Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 14 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Ηρθα πάλι να κάνω την ερώτηση μου. Ο γιατρός με τον απλό υπέρηχο που μας κάνει από την κοιλιά βλέπει τον τράχηλο μας; 

Μπορεί να τον μετρήσει ναι, αλλά για περισσοτερη ακρίβεια τον μετράνε κ από κάτω..ειδικα αν έχει κοντυνει κ θέλει συχνή παρακολουθηση .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Μπορεί να τον μετρήσει ναι, αλλά για περισσοτερη ακρίβεια τον μετράνε κ από κάτω..ειδικα αν έχει κοντυνει κ θέλει συχνή παρακολουθηση .. 

Τότε πιθανόν επειδή εγώ είχα τις συσπάσεις με εξέτασε και από κάτω για να δει καλύτερα τον τράχηλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Τότε πιθανόν επειδή εγώ είχα τις συσπάσεις με εξέτασε και από κάτω για να δει καλύτερα τον τράχηλο

Ναι ίσως.. Να μετρήσει ακριβώς.. Δε θα σου κανει υποθέτω συνέχεια, θα βλέπει κ απο την κοιλιά γιατί έχω ακουσει παλι πως αμα κάνουν κ απο κατω προκαλει συσπάσεις οπότε δε το θέλουν αυτό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Μπορούν οι μανούλες της παρέας που έχουν γεννήσει στο Ιασώ και το Ρέα, είτε με φυσιολογικό τοκετό είτε καισαρική, να μας πουν πόσο πήγε η όλη διαμονή τους εκεί? Πείτε το σιγά σιγά, να μην πάθω εγκεφαλικό 😂

Καλησπέρα Lida, δεν είναι στάνταρ οι τιμές; Άκουσες κάτι καινούριο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια...πώς είστε;; Για τον τράχηλο που λέγατε μπορεί να μετρηθεί από πάνω αλλά πιο αξιόπιστη μέθοδος είναι από κάτω γιατί μπορεί να μετρήσει με μεγαλύτερη ακρίβεια..στη β επιπέδου κάνουν την μέτρηση από κάτω..και γενικά συνήθως από εκεί και πέρα αρχίζουν να ασχολούνται με τον τράχηλο, εκτός και αν υπάρχει κάποιο ιστορικό ή κάποια περίεργη ένδειξη στην αυχενική..

Να ρωτήσω τα κορίτσια με τις δευτέρες εγκυμοσύνες...κάνετε καθόλου συσπάσεις ανώδυνες πχ μετά από ορθοστασία ή κούραση;; Μ έπιασε λίγο χθες και ανησύχησα.. βέβαια η μαια μου είπε ότι για δεύτερη εγκυμοσύνη είναι οκ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Γεια σας κορίτσια...πώς είστε;; Για τον τράχηλο που λέγατε μπορεί να μετρηθεί από πάνω αλλά πιο αξιόπιστη μέθοδος είναι από κάτω γιατί μπορεί να μετρήσει με μεγαλύτερη ακρίβεια..στη β επιπέδου κάνουν την μέτρηση από κάτω..και γενικά συνήθως από εκεί και πέρα αρχίζουν να ασχολούνται με τον τράχηλο, εκτός και αν υπάρχει κάποιο ιστορικό ή κάποια περίεργη ένδειξη στην αυχενική..

Να ρωτήσω τα κορίτσια με τις δευτέρες εγκυμοσύνες...κάνετε καθόλου συσπάσεις ανώδυνες πχ μετά από ορθοστασία ή κούραση;; Μ έπιασε λίγο χθες και ανησύχησα.. βέβαια η μαια μου είπε ότι για δεύτερη εγκυμοσύνη είναι οκ..

Πως καταλαβαίνεις ότι κάνεις συσπάσεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Πως καταλαβαίνεις ότι κάνεις συσπάσεις; 

