Μετάβαση σε περιεχόμενο

απίστευτα εκνευρισμενη


Penny89

Recommended Posts

Κορίτσια άνοιξα αυτό το θέμα για να βγάλω όλο το θυμό που έχω αυτή την στιγμή μέσα μου είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου πρώτα ο Θεός και η Παναγία αλλά το θέμα μου δεν είναι εκεί είναι στο ότι δεν υπάρχει κανένας απολύτως σεβασμός προς τις έγκυες γυναίκες όσον αφορά την προτεραιότητα που πρέπει να έχουν όπου πάνε αυτό που συνάντησα χθες ήταν ανεφ προηγούμενου πήγα σε ένα εποχιακό κατάστημα για να πάρω κάποια πράγματα και περίμενα στην ουρά όπως όλος ο κόσμος βγαίνει αυτός που έχει το μαγαζί για να φωνάξει τον επόμενο πελάτη και τον ρωτάω μπορώ να περάσω γιατί είμαι έγκυος μισό λεπτό λέει να δούμε τι θα πουν οι υπόλοιποι αν είναι δυνατόν ρε κορίτσια να μου πει τι θα πουν οι υπόλοιποι που είναι ο νόμος που λέει για μας και πετάγεται μια γριά που τι να πω υποτίθεται ότι πρέπει να σεβόμαστε είναι γυναίκα έτσι έχει γεννήσει υποτίθεται και έχει βρεθεί στην θέση μου με έβρισε κορίτσια και μου είπε τι το πέρασες εδώ μέσα τράπεζα για να περάσεις άντε στο διαολο δηλαδή τι είναι αυτά τα πράγματα που είναι η προτεραιότητα που είναι ο σεβασμός προς εμάς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Penny89 είπε:

Κορίτσια άνοιξα αυτό το θέμα για να βγάλω όλο το θυμό που έχω αυτή την στιγμή μέσα μου είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου πρώτα ο Θεός και η Παναγία αλλά το θέμα μου δεν είναι εκεί είναι στο ότι δεν υπάρχει κανένας απολύτως σεβασμός προς τις έγκυες γυναίκες όσον αφορά την προτεραιότητα που πρέπει να έχουν όπου πάνε αυτό που συνάντησα χθες ήταν ανεφ προηγούμενου πήγα σε ένα εποχιακό κατάστημα για να πάρω κάποια πράγματα και περίμενα στην ουρά όπως όλος ο κόσμος βγαίνει αυτός που έχει το μαγαζί για να φωνάξει τον επόμενο πελάτη και τον ρωτάω μπορώ να περάσω γιατί είμαι έγκυος μισό λεπτό λέει να δούμε τι θα πουν οι υπόλοιποι αν είναι δυνατόν ρε κορίτσια να μου πει τι θα πουν οι υπόλοιποι που είναι ο νόμος που λέει για μας και πετάγεται μια γριά που τι να πω υποτίθεται ότι πρέπει να σεβόμαστε είναι γυναίκα έτσι έχει γεννήσει υποτίθεται και έχει βρεθεί στην θέση μου με έβρισε κορίτσια και μου είπε τι το πέρασες εδώ μέσα τράπεζα για να περάσεις άντε στο διαολο δηλαδή τι είναι αυτά τα πράγματα που είναι η προτεραιότητα που είναι ο σεβασμός προς εμάς

Πέννυ μου σε διάβασα με προσοχή. Έχεις δίκιο που θυμώνεις δυστυχώς στην Ελλάδα δεν υπάρχει κουλτούρα για τίποτα και η ευγένεια στα πιο απλά πράγματα λείπει....για καλό δικό σου όμως πρέπει να είσαι ήρεμη σκέψου και το μωράκι σου και μην ταράζεσαι. Έχω δεί και χειρότερα.... απέναντι σε ανθρώπους με αναπηρία...

Μεγάλο θέμα εθιξες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Πέννυ μου σε διάβασα με προσοχή. Έχεις δίκιο που θυμώνεις δυστυχώς στην Ελλάδα δεν υπάρχει κουλτούρα για τίποτα και η ευγένεια στα πιο απλά πράγματα λείπει....για καλό δικό σου όμως πρέπει να είσαι ήρεμη σκέψου και το μωράκι σου και μην ταράζεσαι. Έχω δεί και χειρότερα.... απέναντι σε ανθρώπους με αναπηρία...

Μεγάλο θέμα εθιξες...

