Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εμβρυομεταφοράς 2021!!!!


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η condios είπε:

Να τη χαίρεσαι τη μανούλα σου. Και καλά έκανες και συγκινήθηκες άστρο άκουσμα της εξέλιξης των εμβρύων σου. Η ψυχούλα σου ξέρει τι περνάς. Εύχομαι η κατάληξη να είναι γλυκιά και να πάνε όλα υπέροχα όταν έρθει η ώρα σας. 🤞🙏🥰❤️👶

Σ´ευχαριστώ πολύ για τα όμορφά σου λόγια! Μακάρι για όλες μας η κατάληξη να είναι η επιθυμητή! Μέσα από την καρδιά μου! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Think Positive είπε:

Ναι έτσι κατάλαβα και εγώ !! Ότι φοβούνται την υπερδιέγερση....φαντάζομαι είχες πολλά ωάρια έτσι;;; Εμείς είδαμε αρκετά στον υπέρηχο θα δείξει και στην ωοληψια αλλά μάλλον για αυτό τον λόγο κάνω αυτή την ένεση και είναι και ο λόγος που θα κάνω την ετ τον επόμενο μήνα.... Μετά από πόσες μέρες συνηλθες από το πρήξιμο?

Πήραμε 22 στην ωοληψια και βάλαμε 6 βλαστοκυστες στην κατάψυξη.Εμείς  αφήσαμε τα μισά να γονιμοποιηθουν μόνα τους και στα αλλά μισά κάναμε μικρογονιμοποιηση.Από τα πρώτα δεν προχώρησε κανένα όποτε και τα 6 τα πήραμε από μικρό.Εύχομαι και εσυ να έχεις πολλά αλλά στην πραγματικότητα αρκούν 1-2 καλά για μας δώσουν την πολυπόθυτη εγκυμοσύνη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και από μένα! Έχω καιρό να γράψω όμως σας διαβάζω ανελλιπώς! Σήμερα -μεγάλη η χάρη του Αγ. Στυλιανού- γιορτάζει η μανούλα μου. Της τηλεφώνησα το πρωί για να της ευχηθώ και αυτή μου αντευχήθηκε γρήγορα στην αγκαλιά μου ένα μωρό! Δύο ώρες περίπου μετά μου τηλεφώνησαν από το εμβρυολογικό του κέντρου στο οποίο βρίσκομαι και με ενημέρωσαν πως τα δύο ωάρια που πήραμε την Δευτέρα σήμερα 3 ημερών μπήκαν στην κατάψυξη. Δεν ξέρω γιατί αλλά σήμερα στο άκουσμα αυτό πολύ συγκινήθηκα... Μέχρι στιγμής έχουμε καταψύξει πέντε έμβρυα. Δεν ξέρω πότε θα πάω για ετ. Δεν βιάζομαι, αν και θα έπρεπε λόγω ηλικίας. Πηγαίνω με φυσικό και έμαθα να έχω υπομονή... Θέλω να πω σε όλες να έχετε υπομονή κ πίστη. Πάντα με θετική σκέψη κ προσηλωμένες στο στόχο μας, εμπιστοσύνη στο γιατρό μας κ δεν μπορεί ... Θα γυρίσει κ για εμάς! Φιλιά κ αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες!

