Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εμβρυομεταφοράς 2021!!!!


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Ναι μόνο ετσι. Ωοληψια έκανα αυτό το μήνα και μαζέψαμε 3 βλαστοκυστες. Εσυ? Κορίτσια να σας ρωτήσω.. Διάβασα σε ένα site ότι πριν τη ετσι πρέπει να πιεις νερά γιατί κάνουν κοιλιακό υπέρηχο. Ισχύει? 

Ναι ισχύει!Βασικά πρέπει να πιεις πολύ νερό για να φουσκώσει η κύστη ώστε να μπει εύκολα ο καθετήρας.Επίσης την ώρα της μεταφοράς σου κάνουν υπέρηχο για δουν ότι τα εμβρυακια σου  όντως βρίσκονται εκεί που πρέπει.Εγώ συγκινήθηκα πολύ στην ετ.Τα έβλεπα στην οθόνη και σκεφτόμουν ας μείνουν εκεί τα γλυκουλια μου!

Βεβαια μετά ήθελα τόσο πολύ να πάω τουαλέτα που τα ξέχασα όλα χα χα χα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Ετ εννοώ σε φυσικό κύκλο έκανα τον προηγούμενο ωοληψια αλλά αφήσαμε έναν κύκλο να περάσει και πιστεύω να προλάβω τον Δεκέμβριο να τα βάλω! Δεν περνάνε οι μέρες όμως!!χαχα!!ελπίζω μόνο να προλάβω αλλιώς Ιανουαρίο!!

Γιατί να μην προλάβεις τον Δεκέμβριο;Μετά την ωοληψια και εγώ άφησα 2 κύκλους να περάσουν γιατί είχα πάθει ελαφριά υπερδιέγερση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Ναι ισχύει!Βασικά πρέπει να πιεις πολύ νερό για να φουσκώσει η κύστη ώστε να μπει εύκολα ο καθετήρας.Επίσης την ώρα της μεταφοράς σου κάνουν υπέρηχο για δουν ότι τα εμβρυακια σου  όντως βρίσκονται εκεί που πρέπει.Εγώ συγκινήθηκα πολύ στην ετ.Τα έβλεπα στην οθόνη και σκεφτόμουν ας μείνουν εκεί τα γλυκουλια μου!

Βεβαια μετά ήθελα τόσο πολύ να πάω τουαλέτα που τα ξέχασα όλα χα χα χα! 

Εγώ κορίτσια ζήτησα μέθη στην ετ. Πόνεσα τόσο πολύ σε μια σπερματεγχυση πέρυσι που μου έμεινε ψυχολογικό. Βέβαια φέτος με την υστεροσκοπηση υπήρξε εξήγηση γιατί πονάω τόσο. Η μήτρα μου κάνει μια απότομη καμπύλη μπαίνοντας,,, οπότε ξεκαθάρισα στη γιατρό μου,,,, ή μέθη ή θα σηκωθώ και θα φύγω στην ετ. Ελπίζω να συμφωνήσουν,,αν και με αγχωνει αυτό με το πολύ νερό για πολύ γεμάτη κύστη αν είμαι με μέθη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η condios είπε:

Εγώ κορίτσια ζήτησα μέθη στην ετ. Πόνεσα τόσο πολύ σε μια σπερματεγχυση πέρυσι που μου έμεινε ψυχολογικό. Βέβαια φέτος με την υστεροσκοπηση υπήρξε εξήγηση γιατί πονάω τόσο. Η μήτρα μου κάνει μια απότομη καμπύλη μπαίνοντας,,, οπότε ξεκαθάρισα στη γιατρό μου,,,, ή μέθη ή θα σηκωθώ και θα φύγω στην ετ. Ελπίζω να συμφωνήσουν,,αν και με αγχωνει αυτό με το πολύ νερό για πολύ γεμάτη κύστη αν είμαι με μέθη. 