Νιώθεις σαν σφίξιμο-πετρωμα..συνήθως είναι χωρίς πόνο αλλά κάποιες φορές μπορεί να νιώσεις και κάποια δυσφορία ή πόνο.. συμβαίνει συνήθως μετά από κούραση, ορθοστασία, περπάτημα ή σεξ..μη νομίζεις κ εγώ στην 1η εγκυμοσύνη τρόμαξα να καταλάβω τι είναι και ποτέ το νιώθω..ήμουν σχεδόν στον 9ο όταν το κατάλαβα αλλά κ πάλι μόνο τους πόνους της γέννας κατάλαβα και αυτό μετά που έσπασαν τα νερά 😂😂 εκ των υστέρων συνειδητοποίησα τι γινόταν και τώρα είμαι πιο πονηρεμενη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Νιώθεις σαν σφίξιμο-πετρωμα..συνήθως είναι χωρίς πόνο αλλά κάποιες φορές μπορεί να νιώσεις και κάποια δυσφορία ή πόνο.. συμβαίνει συνήθως μετά από κούραση, ορθοστασία, περπάτημα ή σεξ..μη νομίζεις κ εγώ στην 1η εγκυμοσύνη τρόμαξα να καταλάβω τι είναι και ποτέ το νιώθω..ήμουν σχεδόν στον 9ο όταν το κατάλαβα αλλά κ πάλι μόνο τους πόνους της γέννας κατάλαβα και αυτό μετά που έσπασαν τα νερά 😂😂 εκ των υστέρων συνειδητοποίησα τι γινόταν και τώρα είμαι πιο πονηρεμενη..

Αυτό το σφίξιμο είναι κοντά στον αφαλο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Αυτό το σφίξιμο είναι κοντά στον αφαλο; 

Δεν μπορώ να το ορίσω ακριβώς..νομίζω κάτω από τον αφαλό.. συνήθως είναι στιγμιαίο και αν δεν καθίσω αμέσως να ξεκουραστώ διαρκεί λίγο παραπάνω αλλά μολις κάθομαι περνάει αμέσως! Νιώθεις κάτι αντίστοιχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Smurf88 είπε:

Δεν μπορώ να το ορίσω ακριβώς..νομίζω κάτω από τον αφαλό.. συνήθως είναι στιγμιαίο και αν δεν καθίσω αμέσως να ξεκουραστώ διαρκεί λίγο παραπάνω αλλά μολις κάθομαι περνάει αμέσως! Νιώθεις κάτι αντίστοιχο;

Ναι έτσι νομιζω. Και πιο πολύ το νιώθω όταν κατουριεμαι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Clairy. είπε:

Ναι έτσι νομιζω. Και πιο πολύ το νιώθω όταν κατουριεμαι.. 

Γενικά από ότι κατάλαβα και ας με διορθώσουν τα κορίτσια που το ένιωσαν, η καθεμιά το νιώθει διαφορετικά για αυτό και δεν μπορούμε να το εξηγήσουμε ακριβώς..όταν πας επίσκεψη στον γιατρό και αν δε σε προβληματίσει νωρίτερα, κάνε μια ερώτηση να δούμε τι θα μας πει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Γενικά από ότι κατάλαβα και ας με διορθώσουν τα κορίτσια που το ένιωσαν, η καθεμιά το νιώθει διαφορετικά για αυτό και δεν μπορούμε να το εξηγήσουμε ακριβώς..όταν πας επίσκεψη στον γιατρό και αν δε σε προβληματίσει νωρίτερα, κάνε μια ερώτηση να δούμε τι θα μας πει!

Ναι θα τον ρωτήσω.. Αν είναι πετρωμα δημιουργεί κάποιο πρόβλημα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Alexey είπε:

Καλησπέρα Lida, δεν είναι στάνταρ οι τιμές; Άκουσες κάτι καινούριο;

Διαβάζω γενικά για κουλές έξτρα χρεώσεις κ ήθελα να δω αν έχει κάποια σχετική εμπειρία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, καλό μήνα να εχουμε.. 

Εγώ πάντα όταν κουραζομαι έχω συσπάσεις είτε καθίσω είτε δεν καθίσω. Στην 1η εγκ σας ειπα δεν το καταλάβαινα αλλά το είχε δει κ γιατρός στον υπέρηχο. 2 εβδ πριν γεννησω ένα απόγευμα είχα 5 λεπτές συσπάσεις εκεί ήταν που τις καταλαβα 1η φορά. Τώρα πλέον καταλαβαίνω πετρωνει η κοιλια κ τις περισσότερες φορές πονάω ταυτόχρονα αλλά μιλάμε για δευτερόλεπτα. Κ να σας πω πήρα κάνα 2 μέρες μαγνήσιο κ το εκοψα. Πιο πολύ με βοηθάει να μοιράζω τις δουλειές κ να μην τις κάνω όλες μαζί σε μια μέρα. Όπως κ να χει είναι φυσιολογικο κ καλό είναι να έχουμε συσπάσεις αλλά όχι συνεχόμενες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, καλό μήνα να εχουμε.. 