Να τη χαίρεσαι τη μανούλα σου και εύχομαι η ευχή της να γίνει πραγματικότητα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! SOS....τα φώτα σας,,,γιατί αρχιζουν να ανάβουν τα δικά μου λαμπάκια τώρα και ακόμα δε στόλισα (😂😂). Είμαι 12η ημέρα ληψης cyclacur,,,,μετρησε ενδομήτριο σήμερα 9άρι - 10άρι,,,,μου βαζει προγεστερονη να ξεκινησω Κυριακή, 1 vasclor ημερησιως,,,,με ξαναβλεπει την Πεμπτη 3/12 πρωι για μετρηση προγεστερονης στο μικροβιολογικο (αυτή τί δείχνει η μέτρηση? ότι παχυνε ικανοποιητικά το ενδομήτριο?),,,,και παμε λεει για Παρασκευή 4/12 για ετ. Είμαι ψυχάκιας εγώ ή νομίζω ότι με πάνε λίγο πίσω? Σημαίνει ότι κατι δεν πάει καλά με το ενδομήτριο και θέλουν να δουν και κάτι άλλο? Υπάρχει περίπτωση να μη γίνει? Τη βοήθεια των έμπειρων θέλω παρακαλώ. Με το μικρό μυαλό μου σκέφτομαι πως έχουν τη δυνατότητα +- μια δυο μερες να το "βαλουν" και να το "φτιάξουν" το πρόγραμμα ετ. Καλά τα λέω ή καλά τα θέλω να τα λέω? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η condios είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! SOS....τα φώτα σας,,,γιατί αρχιζουν να ανάβουν τα δικά μου λαμπάκια τώρα και ακόμα δε στόλισα (😂😂). Είμαι 12η ημέρα ληψης cyclacur,,,,μετρησε ενδομήτριο σήμερα 9άρι - 10άρι,,,,μου βαζει προγεστερονη να ξεκινησω Κυριακή, 1 vasclor ημερησιως,,,,με ξαναβλεπει την Πεμπτη 3/12 πρωι για μετρηση προγεστερονης στο μικροβιολογικο (αυτή τί δείχνει η μέτρηση? ότι παχυνε ικανοποιητικά το ενδομήτριο?),,,,και παμε λεει για Παρασκευή 4/12 για ετ. Είμαι ψυχάκιας εγώ ή νομίζω ότι με πάνε λίγο πίσω? Σημαίνει ότι κατι δεν πάει καλά με το ενδομήτριο και θέλουν να δουν και κάτι άλλο? Υπάρχει περίπτωση να μη γίνει? Τη βοήθεια των έμπειρων θέλω παρακαλώ. Με το μικρό μυαλό μου σκέφτομαι πως έχουν τη δυνατότητα +- μια δυο μερες να το "βαλουν" και να το "φτιάξουν" το πρόγραμμα ετ. Καλά τα λέω ή καλά τα θέλω να τα λέω? 

Καλησπέρα κορίτσι μου!εμένα δε μου έλεγε ο γιατρός ποσο πάχυνε το ενδομήτριο αλλά ετ έκανα τη 18 μέρα (μετράω από την πρώτη μέρα της περιόδου) όποτε δε μου φαίνεται ότι αργούν.Ξέρω ότι έχουν περιθώρια για την ετ και ανάλογα πάντα με το ενδομήτριο αποφασίζουν. Σημασία έχει να γίνει τη σωστή μέρα όποτε μην αγχώνεσαι,σίγουρα το κάνουν για καλό.Βλαστοκυστες θα βάλεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!εμένα δε μου έλεγε ο γιατρός ποσο πάχυνε το ενδομήτριο αλλά ετ έκανα τη 18 μέρα (μετράω από την πρώτη μέρα της περιόδου) όποτε δε μου φαίνεται ότι αργούν.Ξέρω ότι έχουν περιθώρια για την ετ και ανάλογα πάντα με το ενδομήτριο αποφασίζουν. Σημασία έχει να γίνει τη σωστή μέρα όποτε μην αγχώνεσαι,σίγουρα το κάνουν για καλό.Βλαστοκυστες θα βάλεις;

