Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Κάλημερα κορίτσια!!! 

@Vivi_ παίζει ρόλο κ πότε ξεκίνησες να το νιώθεις. Αν είσαι στην αρχή θα σου έλεγα να μην ανησυχείς. Έκανες χθες την β; αν ναι άστο ξεκουραζεται! Τι έχεις αγόρι ή κορίτσι;

@Momtobe2021 εδώ μπορείς να γράφεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 37 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

 

Η βίβλος της εγκυμοσύνης, εκδοσεις Ψυχογιός. Τα λέει απλά κ κατανοητά οπότε μάλλον θα πάρω (αργότερα) κ το αντίστοιχο για την ανάπτυξη του παιδιού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Κάλημερα κορίτσια!!! 

@Vivi_ παίζει ρόλο κ πότε ξεκίνησες να το νιώθεις. Αν είσαι στην αρχή θα σου έλεγα να μην ανησυχείς. Έκανες χθες την β; αν ναι άστο ξεκουραζεται! Τι έχεις αγόρι ή κορίτσι;

@Momtobe2021 εδώ μπορείς να γράφεις. 

Την Παρασκευή την έκανα την β επιπέδου... μπέμπη εχουμε...είναι μια εβδομάδα περίπου τώρα που μπορώ επιτέλους να πω με σιγουριά ότι είναι το μωρό...

Απλά από χτες έως σήμερα τίποτα συνεχόμενο , τίποτα έντονο...

Παρασκευή βράδυ δηλαδή τον κατάλαβα έντονα..χτες και σήμερα τίποτα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vivi_ είπε:

Την Παρασκευή την έκανα την β επιπέδου... μπέμπη εχουμε...είναι μια εβδομάδα περίπου τώρα που μπορώ επιτέλους να πω με σιγουριά ότι είναι το μωρό...

Απλά από χτες έως σήμερα τίποτα συνεχόμενο , τίποτα έντονο...

Παρασκευή βράδυ δηλαδή τον κατάλαβα έντονα..χτες και σήμερα τίποτα.. 

Εγώ πιστεύω ότι δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι γιατί δεν το νιώθεις αρκετό καιρό. Μπορεί να τον νιώσεις μέχρι το βράδυ. Πάρε κ ενα τηλ τον γιατρό να μιλήσετε, ίσως σου πει να πας από εκεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η DIAMANTW είπε:

Εγώ 23η εβδομάδα σήμερα και από κοιλιά φουλ..απότομα πετάχτηκε..κ εγώ 19η λίγα πράγματα..

Είναι που δεν είμαι σίγουρη αν έχω νιώσει το μωρό, δεν έχω κ κοιλιά....Σαν να μην είμαι έγκυος νιώθω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Είναι που δεν είμαι σίγουρη αν έχω νιώσει το μωρό, δεν έχω κ κοιλιά....Σαν να μην είμαι έγκυος νιώθω!!

Κι εγώ πέρασα αυτή τη φάση.. σήμερα 21 βδομάδα. Μέχρι κάπου στη 19η ούτε κοιλιά ιδιαίτερα ούτε κίνηση στο μωρό, αναρωτιομουν αν είμαι έγκυος ακόμα ή κάτι έχει συμβεί. Νομίζω είναι φυσιολογικό. Τώρα ξαφνικά πετάχτηκε η κοιλιά και νιώθω και το παιδί πιο σίγουρα και κάπως ησυχάζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Κι εγώ πέρασα αυτή τη φάση.. σήμερα 21 βδομάδα. Μέχρι κάπου στη 19η ούτε κοιλιά ιδιαίτερα ούτε κίνηση στο μωρό, αναρωτιομουν αν είμαι έγκυος ακόμα ή κάτι έχει συμβεί. Νομίζω είναι φυσιολογικό. Τώρα ξαφνικά πετάχτηκε η κοιλιά και νιώθω και το παιδί πιο σίγουρα και κάπως ησυχάζω.

Ανυπομονώ όμως......άντε και στα δικά μου 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/2/2021 at 1:13 ΜΜ, ο/η Liiida είπε:

Μπορούν οι μανούλες της παρέας που έχουν γεννήσει στο Ιασώ και το Ρέα, είτε με φυσιολογικό τοκετό είτε καισαρική, να μας πουν πόσο πήγε η όλη διαμονή τους εκεί? Πείτε το σιγά σιγά, να μην πάθω εγκεφαλικό 😂

Εμείς στο Ιασώ, πριν ένα μήνα, πληρώσαμε όσο λέει αυτός ο τιμοκατάλογος https://www.genna.gr/maieutirio-iaso-times-gennas-timokatalogos/

Εννοείται ότι είναι εκτός η αμοιβή του γιατρού και της μαίας.

Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η wild lavender είπε:

Εμείς στο Ιασώ, πριν ένα μήνα, πληρώσαμε όσο λέει αυτός ο τιμοκατάλογος https://www.genna.gr/maieutirio-iaso-times-gennas-timokatalogos/

Εννοείται ότι είναι εκτός η αμοιβή του γιατρού και της μαίας.

Με το καλό!

Σε ευχαριστώ πολύ! Να χαίρεστε το μικρούλι σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Είναι που δεν είμαι σίγουρη αν έχω νιώσει το μωρό, δεν έχω κ κοιλιά....Σαν να μην είμαι έγκυος νιώθω!!

