Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2021


Recommended Posts

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Raphaela είπε:

Αχ βρε κοριτσι ! Σπορακι δυναμικο ε; Τι να κανεις ξεκουρασου! Ελπιζω συντομα να απαλλαχτεις απο αυτο το θεματακι και να χαλαρωσεις λιγο. 
Πως εισαι τωρα ; Εχεις ακομα αιμα; 

Έχω στο σκούπισμα ακόμα ναι, άλλοτε κόκκινο και άλλοτε ροζ. Από όσα μου είπε η γιατρός μέχρι την Τρίτη που πήγα για τον υπέρηχο, το αίμα δεν έχει σε τίποτα να κάνει με το μωρό ή τον σακο. Θεωρεί ότι επειδή σχηματίζεται ο πλακούντας και παίρνει θέση, μου τραυματίζει αγγεία στη μήτρα και από εκεί αιμοραγω. Ελπίζω έτσι να είναι, έχω κλείσει να κανω και αυχενικη στις 29/1 και μέχρι τότε δεν έχω άλλον υπέρηχο ενδιάμεσα και προσπαθώ να κάνω υπομονή......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Έχω στο σκούπισμα ακόμα ναι, άλλοτε κόκκινο και άλλοτε ροζ. Από όσα μου είπε η γιατρός μέχρι την Τρίτη που πήγα για τον υπέρηχο, το αίμα δεν έχει σε τίποτα να κάνει με το μωρό ή τον σακο. Θεωρεί ότι επειδή σχηματίζεται ο πλακούντας και παίρνει θέση, μου τραυματίζει αγγεία στη μήτρα και από εκεί αιμοραγω. Ελπίζω έτσι να είναι, έχω κλείσει να κανω και αυχενικη στις 29/1 και μέχρι τότε δεν έχω άλλον υπέρηχο ενδιάμεσα και προσπαθώ να κάνω υπομονή......

Καταλαβα! Εμενα την εβαλε 6/02 🤪 την αυχενικη ενταξει δεν ειναι και μεγαλο το διαστημα ουτε κ εσενα θα κανουμε υπομονη , μου φαινονται οι βδομαδες τεραστιες ωστοσο. Φοβαμαι κ εγω αρκετα αντε να φτασουμε εστω 13η να ηρεμησουμε λιγο. 
Ειχα παει σημερα εγω κ το ειδαμε ευτυχως ολα καλα! Επισης σκεφτομαι και τα αποτελεσματα της αυχενικης ολη την ωρα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/1/2021 at 7:40 ΜΜ, ο/η Raphaela είπε:

Καταλαβα! Εμενα την εβαλε 6/02 🤪 την αυχενικη ενταξει δεν ειναι και μεγαλο το διαστημα ουτε κ εσενα θα κανουμε υπομονη , μου φαινονται οι βδομαδες τεραστιες ωστοσο. Φοβαμαι κ εγω αρκετα αντε να φτασουμε εστω 13η να ηρεμησουμε λιγο. 
Ειχα παει σημερα εγω κ το ειδαμε ευτυχως ολα καλα! Επισης σκεφτομαι και τα αποτελεσματα της αυχενικης ολη την ωρα !

Μαζί είμαστε δλδ εμεις;; Τελευταία περίοδο είχα 9/11. Εσυ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Μαζί είμαστε δλδ εμεις;; Τελευταία περίοδο είχα 9/11. Εσυ;;;

Εγω ειχα τελευταια περιοδο 7/11. 
Εχτες που πηγα μου ειπε 10/8 ΠΗΤ . 
Πως εισαι; Καλυτερα; 
Εγω σημερα ετσι κ ετσι ακομα εχω το στομαχι μου . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Raphaela είπε:

Εγω ειχα τελευταια περιοδο 7/11. 
Εχτες που πηγα μου ειπε 10/8 ΠΗΤ . 
Πως εισαι; Καλυτερα; 
Εγω σημερα ετσι κ ετσι ακομα εχω το στομαχι μου . 

