Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εμβρυομεταφοράς 2021!!!!


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα σας! Πρώτα ο Θεός μόλις δω περίοδο θα προχωρήσουμε και εμείς σε ετ κατεψυγμένου! Διάβαζα που αναφερθήκατε σε ετ σε φυσικό κύκλο. Ποια είναι τα θετικά και τα αρνητικά του; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας! Πρώτα ο Θεός μόλις δω περίοδο θα προχωρήσουμε και εμείς σε ετ κατεψυγμένου! Διάβαζα που αναφερθήκατε σε ετ σε φυσικό κύκλο. Ποια είναι τα θετικά και τα αρνητικά του; 

Καλως την κοπελα μας !να σου πω και εγω δεν ξερω παρπαανω πληροφοριες αλλα ανεφερε η @Lisaki 80 οτι δινεται χωρις φαρμακευτικη αγωγη και δινεται στις περιπτωσεις που υπαρχει καλο ενδομητριο .εμενα μου εδωσε μονο ovitrelle .ποτε με το καλο προχωρας???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η annie! είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Και στα δικά σου!! Ένα αγοράκι κι ένα κοριτσάκι..

Ωωωω τελεια για να μην εχει παραπονο ουτε εσυ ουτε ο συζυγος!!με 1 σμπαρο 2 τριγωνια!.με εναν πονο αν και δεν υπαρχει αυτο που λενε!!!!να ειστε και οι 3 υγιης και ολα να πανε καλα!!!φτανουν οι μερες κοιμησου τωρα λιγο ακομηηηή που ψιλομπορεις!!!κανε ωραια ντουζακια με ηρεμια !!!γιατι μεταααααα εχεις ενα τρεξιμοοοο αλλο πραγμα!χαχχαχχαχαχα🍭🍭🍭🍬🍬🍬🍬🧁🧁🧁🧁🦄🦄🦄😀😀😀😀😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η condios είπε:

Καλημέρα, ένας άνθρωπος που με καταλαβαίνει. Εγώ και στην υστεροσκοπηση έκανα μέθη και μετά φυσικα δεν ποναγα καθόλου. Παρόλα αυτά είστε κοντά στο να με πείσετε @Μπεμπελουκα τουλάχιστον αν γίνεται να κάνω ελαφρά μέθη , να βλέπω τα εμβρυακια αλλά να μη νιώθωκ ! Ευχαριστώ πολύ για την κατάθεση των δικών σας εμπειριών.👶😍🤞🙏

Καθολου να μην παρεις και τιποτα!!!χαχαχαχαχα μεχρι αυριο θα σε εχω τουμπαρει!!!!!ρεεεεε απολαυσε το δεν θελει καθολου αγχος ασε που θα πρεπει να πιεις ολο το βοσπορο απο νερο χαχχαχχαχαχχαχαχχαχα🍬🍬🍬πως νιωθειςς σημερα?ολα οκ με τις ενεσεις?κοριτσιαααα ερωτηση δυσκολευτηκατε να βρειτε ovitrelle;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας! Πρώτα ο Θεός μόλις δω περίοδο θα προχωρήσουμε και εμείς σε ετ κατεψυγμένου! Διάβαζα που αναφερθήκατε σε ετ σε φυσικό κύκλο. Ποια είναι τα θετικά και τα αρνητικά του; 

Με το καλό κορίτσι μου!!! Το καλό νομίζω είναι ότι δεν παίρνεις φάρμακα! Όσο πιο λίγα τόσο το καλύτερο είναι και τι ταιριάζει στην καθε μια μας!! Τελικά ένα η δύο εμβρυακια θα βάλεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καθολου να μην παρεις και τιποτα!!!χαχαχαχαχα μεχρι αυριο θα σε εχω τουμπαρει!!!!!ρεεεεε απολαυσε το δεν θελει καθολου αγχος ασε που θα πρεπει να πιεις ολο το βοσπορο απο νερο χαχχαχχαχαχχαχαχχαχα🍬🍬🍬πως νιωθειςς σημερα?ολα οκ με τις ενεσεις?κοριτσιαααα ερωτηση δυσκολευτηκατε να βρειτε ovitrelle;

