Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Ωραία όλα καλά! Εμένα το είχε πετύχει το φύλο από την αυχενική ακόμα που είχε πει μάλλον κοριτσάκι! Είναι πολύ ωραία να το βλέπεις να κουνιέται στον υπέρηχο 🥰

Και εμένα μου ειπε οτι του φαίνεται ότι είναι κοριτσάκι! Ναι είναι πολύ ωραία!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Και εμένα μου ειπε οτι του φαίνεται ότι είναι κοριτσάκι! Ναι είναι πολύ ωραία!! 

Ωραία...μπορείς να ηρεμήσεις τώρα!! Εμένα το πρώτο δε φαινόταν γιατί συνέχεια έκανε νούμερα και κρυβόταν...στον 5ο έμαθα ότι έχω κορίτσι!! Σ' αυτό από την αυχενική μου έλεγαν για κορίτσι και όντως κορίτσι είναι πάλι 🥰🥰🥰 βέβαια ο γιατρός μου το επιβεβαίωσε στον 5ο γιατί μου είπε ότι τα κορίτσια αλλάζουν 😂😂 με το καλό ότι κ αν είναι...να είναι γερά και τελειομηνα 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια. Χθες πήγαμε γιατρό. Όλα καλά. 18+6 ήμουν χθες. 320 γραμμάρια η μπέμπα. Το επόμενο ραντεβού σε 3 εβδομάδες για β επιπέδου ❤️❤️ επίσης ήδη πιπιλιζε πολύ καλά.. Δε το περίμενε ο γιατρός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Εγώ πλέον διανύω τη 15 εβδομάδα. Κάναμε και την αυχενική ,όλα καλά! Η γιατρός μας είπε για αγοράκι! 

Εχθές έκανα ένα ραντεβού με αιματολογο που βρήκα από συστάσεις. Μακάρι να το είχα κάνει νωρίτερα. Στην εγκυμοσύνη και στον θηλασμό μαζί με όλα πρέπει να ελέγχουμε και άλλες τιμές όπως βιταμίνη β12 και d3 . Δυστυχώς πολλοί γυναικολόγοι δεν ασχολούνται με αυτές τις τιμές. Είχα θεματακι, οι τιμές μου δεν ήταν καλές αλλά το ήξερα για αυτό ψαχτηκα... Έμεινα πολύ ικανοποιημένη με το ραντεβού (τηλεφωνικό από δική μου επιλογή)! Η γιατρός πολύ κατατοπιστική και αναλυτική,μου εξηγούσε τα πάντα.. Μακάρι να το είχα κάνει νωρίτερα. Γιατί το λέω αυτό; Για να δει η κάθε μία αν πιστεύει ότι χρειάζεται να ψάχτει παραπάνω ή όχι...  

Ελπίζω όλες να είστε καλά!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Ωραία...μπορείς να ηρεμήσεις τώρα!! Εμένα το πρώτο δε φαινόταν γιατί συνέχεια έκανε νούμερα και κρυβόταν...στον 5ο έμαθα ότι έχω κορίτσι!! Σ' αυτό από την αυχενική μου έλεγαν για κορίτσι και όντως κορίτσι είναι πάλι 🥰🥰🥰 βέβαια ο γιατρός μου το επιβεβαίωσε στον 5ο γιατί μου είπε ότι τα κορίτσια αλλάζουν 😂😂 με το καλό ότι κ αν είναι...να είναι γερά και τελειομηνα 🙏🙏

Ναι η αλήθεια είναι ότι μέχρι το 5ο δεν μπορείς να είσαι σίγουρη 100%.

Ενω λεω οτι το 60% είναι αρκετά μεγάλη πιθανότητα ειδα προ ολίγου οτι μια blogger ειχε πιθανότητα 65% κορίτσι και τελικά της βγηκε αγορι. 

Μακαρι να είναι γερα και οτι και αν είναι δεν έχει σημασία γιατί είναι δικα μας! Ευλογία μεγάλη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας κορίτσια. Χθες πήγαμε γιατρό. Όλα καλά. 18+6 ήμουν χθες. 320 γραμμάρια η μπέμπα. Το επόμενο ραντεβού σε 3 εβδομάδες για β επιπέδου ❤️❤️ επίσης ήδη πιπιλιζε πολύ καλά.. Δε το περίμενε ο γιατρός. 

