Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ωορρηξία και πρήξιμο στήθους


eirinaki34

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tonakiv είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Ας σας πω κι εγώ τον πόνο μου!! Με τον άντρα μου ξεκινήσαμε τις προσπάθειες περίπου Μάιο με Ιούνιο! Υπάρχει μια περίπτωση να είχα μια βιοχημική αλλά πολύ σίγουρη δεν είμαι. Γιατί έκανα κάποια στιγμή ένα τεστ εγκυμοσύνης πριν την αναμενόμενη, είδα μια πολύ πολύ αχνή γραμμή. Ο άντρας μου μου λέει δεν είναι γραμμή αυτό κτλ κτλ αλλά μετά από 1 μέρα ήρθε περίοδος οπότε δεν μπορώ να το σιγουρια! Με τα πολλά αρχές Οκτωβρίου πάω στη γυναικολόγο (μέναμε προσωρινά λόγω εργασίας σε άλλη πόλη) για τεστ Παπ κ υπέρηχο .   Της είπα ότι προσπαθούμε κτλ! Κάπου εδώ να κάνω μια παρένθεση και να πω ότι μέσα σε 1,5 χρόνο πήρα σχεδόν 30 κιλά. Από το φαι! Ο συνδιασμός μείωση ωραρίου στην δουλειά στην αρχή με διακοπή καπνίσματος τον περασμένο Φεβρουάριο μαζί με την πρώτη καραντίνα με σακατεψε.. επίσης κατά το παρελθόν όποτε ήθελε έβγαζα δύο κύστες. Μια δεξιά μια αριστερά. Το είχα ψάξει τότε με το γιατρό μου με εξετάσεις κτλ αλλά μου είπε ότι δεν είναι τίποτα απλά τις βγαζει ο οργανισμός, και με την περίοδο φεύγουν. Μου λέει λοιπόν η γιατρός έχεις αδύνατο ενδομήτριο. Μάλλον επειδή παχυνες απότομα. Οπότε ξεκινάς inofert για τις κύστες άσχετο που δεν έχεις κάτι χρόνια τώρα, σαλοσπιρ όταν δεν θα έχεις περίοδο και ουτροτζεσταν 16η με 26η. Θα τα παίρνεις για 6 μήνες, και αν δεν έχεις μείνει, θα βρεις έναν γιατρό εκεί που θα μείνεις να πας να σε δει κ να πεις το ιστορικό σου!

Ξεκινάω την αγωγή η οποία μου σακατεψε την περίοδο. Την πρώτη φορά καθυστέρηση 1 εβδομάδα χωρίς φυσικά να είμαι έγκυος, την δεύτερη φορά 4 μέρες πριν την αναμενόμενη κ ενώ έπαιρνα ουτροτζεσταν κτλ. Παίρνω την απόφαση να πάω σε άλλο γιατρό εδώ που μένω μόνιμα πλέον. Το ενδομήτριο άριστο σε πάχος, το ωάριο ολοστρόγγυλο κ σε τέλειο μέγεθος 4 μέρες πριν την ωορρηξία σύμφωνα με το γιατρό. Η δική του εκδοχή, την οποία ακολούθησα, ήταν να παίρνω μόνο φυλλικό οξύ. Και αν μου έρθει περίοδος αυτό το μήνα να ξεκινήσουμε σιγά σιγά εξετάσεις κι εγώ κ ο άντρας μου. Αν κ θεωρεί ότι είναι νωρίς σαν μήνες προσπαθειών, ωστόσο μου είπε ότι αφού μπήκαμε στο χορό, ας χορέψουμε! Ουφ.. αυτά! Σε 2 μέρες περιμένω περίοδο! Έχω πολλά "συμπτώματα" εγκυμοσύνης οπότε σίγουρα θα έρθει περίοδος 😂😂😂 με τελευταία περίοδο 14/12 κ κύκλο 26-28 μέρες εδώ κ μια εβδομάδα έχω πόνους περιόδου που κ που καφέ με τις 2 τελευταίες μέρες λίγο πιο έντονα στο σερβιετακι (όχι στο σκούπισμα), με ευαισθησία στο στήθος. Άρα θα μου έρθει σίγουρα 😂 

Συγγνώμη για την έκθεση, πάντα ήμουν πολυλογου!! 