Να πιω και όλο τον Ατλαντικό,,,πόνο να μη νιώσω. Δεν κάνω ενέσεις εγώ,,, προετοιμασία ενδομητρίου κάνω για ετ κατεψυγμένων βλαστοκυστεων πάμε. Στα οιστρογόνα είμαι, ως την Παρασκευή τελικά που θα με ξαναδεί για να προσθέσει την προγεστερόνη. Την ovitrelle την είχα για καραμέλα,,,κλικ κλικ και βαραγα,,,σιγά τη βελόνα , μια σταλιτσα είναι χαχαχαχαχ ,,,(μη με πεις μαζοχα με τις ενέσεις , δεν είμαι 😂🤣😂🤣😂).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καθολου να μην παρεις και τιποτα!!!χαχαχαχαχα μεχρι αυριο θα σε εχω τουμπαρει!!!!!ρεεεεε απολαυσε το δεν θελει καθολου αγχος ασε που θα πρεπει να πιεις ολο το βοσπορο απο νερο χαχχαχχαχαχχαχαχχαχα🍬🍬🍬πως νιωθειςς σημερα?ολα οκ με τις ενεσεις?κοριτσιαααα ερωτηση δυσκολευτηκατε να βρειτε ovitrelle;

Άλλο ρώτησες άλλο απάντησα  για την Ovitrelle,,, σορυ,,,, ναι δυσκολεύει γενικά η εύρεση της για αυτό καλό είναι οπότε χρειάζεται κάποια να καβαντζωνει με το φαρμακοποιό της. Δε θα ξεχάσω όταν έψαχνα τη cetrotide , 1 σε ολόκληρη φαρμακαποθηκη μεγάλης πόλης και την παίζανε πλειστηριασμο η φαρμακοποιός μου με μια άλλη ποια θα την προλάβει???? Τραγικό τουλάχιστον,,,για αυτό καβαντζωστε ότι βρίσκεται δύσκολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας! Πρώτα ο Θεός μόλις δω περίοδο θα προχωρήσουμε και εμείς σε ετ κατεψυγμένου! Διάβαζα που αναφερθήκατε σε ετ σε φυσικό κύκλο. Ποια είναι τα θετικά και τα αρνητικά του; 

Είναι αναλογως την κάθε περίπτωση, τι τακτική χρησιμοποιεί ο γιατρός κτλ..
Η ΕΤ σε φυσικό κύκλο με κατεψυγμένα, μιμείται την φυσική σύλληψη. Αν εχεις σταθερό κυκλο, και χτίζεις καλό ενδομήτριο μόνη σου, τότε ενδείκνυται γενικά.

Δεν παίρνεις φαρμακα (cyclacur) από 2η μερα περιόδου για χτίσιμο ενδομητρίου κτλ.. Αλλά μετά την περίοδο παρακολουθείς το ωάριο, παίρνεις μόνο  ovitrelle για να σπάσει σιγουρα και ελεγχόμενα το ωάριο (ωορρηξια) και από την επόμενη  ημέρα της ωορρηξίας μετράς ημερες αναλόγως το εμβρυο που θα βάλεις για να γίνει η ετ..
ΠΧ Τρίτη βραδυ ovitrelle, Πέμπτη ωορρηξία, Κυριακή ΕΤ με έμβρυο 3 ημερών/Τρίτη ΕΤ με βλαστοκύστη.. Η προγεστερόνη που βγαζει το ωχρό σωμάτιο από το ωάριο που έσπασε, βοηθάει στην στήριξη της κύησης και παίρνεις λιγότερη προγεστερόνη για συμπλήρωμα..
Αν δεν χτίζεις ενδομήτριο μόνη σου και δεν εχεις σταθερό κύκλο τότε ενδείκνειται η μεθοδος με cyclacur από 2η μερα περιόδου.. Ο γιατρός σου ξέρει καλύτερα και θα αποφασίσει αυτός το καλύτερο για σενα μην ανησυχείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλως την κοπελα μας !να σου πω και εγω δεν ξερω παρπαανω πληροφοριες αλλα ανεφερε η @Lisaki 80 οτι δινεται χωρις φαρμακευτικη αγωγη και δινεται στις περιπτωσεις που υπαρχει καλο ενδομητριο .εμενα μου εδωσε μονο ovitrelle .ποτε με το καλο προχωρας???

