Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Κοίτα, ξέρω ότι πολλοί γιατροί δεν επιτρέπουν το σεξ κατά το 1ο τρίμηνο, άλλοι δεν έχουν πρόβλημα, αλλά σου λένε χαλαρά. Η δικιά μου είναι της πρώτης σχολής κ για προφυλακτικό δε μου είπε κτ. Στον 4ο τη ρώτησα κ μου είπε ότι μπορούμε ξανά. Πάντως αφού κι εσύ έχεις φτάσει 17η βδομάδα χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα, δε βρίσκω λόγο να αλλάξεις κτ τώρα..

Έτσι φαντάζομαι κι εγώ αν και η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω αναλύσει και πολύ με τη γυναικολόγο μου, απλά την είχα ρωτήσει στον πρώτο υπέρηχο αν επιτρέπονται οι επαφές και μου είχε πει να κάνουμε ότι αισθανόμαστε και μας κάνει να νιώθουμε καλά, απλά πιο προσεκτικά από ότι συνήθως. Έκτοτε εμείς κάναμε ελεύθερα χωρίς κανένα πρόβλημα οπότε και δεν το έψαξα περαιτέρω... στην ουσία δηλαδή δεν απείχα καθόλου και μη σου πω οτι τον πρώτο μήνα που δεν ήξερα ότι είμαι έγκυος (έμαθα ότι είμαι έγκυος όταν ήμουν ήδη σχεδόν 2 μηνών καθώς έχω μεγάλο κύκλο και δεν το ψιλιάστηκα νωρίτερα) είχαμε συχνές επαφές και δεν είμασταν καθόλου προσεκτικοί, το αντίθετο θα έλεγα... αλλα αυτό με το σπερμα που λέει ότι κάνει συσπάσεις ισχυει για όλο το διάστημα της εγκυμοσυνης; Δεν μου ανέφερε τίποτα για προφυλακτικό η γυναικολόγος μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εμένα μου έχει πει να μην κάνω καθόλου λόγω αιμορραγίας. Το προφυλακτικό είναι σε περίπτωση που δεν προλαβαίνει να τραβηχτεί, γιατί το σπέρμα έχει μια ουσία που μπορεί να προκαλέσει συσπάσεις στη μήτρα. Εμάς μας είπε αργότερα άμα είμαι καλά και κάνουμε, απλώς να μην τελειώνει μέσα. 

Όμως αφού υποτίθεται ότι έχει δημιουργηθεί μια προστατευτική βλέννα στον τράχηλο που δεν επιτρέπει να μπει τίποτα στη μήτρα. Ακόμα κι αν τελειώσει μέσα δηλαδή δεν μπορεί να περάσει το σπερμα στη μήτρα...🙄 θα πρέπει να ρωτήσω κι εγώ τη δίκη μου γιατρό γιατί τόσο καιρό κάνω ελεύθερα χωρίς να έχω ιδέα... ελπίζω να μην έχει δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα... πως καταλαβαίνουμε αν έχουμε συσπάσεις; Υπάρχει πόνος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εμάς μας είπε αργότερα άμα είμαι καλά και κάνουμε, απλώς να μην τελειώνει μέσα. 

Φίλε, όλα λάθος τα κάνω 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Φίλε, όλα λάθος τα κάνω 🤣

Κάθε περίπτωση είναι διαφορετικη.. Εσύ δεν έχεις δει αίμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Όμως αφού υποτίθεται ότι έχει δημιουργηθεί μια προστατευτική βλέννα στον τράχηλο που δεν επιτρέπει να μπει τίποτα στη μήτρα. Ακόμα κι αν τελειώσει μέσα δηλαδή δεν μπορεί να περάσει το σπερμα στη μήτρα...🙄 θα πρέπει να ρωτήσω κι εγώ τη δίκη μου γιατρό γιατί τόσο καιρό κάνω ελεύθερα χωρίς να έχω ιδέα... ελπίζω να μην έχει δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα... πως καταλαβαίνουμε αν έχουμε συσπάσεις; Υπάρχει πόνος; 

Αν είχε δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα θα το είχες καταλάβει, οπότε μην ανησυχείς αλλά ρωτά για καλό και για κακό. Οι συσπάσεις φαντάζομαι πονάνε, αλλά τι να σου πω κι εγώ που δεν μπορώ να κάνω καθόλου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Κάθε περίπτωση είναι διαφορετικη.. Εσύ δεν έχεις δει αίμα... 

