Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εγώ από την αρχή θα πάρω κούνιας κ θα τα βάλω κ στο λίκνο Πρώτα ο Θεός. Δεν υπαρχει λόγος πιστεύω για λικνου !! Τα σελτεδακια πιάνουν όλη την επιφάνεια του στρώματος?

Μπορεί κακώς να παρασύρθηκα και να πήρα σεντόνια λικνου, τώρα πάει... Ως τώρα έχω αγοράσει ένα σελτεδακι στο μέγεθος του λίκνου και έχω δει στα Jumbo επίσης στο μέγεθος του λίκνου και είναι και πολύ οικονομικά. Νομίζω 80 *60 εκ. Λογικά θα βολεύει σε μέγεθος για την αλλάζω και πάνω στο κρεβάτι, καναπέ όπου βρίσκεται γιατί δεν θα έχω αλλαξιερα. Για την κούνια αργότερα είδα υποστρώματα αδιάβροχα με λάστιχο όπως τα σεντόνια και λέω να πάρω κάτι τέτοιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 13 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Ευχαριστώ καλά που μου το είπες.. κι εγώ λευκά σελτεδακια λέω να πάρω γενικά για να μη ξεχωρίζουν κάτω από τα σεντόνια. Έχω μια απορία, αν κατάλαβα καλά κάθε φορά που κάνουν κακά τα πλένουμε, αυτό ισχύει και για τα τσισα ή μπορούμε να βάλουμε και μωρομαντηλα μόνο στην αλλαγή από τσισα;

Τα σελτεδακια?? Αμα λερωνονται ολα τα ρουχα του μωρου κ το ακουμπήσεις στο σελτεδακι να το αλλάξεις ε ναι, ολα πλυντηριο μετά... Αν εχει κανει κακα θα σου προτεινα κατευθείαν σε μια λεκανη με νερο οσα εχουν κακα απορρυπαντικο του μωρου. Κ τριψιμο με τα χερια... Κ επειτα πλυντήριο... Γιατι αν ξεραθει στο ρούχο δε θα φευγει μετα..... Δηλ αν σου κατουρηθει στο κρεβατι. Αλλαζεις σεντονι, σεκτεδακι απο κατω σεντονιου, ρουχα του μωρου, σελτεδακι αλλαξιερας. Ενα πλυντήριο δηλ κατευθείαν 🤓🤣 το μωρο εγω το έπλενα με νερο..... Μωρομαντηλα δε βαζω κ πολυ ουτε τωρα.. Τωρα βαζω μονο στα κακά..... Κ αν τυχον λερωσει τα ρουχα του τον κανω κ ντουζ κ αλλαγμα ολα τα ρουχα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Μπορεί κακώς να παρασύρθηκα και να πήρα σεντόνια λικνου, τώρα πάει... Ως τώρα έχω αγοράσει ένα σελτεδακι στο μέγεθος του λίκνου και έχω δει στα Jumbo επίσης στο μέγεθος του λίκνου και είναι και πολύ οικονομικά. Νομίζω 80 *60 εκ. Λογικά θα βολεύει σε μέγεθος για την αλλάζω και πάνω στο κρεβάτι, καναπέ όπου βρίσκεται γιατί δεν θα έχω αλλαξιερα. Για την κούνια αργότερα είδα υποστρώματα αδιάβροχα με λάστιχο όπως τα σεντόνια και λέω να πάρω κάτι τέτοιο.

Για αλλαγμα πανας βολευουν τα μικρα του τζαμπο.... Επισης μην ανησυχεις για τα σεντονια λικνου.. Μετα θα τα κανεις πανωσεντονα... Στο μικρο μου ακομη τον σκεπάζω με τα σεντονακια λικνου..... Που καπου τα εδωσα στη μπέμπα τωρα..... Μην αγοράζω για τη καλαθουνα... Κ μετα το χειμωνα που δε θα χωράει στη καλαθουνα τα σεντονακια λικνου θα τα κανω πανωσεντονα κ απο πανω η κουβερτουλα της... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω και γω ότι 2-3 σεντονάκια λίκνου είναι καλά και χρησιμοποιείς και αν ξεμείνεις χρησιμοποιείς και της κούνιας που σίγουρα θα χρησιμεύουν περισσότερο γιατί θα χρησιμοποιηθούν πιο πολύ καιρό. Από σελτεδάκια έχω δύο μεγάλα άσπρα, τα οποία είναι χρήσιμα σαν υπόστρωμα, αλλά για αλλαγή πάνας τα μικρά είναι πιο πρακτικά, ειδικά αν περνάς αρκετές ώρες εκτός σπιτιού, και στην αρχή, όντως επειδή λερώνονται συχνά, χρειάζεσαι 6-7 για ευκολία. Στη γνωστή αλυσίδα παιχνιδιών είναι πολύ φτηνά, απλά μπορεί να στραπατσαριστούν ελαφρώς από τις υψηλές θερμοκρασίες στο πλυντήριο ή απ' το σίδερο, ωστόσο μπορείς να συνεχίσεις να τα χρησιμοποιείς, δεν αχρηστεύονται. Στις αλλαγές πάνας στα κακά θέλει κάθε φορά πλύσιμο με σαπούνι ειδικά αν έχεις κοριτσάκι, στα τσίσα αν θυμάμαι καλά ήμασταν πιο χαλαροί. Πάντως μωρομάντηλα αργήσαμε πολύ να τα χρησιμοποιήσουμε (ο σύζυγος ειδικά είναι κατά των χημικών), για εκτός σπιτιού θα πρότεινα βαμβάκι με νερό. Επίσης λόγω κοριτσιού, σχεδόν σε κάθε αλλαγή πάνας βάζαμε κηραλοιφή και γλυτώσαμε συγκάματα. Φαντάζομαι το ίδιο θα κάνουμε και στο αγοράκι πρώτα ο Θεός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ έχω 4 σετ σεντόνια ως τώρα και 4 σελτεδακια που θα βάζω και πάνω από το στρώμα για να μην λερώνεται και πάνω στην αλλαξιερα όταν την αλλάζω. Βασικά δεν πήρα αλλαξιερα έπιπλο αλλά κάτι σαν στρώματακι για να την αλλάζω όπου θέλω εγώ και εκεί πάνω λέω να στρωνω το σελτεδακι. Καλά το σκέφτηκα; 🤔 Τι λένε οι πιο έμπειρες μανούλες; 