Μόλις δω περίοδο κορίτσι μου! Είμαι στην 11η μέρα σήμερα, λογικα μεσα ή τελει Δεκεμβρίου θα γίνει η ετ!

στις πριν 2 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Με το καλό κορίτσι μου!!! Το καλό νομίζω είναι ότι δεν παίρνεις φάρμακα! Όσο πιο λίγα τόσο το καλύτερο είναι και τι ταιριάζει στην καθε μια μας!! Τελικά ένα η δύο εμβρυακια θα βάλεις;

Με 1 εμβρυακι και ο Θεός βοηθός!

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lisaki 80 είπε:

Είναι αναλογως την κάθε περίπτωση, τι τακτική χρησιμοποιεί ο γιατρός κτλ..
Η ΕΤ σε φυσικό κύκλο με κατεψυγμένα, μιμείται την φυσική σύλληψη. Αν εχεις σταθερό κυκλο, και χτίζεις καλό ενδομήτριο μόνη σου, τότε ενδείκνυται γενικά.

Δεν παίρνεις φαρμακα (cyclacur) από 2η μερα περιόδου για χτίσιμο ενδομητρίου κτλ.. Αλλά μετά την περίοδο παρακολουθείς το ωάριο, παίρνεις μόνο  ovitrelle για να σπάσει σιγουρα και ελεγχόμενα το ωάριο (ωορρηξια) και από την επόμενη  ημέρα της ωορρηξίας μετράς ημερες αναλόγως το εμβρυο που θα βάλεις για να γίνει η ετ..
ΠΧ Τρίτη βραδυ ovitrelle, Πέμπτη ωορρηξία, Κυριακή ΕΤ με έμβρυο 3 ημερών/Τρίτη ΕΤ με βλαστοκύστη.. Η προγεστερόνη που βγαζει το ωχρό σωμάτιο από το ωάριο που έσπασε, βοηθάει στην στήριξη της κύησης και παίρνεις λιγότερη προγεστερόνη για συμπλήρωμα..
Αν δεν χτίζεις ενδομήτριο μόνη σου και δεν εχεις σταθερό κύκλο τότε ενδείκνειται η μεθοδος με cyclacur από 2η μερα περιόδου.. Ο γιατρός σου ξέρει καλύτερα και θα αποφασίσει αυτός το καλύτερο για σενα μην ανησυχείς!

Δεν είναι μεγαλο ρίσκο όμως? Εχω σταθερο κυκλο και μεχρι τωρα ποτε δεν ειχα θεμα με το ενδομητριο. Ποτε δεν ξερεις ομως απο το αγχος πως θα αντιδρασει ο οργανισμος μας.. μου φαίνεται λίγο ρίσκο η αλήθεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η annie! είπε:

Σ ευχαριστώ κοπέλα μου❤️❤️ 4/02 αλλά αν μπούμε στον 9ο θα μου τα πάρει. Οπότε το αργότερο πρώτο 10 ήμερο του Γενάρη αν δεν κάνουν κανένα ντου νωρίτερα..

Πωπω πως περναει ο καιρός! Σαν χτες θυμάμαι που μας έλεγες τα νέα σου στη συζήτηση της εξωσωματικής. Με έναν πονο κορίτσι μου! Ότι καλυτερο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας! Πρώτα ο Θεός μόλις δω περίοδο θα προχωρήσουμε και εμείς σε ετ κατεψυγμένου! Διάβαζα που αναφερθήκατε σε ετ σε φυσικό κύκλο. Ποια είναι τα θετικά και τα αρνητικά του; 

Καλη επιτυχία κορίτσι μου!!! Όλα καλά να πανε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Άντρεα είπε:

Μόλις δω περίοδο κορίτσι μου! Είμαι στην 11η μέρα σήμερα, λογικα μεσα ή τελει Δεκεμβρίου θα γίνει η ετ!

Με 1 εμβρυακι και ο Θεός βοηθός!