Κοριτσακιιιι μου οχιιιίίίι μην κανεις μεθη στην ετ ειναι οτι πιο ομορφοοοοο και μαλιστα δεν ποναει καθολου ομως ενα καθετηρακι βαζουν και τσουπ τα εμβρυακιααααα κανουν δουλειαααααχαχχαχαααααχχ:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλώς σας βρήκα αλλά μάλλον πετάχτηκα στην συζήτηση σας.. Έκανα ετ το Μάιο κορίτσι μου από κατάψυξη με 2 βλαστοκυστες ΑΑ κ ΑΒ. Και έπιασαν κ τα 2 τα άτιμα!!😍😍😍 Τώρα με παιδεύουν κ περιμένω πως κ πως να έρθει η ώρα να τα γνωρίσω!!!  Εννοείται πως θα ακολουθήσεις πίστα τις οδηγίες του γιατρού σου κ θα δεις πως όλα θα πάνε καλά!! 

Με το καλοοοοο καλη λευτεριαααα τι φυλο ειναι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Με το καλοοοοο καλη λευτεριαααα τι φυλο ειναι????

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Και στα δικά σου!! Ένα αγοράκι κι ένα κοριτσάκι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

Ναι μόνο ετσι. Ωοληψια έκανα αυτό το μήνα και μαζέψαμε 3 βλαστοκυστες. Εσυ? Κορίτσια να σας ρωτήσω.. Διάβασα σε ένα site ότι πριν τη ετσι πρέπει να πιεις νερά γιατί κάνουν κοιλιακό υπέρηχο. Ισχύει? 

Αα ωραιααα ετοιμη και εσυυυ να παρεις σειρα ναι ισχυει για κανα 30 λεπτο πινεις φουλ νερο και μετα με το ζορι κρατιεσαι μην κατουρησεις χαχαχααα αυτο ειναι ομως το λιγοτεροοο!!!!πολυ καλη επιτυχια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κοριτσακιιιι μου οχιιιίίίι μην κανεις μεθη στην ετ ειναι οτι πιο ομορφοοοοο και μαλιστα δεν ποναει καθολου ομως ενα καθετηρακι βαζουν και τσουπ τα εμβρυακιααααα κανουν δουλειαααααχαχχαχαααααχχ:-)

Τιιιιιιιιιιι?????? Ούτε καν!!!! Μέθη με τα χίλια !!!! Θέλω να είμαι ζεν και να τα βρω εκεί χωρίς να νιώσω τίποτα!!!! Στην πρώτη σπερματεγχυση σου λέω πόνεσα τόοοοοσο πολύ που υπέφερα 3 μέρες ,,, δεν το ξαναπερναω εγώ αυτό!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η condios είπε:

Τιιιιιιιιιιι?????? Ούτε καν!!!! Μέθη με τα χίλια !!!! Θέλω να είμαι ζεν και να τα βρω εκεί χωρίς να νιώσω τίποτα!!!! Στην πρώτη σπερματεγχυση σου λέω πόνεσα τόοοοοσο πολύ που υπέφερα 3 μέρες ,,, δεν το ξαναπερναω εγώ αυτό!!! 

Οχι ρεεε δεν ποναει καμια σχεση!!φαντασου ωοληψια εκανα χωρις μεθη και ειδα τη διαφορα°°

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η condios είπε:

Τιιιιιιιιιιι?????? Ούτε καν!!!! Μέθη με τα χίλια !!!! Θέλω να είμαι ζεν και να τα βρω εκεί χωρίς να νιώσω τίποτα!!!! Στην πρώτη σπερματεγχυση σου λέω πόνεσα τόοοοοσο πολύ που υπέφερα 3 μέρες ,,, δεν το ξαναπερναω εγώ αυτό!!! 

