Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 25 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ναι απάντησα σε σένα για τον τράχηλο και μετα βαριόμουν να κάνω παράθεση και το αλλο μνμ πάρα πάνω και τα ειπα ολα μαζι 😂😂😂

Αα εντάξει.. 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 11 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Αχ ας μου τα εξηγήσει κάποια 😂😂 γιατί στο σαιτ με τα καρότσια το λένε πορτ μπεμπε 

Το πορτ μπεμπέ είμαι η καλαθουνα το αυγό είναι το κάθισμα αυτοκινήτου εκεί λέει πρέπει να μένει μέχρι 45 λεπτά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Τώρα που λέτε όλα αυτά με τα σόγια επισκέψεις κλπ... Εσεις νιώθετε άβολα όταν έρχονται και σας πιάνουν την κοιλιά και μιλάνε;; εγώ πάρα πολύ πάντως.. 

Αχ υπερβολικά πολύ κι εγώ... Ή αυτό που ρωτάνε μπορώ να χαϊδέψω λίγο την κοιλίτσα; 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Εσείς κορίτσια π κάνατε την β επιπέδου πόσο ήταν ο τράχηλος? Σας τον μέτρησαν κολπικά?

Στη β' επιπέδου δεν θυμάμαι ακριβώς πόσο ήταν αλλά λίγο μετά που χρειάστηκε να ξαναπάω στο ενδιάμεσο γιατί είχα τραβηγματα χαμηλα μπροστά αλλά και στη μέση (δεν είχα πάρει ακόμα μαγνήσιο τότε), μου τον μέτρησε και το έβγαζε 5 εκ.! Και θυμάμαι μου είπε α εντάξει από πρόωρο τοκετό δεν έχουμε να φοβόμαστε με τίποτα😂 Α και στην β' επιπέδου μου το είχε μετρήσει μόνο από την κοιλίτσα! Μην αγχώνεσαι, όλα καλά θα είναι 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Νίναα είπε:

Αχ υπερβολικά πολύ κι εγώ... Ή αυτό που ρωτάνε μπορώ να χαϊδέψω λίγο την κοιλίτσα; 🙄

Όχι, κρίμα (θέλω τόσο να το πω) 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια αύριο μπαίνω στην 31η εβδομάδα και την μπέμπα μου την αισθάνομαι πάντα πολύ χαμηλά! Δλδ μέχρι τώρα αισθάνθηκα μόνο 1 μέρα κάτι να με χτυπάει πάνω από τον αφαλό!! Εχω ακούσει ότι κάποιες τρώνε και κλωτσιές στα πλευρά κλπ. Εμένα όλα πάντα πολύ χαμηλά... Ως ένα σημείο ήξερα ότι η μπέμπα είναι οριζόντια(!!) κάτω από τον αφαλό μου. Στο ραντεβού όμως το τελευταίο που είχα αποκλειστικά με την μαία μου είπε ότι έχει γυρίσει με το κεφαλάκι προς τα κάτω. 

Ρωτω λοιπόν εγώ...δεν θα έπρεπε τις κλωτσιές της να τις νιώθω ψηλά?🤔 Με το κεφάλι με χτυπάει?? 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Όχι, κρίμα (θέλω τόσο να το πω) 😝

Μόνο εγώ απαντώ έτσι ξεδιάντροπα; 🤔

 

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Νίναα είπε:

Ρε κορίτσια αύριο μπαίνω στην 31η εβδομάδα και την μπέμπα μου την αισθάνομαι πάντα πολύ χαμηλά! Δλδ μέχρι τώρα αισθάνθηκα μόνο 1 μέρα κάτι να με χτυπάει πάνω από τον αφαλό!! Εχω ακούσει ότι κάποιες τρώνε και κλωτσιές στα πλευρά κλπ. Εμένα όλα πάντα πολύ χαμηλά... Ως ένα σημείο ήξερα ότι η μπέμπα είναι οριζόντια(!!) κάτω από τον αφαλό μου. Στο ραντεβού όμως το τελευταίο που είχα αποκλειστικά με την μαία μου είπε ότι έχει γυρίσει με το κεφαλάκι προς τα κάτω. 