Χαχαχαχ κοριτσι μην στεναχωριεσαι καθε μια αν πει την ιστορια της τετοια έκθεση θα γραψει! Εγω απ την εμπειρια μου θα σου πω το κλασικο ,εκνευριστικό, (αλλα πραγματικα θαυματουργο) πως οταν χαλαρωσεις εστω λιγο θα γινει !!! Ελπιζω να μην σου ερθει και να μην χρειαστει να κανετε εξετασεις !! Αλλα και να ερθει είναι καλο να κανετε ,γιατι να χανετε χρονο??? Όπως ειπε και ο γιατρος σου αφου μπηκατε στο χορο γτ να μην χορεψετε???? Εγω προσωπικα ειμαι της άποψης να κανεις οτι σε κανει να νιωθεις πιο ηρεμη εσυ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 259
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Χαχαχαχ κοριτσι μην στεναχωριεσαι καθε μια αν πει την ιστορια της τετοια έκθεση θα γραψει! Εγω απ την εμπειρια μου θα σου πω το κλασικο ,εκνευριστικό, (αλλα πραγματικα θαυματουργο) πως οταν χαλαρωσεις εστω λιγο θα γινει !!! Ελπιζω να μην σου ερθει και να μην χρειαστει να κανετε εξετασεις !! Αλλα και να ερθει είναι καλο να κανετε ,γιατι να χανετε χρονο??? Όπως ειπε και ο γιατρος σου αφου μπηκατε στο χορο γτ να μην χορεψετε???? Εγω προσωπικα ειμαι της άποψης να κανεις οτι σε κανει να νιωθεις πιο ηρεμη εσυ! 

Ναι ναι δεν το συζητάμε! Τουλάχιστον αν υπάρχει θέμα να το βρούμε να ξεμπερδευουμε! Μακάρι να πάνε όλα καλά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Ναι ναι δεν το συζητάμε! Τουλάχιστον αν υπάρχει θέμα να το βρούμε να ξεμπερδευουμε! Μακάρι να πάνε όλα καλά ❤️

Εεεε ναι !!!! Εγω στους 4 μηνες προσπαθειων πηγα εκανα καποιες ορμονικες ισα ισα για να ηρεμησω να μου φύγει απ το μυαλο και τον 5ο ετυχε και εμεινα εγκυος! Ηταν ο μονος μηνας που λογω οτι δεν ειχαμε επαφες τις γονιμες μερες μου ,και λογω καποιων θεματων δεν ειχαμε γενικα τοσες επαφες περιμενα οτι δεν θα συμβει  😂 θα σου ρθει εκει που δε θα το περιμενεις ειμαι σιγουρη 💞💞

Επεξεργάστηκε από Sofoula28
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sofoula28 είπε:

Εεεε ναι !!!! Εγω στους 4 μηνες προσπαθειων πηγα εκανα καποιες ορμονικες ισα ισα για να ηρεμησω να μου φύγει απ το μυαλο και τον 5ο ετυχε και εμεινα εγκυος! Ηταν ο μονος μηνας που λογω οτι δεν ειχαμε επαφες τις γονιμες μερες μου ,και λογω καποιων θεματων δεν ειχαμε γενικα τοσες επαφες περιμενα οτι δεν θα συμβει  😂 θα σου ρθει εκει που δε θα το περιμενεις ειμαι σιγουρη 💞💞

Μακάρι!!! Απλά λόγω του covidδεν δουλεύω κ κάθομαι σπίτι! Οπότε όπως καταλαβαίνεις το μυαλό μου είναι στο τι θα μαγειρέψω, πότε θα έχει ήλιο να βάλω κανένα πλυντήριο και πότε θα μείνω έγκυος!!! Χα χα χα χα χα χα τραγικό και μόνο που το έγραψα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Μακάρι!!! Απλά λόγω του covidδεν δουλεύω κ κάθομαι σπίτι! Οπότε όπως καταλαβαίνεις το μυαλό μου είναι στο τι θα μαγειρέψω, πότε θα έχει ήλιο να βάλω κανένα πλυντήριο και πότε θα μείνω έγκυος!!! Χα χα χα χα χα χα τραγικό και μόνο που το έγραψα!!! 