Ποια μέθη καλέ;; Τίποτα απολύτως δεν είναι η ετ. Απλά θα κατουριέσαι παρα πολύ. Τι να σου πω το τεστ ΠΑΠ ενοχλεί περισσότερο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Οχι ρεεε δεν ποναει καμια σχεση!!φαντασου ωοληψια εκανα χωρις μεθη και ειδα τη διαφορα°°

Εσύ ή είσαι η Ζήνα ή μαζοχα (με χιούμορ το λέω φυσικα)!!!!! Ωοληψια χωρίς μέθη?????? Με έχετε ταράξει να ξέρετε (χαχαχαχαχαχαχα) ,,, το ίδιο καθετηρακι με τη σπερματεγχυση δεν είναι???? Αν ναι εγώ ούρλιαξα, γιατί έχω και στενό τράχηλο μεταξύ άλλων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ποια μέθη καλέ;; Τίποτα απολύτως δεν είναι η ετ. Απλά θα κατουριέσαι παρα πολύ. Τι να σου πω το τεστ ΠΑΠ ενοχλεί περισσότερο..

Σας πιστεύω και ευχαριστώ για την υποστήριξη. Όμως όποιος καίγεται στο χυλό φυσάει και το γιαούρτι λένε,,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η condios είπε:

Σας πιστεύω και ευχαριστώ για την υποστήριξη. Όμως όποιος καίγεται στο χυλό φυσάει και το γιαούρτι λένε,,,

Ελαααααα ρεεε παιδι μου υυυ οχι σου λεω ειναι πολυ λεπτο τπτ δεν θα καταλαβεις !ασε που θα εισαι ξυπνια και θα βλεπεις τα εμβρυακια σου !!!ειναι τελειοοοο

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η condios είπε:

Σας πιστεύω και ευχαριστώ για την υποστήριξη. Όμως όποιος καίγεται στο χυλό φυσάει και το γιαούρτι λένε,,,

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Αα ωραιααα ετοιμη και εσυυυ να παρεις σειρα ναι ισχυει για κανα 30 λεπτο πινεις φουλ νερο και μετα με το ζορι κρατιεσαι μην κατουρησεις χαχαχααα αυτο ειναι ομως το λιγοτεροοο!!!!πολυ καλη επιτυχια!!

Σ ευχαριστώ πολυ κοπέλα μου! Καλη επιτυχία και σε σενα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η annie! είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Και στα δικά σου!! Ένα αγοράκι κι ένα κοριτσάκι..

Με το καλό κορίτσι μου!!!! Ποτε έχεις ΠΗΤ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω και κάτι άλλο? Και στη σπερματεγχυση σας έκαναν την ίδια διαδικασία όπως με την ετ? Εννοώ πινεις πολλα νερά και σου κάνουν κοιλιακό υπέρηχο? Γιατί εμένα δεν μου κάνανε κοιλιακό υπέρηχο στη σπερματεγχυση, μόνο κολπικο πριν μπει το σωληνακι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Με το καλό κορίτσι μου!!!! Ποτε έχεις ΠΗΤ? 

Σ ευχαριστώ κοπέλα μου❤️❤️ 4/02 αλλά αν μπούμε στον 9ο θα μου τα πάρει. Οπότε το αργότερο πρώτο 10 ήμερο του Γενάρη αν δεν κάνουν κανένα ντου νωρίτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η condios είπε:

Σας πιστεύω και ευχαριστώ για την υποστήριξη. Όμως όποιος καίγεται στο χυλό φυσάει και το γιαούρτι λένε,,,

Καλημέρα κορίτσι μου!Εχω και εγώ μια καμπύλη στη είσοδο της μήτρας και στις σπερματεγχυσεις πόνεσα αρκετά.Επίσης όταν έκανα μια εξετάςη για το ενδομήτριο και μου έβαλε καθετήρα για να το ξύσει,όχι απλά πόνεσα εκείνη την ώρα ,πονούσα όλη μέρα και είχα πάρει και παυσίπονο.

Η ετ όμως δεν ήταν έτσι,δεν κατάλαβα τίποτα γιατί και όπως σου είπα ήταν μια πολύ όμορφη στιγμή!

Να κανεις φυσικά αυτό που σε κάνει να νιώθεις καλά αλλά σίγουρα αξίζει να το προσπαθήσεις χωρίς μέθη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PAPA EVA είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω και κάτι άλλο? Και στη σπερματεγχυση σας έκαναν την ίδια διαδικασία όπως με την ετ? Εννοώ πινεις πολλα νερά και σου κάνουν κοιλιακό υπέρηχο? Γιατί εμένα δεν μου κάνανε κοιλιακό υπέρηχο στη σπερματεγχυση, μόνο κολπικο πριν μπει το σωληνακι. 