Ακριβώς αυτό κοπέλα μου άντε εμείς οι έγκυες τα άτομα με αναπηρία δηλαδή αν βλέπαμε ένα τέτοιο άτομο τι θα λέγαμε δεν είναι τράπεζα εδώ δεν μπορείς να φανταστείς πόσο αναστατώθηκα μα να με βρίσει αν είναι δυνατόν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Penny89 είπε:

Ακριβώς αυτό κοπέλα μου άντε εμείς οι έγκυες τα άτομα με αναπηρία δηλαδή αν βλέπαμε ένα τέτοιο άτομο τι θα λέγαμε δεν είναι τράπεζα εδώ δεν μπορείς να φανταστείς πόσο αναστατώθηκα μα να με βρίσει αν είναι δυνατόν

Ναι κορίτσι μου σε καταλαβαίνω! Έχει δίκαιο όμως η Taggeris. Να είσαι ήρεμη όσο μπορείς. Σκέψου το μωράκι σου!

Εμένα μια υπάλληλος γυναίκα ξέρεις τι μου έκανε; Στον ένατο ήμουν με μια κοιλιά ως εκεί και πήγα να πάρω πιστοποιητικό οικ. Κατάστασης. Είναι μισό λεπτό δουλειά. Μου λέει α! πρέπει να βγω λίγο έξω περίμενε. Βγήκε έξω πήρε το κουλούρι της, το κινητό της και εγώ μέσα περίμενα περίπου μισή ώρα όρθια για να τελειώσει. Τότε με είδε ένας κύριος και με φώναξε. Με εξυπηρέτησε εκείνος. Αυτή δεν έχω ιδέα πότε γύρισε στο πόστο της και αν γύρισε ποτέ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Penny89 είπε:

Κορίτσια άνοιξα αυτό το θέμα για να βγάλω όλο το θυμό που έχω αυτή την στιγμή μέσα μου είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου πρώτα ο Θεός και η Παναγία αλλά το θέμα μου δεν είναι εκεί είναι στο ότι δεν υπάρχει κανένας απολύτως σεβασμός προς τις έγκυες γυναίκες όσον αφορά την προτεραιότητα που πρέπει να έχουν όπου πάνε αυτό που συνάντησα χθες ήταν ανεφ προηγούμενου πήγα σε ένα εποχιακό κατάστημα για να πάρω κάποια πράγματα και περίμενα στην ουρά όπως όλος ο κόσμος βγαίνει αυτός που έχει το μαγαζί για να φωνάξει τον επόμενο πελάτη και τον ρωτάω μπορώ να περάσω γιατί είμαι έγκυος μισό λεπτό λέει να δούμε τι θα πουν οι υπόλοιποι αν είναι δυνατόν ρε κορίτσια να μου πει τι θα πουν οι υπόλοιποι που είναι ο νόμος που λέει για μας και πετάγεται μια γριά που τι να πω υποτίθεται ότι πρέπει να σεβόμαστε είναι γυναίκα έτσι έχει γεννήσει υποτίθεται και έχει βρεθεί στην θέση μου με έβρισε κορίτσια και μου είπε τι το πέρασες εδώ μέσα τράπεζα για να περάσεις άντε στο διαολο δηλαδή τι είναι αυτά τα πράγματα που είναι η προτεραιότητα που είναι ο σεβασμός προς εμάς

Αχ όντως μεγάλο θέμα άνοιξες...έχεις απόλυτο δίκιο!! Σ' αυτή την εγκυμοσύνη δεν κυκλοφόρησα ακόμα πολύ έξω αλλά στην προηγούμενη είχα πολλά κουλά... δυστυχώς πρέπει να είμαστε ήρεμες για τα μωράκια μας αλλά πρέπει και να μιλάμε!! Ευτυχώς υπάρχουν ακόμα κάποιοι που κάνουν τη διαφορά και σε φωνάζουν από μακριά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εχθες το απογευμα ειχα ενα περιστατικο, οχι παρομοιο βεβαια με κακη συμπεριφορα αλλα δειχνει ποσο δεν εχουμε την παιδεια σε αυτη τη χωρα! Ημουν στο σουπερ με ενα καροτσι με καμποσα πραγματα κ την ωρα που ξεκιναω να τα αδειζω τρεχει μια κυρια κ μου λεει να περασω πρωτα τα δικα μου που ειναι λιγα να μη περιμενω; την κοταω κ της λεω συγγνωμη αλλα κ εγω με τη κοιλια στο στομα δεν μπορω να στεκομαι ηδη περιμενα τη σειρα μου!! Αα εγκυος εισαι μου λεει;; και εννοειται οτι το εχω κανει προ εγκυμοσυνης αυτο πολλες φορες, αλλα οχι να ζητησεις προτεραιοτητα απο μια εγκυμονουσα δλδ ελεος καπου!! Δε μας δινουν που δε μας δινουν τωρα να τους τη δινουμε κ εμεις;🤣 δυστυχως κοριτσια, δεν μου εχουν δωσει ουτε μια φορα, στην αρχη με πειραζε κ εμενα πολυ αλλα ειπα οχι δεν αξιζει να χαλιεμαι γτ δεν αλλαζει κατι!! Ας μαθουμε στα παιδια μας εμεις το διαφορετικο μπας αλλαξει καποτε αυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγνώμη και όλας αν είχες κάποιο πρόβλημα υγείας τότε να σου έδιναν την σειρά τους αλλά δεν είσαι άρρωστη έγκυος είσαι... Και το πας να αγοράσεις χριστουγεννιατικα και να ζητάς προτεραιότητα για μένα είναι υπερβολή... Γιατί και ο υπόλοιπος κόσμος έχει σίγουρα κάποιο λόγω να βιάζεται.. Εγώ στην εγκυμοσύνη δεν ζήτησα ποτέ σειρά αλλού όσο ήμουν καλά με εξερεση μια στιγμή που ζήτησα να κάτσω σε τράπεζα γιατί ζαλιζόμουν στις αρχές.. Αν είσαι καλά στην υγεία σου δεν βρίσκω τον λόγω να πάρεις την σειρά κάποιου άλλου.. 