Δεν είναι μεγαλο ρίσκο όμως? Εχω σταθερο κυκλο και μεχρι τωρα ποτε δεν ειχα θεμα με το ενδομητριο. Ποτε δεν ξερεις ομως απο το αγχος πως θα αντιδρασει ο οργανισμος μας.. μου φαίνεται λίγο ρίσκο η αλήθεια 

Δεν είναι ρίσκο, αν δεν είναι καλό το ενδομήτριο απλά ακυρώνεται η ΕΤ.. αν ο γιατρός σου σε ξέρει καλά  και ξέρει  πως κάνεις ενδομήτριο καλό, 8 και πάνω, τότε το κάνει., αν βλέπει πως δεν τραβάει και μΕντο ζορι οταν φτάνει η ωορρηξία σου είναι οριακό το ενδομήτριο προτείνει το άλλο.. καθόλου ρίσκο δεν είναι, ισα ισα με ετ σε φυσικό κύκλο δεν έχεις θέμα και με το παράθυρο εμφύτευσης..  Οι γιατροί ξέρουν τι κάνουν θα κάνεις ότι αποφασίσει  ο γιατρός σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η condios είπε:

Άλλο ρώτησες άλλο απάντησα  για την Ovitrelle,,, σορυ,,,, ναι δυσκολεύει γενικά η εύρεση της για αυτό καλό είναι οπότε χρειάζεται κάποια να καβαντζωνει με το φαρμακοποιό της. Δε θα ξεχάσω όταν έψαχνα τη cetrotide , 1 σε ολόκληρη φαρμακαποθηκη μεγάλης πόλης και την παίζανε πλειστηριασμο η φαρμακοποιός μου με μια άλλη ποια θα την προλάβει???? Τραγικό τουλάχιστον,,,για αυτό καβαντζωστε ότι βρίσκεται δύσκολα.

Σωπα ρεεεε τι λες τωρα???να σου πω κατι?ηξερα οτι τα μοσχοπουλανε αλλα οχι και ετσι να παιζεις με την αγωνια καθε γυναικας ντροπη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η condios είπε:

Να πιω και όλο τον Ατλαντικό,,,πόνο να μη νιώσω. Δεν κάνω ενέσεις εγώ,,, προετοιμασία ενδομητρίου κάνω για ετ κατεψυγμένων βλαστοκυστεων πάμε. Στα οιστρογόνα είμαι, ως την Παρασκευή τελικά που θα με ξαναδεί για να προσθέσει την προγεστερόνη. Την ovitrelle την είχα για καραμέλα,,,κλικ κλικ και βαραγα,,,σιγά τη βελόνα , μια σταλιτσα είναι χαχαχαχαχ ,,,(μη με πεις μαζοχα με τις ενέσεις , δεν είμαι 😂🤣😂🤣😂).

😀😀😀😀😀😀δεν ποναει η ετ εμπιστευσουμε ...!!!!σου μιλαει η πειρα χαχχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Μόλις δω περίοδο κορίτσι μου! Είμαι στην 11η μέρα σήμερα, λογικα μεσα ή τελει Δεκεμβρίου θα γίνει η ετ!

Με 1 εμβρυακι και ο Θεός βοηθός!

Δεν είναι μεγαλο ρίσκο όμως? Εχω σταθερο κυκλο και μεχρι τωρα ποτε δεν ειχα θεμα με το ενδομητριο. Ποτε δεν ξερεις ομως απο το αγχος πως θα αντιδρασει ο οργανισμος μας.. μου φαίνεται λίγο ρίσκο η αλήθεια 

Οσο νου πο δηλαδηηη εεε?σου δινει κατι να παιρνεις?ποσο ημερων εμβρυακι?εμεις με το νεο ετος θα προχωρησουμεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Οσο νου πο δηλαδηηη εεε?σου δινει κατι να παιρνεις?ποσο ημερων εμβρυακι?εμεις με το νεο ετος θα προχωρησουμεεεε

Με το καλό να έρθει αυτή η ώρα για όλες μας!!!!! Εσύ Πόσα θα έμβρυο μεταφέρεις??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μελλοντικές μανούλες!