Χαχαχαχαα σε καταλαβαίνω απολύτως! Κι εγώ σε αναστολή είμαι από τον Μάρτιο! Αλλα έχει δίκαιο η Σοφούλα! Όπως κι εκείνη λετσι κι ργώ νομίζοντας ότι έχασα την ωορρηξία αυτό τον μήνα χαλάρωσα μιας και δεν έδινα ελπίδες και τσουπ! Μόλις έμαθα ότι η σημερινή χοριακή τριπλασιάστηκε από την 1η και έχουμε χαρές!! @Sofoula28 από 76 πήγαμε 211. Την Δευτερα θα ξανακάνω και τρίτη χοριακή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η mktsr είπε:

Χαχαχαχαα σε καταλαβαίνω απολύτως! Κι εγώ σε αναστολή είμαι από τον Μάρτιο! Αλλα έχει δίκαιο η Σοφούλα! Όπως κι εκείνη λετσι κι ργώ νομίζοντας ότι έχασα την ωορρηξία αυτό τον μήνα χαλάρωσα μιας και δεν έδινα ελπίδες και τσουπ! Μόλις έμαθα ότι η σημερινή χοριακή τριπλασιάστηκε από την 1η και έχουμε χαρές!! @Sofoula28 από 76 πήγαμε 211. Την Δευτερα θα ξανακάνω και τρίτη χοριακή.

Άντε μπράβο ρε κορίτσια!!!!! Κ στα δικά μας οι υπόλοιπες!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tonakiv είπε:

Άντε μπράβο ρε κορίτσια!!!!! Κ στα δικά μας οι υπόλοιπες!!!!! 

Τα ιδια ακριβως σκεφτόμασταν και μεις να ξες σε σημειο εμμονής εγω προσωπικα!!! τα τεστ εγκυμοσυνης καθε μηνα τα ειχα σαν τυπικη διαδικασια απ την 25η μερα του κυκλου ξερω γω ,ετσι,χωρις λογο!! Υπαρχουν και χειροτερα βλεπεις 😂😂😂θα σου ρθει εκει που δε θα το περιμενεις ειμαι σιγουρη και ελπίζω να ερθει οσο πιο συντομα γινεταιιιιι!!!!!!!! @mktsr τρελαινομαιιιιι ετσι να μεγαλωνει πολυ καθε φορααα!! Αλλα μη σου γινει και εμμονη ,αυτα που σου λεει ο γιατρος σου θα ακους !! Εγω σκεψου  δεν εχω καν κανει χοριακη καθολου!! 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Τα ιδια ακριβως σκεφτόμασταν και μεις να ξες σε σημειο εμμονής εγω προσωπικα!!! τα τεστ εγκυμοσυνης καθε μηνα τα ειχα σαν τυπικη διαδικασια απ την 25η μερα του κυκλου ξερω γω ,ετσι,χωρις λογο!! Υπαρχουν και χειροτερα βλεπεις 😂😂😂θα σου ρθει εκει που δε θα το περιμενεις ειμαι σιγουρη και ελπίζω να ερθει οσο πιο συντομα γινεταιιιιι!!!!!!!! @mktsr τρελαινομαιιιιι ετσι να μεγαλωνει πολυ καθε φορααα!! Αλλα μη σου γινει και εμμονη ,αυτα που σου λεει ο γιατρος σου θα ακους !! Εγω σκεψου  δεν εχω καν κανει χοριακη καθολου!! 🤣

Εγώ δεν κάνω τέστ! Όσες φορές έχω κάνει κ βγαίνει αρνητικό με παίρνει από κάτω! Ενώ όταν έρχεται περίοδος είναι αλλιώς!! Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου 👏👏 μακάρι να έρθει σύντομα αυτή η στιγμή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tonakiv είπε:

Εγώ δεν κάνω τέστ! Όσες φορές έχω κάνει κ βγαίνει αρνητικό με παίρνει από κάτω! Ενώ όταν έρχεται περίοδος είναι αλλιώς!! Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου 👏👏 μακάρι να έρθει σύντομα αυτή η στιγμή!!

