Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΙΜΑ


Recommended Posts

Καλημερα σας υπαρχει καμια που να έπαιρνε αντιπηκτική ivor  max 5000 και να της έκανε αιμοραγία ; Επαιρνα των 2,500 η αιματολογοσ ανέβασε είπε οτι θα τις ξανα κατεβαζαμε τώρα τις σταματησα γιαβκανα δυο μέρες 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η karen είπε:

Καλημερα σας υπαρχει καμια που να έπαιρνε αντιπηκτική ivor  max 5000 και να της έκανε αιμοραγία ; Επαιρνα των 2,500 η αιματολογοσ ανέβασε είπε οτι θα τις ξανα κατεβαζαμε τώρα τις σταματησα γιαβκανα δυο μέρες 😕

Εγώ έπαιρνα innohep 4500 και είχε καφέ και στις 2 εγκυμοσύνες..όταν είχα το καφέ τις έκοβα εκείνες τις ημέρες..ξέρω κ άλλες κοπέλες που είχαν μεγάλες αιμορραγίες.. μήπως παίρνεις κ σαλοσπιρ; Γιατί συνήθως εκείνο φέρνει περισσότερο αίμα..σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα;; Εγώ είχα με το που έκλεισα την 8η μέχρι αρχές 11ης κάθε φορά που άλλαζα εβδομάδα..δίναμε ραντεβού!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen μου κι εγώ τις ίδιες με την @Smurf88 μας με τη διαφορά ότι εγώ είχα κανονικό αίμα κόκκινο και μάλιστα σε μεγάλες ποσότητες. Την πρώτη φορά μου έκοψε τελείως το salospir γιατί αυτό λέει ήταν πιο επικίνδυνο. Και τις innohep τις έκοβα για 2-3 μέρες κάθε φορά μέχρι να φύγει το πολύ αίμα. 

Σίγουρα παίζει ρόλο η αντιπηκτικη. Ακόμα κι ένα μικρό αιματωματακι που είναι συνηθισμένο στη αρχή της κύησης, μπορεί να μην έφτανε να το δεις αν δεν έκανες την αγωγή. Ενώ τώρα με το παραμικρό βλέπεις αίμα.

Ξέρω πόσο τρομακτικό μπορεί να είναι. Συνήθως όμως δεν είναι τίποτα

Πόσο αίμα έχεις; έχεις και πόνους; ακούσατε καρδούλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ έπαιρνα και clexane 4000 και τώρα innohep 4500 σε συνδυασμό με σαλοσπιρ... Έκανα 2 φορές αιμορραγία κ σταμάτησα κάνα 2-3 μερες τις ενεσεις κ καμια βδομάδα τα χάπια.. Τωρα μ έκοψαν τελείως το σαλοσπιρ γτ γέμισα εσωτερικα αιματωματα.. Γενικά να ξέρεις το χάπι προκαλεί πιο πολλές αιμορραγίες.. Έχει δράση 4-5 μέρες.. Ενώ η ένεση 24ωρες..Μη φοβάσαι όταν τις κόβεις γτ όταν συμβαίνει αιμορραγία είναι σε φάση αρκετά αραιωμένο το αίμα οπότε δεν κινδυνεύει το μωράκι σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Salospir δεν παίρνω τις σταματησα δυο μέρες και την εκανα παλι παιρνω όμως cyclacur 9 την ημερα φοβάμαι για θρομβους. Οχι ακόμη 💖την πέμπτη θα πάω για υπέρηχο 6+3 είμαι τώρα. Το αίμα λίγο ηταν και μετα καφέ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η karen είπε:

Salospir δεν παίρνω τις σταματησα δυο μέρες και την εκανα παλι παιρνω όμως cyclacur 9 την ημερα φοβάμαι για θρομβους. Οχι ακόμη 💖την πέμπτη θα πάω για υπέρηχο 6+3 είμαι τώρα. Το αίμα λίγο ηταν και μετα καφέ. 

Πώς σου άλλαξε ενεσεις χωρίς να κάνεις αντιχα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η karen είπε:

Salospir δεν παίρνω τις σταματησα δυο μέρες και την εκανα παλι παιρνω όμως cyclacur 9 την ημερα φοβάμαι για θρομβους. Οχι ακόμη 💖την πέμπτη θα πάω για υπέρηχο 6+3 είμαι τώρα. Το αίμα λίγο ηταν και μετα καφέ. 

Μη φοβάσαι... Όταν είμαστε σε αιμορραγία δεν υπάρχει περίπτωση θρομβων... Είναι μια κατάσταση που χρήζει χρυσή τομή κ ισορροπία και να εμπιστεύεσαι τους γιατρούς σου.. Θα τις ξεκινήσεις σύντομα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η melodyy είπε:

Μη φοβάσαι... Όταν είμαστε σε αιμορραγία δεν υπάρχει περίπτωση θρομβων... Είναι μια κατάσταση που χρήζει χρυσή τομή κ ισορροπία και να εμπιστεύεσαι τους γιατρούς σου.. Θα τις ξεκινήσεις σύντομα! 

