Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εμβρυομεταφοράς 2021!!!!


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lucky November είπε:

Κορίτσια μου μόλις πήρα το αποτέλεσμα της χοριακής....20.58... είμαι 10 μέρα εμβρυομεταφορας με 2 βλαστοκυστες 5 μερών. Τι να κάνω;;; να χαρώ;; για πείτε εμπειρίες.... Προς το παρόν είμαι συγκρατημένα αισιόδοξη... μεθαύριο θα ξεκαθαρίσει  μάλλον το τοπίο...

Αριστηηηη πανταααα τετοια χααχχαχαχ 1 εχω να σου πωωωωω 2 του μηνα που εχεις επαναληπτικη εχει η μικρουλα μου τα πρωτα της γενεθλια!!!καλο διπλασιασμοο κοριτσακι μου!!!😊😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lucky November είπε:

Κορίτσια μου μόλις πήρα το αποτέλεσμα της χοριακής....20.58... είμαι 10 μέρα εμβρυομεταφορας με 2 βλαστοκυστες 5 μερών. Τι να κάνω;;; να χαρώ;; για πείτε εμπειρίες.... Προς το παρόν είμαι συγκρατημένα αισιόδοξη... μεθαύριο θα ξεκαθαρίσει  μάλλον το τοπίο...

Εγώ δεν ξέρω να σου πω για την τιμή αλλά εύχομαι ολόψυχα έναν τεράστιο διπλασιασμό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Γενικως χρειαζεται λιγη αθληση σε χαλαρη μορφη βεβαια και οχι κουραστικηηη χαχχαχχαχα εγω ελα μου ντεεεε ????ειπα να περασουν λιγοι μηνες απο τη γεννα να συνελθει το σωμα και ο οργανισμος εγω 1 εμβρυακι εχω 5 ημερων .λογικα εφοσον εχω οκ τιμες θα την κανω με το νεο ετος!!!🍬🍬🎁🎁🍭🍭🍭🎄🎄🎄

Ευχαριστησου το μπεμπακι σου όσο μπορείς ,,, απόλαυσε το,,,ειδικά τώρα τα Χριστούγεννα είναι ένα στολιδακι από μόνο του!!!! Και όποτε με το καλό ξεκινάς για το 2ο 👶😍😘🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Αριστηηηη πανταααα τετοια χααχχαχαχ 1 εχω να σου πωωωωω 2 του μηνα που εχεις επαναληπτικη εχει η μικρουλα μου τα πρωτα της γενεθλια!!!καλο διπλασιασμοο κοριτσακι μου!!!😊😊😊😊

Να το χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!!! Κι εγώ την ίδια μέρα έχω γενέθλια!!! Μάλλον είναι η τυχερή μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; Εγώ είμαι σε αναμονή περιόδου για να ξεκινήσω ετ.Ηθελα να γράψω τι μου συνέβη για προσετε και εσείς!Τις τελευταίες μέρες είχα αρρωστήσει με πυρετό και έκανα τεστ κορνοιου που βγήκε αρνητικό προφανώς είχα γρίπη η μία ιωσουλα αλλά με το ζόρι ήθελαν να με βγάλουν ότι είμαι θετική έκανα τρεις φορές το τεστ βγήκε αρνητικό αλλά αυτοί εκεί ότι είμαι θετική! δηλαδή είναι δυνατόν; Ευτυχώς τώρα είναι καλά!!!

Κορίτσι μου είμαστε στην ίδια φάση! Αναμλενω περίοδο για να προχωρήσουμε σε ετ! Πότε με το καλό περιμένεις? Τι εμβρυάκια έχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Κορίτσι μου είμαστε στην ίδια φάση! Αναμλενω περίοδο για να προχωρήσουμε σε ετ! Πότε με το καλό περιμένεις? Τι εμβρυάκια έχεις?

