Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Κορίτσια σας έχει τύχει να έχετε τραβήγματα και πονακια όταν κάθεστε και όταν ξαπλωνεται ή είστε όρθια να μην νιώθετε κάτι;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια σας έχει τύχει να έχετε τραβήγματα και πονακια όταν κάθεστε και όταν ξαπλωνεται ή είστε όρθια να μην νιώθετε κάτι;; 

Ναι σε μένα έχει τύχει, και αυτό που λες και το ανάποδο, να πονάω όρθια και να ηρεμώ όταν ξαπλώσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια σας έχει τύχει να έχετε τραβήγματα και πονακια όταν κάθεστε και όταν ξαπλωνεται ή είστε όρθια να μην νιώθετε κάτι;; 

Εγώ το παθαίνω. Όρθια δε νιώθω τίποτα, ανάσκελα ξαπλωμένη είναι το χειρότερο μου νομίζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Εγώ το παθαίνω. Όρθια δε νιώθω τίποτα, ανάσκελα ξαπλωμένη είναι το χειρότερο μου νομίζω 

Α έχεις γενικά πονακια; εγω εκτός 2 εβδομάδες πισω που ένιωσα πολύ δυνατό πόνο σήμερα έχω ενοχλήσεις βέβαια είμαι απόγευμα στη δουλειά και είμαι στο πόδι από το πρωί οπότε μπορεί να είναι αυτό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Clairy. είπε:

Α έχεις γενικά πονακια; εγω εκτός 2 εβδομάδες πισω που ένιωσα πολύ δυνατό πόνο σήμερα έχω ενοχλήσεις βέβαια είμαι απόγευμα στη δουλειά και είμαι στο πόδι από το πρωί οπότε μπορεί να είναι αυτό.. 

Έχεις ορθοστασία εσυ γι αυτό έχεις πιο έντονες ενοχλήσεις. Εγώ δεν μπορώ να πω ότι έχω πόνους, πιο πολύ σαν τραβήγματα κ καμιά φορά ελαφρές σουβλιες τα νιώθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Έχεις ορθοστασία εσυ γι αυτό έχεις πιο έντονες ενοχλήσεις. Εγώ δεν μπορώ να πω ότι έχω πόνους, πιο πολύ σαν τραβήγματα κ καμιά φορά ελαφρές σουβλιες τα νιώθω.

Η δεύτερη φορά είναι που το ένιωσα αλλά καμία σχέση με τον πόνο της πρώτης... Ίσα ίσα τραβήγματα. Αλλά τρωμαξα 😂Γενικά φτου φτου παρ όλο που είμαι όρθια δεν έχω πονακια. 

Από αύριο κόβω και την τελευταία δωση προγεστερονης που έπαιρνα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Απι την αυχενική. Γιατί εγώ που δεν έχω κανονικό κύκλο πήγαμε δύο εβδομάδες μετά.... Οι πιο πολλές είναι όμως βάση κύκλου. Όσες έχουν πολυκυστικες συνήθως αλλάζει. 

Α ναι?? Γιατί στην Αυχενική το έβγαλε 3 μέρες μεγαλύτερο κ μου έδωσε ΠΗΤ 1/7.. υπάρχει περίπτωση να αλλάξει η ημερομηνία κ να γεννήσω Ιούνη ας πούμε? Ή μόνο σε περίπτωση καισαρικής?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια σας έχει τύχει να έχετε τραβήγματα και πονακια όταν κάθεστε και όταν ξαπλωνεται ή είστε όρθια να μην νιώθετε κάτι;; 

Εγώ όταν κάνω πολλές δουλειές κ γενικά όταν κουράζομαι με πιάνουν τραβήγματα κ μικρά ποναλακια κάτω χαμηλά αλλά νομίζω μου είπε ότι είναι συσπάσεις κ όταν το παθαίνω να ξαπλωνω κ να ξεκουράζομαι.. αλλά μου έδωσε κ παίρνω μαγνήσιο κάθε μέρα είπε ότι βοηθάει για τις συσπάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Εγώ όταν κάνω πολλές δουλειές κ γενικά όταν κουράζομαι με πιάνουν τραβήγματα κ μικρά ποναλακια κάτω χαμηλά αλλά νομίζω μου είπε ότι είναι συσπάσεις κ όταν το παθαίνω να ξαπλωνω κ να ξεκουράζομαι.. αλλά μου έδωσε κ παίρνω μαγνήσιο κάθε μέρα είπε ότι βοηθάει για τις συσπάσεις.