Όντως αλλά κι εσύ είχες δει πολύ νωρίς κ θα μπορούσε άνετα να είναι αιμορραγία εμφύτευσης, έτσι δεν είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Φίλε, όλα λάθος τα κάνω 🤣

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κάθε περίπτωση είναι διαφορετικη.. Εσύ δεν έχεις δει αίμα... 

Ναι για να μην έχεις ενόχληση τα κάνεις μια χαρά 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Όντως αλλά κι εσύ είχες δει πολύ νωρίς κ θα μπορούσε άνετα να είναι αιμορραγία εμφύτευσης, έτσι δεν είναι?

Την 9η εβδομάδα είχα δει.. Και εμένα μου είχε πει στην αρχή όχι σεξ και λόγο τον απόβολών και πιστεύω γενικά ότι έτσι λειτουργεί ο γιατρός μου. Έχω να πάω σε εκείνον πριν κάν πάω για αυχενική οπότε δεν τον έχω ρωτήσει και για αυτό δεν κάνω ακόμα τίποτα για να είμαι σίγουρη. 

Επίσης δεν έχω και την ψυχολογία να σου πω την αληθεια με το άγχος που έχω συν ότι κουράζομαι αρκετά στη δουλειά και γυρίζω σχεδόν κοιμησμενη 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα 

Λοιπόν έχω ένα γιο σχεδόν 12 μηνων και είμαι έγκυος στο δεύτερο 15 εβδομάδων τώρα. Μένω Αγγλία αποτε στην αυχενικη δεν σου λένε τι μπορεί να είναι (φύλο) πρέπει να φτάσεις στην 20 εβδομάδα για να σου πουν!

 Εγω στν γιο μου δεν είχα τίποτα από συμπτώματα ήταν σαν να μην ήμουν έγκυος σε αυτή τν εγκυμοσυνη είχα εμετούς και αναγούλες και με ενοχλούσαν οι μυρωδιές! 

Θα ήθελα πολύ να είναι κορίτσι θα ήταν ωραία ενα και ένα! 

Η ερώτηση μου είναι όσες έχετε ήδη παιδάκι και είστε στο δεύτερο είχατε ίδιες εγκυμοσυνηνες και στο αγόρι και στο κορίτσι η όχι? 

Εγω πιστεύω μπορεί να είναι κορίτσι γιατί εδώ διαφορετική εγκυμοσυνη από το γιο μου αλλά ο άντρας μου λεει ότι δεν είναι απαραίτητο ότι μπορεί να είναι και αγόρι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexey είπε:

Όμως αφού υποτίθεται ότι έχει δημιουργηθεί μια προστατευτική βλέννα στον τράχηλο που δεν επιτρέπει να μπει τίποτα στη μήτρα. Ακόμα κι αν τελειώσει μέσα δηλαδή δεν μπορεί να περάσει το σπερμα στη μήτρα...🙄 θα πρέπει να ρωτήσω κι εγώ τη δίκη μου γιατρό γιατί τόσο καιρό κάνω ελεύθερα χωρίς να έχω ιδέα... ελπίζω να μην έχει δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα... πως καταλαβαίνουμε αν έχουμε συσπάσεις; Υπάρχει πόνος; 

Πόνος κ πέτρωμα.... Ελεύθερες επαφές μόνο τον ένατο μήνα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Earp είπε:

Κορίτσια καλησπέρα 

Λοιπόν έχω ένα γιο σχεδόν 12 μηνων και είμαι έγκυος στο δεύτερο 15 εβδομάδων τώρα. Μένω Αγγλία αποτε στην αυχενικη δεν σου λένε τι μπορεί να είναι (φύλο) πρέπει να φτάσεις στην 20 εβδομάδα για να σου πουν!

 Εγω στν γιο μου δεν είχα τίποτα από συμπτώματα ήταν σαν να μην ήμουν έγκυος σε αυτή τν εγκυμοσυνη είχα εμετούς και αναγούλες και με ενοχλούσαν οι μυρωδιές! 

Θα ήθελα πολύ να είναι κορίτσι θα ήταν ωραία ενα και ένα! 

Η ερώτηση μου είναι όσες έχετε ήδη παιδάκι και είστε στο δεύτερο είχατε ίδιες εγκυμοσυνηνες και στο αγόρι και στο κορίτσι η όχι? 