Εγώ κανονικά περιμένω αυτές τις μέρες!!! Πιστευα θα αδιαθετουσα σήμερα γιατί χθες βράδυ κάτι είδα ωαλλα ακόμα περιμένω ελπίζω σήμερα αύριο να έρθει! Έχω 5 βλαστοκυστες ποιότητα δεν ξέρω γιατι μιλούσανε στο τηλ όταν θα πάω θα ρωτήσω αναλυτικά να μου πουν! Θα κάνεις ετ σε φυσικό κύκλο η  με σικλακουρ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Εγώ κανονικά περιμένω αυτές τις μέρες!!! Πιστευα θα αδιαθετουσα σήμερα γιατί χθες βράδυ κάτι είδα ωαλλα ακόμα περιμένω ελπίζω σήμερα αύριο να έρθει! Έχω 5 βλαστοκυστες ποιότητα δεν ξέρω γιατι μιλούσανε στο τηλ όταν θα πάω θα ρωτήσω αναλυτικά να μου πουν! Θα κάνεις ετ σε φυσικό κύκλο η  με σικλακουρ;

Εγώ περιμένω στις 12 του μήνα! Έχω 4 βλαστοκύστες 6ης μέρα, οι τρις είναι 5ΑΑ και η 1 είναι 4ΑΒ. Πότε έκανες ωοληψία; Δεν ξέρω ακόμη ποια διαδικασία θα ακολουθήσουμε η αλήθεια, μόλις δω περίοδο θα πάω και θα τα πούμε, δεν νομίζω να πάω σε φυσικό όμως! Σκέφτεσαι να βάλεις 1 ή 2?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ViKcy είπε:

Εγώ κανονικά περιμένω αυτές τις μέρες!!! Πιστευα θα αδιαθετουσα σήμερα γιατί χθες βράδυ κάτι είδα ωαλλα ακόμα περιμένω ελπίζω σήμερα αύριο να έρθει! Έχω 5 βλαστοκυστες ποιότητα δεν ξέρω γιατι μιλούσανε στο τηλ όταν θα πάω θα ρωτήσω αναλυτικά να μου πουν! Θα κάνεις ετ σε φυσικό κύκλο η  με σικλακουρ;

Αυτό και αν θα είναι χριστουγεννιάτικο δώρο,,,🤞🙏❤️👶,,,,με το καλό να έρθει η περίοδος σου και να εμβρυομεταφερετε!!!!! Και φυσικά θετική σκέψη και ενέργεια από μένα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Εγώ περιμένω στις 12 του μήνα! Έχω 4 βλαστοκύστες 6ης μέρα, οι τρις είναι 5ΑΑ και η 1 είναι 4ΑΒ. Πότε έκανες ωοληψία; Δεν ξέρω ακόμη ποια διαδικασία θα ακολουθήσουμε η αλήθεια, μόλις δω περίοδο θα πάω και θα τα πούμε, δεν νομίζω να πάω σε φυσικό όμως! Σκέφτεσαι να βάλεις 1 ή 2?

Μπράβο,,, τέλειες οι βλαστοκυστες σου!!!!! Με το καλό να γίνει η ετ σου !!!! 🤞🙏❤️👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η condios είπε:

Μπράβο,,, τέλειες οι βλαστοκυστες σου!!!!! Με το καλό να γίνει η ετ σου !!!! 🤞🙏❤️👶