Καλά κι εμένα το ΠΗΤ μου αλλάζει κάθε φορά που πηγαίνω, νομίζω είναι αρκετά νωρίς ακομα για να πούμε με σιγουριά. Κι εμένα τελευταία φορά 10/8 μου έβγαλε...άλλη φορά 16/8...άλλη φορά 13/8...! Έχω ακόμα λίγο αχνό ροζ αίμα στο σκούπισμα. Το στομάχι που λες με πιάνει κι εμένα που και που, αλλά δεν έχω κάνει καθόλου εμετό. Εύχομαι να νιώσεις σύντομα καλύτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna90 είπε:

Καλά κι εμένα το ΠΗΤ μου αλλάζει κάθε φορά που πηγαίνω, νομίζω είναι αρκετά νωρίς ακομα για να πούμε με σιγουριά. Κι εμένα τελευταία φορά 10/8 μου έβγαλε...άλλη φορά 16/8...άλλη φορά 13/8...! Έχω ακόμα λίγο αχνό ροζ αίμα στο σκούπισμα. Το στομάχι που λες με πιάνει κι εμένα που και που, αλλά δεν έχω κάνει καθόλου εμετό. Εύχομαι να νιώσεις σύντομα καλύτερα!!

Ναι ουτε κ εγω εχω εμετους απλα εκει που ειμαι καλα ξαφνικα με πιανει κ μου χαλαει η διαθεση. 
Ας ειναι! Συντομα να σιγουρευτουμε και να χαλαρωσουμε λιγο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Καλά κι εμένα το ΠΗΤ μου αλλάζει κάθε φορά που πηγαίνω, νομίζω είναι αρκετά νωρίς ακομα για να πούμε με σιγουριά. Κι εμένα τελευταία φορά 10/8 μου έβγαλε...άλλη φορά 16/8...άλλη φορά 13/8...! Έχω ακόμα λίγο αχνό ροζ αίμα στο σκούπισμα. Το στομάχι που λες με πιάνει κι εμένα που και που, αλλά δεν έχω κάνει καθόλου εμετό. Εύχομαι να νιώσεις σύντομα καλύτερα!!

Ναι καλέ που να ξέρουν ακριβώς; 😂 με την τελευταία περίοδο μετράνε συνήθως 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Raphaela είπε:

@PanB πως εισαι εσυ; 

Εγώ μια χαρά, τπτ δεν έχω.. Κι αυτη την ενόχληση που είχα στο θηλασμό, δεν την έχω πια 😅 ανυπομονώ για την τρίτη επιτέλους 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!! Βλεπω σας εχουν κλεισει εσας αυχενικη!!! Εγω 7κ5 σημερα και δεν μου χει πει τπτ .. ραντεβου σε 2 βδομαδες εχω λετε να μου πει τοτε?? Οσο για τις αναγουλες που λετε ,το primperan εκανε δουλιτσα ειμαι τελεια!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/1/2021 at 2:36 ΜΜ, ο/η anna90 είπε:

Ναι φυσικα παίρνω προγεστερονη και μαγνήσιο ήδη από την πρώτη φορά που είχα αίμα. Προσπαθώ να μην ανησυχω πολύ, αλλά είναι επώδυνο να πηγαίνω τουαλέττα και να βλέπω αίμα όταν σκουπιζομαι......! Προσευχή και ελπίδα....

Εμενα κοριτσι που ειχα λίγο μπεζ καφε στο σκουπισμα δε μου εδωσε προγεστερονη! Μονο ξαπλα μου ειπε ! Λετε να ζητησω να μου δωσει η εμπιστευτω την κριση του και να περιμενω??? (Επαιρνα utrogestan αλλα οταν ακούσαμε την καρδια μου τα σταματησε!!) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!! Βλεπω σας εχουν κλεισει εσας αυχενικη!!! Εγω 7κ5 σημερα και δεν μου χει πει τπτ .. ραντεβου σε 2 βδομαδες εχω λετε να μου πει τοτε?? Οσο για τις αναγουλες που λετε ,το primperan εκανε δουλιτσα ειμαι τελεια!!!! 

Εγώ τόσο καιρό δεν είχα τπτ, σήμερα πρώτη μέρα δουλειά έχω ξυπνήσει με αναγουλες 🙄🤦🏼‍♀️ καλά ήμουν σπίτι μου τλκ 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sofoula28 είπε:

Εμενα κοριτσι που ειχα λίγο μπεζ καφε στο σκουπισμα δε μου εδωσε προγεστερονη! Μονο ξαπλα μου ειπε ! Λετε να ζητησω να μου δωσει η εμπιστευτω την κριση του και να περιμενω??? (Επαιρνα utrogestan αλλα οταν ακούσαμε την καρδια μου τα σταματησε!!) 