Είμαι καινούρια στη σηζήτηση και γενικά καινούρια στα μονοπάτια της εξωσωματικής... και αυτο λόγω του συζύγου (χαμηλός αριθμός σπερματοζωαρίων) κατά τα άλλα δόξα τω θεώ δεν υπάρχει κανένα άλλο θέμα. Τον Σεπτέμβριο έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά με 2 κατεψυγμένες άριστες βλαστοκύστες 5 ημερών... αλλα δυστυχώς δεν προχώρησαν. Ξεκίνησα με θετική χοριακή που αντί να ανέβει... έπεσε! Έκανα υστεροσκόπηση στην οποία δεν βρέθηκε τίποτα άρα η γιατρός μου το έριξε στην τύχη. Τώρα λοιπόν βρίσκομαι στην δεύτερη προσπάθεια με 2 βλαστοκύστες πάλι 5 ημερών που είχα στην κατάψηξη, η μία βέβαια όχι τόσο καλή όσο οι πρώτες. Την παρασκευή εκανα την εμβρυομεταφορά (πήγαν όλα τέλεια), οπότε σήμερα είμαι στην 5η μέρα και εχω αρκετά εντονους πόνους χαμηλά, είμαι πολύ πρησμένη κυρίως στην κοιλιά και ελαφρώς στο στήθος και έχω και δέκατα. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ... προσπαθώ να τα δω όλα θετικά... οτι τα μωράκια μου γαντζόνόνται κι ότι για τα γεννέθλια μου στις 2 Δεκεμβρίου θα πάρω το πιο όμορφο δώρο! Κανονικά στις 9 μέρες θα εκανα χοριακή αλλά επειδή πέφτει σουκου θα πάω απο Δευτέρα... πως θα αντέξω??? Μήπως να πάω Παρασκευή?...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Lucky November είπε:

Καλησπέρα μελλοντικές μανούλες!

Είμαι καινούρια στη σηζήτηση και γενικά καινούρια στα μονοπάτια της εξωσωματικής... και αυτο λόγω του συζύγου (χαμηλός αριθμός σπερματοζωαρίων) κατά τα άλλα δόξα τω θεώ δεν υπάρχει κανένα άλλο θέμα. Τον Σεπτέμβριο έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά με 2 κατεψυγμένες άριστες βλαστοκύστες 5 ημερών... αλλα δυστυχώς δεν προχώρησαν. Ξεκίνησα με θετική χοριακή που αντί να ανέβει... έπεσε! Έκανα υστεροσκόπηση στην οποία δεν βρέθηκε τίποτα άρα η γιατρός μου το έριξε στην τύχη. Τώρα λοιπόν βρίσκομαι στην δεύτερη προσπάθεια με 2 βλαστοκύστες πάλι 5 ημερών που είχα στην κατάψηξη, η μία βέβαια όχι τόσο καλή όσο οι πρώτες. Την παρασκευή εκανα την εμβρυομεταφορά (πήγαν όλα τέλεια), οπότε σήμερα είμαι στην 5η μέρα και εχω αρκετά εντονους πόνους χαμηλά, είμαι πολύ πρησμένη κυρίως στην κοιλιά και ελαφρώς στο στήθος και έχω και δέκατα. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ... προσπαθώ να τα δω όλα θετικά... οτι τα μωράκια μου γαντζόνόνται κι ότι για τα γεννέθλια μου στις 2 Δεκεμβρίου θα πάρω το πιο όμορφο δώρο! Κανονικά στις 9 μέρες θα εκανα χοριακή αλλά επειδή πέφτει σουκου θα πάω απο Δευτέρα... πως θα αντέξω??? Μήπως να πάω Παρασκευή?...

Καλημέρα κοπέλα μου, εύχομαι μια τεράστια χοριακη!! Μωρε Παρασκευή πεφτει οριακά νωρίς.. Μπορεί να δείξει αλλά θα είναι πολύ χαμηλό το νούμερο. Γιατί δεν παίρνεις τηλέφωνο στα μικροβιολογικά στην πόλη σου να δεις ποιοι δουλεύουν Σάββατο κ αν βγάζουν τα αποτελέσματα την ίδια μέρα για να μην περιμένεις μέχρι τη Δευτέρα κ να είσαι safe? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lucky November είπε:

Καλησπέρα μελλοντικές μανούλες!