Πριν πολλά χρόνια δούλευα 9 το βράδυ με 8 το πρωί στην δουλειά μου... Κσι στην επιστροφή στο λεωφορείο έκανα τον σταυρό μου όταν περάσαμε μια εκκλησία κσι μια γιαγιά με έριξε το μπινελίκι της ζωής μου που έκανα τον σταυρό μου κσι δεν της έδωσα την θέση μου... Δεν ξέρεις τι άκουσε... Για αυτό σου λέω... Δεν ξέρεις τι ζόρι έχει και ο άλλος... Μην κρίνεις... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sotiria2004 είπε:

Συγνώμη και όλας αν είχες κάποιο πρόβλημα υγείας τότε να σου έδιναν την σειρά τους αλλά δεν είσαι άρρωστη έγκυος είσαι... Και το πας να αγοράσεις χριστουγεννιατικα και να ζητάς προτεραιότητα για μένα είναι υπερβολή... Γιατί και ο υπόλοιπος κόσμος έχει σίγουρα κάποιο λόγω να βιάζεται.. Εγώ στην εγκυμοσύνη δεν ζήτησα ποτέ σειρά αλλού όσο ήμουν καλά με εξερεση μια στιγμή που ζήτησα να κάτσω σε τράπεζα γιατί ζαλιζόμουν στις αρχές.. Αν είσαι καλά στην υγεία σου δεν βρίσκω τον λόγω να πάρεις την σειρά κάποιου άλλου.. 

Πριν πολλά χρόνια δούλευα 9 το βράδυ με 8 το πρωί στην δουλειά μου... Κσι στην επιστροφή στο λεωφορείο έκανα τον σταυρό μου όταν περάσαμε μια εκκλησία κσι μια γιαγιά με έριξε το μπινελίκι της ζωής μου που έκανα τον σταυρό μου κσι δεν της έδωσα την θέση μου... Δεν ξέρεις τι άκουσε... Για αυτό σου λέω... Δεν ξέρεις τι ζόρι έχει και ο άλλος... Μην κρίνεις... 

Ποσο σωστη σε βρισκω...

Γεννησα πριν λιγους μηνες και βρεθηκα σε καταστασεις που κανενας δεν μου εδινε τη σειρα του αλλα δεν τη ζητησα ποτε την προτεραιοτητα,απο τη στιγμη που στεκομουν στα ποδια μου κι ημουν καλα,δεν ελεγα λεξη..Οι περισσοτεροι δεν μπορω να πω,με αφηναν να περασω μπροστα απο μονοι τους..

Το κατανοω σε γυναικες που περνανε μονες την καθημερινοτητα ,ο αντρας τους δουλευει και πρεπει να κανουν δουλειες μονες τους,οποτε ειναι δεν ειναι καλα θα βγουν και καλα θα κανουν να ζητησουν να περασουν μπροστα,αλλα κοριτσια καποιες το εχουμε κανει "καραμελα"..Προσωπικα θα δωσω σειρα εννοειται σε εγκυουλα,οπως και σε ηλικιωμενο χωρις συζητηση αλλα ολα ειναι θεμα ευγενειας...Οπως υπαρχουν κι υπερηλικοι που πας να κανεις το καλο κι ειναι τοσο αγενεις,ετσι υπαρχουν και εγκυουλες που κανουν καταχρηση και το απαιτουν με ασχημο τροπο...

