Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Γιατρός όχι δεν αναλαμβάνει γέννα στο σπίτι αλλά εννοείται αν θέλεις μπορεί να σε παρακολουθει γιατρός. Εγώ πάντως επειδή έχω διαβάσει πολλές ιστορίες με τοκετός στο σπίτι είμαι κ σε ομάδα στο φβ δεν έχω διαβάσει ποτέ κάτι που δνε πήγε καλά.. Εντάξει δεν θα πας εννοείται με μαία που δεν έχει ξανακάνει στο σπίτι. Υπάρχουν αξιόλογες μαίες που είτε κάνουν τοκετους στο σπίτι είτε έχεις μαζί σου στην γέννα σε νοσοκομείο. Εχω τελείως διαφορετική γνώμη. Εμπιστοσύνη σε γυναικολογο στην Ελλάδα 100% μπορείς να δείξεις σε ελάχιστους. Η μαιευτική βία στην Ελλάδα χτυπάει ρεκόρ το ίδιο κ οι καισαρικες. 

Καλησπερα. Θα συμφωνησω απο την εμπειρια μου οτι υπαρχουν αξιολογες μαιες. Εχω εδω που ζω, γεννας μονο με μαιες στο νοσοκομειο. Γιατρο θα δεις μονο αν υπαρξει κατι και εννοειται οποιος εφημερευει. Εγω στην πρωτη μου γεννα, διηρκησε 20 ωρες, μπηκα με προκληση, ηταν πολυ επωδυνο γιατι αργησα παρα πολυ να κανω διαστολη. Οταν εκανα και προχωρουσε καπως, ειδαν οτι το μωρο ηταν πολυ χαμηλα αλλα γυρισμενο ανασκελα και οσο και να προσπαθησα με στασεις, σπρωξιμο κλπ, δεν τα καταφερνε να ερθει. Τοτε ειδα γιατρο και επειδη κουραστηκαμε και οι δυο παρα πολυ πια, κατεληξα στο χειρουργειο και το πηραν με κουταλες. Εννοειται επισκληρηδιο για ωρες σε σημειο που πια δεν ειχα ουτε δυναμη να σπρωξω. Και ραμματα απειρα οπου πηρε πανω απο μηνα για να νιωσω καλα. Ευτυχως, ολα πηγαν καλα. Αντιθετως την δευτερη φορα, παλι προκληση γιατι εσπασαν μεν τα νερα, αλλα οσο και να με περιμεναν σχεδον δυο μερες, δεν ειχα ουτε πονους ουτε διαστολη. Οταν ξεκινησαν ομως, ολα εξελιχθηκαν ανελπιστα καλα, και παρολο που ζητησα επισκλειρηδιο, δεν προλαβα να κανω. Γεννησα με πολυ πονο φυσιολογικα, τα ενιωθα ολα, και γιατρο δεν ειδα ποτε. Οσο για την αναρρωση, μετα απο μιση ωρα ειχα κανει ντουζ, και την επομενη μερα ηταν λες και δεν γεννησα ποτε (δεν χρειαστηκε ουτε ενα ραμμα). Τωρα που εζησα και τα δυο, εαν ποτε το ξαναζουσα θα επελεγα χωρις επισκληριδιο κυριος για την αναρρωση μετα τον τοκετο. Αυτη ηταν η εμπειρια μου. Ευχομαι καλη δυναμη και με το καλο σε ολες σας!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Γιατρός όχι δεν αναλαμβάνει γέννα στο σπίτι αλλά εννοείται αν θέλεις μπορεί να σε παρακολουθει γιατρός. Εγώ πάντως επειδή έχω διαβάσει πολλές ιστορίες με τοκετός στο σπίτι είμαι κ σε ομάδα στο φβ δεν έχω διαβάσει ποτέ κάτι που δνε πήγε καλά.. Εντάξει δεν θα πας εννοείται με μαία που δεν έχει ξανακάνει στο σπίτι. Υπάρχουν αξιόλογες μαίες που είτε κάνουν τοκετους στο σπίτι είτε έχεις μαζί σου στην γέννα σε νοσοκομείο. Εχω τελείως διαφορετική γνώμη. Εμπιστοσύνη σε γυναικολογο στην Ελλάδα 100% μπορείς να δείξεις σε ελάχιστους. Η μαιευτική βία στην Ελλάδα χτυπάει ρεκόρ το ίδιο κ οι καισαρικες. 

