Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κολικοί


Stella_kl

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!Έχω ένα μωράκι 1,5 μηνών και εδω και κάποιες βδομάδες κλαίει επί ώρες μες στη μέρα,διπλωνεται σαν να πονάει η κοιλίτσα του και αερίζεται συχνά.Η γιατρος μου πε οτι αφου τρώει κανονικα είναι κολικοί.Έχει τύχει σε καμία να ταλαιπωρείται το μωρό τόσο συχνά από τους κολικούς?Και αν ναι πότε πέρασαν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stella_kl είπε:

Γεια σας κορίτσια!Έχω ένα μωράκι 1,5 μηνών και εδω και κάποιες βδομάδες κλαίει επί ώρες μες στη μέρα,διπλωνεται σαν να πονάει η κοιλίτσα του και αερίζεται συχνά.Η γιατρος μου πε οτι αφου τρώει κανονικα είναι κολικοί.Έχει τύχει σε καμία να ταλαιπωρείται το μωρό τόσο συχνά από τους κολικούς?Και αν ναι πότε πέρασαν?

Να σου ζήσει το μωράκι!!Και εμείς ταλαιπωρήθηκαμε πολύ με τους κολικούς...συνήθως την έπιαναν το απόγευμα μέχρι το βράδυ...

Η αλήθεια είναι πως δεν υπάρχει θεραπεία,ίσως βοηθάει λίγο το μασάζ στη κοιλίτσα με λαδακι η με κρέμα για τους κολικούς.Εμεις την βάζαμε στη μπανιέρα της κ με χλιαρό προς ζεστό νεράκι της τριβαμε τη κοιλίτσα,κάπως ηρεμούσε...Της πέρασαν τελείως πριν κλείσει τον τρίτο μήνα.

Μην αγχώνεσαι δεν είναι τπτ,κάνε υπομονή γιατί μετά τους κολικούς ακολουθούν τα δόντια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/12/2020 at 3:10 ΠΜ, ο/η Mariaira είπε:

Να σου ζήσει το μωράκι!!Και εμείς ταλαιπωρήθηκαμε πολύ με τους κολικούς...συνήθως την έπιαναν το απόγευμα μέχρι το βράδυ...

Η αλήθεια είναι πως δεν υπάρχει θεραπεία,ίσως βοηθάει λίγο το μασάζ στη κοιλίτσα με λαδακι η με κρέμα για τους κολικούς.Εμεις την βάζαμε στη μπανιέρα της κ με χλιαρό προς ζεστό νεράκι της τριβαμε τη κοιλίτσα,κάπως ηρεμούσε...Της πέρασαν τελείως πριν κλείσει τον τρίτο μήνα.

Μην αγχώνεσαι δεν είναι τπτ,κάνε υπομονή γιατί μετά τους κολικούς ακολουθούν τα δόντια!!!

Κ μας 2,5 μηνών σταμάτησαν αλλά μετά ξεκίνησε μια γκρίνια που ακόμη υπάρχει κ κοντεύουμε ενός έτους. Τώρα με τα δόντια είμαστε επίσης σε πολύ κακή φάση. Υπομονή κ μόνο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 4/12/2020 at 1:20 ΠΜ, ο/η Stella_kl είπε:

Γεια σας κορίτσια!Έχω ένα μωράκι 1,5 μηνών και εδω και κάποιες βδομάδες κλαίει επί ώρες μες στη μέρα,διπλωνεται σαν να πονάει η κοιλίτσα του και αερίζεται συχνά.Η γιατρος μου πε οτι αφου τρώει κανονικα είναι κολικοί.Έχει τύχει σε καμία να ταλαιπωρείται το μωρό τόσο συχνά από τους κολικούς?Και αν ναι πότε πέρασαν?

Να σου ζήσει το μωράκι σου! Εγώ πέρασα πολύ δύσκολα με κολικούς με τον μικρό μου. Τον έπιανε το απόγευμα, αλλά και τα μεσάνυχτα και πλανταζε στο κλάμα. Με βοήθησε λιγο το μπιμπερό της εταιρείας dr Brown. Αν ακολουθείς αποκλειστικό θηλασμό πρόσεξε να μην περνάει αερα. Επίσης, υπάρχουν κάτι σταγόνες για τους κολικούς. Εμένα ο παιδίατρος μου έλεγε οπλισου με υπομονή γτ δν μπορείς να κάνεις σπουδαία πράγματα για να τον βοηθήσεις. Όπως ηρθαν μόνοι τους, θα φύγουν μόνοι τους. Μέχρι 5 μηνών είχε κολικους.υπομονη και πολύ βοήθεια από τους γύρω σου προτείνω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...