Καποιες "ευαισθητες"ομαδες συμφωνω οτι πρεπει να εχουν προτεραιοτητα,αλλα ξερεις κι ο καθενας που περιμενει τι μπορει να εχει και να μη φαινεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/12/2020 at 1:05 ΜΜ, ο/η Sotiria2004 είπε:

Συγνώμη και όλας αν είχες κάποιο πρόβλημα υγείας τότε να σου έδιναν την σειρά τους αλλά δεν είσαι άρρωστη έγκυος είσαι... Και το πας να αγοράσεις χριστουγεννιατικα και να ζητάς προτεραιότητα για μένα είναι υπερβολή... Γιατί και ο υπόλοιπος κόσμος έχει σίγουρα κάποιο λόγω να βιάζεται.. Εγώ στην εγκυμοσύνη δεν ζήτησα ποτέ σειρά αλλού όσο ήμουν καλά με εξερεση μια στιγμή που ζήτησα να κάτσω σε τράπεζα γιατί ζαλιζόμουν στις αρχές.. Αν είσαι καλά στην υγεία σου δεν βρίσκω τον λόγω να πάρεις την σειρά κάποιου άλλου.. 

Πριν πολλά χρόνια δούλευα 9 το βράδυ με 8 το πρωί στην δουλειά μου... Κσι στην επιστροφή στο λεωφορείο έκανα τον σταυρό μου όταν περάσαμε μια εκκλησία κσι μια γιαγιά με έριξε το μπινελίκι της ζωής μου που έκανα τον σταυρό μου κσι δεν της έδωσα την θέση μου... Δεν ξέρεις τι άκουσε... Για αυτό σου λέω... Δεν ξέρεις τι ζόρι έχει και ο άλλος... Μην κρίνεις... 

Κανείς λάθος κορίτσι μου πρέπει δηλαδή να έχω κάποιο πρόβλημα για να ζητήσω προτεραιότητα και όταν σε βλέπουν με την κοιλιά στο στόμα αλλά κανένας δεν λεει έλα περνά δεν είναι έλλειψη σεβασμού εγώ δεν είπα ότι κανένας άλλος δεν μπορεί να έχει πρόβλημα αλλά πίστευε με έχω παιδεία έχω σεβασμό και έχω δικαιώματα ο καθένας το βλέπει όπως θέλει εσύ καλά έκανες θεωρούσες ότι αυτό έπρεπε να κάνεις εγώ θεωρώ πως μια έγκυος γυναίκα πρέπει να περνάει τέλος ακόμα και δνε έχει πρόβλημα υγείας και όπως έγραψα φυσικά και δεν διάβασες αλλά βιάστηκες να με κρίνεις όπως είπες να μην κάνω εγώ η κυρία με έβρισε και με έστειλε στον διάολο αν είναι έτσι να καθόμαστε να βρίζουμε οποίον μας γουστάρει έλα σε παρακαλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/12/2020 at 3:58 ΜΜ, ο/η Sofia86 είπε:

Ποσο σωστη σε βρισκω...

Γεννησα πριν λιγους μηνες και βρεθηκα σε καταστασεις που κανενας δεν μου εδινε τη σειρα του αλλα δεν τη ζητησα ποτε την προτεραιοτητα,απο τη στιγμη που στεκομουν στα ποδια μου κι ημουν καλα,δεν ελεγα λεξη..Οι περισσοτεροι δεν μπορω να πω,με αφηναν να περασω μπροστα απο μονοι τους..

Το κατανοω σε γυναικες που περνανε μονες την καθημερινοτητα ,ο αντρας τους δουλευει και πρεπει να κανουν δουλειες μονες τους,οποτε ειναι δεν ειναι καλα θα βγουν και καλα θα κανουν να ζητησουν να περασουν μπροστα,αλλα κοριτσια καποιες το εχουμε κανει "καραμελα"..Προσωπικα θα δωσω σειρα εννοειται σε εγκυουλα,οπως και σε ηλικιωμενο χωρις συζητηση αλλα ολα ειναι θεμα ευγενειας...Οπως υπαρχουν κι υπερηλικοι που πας να κανεις το καλο κι ειναι τοσο αγενεις,ετσι υπαρχουν και εγκυουλες που κανουν καταχρηση και το απαιτουν με ασχημο τροπο...

Καποιες "ευαισθητες"ομαδες συμφωνω οτι πρεπει να εχουν προτεραιοτητα,αλλα ξερεις κι ο καθενας που περιμενει τι μπορει να εχει και να μη φαινεται?