Αχ ψυχουλα!! Τι γλυκό! Με το καλο κοπέλα μου το ζουζούνι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Κοριτσια μολις έφυγα από τον ιατρό ειχα παει για την αυχενική διαφάνεια. Σε καθε υπέρηχο χαίρομαι ακομη περισσότερο. Ολα ειναι μια χαρα και μου ειπε οτι εχω ΠΗΤ 24/8 με βαση το CRL. Κατα 60% κορίτσι! Δεν το περίμενα η αλήθεια είναι! Ειχα την αίσθηση ότι λογω των συμπτωμάτων που ειχα θα ήταν αγορι αλλα τελικα δεν μπορεις να ξέρεις! Τυχερα να είναι ολα τα μωρακια και ας εχουν οτι φυλο θελουν! Υπερκινητικο είναι από ότι είδα και με κλωτσησε 🤣Εσεις στην δικη σας αυχενική πως ηταν τα πράγματα; ειχα δει σε μια κοπέλα οτι της ειχαν πει για 95% για το φυλο πιθανότητα. Λογικά είναι και η στάση του μωρου, ήταν ντροπαλο σε μας και καθοταν πλαγια. Τα ιδια και εγω εκανα απο οτι μου λεει η μητέρα μου. 

Με το καλο κορίτσι μου!! 

Στο 1ο μου 10 μέρες πριν την αυχενική είδε φύλο η γιατρός βοήθησε βέβαια κ η στάση του. Αγόρι είδε, αγόρι είχα. Σε αυτό τώρα στην αυχενική ο εμβρυολογος είδε σίγουρα κορίτσι, εγώ βέβαια ήμουν επιφυλακτική σκέψου τον περασμένο μήνα δεν μου το είπε ο γιατρός με σιγουριά. Τελικά κορίτσι έχω έκανα κ την β επιπέδου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Γεια σας κορίτσια! Εγώ πλέον διανύω τη 15 εβδομάδα. Κάναμε και την αυχενική ,όλα καλά! Η γιατρός μας είπε για αγοράκι! 

Εχθές έκανα ένα ραντεβού με αιματολογο που βρήκα από συστάσεις. Μακάρι να το είχα κάνει νωρίτερα. Στην εγκυμοσύνη και στον θηλασμό μαζί με όλα πρέπει να ελέγχουμε και άλλες τιμές όπως βιταμίνη β12 και d3 . Δυστυχώς πολλοί γυναικολόγοι δεν ασχολούνται με αυτές τις τιμές. Είχα θεματακι, οι τιμές μου δεν ήταν καλές αλλά το ήξερα για αυτό ψαχτηκα... Έμεινα πολύ ικανοποιημένη με το ραντεβού (τηλεφωνικό από δική μου επιλογή)! Η γιατρός πολύ κατατοπιστική και αναλυτική,μου εξηγούσε τα πάντα.. Μακάρι να το είχα κάνει νωρίτερα. Γιατί το λέω αυτό; Για να δει η κάθε μία αν πιστεύει ότι χρειάζεται να ψάχτει παραπάνω ή όχι...  

Ελπίζω όλες να είστε καλά!

 

Ούτως η αλλιωσ σχεδόν όλοι οι άνθρωποι έχουν χαμηλές αυτές τις 2 βιταμίνες.. Με τον θηλασμο ανεβαίνουν στα ύψη... Εγώ δε τα ελέγχω τώρα στη εγκυμοσύνη... Μετά... Η κάθε χρόνο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ούτως η αλλιωσ σχεδόν όλοι οι άνθρωποι έχουν χαμηλές αυτές τις 2 βιταμίνες.. Με τον θηλασμο ανεβαίνουν στα ύψη... Εγώ δε τα ελέγχω τώρα στη εγκυμοσύνη... Μετά... Η κάθε χρόνο... 

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο με τον θηλασμό. Δεν ανεβαίνουν οι βιταμίνες αυτές με τον θηλασμό,αλλα μόνο με συμπληρώματα. Κ η ντε ανέβαινει συγκεκριμένους μηνες με τον ήλιο σε συγκεκριμένες ώρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλες καλημέρα, οπως ειχα ξανά ανάφερειε σε αλλά μηνυματάκια πιο πάνω, έχω ένα αγοράκι 11 μηνών και τώρα αναμένουμε με την Βοήθεια του Θεού και της Παναγίας μας μια γλυκούλα κορούλα η οποία φάνηκε πως θα είναι εξαρχής γιατί δεν είχε τίποτα ενδιάμεσα των ποδιων της 🤣🤣🤣 σήμερα είμαι 17 εβδομάδων (μπήκα σήμερα στην 5ο μήνα? Διότι πάντα με μπερδευαν 🤣🤣) ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η irinula91 είπε:

Κοπέλες καλημέρα, οπως ειχα ξανά ανάφερειε σε αλλά μηνυματάκια πιο πάνω, έχω ένα αγοράκι 11 μηνών και τώρα αναμένουμε με την Βοήθεια του Θεού και της Παναγίας μας μια γλυκούλα κορούλα η οποία φάνηκε πως θα είναι εξαρχής γιατί δεν είχε τίποτα ενδιάμεσα των ποδιων της 🤣🤣🤣 σήμερα είμαι 17 εβδομάδων (μπήκα σήμερα στην 5ο μήνα? Διότι πάντα με μπερδευαν 🤣🤣) ευχαριστώ 