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!🤞🤞🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια και καλό μήνα!!! Εγώ μετράω αντίστροφα για την arvecap ώστε να ετοιμαστώ για εμβρυομεταφορά!!! Μακάρι να είναι η τυχερή, έκανα άλλη μία το Σεπτέμβρη για πρώτη φορά αλλά δεν πέτυχα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε ιδέα για τη δίκερη μήτρα. Μου έχει πει ο γιατρός ότι οκ δεν είναι και το καλύτερο πράγμα αλλά με προσοχή θα τα καταφέρουμε! Έχω καεί από φυσική σύλληψη πέρσι(ημουν σε άλλο γιατρό) όπου το έχασα το μωράκι τη 14η εβδομάδα και κάπως φοβάμαι! Πρώτον για τον αν θα ξαναμείνω και μετά για την εξέλιξη. Ουφ, συγνώμη για το μεγάλο μην.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας κορίτσια και καλό μήνα!!! Εγώ μετράω αντίστροφα για την arvecap ώστε να ετοιμαστώ για εμβρυομεταφορά!!! Μακάρι να είναι η τυχερή, έκανα άλλη μία το Σεπτέμβρη για πρώτη φορά αλλά δεν πέτυχα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε ιδέα για τη δίκερη μήτρα. Μου έχει πει ο γιατρός ότι οκ δεν είναι και το καλύτερο πράγμα αλλά με προσοχή θα τα καταφέρουμε! Έχω καεί από φυσική σύλληψη πέρσι(ημουν σε άλλο γιατρό) όπου το έχασα το μωράκι τη 14η εβδομάδα και κάπως φοβάμαι! Πρώτον για τον αν θα ξαναμείνω και μετά για την εξέλιξη. Ουφ, συγνώμη για το μεγάλο μην.

Δικερη μητρα έχω κι εγώ...μία ζωή ακούω τα ίδια. Μένεις έγκυος αλλά η κύηση μετά θέλει πολύ προσοχή ίσως για πρωοροτητα λόγω Κοντού τραχήλου. Ίσως χρειαστεί περίδεση γενικά θέλει προσοχή. Όλα θα πάνε καλά μην το σκέφτεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/11/2020 at 9:52 ΜΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ποτε εχεις ετ ???? Φυσικο η τεχνικο?

Για το νέο έτος με βλέπω ... Προς το παρόν μαζεύω υλικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας κορίτσια και καλό μήνα!!! Εγώ μετράω αντίστροφα για την arvecap ώστε να ετοιμαστώ για εμβρυομεταφορά!!! Μακάρι να είναι η τυχερή, έκανα άλλη μία το Σεπτέμβρη για πρώτη φορά αλλά δεν πέτυχα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε ιδέα για τη δίκερη μήτρα. Μου έχει πει ο γιατρός ότι οκ δεν είναι και το καλύτερο πράγμα αλλά με προσοχή θα τα καταφέρουμε! Έχω καεί από φυσική σύλληψη πέρσι(ημουν σε άλλο γιατρό) όπου το έχασα το μωράκι τη 14η εβδομάδα και κάπως φοβάμαι! Πρώτον για τον αν θα ξαναμείνω και μετά για την εξέλιξη. Ουφ, συγνώμη για το μεγάλο μην.

Καλό κ τυχερό μήνα κ σ' εσένα κορίτσι! Να σκέφτεσαι θετικά κ να αφήσεις τα δυσάρεστα του παρελθόντος... Εύχομαι να είναι τα πιο όμορφα Χριστούγεννα για σένα φέτος! Όλα να πάνε κατ' ευχήν! Κράτα μας ενήμερες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η προηγούμενη γιατρός που είχα άρχισε να μου λέει κάτι τρελά ότι μετά την αυχενική να κάνω ενέσεις κορτιζόνης. Τότε είχα και ένα ενδοτοιχωματικό ινωμύωμα βέβαια μου που προκαλούσε αιμοραγία αλλά και πάλι η γιατρός ήταν κάπως κοσμάρα. Της έλεγα αν πρέπει να μείνω καθόλου ξάπλα και έλεγε μπα ολες έχουν αίμα, μέχρι που είχα την ατυχή κατάληξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Vasilique είπε:

Καλό κ τυχερό μήνα κ σ' εσένα κορίτσι! Να σκέφτεσαι θετικά κ να αφήσεις τα δυσάρεστα του παρελθόντος... Εύχομαι να είναι τα πιο όμορφα Χριστούγεννα για σένα φέτος! Όλα να πάνε κατ' ευχήν! Κράτα μας ενήμερες! 