Σε ευχαριστώ πολύ για την τοποθέτησή σου. Εγώ τότε θα είμαι 20η ημέρα απο περιοδο. Αλλά απ'την άλλη τι κάθομαι και σκάω,,,,όποτε είναι ας γίνει. Το αποτελεσμα μας νοιαζει εμας να είναι θετικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η condios είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! SOS....τα φώτα σας,,,γιατί αρχιζουν να ανάβουν τα δικά μου λαμπάκια τώρα και ακόμα δε στόλισα (😂😂). Είμαι 12η ημέρα ληψης cyclacur,,,,μετρησε ενδομήτριο σήμερα 9άρι - 10άρι,,,,μου βαζει προγεστερονη να ξεκινησω Κυριακή, 1 vasclor ημερησιως,,,,με ξαναβλεπει την Πεμπτη 3/12 πρωι για μετρηση προγεστερονης στο μικροβιολογικο (αυτή τί δείχνει η μέτρηση? ότι παχυνε ικανοποιητικά το ενδομήτριο?),,,,και παμε λεει για Παρασκευή 4/12 για ετ. Είμαι ψυχάκιας εγώ ή νομίζω ότι με πάνε λίγο πίσω? Σημαίνει ότι κατι δεν πάει καλά με το ενδομήτριο και θέλουν να δουν και κάτι άλλο? Υπάρχει περίπτωση να μη γίνει? Τη βοήθεια των έμπειρων θέλω παρακαλώ. Με το μικρό μυαλό μου σκέφτομαι πως έχουν τη δυνατότητα +- μια δυο μερες να το "βαλουν" και να το "φτιάξουν" το πρόγραμμα ετ. Καλά τα λέω ή καλά τα θέλω να τα λέω? 

Από τη στιγμή που πας με τεχνητό κύκλο μπορεί να καθοριστεί η ημερομηνία της ετ όποτε βολεύει. Παίρνεις cyclacur και αυτό που ορίζει τη μέρα της ετ είναι η μέρα που θα ξεκινήσεις προγεστερονη. Αν είχες έμβρυα 3ης μέρας θα έκανες ετ 3 μέρες μετά ενώ τώρα που σ έβαλε για 4/12 καταλαβαίνω πως έχεις βλαστοκυστες. Την προγεστερονη θέλει να τη μετρήσει για να δει μετά την ετ με τι δοσολογία θα συνεχίσεις τα φάρμακα. Είναι η ορμόνη που υποστηρίζει την κύηση η προγεστερονη γι αυτό τη μετράνε κ στην εγκυμοσύνη αν προκύψει οποιαδήποτε επιπλοκή το πρώτο που δίνουν είναι αυτό. Το αγαπημένο τους.. Με το καλό να υποδεχτείς τα εμβρυακια σου κ να φωλιάσουν εκεί 9 μήνες!!! Εγώ αν θυμάμαι καλά έκανα ετ 21η μέρα του κύκλου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annie! είπε:

Από τη στιγμή που πας με τεχνητό κύκλο μπορεί να καθοριστεί η ημερομηνία της ετ όποτε βολεύει. Παίρνεις cyclacur και αυτό που ορίζει τη μέρα της ετ είναι η μέρα που θα ξεκινήσεις προγεστερονη. Αν είχες έμβρυα 3ης μέρας θα έκανες ετ 3 μέρες μετά ενώ τώρα που σ έβαλε για 4/12 καταλαβαίνω πως έχεις βλαστοκυστες. Την προγεστερονη θέλει να τη μετρήσει για να δει μετά την ετ με τι δοσολογία θα συνεχίσεις τα φάρμακα. Είναι η ορμόνη που υποστηρίζει την κύηση η προγεστερονη γι αυτό τη μετράνε κ στην εγκυμοσύνη αν προκύψει οποιαδήποτε επιπλοκή το πρώτο που δίνουν είναι αυτό. Το αγαπημένο τους.. Με το καλό να υποδεχτείς τα εμβρυακια σου κ να φωλιάσουν εκεί 9 μήνες!!! Εγώ αν θυμάμαι καλά έκανα ετ 21η μέρα του κύκλου 