Μου είχε πει και εμένα αν με πιάνουν συνχα να μου δώσει. Αλλά φαντάσου είναι τώρα η δεύτερη φορά μέσα σε 2 3 εβδομάδες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Α ναι?? Γιατί στην Αυχενική το έβγαλε 3 μέρες μεγαλύτερο κ μου έδωσε ΠΗΤ 1/7.. υπάρχει περίπτωση να αλλάξει η ημερομηνία κ να γεννήσω Ιούνη ας πούμε? Ή μόνο σε περίπτωση καισαρικής?

Δεν ξανά αλλάζει τώρα θα πηγαίνει αν βγαινει μεγαλόσωμο η κανονικό το μωρό... Εμένα ήταν μεγαλόσωμος. Αλλά η πητ ήταν η ίδια... Επίσης είχα πητ 21/11 κ εν τέλει γέννησα 9/11..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια εγώ κ δύο πρώτο μου παιδί κάθε Παρασκευή ζυγιζομουν.... Έτσι το χα.... Κ έβλεπα πως πάω... Βέβαια τότε τα έπαιρνα πολλά τα κιλά...... Τώρα το χω λίγο ψιλό αφήσει..... Δεν αγχώνομαι για τα κιλά.... Επίσης στο δεύτερο είσαι λίγο αναίσθητη... Και δεν ξέρεις καν τι εβδομάδα είσαι.... Ευτυχώς που υπάρχουν κ τα προγράμματα κ μπαίνω κ βλέπω που βρίσκομαι!!! 🤣🤣

Πόσο σε καταλαβαίνω!!!!!!😂😂😂😂😂😂😂

Κορίτσια τα πονακια είναι φυσιολογικά!μεγαλώνει η μήτρα και αρχίζουν να μετακινούνται όλα τα όργανα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sofia0294 είπε:

Α ναι?? Γιατί στην Αυχενική το έβγαλε 3 μέρες μεγαλύτερο κ μου έδωσε ΠΗΤ 1/7.. υπάρχει περίπτωση να αλλάξει η ημερομηνία κ να γεννήσω Ιούνη ας πούμε? Ή μόνο σε περίπτωση καισαρικής?

Κι εμένα ακριβώς  το ίδιο...εσυ ποτε είχες τη τελευταία σου περίοδο; Εγώ 24 Σεπτέμβρη, αλλά αν δεν έχεις σταθερό κύκλο έχω ακούσει το μετράνε κάπως αλλιώς στην αυχενική, ούτε εγώ έχω καταλάβει... αύριο κλείνω τη 17η εβδομάδα πάντως σύμφωνα με τη πρώτη ημέρα τελευταίας περιοδου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Δεν ξανά αλλάζει τώρα θα πηγαίνει αν βγαινει μεγαλόσωμο η κανονικό το μωρό... Εμένα ήταν μεγαλόσωμος. Αλλά η πητ ήταν η ίδια... Επίσης είχα πητ 21/11 κ εν τέλει γέννησα 9/11..

Καλημέρα! Α κατάλαβα.. αλλά στην καισαρική δεν το παίρνουν το μωρό 2 εβδομάδες νομίζω νωρίτερα για να μην είναι πολύ μεγάλο κ δυσκολεψει την γεννα? Γιατί μου είχε πει στην Αυχενική ότι σε περίπτωση καισαρικής θα γεννήσω μέχρι τις 25 Ιούνη Όχι πιο μετά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Alexey είπε:

Κι εμένα ακριβώς  το ίδιο...εσυ ποτε είχες τη τελευταία σου περίοδο; Εγώ 24 Σεπτέμβρη, αλλά αν δεν έχεις σταθερό κύκλο έχω ακούσει το μετράνε κάπως αλλιώς στην αυχενική, ούτε εγώ έχω καταλάβει... αύριο κλείνω τη 17η εβδομάδα πάντως σύμφωνα με τη πρώτη ημέρα τελευταίας περιοδου

Εγώ είχα 27 Σεπτέμβρη τελευταία περίοδο αλλά ο κύκλος μου μικρυνε επειδή έπαιρνα ένα χαπάκι για την μείωση προλακτινης κ μου άλλαξε τον κύκλο από 28 σε 26 μέρες περίπου. Μαζί είμαστε όντως! Κ εγώ σήμερα έκλεισα τη 17η! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Alexey ίδια τελευταία περίοδο είχαμε! Κι εγώ από τότε μετράω, δε θυμάμαι να έδειξε κτ διαφορετικό η αυχενική. Καλωσήρθαμε στην 18η 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia0294 είπε:

Καλημέρα! Α κατάλαβα.. αλλά στην καισαρική δεν το παίρνουν το μωρό 2 εβδομάδες νομίζω νωρίτερα για να μην είναι πολύ μεγάλο κ δυσκολεψει την γεννα? Γιατί μου είχε πει στην Αυχενική ότι σε περίπτωση καισαρικής θα γεννήσω μέχρι τις 25 Ιούνη Όχι πιο μετά.. 