Θα συμφωνησω με την τελευταια προταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Alexey είπε:

Γενικά εμένα το θέμα του τοκετού με αγχώνει πολυ, ίσως κι επειδή είναι το πρώτο μου... σκέφτομαι ότι θέλω οπωσδήποτε επισκληριδειο γιατί φίλες μου που έχουν γεννήσει φυσιολογικά με επισκληρίδειο μου λένε ότι ήταν τέλεια εμπειρία...αλλά από την άλλη διαβάζω τις διάφορες παρενέργειες που μπορεί να προκαλέσει η επισκληρίδειο και τρομάζω.🙄 Καισαρική ελπίζω να μην χρειαστεί να κάνω γιατί εκτός του ότι έχω δει πως γίνεται (είναι πραγματικά απαίσιο) φοβάμαι πως και η αποκατάσταση θα είναι πολύ πιο χρονοβόρα και δύσκολη, ενώ στο φυσιολογικό τοκετό συνέρχεσαι πιο γρήγορα...η μητερα μου λέει από τη πρώτη μέρα ένιωθε καλά και σηκώθηκε να περπατήσει άνετα, παρόλο που είχε και τα ραμματακια της από κάτω...

Αλήθεια βρε κορίτσια, το σκισηματακι από κάτω δεν μπορούμε να το αποφύγουμε; Κάνουνε όλες;

Εγω τη δευτερη φορα που γεννησα, δε χρειαστηκε κοριτσι μου. Αναρωτιεμαι ακομα! Πιστευω εχει να κανει με το πως ερχεται το μωρο και πως βγαινει κλπ. Σου ευχομαι οτι καλυτερο και να ειναι η πιο μοναδικη και τελεια εμπειρια για σενα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sofia0294 είπε:

Πότε γίνεται η β επιπέδου? Λογικά γύρω στην 20η εβδομάδα? Ναι ιδιωτικά θα πάω σε κλινική εδώ στην περιοχή μου. Εσύ?

Εμένα η γιατρός μου είπε να τη κάνω 23η εβδομάδα καλύτερα, γιατί τότε έχει τη καλύτερη δυνατή απεικονιση. Όποτε έχω καιρό μπροστά μου... κι εγώ σε ιδιωτικό αναγκαστικά αφού η γιατρός μου συνεργάζεται μόνο με Ιασώ και ΡΕΑ, αλλά μάλλον θα πάω στο ΡΕΑ γιατί είναι πιο κοντά στο σπίτι μου, οποτε πιστεύω ότι θα βολέψει αν τύχει και γεννήσω μη προγραμματισμένα. Δεν θα είχα πρόβλημα να πάω και σε δημόσιο αν συνεργαζόταν η γιατρός μου αλλά δεν θέλω να την αλλάξω γιατί με διαβεβαίωσε ότι θα είναι δίπλα μου καθόλη τη διάρκεια του τοκετού όσες ώρες και να κρατήσει πράγμα που μπορεί να είναι ανόητο αφού ούτως η άλλως εγώ θα τα τραβήξω όλα, αλλά όπως και να έχει νιώθω μια περισσότερο ασφάλεια από ότι αν ερχόταν μόνο στο τέλος όπως έχω ακούσει για τα δημόσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Πώς είστε?