Πωπω κοριτσια με ησυχασατε καπως....σας ευχαριστώ πολύ,,,,και εγω ετσι σκέφτηκα,,,οπως τα λετε. Ναι παω με βλαστοκυστες 5 ημερών,,,2 θα βαλουμε,,,!!! Άρα εντάξει ,,,καλά τα κάνουνε οι άνθρωποι,,,εγώ πως θα γίνω ζεν μου λέτε? 20η μέρα του κυκλου μου θα είμαι εγώ, άρα βάσει τα λεγόμενα σου ,,,νορμαλ. Ευχομαι ειλικρινά οι ευχές σας να πιάσουν τόπο και να έχω να χαίρομαι μέσα στις γιορτές και να μοιράζομαι τη χαρά μου μαζί σας!!!  🙏👶💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η condios είπε:

Πωπω κοριτσια με ησυχασατε καπως....σας ευχαριστώ πολύ,,,,και εγω ετσι σκέφτηκα,,,οπως τα λετε. Ναι παω με βλαστοκυστες 5 ημερών,,,2 θα βαλουμε,,,!!! Άρα εντάξει ,,,καλά τα κάνουνε οι άνθρωποι,,,εγώ πως θα γίνω ζεν μου λέτε? 20η μέρα του κυκλου μου θα είμαι εγώ, άρα βάσει τα λεγόμενα σου ,,,νορμαλ. Ευχομαι ειλικρινά οι ευχές σας να πιάσουν τόπο και να έχω να χαίρομαι μέσα στις γιορτές και να μοιράζομαι τη χαρά μου μαζί σας!!!  🙏👶💓

Ναι βρε κουτό, δεν έχει σημασία σε ποια μέρα του κύκλου θα είσαι αφού κάνεις τεχνητό κύκλο με σικλακουρ.. τώρα θα μπορούσε με 10αρι ενδομήτριο να σε ξεκινήσει αύριο προγεστερόνη και να πας ετ Πέμπτη, αλλά για μια μέρα τι να κάνουμε.... Υπομονή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Ναι βρε κουτό, δεν έχει σημασία σε ποια μέρα του κύκλου θα είσαι αφού κάνεις τεχνητό κύκλο με σικλακουρ.. τώρα θα μπορούσε με 10αρι ενδομήτριο να σε ξεκινήσει αύριο προγεστερόνη και να πας ετ Πέμπτη, αλλά για μια μέρα τι να κάνουμε.... Υπομονή

Έτσι,,,να με βάζετε στη θέση μου να μην με πιάνουν οι παραφροσυνες. Ευχαριστώ πολύ 😘 !!!! 8,6 στο λεπτότερο σημείο και  9,7 στο μεγαλύτερο ήταν για να είμαι ακριβής και εγώ. Η υπομονή είναι αρετή και δοκιμαζομαστε προφανώς όλες!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η condios είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την τοποθέτησή σου. Εγώ τότε θα είμαι 20η ημέρα απο περιοδο. Αλλά απ'την άλλη τι κάθομαι και σκάω,,,,όποτε είναι ας γίνει. Το αποτελεσμα μας νοιαζει εμας να είναι θετικό. 

Το ενδομήτριο σου είναι πολύ καλό από 18η μέχρι 21η μέρα μπορούν να κάνουν εμβρυομεταφορά. Την προγεστερόνη πριν την εμβρυομεταφορά τη θέλουν χαμηλά για αυτό σε έβαλε να κάνεις την εξέταση. Νομίζω ότι σε πάει πολύ ελεγχόμενα ο γιατρός σου . Δείξε εμπιστοσύνη όλα θα πάνε καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Το ενδομήτριο σου είναι πολύ καλό από 18η μέχρι 21η μέρα μπορούν να κάνουν εμβρυομεταφορά. Την προγεστερόνη πριν την εμβρυομεταφορά τη θέλουν χαμηλά για αυτό σε έβαλε να κάνεις την εξέταση. Νομίζω ότι σε πάει πολύ ελεγχόμενα ο γιατρός σου . Δείξε εμπιστοσύνη όλα θα πάνε καλά