Επίσης θέμα φωλιά... Χρειάζεται; Τι λέτε; Εγώ θα έχω κούνια από την αρχή και κάπου διάβασα ότι ίσως δεν αισθάνεται ασφάλεια σε τόσο μεγάλη επιφάνεια ιδίως στις αρχές. 

Όπως και θέμα πάνες αγκαλιάς... Έχω πάρει φυσικά με την προοπτική να το έχω για να στρωνω οπουδήποτε θέλω να την ακουμπήσω ή όταν την παίρνεις κάποιος αγκαλιά κλπ. Είναι όμως και για φασκιωμα. Πρέπει να την φασκιωνω; Τι άποψη εχετε; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dim.The. είπε:

Θα συμφωνήσω και γω ότι 2-3 σεντονάκια λίκνου είναι καλά και χρησιμοποιείς και αν ξεμείνεις χρησιμοποιείς και της κούνιας που σίγουρα θα χρησιμεύουν περισσότερο γιατί θα χρησιμοποιηθούν πιο πολύ καιρό. Από σελτεδάκια έχω δύο μεγάλα άσπρα, τα οποία είναι χρήσιμα σαν υπόστρωμα, αλλά για αλλαγή πάνας τα μικρά είναι πιο πρακτικά, ειδικά αν περνάς αρκετές ώρες εκτός σπιτιού, και στην αρχή, όντως επειδή λερώνονται συχνά, χρειάζεσαι 6-7 για ευκολία. Στη γνωστή αλυσίδα παιχνιδιών είναι πολύ φτηνά, απλά μπορεί να στραπατσαριστούν ελαφρώς από τις υψηλές θερμοκρασίες στο πλυντήριο ή απ' το σίδερο, ωστόσο μπορείς να συνεχίσεις να τα χρησιμοποιείς, δεν αχρηστεύονται. Στις αλλαγές πάνας στα κακά θέλει κάθε φορά πλύσιμο με σαπούνι ειδικά αν έχεις κοριτσάκι, στα τσίσα αν θυμάμαι καλά ήμασταν πιο χαλαροί. Πάντως μωρομάντηλα αργήσαμε πολύ να τα χρησιμοποιήσουμε (ο σύζυγος ειδικά είναι κατά των χημικών), για εκτός σπιτιού θα πρότεινα βαμβάκι με νερό. Επίσης λόγω κοριτσιού, σχεδόν σε κάθε αλλαγή πάνας βάζαμε κηραλοιφή και γλυτώσαμε συγκάματα. Φαντάζομαι το ίδιο θα κάνουμε και στο αγοράκι πρώτα ο Θεός.

Συμφωνω σε ολα. Στο σαπουνι μονο χρησιμοποιουσα μονο μια φορα την ημερα μου ειχε πει η μαια κ αυτο σε ποσότητα στραγαλιου θυμάμαι... Στα υπόλοιπα πολυ νερακι.... Κρεμα συγκαματος εχω ακομη την πρωτη που ειχα ανοιξει στο μικρο μου.... Δεν πολυ βαζω... Κ δεν εχει τυχει να συγκαει... Μονο στο βρεφικο τωρα που ειχε ξεκινησει χρησιμοποιουσα μετα απο καθε αλλαγη κ μετα το μπανιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Τα σελτεδακια?? Αμα λερωνονται ολα τα ρουχα του μωρου κ το ακουμπήσεις στο σελτεδακι να το αλλάξεις ε ναι, ολα πλυντηριο μετά... Αν εχει κανει κακα θα σου προτεινα κατευθείαν σε μια λεκανη με νερο οσα εχουν κακα απορρυπαντικο του μωρου. Κ τριψιμο με τα χερια... Κ επειτα πλυντήριο... Γιατι αν ξεραθει στο ρούχο δε θα φευγει μετα..... Δηλ αν σου κατουρηθει στο κρεβατι. Αλλαζεις σεντονι, σεκτεδακι απο κατω σεντονιου, ρουχα του μωρου, σελτεδακι αλλαξιερας. Ενα πλυντήριο δηλ κατευθείαν 🤓🤣 το μωρο εγω το έπλενα με νερο..... Μωρομαντηλα δε βαζω κ πολυ ουτε τωρα.. Τωρα βαζω μονο στα κακά..... Κ αν τυχον λερωσει τα ρουχα του τον κανω κ ντουζ κ αλλαγμα ολα τα ρουχα... 