Τώρα σιγά σιγά θα αρχίσεις να το νιώθεις..εμένα τώρα δν σταματάει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Clairy. @Starrr τα χρήματα για την αδεια κυοφοριας και λοχειας τα παίρνεις 1 φορα; εγω ειμαι δηλωμενη με ελάχιστα.. Δεν εχω καταλάβει πως υπολογιζονται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια όταν σηκωθείτε από το κρεβάτι ας πούμε νιώθετε έναν πόνο χαμηλά χαμηλά λίγο πιο κάτω από το λάστιχο του εσωρουχου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

@Clairy. @Starrr τα χρήματα για την αδεια κυοφοριας και λοχειας τα παίρνεις 1 φορα; εγω ειμαι δηλωμενη με ελάχιστα.. Δεν εχω καταλάβει πως υπολογιζονται. 

Νομίζω παίρνεις πρώτα της κυοφοριας και μετά της λοχειας. Από ότι είπαν τα κορίτσια πάει ανάλογα του μισθού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η DIAMANTW είπε:

Τώρα σιγά σιγά θα αρχίσεις να το νιώθεις..εμένα τώρα δν σταματάει..

Μωρέ ας αρχίσει κ το δικό μου κ ας μην σταματάει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ρε κορίτσια όταν σηκωθείτε από το κρεβάτι ας πούμε νιώθετε έναν πόνο χαμηλά χαμηλά λίγο πιο κάτω από το λάστιχο του εσωρουχου; 

Νιώθω πόνο ή και τράβηγμα εκεί που λες 99% των περιπτώσεων που σηκώνομαι από κρεβάτι,  καναπέ, καρέκλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Νιώθω πόνο ή και τράβηγμα εκεί που λες 99% των περιπτώσεων που σηκώνομαι από κρεβάτι,  καναπέ, καρέκλα

Είναι άραγε φυσιολογικό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ρε κορίτσια όταν σηκωθείτε από το κρεβάτι ας πούμε νιώθετε έναν πόνο χαμηλά χαμηλά λίγο πιο κάτω από το λάστιχο του εσωρουχου; 

Εγώ το παθαίνω αυτό συχνά όταν αλλάζω πλευρά στο κρεβάτι. Μάλλον παίζει ρόλο η θέση της μήτρας, πόσο χαμηλά είναι, τί συμπιέζει κλπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ρε κορίτσια όταν σηκωθείτε από το κρεβάτι ας πούμε νιώθετε έναν πόνο χαμηλά χαμηλά λίγο πιο κάτω από το λάστιχο του εσωρουχου; 

Καλησπερα! Κοριτσια κ εγω το νιωθω αυτο ! Μολις σηκωνομαι και οταν ξυπναω πχ τη νυχτα για τουαλετα ακομα πιο εντονο. Νομιζω οτι ειναι το εντερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raphaela είπε:

Καλησπερα! Κοριτσια κ εγω το νιωθω αυτο ! Μολις σηκωνομαι και οταν ξυπναω πχ τη νυχτα για τουαλετα ακομα πιο εντονο. Νομιζω οτι ειναι το εντερο!

@Liiida@Liiida  ναι ακριβώς . Και όταν αλλάζω πλευρό και οταν σηκώνομαι για τουαλέτα το βράδυ. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

@Liiida@Liiida  ναι ακριβώς . Και όταν αλλάζω πλευρό και οταν σηκώνομαι για τουαλέτα το βράδυ. 

 

Εσας θεωρητικα εχει ανεβει και λιγο πιο πανω αν το σκεφτομαι σωστα ! Εγω ελεγα που ειμαι 12η εβδομαδα τωρα πιο μετα δν θα το νιωθω. Οποτε μαλλον λαθος σκεψη ! 
Μαλλον σπρωχνονται εκει μεσα ολα και το νιωθουμε. Εντελως απλοϊκα το λεω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Raphaela είπε:

Εσας θεωρητικα εχει ανεβει και λιγο πιο πανω αν το σκεφτομαι σωστα ! Εγω ελεγα που ειμαι 12η εβδομαδα τωρα πιο μετα δν θα το νιωθω. Οποτε μαλλον λαθος σκεψη ! 
Μαλλον σπρωχνονται εκει μεσα ολα και το νιωθουμε. Εντελως απλοϊκα το λεω. 

Νιώθω ότι μπορεί να είναι και έντερο.. Εμένα αυτήν την εβδομαδα με έχει πιάσει πιο έντονα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κ εγώ ποναω κ όταν αλλάζω πλευρό κ όταν σηκώνομαι. Μαρτύριο είναι ο ύπνος μου τα βράδια, δεν ξεκουράζομαι καθόλου κ έχω πολλή καιρό μπροστά μου κ αργότερα γύρω στον 8ο όπως θυμάμαι είναι δύσκολος ο ύπνος .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια εμένα με πονάνε πολύ και οι αρθρώσεις στα ισχία μου, κυριολεκτικά νιώθω σαν να χαλαρώνουν για να ανοίξει η λεκάνη. Και επίσης και εγώ από ύπνο χάλια..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...