Πραγματικά σας ευχαριστώ πολύ όλες για το ότι μου απαντάτε. Με βοηθάτε πολύ στο να βάζω τις σκέψεις μου σε σειρά,,,γιατί οι ορμόνες "χορεύουν",,,,😘🥰😍

Επίσης να εκμυστηρευτω ότι με παρότρυνε να κάνουμε και σεξ με το σύζυγο , ως τη Δευτέρα όμως αν γίνει αυτό, όχι κοντά στην ετ. Σας έχει τύχει η γιατρός σας να προτείνει κάτι αντίστοιχο? Γελαγα γιατί κλασσικά φοβόμαστε μην κάνουμε κάτι κακό αν κάνουμε σεξ. 

Δείχνω όσο μπορώ εμπιστοσύνη γιατί είναι μονόδρομος ο στόχος!!! 🙏🤞👶❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η condios είπε:

Πραγματικά σας ευχαριστώ πολύ όλες για το ότι μου απαντάτε. Με βοηθάτε πολύ στο να βάζω τις σκέψεις μου σε σειρά,,,γιατί οι ορμόνες "χορεύουν",,,,😘🥰😍

Επίσης να εκμυστηρευτω ότι με παρότρυνε να κάνουμε και σεξ με το σύζυγο , ως τη Δευτέρα όμως αν γίνει αυτό, όχι κοντά στην ετ. Σας έχει τύχει η γιατρός σας να προτείνει κάτι αντίστοιχο? Γελαγα γιατί κλασσικά φοβόμαστε μην κάνουμε κάτι κακό αν κάνουμε σεξ. 

Δείχνω όσο μπορώ εμπιστοσύνη γιατί είναι μονόδρομος ο στόχος!!! 🙏🤞👶❤️

Πιθανόν για το σπέρμα στο είπε αυτό..... ανανεώνεται.. βουρ κοπελιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Πιθανόν για το σπέρμα στο είπε αυτό..... ανανεώνεται.. βουρ κοπελιά

Καλημέρα και καλό σκ να έχουμε...!!! Λες ε? Άντε να δούμε!!! Και ο Θεός μαζί μας ,,, σε όλες μας!!! Λέω αυτό το σκ να κάνω μια καλή γενική και να στολίσω γιατί μετά ελπίζω να απολαύσω τη διαδικασία. 🤞🙏👶❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η condios είπε:

Καλημέρα και καλό σκ να έχουμε...!!! Λες ε? Άντε να δούμε!!! Και ο Θεός μαζί μας ,,, σε όλες μας!!! Λέω αυτό το σκ να κάνω μια καλή γενική και να στολίσω γιατί μετά ελπίζω να απολαύσω τη διαδικασία. 🤞🙏👶❤️

