Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα!!Ειστε καλα??😍😍

Σήμερα έκανα την αυχενικη ολα είναι φυσιολογικά, το μωρό εκανε κωλοτούμπες κουνιόταν συνέχεια και ειναι αγορακι!!Τώρα θα περιμένω και τα αποτελέσματα του αίματος.. που την Δευτέρα θα είναι έτοιμα 😊😊

Συγχαρητήρια ❤️❤️ αρα μέχρι τώρα έχουμε 2 αγοράκια 1 κοριτσάκι;; Εννοώ στο θέμα μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

Καλησπέρα κορίτσια!! 

@Natasha24 τελεια κορίτσι μου!! Με το καλο το αγοράκι σας ❤️

Άντε να κάνω κ εγω  έχω αρκετό άγχος. Εν τω μεταξύ έχω δει 2 φορές όνειρο ότι έχω αγόρι μου, αλλά δε με νοιάζει το φύλο. 

Εγώ έχω μεγάλη επιθυμία για σούπες.. Κ δεν μπορώ ν τρώω κόκκινες σάλτσες. Κ έχω σταματήσει τα γλυκά. Προ εγκυμοσύνης έτρωγα συνέχεια κάθε μέρα, τότε δεν θέλω καθόλου. Τυρί τρώω κ εγω μου αρέσει πολύ. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Γιατί αυτά που τρώω ιδικά τα τυριά έχουν πολλά λιπαρά.. 

Ναι αλλά χρειαζόμαστε έξτρα ασβέστιο που έχουν ειδικά τα κίτρινα τυριά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! 

@Natasha24 τελεια κορίτσι μου!! Με το καλο το αγοράκι σας ❤️

Άντε να κάνω κ εγω  έχω αρκετό άγχος. Εν τω μεταξύ έχω δει 2 φορές όνειρο ότι έχω αγόρι μου, αλλά δε με νοιάζει το φύλο. 

Εγώ έχω μεγάλη επιθυμία για σούπες.. Κ δεν μπορώ ν τρώω κόκκινες σάλτσες. Κ έχω σταματήσει τα γλυκά. Προ εγκυμοσύνης έτρωγα συνέχεια κάθε μέρα, τότε δεν θέλω καθόλου. Τυρί τρώω κ εγω μου αρέσει πολύ. 

 

Εσένα πολύ σε ζηλεύω με τις ορέξεις σου! Εύγε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Ναι αλλά χρειαζόμαστε έξτρα ασβέστιο που έχουν ειδικά τα κίτρινα τυριά 

Γενικά κοιτάω να σπάω γεμάτα αν 2ωρο. Δηλαδη το πρωί το γάλατακι μου ή κάποιο τσάι βότανο εννοώ χωρίς καφεΐνη με φρυγανιές και κρέμα τυρί ή τοστ, μετά μια μπαρα, σήμερα έφαγα και μια κρεμουλα σοκολάτας, μετά 2 φέτες αυτές καλαμποκιού (που είναι σαν ριζι γκοφρέτες) με φιλαδελφια και γαλοπούλα και ένα ξινομηλο. Μετά θα φάω μπριζολιτσα με ριζακι και σαλάτα και τέλος για σήμερα. Είναι πολλά άλλα δεν έχω πάρει εντάξει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια στην καραντίνα φωνιζεται τίποτα; ρούχα καλλυντικά; γιατί για μωρουδιακιστικα ακόμα εγώ δεν είδα είναι νωρίς να δω πιστεύω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Princess1312 είπε:

Κορίτσια στην καραντίνα φωνιζεται τίποτα; ρούχα καλλυντικά; γιατί για μωρουδιακιστικα ακόμα εγώ δεν είδα είναι νωρίς να δω πιστεύω 

Εγώ να σου πω την αλήθεια και που είναι τα μαγαζιά δεν ειμαι φαν.. Ψωνίζω μια δυο φορές το χρόνο και αν. Για μωρουδιακα για εμάς είναι πολύ νωρίς.. Μετά την Β επιπέδου και αν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ να σου πω την αλήθεια και που είναι τα μαγαζιά δεν ειμαι φαν.. Ψωνίζω μια δυο φορές το χρόνο και αν. Για μωρουδιακα για εμάς είναι πολύ νωρίς.. Μετά την Β επιπέδου και αν.. 

