καλά. 

Στα άλλα δύο είναι ακόμα μεγαλύτερα τα νούμερα!! Γι'αυτό δεν τα έβαλα. 

Τι ανχος και αυτό σήμερα 😮

Απορώ με αυτό π εβλεπα στην οθόνη πως βλέπουν το φύλλο καλά κ όλα τα υπόλοιπα που μετράνε σιγουρα!!

 

 

 

 

 

Γι αυτό μας χρεώνουν 150ε γιατι ξεστραβωνονται, δεν εξηγείται αλλιώς 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Γι αυτό μας χρεώνουν 150ε γιατι ξεστραβωνονται, δεν εξηγείται αλλιώς 😂😂😂

Χαχαχα όντως αυτή είναι η εξήγηση χαχα 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσια μου πώς είστε?

Καλησπερα! Εγω εχω δυο τρεις μερες τωρα που ειμαι εντελως καλα! Και λεω λες να μου περασαν οι αναγουλες κλπ κλπ;; 
Εσυ πως εισαι ; 
Τα υπολοιπα κοριτσια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raphaela είπε:

Καλησπερα! Εγω εχω δυο τρεις μερες τωρα που ειμαι εντελως καλα! Και λεω λες να μου περασαν οι αναγουλες κλπ κλπ;; 
Εσυ πως εισαι ; 
Τα υπολοιπα κοριτσια; 

Εγώ σήμερα δεν είμαι κ πολύ καλά.δεν πήγα κ για δουλειά. Λίγο πεσμένη δεν ξέρω κλαίω με το παραμικρό πάντα ήμουν ευαίσθητη αλλά τώρα πχ μ έφερε ο άντρας μου νερό κ έκλαψα άστα να πάνε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love32 είπε:

Εγώ σήμερα δεν είμαι κ πολύ καλά.δεν πήγα κ για δουλειά. Λίγο πεσμένη δεν ξέρω κλαίω με το παραμικρό πάντα ήμουν ευαίσθητη αλλά τώρα πχ μ έφερε ο άντρας μου νερό κ έκλαψα άστα να πάνε. 

Ετσι στο ασχετο; Ή σκεφτεσαι και σε απασχολει κατι; 
Κι εγω προχτες που πηρα τηλ τον γιατρο μου να τον ρωτησω κατι ξαφνικα πηγα να βαλω τα κλαματα που του μιλουσα! Καθολου συνηθισμενο για μενα ! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raphaela είπε:

Ετσι στο ασχετο; Ή σκεφτεσαι και σε απασχολει κατι; 
Κι εγω προχτες που πηρα τηλ τον γιατρο μου να τον ρωτησω κατι ξαφνικα πηγα να βαλω τα κλαματα που του μιλουσα! Καθολου συνηθισμενο για μενα ! 
 

Πάντα υπάρχει κάτι στο μυαλό μας! Αλλά εκείνη την στιγμή μ το έφερε κ Μ βγήκε!! Τι να πω 3 4 φορές σήμερα έτσι από το πουθενά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Πάντα υπάρχει κάτι στο μυαλό μας! Αλλά εκείνη την στιγμή μ το έφερε κ Μ βγήκε!! Τι να πω 3 4 φορές σήμερα έτσι από το πουθενά.

Και εκτος των αλλων διανυουμε και μια περιεργη εποχη δεν μπορουμε να τα κανουμε ολα οπως πριν και αυτο επηρεαζει την κατασταση. Δεν ξεχνιομαστε ευκολα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raphaela είπε:

Και εκτος των αλλων διανυουμε και μια περιεργη εποχη δεν μπορουμε να τα κανουμε ολα οπως πριν και αυτο επηρεαζει την κατασταση. Δεν ξεχνιομαστε ευκολα! 

Ναι άστο αυτό με έχει ζορισει πολύ. Εντομεταξυ βγήκα λίγο να περπατήσω το απόγευμα κ με έπιασαν τα ισχυα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love32 είπε:

Ναι άστο αυτό με έχει ζορισει πολύ. Εντομεταξυ βγήκα λίγο να περπατήσω το απόγευμα κ με έπιασαν τα ισχυα !

Το περπατημα με βοηθαει πολυ εμενα! Προσπαθω να μην το παραλειπω οποτε ειμαι καλα. Ειχες θεμα και πριν ή τωρα το παρατηρησες αυτο; 
Εγω δυσκολευομαι λιγο μερικες φορες οταν περπατω μαλλον με ενοχλει το εντερο εχω ενα τραβηγμα χαμηλα και αριστερα . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Raphaela είπε:

Το περπατημα με βοηθαει πολυ εμενα! Προσπαθω να μην το παραλειπω οποτε ειμαι καλα. Ειχες θεμα και πριν ή τωρα το παρατηρησες αυτο; 
Εγω δυσκολευομαι λιγο μερικες φορες οταν περπατω μαλλον με ενοχλει το εντερο εχω ενα τραβηγμα χαμηλα και αριστερα . 