Καλησπερα! Ολα καλα , ηταν σχετικα καλη μερα σημερα ! Εχω λιγη αγωνια γιατι αυριο περιμενω τα αποτελεσματα των εξετασεων! 
Εσυ πως εισαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Raphaela είπε:

Καλησπερα! Ολα καλα , ηταν σχετικα καλη μερα σημερα ! Εχω λιγη αγωνια γιατι αυριο περιμενω τα αποτελεσματα των εξετασεων! 
Εσυ πως εισαι; 

Εύχομαι όλα να είναι καλά. Εγώ νιώθω ότι δεν περνάνε οι μέρες μέχρι την Τρίτη χαχα. Επίσης έχω ενοχλήσεις στην κοιλιά. Διάβασα ότι είναι φυσιολογικό αλλά οκ κάπως με εκνευρίζει.😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love32 είπε:

Εύχομαι όλα να είναι καλά. Εγώ νιώθω ότι δεν περνάνε οι μέρες μέχρι την Τρίτη χαχα. Επίσης έχω ενοχλήσεις στην κοιλιά. Διάβασα ότι είναι φυσιολογικό αλλά οκ κάπως με εκνευρίζει.😋

Αστα κι εγω μερες μετραω ! Εδω θα μαστε να τα πουμε! Ολα καλα θα ναι! 
Εγω του το ειπα οταν ειχα παει (χαμηλα ειχα μια ενοχληση) και μου ειπε οτι μαλλον ειναι το εντερο . Να παιρνω buscopan οταν το νιωθω πιο εντονα. 
Εμενα το θεμα μου ειναι οτι απο το μεσημερι και μετα εχω εντονο φουσκωμα . Θα προσπαθησω να τρωω πιο λιγο και πιο συχνα. 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Raphaela είπε:

Αστα κι εγω μερες μετραω ! Εδω θα μαστε να τα πουμε! Ολα καλα θα ναι! 
Εγω του το ειπα οταν ειχα παει (χαμηλα ειχα μια ενοχληση) και μου ειπε οτι μαλλον ειναι το εντερο . Να παιρνω buscopan οταν το νιωθω πιο εντονα. 
Εμενα το θεμα μου ειναι οτι απο το μεσημερι και μετα εχω εντονο φουσκωμα . Θα προσπαθησω να τρωω πιο λιγο και πιο συχνα. 
 

Και εγώ σήμερα έχω φούσκωμα αλλά έφαγα πολύ. Το στήθος σου πως είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Γιατρός όχι δεν αναλαμβάνει γέννα στο σπίτι αλλά εννοείται αν θέλεις μπορεί να σε παρακολουθει γιατρός. Εγώ πάντως επειδή έχω διαβάσει πολλές ιστορίες με τοκετός στο σπίτι είμαι κ σε ομάδα στο φβ δεν έχω διαβάσει ποτέ κάτι που δνε πήγε καλά.. Εντάξει δεν θα πας εννοείται με μαία που δεν έχει ξανακάνει στο σπίτι. Υπάρχουν αξιόλογες μαίες που είτε κάνουν τοκετους στο σπίτι είτε έχεις μαζί σου στην γέννα σε νοσοκομείο. Εχω τελείως διαφορετική γνώμη. Εμπιστοσύνη σε γυναικολογο στην Ελλάδα 100% μπορείς να δείξεις σε ελάχιστους. Η μαιευτική βία στην Ελλάδα χτυπάει ρεκόρ το ίδιο κ οι καισαρικες. 

Κι εγώ θα ήθελα πάρα πολύ να γεννήσω στο σπίτι κι ας είναι το πρώτο μου. Είναι το μόνο μέρος που μπορείς να γεννήσεις χωρίς αναίτιες παρεμβάσεις. Ωστόσο ζω στην επαρχία και το κοντινότερο νοσοκομείο απέχει από το σπίτι μου πάνω από μια ώρα, οπότε δεν το αναλαμβάνει καμία μαία. Εσείς στην Αθήνα είστε τυχερές, έχετε πολλές επιλογές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Και εγώ σήμερα έχω φούσκωμα αλλά έφαγα πολύ. Το στήθος σου πως είναι?