Καλημέρα!Εμενα και στις σπερματεγχυσεις μου έκαναν κοιλιακό υπέρηχο για τον ίδιο λόγο,να δουν δλδ ότι το σπερμα έχει τοποθετηθεί σωστά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Xrisa127 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!Εχω και εγώ μια καμπύλη στη είσοδο της μήτρας και στις σπερματεγχυσεις πόνεσα αρκετά.Επίσης όταν έκανα μια εξετάςη για το ενδομήτριο και μου έβαλε καθετήρα για να το ξύσει,όχι απλά πόνεσα εκείνη την ώρα ,πονούσα όλη μέρα και είχα πάρει και παυσίπονο.

Η ετ όμως δεν ήταν έτσι,δεν κατάλαβα τίποτα γιατί και όπως σου είπα ήταν μια πολύ όμορφη στιγμή!

Να κανεις φυσικά αυτό που σε κάνει να νιώθεις καλά αλλά σίγουρα αξίζει να το προσπαθήσεις χωρίς μέθη! 

Καλημέρα, ένας άνθρωπος που με καταλαβαίνει. Εγώ και στην υστεροσκοπηση έκανα μέθη και μετά φυσικα δεν ποναγα καθόλου. Παρόλα αυτά είστε κοντά στο να με πείσετε @Μπεμπελουκα τουλάχιστον αν γίνεται να κάνω ελαφρά μέθη , να βλέπω τα εμβρυακια αλλά να μη νιώθω ! Ευχαριστώ πολύ για την κατάθεση των δικών σας εμπειριών.👶😍🤞🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Σ ευχαριστώ κοπέλα μου❤️❤️ 4/02 αλλά αν μπούμε στον 9ο θα μου τα πάρει. Οπότε το αργότερο πρώτο 10 ήμερο του Γενάρη αν δεν κάνουν κανένα ντου νωρίτερα..

Πωπωωωω τι καλά!!!! Ε ε έρχεται η ώρα που θα αγκαλιάσεις τα μωράκια σου!!!!! Απόλαυσε αυτά τα Χριστούγεννα γιατί τα επόμενα θα κυνηγάς δύο μικρά ξωτικά από πίσω 😍🤞🙏👶👶! Εύχομαι να έχεις έναν υπέροχο τοκετό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η condios είπε:

Πωπωωωω τι καλά!!!! Ε ε έρχεται η ώρα που θα αγκαλιάσεις τα μωράκια σου!!!!! Απόλαυσε αυτά τα Χριστούγεννα γιατί τα επόμενα θα κυνηγάς δύο μικρά ξωτικά από πίσω 😍🤞🙏👶👶! Εύχομαι να έχεις έναν υπέροχο τοκετό!!!!

Σ ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!! Εύχομαι σε όλες σας σε λίγο καιρό να έχετε τα θαυματάκια σας στην κοιλιτσα σας και να ξεκινήσετε να κάνετε όνειρα!! Το ταξίδι ξεκινάει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Xrisa127 είπε:

Γιατί να μην προλάβεις τον Δεκέμβριο;Μετά την ωοληψια και εγώ άφησα 2 κύκλους να περάσουν γιατί είχα πάθει ελαφριά υπερδιέγερση.

Λόγω γιορτών δεν κλείνουν στις γιορτές;Επειδή θα το πάμε σε φυσικό δεν ξέρω πότε θα πέσει η ωορρηξία!Τώρα περιμένω να αδιαθετησω!! Μακάρι να προλάβω!!!!εσύ πότε θα κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ViKcy είπε:

Λόγω γιορτών δεν κλείνουν στις γιορτές;Επειδή θα το πάμε σε φυσικό δεν ξέρω πότε θα πέσει η ωορρηξία!Τώρα περιμένω να αδιαθετησω!! Μακάρι να προλάβω!!!!εσύ πότε θα κάνεις;