Μακαρι αγάπη να είναι καλός ο μήνας για όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Εγώ περιμένω στις 12 του μήνα! Έχω 4 βλαστοκύστες 6ης μέρα, οι τρις είναι 5ΑΑ και η 1 είναι 4ΑΒ. Πότε έκανες ωοληψία; Δεν ξέρω ακόμη ποια διαδικασία θα ακολουθήσουμε η αλήθεια, μόλις δω περίοδο θα πάω και θα τα πούμε, δεν νομίζω να πάω σε φυσικό όμως! Σκέφτεσαι να βάλεις 1 ή 2?

Ο γιατρός μου είχε πει καλύτερα ένα αλλά θα το ρισκάρω και θα βάλω δύο για να έχω περισσότερες πιθανότητες!δεν πιστεύω ότι και οι 5 θα δίνουν εγκυμοσύνη οπότε θα βάλω δύο και ότι γίνει μακάρι να πιάσει το ένα!!! Εσύ αποφάσισες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η condios είπε:

Αυτό και αν θα είναι χριστουγεννιάτικο δώρο,,,🤞🙏❤️👶,,,,με το καλό να έρθει η περίοδος σου και να εμβρυομεταφερετε!!!!! Και φυσικά θετική σκέψη και ενέργεια από μένα!!!! 

Σ'ευχαριστω παρά πολύ!!μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας!!!εσύ ποτέ ετοιμάζεσαι για εμβρυομεταφορα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/11/2020 at 4:34 ΜΜ, ο/η Xrisa127 είπε:

Εγώ έκανα διέγερση με pergoveris αλλά ωορρηξία έκανα με arvecap.Νομίζω ότι προτιμούν την arvecap στις περιπτώσεις που υπάρχει ενδεχόμενο υπερδιέγερσης,έτσι τουλάχιστον κατάλαβα εγώ.Πάντως τη μέρα πριν την ωοληψια  (αφού είχα κάνει την ένεση) ήμουν σαν μπαλόνι και νύσταζα όλη μέρα,ήταν η χειρότερη μου μέρα από όλη τη διαδικασία της εξωσωματικής.Τις επόμενες μέρες μετά την ωοληψια είχα πρηστεί  εξωφρενικά για 2-3 μέρες αλλά έπινα πολύ νερό και καθόλου αλάτι.Επίσης ο γιατρός μου είχε πει να συνεχίσω τις ενέσεις του ανταγωνιστή για να πέσουν οι ορμόνες λόγω υπερδιέγερσης.

Τώρα  περιμένω να αδιαθετήσω τον Δεκέμβριο για να ξεκινήσω προετοιμασία για τη δεύτερη ετ.

Ναι έτσι κατάλαβα και εγώ !! Ότι φοβούνται την υπερδιέγερση....φαντάζομαι είχες πολλά ωάρια έτσι;;; Εμείς είδαμε αρκετά στον υπέρηχο θα δείξει και στην ωοληψια αλλά μάλλον για αυτό τον λόγο κάνω αυτή την ένεση και είναι και ο λόγος που θα κάνω την ετ τον επόμενο μήνα.... Μετά από πόσες μέρες συνηλθες από το πρήξιμο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Έκανα το Σάββατο ωοληψία και περιμένουμε μέχρι την Πέμπτη να δούμε πόσα θα φτάσουν σε βλαστοκύστες! Εμβρυομεταφορα μου είπε θα κάνουμε τον επόμενο μήνα για να ξεκουραστεί το σώμα μου. Η αλήθεια είναι ότι την μέρα μετά την ωοληψια είχα πρηστεί πααααρα πολύ στην κοιλιά λες και ήμουν 5 μηνών και ακόμα δεν μου έχει φύγει εντελώς . Εσείς πάθατε το ίδιο;; πόσες μέρες μετά την ωοληψια αδιαθετουμε κανονικά;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Think Positive είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Έκανα το Σάββατο ωοληψία και περιμένουμε μέχρι την Πέμπτη να δούμε πόσα θα φτάσουν σε βλαστοκύστες! Εμβρυομεταφορα μου είπε θα κάνουμε τον επόμενο μήνα για να ξεκουραστεί το σώμα μου. Η αλήθεια είναι ότι την μέρα μετά την ωοληψια είχα πρηστεί πααααρα πολύ στην κοιλιά λες και ήμουν 5 μηνών και ακόμα δεν μου έχει φύγει εντελώς . Εσείς πάθατε το ίδιο;; πόσες μέρες μετά την ωοληψια αδιαθετουμε κανονικά;;;