Νομίζω το καφέ είναι παλιό αίμα, κόκκινο είναι το πιο πρόσφατο οπότε ίσως γι αυτό δεν σου έδωσε! Κάνε μια ερώτηση μήπως δεν θυμάται ότι στο έκοψε, συμβαίνει καμία φορά 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ τόσο καιρό δεν είχα τπτ, σήμερα πρώτη μέρα δουλειά έχω ξυπνήσει με αναγουλες 🙄🤦🏼‍♀️ καλά ήμουν σπίτι μου τλκ 😅

Νομιζω ειναι σημαδι απ το Θεό πως δεν πρεπει να ξεκινησεις 😂😂😂 χαχαχαχα υπομονηηη !! θα κανεις και κατι να περνάει η ώρα σου! Εγω σε αναστολη απο Νοέμβρη και επειδη δεν εχω τι να κανω ,ολη μερα σκέφτομαι αν παει καλα η οχι η εγκυμοσυνη!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Νομίζω το καφέ είναι παλιό αίμα, κόκκινο είναι το πιο πρόσφατο οπότε ίσως γι αυτό δεν σου έδωσε! Κάνε μια ερώτηση μήπως δεν θυμάται ότι στο έκοψε, συμβαίνει καμία φορά 😅

Του το ανεφερα 10 φορες νομίζοντας οτι θα μου δωσει  αλλα μπαααα μονο ξεκουραση και σεξ γιοκ ειπε (λες και κανω δλδ😂😂 ) Ισως ειναι και παλιο εχεις δικιο!!Σημερα ευτυχώς δεν είδα κατι ουτε στο σκουπισμα  ! Ελπιζω να ήταν αυτο και τελος γτ εχω σε 2 βδομαδες ραντεβου απο τωρα ! Και επειδη οταν το πρωτοεμαθα πηγαινα καθε βδομαδα (εγω το ζητουσα) ειπα τωρα να το παίξω κύρια  και να τηρησω το ραντεβού  μου 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!! Βλεπω σας εχουν κλεισει εσας αυχενικη!!! Εγω 7κ5 σημερα και δεν μου χει πει τπτ .. ραντεβου σε 2 βδομαδες εχω λετε να μου πει τοτε?? Οσο για τις αναγουλες που λετε ,το primperan εκανε δουλιτσα ειμαι τελεια!!!! 

Καλημέρα! Εγώ έχω ραντεβού την άλλη εβδομάδα που θα είμαι 9+5 κ τότε θα συζητήσουμε για την αυχενική. Εξάλλου από αυτά που έχω διαβάσει από την 11η εβδομάδα κ μετά μπορούμε να την κάνουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα! Εγώ έχω ραντεβού την άλλη εβδομάδα που θα είμαι 9+5 κ τότε θα συζητήσουμε για την αυχενική. Εξάλλου από αυτά που έχω διαβάσει από την 11η εβδομάδα κ μετά μπορούμε να την κάνουμε! 

Ααα ακριβως στην ιδια βδομαδα θα παμε ! Και εγω 9κ5 θα ειμαι οταν παω!! Ωραια θα περιμενω να μου πει λοιπον!! Απλα μεχρι στιγμης δε μου ανεφερε κατι και αγχωθηκα ειπα μηπως πρεπει να το πω εγω!😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιστρέφω από γιατρό 😂

Update: το φασολάκι έχει πιαστεί πολύ καλά! 6+6 και ακούσαμε καρδούλα πολύ δυνατά και καθαρά! 

Γράψαμε τον προγεννητικό, θα πάω μια από αυτές τις ημέρες να κάνω τις εξετάσεις 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Επιστρέφω από γιατρό 😂

Update: το φασολάκι έχει πιαστεί πολύ καλά! 6+6 και ακούσαμε καρδούλα πολύ δυνατά και καθαρά! 