Είμαι καινούρια στη σηζήτηση και γενικά καινούρια στα μονοπάτια της εξωσωματικής... και αυτο λόγω του συζύγου (χαμηλός αριθμός σπερματοζωαρίων) κατά τα άλλα δόξα τω θεώ δεν υπάρχει κανένα άλλο θέμα. Τον Σεπτέμβριο έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά με 2 κατεψυγμένες άριστες βλαστοκύστες 5 ημερών... αλλα δυστυχώς δεν προχώρησαν. Ξεκίνησα με θετική χοριακή που αντί να ανέβει... έπεσε! Έκανα υστεροσκόπηση στην οποία δεν βρέθηκε τίποτα άρα η γιατρός μου το έριξε στην τύχη. Τώρα λοιπόν βρίσκομαι στην δεύτερη προσπάθεια με 2 βλαστοκύστες πάλι 5 ημερών που είχα στην κατάψηξη, η μία βέβαια όχι τόσο καλή όσο οι πρώτες. Την παρασκευή εκανα την εμβρυομεταφορά (πήγαν όλα τέλεια), οπότε σήμερα είμαι στην 5η μέρα και εχω αρκετά εντονους πόνους χαμηλά, είμαι πολύ πρησμένη κυρίως στην κοιλιά και ελαφρώς στο στήθος και έχω και δέκατα. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ... προσπαθώ να τα δω όλα θετικά... οτι τα μωράκια μου γαντζόνόνται κι ότι για τα γεννέθλια μου στις 2 Δεκεμβρίου θα πάρω το πιο όμορφο δώρο! Κανονικά στις 9 μέρες θα εκανα χοριακή αλλά επειδή πέφτει σουκου θα πάω απο Δευτέρα... πως θα αντέξω??? Μήπως να πάω Παρασκευή?...

Καλημέρα, σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά και τα γενέθλια σου να είναι η αρχή της νέας ζωουλας που θα έρθει στον κόσμο!!!!! Μη σκέφτεσαι , κάνε πράγματα να φεύγει το μυαλό, είναι ίσως όντως νωρίς να πας την Παρασκευή, συμφωνώ με την @annie!,,,η υπομονή είναι αρετή και οι γιατροί ξέρουν και μας λένε πότε και γιατί να πάμε για εξέταση χοριακης. Εμένα μου λέει η γιατρός μου να κάνω στις 13 μέρες από ετ χοριακη. Απόλαυσε τις ημέρες της γλύκας αναμονής. Από μένα πολύ πολύ θετική ενέργεια 🤞👶😘❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Οσο νου πο δηλαδηηη εεε?σου δινει κατι να παιρνεις?ποσο ημερων εμβρυακι?εμεις με το νεο ετος θα προχωρησουμεεεε

Παίρνω infolic και βιταμίνες vital mama care κορίτσι μου! Θα βάλω 1 εμβρυακι 6ης ημερα 5ΑΑ.

στις πριν 10 ώρες, ο/η Lucky November είπε:

Καλησπέρα μελλοντικές μανούλες!

Είμαι καινούρια στη σηζήτηση και γενικά καινούρια στα μονοπάτια της εξωσωματικής... και αυτο λόγω του συζύγου (χαμηλός αριθμός σπερματοζωαρίων) κατά τα άλλα δόξα τω θεώ δεν υπάρχει κανένα άλλο θέμα. Τον Σεπτέμβριο έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά με 2 κατεψυγμένες άριστες βλαστοκύστες 5 ημερών... αλλα δυστυχώς δεν προχώρησαν. Ξεκίνησα με θετική χοριακή που αντί να ανέβει... έπεσε! Έκανα υστεροσκόπηση στην οποία δεν βρέθηκε τίποτα άρα η γιατρός μου το έριξε στην τύχη. Τώρα λοιπόν βρίσκομαι στην δεύτερη προσπάθεια με 2 βλαστοκύστες πάλι 5 ημερών που είχα στην κατάψηξη, η μία βέβαια όχι τόσο καλή όσο οι πρώτες. Την παρασκευή εκανα την εμβρυομεταφορά (πήγαν όλα τέλεια), οπότε σήμερα είμαι στην 5η μέρα και εχω αρκετά εντονους πόνους χαμηλά, είμαι πολύ πρησμένη κυρίως στην κοιλιά και ελαφρώς στο στήθος και έχω και δέκατα. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ... προσπαθώ να τα δω όλα θετικά... οτι τα μωράκια μου γαντζόνόνται κι ότι για τα γεννέθλια μου στις 2 Δεκεμβρίου θα πάρω το πιο όμορφο δώρο! Κανονικά στις 9 μέρες θα εκανα χοριακή αλλά επειδή πέφτει σουκου θα πάω απο Δευτέρα... πως θα αντέξω??? Μήπως να πάω Παρασκευή?...

