Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λαπαροσκόπηση αφαίρεση κύστης κόστος


Froufroula

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις κοπέλες του mammyland! 

Έχω μια κύστη στην ωοθήκη μου 4.5 εκατοστών, την οποία θα παρακολουθω κι αν μέσα στους έξι μήνες δεν μικρύνει θα προχωρήσουμε σε αφαίρεση λαπαροσκοπικά.

Μένω επαρχία αλλά θα ήθελα αν κάποια έχει κάνει ποτέ τέτοιο είδους επέμβαση να μας πει την εμπειρία της όπως και τα κόστη για να ξέρω τί να περιμένω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Alexouli είπε:

Κοριτσια γνωρίζετε καθολου κόστος για προεμφυτευτικο ελεγχο?

Κοπελα μου εμεις παμε.μονο με προεμφυτεύτικο αναλογα το κέντροπου θα πας ....εγω ημουν παγκαλο και τωραπηγα γενοβα.ο πάγκαλος θεωρειται νούμερο 1 καθως καποτε ο pgs γινόταν μονο για αυτούς που ειχαν μεσογειακη αναιμια και κυστικη ινωση.....εμεις ελέγχουμε καθως ειχα 2 αποβολες με κενο σακο ...εκ τότε αποφασισα αυτο και στελνοντας εμβρυα βλεπαμε οτι όντως καποια βγαινανε με προβλημα...προτιμώ εξω απο την μητρα παρα να βιωσω αλλες αποβολες......το καθε έμβρυο εχει 300 παγκολο και 350 γενοβα η βιοψία των εμβρύων παιζει αναλογα και αθτο το κεντρο..περίπου 1000

Κάποια κέντρα έχουν πακετο και δίνοντας πολλούς βλαστοκύστες γίνεται πολυ καλύτερη τιμη.....

Φυσικά και εχει μειονεκτήματα απλα.έγω επελεξα αυτο το δρόμο 

Καλη καλη επιτυχία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/12/2020 at 6:18 ΜΜ, ο/η Froufroula είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις κοπέλες του mammyland! 

Έχω μια κύστη στην ωοθήκη μου 4.5 εκατοστών, την οποία θα παρακολουθω κι αν μέσα στους έξι μήνες δεν μικρύνει θα προχωρήσουμε σε αφαίρεση λαπαροσκοπικά.

Μένω επαρχία αλλά θα ήθελα αν κάποια έχει κάνει ποτέ τέτοιο είδους επέμβαση να μας πει την εμπειρία της όπως και τα κόστη για να ξέρω τί να περιμένω...

Καλησπέρα.. η κύστη που έχεις είναι απλή που μπορεί να φύγει η κύστη ενδομητριωσης?? Εγώ είχα ενδομητριωσης κ λόγω μεγέθους δε γινόταν να φύγει με χάπια.. οπότε έκανα λαμπαροσκοπικη επέμβαση. Αρχικά που σκέφτεσαι να πας.. σε ιδιωτικό η δημόσιο νοσοκομείο? Ιδιωτικό σιγουρα θα θέλει 3-4 χιλιάρικα.. εγώ την έκανα στο Αρεταίειο νοσοκομείο.. όχι βέβαια ότι δε μου στοίχισε γιατί μου ζήτησε χρήματα ο γιατρός 1000ε κ εκείνη τη μέρα 100 για την αναισθησιολογο. Απαράδεκτο αλλά τεσπά το γνώρισα εξ αρχής.. βέβαια εγώ πήγα συστημένα μέσω του ιατρείου του για αυτό έγινε. Αν πάρεις κ κλείσεις ραντεβού στο νοσοκομείο θα γίνει δωρεάν. Απ' το νοσοκομείο είμαι πολύ ευχαριστημένη καθώς επρόκειτο για γυναικολογική κλινική, πανεπιστημιακή, χωρίς εφημερίες κ πολύ ηρεμία. Αν χρειαστεί να την κάνεις θα μείνεις 2 μέρουλες μέσα.. εγώ μπήκα πχ αποβραδίς , το πρωί έκανα την επέμβαση κ θα μπορούσα την επόμενη να βγω. Αλλά Μ πειράζε πολύ η νάρκωση έκανα εμετούς κ βγήκα μια μέρα μετά... Σου εύχομαι να μικρύνει κ να μη χρειαστεί να κάνεις τίποτα απ' όλα αυτά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...