Ααα χαλάς την συνταγή! Εμείς εδώ έχουμε δώδει περιουσία στα τεστ!!!! Λίγο αν ρίξεις μια ματια παραπάνω θα δεις ότι κι εμείς το ίδιο σκεφτόμασταν!!! Να χαλαρώσεις! Ακούγεται κλισέ αλλά είναι η αλήθεια!!!  Είμαστε και οι δυο ζωντανα παραδειγματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα προσπαθήσω να ακούσω τη συμβουλή σας ❤️❤️❤️ πραγματικά αυτό που έγραφαν άλλα κορίτσια, ότι μέσω του φόρουμ αυτό παίρνουμε κουράγιο, έχουν τόσο πολύ δίκιο!! Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου και ειλικρινά σας εύχομαι τα καλύτερα!!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/1/2021 at 5:23 ΜΜ, ο/η mktsr είπε:

Χαχαχαχαα σε καταλαβαίνω απολύτως! Κι εγώ σε αναστολή είμαι από τον Μάρτιο! Αλλα έχει δίκαιο η Σοφούλα! Όπως κι εκείνη λετσι κι ργώ νομίζοντας ότι έχασα την ωορρηξία αυτό τον μήνα χαλάρωσα μιας και δεν έδινα ελπίδες και τσουπ! Μόλις έμαθα ότι η σημερινή χοριακή τριπλασιάστηκε από την 1η και έχουμε χαρές!! @Sofoula28 από 76 πήγαμε 211. Την Δευτερα θα ξανακάνω και τρίτη χοριακή.

Κοριτσιιιιιιιι τι κανεις τι νεα??????? Πως παει το σπορακι σου?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Κοριτσιιιιιιιι τι κανεις τι νεα??????? Πως παει το σπορακι σου?????

Κορίτσια η χοριακή πόσες μερες μετα την επαφη μπορεί να δειξει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Κοριτσιιιιιιιι τι κανεις τι νεα??????? Πως παει το σπορακι σου?????

Πολύ καλά είμαι!!! 😁😁 Ξέρεις ακόμα προσπαθούμε να το συνειδητοποιήσουμε!!! Το σποράκι καλά πρέπει να είναι!!! Κάναμε 3η και τελευταία χοριακή προχθές και από 211 πήγε 1.275!!! Άρα πάμε καλά! Τέλος της επόμενης εβδομάδας θα πάμε και για τον 1ο υπέρηχο μπας και μάθουμε και πόσων εβδομάδω είμαι! Μόνοι μας υπολογίζουμε από την χοριακή ότι είμαι στην 5η. Οι πόνοι περιόδου που είχα και το έντονο πρήξιμο πέρασαν.. και μες την μέρα απλά μου θυμίζει ότι είναι εδώ με μικρές ενοχλησούλες!!! Εσύ πως τα πας;;; Ακούσατε καρδούλα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η varvi είπε:

Κορίτσια η χοριακή πόσες μερες μετα την επαφη μπορεί να δειξει? 

Κορίτσι μου η χοριακή ξεκινάει να δείχνει περίπου 1 εβδομάδα μετά την σύλληψη. Η επαφή μπορεί έχει να γίνει ακόμα και 3-4 μέρες πριν την σύλληψη! Οπότε καλύτερα να αφήσεις τουλάχιστον 2 εβδομάδες για να δείξει σίγουρα! Όπως φαντάζεσαι έχουμε διαβάσει τα πάντα αυτό το διάστημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mktsr είπε:

Πολύ καλά είμαι!!! 😁😁 Ξέρεις ακόμα προσπαθούμε να το συνειδητοποιήσουμε!!! Το σποράκι καλά πρέπει να είναι!!! Κάναμε 3η και τελευταία χοριακή προχθές και από 211 πήγε 1.275!!! Άρα πάμε καλά! Τέλος της επόμενης εβδομάδας θα πάμε και για τον 1ο υπέρηχο μπας και μάθουμε και πόσων εβδομάδω είμαι! Μόνοι μας υπολογίζουμε από την χοριακή ότι είμαι στην 5η. Οι πόνοι περιόδου που είχα και το έντονο πρήξιμο πέρασαν.. και μες την μέρα απλά μου θυμίζει ότι είναι εδώ με μικρές ενοχλησούλες!!! Εσύ πως τα πας;;; Ακούσατε καρδούλα;;;