Το έντερο το έχω ξεχάσει σαν όργανο όπως κ την λειτουργία του 😂😂.

Όχι δεν το είχα πριν αλλά πριν δεν έβαζα κωλο κάτω τώρα είμαι καθιστη στη δουλειά κ ξάπλα στο σπίτι.ισως γι'αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Το έντερο το έχω ξεχάσει σαν όργανο όπως κ την λειτουργία του 😂😂.

Όχι δεν το είχα πριν αλλά πριν δεν έβαζα κωλο κάτω τώρα είμαι καθιστη στη δουλειά κ ξάπλα στο σπίτι.ισως γι'αυτό.

Πολυ καθισιο παντως ναι! Κ εγω πριν δεν ησυχαζα! Θελω να βρω κανα δυο ασκησουλες να ξεπιανομαι γιατι νιωθω εντελως σκουριασμενη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raphaela είπε:

Πολυ καθισιο παντως ναι! Κ εγω πριν δεν ησυχαζα! Θελω να βρω κανα δυο ασκησουλες να ξεπιανομαι γιατι νιωθω εντελως σκουριασμενη! 

Ναι άσε όλη μέρα γυρνοβολουσα. Εγώ φοβάμαι να κάνω ασκήσεις κ τέτοια. Μόνο θα καθιέρωσω να περπαταω γιατί θα γίνει 100 κιλά αλλιώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love32 είπε:

Ναι άσε όλη μέρα γυρνοβολουσα. Εγώ φοβάμαι να κάνω ασκήσεις κ τέτοια. Μόνο θα καθιέρωσω να περπαταω γιατί θα γίνει 100 κιλά αλλιώς.

Το περπατημα ειναι τελειο! Βοηθαει και στην καλη διαθεση. Να δω μετα που θα εχουμε γινει σα κεφτεδακια πρωτα ο θεος που θα ειναι κατακαλοκαιρο και θα πρεπει να περπαταμε ! Εκει να μας δω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raphaela είπε:

Το περπατημα ειναι τελειο! Βοηθαει και στην καλη διαθεση. Να δω μετα που θα εχουμε γινει σα κεφτεδακια πρωτα ο θεος που θα ειναι κατακαλοκαιρο και θα πρεπει να περπαταμε ! Εκει να μας δω! 

Χαχαχ αχ με τα μωράκια μας πιο εύκολο πιστεύω θα είναι μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love32 είπε:

Χαχαχ αχ με τα μωράκια μας πιο εύκολο πιστεύω θα είναι μετά.

Εννοω προς το τελος πριν τον τοκετο που θα ειναι αναγκαιο το περπατημα . Ετσι ξερω δηλαδη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσια μου πώς είστε?

Καλησπέρα και από μένα! Εμένα πια μου πέρασαν κάτι ανακατοσουρες και είμαι τέλεια! Μόλις έφαγα κ μια πιτουλα με σουβλάκι! 🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raphaela είπε:

Εννοω προς το τελος πριν τον τοκετο που θα ειναι αναγκαιο το περπατημα . Ετσι ξερω δηλαδη. 

Ααα καλά μόνο στην παραλία χαχαχ δε παίζει με τόση ζέστη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλησπέρα και από μένα! Εμένα πια μου πέρασαν κάτι ανακατοσουρες και είμαι τέλεια! Μόλις έφαγα κ μια πιτουλα με σουβλάκι! 🤭

Πόσο σε ζηλεύω!!! Εγώ δεν τρώω απ' έξω φοβάμαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλησπέρα και από μένα! Εμένα πια μου πέρασαν κάτι ανακατοσουρες και είμαι τέλεια! Μόλις έφαγα κ μια πιτουλα με σουβλάκι! 🤭

Να φας να φας! Και πολυ καλα εκανες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raphaela είπε:

Εννοω προς το τελος πριν τον τοκετο που θα ειναι αναγκαιο το περπατημα . Ετσι ξερω δηλαδη. 

Εμένα μου είπε περπάτημα και κολύμπι είναι ότι καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλησπέρα και από μένα! Εμένα πια μου πέρασαν κάτι ανακατοσουρες και είμαι τέλεια! Μόλις έφαγα κ μια πιτουλα με σουβλάκι! 🤭

Κι εγώ αυτό ονειρεύομαι απ το πρωι😂 περιμένω να έρθει χαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...