ΟΤαν κόβουμε τις ενεσεις εννοω παίρνω αρκετά οιστρογόνα συν τατσ είχα βγει και θετική σε μια μετάλλαξη θρομβοφιλιας. Σημερα την ξεκίνησα παλι πφφφφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η karen είπε:

ΟΤαν κόβουμε τις ενεσεις εννοω παίρνω αρκετά οιστρογόνα συν τατσ είχα βγει και θετική σε μια μετάλλαξη θρομβοφιλιας. Σημερα την ξεκίνησα παλι πφφφφφφφ

Το κατάλαβα.. Πέρασα κ εγώ από Σικλακουρ... Κ έχω 6 μεταλλάξεις οι 4 ομοζυγωτικες....δεν υπάρχει περίπτωση να πάθεις κάτι για 2-3 μερες... Άκου τους γιατρούς σου.. Ξέρουν τι κάνουν.. Επίσης ότι κ να σ λέμε εμείς εκείνοι έχουν ευθύνη για σένα... Οπότε μη βασίζεσαι πιο πολύ στη δική μας γνώμη πάρα στη δική τους.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η karen είπε:

Και τι γινεται θα ξεκινάμε ενέσεις και μόλις βλέπουμε αίμα στοπ και άντε παλι

Λίγο δύσκολο να κάνεις θρόμβους αλλά εμένα αυτό που με βάζει σε απορίες είναι π.χ εμένα η αιματολογος μου κάνει εξέταση αντιχα βλέπει τα κιλά μου και μετά αλλάζει ενέσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η karen είπε:

Και τι γινεται θα ξεκινάμε ενέσεις και μόλις βλέπουμε αίμα στοπ και άντε παλι

Ναι... Θα το κάνεις όσες φορές χρειαστεί.. Εύχομαι καμία άλλη φορά αλλά αν ξαναγίνει ναι.. Θα τις κόψεις κ όταν ξαναρχίσει το καφέ θα τις ξεκινήσεις.. Ζήτα σε μια βδομάδα να ξανακάνεις αντιχα να δεις πως θα είσαι με τη μεγαλύτερη δόση.. Με τις προηγούμενες τι τιμή είχες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Λίγο δύσκολο να κάνεις θρόμβους αλλά εμένα αυτό που με βάζει σε απορίες είναι π.χ εμένα η αιματολογος μου κάνει εξέταση αντιχα βλέπει τα κιλά μου και μετά αλλάζει ενέσεις

Η αιμορραγία έγινε πριν αλλάξεις ενέσεις ή με το που τις άλλαξες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Η αιμορραγία έγινε πριν αλλάξεις ενέσεις ή με το που τις άλλαξες; 

Εγώ δεν έχω κάνει καθόλου αιμορραγίες αλλά θυμάμαι που μου είχε πει η αιματολογος ότι αν αλλάξω δόση και πάω σε μια πιο μεγάλη ίσως να έχω αιμορραγία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Ναι... Θα το κάνεις όσες φορές χρειαστεί.. Εύχομαι καμία άλλη φορά αλλά αν ξαναγίνει ναι.. Θα τις κόψεις κ όταν ξαναρχίσει το καφέ θα τις ξεκινήσεις.. Ζήτα σε μια βδομάδα να ξανακάνεις αντιχα να δεις πως θα είσαι με τη μεγαλύτερη δόση.. Με τις προηγούμενες τι τιμή είχες; 

Anti Xa εκανα με τις καινούργιες. Αίμα ειδα μετα την εκτη μέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Εγώ δεν έχω κάνει καθόλου αιμορραγίες αλλά θυμάμαι που μου είχε πει η αιματολογος ότι αν αλλάξω δόση και πάω σε μια πιο μεγάλη ίσως να έχω αιμορραγία

Εγω πανγα έπαιρνα των 2.500 προληπτικά που δίνουν μετα απο κάθε εμβρυομεταφορα. Αλλά πριν ήμουν 55 τωρα 74 και αυτη την φορα με με ξεκίνησα καο μόλις με ζύγισε πηγαμε στην max την πήρα και και ειπα για αίμα και αυτη λέει οχι οι ενέσεις αυτες είναι για τα κιλά σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Η αιμορραγία έγινε πριν αλλάξεις ενέσεις ή με το που τις άλλαξες; 

Στη έκτη μέρα των max 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η karen είπε:

Στη έκτη μέρα των max 

Αν αυτό κρίνει τότε έτσι πρέπει να γινει... Εγω αντίχα κάνω με τουλάχιστον 7 μέρες χρήσης των νέων ενέσεων.. Κ η τιμή από ότι μ έχει πει η δικιά μ αιματολογος πρέπει να είναι στις τιμές πρόληψης κάπου στη μέση κ προς τα κάτω... Δηλ όσο πλησιάζει στο πάνω όριο έχεις αιμορραγικη τάση.. Πάρε τον αιματολογο σου και συζήτησε τις αμφιβολίες σου... Αυτός θα σε καθησυχάσει.. Εμείς ότι κ να λέμε εμπειρικά τα λέμε κ φυσικά δεν έχουμε απαραίτητες γνώσεις.. Απλά η κάθε μία βασίζεται στην εμπειρία της κ το ιστορικό της.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/12/2020 at 5:09 ΜΜ, ο/η karen είπε:

Στη έκτη μέρα των max 

Κοίτα γιατρος δεν είμαι και ούτε μπορώ να κατηγορήσω αλλά θεωρώ ότι μπορεί να σου έχει δώσει ενέσεις που μπορεί να μην κάνουν για σένα και να σου προκαλούν αιμορραγιες δες το λίγο και εσύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/12/2020 at 4:28 ΜΜ, ο/η melodyy είπε:

Η αιμορραγία έγινε πριν αλλάξεις ενέσεις ή με το που τις άλλαξες; 

Αν ξανα δω αίμα θα τισ σταματήσω και θα πάρω και αλλη γνώμη. Δεν ειμαι για να κανω δοκιμές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...