Όπως είπα και επάνω το ζήτησα με ευγενικό τρόπο και δεν τζαμπουκαλευτηκα ούτε έβριζα κανέναν και όπως λες είμαι από αυτές τις γυναίκες που ο άνδρας τους δουλεύει αρκετές ώρες την μέρα και περνάν όλα από μένα κορίτσια νομίζω ότι με κρίνετε χωρίς καν να έχετε διαβάσει καλά καλά τι λέω αν είναι δυνατόν τι κάνουμε καραμέλα κάθε φορά δηλαδή καραμέλα είναι το δικαίωμα της γυναίκας που είναι έγκυος να περάσει μπροστά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Penny89 είπε:

Κανείς λάθος κορίτσι μου πρέπει δηλαδή να έχω κάποιο πρόβλημα για να ζητήσω προτεραιότητα και όταν σε βλέπουν με την κοιλιά στο στόμα αλλά κανένας δεν λεει έλα περνά δεν είναι έλλειψη σεβασμού εγώ δεν είπα ότι κανένας άλλος δεν μπορεί να έχει πρόβλημα αλλά πίστευε με έχω παιδεία έχω σεβασμό και έχω δικαιώματα ο καθένας το βλέπει όπως θέλει εσύ καλά έκανες θεωρούσες ότι αυτό έπρεπε να κάνεις εγώ θεωρώ πως μια έγκυος γυναίκα πρέπει να περνάει τέλος ακόμα και δνε έχει πρόβλημα υγείας και όπως έγραψα φυσικά και δεν διάβασες αλλά βιάστηκες να με κρίνεις όπως είπες να μην κάνω εγώ η κυρία με έβρισε και με έστειλε στον διάολο αν είναι έτσι να καθόμαστε να βρίζουμε οποίον μας γουστάρει έλα σε παρακαλώ

Δεν βιαστικά καθόλου... Και τώρα που βλέπω ότι είσαι και επιθετική και δεν δέχεσαι την γνώμη του άλλου είμαι ακόμα πιο σίγουρη για το τι είχε γίνει... Καλά κάνεις και θες να διεκδικείς τα δικαιώματα σου αλλά να ξέρεις πως έχουμε δημοκρατία και έχουμε και εμείς δικαίωμα να πούμε την γνώμη μας... Και η γνώμη μου είναι πως αν δεν έχεις πρόβλημα υγείας δεν χρειάζεται να ζητάς να περάσεις μπροστά.. Γιατί και οι άλλοι που είναι μπροστά κάτι έχουν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Penny89 είπε:

Όπως είπα και επάνω το ζήτησα με ευγενικό τρόπο και δεν τζαμπουκαλευτηκα ούτε έβριζα κανέναν και όπως λες είμαι από αυτές τις γυναίκες που ο άνδρας τους δουλεύει αρκετές ώρες την μέρα και περνάν όλα από μένα κορίτσια νομίζω ότι με κρίνετε χωρίς καν να έχετε διαβάσει καλά καλά τι λέω αν είναι δυνατόν τι κάνουμε καραμέλα κάθε φορά δηλαδή καραμέλα είναι το δικαίωμα της γυναίκας που είναι έγκυος να περάσει μπροστά

Γενικα μιλαω,εννοειται δεν αναφερομαι στην περιπτωση σου! Βεβαιως κι εχουν προτεραιοτητα καποιες ομαδες οπως εγκυοι και ηλικιωμενοι και αμεα κτλ κτλ κτλ απλα αυτο που λεω ειναι οτι υπαρχει ενα ποσοστο απο αυτες τις ομαδες που μολις βρεθει σε ουρα ή δεν βρισκει θεση να κατσει αρχιζει να βριζει και να απαιτει..Καθαρα απο θεμα συμπεριφορας το λεω..Εχει τυχει να βρεθω σε λεωφορειο κι εγκυος στην πολυ αρχη οποτε δεν φαινομουν κι ακουω απο πισω μου μια μουρμουρα γριουλας καλοστεκουμενης που ηθελε να σηκωθω αλλα αντι να μου το ζητησει ευγενικα προτιμησε να "ψελνει" απο πισω μου για το ποσο απαραδεκτη ειναι η νεα γενια ,οτι σκεφτονται μονο τις βολτες και δεν εχουν καμια παιδεια και φταινε οι γονεις και προσβολες γενικα κι ολα αυτα για να κατεβει σε 2 στασεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Sofia86 είπε:

