Μετάβαση σε περιεχόμενο

Sos Σφαχτης στην άνω κοιλιά


Recommended Posts

Καλησπέρα σας !!! Σήμερα ένοιωσα πολύ δυνατό πόνο σαν ν μ μαχαιρωναν κάτω απ' τ πλευρά μ στ δεξιά πλευρά προς τ πλάγια 4 πολύ δυνατές σουβλιες δεν αντέχοταν ο πόνος δεν μπορούσα ν μιλησω μ κόπηκε η ανάσα όλο αυτό κράτησε 2 λεπτά κ μετά πέρασε τελείως αλλά φοβήθηκα αρκετά. Είναι 17.3 εβδομάδων . Εννοείται θ μιλήσω μ τν γιατρό μ περίμενω ήδη τηλεφωνο τ αλλά ήθελα ν δω εάν κάποια άλλη τ έχει περάσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσι μου!Στην εγκυμοσυνη μου ειχα περασει κατι παρομοιο που με εκανε να κλαιω απο τον πονο κι ηταν απο το εντερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Sofia86 είπε:

καλησπερα κοριτσι μου!Στην εγκυμοσυνη μου ειχα περασει κατι παρομοιο που με εκανε να κλαιω απο τον πονο κι ηταν απο το εντερο!

Το σκέφτηκα ν σ πω τν αλήθεια γτ είχα κ έχω θέματα μ τ έντερο δυσκοιλιότητα κλπ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Κάτω απο τα πλευρά στα πλάγια είναι τα νεφρά. Νερό πίνεις; 

Δυστυχώς όχι ...ζήτημα ν πίνω 3 4 ποτήρια την μέρα . Προσπαθώ ν πίνω πιο πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ξεκινήσεις να πίνεις..στην 1η μου εγκυμοσύνη είχα κ εγώ τέτοιους πόνους στα πλάγια κ συγκεκριμένα ένα απόγευμα έπεσα ανάσκελα κ δεν μπορούσα να σηκωθώ από τον πόνο. Κολικοι νεφρού κ θέλει πολυ νερό. Όπως κ να χει κ τα νεφρά να μην είναι καλό είναι να πίνεις νεράκι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο πονος στα νεφρά συνηθως εντοπίζεται στα πλάγια(κατω απ τα πλευρα μεν αλλα στα πλαγια και προς τα πισω) συνήθως όχι στην ανω κοιλιά. Αν ειναι δεξια κατω απ το στηθος, μπορει να ειναι χολή η δεξια στο υψος του αφαλου μπορει να ειναι έντερο. Παντως οντως επικοινώνησε με τον γιατρο σου, γιατι αν ειναι καμια πετρα στα νεφρά η στη χολη τουλαχιστον να σε παρακολουθήσει γιατρός. Με το καλο το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tonia. είπε:

Ο πονος στα νεφρά συνηθως εντοπίζεται στα πλάγια(κατω απ τα πλευρα μεν αλλα στα πλαγια και προς τα πισω) συνήθως όχι στην ανω κοιλιά. Αν ειναι δεξια κατω απ το στηθος, μπορει να ειναι χολή η δεξια στο υψος του αφαλου μπορει να ειναι έντερο. Παντως οντως επικοινώνησε με τον γιατρο σου, γιατι αν ειναι καμια πετρα στα νεφρά η στη χολη τουλαχιστον να σε παρακολουθήσει γιατρός. Με το καλο το μωράκι σου!

Ο πόνος είναι κάτω απ' τ στήθος κ προς τ πλάγια . Μίλησα μαζί τ κ θ πάω γ υπέρηχο ... Σ ευχαριστω πολυ !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/12/2020 at 4:58 ΜΜ, ο/η Marakimpo είπε:

Ο πόνος είναι κάτω απ' τ στήθος κ προς τ πλάγια . Μίλησα μαζί τ κ θ πάω γ υπέρηχο ... Σ ευχαριστω πολυ !! 

Έτσι όπως τα λες μου μοιάζει για πέτρα στην χολή κορίτσι μου μακάρι να μην είναι αυτό πονάει πολύ να πας οποσδηποτε για υπέρηχο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Έτσι όπως τα λες μου μοιάζει για πέτρα στην χολή κορίτσι μου μακάρι να μην είναι αυτό πονάει πολύ να πας οποσδηποτε για υπέρηχο

Ναι θ πάω γ υπέρηχο φοβήθηκα αρκετά . Ευτυχώς απ' τ Σάββατο δεν μ έχει ξαναπιάσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Marakimpo είπε:

Ναι θ πάω γ υπέρηχο φοβήθηκα αρκετά . Ευτυχώς απ' τ Σάββατο δεν μ έχει ξαναπιάσει 

Να πας κορίτσι μου λογικό είναι να φοβηθείς έτσι ελπίζω να μήν σε φοβισα εγώ μην αγχώνεσαι δεν είναι γιατρός έτσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...