Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mariasmommy είπε:

@Sofia0294   θα δεις πόσο θα αλλάξει η ζωή σου με το λέιζερ!Εγώ έχω 2 χρόνια και μάκια φορά λέω πωωω πρέπει να βγάλω τους φακούς!

Όσο για τα ξενύχτια και τον ύπνο κορίτσια θα τη δείτε τη γλυκά!😆😆😆😆😆

Μα ήθελα πολλά χρόνια να κάνω λέιζερ απλά δεν είχε σταθεροποιηθεί η μυωπία.. φαντάσου ότι φοράω φακούς απ'τα 14 περίπου που έπαιζα βολει μέχρι κ τώρα που κοντεύω τα 27.. σκέφτομαι καμμία φορά με τόσα λεφτά που έχω δώσει για φακούς θα είχα κάνει 2 φορές λειζερ! Τέλος πάντων κάτσε με το καλό να γεννήσω κ είναι το αμέσως επόμενο που θα κάνω.. 

Χαλάλι βρε κορίτσια τα ξενύχτια για τα πλασματάκια μας! Πόσα άσκοπα ξενύχτια έχουμε κάνει τουλάχιστον αυτό θα το αξίζει! 😄❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vivi_ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!

Έχετε ψαχτει καθόλου πάνω στο θέμα μαθημάτων/σεμιναρίων για τον τοκετό και γενικά την εγκυμοσύνη;;

Εγώ τώρα αρχίζω και κοιτάω και πελαγωνω λιγάκι...νιώθω άσχετη 😝

Σκεφτείτε δεν έχω ρωτήσει ακόμα καν αν ο γυναικολόγος μου συνεργάζεται με κάποια συγκεκριμένη μαία...

Απ' τη μια λέω εντάξει καλά είμαι 19 εβδομάδες θα τα φτιάξουμε όλα απ' την άλλη λέω Παναγία μου !!!

Καλησπερα!! Συγχωρέστε με όλες αν ακουστεί χαζό αυτό που θα ρωτήσω αλλά συνήθως ο/η γυναικολόγος δεν ξεγενναει? Τι σημασία έχει με ποια μαία συνεργάζεται? Εμένα ας πούμε η γραμματέας της είναι κ μαία αν δεν κάνω λάθος.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας και με το καλο σε όλες σας! Βλέπω τις αναρτήσεις σας και χαίρομαι πολύ!! 

Σήμερα ειμαι 6 εβδομαδων κ 6ημερων και ειχα τον πρωτο μου υπέρηχο! 

Ηταν τοσο μικρουλι και η καρδούλα του χτυπουσε πολυ δυνατα! 

Εχω αναγούλες ολη μερα και η ενέργεια μου ειναι πολυ πεσμένη! Εσεις πως ειστε; 

Καλησπέρα κορίτσι μου! Δεν είναι υπέροχο συναίσθημα ο πρώτος υπέρηχος? Είναι πολύ συνηθισμένο φαινόμενο η ναυτία κ η κούραση.. σε άλλες κοπέλες διαρκεί λίγο σε άλλες περισσότερο..  πάντως Ναι στον 4ο θα ηρεμήσεις! Εμένα κράτησαν γύρω στις 3 εβδομάδες οι ναυτιες κ η κούραση.. Τώρα νιώθω πολύ καλά έχουν περάσει τελείως οι αναγουλες κ η ενέργεια μου επανήλθε. Λίγο υπομονή να τρως όσο μπορείς στεγνά φαγητά κ θα σε βοηθήσει το πρωί να τρως κανένα κρακερακι πριν σηκωθείς.. γενικά εμένα όταν ήταν άδειο το στομάχι με έπιαναν ναυτιες έντονες. Μόλις έτρωγα κάτι ηρεμουσα.. οπότε υπομονή κ ξεκούραση. ☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Καλησπερα!! Συγχωρέστε με όλες αν ακουστεί χαζό αυτό που θα ρωτήσω αλλά συνήθως ο/η γυναικολόγος δεν ξεγενναει? Τι σημασία έχει με ποια μαία συνεργάζεται? Εμένα ας πούμε η γραμματέας της είναι κ μαία αν δεν κάνω λάθος.. 