Εμενα ξεκινησαν εντονα και δυναμικα οι ανακατωσουρες ειμαι παρα πολυ χαλια ! Μου εδωσε ενα σιροπι ο γιατρος και περιμενω να δω αποτελεσμα 😂 ακουσαμε καρδουλα ναιιιι το ειδαμε κιολας μεγαλωνει απιστευτα γρηγορα!!! Ουτε εμεις το πιστευουμε ακόμα 💞 τελεια η χοριακη σου!!!!!! Να πας επιτελους να το δεις να παθεις πλακα 💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mktsr είπε:

Κορίτσι μου η χοριακή ξεκινάει να δείχνει περίπου 1 εβδομάδα μετά την σύλληψη. Η επαφή μπορεί έχει να γίνει ακόμα και 3-4 μέρες πριν την σύλληψη! Οπότε καλύτερα να αφήσεις τουλάχιστον 2 εβδομάδες για να δείξει σίγουρα! Όπως φαντάζεσαι έχουμε διαβάσει τα πάντα αυτό το διάστημα!

Ουφ μα πόσο υπομονή πια. Δεν περνάνε με τίποτα  αυτές οι μέρες της αναμονής. Χχαχαχ. Περιμένω κανονικά σε μια εβδομάδα περίοδο. Οπότε θα περιμένω α λίγο ακόμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα! είμαι καινούρια εδώ. 

Εμείς προσπαθούμε γύρω στους έξι μήνες και κάθε φορά στεναχωριέμαι μέχρι που αποφάσισα να σταματήσω και τεστ ωορρηξίας και εγκυμοσύνης εως ότου να έρθει η καθυστέρηση. 

Δυστυχώς πάσχω από το προεμμηνορροϊκό σύνδρομο που κάθε μήνα μου προκαλεί ζαλάδες, αναγούλες και εξάντληση. Καταλαβαίνετε τι ψυχολογικό βάσανο..

Τώρα είναι η πρώτη φορά που έχω πολύ λίγα από τα συμπτώματα του συνδρόμου και φανταστείτε οτι χαίρομαι μήπως συμβαίνει κάτι διαφορετικό. Είναι ή δεν είναι να μπερδεύομαι?  Έχω πολύ λίγη ενόχληση περιόδου, δυσκοιλιότητα και αισθάνομαι συνέχεια σα να μου έχει έρθει περίοδος. Υπάρχει κάποια κοπέλα που να έμεινε έγκυος και να είχε αντίστοιχα συμπτώματα? 

Για το πρήξιμο και το στήθος δεν τα πιάνω καν, είναι μόνιμα σε κάθε περίοδο. Αναμένω αύριο και έχω να πώ οτι όλα αυτά που μας συμβαίνουν ακόμα και αν στεναχωριόμαστε, είναι μια καλή ευκαιρία να μάθουμε το σώμα μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η BananaConsuela είπε:

Καλησπέρα και από μένα! είμαι καινούρια εδώ. 

Εμείς προσπαθούμε γύρω στους έξι μήνες και κάθε φορά στεναχωριέμαι μέχρι που αποφάσισα να σταματήσω και τεστ ωορρηξίας και εγκυμοσύνης εως ότου να έρθει η καθυστέρηση. 

Δυστυχώς πάσχω από το προεμμηνορροϊκό σύνδρομο που κάθε μήνα μου προκαλεί ζαλάδες, αναγούλες και εξάντληση. Καταλαβαίνετε τι ψυχολογικό βάσανο..

Τώρα είναι η πρώτη φορά που έχω πολύ λίγα από τα συμπτώματα του συνδρόμου και φανταστείτε οτι χαίρομαι μήπως συμβαίνει κάτι διαφορετικό. Είναι ή δεν είναι να μπερδεύομαι?  Έχω πολύ λίγη ενόχληση περιόδου, δυσκοιλιότητα και αισθάνομαι συνέχεια σα να μου έχει έρθει περίοδος. Υπάρχει κάποια κοπέλα που να έμεινε έγκυος και να είχε αντίστοιχα συμπτώματα? 