Εγώ θέλω ρούχα γιατί δεν με κανουν οι φόρμες μου 🙄 και κανένα δωράκι για χριστούγεννα τώρα για μωρουδιακα λέω στον 7ο και μετα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

Εγώ θέλω ρούχα γιατί δεν με κανουν οι φόρμες μου 🙄 και κανένα δωράκι για χριστούγεννα τώρα για μωρουδιακα λέω στον 7ο και μετα 

Αυτό με τα ρούχα έχεις δίκιο.. Απλά λέω να πάω από κοντά όταν ανοίξουν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Εσένα πολύ σε ζηλεύω με τις ορέξεις σου! Εύγε!

Ειναι δύσκολα όμως για μένα γιατί έχω κ τον μικρό κ είναι σε μια φάση που δεν μου αρέσει αυτό δεν μου αρέσει το άλλο κ έτσι αναγκάζομαι να μαγειρευομαι 2 φαγητά. 

Κορίτσια εγώ στον μικρό μόλις έκανα β επιπέδου πήγα κ πήρα ένα ζευγάρι καλτσοπαντοφλακια γαλάζια. Έτσι για να μου φύγει ρε παιδάκι μου η επιθυμία να αγοράσω κάτι. Τα υπόλοιπα δεν θυμάμαι αλλά σίγουρα μετα τους 6 μήνες ψώνισα. Για μένα δεν ψώνισα ρούχα.. Κολάν με μπλουζοφορεματα έχω αρκετά άνετα  φορούσα συνέχεια. Κ το ίδιο έχω ξεκινήσει κ τώρα. Κ γενικά έχω αρκετές εβδ που φοράω φαρδιά γιατί η κοιλια μου έχει πέταχτει είμαι κ αδύνατη κ κανει μπαμ..καποιοι πιυ γνωρίζουν το έχουν καταλάβει κ με έχουν ρωτήσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως εμεις χριστουγεννιάτικα δώρο ειδικά για τον μικρό πιυ θέλουμε γτ γιορτάζει κ τα Χριστούγεννα μάλλον θα τα κάνω ηλεκτρονικα.. Τα μαγαζιά κ θα αργήσουν να ανοίξουν κ θα έχει πολύ κόσμο όταν ανοίξουν.. Τουλάχιστον Αθήνα στάνταρ θα γίνεται χαμός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έκανα δίαιτα και έχασα μέχρι το καλοκαίρι 13 κιλά. Ντάξει, από το καλοκαίρι έβαλα 3-4, αλλά τα ρούχα που φορούσα πέρισυ είναιαρκετά φαρδιά κ θα με βγάλουν για τους πρώτους μήνες πιστεύω. Επίσης, επειδή πάντα μου άρεσαν τα ψώνια κ είμαι τρυπιοχέρα, αποφάσισα να εκμεταλλευτώ την καραντίνα κ να βάλω κανένα ψιλό στην άκρη. Αν όλα πάνε καλά, τα ψιλά θα πάνε στην προίκα του μπεμπέ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έφτιαξα το αγαπημένο μου φαγητό σήμερα, μακαρόνια με κιμά, δεν έφαγα ούτε το μισό κ τώρα μου μυρίζει όλο το σπίτι κ με ανακατεύει. Λέτε να καταστράφηκε για μένα η μπολονεζ??? ☹☹☹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ πλέον δεν κάνω εμετούς μονο αν φαω κάτι οπου είναι βάρη η που δεν το αντέχει οι κοιλιά μου δεν ξέρω αν είναι επειδή μπαίνω στον 4ο η αν κάτι δεν πάει καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Έφτιαξα το αγαπημένο μου φαγητό σήμερα, μακαρόνια με κιμά, δεν έφαγα ούτε το μισό κ τώρα μου μυρίζει όλο το σπίτι κ με ανακατεύει. Λέτε να καταστράφηκε για μένα η μπολονεζ??? ☹☹☹

Αχαχαχ.. Πιστεύω ότι μετά τον 3ο όλα θα είναι πάλι νοστιμα 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

Κορίτσια εγώ πλέον δεν κάνω εμετούς μονο αν φαω κάτι οπου είναι βάρη η που δεν το αντέχει οι κοιλιά μου δεν ξέρω αν είναι επειδή μπαίνω στον 4ο η αν κάτι δεν πάει καλά 

Καλέ δε θυμάσαι που με την @Clairy. ψάχναμε επι μέρες τα συμπτώματα μας?? Έτσι είναι, πάνε κι έρχονται. Εξάλλου όντως μπαινεις στον 4ο. Για το καλο όλων μας ελπίζω όντως να σου περνάνε τα συμπτώματα ΟΡΙΣΤΙΚΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Liiida εγώ πλέον δεν τρώω μπολονεζ μου μυρίζει ο κιμάς..