Καλημέρα κοπέλα μου! Να χαίρεσαι το αγοράκι σου κ καλώς να ορίσει το νέο μέλος! Η 17η βδομάδα μετράει στον 4ο. Ο 5ος περιλαμβάνει τις βδομάδες 18-21 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Liiida είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου! Να χαίρεσαι το αγοράκι σου κ καλώς να ορίσει το νέο μέλος! Η 17η βδομάδα μετράει στον 4ο. Ο 5ος περιλαμβάνει τις βδομάδες 18-21 😊

Ευχαριστώ πολύ.. Έχω έναν πίνακα ο οποίος γράφει από ποια εβδομάδα αλλάζει μήνας, αλλά γράφει 5ος μήνας 18η ξεκινά... Άρα τώρα που διανύω την 18η εβδομάδα μπήκα 5ο μήνα? Κατάλαβες τι εννοώ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η irinula91 είπε:

Ευχαριστώ πολύ.. Έχω έναν πίνακα ο οποίος γράφει από ποια εβδομάδα αλλάζει μήνας, αλλά γράφει 5ος μήνας 18η ξεκινά... Άρα τώρα που διανύω την 18η εβδομάδα μπήκα 5ο μήνα? Κατάλαβες τι εννοώ? 

Νόμιζα ότι διανυεις την 17η, συγγνώμη! Ναι, από 17+1 έχεις μπει στον 5ο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Liiida είπε:

Νόμιζα ότι διανυεις την 17η, συγγνώμη! Ναι, από 17+1 έχεις μπει στον 5ο!

Μάλλον το είπα κάπως λάθος? 🤣🤣🤣 Απο αύριο δηλαδή που θα είμαι 17+1 είμαι στον 5ο μήνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η irinula91 είπε:

Μάλλον το είπα κάπως λάθος? 🤣🤣🤣 Απο αύριο δηλαδή που θα είμαι 17+1 είμαι στον 5ο μήνα

Ακριβώς!! 😊 Κι εγώ αύριο θα είμαι 21+1 αρα μπαίνω 22η αρα στον 6ο (απίστευτο μου φαίνεται!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Ακριβώς!! 😊 Κι εγώ αύριο θα είμαι 21+1 αρα μπαίνω 22η αρα στον 6ο (απίστευτο μου φαίνεται!)

Αντε με το καλό :) το πρώτο σου είναι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Με το καλο κορίτσι μου!! 

Στο 1ο μου 10 μέρες πριν την αυχενική είδε φύλο η γιατρός βοήθησε βέβαια κ η στάση του. Αγόρι είδε, αγόρι είχα. Σε αυτό τώρα στην αυχενική ο εμβρυολογος είδε σίγουρα κορίτσι, εγώ βέβαια ήμουν επιφυλακτική σκέψου τον περασμένο μήνα δεν μου το είπε ο γιατρός με σιγουριά. Τελικά κορίτσι έχω έκανα κ την β επιπέδου. 

Εμένα θα με φαει η περιέργεια αν δεν καταφερει ο γιατρός να δει κατι στον υπέρηχο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η irinula91 είπε:

Χεχε αντε με το καλό :) και τι είναι εσάς? 

Κατά 99% τσούπρα, αλλά περιμένουμε τη Δευτέρα που έχω τη β' επιπέδου για να το "δέσουμε".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα 🌼🌼🌼🌼γεμίσαμε κούκλες 💞💞💞 τους μήνες εγώ τους μετράω όταν γεμίζω την εβδομάδα..πχ από 18+0 τον 6ο..δε ξέρω ποιο είναι το σωστό τελικά 🙄🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο με τον θηλασμό. Δεν ανεβαίνουν οι βιταμίνες αυτές με τον θηλασμό,αλλα μόνο με συμπληρώματα. Κ η ντε ανέβαινει συγκεκριμένους μηνες με τον ήλιο σε συγκεκριμένες ώρες. 

Ναι σε μένα απλά παρατήρησα ότι συνέβη αυτό. Χωρίς βιταμίνες να παίρνω. Και χειμώνας.... Αφού τις έκανα κ εντυπωσοαστηκα. Λέω μπράβο μου.!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα 🌼🌼🌼🌼γεμίσαμε κούκλες 💞💞💞 τους μήνες εγώ τους μετράω όταν γεμίζω την εβδομάδα..πχ από 18+0 τον 6ο..δε ξέρω ποιο είναι το σωστό τελικά 🙄🙄

Έχω ρωτήσει τη γιατρό κ μου είπε αυτό που σας είπα, ότι δλδ 21+1, μόλις δλδ μπω στην 22η βδομάδα, αρχίζει το κοντέρ να γράφει 6ος μήνας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κι ας είναι λίγο πρόωρο..ποια η γνώμη σας για τη συλλογή βλαστοκυττάρων?

Εγώ δεν είμαι πολύ υπέρ. Μου έχει πει ο γιατρός στη δουλειά ότι στην Ελλάδα ακόμα δεν έχουν μάθει ακόμα να τα χειριζονται σωστά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...