Για το πρήξιμο και το στήθος δεν τα πιάνω καν, είναι μόνιμα σε κάθε περίοδο. Αναμένω αύριο και έχω να πώ οτι όλα αυτά που μας συμβαίνουν ακόμα και αν στεναχωριόμαστε, είναι μια καλή ευκαιρία να μάθουμε το σώμα μας. 

Καλησπερα κοριτσι!!! Μπραβο σου που το αντιμετωπιζεις ετσι ειναι πολυ υγιής τροπος σκεψης!!! Εγω προσωπικα οσο προσπαθουσαμε και δεν τα καταφερναμε ειχα πριν μου ερθει ακριβως τα ιδια συμπτωματα που ειχα και το μήνα που τελικα τα καταφεραμε !!! (Και εγω εχω προεμμηνοροικο συνδρομο σε μικροτερο βαθμο βεβαια απ οτι Εσύ) Το μονο διαφορετικο που παρατηρησα (αφου εμαθα οτι ειμαι εγκυος και το σκεφτομουν) ειναι οτι αυτη τη φορα ετυχε 5 μερες μετα την ωορρηξία να εχω πονο στις θηλες για 2 μερες περιπου  ενω δε μου χε ξανατυχει! Μπορει να ειναι και τυχαιο φυσικα , απλα ειναι η μονη διαφορα πραγματικα !!! Θεωρώ απο τη δικη μου εμπειρια πως τα συμπτωματα ειναι ισως ο χειροτερος "μπουσουλας" στην προσπάθεια απόκτησης παιδιου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Καλησπερα κοριτσι!!! Μπραβο σου που το αντιμετωπιζεις ετσι ειναι πολυ υγιής τροπος σκεψης!!! Εγω προσωπικα οσο προσπαθουσαμε και δεν τα καταφερναμε ειχα πριν μου ερθει ακριβως τα ιδια συμπτωματα που ειχα και το μήνα που τελικα τα καταφεραμε !!! (Και εγω εχω προεμμηνοροικο συνδρομο σε μικροτερο βαθμο βεβαια απ οτι Εσύ) Το μονο διαφορετικο που παρατηρησα (αφου εμαθα οτι ειμαι εγκυος και το σκεφτομουν) ειναι οτι αυτη τη φορα ετυχε 5 μερες μετα την ωορρηξία να εχω πονο στις θηλες για 2 μερες περιπου  ενω δε μου χε ξανατυχει! Μπορει να ειναι και τυχαιο φυσικα , απλα ειναι η μονη διαφορα πραγματικα !!! Θεωρώ απο τη δικη μου εμπειρια πως τα συμπτωματα ειναι ισως ο χειροτερος "μπουσουλας" στην προσπάθεια απόκτησης παιδιου!!!

Ευχαριστώ πολύ!!! εύχομαι οτι καλύτερο και μια ήρεμη εγκυμοσύνη!!! ξέρω οτι κάθε γυναίκα είναι διαφορετική, αλλά αυτή τη φορά μου συμβαίνει και αυτό με τις θηλές. Θα δείξει.. δεν μπορώ να περιμένω, έχω αγωνία.

πάντως αισθάνομαι οτι βρήκα ένα τρόπο να μοιράζομαι τις σκέψεις μου και είναι ανακουφιστικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofoula28 πως είσαι;;; εγώ δεν έχω καθόλου αδιαθεσίες! Έχει φουσκώσει ελάχιστα και η κοιλίτσα. Και περιμένω την Παρασκευή πως και πως για τον υπέρηχο! Κάπου εδώ θα πάω λίγο πίσω στην κουβέντα μας και θα σου πω ότι τα τεστ ωορρηξίας παραπιάνουν την εγκυμοσύνη! Προχθές λέω αφού τα έχω ας κάνω ένα να μας λυθεί και η απορία!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η mktsr είπε:

@Sofoula28 πως είσαι;;; εγώ δεν έχω καθόλου αδιαθεσίες! Έχει φουσκώσει ελάχιστα και η κοιλίτσα. Και περιμένω την Παρασκευή πως και πως για τον υπέρηχο! Κάπου εδώ θα πάω λίγο πίσω στην κουβέντα μας και θα σου πω ότι τα τεστ ωορρηξίας παραπιάνουν την εγκυμοσύνη! Προχθές λέω αφού τα έχω ας κάνω ένα να μας λυθεί και η απορία!!! 