Εγώ πάντα όταν κουραζομαι έχω συσπάσεις είτε καθίσω είτε δεν καθίσω. Στην 1η εγκ σας ειπα δεν το καταλάβαινα αλλά το είχε δει κ γιατρός στον υπέρηχο. 2 εβδ πριν γεννησω ένα απόγευμα είχα 5 λεπτές συσπάσεις εκεί ήταν που τις καταλαβα 1η φορά. Τώρα πλέον καταλαβαίνω πετρωνει η κοιλια κ τις περισσότερες φορές πονάω ταυτόχρονα αλλά μιλάμε για δευτερόλεπτα. Κ να σας πω πήρα κάνα 2 μέρες μαγνήσιο κ το εκοψα. Πιο πολύ με βοηθάει να μοιράζω τις δουλειές κ να μην τις κάνω όλες μαζί σε μια μέρα. Όπως κ να χει είναι φυσιολογικο κ καλό είναι να έχουμε συσπάσεις αλλά όχι συνεχόμενες. 

Εντάξει δεν είμαι η μόνη...παρηγοριεμαι 😂😂 στις επόμενες εγκυμοσύνες έχουμε και άλλες ψυχουλες να φροντίζουμε και όλα είναι αλλιώς...όσο μπορούμε να ξεκουραζομαστε λοιπόν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Εντάξει δεν είμαι η μόνη...παρηγοριεμαι 😂😂 στις επόμενες εγκυμοσύνες έχουμε και άλλες ψυχουλες να φροντίζουμε και όλα είναι αλλιώς...όσο μπορούμε να ξεκουραζομαστε λοιπόν..

Για μένα η ξεκούραση ειναι λιγάκι δύσκολο.μονη μου όλη μέρα 5 μερες την εβδ. Αλλά έκοψα σούπερ δεν πάω καθόλου μόνη μου.

Ειμαι περίεργη ομως σε τι κατάσταση βρισκεται ο τραχηλος μου. Αντε να δούμε την άλλη εβδ στην Β επιπέδου.άλλο άγχος από κει!! Το μωρό συνέχεια μου τις δίνει χαμηλά ειδικά όταν ξαπλώνω. Δεν θυμάμαι να είχα  κάτι τέτοιο στον μικρό. Εν τω μεταξύ χθες είδα στον ύπνο μου ότι έκανα β επιπέδου κ ότι τελικά έχουμε αγοράκι αλλά ο γιατρός δεν κοίταξε σχεδόν τίποτα κ τον έβριζα 😂😂😂κ σήμερα πήρα τηλ κ έκανα το ραντεβού λίγο πιο νωρίς για να έρθει μαζί ο άντρας μου κ να προλάβουμε να πάρουμε κ τον μικρό από τον παιδικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Για μένα η ξεκούραση ειναι λιγάκι δύσκολο.μονη μου όλη μέρα 5 μερες την εβδ. Αλλά έκοψα σούπερ δεν πάω καθόλου μόνη μου.

Ειμαι περίεργη ομως σε τι κατάσταση βρισκεται ο τραχηλος μου. Αντε να δούμε την άλλη εβδ στην Β επιπέδου.άλλο άγχος από κει!! Το μωρό συνέχεια μου τις δίνει χαμηλά ειδικά όταν ξαπλώνω. Δεν θυμάμαι να είχα  κάτι τέτοιο στον μικρό. Εν τω μεταξύ χθες είδα στον ύπνο μου ότι έκανα β επιπέδου κ ότι τελικά έχουμε αγοράκι αλλά ο γιατρός δεν κοίταξε σχεδόν τίποτα κ τον έβριζα 😂😂😂κ σήμερα πήρα τηλ κ έκανα το ραντεβού λίγο πιο νωρίς για να έρθει μαζί ο άντρας μου κ να προλάβουμε να πάρουμε κ τον μικρό από τον παιδικό. 

Καλά μην νομίζεις και εγώ μια από τα ίδια...όλη μέρα με την μικρή, δούλευα από το σπίτι και πλέον πηγαίνω και στη δουλειά..ένας χαμός! Οπότε μπορώ ξεκλεβω λίγο χρόνο και κάθομαι..σούπερ κ εμένα ανέλαβε ο άντρας μου ή πάμε μαζί κάποιες φορές..