Βέβαια δεν ξέρω πως θα είναι αν φτιάξω πχ αύριο γιατί βλέπω ότι έχουν μειωθεί αισθητά οι ανακατωσουρες. Σήμερα πχ δεν ειχα καθόλου. 

@Princess1312 εσύ είσαι στον 4ο.. Λένε ότι συνήθως μετά το 1ο τρίμηνο σταματάνε.. Οπότε μην αγχώνεσαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Liiida είπε:

Καλέ δε θυμάσαι που με την @Clairy. ψάχναμε επι μέρες τα συμπτώματα μας?? Έτσι είναι, πάνε κι έρχονται. Εξάλλου όντως μπαινεις στον 4ο. Για το καλο όλων μας ελπίζω όντως να σου περνάνε τα συμπτώματα ΟΡΙΣΤΙΚΑ!

Ναι τώρα μπορώ να φάω άλλο οχι και πολλά βαριά και έτσι έστειλα των γιατρό μου να με πει πως θα καταλάβω αν κάτι δεν πάει καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

@Liiida εγώ πλέον δεν τρώω μπολονεζ μου μυρίζει ο κιμάς..

Βέβαια δεν ξέρω πως θα είναι αν φτιάξω πχ αύριο γιατί βλέπω ότι έχουν μειωθεί αισθητά οι ανακατωσουρες. Σήμερα πχ δεν ειχα καθόλου. 

@Princess1312 εσύ είσαι στον 4ο.. Λένε ότι συνήθως μετά το 1ο τρίμηνο σταματάνε.. Οπότε μην αγχώνεσαι!! 

Ναι απλώς ανχος έχω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! 

@Natasha24 τελεια κορίτσι μου!! Με το καλο το αγοράκι σας ❤️

Άντε να κάνω κ εγω  έχω αρκετό άγχος. Εν τω μεταξύ έχω δει 2 φορές όνειρο ότι έχω αγόρι μου, αλλά δε με νοιάζει το φύλο. 

Εγώ έχω μεγάλη επιθυμία για σούπες.. Κ δεν μπορώ ν τρώω κόκκινες σάλτσες. Κ έχω σταματήσει τα γλυκά. Προ εγκυμοσύνης έτρωγα συνέχεια κάθε μέρα, τότε δεν θέλω καθόλου. Τυρί τρώω κ εγω μου αρέσει πολύ. 

 

Να σαι καλά κοριτσακι μου💕

 Υπομονηηη τωραα ποτε θα πας??Εγω παντως μολις φάω γλυκά με πιάνει εμετός..!!Σήμερα εφαγα 3 μπισκότα οταν έφτασα στον γιατρο ημουν ετοιμη για εμετό.. Ενώ τα λαχταραω δεν τολμάω καν να φάω..!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η DIAMANTW είπε:

Εγώ πάντως που μπήκα στον 4ο τώρα δν κάνω καθόλου εμετούς..τρώω καλύτερα..ενώ πριν έκανα παρά πολλούς εμετούς..

Εγώ έχω αναγουλες μόνο καποιες φορες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

Εγώ έχω αναγουλες μόνο καποιες φορες 

Ανακατοσουρες ναι έχω κάποιες φορές,αλλά υποφέρετε..κυρίως το παθαίνω αν φάω κάτι πιο βαρύ..μου λείπει παρά πολύ ο καφές,αλλά φοβάμαι να πιω ακόμα μήπως κ με ενοχλήσει κ κανω εμετό..έχω πάθει ψυχολογικό με τόσους εμετούς που έκανα στις αρχές..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η DIAMANTW είπε:

Ανακατοσουρες ναι έχω κάποιες φορές,αλλά υποφέρετε..κυρίως το παθαίνω αν φάω κάτι πιο βαρύ..μου λείπει παρά πολύ ο καφές,αλλά φοβάμαι να πιω ακόμα μήπως κ με ενοχλήσει κ κανω εμετό..έχω πάθει ψυχολογικό με τόσους εμετούς που έκανα στις αρχές..

Εγώ στις αρχές εκανα πανω απο 10 και εμετούς την μέρα είχα φτάσει στους 15 και με έλεγαν να πάω νοσοκομείο αλλά δεν ήθελα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είχα φτάσει στους 12..σε 1 εβδομάδα είχα χάσει 6 κιλα..δεν είχα κουράγιο να σηκωθώ από το κρεβάτι..αλλά τώρα είμαι καλύτερα..κοιλίτσα έχεις κάνει???πότε έχεις ΠΗΤ εσύ? Σόρρυ αν σε έχω ξαναρωτησει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...