Γενικα μιλαω,εννοειται δεν αναφερομαι στην περιπτωση σου! Βεβαιως κι εχουν προτεραιοτητα καποιες ομαδες οπως εγκυοι και ηλικιωμενοι και αμεα κτλ κτλ κτλ απλα αυτο που λεω ειναι οτι υπαρχει ενα ποσοστο απο αυτες τις ομαδες που μολις βρεθει σε ουρα ή δεν βρισκει θεση να κατσει αρχιζει να βριζει και να απαιτει..Καθαρα απο θεμα συμπεριφορας το λεω..Εχει τυχει να βρεθω σε λεωφορειο κι εγκυος στην πολυ αρχη οποτε δεν φαινομουν κι ακουω απο πισω μου μια μουρμουρα γριουλας καλοστεκουμενης που ηθελε να σηκωθω αλλα αντι να μου το ζητησει ευγενικα προτιμησε να "ψελνει" απο πισω μου για το ποσο απαραδεκτη ειναι η νεα γενια ,οτι σκεφτονται μονο τις βολτες και δεν εχουν καμια παιδεια και φταινε οι γονεις και προσβολες γενικα κι ολα αυτα για να κατεβει σε 2 στασεις!

Ωραίο θέμα κορίτσια! Λοιπόν, αν και συμφωνώ για την έλλειψη παιδείας στην Ελλάδα γενικά σε τέτοια θέματα, να δηλώσω πως το πρόβλημα με τα γερόντια είναι διεθνές! Ζω στο εξωτερικό και μου έχει τύχει το εξής: καλοκαίρι, με 40 βαθμούς, να μη μπορείς να πάρεις ανάσα κυριολεκτικά, και να κάθομαι στο λεωφορείο, που δεν έχει κλιματιστικό, και είναι φίσκα από κόσμο, επειδή είναι η ώρα που σχολάνε οι περισσότεροι. Εγώ, τυχερή που έχω βρει θέση γιατί το παίρνω από το τέρμα, και κομμάτια από δουλειά με ορθοστασία και τρέξιμο πολύ γενικά. Κάποια στιγμή, όμως μπαίνει μια έγκυος και αποφασίζω, παρόλη την κούρασή μου, να της προσφέρω τη θέση μου-εγώ τότε δεν είχα εμπειρία από εγκυμοσύνη, απλά σκεφτόμουν πως η κοπέλα με την κοιλιά στο στόμα μέσα στο γεμάτο λεωφορείο, με αποπνικτική ζέστη, θα λιποθυμήσει. Και κορίτσια, γυρνάει μια γριά και μου τη λέει, γιατί κι αυτή έχει ανάγκη να κάτσει και γιατί έδωσα τη θέση μου στην έγκυο κι όχι σε αυτήν!🤣 Η γριά, που χωρίς να έχει κανένα λόγο, ντύθηκε, στολιστηκε κι αποφάσισε ώρα αιχμής με καύσωνα να μπει σε λεωφορείο χωρίς αιρκο για να κάνει τη βόλτα της στο κέντρο! Και μετά να μου ζητάει το λόγο που δεν της έδωσα τη θέση, δεν παίζονται πραγματικά! Τα γεροντάκια είναι μια ειδική κατηγορία, τι να τους πεις! Απλά τους αγνοείς....😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Karmeliet είπε:

Ωραίο θέμα κορίτσια! Λοιπόν, αν και συμφωνώ για την έλλειψη παιδείας στην Ελλάδα γενικά σε τέτοια θέματα, να δηλώσω πως το πρόβλημα με τα γερόντια είναι διεθνές! Ζω στο εξωτερικό και μου έχει τύχει το εξής: καλοκαίρι, με 40 βαθμούς, να μη μπορείς να πάρεις ανάσα κυριολεκτικά, και να κάθομαι στο λεωφορείο, που δεν έχει κλιματιστικό, και είναι φίσκα από κόσμο, επειδή είναι η ώρα που σχολάνε οι περισσότεροι. Εγώ, τυχερή που έχω βρει θέση γιατί το παίρνω από το τέρμα, και κομμάτια από δουλειά με ορθοστασία και τρέξιμο πολύ γενικά. Κάποια στιγμή, όμως μπαίνει μια έγκυος και αποφασίζω, παρόλη την κούρασή μου, να της προσφέρω τη θέση μου-εγώ τότε δεν είχα εμπειρία από εγκυμοσύνη, απλά σκεφτόμουν πως η κοπέλα με την κοιλιά στο στόμα μέσα στο γεμάτο λεωφορείο, με αποπνικτική ζέστη, θα λιποθυμήσει. Και κορίτσια, γυρνάει μια γριά και μου τη λέει, γιατί κι αυτή έχει ανάγκη να κάτσει και γιατί έδωσα τη θέση μου στην έγκυο κι όχι σε αυτήν!🤣 Η γριά, που χωρίς να έχει κανένα λόγο, ντύθηκε, στολιστηκε κι αποφάσισε ώρα αιχμής με καύσωνα να μπει σε λεωφορείο χωρίς αιρκο για να κάνει τη βόλτα της στο κέντρο! Και μετά να μου ζητάει το λόγο που δεν της έδωσα τη θέση, δεν παίζονται πραγματικά! Τα γεροντάκια είναι μια ειδική κατηγορία, τι να τους πεις! Απλά τους αγνοείς....😉