Αυτός ο τράχηλος και εμένα με προβληματίζει γιατί στην αυχενική ήταν πιο κοντός σε σχέση με την πρώτη εγκυμοσύνη αλλά έγινε από πάνω η μέτρηση, οπότε λογικά θα ήταν λίγο πιο μακρύς...μια εβδομάδα έμεινε, θα μάθουμε!! Νομίζω μαζί έχουμε υπέρηχο ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Καλά μην νομίζεις και εγώ μια από τα ίδια...όλη μέρα με την μικρή, δούλευα από το σπίτι και πλέον πηγαίνω και στη δουλειά..ένας χαμός! Οπότε μπορώ ξεκλεβω λίγο χρόνο και κάθομαι..σούπερ κ εμένα ανέλαβε ο άντρας μου ή πάμε μαζί κάποιες φορές..

Αυτός ο τράχηλος και εμένα με προβληματίζει γιατί στην αυχενική ήταν πιο κοντός σε σχέση με την πρώτη εγκυμοσύνη αλλά έγινε από πάνω η μέτρηση, οπότε λογικά θα ήταν λίγο πιο μακρύς...μια εβδομάδα έμεινε, θα μάθουμε!! Νομίζω μαζί έχουμε υπέρηχο ε;

Εμείς σούπερ μαζι από τον περασμένο μήνα. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν μου έγραφε πόσο ήταν ο τράχηλος αλλά μου το έλεγε τον μετρούσε πάντα, αλλά δεν θυμάμαι. Τον περασμένο μήνα πιυ πήγα στον γιατρό πιο μπροστά γιατί είχα συσπάσεις κ φοβήθηκα λιγάκι μου είπε ότι είναι οκ.. Γενικά δεν έχω αλλάξει από την αρχή αυτά που κάνω τώρα ξεκίνησα να τα χωριζω για να μην κουραζομαι γιατί αγχώνομαι. Στις 9 έχω εγώ. Μια εβδ μας έμεινε,θα δείξει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tweema είπε:

Εμείς σούπερ μαζι από τον περασμένο μήνα. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν μου έγραφε πόσο ήταν ο τράχηλος αλλά μου το έλεγε τον μετρούσε πάντα, αλλά δεν θυμάμαι. Τον περασμένο μήνα πιυ πήγα στον γιατρό πιο μπροστά γιατί είχα συσπάσεις κ φοβήθηκα λιγάκι μου είπε ότι είναι οκ.. Γενικά δεν έχω αλλάξει από την αρχή αυτά που κάνω τώρα ξεκίνησα να τα χωριζω για να μην κουραζομαι γιατί αγχώνομαι. Στις 9 έχω εγώ. Μια εβδ μας έμεινε,θα δείξει. 

Κορίτσια κι εγώ στις 9/ 2 β επιπέδου! Και έχω μια αγωνία για τον τράχηλο γιατί η εγκυμοσύνη μου είναι γενικά δύσκολη. Στον τελευταίο υπέρηχο το μόνο που μου είπε είναι ότι είμαστε εντάξει γιατί ο τράχηλος είναι κλειστός ( είχα συσπάσεις με πολύ έντονο πόνο για λίγες μέρες μάλλον γιατί μου μείωσε το μαγνήσιο). Άρα θα έχουμε νέα την επόμενη βδομάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eleni5525 είπε:

Κορίτσια κι εγώ στις 9/ 2 β επιπέδου! Και έχω μια αγωνία για τον τράχηλο γιατί η εγκυμοσύνη μου είναι γενικά δύσκολη. Στον τελευταίο υπέρηχο το μόνο που μου είπε είναι ότι είμαστε εντάξει γιατί ο τράχηλος είναι κλειστός ( είχα συσπάσεις με πολύ έντονο πόνο για λίγες μέρες μάλλον γιατί μου μείωσε το μαγνήσιο). Άρα θα έχουμε νέα την επόμενη βδομάδα!

Εύχομαι όλα καλά..στόν μικρό έπαιρνα φουλ μαγνήσιο με τις συσπάσεις κ όλα πήγαν καλά μέχρι τέλος..μια βδομαδουλα μας έμεινε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Διαβάζω γενικά για κουλές έξτρα χρεώσεις κ ήθελα να δω αν έχει κάποια σχετική εμπειρία. 