Μπράβο αυτό να κάνεις Με θετική σκέψη τα καλύτερα έρχονται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα και από μένα.Τη Δευτέρα έκανα την ωοληψια όπου πήραμε 16 ωάρια, από αυτά μόνο τα 8 ήταν καλά και γονιμοποιηθηκαν τα 7,σήμερα με πήραν από το κέντρο να μου πουν ότι σε βλαστοκυστες έφτασαν 4 καλά και ένα κακής ποιότητας όπου θα το καταψυξουν και αυτό.τημ έμβρυομεταφορά την αποφάσισε ο γιατρός για τον επόμενο κύκλο να ηρεμήσει ο οργανισμός. Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι αν γνωρίζετε ο γιατρός μου είπε ότι θα έχω καφέ υγρά λόγω ωοληψιας αλλά την περίοδο θα την καταλάβω και ότι θα αδιαθετησω νωρίτερα από τον κανονικό μου κύκλο.Εγω την δεύτερη κ τρίτη μέρα μετά την ωοληψια είχα καφέ υγρά αραιά κ ίσως και την τέταρτη.Σημερα είχα ξανά κ λίγο πιο κόκκινα.Ξερει κάποια μετά την ωοληψια πόσο καιρό μετά έρχεται περίοδος? Ευχαριστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η elephant είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και από μένα.Τη Δευτέρα έκανα την ωοληψια όπου πήραμε 16 ωάρια, από αυτά μόνο τα 8 ήταν καλά και γονιμοποιηθηκαν τα 7,σήμερα με πήραν από το κέντρο να μου πουν ότι σε βλαστοκυστες έφτασαν 4 καλά και ένα κακής ποιότητας όπου θα το καταψυξουν και αυτό.τημ έμβρυομεταφορά την αποφάσισε ο γιατρός για τον επόμενο κύκλο να ηρεμήσει ο οργανισμός. Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι αν γνωρίζετε ο γιατρός μου είπε ότι θα έχω καφέ υγρά λόγω ωοληψιας αλλά την περίοδο θα την καταλάβω και ότι θα αδιαθετησω νωρίτερα από τον κανονικό μου κύκλο.Εγω την δεύτερη κ τρίτη μέρα μετά την ωοληψια είχα καφέ υγρά αραιά κ ίσως και την τέταρτη.Σημερα είχα ξανά κ λίγο πιο κόκκινα.Ξερει κάποια μετά την ωοληψια πόσο καιρό μετά έρχεται περίοδος? Ευχαριστώ.

Κορίτσι μου καλη επιτυχία σου ευχομαι!!! Το νέο έτος να είσαι διπλή! Εγώ είχα ελάχιστα καφέ μετά την Ωοληψια που κράτησαν 1-2 μέρες. Πριν την Ωοληψια είχα ξεκινήσει ήδη ενέσεις καταστολής (γιατί είχα παει και ηπια υπερδιεγερση) και τις συνέχισα 5 μέρες κ μετα την Ωοληψια. Στις 7 μέρες μετά την Ωοληψια αδιαθετησα κανονικά και μου κράτησε κ 9 ημέρες. Ο γιατρός μου μου είπε ότι δεν λαμβάνουμε υπόψη αυτή τη περιοδο γιατί είναι επηρεασμένη από τις ορμόνες και όταν έρθει η επόμενη περιοδος θα κάνουμε την ετ.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Κορίτσι μου καλη επιτυχία σου ευχομαι!!! Το νέο έτος να είσαι διπλή! Εγώ είχα ελάχιστα καφέ μετά την Ωοληψια που κράτησαν 1-2 μέρες. Πριν την Ωοληψια είχα ξεκινήσει ήδη ενέσεις καταστολής (γιατί είχα παει και ηπια υπερδιεγερση) και τις συνέχισα 5 μέρες κ μετα την Ωοληψια. Στις 7 μέρες μετά την Ωοληψια αδιαθετησα κανονικά και μου κράτησε κ 9 ημέρες. Ο γιατρός μου μου είπε ότι δεν λαμβάνουμε υπόψη αυτή τη περιοδο γιατί είναι επηρεασμένη από τις ορμόνες και όταν έρθει η επόμενη περιοδος θα κάνουμε την ετ.  

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Στο μεταξύ αδιαθετησα κανονικά,δλδ 5 μέρες μετά την ωοληψια.Δεν το ήξερα αυτό που μου λες, εμένα μου είπε τη δεύτερη μέρα να ξεκινησω κανονικά τα cyclacur. Μου φαίνεται λογικό η περίοδος αυτή να είναι κάπως.τι να πω.. Σου εύχομαι με το καλό να είσαι και εσύ διπλή με το νέο έτος ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η elephant είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Στο μεταξύ αδιαθετησα κανονικά,δλδ 5 μέρες μετά την ωοληψια.Δεν το ήξερα αυτό που μου λες, εμένα μου είπε τη δεύτερη μέρα να ξεκινησω κανονικά τα cyclacur. Μου φαίνεται λογικό η περίοδος αυτή να είναι κάπως.τι να πω.. Σου εύχομαι με το καλό να είσαι και εσύ διπλή με το νέο έτος ♥️

