Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφέ και ροζ στη μεση του κύκλου !


Sofoula28

Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα! Προσπαθούμε με τον αντρα μου εδω και 4 μηνες για μωρακι αλλα δυστυχως δεν εχει ερθει ακομα ! Τον προηγουμενο μηνα ειχα την 8η μερα του κυκλου λιγο καφε το οποίο κρατησε 2 μερες περιπου και σταμάτησε.  Σε αυτον τον κύκλο (βρισκομαι στην 18η μερα του κυκλου) εχω παλι λιγο καφε-ροζ στο σκουπισμα περισσότερο. Αυτο συνεχίζεται απο χθες ! Υπάρχουν παρομοιες εμπειριες και αν ναι ξερει καμια τι μπορει να σημαινει?? Να σημειωσω οτι εχω σχετικα αστατο κυκλο 30-35 ημερων και η περιοδος μου κρατάει γυρω στις 7 ημερες !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα, είχατε επαφές αυτές τις μέρες; Μπορεί να τραυματίστηκες λίγο ή να είναι από την ωορρηξία.

Το σκεφτηκα οπως και τον προηγούμενο μηνα ειχα σκεφτει οτι μπορει να ειναι και "υπολείμματα" της περιοδου και επειδη ειχαμε επαφη να ειδα το καφε! Εχουμε γενικα συχνες επαφες ειδικα οταν ειμαι κοντα στις γονιμες . Απλα ειχα μια παλλινδρομη κυηση πριν 9 μηνες ,και τους 4 -5 μηνες που προσπαθούμε εχω δει πολλες αλλαγες στον κύκλο μου. Και επειδη ειδα το αιματακι αυτο 2 μηνες συνεχομενα αγχώθηκα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Το σκεφτηκα οπως και τον προηγούμενο μηνα ειχα σκεφτει οτι μπορει να ειναι και "υπολείμματα" της περιοδου και επειδη ειχαμε επαφη να ειδα το καφε! Εχουμε γενικα συχνες επαφες ειδικα οταν ειμαι κοντα στις γονιμες . Απλα ειχα μια παλλινδρομη κυηση πριν 9 μηνες ,και τους 4 -5 μηνες που προσπαθούμε εχω δει πολλες αλλαγες στον κύκλο μου. Και επειδη ειδα το αιματακι αυτο 2 μηνες συνεχομενα αγχώθηκα ! 

Αν αγχωθηκες πάρε ένα τηλέφωνο το γιατρό σου να σου πει με σιγουριά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Κοριτσια καλησπερα! Προσπαθούμε με τον αντρα μου εδω και 4 μηνες για μωρακι αλλα δυστυχως δεν εχει ερθει ακομα ! Τον προηγουμενο μηνα ειχα την 8η μερα του κυκλου λιγο καφε το οποίο κρατησε 2 μερες περιπου και σταμάτησε.  Σε αυτον τον κύκλο (βρισκομαι στην 18η μερα του κυκλου) εχω παλι λιγο καφε-ροζ στο σκουπισμα περισσότερο. Αυτο συνεχίζεται απο χθες ! Υπάρχουν παρομοιες εμπειριες και αν ναι ξερει καμια τι μπορει να σημαινει?? Να σημειωσω οτι εχω σχετικα αστατο κυκλο 30-35 ημερων και η περιοδος μου κρατάει γυρω στις 7 ημερες !!! 

Καλησπέρα σου εύχομαι σύντομα να έρθει το πολυπόθητο. Λυπάμαι για την παλινδρόμη που είχες τουλάχιστον γνωρίζεις πως μπορείς να συλλάβεις κ δεν έχετε θέμα..

εγώ κάποιο διάστημα έβλεπα ροζ μόνο στο σκούπισμα  λόγω χαμηλής προγεστερόνης η και υψηλής προλακτίνης... Όταν τα ρύθμισα δε τα ξανά είδα... τσεκαρε τα, κ μιλά κ με τον γιατρό σου ώστε να δείτε τι είναι κ να πάτε παρακάτω!!! Σύντομα με ευχάριστα!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

Αν αγχωθηκες πάρε ένα τηλέφωνο το γιατρό σου να σου πει με σιγουριά 

Τον είχα παρει καποια στιγμη που το ειχα ξαναπαθει ,με είχε δει κιολας και μου ειχε πει οτι απο τη στιγμη που το τεστ παπ που ειχα κανει πριν λιγο καιρο ηταν καθαρο, ο υπερηχος το ιδιο,εχω λιγο καφε ροζ και οχι κοκκινο σκουρο και δεν πονάω και καθόλου κατα πασα πιθανότητα ειναι η ωορρηξία, η υπολείμματα της περιοδου η τραυματισμός στο σεξ η μικρο κρυωματακι! Αν το ξαναπαθω η δω κάτι που να με ανησυχησει πολυ εννοείται θα επικοινωνησω με το γιατρό μου , ειπα μεχρι στιγμης να ρωτησω απλα αν εχει καμια κοπελα παρόμοια εμπειρια και τι ηταν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Καλησπέρα σου εύχομαι σύντομα να έρθει το πολυπόθητο. Λυπάμαι για την παλινδρόμη που είχες τουλάχιστον γνωρίζεις πως μπορείς να συλλάβεις κ δεν έχετε θέμα..

εγώ κάποιο διάστημα έβλεπα ροζ μόνο στο σκούπισμα  λόγω χαμηλής προγεστερόνης η και υψηλής προλακτίνης... Όταν τα ρύθμισα δε τα ξανά είδα... τσεκαρε τα, κ μιλά κ με τον γιατρό σου ώστε να δείτε τι είναι κ να πάτε παρακάτω!!! Σύντομα με ευχάριστα!!!