Καλησπέρα!Εγώ δεν έχω εμπειρία από αυτά τα δύο αλλά ξέρω για το γαια που η διπλανή ζήτησε σερβιέτες και έξτρα παντόφλες και της είπαν ότι θα τα χρεωθεί και την ρώτησαν αν θέλει όντως να της πάνε!νομίζω πως γενικά αν ζητήσεις κάτι παραπάνω από αυτά που σου δίνουν υπάρχουν χρεώσεις.

στις πριν 7 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Ναι θα τον ρωτήσω.. Αν είναι πετρωμα δημιουργεί κάποιο πρόβλημα;; 

Αυτό που νιώθεις μάλλον δεν είναι σύσπαση αλλά τώρα το γιατρό σου για σιγουριά!

στις πριν 9 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Δεν μπορώ να το ορίσω ακριβώς..νομίζω κάτω από τον αφαλό.. συνήθως είναι στιγμιαίο και αν δεν καθίσω αμέσως να ξεκουραστώ διαρκεί λίγο παραπάνω αλλά μολις κάθομαι περνάει αμέσως! Νιώθεις κάτι αντίστοιχο;

Δευτερομανουλα και εγώ αλλά δεν έχω τίποτα!και σηκώνω και τη μικρη και ψώνια!βέβαια όχι υπερβολές!και στην πρώτη εγκυμοσύνη πάντως μια φορά ένιωσα σύσπαση κάπου στον 8ο που είχα στεναχωρηθεί πολύ και μετά στη γέννα!

Ο πόνος ήταν σε όλη την κοιλιά και εγώ έλεγα θα το καταλαβω;;;αλλά είναι όντως αυτό το πετρωμα τόσο χαρακτηριστικό που το ξεχωρίζουμε όταν το νιώσουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Τι κάνετε;

Εγώ 22+1 σήμερα...κάναμε και τη β επιπέδου μας όλα καλά..

Απλά βρε κορίτσια χτες δεν τον έχω καταλάβει καθόλου....ούτε σήμερα έως τώρα...

Να πάρω τον γιατρό ή είμαι υπερβολική;

Πόνους ή κάτι τέτοιο δεν έχω..αντιθέτως νιώθω μια χαρά..

Εσείς τι λέτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Vivi_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Τι κάνετε;

Εγώ 22+1 σήμερα...κάναμε και τη β επιπέδου μας όλα καλά..

Απλά βρε κορίτσια χτες δεν τον έχω καταλάβει καθόλου....ούτε σήμερα έως τώρα...

Να πάρω τον γιατρό ή είμαι υπερβολική;

Πόνους ή κάτι τέτοιο δεν έχω..αντιθέτως νιώθω μια χαρά..

Εσείς τι λέτε;

Καλημέρα και όλα πάντα να πηγαίνουν κατ ευχήν. Εγώ σήμερα 21 εβδ. κι έχω τις ίδιες σκέψεις, είχα σχεδόν δύο μέρες να καταλάβω το μωρό κι ευτυχώς μου έκανε τη χάρη πριν λίγο. Αφού το είδες στον υπέρηχο φαντάζομαι μπορείς να είσαι λίγο πιο καθυσηχαμενη. Αλλά αν δεν αντέχεις πάρε τηλ. Εγώ αρχίζω να αναρωτιέμαι από πότε θα πρέπει να παρατηρούμε τις κινήσεις του παιδιού. Μήπως είναι πολύ νωρίς ή πρέπει να έχουν κάποιο μοτίβο από τώρα;  Την άλλη βδομάδα πάω κι εγώ για β επιπέδου και θα ρωτήσω να σας πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια στο βιβλίο που έχω γράφει ότι πριν τις 24 εβδομάδες δεν έχει νόημα η συστηματική παρακολούθηση των κινήσεων του μωρού γτ τα οστά του δεν έχουν σκληρύνει τελείως κ ως εκ τούτου δε γίνεται εύκολα αντιληπτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Liiida είπε:

Κορίτσια στο βιβλίο που έχω γράφει ότι πριν τις 24 εβδομάδες δεν έχει νόημα η συστηματική παρακολούθηση των κινήσεων του μωρού γτ τα οστά του δεν έχουν σκληρύνει τελείως κ ως εκ τούτου δε γίνεται εύκολα αντιληπτό. 

Thanks! Μπορείς να προτείνεις το βιβλίο; είναι βοηθητικό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...