Εγω πιστεύω μπορεί να είναι κορίτσι γιατί εδώ διαφορετική εγκυμοσυνη από το γιο μου αλλά ο άντρας μου λεει ότι δεν είναι απαραίτητο ότι μπορεί να είναι και αγόρι! 

Ο γιος μου 14 μηνών. Κ είμαι κ εγώ 15η εβδομάδα!!!!. Έχω διαφορετική εγκυμοσύνη. Τώρα είμαι λίγο καλύτερα απ όσο ημουν...τωρα έχω κοριτσάκι!!!. 💟

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ο γιος μου 14 μηνών. Κ είμαι κ εγώ 15η εβδομάδα!!!!. Έχω διαφορετική εγκυμοσύνη. Τώρα είμαι λίγο καλύτερα απ όσο ημουν...τωρα έχω κοριτσάκι!!!. 💟

Αχ τι ωραία τι τυχερή😊😊

Άρα έχω και εγω κάποιες ελπίδες να  είναι κορίτσι💕💕 

Να σου πω τν αλήθεια βαθιά μεσα μου πιστεύω ότι είναι κορίτσι αλλά ενα δύο άτομα όπως η πεθερά μου επιμένει είναι αγόρι επειδή αυτή ελπίζει πάλι σε αγόρι δεν τς πολύ αρέσουν τα κορίτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Earp είπε:

Αχ τι ωραία τι τυχερή😊😊

Άρα έχω και εγω κάποιες ελπίδες να  είναι κορίτσι💕💕 

Να σου πω τν αλήθεια βαθιά μεσα μου πιστεύω ότι είναι κορίτσι αλλά ενα δύο άτομα όπως η πεθερά μου επιμένει είναι αγόρι επειδή αυτή ελπίζει πάλι σε αγόρι δεν τς πολύ αρέσουν τα κορίτσια

Ααα έχει δωλο δνε μετράει η γνώμη της. 💟🤣🤣🤣🤣 Οπότε ελπίζουμε στο κορίτσι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Ααα έχει δωλο δνε μετράει η γνώμη της. 💟🤣🤣🤣🤣 Οπότε ελπίζουμε στο κορίτσι.. 

Μακάρι χαχα 

Απλά μου τν έσπασε η σιγουριά τς

λέμε να κάνουμε gender reveal 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ 11η εβδομάδα και έχω ένα κοριτσάκι 20μηνων... Διαφορετική εγκυμοσύνη αλλά θα δείξει. Η μαμά μου βέβαια που έκανε 5 παιδιά είχε διαφορετικές εγκυμοσύνες αλλά το αποτέλεσμα ήταν είτε αγόρι είτε κορίτσι... Χαχα.... Για εμένα θα δείξει τώρα. Τα στοιχήματα πέφτουν στην οικογένεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Earp είπε:

Κορίτσια καλησπέρα 

Λοιπόν έχω ένα γιο σχεδόν 12 μηνων και είμαι έγκυος στο δεύτερο 15 εβδομάδων τώρα. Μένω Αγγλία αποτε στην αυχενικη δεν σου λένε τι μπορεί να είναι (φύλο) πρέπει να φτάσεις στην 20 εβδομάδα για να σου πουν!

 Εγω στν γιο μου δεν είχα τίποτα από συμπτώματα ήταν σαν να μην ήμουν έγκυος σε αυτή τν εγκυμοσυνη είχα εμετούς και αναγούλες και με ενοχλούσαν οι μυρωδιές! 

Θα ήθελα πολύ να είναι κορίτσι θα ήταν ωραία ενα και ένα! 

Η ερώτηση μου είναι όσες έχετε ήδη παιδάκι και είστε στο δεύτερο είχατε ίδιες εγκυμοσυνηνες και στο αγόρι και στο κορίτσι η όχι? 

Εγω πιστεύω μπορεί να είναι κορίτσι γιατί εδώ διαφορετική εγκυμοσυνη από το γιο μου αλλά ο άντρας μου λεει ότι δεν είναι απαραίτητο ότι μπορεί να είναι και αγόρι! 