Καλημερααα!!!! Καλα ειμαι κοριτσι δυστυχώς εχω ακομα λίγο καφε οποτε ειμαι ξαπλα με utrogestan προληπτικα αν και ο γιατροςμου λεει πως ειναι απλα απο κούραση! Ασε το πριξιμο της κοιλιας δεν θελω να το συζητησω ειμαι σαν 6 μηνων! Και σιγουρα δεν ειναι το μπεμπεεε ειναι ππλυ νωρις γιαυτο ακομα 😂😂😂 εσυ ποιο τεστ εχεις ??? Εγω που εχω το ψηφιακο της clearblue ηταν αρνητικο οταν ειχα κάνει! Αυτο που εχω ακουσει είναι οτι αυτα τα στικ μπερδευουν την lh με την ορμονη της εγκυμοσυνης επειδη ειναι και οι δυο γλυκοπρωτεινες (κατι τετοιο τελος πάντων) ! Τα ψηφιακα λογικα ειναι πιο συγκεκριμενα ως προς την ανιχνευση της ορμονης και πιο "καλα" γιαυτο ισως ειναι και πιο ακριβα και γιαυτο μαλλον δεν την ανιχνευουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofoula28 είπε:

Καλημερααα!!!! Καλα ειμαι κοριτσι δυστυχώς εχω ακομα λίγο καφε οποτε ειμαι ξαπλα με utrogestan προληπτικα αν και ο γιατροςμου λεει πως ειναι απλα απο κούραση! Ασε το πριξιμο της κοιλιας δεν θελω να το συζητησω ειμαι σαν 6 μηνων! Και σιγουρα δεν ειναι το μπεμπεεε ειναι ππλυ νωρις γιαυτο ακομα 😂😂😂 εσυ ποιο τεστ εχεις ??? Εγω που εχω το ψηφιακο της clearblue ηταν αρνητικο οταν ειχα κάνει! Αυτο που εχω ακουσει είναι οτι αυτα τα στικ μπερδευουν την lh με την ορμονη της εγκυμοσυνης επειδη ειναι και οι δυο γλυκοπρωτεινες (κατι τετοιο τελος πάντων) ! Τα ψηφιακα λογικα ειναι πιο συγκεκριμενα ως προς την ανιχνευση της ορμονης και πιο "καλα" γιαυτο ισως ειναι και πιο ακριβα και γιαυτο μαλλον δεν την ανιχνευουν!

Καλημέρα!!!! Έχω τα  hometest τα sticks.  Μπορεί όντως να ισχύει αυτό γιατί βγήκε θετικότατο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η mktsr είπε:

Καλημέρα!!!! Έχω τα  hometest τα sticks.  Μπορεί όντως να ισχύει αυτό γιατί βγήκε θετικότατο!!!!

Μαλλον ναι!!!! Τι να πω θα ξαναδοκιμασω εγω με το ψηφιακο να δω 😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/1/2021 at 9:53 ΠΜ, ο/η Sofoula28 είπε:

Μαλλον ναι!!!! Τι να πω θα ξαναδοκιμασω εγω με το ψηφιακο να δω 😂😂 

Γειά σου @Sofoula28 !!! Εχθές κάναμε τον υπέρηχο! Το σουσαμάκι είναι 6 χιλιοστά και ακούσαμε καρδούλα!!! 🥰🥰🥰🥰 έχουμε τρελλαθεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η mktsr είπε:

Γειά σου @Sofoula28 !!! Εχθές κάναμε τον υπέρηχο! Το σουσαμάκι είναι 6 χιλιοστά και ακούσαμε καρδούλα!!! 🥰🥰🥰🥰 έχουμε τρελλαθεί!

Αχ μπραβο γλυκουλα μουυυυ!!!!! Ποσο εισαι τελικα ??????? Εμας δεν περναν οι μερες για τον επομενο υπερηχοοοοο 😢😢😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...