Δεν ξέρω αν κλείνουν,το κέντρο που είμαι εγώ δε θα κλείσει.Βέβαια εσύ θα πας με φυσικά όποτε όντως δε μπορεί να ρυθμιστεί.Δεν πειράζει κορίτσι μου ,ας γίνει και τον Ιανουάριο αρκεί να έχει το επιθυμητό αποτέλεσμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Ετ εννοώ σε φυσικό κύκλο έκανα τον προηγούμενο ωοληψια αλλά αφήσαμε έναν κύκλο να περάσει και πιστεύω να προλάβω τον Δεκέμβριο να τα βάλω! Δεν περνάνε οι μέρες όμως!!χαχα!!ελπίζω μόνο να προλάβω αλλιώς Ιανουαρίο!!

Καλησπέρα,,,η αλήθεια είναι ότι κλείνουν νομίζω για γιορτές και αυτά τα κέντρα,,,βέβαια τώρα ίσως λόγω της κατάστασης να παραμείνουν ανοιχτά. Ρώτα για να είσαι σίγουρη και να σου φύγει η έννοια. Εύχομαι να πάνε όλα καλά !!!! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έτσι θα μας ανεβάσεις και συ το ουράνιο τόξο σου, να είσαι σίγουρη 🌈🌈 Από Οκτώβρη ξανά γιατί παίρνει ο άντρας μου κάποια φάρμακα ας πούμε, και δεν θέλουμε να διακινδυνεύσουμε να μείνω έγκυος όσο τα παίρνει.. Βγάζει ταυτόχρονα τα δύο κάτω και οι αφυπνίσεις τη νύχτα είναι ασταμάτητες... Που θα πάει, θα ηρεμήσουμε κάποια στιγμή (ένας γνωστός μου είπε θα ηρεμήσω εννοείται, όταν πάει 4 ετών 😱😱). Συνεχίζω τα τεστ και αυτόν τον μήνα και μετά τέλος, αν και δεν τρέφω πολλές ελπίδες, σίγουρα θέλουν χρόνο οι ορμόνες μου να έρθουν στα ίσα τους. Φιλάκια και στη δική σου κορούλα, και χαδακια στην μικρούλα στην κοιλιτσα 💓💓 Τη μέρα δαγκώνει ο,τι βρει, αλλά η νύχτα είναι άλλη πίστα, πιο δυσκολη. Ανά δύο ώρες ξύπνημα και κλάμα... Υπομονή σε όλες μας! Φιλάκια και στο δικό σου μωρουδελι ♥️♥️♥️
    • Τώρα που είπες γκρινιάζει, λοιπόν ακούστε έχω μια φίλη αστρολογο με την οποία κοιτάμε τις ημερομηνίες γύρω στην ΠΗΤ και οι περισσότερες μέρες του Οκτώβρη έχουν μια συνοδο που κάνει πολύ γκρινιαρικους χαρακτήρες.... με λέει μέσα στη μίρλα θα είναι 😝... πέφτει κ η έκλειψη.... δεν ξερω απο που να το πιασω.... θα δεσω τα ποδια μου να το βγαλω Νοέμβρη 😂
    • Καλησπέρα κορίτσια.Εκανα αιματολογικό έλεγχο..όλα καλά στις μετρήσεις.Ξεκιναω επισήμως αύριο λοιπόν...🙏🙏🙏Πρώτος υπέρηχος Τετάρτη 8 Μαϊου.
    • Εμένα δεν με δυσκόλεψε ιδιαίτερα η ανάρρωση από την καισαρική.. αυτό που με ζόρισε πιο πολύ ήταν επειδή θηλαζα και κρατούσα το παιδί αγκαλιά πολλές ωρες με πονούσε λιγο η τομή από το βαρος του παιδιού  αλλά γενικα ήταν οκ και έκανα καισαρική με ολική ναρκωση κιολας που θεωρείται και λίγο πιο δύσκολο 
    • Εμένα μου ήρθε λίγο ξαφνικό είναι η αλήθεια γιατί δεν είχα ποτε τέτοιο θέμα 🤷‍♀️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...