Συμφωνω κοριτσι μου, ζητανε σεβασμο αλλα δεν εχουν ουτε τον στοιχειωδη σεβασμο ουτε καν στο πως θα πουνε κατι!!! Και επισης εγω προσωπικα θεωρω οτι οι εγκυες ειναι μεσα στις κατηγοριες που ωφειλουμε ολοι να δειχνουμε σεβασμο και να παραχωρουμε τη θεση μας, οπως και οι ηλικιωμενοι και τα ΑΜΕΑ και και, αλλα το να υπαρχουν ανθρωποι που θεωρουν οτι οι εγκυες δεν τι δικαιουνται, απλα με λυπει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Συμφωνω κοριτσι μου, ζητανε σεβασμο αλλα δεν εχουν ουτε τον στοιχειωδη σεβασμο ουτε καν στο πως θα πουνε κατι!!! Και επισης εγω προσωπικα θεωρω οτι οι εγκυες ειναι μεσα στις κατηγοριες που ωφειλουμε ολοι να δειχνουμε σεβασμο και να παραχωρουμε τη θεση μας, οπως και οι ηλικιωμενοι και τα ΑΜΕΑ και και, αλλα το να υπαρχουν ανθρωποι που θεωρουν οτι οι εγκυες δεν τι δικαιουνται, απλα με λυπει!

Κάνεις δεν είπε ότι δεν δικαιούνται οι έγκυες σεβασμό... Αλλά να θες να πάρεις την σειρά των άλλων για να αγοράσεις χριστουγεννιατικα ενώ είσαι μια χαρά είναι υπερβολή... Αν έχεις ανάγκη και πρέπει να πας να ψωνίσει και είσαι κουρασμένη φέρε και την αστυνομία κοπέλα μου και ξεκινά και μηνύσεις αλλά για να αγοράσεις χριστουγεννιατικα και ενώ είσαι μια χαρά στην υγειά σου να απαιτείς σειρά είναι υπερβολή. Αυτό και τελειώνω με την κουβέντα γιατί ότι θέλει καταλαβαίνει ο καθένας... Και τα νεύρα σου μάλλον δεν είναι καλά... Καλά Χριστούγεννα με υπομονή και συνεννόηση... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sotiria2004 είπε:

Κάνεις δεν είπε ότι δεν δικαιούνται οι έγκυες σεβασμό... Αλλά να θες να πάρεις την σειρά των άλλων για να αγοράσεις χριστουγεννιατικα ενώ είσαι μια χαρά είναι υπερβολή... Αν έχεις ανάγκη και πρέπει να πας να ψωνίσει και είσαι κουρασμένη φέρε και την αστυνομία κοπέλα μου και ξεκινά και μηνύσεις αλλά για να αγοράσεις χριστουγεννιατικα και ενώ είσαι μια χαρά στην υγειά σου να απαιτείς σειρά είναι υπερβολή. Αυτό και τελειώνω με την κουβέντα γιατί ότι θέλει καταλαβαίνει ο καθένας... Και τα νεύρα σου μάλλον δεν είναι καλά... Καλά Χριστούγεννα με υπομονή και συνεννόηση... 

Εγω αγαπη μου δεν εχω καθολου νευρα μαλλον εσυ καταλαβες οτι ηθελες και δεν απευθυνθηκα καν σε εσενα!! Καλα Χριστουγεννα να εχεις κ εσυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δύο σκηνικά. Χρόνια πριν και σε προχωρημένη εγκυμοσύνη μπαίνω eurobank είχε περί τους 7 8 στη σειρά βλέπω τον τελευταίο αλλά πάω και κάθομαι στα καρεκλάκια που είχε στα πλάγια. Χαλαρά βγάζω κινητό χαζεύω λέω οκ θα εξυπηρετηθώ στη σειρά μου ζέστη είχε άνετο καρεκλάκι όλα καλά. Βλέπω φουριόζο κύριο μπαίνει βλέπει τη σειρά με βλέπει (σίγουρα!) πιάνει σειρά στη σειρά. Περνάει η ώρα πλησιάζει ο τελευταίος μου μπροστά έτοιμος να εξυπηρετηθεί άντε λέω ας σηκωθώ θα τελειώσει και δεύτερο ταμείο θα μπω και γω. Και μου κάνει μία φασαρία από το πουθενά ο φουριόζος εεεεεε που πάτε είναι η σειρά μου! λέω πάτε καλά; Μπήκατε με είδατε ότι κάθομαι εδώ με βρήκατε εδώ ποια σειρά σας; Να καθόσουν μου λέει στη σειρά σου εμείς γιατί καθόμαστε όρθιοι ε νευριάζω του λέω δε φτάνει που έχω την κοιλιά στο στόμα βρε μαλάκα και δεν απαίτησα σειρά θα μου κλέψεις και την σειρά μου επειδή δεν μπορώ να στέκομαι; Ε εκεί επιτέλους μίλησαν και οι άλλοι και τον σιχτιρισαν τον ηλίθιο! 