 

Καλησπέρα και σε ευχαριστώ για την απάντηση! Πριν λιγο καιρο εκανα λογω Θυρεοειδίτιδας hasimoto κατι εξετασεις και μου προσθεσε FSH,LH,E2 και προλακτινη και ηταν πολυ καλες μου ειπε ! Προγεστερονη δεν κοιταξα! Θα το συζητησω μαζι του την επομενη φορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 5/12/2020 at 1:35 ΜΜ, ο/η Sofoula28 είπε:

Καλησπέρα και σε ευχαριστώ για την απάντηση! Πριν λιγο καιρο εκανα λογω Θυρεοειδίτιδας hasimoto κατι εξετασεις και μου προσθεσε FSH,LH,E2 και προλακτινη και ηταν πολυ καλες μου ειπε ! Προγεστερονη δεν κοιταξα! Θα το συζητησω μαζι του την επομενη φορα!

Τώρα πως εισαι; συνεχίστηκαν;

Κι εγω το επαθα πρωτη φορα αυτον τον μηνα και εχω στεναχωρεθει γιατι τώρα ξεκινησαμε προσπαθειες για μωράκι και φοβαμαι μην ειναι τίποτα ορμονικο.

Εγω ειδα λιγο αιματακι την 8η ημερα του κυκλου μου, και επειδη 2 ημερες πριν, ειχε τελειωσει η περίοδος υπέθεσα πως ηταν απο αυτο. Ομως τελικα συμεχιζονται μεχρι και σημερα (12η ημέρα), βλεπω ελαχιστα κοκκινο ή ροζ αιμα μετα απο καθε επαφη και αλλη μια φορα οταν πηγα τουαλετα. Μονο τοτε ομως. Τις υπολοιπες ωρες ειμαι οκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tonia. είπε:

Τώρα πως εισαι; συνεχίστηκαν;

Κι εγω το επαθα πρωτη φορα αυτον τον μηνα και εχω στεναχωρεθει γιατι τώρα ξεκινησαμε προσπαθειες για μωράκι και φοβαμαι μην ειναι τίποτα ορμονικο.

Εγω ειδα λιγο αιματακι την 8η ημερα του κυκλου μου, και επειδη 2 ημερες πριν, ειχε τελειωσει η περίοδος υπέθεσα πως ηταν απο αυτο. Ομως τελικα συμεχιζονται μεχρι και σημερα (12η ημέρα), βλεπω ελαχιστα κοκκινο ή ροζ αιμα μετα απο καθε επαφη και αλλη μια φορα οταν πηγα τουαλετα. Μονο τοτε ομως. Τις υπολοιπες ωρες ειμαι οκ.

Κοριτσι μου να παρεις τον γιατρο σου να του το πεις, μηπως ειναι καποια κολπιτιδα; ισως σου πει να κανεις καποιες εξετασεις! Αφου γινεται καθε φορα μετα απο επαφη θεωρω οτι πρεπει να τον ενημερωσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tonia. είπε:

Τώρα πως εισαι; συνεχίστηκαν;

Κι εγω το επαθα πρωτη φορα αυτον τον μηνα και εχω στεναχωρεθει γιατι τώρα ξεκινησαμε προσπαθειες για μωράκι και φοβαμαι μην ειναι τίποτα ορμονικο.

Εγω ειδα λιγο αιματακι την 8η ημερα του κυκλου μου, και επειδη 2 ημερες πριν, ειχε τελειωσει η περίοδος υπέθεσα πως ηταν απο αυτο. Ομως τελικα συμεχιζονται μεχρι και σημερα (12η ημέρα), βλεπω ελαχιστα κοκκινο ή ροζ αιμα μετα απο καθε επαφη και αλλη μια φορα οταν πηγα τουαλετα. Μονο τοτε ομως. Τις υπολοιπες ωρες ειμαι οκ.

Εμενα ολα αυτα τα περιεργα ξεκινησαν περιπου απο τον μηνα που ξεκινησαμε προσπαθειες.. απλα μου κρατουσε 2 η 3 μερες και ήταν πολυ λιγο καφε η ροζ οποτε δεν ξερω τι να σου πω! Όταν μου συνεβη την 8η μερα ηταν και μενα μετα απο επαφη αλλα κρατησε 2 μερες . Επειδη αγχώθηκα μιλησα με τον γιατρο μου εν τελει και μου ειπε πως οταν ειναι καφε η ροζ(οχι κοκκινο) και χωρις πονο η ενοχληση μπορει να ειναι και απο πληγη κατα την επαφη! Να το παρακολουθησω πως θα παει γενικα και να τον ενημερωσω!Γενικα ο γιατρος μου μου εχει πει πως δεν υπάρχει λογος να τρελαίνομαι με καθε τι εκτος αν συμβαινει για 2-3 κύκλους συνεχομενα! Απο τη στιγμη ομως που σου συμβαινει μετα απο καθε επαφη καλο θα ηταν να παρεις ενα τηλεφωνο τον γιατρό σου να σου πει τη γνωμη του και ειτε να πας να σε δει ειτε να σου πει να το παρακολουθήσεις κανα δυο κύκλους οπως μου ειπε ο δικος μου! Η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κοριτσια!! 3 ηταν οι επαφες και ειδα ελαχιστο αιμα και τις 3 φορες. Εννοειται πως αν ξαναδω θα παρω τον γιατρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...