Το στηθος μου ποναει αρκετα, ενω συνηθως κοιμαμαι μπρουμυτα τωρα δεν βολευομαι. 
Αλλες μερες πιο πολυ αλλες λιγοτερο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raphaela είπε:

Το στηθος μου ποναει αρκετα, ενω συνηθως κοιμαμαι μπρουμυτα τωρα δεν βολευομαι. 
Αλλες μερες πιο πολυ αλλες λιγοτερο. 

Κ εγώ είναι μερικές φορές που απλά σηκώνομαι από το κρεβάτι κ πονάει πολύ το στήθος μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Κ εγώ είναι μερικές φορές που απλά σηκώνομαι από το κρεβάτι κ πονάει πολύ το στήθος μου. 

Ετσι και εγω ! Το πρωι που ξυπναω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raphaela είπε:

Ετσι και εγω ! Το πρωι που ξυπναω! 

Έτσι κ εμένα το πρωί που θα ξυπνήσω. Ενώ στην αρχη πονούσε συνεχόμενα.

Ξεκίνησες ασβέστιο σίδηρο και μαγνήσιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Κ εγώ είναι μερικές φορές που απλά σηκώνομαι από το κρεβάτι κ πονάει πολύ το στήθος μου. 

Πόσο είσαι εσύ κοριτσι μ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love32 είπε:

Έτσι κ εμένα το πρωί που θα ξυπνήσω. Ενώ στην αρχη πονούσε συνεχόμενα.

Ξεκίνησες ασβέστιο σίδηρο και μαγνήσιο?

Λογικα αυριο που θα βγουν οι εξετασεις θα μιλησουμε για να μου πει τι θα παρω. Εσυ εχεις ξεκινησει καποιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Raphaela είπε:

Λογικα αυριο που θα βγουν οι εξετασεις θα μιλησουμε για να μου πει τι θα παρω. Εσυ εχεις ξεκινησει καποιο;

Εγώ παίρνω βιταμινες. Iofolen. Και Μ είχε πει πως.απο 10η θα ξεκινήσουμε ότι έχω ανάγκη οπότε λογικά από Τρίτη θα μ δώσει. Είχα χαμηλό αιματοκρίτη και βιταμινη d !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εγώ παίρνω βιταμινες. Iofolen. Και Μ είχε πει πως.απο 10η θα ξεκινήσουμε ότι έχω ανάγκη οπότε λογικά από Τρίτη θα μ δώσει. Είχα χαμηλό αιματοκρίτη και βιταμινη d !

Ωω εχω κ εγω ελλειψη στην d . Στις τελευταιες εξετασεις που ειχα κανει βασικα πριν μεινω εγκυος ειχα , δεν ξερω αν αλλαξε κατι. Αυτη την βδομαδα θα μας πουν τι θα παρουμε. Θα ρωτησω και για την αυχενικη καποιες λεπτομερειες . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raphaela είπε:

Ωω εχω κ εγω ελλειψη στην d . Στις τελευταιες εξετασεις που ειχα κανει βασικα πριν μεινω εγκυος ειχα , δεν ξερω αν αλλαξε κατι. Αυτη την βδομαδα θα μας πουν τι θα παρουμε. Θα ρωτησω και για την αυχενικη καποιες λεπτομερειες . 

Ναι εμένα.το καλοκαίρι είχε ανεβεί τώρα πάλι έπεσε. Κ εγώ θα κλείσω την αυχενική έτσι μας είχε πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σε όλα τα κορίτσια και από μένα! 😊

Είμαι καινούρια στο φόρουμ και διαβάζω συχνά τις ερωτοαπαντησεις σας και ομολογώ πως βρίσκω μια παρέα σε όλο αυτό μιας και τις περισσότερες απορίες τις έχω κι εγώ😅

Βρίσκομαι στην 17η εβδομάδα, πρώτη εγκυμοσύνη και στην αυχενική είδαμε κοριτσάκι αλλά λογικά θα το επιβεβαιώσουμε την Τρίτη που έχω ξανά ραντεβού! Το πρόβλημα μου είναι ότι έχω εδώ και 2 μέρες δυνατούς πόνους στη μέση σε σημείο που να δυσκολεύομαι να σηκωθώ από το κρεβάτι ή να φορέσω το παντελόνι μου. 