Δεύτερο σκηνικό είμαι στα h&m στα παιδικά είναι δεκαήμερο εκπτώσεων και γενικά στο εμπορικό γίνεται ένας χαμός. Φαινόμουν έγκυος και δεν φαινόμουν. Περιμένουμε υπομονετικά όλοι τη σειρά μας έγκυες μη έγκυες γυναίκες με μωρά καρότσι κλπ. Και εκεί που είμαι τριτοτεταρτη μετά από κάνα δεκάλεπτο αναμονής σκάει τύπισσα πάει ταμείο και αρχίζει να την εξυπηρετεί. Έχω στόμα σε κάτι τέτοια πετάγομαι λέω ε τι γίνεται εδώ; Γιατί παίρνει τη σειρά; Με κοιτάει ο ταμίας μου λέει είναι έγκυος! Λέω και γω! Και η πίσω μου! Και άλλες πόσες γυρνάω κεφάλι λέω ποιες είναι έγκυες λένε άλλες δύο! Εντωμεταξυ αυτή μουγκα λέω κοπέλα μου πήγαινε στη σειρά σου και μου αρχίζει το αγγλικό και το σέρβικο να δε σας είδα κλπ. Και της λέω (για όσους δεν ξέρουν όταν έχει Ελλάδα εκπτώσεις και βολεύουν τα σαββατοκύριακα ακόμα και το χειμώνα έρχονται φουλ από τα Βαλκάνια για ψώνια) να κάνεις ταξίδι έγκυος ήξερες να σταθείς δέκα λεπτά σε μαγαζί με παιδικά και βρεφικά δεν ήξερες; Την γραμμή δεν την είδες; Τι περίμενες να έχει συνταξιούχους; (Τα μισά τα είπα στους γύρω μου οκ αλλά πιάνετε το νόημα). 

Προσωπικά πάντα σε ελτα τράπεζες υπηρεσίες πάντα αν δω έγκυο φωνάζω να περάσει η έγκυος (ναι τέτοια φωνακλου είμαι) , στα μαγαζιά οκ ειδικά στα βρεφικά ε οι μισές έγκυες είναι λίγη υπομονή. Για τον εαυτό μου έκρινα από τις αντοχές μου (ήμουν και με περίδεση) και άλλοτε χρησιμοποίησα την εγκυμοσύνη άλλοτε όχι. Ανάλογα το πώς ένιωθα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/12/2020 at 12:44 ΜΜ, ο/η Sotiria2004 είπε:

Κάνεις δεν είπε ότι δεν δικαιούνται οι έγκυες σεβασμό... Αλλά να θες να πάρεις την σειρά των άλλων για να αγοράσεις χριστουγεννιατικα ενώ είσαι μια χαρά είναι υπερβολή... Αν έχεις ανάγκη και πρέπει να πας να ψωνίσει και είσαι κουρασμένη φέρε και την αστυνομία κοπέλα μου και ξεκινά και μηνύσεις αλλά για να αγοράσεις χριστουγεννιατικα και ενώ είσαι μια χαρά στην υγειά σου να απαιτείς σειρά είναι υπερβολή. Αυτό και τελειώνω με την κουβέντα γιατί ότι θέλει καταλαβαίνει ο καθένας... Και τα νεύρα σου μάλλον δεν είναι καλά... Καλά Χριστούγεννα με υπομονή και συνεννόηση... 

Ότι και να σου πω είναι κρίμα δεν φτύνω σάλιο για σένα απλα σε λυπάμαι πολύ σε έχω παρακολουθήσει εδώ μέσα και για το ποια είναι επιθετική φαίνεται και αν το συνεχίσεις πίστευε με θα απευθυνθώ στον διαχειριστή δνε κάθομαι να ασχολούμαι και πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...