Μακάρι να είναι η τυχερή σου αυτη τη φορά κορίτσι μου!! Μεγαλο αγχος αυτό το "στη τύχη".. όλα καλα αλλα δεν προχώρησε.. Πόσο ετών είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου, εύχομαι μια τεράστια χοριακη!! Μωρε Παρασκευή πεφτει οριακά νωρίς.. Μπορεί να δείξει αλλά θα είναι πολύ χαμηλό το νούμερο. Γιατί δεν παίρνεις τηλέφωνο στα μικροβιολογικά στην πόλη σου να δεις ποιοι δουλεύουν Σάββατο κ αν βγάζουν τα αποτελέσματα την ίδια μέρα για να μην περιμένεις μέχρι τη Δευτέρα κ να είσαι safe? 

Ευχαριστώ πολύ!! Δυστυχώς ζω σε μικρή πόλη και είναι όλα κλειστά... το εχω ψάξει.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Παίρνω infolic και βιταμίνες vital mama care κορίτσι μου! Θα βάλω 1 εμβρυακι 6ης ημερα 5ΑΑ.

Μακάρι να είναι η τυχερή σου αυτη τη φορά κορίτσι μου!! Μεγαλο αγχος αυτό το "στη τύχη".. όλα καλα αλλα δεν προχώρησε.. Πόσο ετών είσαι?

Την άλλη βδομάδα κλείνω τα 33. Γενικώς είμαι αισιόδοξος άνθρωπος και δεν πέφτω εύκολα... αλλά αρχίζω να αγχόνομαι γιατι την προηγούμενη φορά δεν είχα τόσο έντονα πονάκια χαμηλά και δεν ξέρω πως να το ερμηνεύσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η condios είπε:

Καλημέρα, σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά και τα γενέθλια σου να είναι η αρχή της νέας ζωουλας που θα έρθει στον κόσμο!!!!! Μη σκέφτεσαι , κάνε πράγματα να φεύγει το μυαλό, είναι ίσως όντως νωρίς να πας την Παρασκευή, συμφωνώ με την @annie!,,,η υπομονή είναι αρετή και οι γιατροί ξέρουν και μας λένε πότε και γιατί να πάμε για εξέταση χοριακης. Εμένα μου λέει η γιατρός μου να κάνω στις 13 μέρες από ετ χοριακη. Απόλαυσε τις ημέρες της γλύκας αναμονής. Από μένα πολύ πολύ θετική ενέργεια 🤞👶😘❤️

Σε ευχαριστώ πολύ... είναι πολύ δύσκολο μέσα στην καραντίνα που δεν μπορείς  να συναντήσεις ούτε μία φίλη να πεις καμιά χαζομάρα για να ξεφύγει το μυαλό... και μέχρι προχθές όλο και κάτι έβρισκα να κάνω μέσα στο σπίτι ή καμιά βολτίτσα με το αυτοκίνητο, αλλά απο χθες που άρχισαν να είναι πιο έντονοι οι πόνοι χαμηλά φοβάμαι να σηκωθώ και απο το κρεβάτι... νιώθω συνεχώς σαν να θέλω να πάω τουαλέτα...και φυσικά η κοιλιά τούμπανο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucky November είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ... είναι πολύ δύσκολο μέσα στην καραντίνα που δεν μπορείς  να συναντήσεις ούτε μία φίλη να πεις καμιά χαζομάρα για να ξεφύγει το μυαλό... και μέχρι προχθές όλο και κάτι έβρισκα να κάνω μέσα στο σπίτι ή καμιά βολτίτσα με το αυτοκίνητο, αλλά απο χθες που άρχισαν να είναι πιο έντονοι οι πόνοι χαμηλά φοβάμαι να σηκωθώ και απο το κρεβάτι... νιώθω συνεχώς σαν να θέλω να πάω τουαλέτα...και φυσικά η κοιλιά τούμπανο!!! 