Θέλω λοιπόν να ρωτήσω αν είχε καμία ανάλογη εμπειρία και αν ναι πως το αντιμετώπισε!

Θέλω να ευχηθώ σε όλες, όλα με το καλό🌹❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Sofia0294 είπε:

Θα σου πω..  εγώ ιδανικά θα ήθελα φυσιολογικό για πολλούς λόγους.. κυρίως γιατί η καισαρική είναι χειρουργείο.. οπότε αν δεν συντρέχει λόγος για καισαρική θα προτιμούσα φυσιολογικό.. από την άλλη μάλλον πάω για καισαρική γιατί έχω 8.50 βαθμούς μυωπία.. δυστυχώς.. έχει κάποια κοπέλα παρόμοιο θέμα?

Εγώ είχα αλλά έχω κάνει λέιζερ....σώθηκα!!!!!ωστόσο ο γιατρός με έστειλε για βυθοσκοπιση....χωρίς χαρτί από οφθαλμίατρο δε σου επιτρέπει κανονικά ο γιατρός να γεννήσεις γιατί μπορεί να πάθεις αποκόλληση και αυτό είναι μη αναστρέψιμο δυστυχώς! 

Κορίτσια κάθε γυναίκα έχει και οργανισμό οπότε μη φοβάστε επισκληριδιο και γενικά ανάρρωση..Εγώ που έκανα στην κόρη μου φοβόμουν και τελικά δεν ήταν τίποτα!βέβαια μετά για 5 μήνες οπότε κουραζομουν είχα μια ενόχληση στο σημείο που μου την είχαν κάνει αλλά ευτυχώς πέρασε!τα ράμματα πονεμένη ιστορία....μακάρι να μην κάνετε ή μα μην κάνετε πολλά!!!!Εγώ είχα πολλά και πόνεσα πάρα πολύ....γενικά και στη γέννα πόνεσα αρκετά.....δεν με έπιασε η επισκληριδιος και πονούσα πάρα πολύ όταν είχα φτάσει στην τέλεια διαστολή και μέχρι να γεννήσω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mariasmommy είπε:

Εγώ είχα αλλά έχω κάνει λέιζερ....σώθηκα!!!!!ωστόσο ο γιατρός με έστειλε για βυθοσκοπιση....χωρίς χαρτί από οφθαλμίατρο δε σου επιτρέπει κανονικά ο γιατρός να γεννήσεις γιατί μπορεί να πάθεις αποκόλληση και αυτό είναι μη αναστρέψιμο δυστυχώς! 

Καλημέρα!! Έπρεπε να έχω κάνει λειζερ αλλά φοβόμουν.. Τώρα το έχω μετανιώσει αλλά έχω πει του χρόνου πρώτα ο Θεός θα το τακτοποιήσω αυτό το θέμα.. Ναι σίγουρα δεν το διακινδυνευω! Ότι μ πει ο οφθαλμίατρος.. το θέμα γεννά το δουλεύω ακόμα μέσα μ.. έχω ακούσει για γυναίκες που δεν κατάλαβαν τίποτα έχω ακούσει κ για άλλες που υπέφεραν.. Αλλά ρε κορίτσια η γεννα είναι μια μοναδική εμπειρία! Φέρνουμε στον κόσμο ένα ανθρωπάκι! Αξίζει νομίζω λίγο ταλαιπωρία.. Τώρα μιλάω εκ του ασφαλούς βέβαια κ από μέσα μου εύχομαι να έχω εύκολη γεννά! 😂 αλλά εντάξει να πάνε όλα καλά για όλες μας κ χαλάλι ο πόνος!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...