Ρωτω λοιπόν εγώ...δεν θα έπρεπε τις κλωτσιές της να τις νιώθω ψηλά?🤔 Με το κεφάλι με χτυπάει?? 😂

Οι κινήσεις που αισθάνεσαι δεν είναι απαραίτητα κλωτσιές. Μπορεί να σηκώνει τα χεράκια της στο κεφαλάκι και να τεντώνεται/τινάζεται 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!! Ελπίζω να πάω την Δευτέρα και να μην χρειάζεται τίποτα!!! 

Όλα καλά είναι κ θα είναι! Αλλιώς θα στο έλεγαν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Νίναα είπε:

Ρε κορίτσια αύριο μπαίνω στην 31η εβδομάδα και την μπέμπα μου την αισθάνομαι πάντα πολύ χαμηλά! Δλδ μέχρι τώρα αισθάνθηκα μόνο 1 μέρα κάτι να με χτυπάει πάνω από τον αφαλό!! Εχω ακούσει ότι κάποιες τρώνε και κλωτσιές στα πλευρά κλπ. Εμένα όλα πάντα πολύ χαμηλά... Ως ένα σημείο ήξερα ότι η μπέμπα είναι οριζόντια(!!) κάτω από τον αφαλό μου. Στο ραντεβού όμως το τελευταίο που είχα αποκλειστικά με την μαία μου είπε ότι έχει γυρίσει με το κεφαλάκι προς τα κάτω. 

Ρωτω λοιπόν εγώ...δεν θα έπρεπε τις κλωτσιές της να τις νιώθω ψηλά?🤔 Με το κεφάλι με χτυπάει?? 😂

Κεφάλι κ χερια ισως.. Τωρα μεγαλωνουν κ δε θα νιώθεις κινησεις που ένιωθες.... Μην αγχωνεσαι... 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Μαρικαλλη είπε:

Το πορτ μπεμπέ είμαι η καλαθουνα το αυγό είναι το κάθισμα αυτοκινήτου εκεί λέει πρέπει να μένει μέχρι 45 λεπτά

Ευχαριστώ 😅 ρωτησα και την μαια για το κάθισμα αυτοκινητου και μου είπε να μην μενουν για πολυ ωρα μεχρι το 2ο μηνο γιατί δεν βοηθάει στην σπονδυλική στηλη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα και σε σένα!!! Μια χαρά, εσύ;

Μια χαρα και γω χαζευω αυτα που προς το παρον εχω πει οτι θα αγοράσω.. Απλα τα χαζευω γιατι να τα παραγγείλω δυσκολο δεν εχω που να τα βαλω😂😂😂 νιώθω λιγο φουσκωμενη σήμερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Καλημέρα κι από μένα, τα ίδια, εσύ;

Και εγω δεν εχει γινει τίποτα καινούριο 😅 την μικρη ακομη να την νιωσω και ισως να ειναι το μονο νεο τα υπόλοιπα τα ιδια😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσες έχετε μαια ρωτηστε την για τα μαθήματα εμενα τελικα κανει και ειναι μεσα στην τιμη και μάλιστα επιλεγει να τα κανει διαδικτυακα λογω κοβιντ αλλα και λογω αποστάσεως για να μην μας ταλαιπωρεί γιατί τα κανει προς το τέλος! @PanBτελικα με το σεμινάριο που λεγαμε για την φροντίδα νεογνών παει με προτεραιότητα.. Δεν κατάφερα την Τρίτη να κανω αλλα με πηραν για αυτην την Τρίτη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

Μια χαρα και γω χαζευω αυτα που προς το παρον εχω πει οτι θα αγοράσω.. Απλα τα χαζευω γιατι να τα παραγγείλω δυσκολο δεν εχω που να τα βαλω😂😂😂 νιώθω λιγο φουσκωμενη σήμερα 