Ε ναι ανάλογα το παίρνουν. Έχει σημασία κ τα κιλακια του. Καισαρική θα κάνεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια. Εχθες παρατήρησα κάτι.. Μπορεί η κοιλια μου να μην έχει μεγαλώσει.. Αλλά από ότι φαίνεται έχει αρχίσει να ανοίγει η μέση μου και η περιφέρεια.. Πήγα να φορέσω ένα τζιν μου και δεν μου κουμπώνει. Και τα μπουτακια μου είναι τα ίδια. Οπότε μάλλον ανοίγω και το μωρό έχει πλάτος να απλωθεί και όχι να βγει προς τα έξω. Επίσης σήμερα σηκώθηκα και η μέση μου είναι χάλια. Δεν μπορώ να σκύψω καν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσάς κορίτσια πονάει η μέση τόσο γιατί έχω αρχίσει και αγχώνομαι... Το πρωί με το που σηκώθηκα το κατάλαβα.. Και με πονάει πολύ χαμηλά στη μέση.. Είναι σαν πιάσιμο στην "ουρά" της σπονδυλικής.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Εσάς κορίτσια πονάει η μέση τόσο γιατί έχω αρχίσει και αγχώνομαι... Το πρωί με το που σηκώθηκα το κατάλαβα.. Και με πονάει πολύ χαμηλά στη μέση.. Είναι σαν πιάσιμο.. 

εγώ πέρασα μια φάση με πόνο στη μέση κάποιες μέρες αλλά είχα συσπάσεις και πολύ πόνο στην κοιλιά και μάλλον αντανακλούσε..  έτσι μόνο του ναι λιγο μερικές φορές. εγώ κυρίως πονάω στα ισχία σε σημείο μες τη νύχτα να πονάω και να αλλάζω πλευρό για αυτό το λόγο. Μάλλον ανοίγει η λεκάνη

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

εγώ πέρασα μια φάση με πόνο στη μέση κάποιες μέρες αλλά είχα συσπάσεις και πολύ πόνο στην κοιλιά και μάλλον αντανακλούσε..  έτσι μόνο του ναι λιγο μερικές φορές. εγώ κυρίως πονάω στα ισχία σε σημείο μες τη νύχτα να πονάω και να αλλάζω πλευρό για αυτό το λόγο. Μάλλον ανοίγει η λεκάνη

 

Πόνο στην κοιλιά σήμερα δεν έχω.. Μόνο εκεί πίσω στη μέση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Πόνο στην κοιλιά σήμερα δεν έχω.. Μόνο εκεί πίσω στη μέση.. 

Άραξε σήμερα μην κουράζεσαι και βλέπεις πως θα παει..μπορεί και να είναι κάτι μυικό και να καλμάρει με λίγη ξεκούραση

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Clairy. γτ να μην είναι όντως πιάσιμο? Είσαι έγκυος κ κάνεις ορθοστατικη δουλειά, δε θέλει πολύ. Ένα μασαζάκι θα βοηθήσει πιστεύω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

@Clairy. γτ να μην είναι όντως πιάσιμο? Είσαι έγκυος κ κάνεις ορθοστατικη δουλειά, δε θέλει πολύ. Ένα μασαζάκι θα βοηθήσει πιστεύω..

Ξέρω εγώ γτ πάντα στο κακό πάει το μυαλό μου.. Κσι δε μπορώ να μην πάω στη δουλειά δυστυχώς. Θα κάνω ένα χαλαρό ντουζ και θα βάλω ζεστά ρούχα και ο Θεός βοηθός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ξέρω εγώ γτ πάντα στο κακό πάει το μυαλό μου.. Κσι δε μπορώ να μην πάω στη δουλειά δυστυχώς. Θα κάνω ένα χαλαρό ντουζ και θα βάλω ζεστά ρούχα και ο Θεός βοηθός 

Ξέρεις ότι για τα δικά μας θέματα έτσι γίνεται, στο χειρότερο πάει το μυαλό, αλλά όταν αφορά αλλο πρόσωπο, με κάποιον μαγικό τρόπο καθαρίζει το μυαλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Ε ναι ανάλογα το παίρνουν. Έχει σημασία κ τα κιλακια του. Καισαρική θα κάνεις? 

Μακάρι να γεννήσω φυσιολογικά αλλά λόγω υψηλής μυωπίας υπάρχει πιθανότητα καισαρικής.. θα δείξει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...