Εμενα μου το είχε εξηγήσει ο γιατρός κ την μέρα που μου είπε ότι θα αδιαθετησω, αδιαθετησα. Σ ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!! Μακάρι!!!! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Καλησπερα κορίτσια και από μένα έγινε σήμερα η ωοληψια κ θα κάνει εμβρυομεταφορα αυτό τον μήνα πολύ άγχος να δω ποσά ωάρια θα γονιμοποιηθούν........υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέχουμε μέχρι την εμβρυομεταφορα;;;πχ από φαγητό η οτιδήποτε αλλο????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Despoin είπε:

 Καλησπερα κορίτσια και από μένα έγινε σήμερα η ωοληψια κ θα κάνει εμβρυομεταφορα αυτό τον μήνα πολύ άγχος να δω ποσά ωάρια θα γονιμοποιηθούν........υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέχουμε μέχρι την εμβρυομεταφορα;;;πχ από φαγητό η οτιδήποτε αλλο????

Γενικως οχι ,απλα εγω θα ελεγα κοψε λιγο τα ασπρα ψωμια και μακαρονια αν τρως διοτι η γλουτενη δημιουργει φλεγμονες  κ φαε υγιεινα ψαρι κοτοπουλο σαλατες αβοκαντο μεχρι τη χοριακη!!κ ολα να πανε καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Despoin είπε:

 Καλησπερα κορίτσια και από μένα έγινε σήμερα η ωοληψια κ θα κάνει εμβρυομεταφορα αυτό τον μήνα πολύ άγχος να δω ποσά ωάρια θα γονιμοποιηθούν........υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέχουμε μέχρι την εμβρυομεταφορα;;;πχ από φαγητό η οτιδήποτε αλλο????

Καλη σου επιτυχία! Όλα καλά θα πάνε! Προσπαθησε να ηρεμήσεις, να ξεκουράζεσαι και να μην έχεις άγχος! Γενικά προσπαθησε να φας ολικής άλεσης ψωμια, μακαρόνια, καστανο ρυζι, απαχο κρέας (κοτόπουλο, ψάρι), ασπράδια αυγών και να περιορισεις ζάχαρη και αλάτι για να μην πρηστεις αν σου πήραν πολλα ωάρια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

Καλη σου επιτυχία! Όλα καλά θα πάνε! Προσπαθησε να ηρεμήσεις, να ξεκουράζεσαι και να μην έχεις άγχος! Γενικά προσπαθησε να φας ολικής άλεσης ψωμια, μακαρόνια, καστανο ρυζι, απαχο κρέας (κοτόπουλο, ψάρι), ασπράδια αυγών και να περιορισεις ζάχαρη και αλάτι για να μην πρηστεις αν σου πήραν πολλα ωάρια. 

Ευχαριστω πολυυυυυ κορίτσια την Πέμπτη θα γίνει Μάλλον η εμβρυομεταφορα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Despoin είπε:

Ευχαριστω πολυυυυυ κορίτσια την Πέμπτη θα γίνει Μάλλον η εμβρυομεταφορα 

Καλημέρα,,,με το καλό να γίνει και να φωλιάσουν εκεί μέσα και να έχετε το πιο όμορφο Χριστουγεννιάτικο δώρο!!!! 🤞🙏👶❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Despoin είπε:

Ευχαριστω πολυυυυυ κορίτσια την Πέμπτη θα γίνει Μάλλον η εμβρυομεταφορα 

Με το καλό να γίνουν όλα κοριτσάκι μου! Σύντομα να ακούσουμε ευχάριστα! Να ανοίξεις το σερί! Άντε ντε! 💪🏻🤞🏻🙏🏻💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...