Γράψαμε τον προγεννητικό, θα πάω μια από αυτές τις ημέρες να κάνω τις εξετάσεις 😊

Τέλεια!!! 💓 Άντε και καλά αποτελέσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μουυ πως ειστε???? Ερωτηση : στην εβδομαδα που ειστε μπορειτε να ρουφηξετε κοιλιτσα?? Ξερω πως γενικα στην εγκυμοσυνη δεν ειναι καλο να ρουφάμε κοιλια ομως εχω την απορια αν απλα δεν κανει η αν δε γινεται! Απο τοσο νωρις κιολας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofoula28 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μουυ πως ειστε???? Ερωτηση : στην εβδομαδα που ειστε μπορειτε να ρουφηξετε κοιλιτσα?? Ξερω πως γενικα στην εγκυμοσυνη δεν ειναι καλο να ρουφάμε κοιλια ομως εχω την απορια αν απλα δεν κανει η αν δε γινεται! Απο τοσο νωρις κιολας! 

Καλησπερα! Εγω ειμαι 10η εβδομαδα, νομιζω οτι μπορω δεν το εχω και στο νου μου ομως . Δεν ξερω τιποτα παντως σχετικα με αυτο. Βεβαιως εγω πχ εχω ενα φουσκωμα στην κοιλια λες και εχω φαει πολυ ή εχω πολλα αερια ας πουμε. Το ξερω οτι δεν ειναι απο το μωρο αυτο ομως γιατι το μωρο ειναι πιο χαμηλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μουυ πως ειστε???? Ερωτηση : στην εβδομαδα που ειστε μπορειτε να ρουφηξετε κοιλιτσα?? Ξερω πως γενικα στην εγκυμοσυνη δεν ειναι καλο να ρουφάμε κοιλια ομως εχω την απορια αν απλα δεν κανει η αν δε γινεται! Απο τοσο νωρις κιολας! 

Εγώ μπορώ τώρα που δοκίμασα 😅 αλλά πως σου ήρθε; 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raphaela είπε:

Καλησπερα! Εγω ειμαι 10η εβδομαδα, νομιζω οτι μπορω δεν το εχω και στο νου μου ομως . Δεν ξερω τιποτα παντως σχετικα με αυτο. Βεβαιως εγω πχ εχω ενα φουσκωμα στην κοιλια λες και εχω φαει πολυ ή εχω πολλα αερια ας πουμε. Το ξερω οτι δεν ειναι απο το μωρο αυτο ομως γιατι το μωρο ειναι πιο χαμηλα. 

Καλα και εγω ειμαι σαν 5 μηνων απο το φουσκωμα!!!! Εχω και θεμα δυσκοιλιοτητας οποτε πολυ φουσκωμα που φυσικα δεν ειναι το μωρό!!!! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ μπορώ τώρα που δοκίμασα 😅 αλλά πως σου ήρθε; 😂😂

Αχ πως μου ηρθε ! Μου είχε πει μια τρελη (οταν προσπαθουσαμε με τον αντρα μου) πως οταν μεινω εγκυος θα το καταλαβω πριν την καθυστερηση κιολας γτ δε θα μπορω να ρουφηξω την κοιλια μου! Και απο τοτε μου χει γινει ψυχωση! Εχω ρωτήσει και σε αλλο θεμα σκεψου 😂😂 Φυσικα και μπορω να ρουφηξω την κοιλια μου αλλα ηθελα να ρωτησω γτ εννοειται πως το σκέφτομαι και εννοειται πως εχω ενα φοβο οτι δεν παει καλα η εγκυμοσυνη και ψαχνομαι με βλακειες ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! Είμαι νέα στην παρέα, μέχρι στιγμής μόνο διαβάζω, αλλά είπα να πάρω κι εγώ μέρος λίγο πιο ενεργά.. Βρίσκομαι στην 9+1 μέρα της εγκυμοσύνης μου κι είναι όλα προς το παρόν πολύ καλά! Ο γιατρός μου έδωσε ΠΗΤ στις 28/8 και πραγματικά νιώθω ότι είναι τοοοοσο μακριά! 

Ήθελα να ρωτήσω αν εσείς έχετε κλείσει αυχενική διαφάνεια και σε ποια μέρα προτείνεται να γίνεται. Ο γιατρός ακόμα δεν μου έχει κάνει κουβέντα, λογικά στο επόμενο ραντεβού μου, αλλά εγώ κλασικά βιάζομαι!

Υγιείς και τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες 🙂🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...