Κορίτσι μου πως είσαι;Πόσα ωάρια  πήρατε;

Εμένα μετά από 3-4 μέρες μου έφυγε το πρήξιμο,το στήθος και η κοιλιά μου είχαν γίνει τούμπανο.Να μην ανησυχείς,θα περάσει αυτό και μετά με το καλό θα προχωρήσεις στην ετ σου!

Επισης σε 5 μέρες αδιαθέτησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Think Positive είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Έκανα το Σάββατο ωοληψία και περιμένουμε μέχρι την Πέμπτη να δούμε πόσα θα φτάσουν σε βλαστοκύστες! Εμβρυομεταφορα μου είπε θα κάνουμε τον επόμενο μήνα για να ξεκουραστεί το σώμα μου. Η αλήθεια είναι ότι την μέρα μετά την ωοληψια είχα πρηστεί πααααρα πολύ στην κοιλιά λες και ήμουν 5 μηνών και ακόμα δεν μου έχει φύγει εντελώς . Εσείς πάθατε το ίδιο;; πόσες μέρες μετά την ωοληψια αδιαθετουμε κανονικά;;;

Ναι είχα πολύ πρήξιμο, έτρωγα φουλ κοτόπουλα, ασπράδια κ σαλάτες χωρίς ψωμιά κ με βοήθησε πολύ. Με το που έρθει περίοδος θα στρώσεις. Συνήθως έρχεται 5-10 μέρες μετά την ωοληψια. Εμένα μου ήρθε στις 10 μέρες.

@kaounmar καλή επιτυχία κοριτσάκι μου!! Εύχομαι και πιστεύω πως αυτή  η φορά θα είναι η τυχερή σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ πολύ για τις συμβουλές.. ... Η αλήθεια είναι ότι δεν κάνω πρωτεϊνική διατροφή αν και μου το είχε πει ο γιατρός αλλά γιορτές έχουμε παρασύρθηκα λιγάκι 😋😋 ελπίζω όμως ότι όταν αδιαθετησω κιόλας θα επανέλθω.... Και μια ακόμα ερώτηση βρε κορίτσια μου... Για να είμαι προετοιμασμένη για τον επόμενο μήνα...ποια μέρα του κύκλου γίνεται η έμβρυομεταφορα και ποια είναι γενικά η προετοιμασία;; Είναι εύκολη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ViKcy είπε:

Ο γιατρός μου είχε πει καλύτερα ένα αλλά θα το ρισκάρω και θα βάλω δύο για να έχω περισσότερες πιθανότητες!δεν πιστεύω ότι και οι 5 θα δίνουν εγκυμοσύνη οπότε θα βάλω δύο και ότι γίνει μακάρι να πιάσει το ένα!!! Εσύ αποφάσισες;

Εγω θα βάλω ένα κορίτσι μου, φοβάμαι τη δίδυμη κύηση αλλά και το μετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Σ'ευχαριστω παρά πολύ!!μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας!!!εσύ ποτέ ετοιμάζεσαι για εμβρυομεταφορα;

Όλα καλά θα πάνε!!!! Έχουμε πίστη ισχυρή και "θέλω" ακόμα μεγαλύτερο!!! Παρασκευή πρωί πρώτα ο Θεός πάμε για ετ. Λέμε 2 να βάλουμε. Συμφωνούμε όλοι σε αυτό, εμείς, γιατρός, κέντρο. Μακάρι Παναγίτσα μου 🤞🙏👶❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...