Εγώ δεν ξέρω καν αν οι κοπέλες που έχει στη γραμματεία είναι και μαιες!!

Στο ψάξιμο είμαι μη φανταστείς...απ' ότι έχω καταλάβει μπορεί να είναι μαζί σου στο τοκετό για εμψύχωση και οποιαδήποτε βοήθεια χρειαστεί στην αρχή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας και με το καλο σε όλες σας! Βλέπω τις αναρτήσεις σας και χαίρομαι πολύ!! 

Σήμερα ειμαι 6 εβδομαδων κ 6ημερων και ειχα τον πρωτο μου υπέρηχο! 

Ηταν τοσο μικρουλι και η καρδούλα του χτυπουσε πολυ δυνατα! 

Εχω αναγούλες ολη μερα και η ενέργεια μου ειναι πολυ πεσμένη! Εσεις πως ειστε; 

Καλησπέρα!!!6+1 για μας... Σήμερα ακούσαμε καρδούλα♥️και εδώ και μια βδομάδα ξεκίνησαν οι ναυτίες οι Εμετοί η τάση για εμετό..έντονα ρεψίματα και αέρια( συγνώμη για την περιγραφή)...πραγματικά ανακούφιση βρίσκω σε ανθρακούχο νερό...κουλούρια Θεσσαλονίκης και καμία μπανάνα....σήμερα προσπάθησα να  τρώω ανά δύο ώρες και είμαι κάπως καλύτερα...ευχή μου να πάνε όλα καλά για όλες μας με υγιή μωράκια..μόνο αυτό σκέφτομαι όλα τα άλλα θα περάσουν..και ας γκρινιάζω στον άντρα μου όλη μέρα!!😜😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα! Λοιπόν στο θέμα γεννά: εγώ τη πρώτη μου κόρη τη γέννησα φυσιολογικα χωρίς επισκληριοδιο. Δεν το μετάνιωσα. Αν πήγαινα τον χρόνο πίσω πάλι  έτσι θα το έκανα. Πιστεύω πως έτσι είναι το σωστό να γεννάμε. Έτσι φτιαχτηκαμε .... Μην πρεξηηηθω: η καισαρική είναι σωτηρια ανακάλυψη για πολλές περιπτώσεις, απλά ο φυσιολογικός τοκετός προσφέρει τόσα σε μωρό και μητέρα( πίεση για την πρώτη ανάσα του παιδιού, γρηγορότερη αποκατάσταση για την γυναίκα , το μικροβιωμα -κατι τόσο μοναδικό που ακόμη και η επιστήμη δεν ξέρει τα πάντα ακόμη σχετικά με αυτό. Οπότε εγώ πιστεύω πως δεν θα έπρεπε να είναι επιλογή η καισαρική αλλά λύση όταν πραγματικά υφίσταται λόγος.

Όση εμπιστοσύνη και να έχουμε στο γιατρό μας καλό είναι να ψαχτομαστε. Υπάρχει η πρόσβαση στη γνώση πλέον και το δεν ήξερα πλέον νομίζω δεν υφίσταται.... Μια δεύτερη γνώμη σε κάποιες περιπτώσεις είναι μια καλή σκέψη.

Σεμινάρια είχα κάνει στο Αλεξάνδρας δωρεάν εγώ. Έμεινα ικανοποιημένη. Στο κομμάτι του θηλασμού υπάρχει ομάδα στο φμπ που εκτός από εμπειρία υπάρχουν αρχεία εμπεριστατωμένα που οποία θέλει να ενημερωθεί μπορεί από εκεί. Επίσης οι διαχειριστριες εκεί βοηθάνε σε όλα τα προβλήματα που θα τύχουν.

Από εκεί και πέρα η μαία για όσες θα έχετε μαζί σας κάποια που θα επιλέξετε είναι σημαντικη γιατί θα είναι εκεί να σας κρατήσει το χέρι, να σας εμψυχώσει και να σας βοηθήσει με τις ανάσες την ώρα του τοκετού! Αυτά :)

εγω είμαι πλέον 10 εβδομάδα και πρέπει να κανονίσω την αυχενική διαφάνεια σιγά σιγά. Κουραση-υπνηλια αλλά και αναγουλες υπάρχουν... Υπομονή :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα σας!