Τα πονακια αν είναι γλυκά είναι καλό σημάδι,,,,έχει θετική σκέψη και ασχολησου με κάτι δημιουργικό να περνά η ώρα ,,, και η πλήρης κατάκλιση δεν είναι απαραίτητα καλή,,νορμάλ κινήσεις ,,, όλες είμαστε σε σκέψεις και αναζητήσεις συμπτωμάτων,,,,προσπάθησε να δεις κανένα βιντεάκι με γέλιο ,,,εγώ αυτό κάνω γιατί μας λείπει πλέον και αυτό με την καραντίνα και την απομόνωση. Σκέψου κάνω "προπόνηση" ασχολιών από τώρα χαχαχααχ απ'το να καταντήσουμε τρελές καλύτερα να το ρίξουμε στην τρελή,,,τι να πω πια?!?! Κράτα γερά,, εξάλλου μόνη σου είπες,,,lucky November,,,, εύχομαι και lucky december γλυκιά μου!!!! 🤞👶😘❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έχεις πολύ καλά αποτελέσματα νομίζω πως δεν υπάρχει λόγος να κάνεις μονο και μονο για την ηλικία.  Οι τιμές σου είναι παρά πολύ καλές. Ενώ μόλις έκανα νιπτ, στη θέση σου δεν θα έκανα. 
    • Αχ κοριτσια μου!!!!!! ❤️🥰❤️🥰❤️🥰❤️ δεν υπαρχουν αυτα τα συναισθηματα σμρ!!!!! φαντασου δλδ να δω θετικη χοριακη, να ακουσω καρδουλα τι εχει να γινει.... (το ξερω το παω πολυ μακρυα και ισως βιαζομαι αλλα σμρ πραγματικα θελω να αφησω λιγο την ευτυχια να με συνεπαρει και να χαρω την πρωτη μας επιτυχια!!!! εχω να νιωσω ετσι απο περυσι που ειχα την πρωτη θετικη χοριακη!!!!) Να ειστε ολες καλα!!! 🙏 Σας ευχαριστω τοοοοσο πολυ για τις ευχες, τη στηριξη και την αγαπη σας!!!!! 🥰 με βοηθησατε ολες παρα πολυ (κι εσυ @Nicol🦩 μου ακομη πιο πολυ που με βοηθουσες σε οοοο,τι χρειαστηκα, οποιαδηποτε ωρα, σ' εχω μεσα στην καρδια μου γτ δεν ειναι μονο η βοηθεια, ειναι αυτη η στηριξη που νιωθεις οτι ειναι καποιος εκει που θα στηριχτεις και που το εχει περασει... το εχει βιωσει οπως εσυ...) Μακαρι να ερθουν σε ολες μας τα παιδακια μας και να ειναι γερα!!!! να φωτισουν τις ζωες μας!!!!
    • Ωορρηξίας έκανα κ γω στον προηγούμενο κύκλο μια μέρα πριν την περίοδο κ ήταν αρκετά σκούρο όποτε δεν ξέρω αν ισχύει αυτό που λένε. Αλλά αν είσαι 15η μέρα κ βλέπεις γραμμούλα μάλλον κάτι καλό έχει γίνει..🙏🏻🙏🏻 Η σημερινή είναι ίδια με τη χθεσινή; Ανέβασε να δούμε καλε!!!!!!! 
    • Εγω γίνομαι 35 σε μερικές μερες έκανα την αυχενική τον Φεβρουάριο μου είπε πως είναι εντάξει δεν μου ζήτησαν κάτι παρά πάνω λόγο ηλικίας τα αποτελέσματα τα ειδαν εμβρυολογος γυναικολογος  τωρα βέβαια πήγα σε άλλον γυναικολόγο στο δημόσιο γιατί πριν ήμουν σε ιδιώτη δεν ξέρω αν έχει διαφορετική άποψη εκεινος και ζητήσει κάτι παρά πάνω..σε 5 μερες πάω για β επιπέδου  εμενα πάνω στο χαρτι της αυχενικής λέει μετά τα 38 ζητάνε ντιπ 🤷‍♀️
    • Δεν το γνώριζα καθόλου αυτό πως είναι διαφορετικες η χοριακες  Είναι ακριβή η εξέταση αλλά από το να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο καλύτερα που την εκανες και εγω στην θέση σου το ίδιο θα έκανα εύχομαι να έχεις τα καλύτερα αποτελέσματα 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...