Καλησπέρα και με το καλό κορίτσι μου! Εγώ που έχω ακριβώς ίδιες εγκυμοσύνες περιμένω και το ίδιο φύλο.. κοριτσάκι πάλι! Απλά αυτή τη φορά μου τράβηξαν λίγο παραπάνω τα συμπτώματα του πρώτου τριμήνου..αχ αυτές οι πεθερές!! Η δικιά μου επειδή είχαν μια ελπίδα ότι θα ακουστεί το όνομα του πεθερού αν είναι αγόρι, μου είπε γερό να είναι κορίτσι μου και ας είναι και κορίτσι,τι να κάνουμε!!!! Με εκνεύρισε απίστευτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Καλησπέρα και με το καλό κορίτσι μου! Εγώ που έχω ακριβώς ίδιες εγκυμοσύνες περιμένω και το ίδιο φύλο.. κοριτσάκι πάλι! Απλά αυτή τη φορά μου τράβηξαν λίγο παραπάνω τα συμπτώματα του πρώτου τριμήνου..αχ αυτές οι πεθερές!! Η δικιά μου επειδή είχαν μια ελπίδα ότι θα ακουστεί το όνομα του πεθερού αν είναι αγόρι, μου είπε γερό να είναι κορίτσι μου και ας είναι και κορίτσι,τι να κάνουμε!!!! Με εκνεύρισε απίστευτα...

Έχω έχω διαφορετικές οπότε ελπίζω🤞🤞🤞

Όπως το είδος αχ αυτές η πεθερές παράγματικα έλεγα πόσο διαφορετική εγκυμοσύνη έχω από τν πρώτη και λέω ελπίζω για κορίτσι και μου λέει με μια σιγουριά εγώ αγόρι το βλέπω και λέω εγώ σαν μαμα εχω ένστικτό για κορίτσι! Με εκνεύρισε ότι επειδή αυτή ήθελε μονο αγόρια και έχει αγόρια πρέπει και εγώ το ίδιο. Άμα βγει κορίτσι θέλω πολύ να δω τα μούτρα τς 

Αφού να σκεφτείς πριν καν ακόμα μείνω έγκυος στο δεύτερο μου έλεγε ε λογικά θα κάνεις και δεύτερο αγοράκι όπως το βλέπω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Καλησπέρα και με το καλό κορίτσι μου! Εγώ που έχω ακριβώς ίδιες εγκυμοσύνες περιμένω και το ίδιο φύλο.. κοριτσάκι πάλι! Απλά αυτή τη φορά μου τράβηξαν λίγο παραπάνω τα συμπτώματα του πρώτου τριμήνου..αχ αυτές οι πεθερές!! Η δικιά μου επειδή είχαν μια ελπίδα ότι θα ακουστεί το όνομα του πεθερού αν είναι αγόρι, μου είπε γερό να είναι κορίτσι μου και ας είναι και κορίτσι,τι να κάνουμε!!!! Με εκνεύρισε απίστευτα...

@Smurf88, άσε με γιατί κι εγώ τα ίδια περασα και ακομα εκνευρισμένη ειμαι!!Γυρναμε απο το προηγούμενο υπερηχο και με ρωτάει μαθαμε φυλο..Λεω ναι,μαλλον κοριτσάκι αλλα οχι 100% γιατι δεν ειχε ανοιχτα ρα ποδαρακια της..Και μου λεει ε δεν πειραζει!!Την υγεια του να έχει..

Τα πήρα κρανιο αλλα δεν μιλησα!!Βεβαια μολις γυρισαμε σπιτι,τα ακουσε ο αντρας μου γιατί καπου έπρεπε κι εγω να τα πω!😂

Δεν φτάνει που έχουμε γερα παιδακια,θα πρεπει να μας νοιάζει αν ειναι αγορι η κορίτσι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Στο μέτωπο "πεθερά" είμαι πολύ τυχερή. Όταν της είπαμε ότι περιμένουμε κορίτσι έβαλε τα κλάματα από τη χαρά της (αυτή έχει 3 αγόρια). Όπως την ξέρω όμως, με όλα χαρούμενη θα ήταν ❤

Ας κάνω τη σιχαμενη ερώτηση της ημέρας: από υγρά πως πάτε?? Εγώ πλέον θα χρειαστώ σερβιετάκι! Είχα αρχίσει να ανησυχώ ότιείναι ακράτεια, αλλά δε μου φαίνονται για ούρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! 