Είμαι 19 εβδομάδων και μέχρι τώρα δεν έχω καταλάβει το μωρό.......

Ραντεβού τώρα έχω ξανά στις 29/01 για την β επιπέδου αλλά με αγχωνει που δεν τον έχω καταλάβει...

Ενω διαβάζω ότι οι περισσότερες ήδη κάτι έχουν νιώσει...

Έχω αρχίσει και αγχώνομαι και μου φαίνονται οι μέρες ατελείωτες μέχρι τον επόμενο υπέρηχο...που είναι και σημαντικός...και κάνω σενάρια με το μυαλό μου ότι κάτι μπορεί να συμβεί...😢

Εσείς τα έχετε καταλάβει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Vivi_ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας!

Είμαι 19 εβδομάδων και μέχρι τώρα δεν έχω καταλάβει το μωρό.......

Ραντεβού τώρα έχω ξανά στις 29/01 για την β επιπέδου αλλά με αγχωνει που δεν τον έχω καταλάβει...

Ενω διαβάζω ότι οι περισσότερες ήδη κάτι έχουν νιώσει...

Έχω αρχίσει και αγχώνομαι και μου φαίνονται οι μέρες ατελείωτες μέχρι τον επόμενο υπέρηχο...που είναι και σημαντικός...και κάνω σενάρια με το μυαλό μου ότι κάτι μπορεί να συμβεί...😢

Εσείς τα έχετε καταλάβει;;;

Κοπέλα μου σε ιατρικό σάιτ διάβασα ότι 18η-22η βδομάδα αρχίζουν να νιώθουν κάτι οι περισσότερες κοπέλες! Κι εγώπου ρώτησα το ίδιο χυες προχθές μου είπαν τα κορίτσια μετά την 20η να περιμένω! Οπότε μην αγχώνεσαι! Αν όμως δεν μπορείς να μην αγχώνεσαι, βάλε έναν έξτρα υπέρηχο να ησυχάσεις (εγώαυτό θα έκανα).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Vivi_ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας!

Είμαι 19 εβδομάδων και μέχρι τώρα δεν έχω καταλάβει το μωρό.......

Ραντεβού τώρα έχω ξανά στις 29/01 για την β επιπέδου αλλά με αγχωνει που δεν τον έχω καταλάβει...

Ενω διαβάζω ότι οι περισσότερες ήδη κάτι έχουν νιώσει...

Έχω αρχίσει και αγχώνομαι και μου φαίνονται οι μέρες ατελείωτες μέχρι τον επόμενο υπέρηχο...που είναι και σημαντικός...και κάνω σενάρια με το μυαλό μου ότι κάτι μπορεί να συμβεί...😢

Εσείς τα έχετε καταλάβει;;;

Καλησπέρα κορίτσια... 

@Vivi_ θα συμφωνήσω σε όλα με την @Liiida... Μην κοιτάς ποτέ το ένιωσε η καθεμία κοπέλα..βασικά μην σε αγχώνει αυτό. Το κάθε σώμα κ η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετικα μεταξύ τους. Έχω παρατηρήσει διαβάζοντας σε πολλές μαμαδοομαδες ότι οι περισσότερες πρωτότοκες το νιώθουν στην 20ηεβδ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Vivi_ είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας....με βλέπω να κλείνω ένα εμβόλιμο ραντεβού να μου φύγει απ' το μυαλό!

You do that 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vivi_ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας!

Είμαι 19 εβδομάδων και μέχρι τώρα δεν έχω καταλάβει το μωρό.......

Ραντεβού τώρα έχω ξανά στις 29/01 για την β επιπέδου αλλά με αγχωνει που δεν τον έχω καταλάβει...

Ενω διαβάζω ότι οι περισσότερες ήδη κάτι έχουν νιώσει...