Εγώ με κάποιες αγορές που έκανα ησύχασα λίγο τελικά. Εμάς το σπίτι μας είναι αρκετά μικρό, γύρω στα 55 τμ, ευτυχώς με ένα δεύτερο πολύ μικρό υπνοδωμάτιο και ήδη δεν χωράμε δύο ενήλικες. Έχουμε ένα μήνα που προσπαθούμε να κάνουμε χώρο για τη μικρή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Μια χαρα και γω χαζευω αυτα που προς το παρον εχω πει οτι θα αγοράσω.. Απλα τα χαζευω γιατι να τα παραγγείλω δυσκολο δεν εχω που να τα βαλω😂😂😂 νιώθω λιγο φουσκωμενη σήμερα 

Εγώ τα βράδια νιώθω φουσκωμένη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Εγώ με κάποιες αγορές που έκανα ησύχασα λίγο τελικά. Εμάς το σπίτι μας είναι αρκετά μικρό, γύρω στα 55 τμ, ευτυχώς με ένα δεύτερο πολύ μικρό υπνοδωμάτιο και ήδη δεν χωράμε δύο ενήλικες. Έχουμε ένα μήνα που προσπαθούμε να κάνουμε χώρο για τη μικρή..

Κι εμείς το ίδιο, 55 τμ σπίτι αλλά με ένα υπνοδωμάτιο... σε καταλαβαίνω απόλυτα...Ήταν ευκαιρία όμως να ξεφορτωθώ πράγματα που τα λυπόμουν να τα δώσω αλλά τώρα με το μωρό δεν είχα κι άλλη επιλογή, έπρεπε να κάνω χώρο... όπως και στη ντουλάπα... φύγανε πολλά ρούχα που δεν τα φόραγα ποτε 🤣 Ψάχνουμε για σπίτι γενικά αλλά δεν βρίσκουμε κάποιο καλό και σε σχετικά καλή τιμή στην περιοχή μας...είναι όλα φαρμακείο για κάποιο λόγο, λες και είμαστε Λονδίνο κι όχι Αθηνα 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Τί να πρωτοσχολιασω, δεν ξέρω! Ό,τι θυμάμαι! 😂 

Κολπικα δε με έχει εξετάσει ποτέ η γιατρός για τον τράχηλο κ είναι σταθερά στα 3 εκ. από την αρχή. Αν υπήρχε κάποια υπόνοια θα το εξέταζε περαιτέρω, μην ανησυχείτε καθόλου. 

Πράγματα έχω αρχίσει κι εγώ να χαζοψωνιζω, περιφερειακά κ προίκα κυρίως. Σήμερα έχουμε ραντεβού για κάθισμα κ καρότσι κ ο Θεός μαζί μας! Ο άντρας μου δεν έχει κοιτάξει τιποτα κ έχω αρχίσει να φορτώνω...😡

Με λίκνο κούνια κλπ έχω μπερδευτεί τελείως. Σε ένα μαγαζί μου είπαν ότι το λίκνο είναι επικίνδυνο μετά από 3 το πολύ 4 μήνες κ αυτό δε μας βολεύει καθόλου γτ θα φτιάξουμε δωμάτιο παιδικό μετά το 6μηνο κ χώρο για κούνια στο δωμάτιο μας δεν έχουμε...Έχει καμία σχετική εμπειρία??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Εγώ με κάποιες αγορές που έκανα ησύχασα λίγο τελικά. Εμάς το σπίτι μας είναι αρκετά μικρό, γύρω στα 55 τμ, ευτυχώς με ένα δεύτερο πολύ μικρό υπνοδωμάτιο και ήδη δεν χωράμε δύο ενήλικες. Έχουμε ένα μήνα που προσπαθούμε να κάνουμε χώρο για τη μικρή..

Και εμεις ετσι.. Εμας ειναι μεγάλη η κουζίνα κ το σαλόνι και το υπνοδωμάτιο είναι μικρο και το ιδιο προσπαθουμε να φτιαξουμε το σπιτι να κανουμε χωρο για να δούμε που θα βάλουμε την κουνια για αρχη 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...