@Earpέχω ένα αγοράκι 4χρ κ ειμαι έγκυος στην 20εβδ. στην αυχενική μου είπαν κορίτσι κ περιμένω να κάνω κ την β επιπέδου. Οι εγκυμοσύνες μου μέχρι στιγμής είναι διαφορετικές σε αυτήν έχω ταλαιπωρηθεί αρκετά με τις αναγούλες κ τις ζαλάδες μέχρι κ τωρα. Πολλές φορές είμαι σαν άρρωστη. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, μόλις έγινα μέλος! Έχω ΠΗΤ 15 Ιουνίου και είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη..

Έχω μία ερώτηση σχετικά με τη βιταμίνη D, αν έχει γράψει σε κάποια σας ο γυναικολόγος το σκεύασμα lecalscif..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Στο μέτωπο "πεθερά" είμαι πολύ τυχερή. Όταν της είπαμε ότι περιμένουμε κορίτσι έβαλε τα κλάματα από τη χαρά της (αυτή έχει 3 αγόρια). Όπως την ξέρω όμως, με όλα χαρούμενη θα ήταν ❤

Ας κάνω τη σιχαμενη ερώτηση της ημέρας: από υγρά πως πάτε?? Εγώ πλέον θα χρειαστώ σερβιετάκι! Είχα αρχίσει να ανησυχώ ότιείναι ακράτεια, αλλά δε μου φαίνονται για ούρα...

Εγώ χωρίς σερβιετακι δν κάνω... αχαχχαχα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, μόλις έγινα μέλος! Έχω ΠΗΤ 15 Ιουνίου και είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη..

Έχω μία ερώτηση σχετικά με τη βιταμίνη D, αν έχει γράψει σε κάποια σας ο γυναικολόγος το σκεύασμα lecalscif..

 

Καλησπέρα Ελένη και καλώς ήρθες στην ομάδα μας 😃 κοντά είμαστε σχετικά, εγώ έχω πητ 1/7. Παίρνω κι εγώ lecalscif μια φορά την εβδομάδα. Δεν είχα έλλειψη βιταμίνης d αλλά μου είπε η γιατρός μου ότι είναι απαραίτητο να πάρω συμπλήρωμα για να βοηθήσω στην απορρόφηση ασβεστίου το οποίο δεν το παίρνω σε συμπλήρωμα, μόνο από τη διατροφή. Εσυ έχεις καιρό που το παίρνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Alexey είπε:

Καλησπέρα Ελένη και καλώς ήρθες στην ομάδα μας 😃 κοντά είμαστε σχετικά, εγώ έχω πητ 1/7. Παίρνω κι εγώ lecalscif μια φορά την εβδομάδα. Δεν είχα έλλειψη βιταμίνης d αλλά μου είπε η γιατρός μου ότι είναι απαραίτητο να πάρω συμπλήρωμα για να βοηθήσω στην απορρόφηση ασβεστίου το οποίο δεν το παίρνω σε συμπλήρωμα, μόνο από τη διατροφή. Εσυ έχεις καιρό που το παίρνεις;

Σε ευχαριστώ για το καλωσόρισμα και την απάντηση! Εμένα μου έδειξε ανεπάρκεια στις εξετάσεις αίματος και μου το έδωσε για δύο φορές τη βδομάδα. Πήρα δύο δόσεις την προηγούμενη βδομάδα λοιπόν αλλά μετά μου ήρθε μια αναλαμπή. Μου είχε αναφέρει η ενδοκρινολόγος μου το καλοκαίρι που το είχα ξαναπάρει ότι δεν το συστήνει στην εγκυμοσύνη. Εκεί άρχισε το άγχος..διάβασα τις οδηγίες του lecalcif και λέει ότι δε συνίσταται στην εγκυμοσύνη. Η γυναικολόγος μου που την ξαναπήρα λέει ότι είναι ασφαλές η ενδοκρινολόγος από την άλλη που την ξαναπήρα και αυτή μου είπε να το κόψω και να πάρω μία βιταμίνη d σε καθημερινή βάση, με λιγότερες μονάδες, γιατί η lecalcif έχει πολύ μεγάλη συγκέντρωση. Μη μιλήσω για τις παρενέργειες που διάβασα στο ίντερνετ. Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να προκαλέσω πανικό σε καμία κοπέλα, απλά επειδή όλες είμαστε στην ίδια φάση σκέφτηκα ότι όλο και κάποια θα παίρνει το ίδιο σκεύασμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...