Έχω αρχίσει και αγχώνομαι και μου φαίνονται οι μέρες ατελείωτες μέχρι τον επόμενο υπέρηχο...που είναι και σημαντικός...και κάνω σενάρια με το μυαλό μου ότι κάτι μπορεί να συμβεί...😢

Εσείς τα έχετε καταλάβει;;;

Γεια σου! κι εγω ειμαι 18 εβδομαδων (1η εγκυμοσυνη) κ δν ειμαι σιγουρη αν το εχω νιώσει. Προχθες μονο ειχα την αίσθηση σαν καποιος ν με γαργαλαει απο μεσα αλλα δεν ειμαι κ σιγουρη πως ηταν επδ κουνιεται το μωρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/1/2021 at 10:31 ΠΜ, ο/η Sofia0294 είπε:

Εμένα στην Αυχενική μου είπε 100% κορίτσι αλλά προχθές στον υπέρηχο δεν μπορούσαμε να το δούμε για να το επιβεβαιώσουμε γιατί ήταν μπρούμυτα κ μας είπε ότι φαίνεται για κορίτσι αλλά στην Αυχενική έχουν κάνει πολλές φορές λάθος..  Κ με μπέρδεψε! Θέλω να πιστεύω ότι είναι κορίτσι.. ίσως φανεί την επόμενη φορά..  πας για φυσιολογικό τοκετό?

Κολπο π μου το ειπε μανουλα 3 παιδιών κ το κανα στον τελευταιο υπερηχο κ επιασε. Μιση ωρα πριν πατε γ τον υπερηχο φατε λιγη σοκολατα. Εγω εφαγα μια γραμμη απο λακτα μιση ωρα πριν παω γ τον υπερηχο κ ο μικρος δε σταμάτησε να γυρναει κ ν κανει κινησεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Vasso_Val είπε:

Κολπο π μου το ειπε μανουλα 3 παιδιών κ το κανα στον τελευταιο υπερηχο κ επιασε. Μιση ωρα πριν πατε γ τον υπερηχο φατε λιγη σοκολατα. Εγω εφαγα μια γραμμη απο λακτα μιση ωρα πριν παω γ τον υπερηχο κ ο μικρος δε σταμάτησε να γυρναει κ ν κανει κινησεις

Ναι το έχω ακούσει κ εγώ.. κ έλεγα να αποφύγω τα γλυκά αλλά στον επόμενο υπέρηχο θα αναγκαστώ να φάω μια σοκολάτα ολόκληρη να είμαι σίγουρη ότι θα πιάσει! 😂😂 περα απο την πλάκα θα το κάνω την επόμενη φορά γιατι μάλλον κοιμάται κάθε φορά που πάμε για υπέρηχο κ δεν ξυπνάει με τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσιαααα!!! 6κ5 σημερα και ακουσαμε καρδουλα!!!!! 💗💗Ολα καλα ειπε ο γιατρος,ραντεβου ξανα σε 3 εβδομαδες!!!! Μου εδωσε ενα σιροπι για τη δυσκοιλιοτητα και ενα για τις αναγουλες ! Εχει παρει καμια κατι τετοιο στην εγκυμοσυνη???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Vivi_ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας!

Είμαι 19 εβδομάδων και μέχρι τώρα δεν έχω καταλάβει το μωρό.......

Ραντεβού τώρα έχω ξανά στις 29/01 για την β επιπέδου αλλά με αγχωνει που δεν τον έχω καταλάβει...

Ενω διαβάζω ότι οι περισσότερες ήδη κάτι έχουν νιώσει...

Έχω αρχίσει και αγχώνομαι και μου φαίνονται οι μέρες ατελείωτες μέχρι τον επόμενο υπέρηχο...που είναι και σημαντικός...και κάνω σενάρια με το μυαλό μου ότι κάτι μπορεί να συμβεί...😢

Εσείς τα έχετε καταλάβει;;;

Καλησπέρα κορίτσι μου ,

Σήμερα πήγα γι αυτό τον λόγο στον γιατρο γιατι πιο πριν νόμιζα ότι ένιωθα το μωρο(κανένα εντερο θα ένιωθα,φαντασιοπλικτη😂😂 ) και τώρα όχι!Τελικά το μωρο μια χαρα ειναι απλα μου εξήγησε ότι είναι μικρό ακομη για να καταλάβω κατι και αν το καταλάβω θα είναι αραιά και που..οταν θα κάνεις την β επιπέδου  που κι εγώ 29/1 θα πάω θα το νιώθεις κανονικα ..!!Μηνν ανυσηχεις καθολου ομως,  αν νιώθεις αγχος για εμένα να πας για ένα υπέρηχο να ηρεμήσεις 💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/1/2021 at 8:02 ΜΜ, ο/η Clairy. είπε:

Καλώς ήρθες.. Με το καλό το σπορακι σου.. ❤️❤️

Αχ εύχομαι με το καλο σε ολες μας και με εναν πονο που λενε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Καλησπερα κοριτσιαααα!!! 6κ5 σημερα και ακουσαμε καρδουλα!!!!! 💗💗Ολα καλα ειπε ο γιατρος,ραντεβου ξανα σε 3 εβδομαδες!!!! Μου εδωσε ενα σιροπι για τη δυσκοιλιοτητα και ενα για τις αναγουλες ! Εχει παρει καμια κατι τετοιο στην εγκυμοσυνη???

Ειμαστε κοντα σε ημερομηνίες ειμαι 7 και 1 σήμερα αλλα το μηχάνημα έβγαλε παραπανω 🤷🏼‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/1/2021 at 7:34 ΠΜ, ο/η AlKate είπε:

Καλημέρα σε όλη την παρέα! Λοιπόν στο θέμα γεννά: εγώ τη πρώτη μου κόρη τη γέννησα φυσιολογικα χωρίς επισκληριοδιο. Δεν το μετάνιωσα. Αν πήγαινα τον χρόνο πίσω πάλι  έτσι θα το έκανα. Πιστεύω πως έτσι είναι το σωστό να γεννάμε. Έτσι φτιαχτηκαμε .... Μην πρεξηηηθω: η καισαρική είναι σωτηρια ανακάλυψη για πολλές περιπτώσεις, απλά ο φυσιολογικός τοκετός προσφέρει τόσα σε μωρό και μητέρα( πίεση για την πρώτη ανάσα του παιδιού, γρηγορότερη αποκατάσταση για την γυναίκα , το μικροβιωμα -κατι τόσο μοναδικό που ακόμη και η επιστήμη δεν ξέρει τα πάντα ακόμη σχετικά με αυτό. Οπότε εγώ πιστεύω πως δεν θα έπρεπε να είναι επιλογή η καισαρική αλλά λύση όταν πραγματικά υφίσταται λόγος.

Όση εμπιστοσύνη και να έχουμε στο γιατρό μας καλό είναι να ψαχτομαστε. Υπάρχει η πρόσβαση στη γνώση πλέον και το δεν ήξερα πλέον νομίζω δεν υφίσταται.... Μια δεύτερη γνώμη σε κάποιες περιπτώσεις είναι μια καλή σκέψη.

Σεμινάρια είχα κάνει στο Αλεξάνδρας δωρεάν εγώ. Έμεινα ικανοποιημένη. Στο κομμάτι του θηλασμού υπάρχει ομάδα στο φμπ που εκτός από εμπειρία υπάρχουν αρχεία εμπεριστατωμένα που οποία θέλει να ενημερωθεί μπορεί από εκεί. Επίσης οι διαχειριστριες εκεί βοηθάνε σε όλα τα προβλήματα που θα τύχουν.

Από εκεί και πέρα η μαία για όσες θα έχετε μαζί σας κάποια που θα επιλέξετε είναι σημαντικη γιατί θα είναι εκεί να σας κρατήσει το χέρι, να σας εμψυχώσει και να σας βοηθήσει με τις ανάσες την ώρα του τοκετού! Αυτά :)

εγω είμαι πλέον 10 εβδομάδα και πρέπει να κανονίσω την αυχενική διαφάνεια σιγά σιγά. Κουραση-υπνηλια αλλά και αναγουλες υπάρχουν... Υπομονή :)

Καλησπέρα κορίτσι, με το καλο το ζουζουνακι! Σεμινάρια στο αλεξανδρας εχει; ανωδυνου ή θηλασμού; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/1/2021 at 9:27 ΜΜ, ο/η Mommy to be είπε:

Καλησπέρα!!!6+1 για μας... Σήμερα ακούσαμε καρδούλα♥️και εδώ και μια βδομάδα ξεκίνησαν οι ναυτίες οι Εμετοί η τάση για εμετό..έντονα ρεψίματα και αέρια( συγνώμη για την περιγραφή)...πραγματικά ανακούφιση βρίσκω σε ανθρακούχο νερό...κουλούρια Θεσσαλονίκης και καμία μπανάνα....σήμερα προσπάθησα να  τρώω ανά δύο ώρες και είμαι κάπως καλύτερα...ευχή μου να πάνε όλα καλά για όλες μας με υγιή μωράκια..μόνο αυτό σκέφτομαι όλα τα άλλα θα περάσουν..και ας γκρινιάζω στον άντρα μου όλη μέρα!!😜😜

Χαχαχαχα ακριβώς τα ιδια! Ειχα βέβαια ρεψιματα πολυ νωρις ηταν μπορώ να πω απο τα πρωιμα σημαδια κιολας, αλλα φαι στεγνο οσο γίνεται, περισσοτερα μικρα γεύματα και γκρινια στον αντρα🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/1/2021 at 8:59 ΜΜ, ο/η Sofia0294 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Δεν είναι υπέροχο συναίσθημα ο πρώτος υπέρηχος? Είναι πολύ συνηθισμένο φαινόμενο η ναυτία κ η κούραση.. σε άλλες κοπέλες διαρκεί λίγο σε άλλες περισσότερο..  πάντως Ναι στον 4ο θα ηρεμήσεις! Εμένα κράτησαν γύρω στις 3 εβδομάδες οι ναυτιες κ η κούραση.. Τώρα νιώθω πολύ καλά έχουν περάσει τελείως οι αναγουλες κ η ενέργεια μου επανήλθε. Λίγο υπομονή να τρως όσο μπορείς στεγνά φαγητά κ θα σε βοηθήσει το πρωί να τρως κανένα κρακερακι πριν σηκωθείς.. γενικά εμένα όταν ήταν άδειο το στομάχι με έπιαναν ναυτιες έντονες. Μόλις έτρωγα κάτι ηρεμουσα.. οπότε υπομονή κ ξεκούραση. ☺

Ηταν φοβερό συναίσθημα! Οταν ακουσα την καρδουλα του ήθελα να κλαψω! Οσο ημουν στο ιατρείο δεν το πολυ χάρηκα γιατι ειχα αγχος αλλα μετα κοιταζα τις φωτογραφίες ολες τις λεπτομέρειες τα παντα! Ειχε 153 χτυπους αν δεν κανω λαθος! Εντωμεταξύ επεμενα να λεω στον αντρα μου οτι στην κοιλιτσα του βλεπω μια τρυπουλα και να λεω οτι ειναι ο αφαλος, υπάρχει περίπτωση να φαίνεται ή χαζεψα τελειως; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/1/2021 at 8:05 ΜΜ, ο/η Liiida είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου κ καλωσηρθες!! Η διάρκεια κ η ένταση των συμπτωμάτων ποικίλει από κοπέλα σε κοπέλα. Αν διαβάσεις τί γράφαμε πριν από 1-1,5 μήνα θα καταλάβεις! Η πεσμενη ενέργεια είναι ψιλοστάνταρ κ νομίζω ότι επανέρχεται πλήρως στον 4ο οπότε υπομονή...

Εχω τα πανω και τα κατω μου σε γενικές γραμμές αλλα ειμαι αδρανής αρκετα! Τα συμπτώματα αλλάζουν απο γυναίκα σε γυναίκα και απο εγκυμοσύνη σε εγκυμοσύνη σίγουρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Ηταν φοβερό συναίσθημα! Οταν ακουσα την καρδουλα του ήθελα να κλαψω! Οσο ημουν στο ιατρείο δεν το πολυ χάρηκα γιατι ειχα αγχος αλλα μετα κοιταζα τις φωτογραφίες ολες τις λεπτομέρειες τα παντα! Ειχε 153 χτυπους αν δεν κανω λαθος! Εντωμεταξύ επεμενα να λεω στον αντρα μου οτι στην κοιλιτσα του βλεπω μια τρυπουλα και να λεω οτι ειναι ο αφαλος, υπάρχει περίπτωση να φαίνεται ή χαζεψα τελειως; 

Χαζεψες 🤣🤣😂😂 δεν φαίνεται κάτι τέτοιο από τόσο νωρίς. Μην αγχώνεσαι!!!. 💟 Τξ εβδομάδα είσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...