Δεν το διευκρινησα.. για το μωρό εννοούσα 🤣🤣 ναι εννοείται ότι αν λερωθεί με κακά αλλαγμα ότι λερώσει, ρούχα, σεντόνια, σελτεδακι και μουλιασμα! Είχα απορία αν πρέπει να της πλένω τον πισινό εκτός από όταν κάνει κακά, και όταν κάνει και τσισα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Νίναα είπε:

Κορίτσια εγώ έχω 4 σετ σεντόνια ως τώρα και 4 σελτεδακια που θα βάζω και πάνω από το στρώμα για να μην λερώνεται και πάνω στην αλλαξιερα όταν την αλλάζω. Βασικά δεν πήρα αλλαξιερα έπιπλο αλλά κάτι σαν στρώματακι για να την αλλάζω όπου θέλω εγώ και εκεί πάνω λέω να στρωνω το σελτεδακι. Καλά το σκέφτηκα; 🤔 Τι λένε οι πιο έμπειρες μανούλες; 

Επίσης θέμα φωλιά... Χρειάζεται; Τι λέτε; Εγώ θα έχω κούνια από την αρχή και κάπου διάβασα ότι ίσως δεν αισθάνεται ασφάλεια σε τόσο μεγάλη επιφάνεια ιδίως στις αρχές. 

Όπως και θέμα πάνες αγκαλιάς... Έχω πάρει φυσικά με την προοπτική να το έχω για να στρωνω οπουδήποτε θέλω να την ακουμπήσω ή όταν την παίρνεις κάποιος αγκαλιά κλπ. Είναι όμως και για φασκιωμα. Πρέπει να την φασκιωνω; Τι άποψη εχετε; 

 

Ε ναι το μαξιλάρακι αλλαγματος κ απο πανω σελτεδακι.... Παρε ακομη απο τη γνωστη αλυσίδα που λεμε. Ειναι πολυ φθηνα.... Φωλια υονου ειχα στο μικρο μου. Τον γεννησα Νοεμβρίο.. Με βολεψε.. Γιατθ χουχουλιαζε... Κ τον κοιμιζα εκει την ημερα. Κ το βραδυ στη κουνια του. Ετσι ωστε να γνωρίζει οτι ειναι μερα κοιμαμαι φωλια.... Ειναι νυχτα κοιμαμαι κουνια.... Τωρα που θα ειναι καλοκαιρινα μωρα. Δεν ξερω αν θα με βολεψει. Θα δω εαν ζεσταινεται ξ αναλογα θα πραξω. Τωτα την ημερα μου εδωσαν καλαθουνα κ θα χω στο καναπε διπλα..... Κ το βραδυ κουνια. Δεν φασκιωσα ποτέ.... Είχα παρει 7 νομίζω. Γιατι την συχναλλαζα. Μετα την χρησιμοποιουσα κ σα κουβερτακι σε βολτες στο καροτσι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eleni5525 είπε:

Δεν το διευκρινησα.. για το μωρό εννοούσα 🤣🤣 ναι εννοείται ότι αν λερωθεί με κακά αλλαγμα ότι λερώσει, ρούχα, σεντόνια, σελτεδακι και μουλιασμα! Είχα απορία αν πρέπει να της πλένω τον πισινό εκτός από όταν κάνει κακά, και όταν κάνει και τσισα. 

Οταν εκανε τσισα εγω δεν επλενα. Ουτε εβαζα μωρομαντηλο..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ε ναι το μαξιλάρακι αλλαγματος κ απο πανω σελτεδακι.... Παρε ακομη απο τη γνωστη αλυσίδα που λεμε. Ειναι πολυ φθηνα.... Φωλια υονου ειχα στο μικρο μου. Τον γεννησα Νοεμβρίο.. Με βολεψε.. Γιατθ χουχουλιαζε... Κ τον κοιμιζα εκει την ημερα. Κ το βραδυ στη κουνια του. Ετσι ωστε να γνωρίζει οτι ειναι μερα κοιμαμαι φωλια.... Ειναι νυχτα κοιμαμαι κουνια.... Τωρα που θα ειναι καλοκαιρινα μωρα. Δεν ξερω αν θα με βολεψει. Θα δω εαν ζεσταινεται ξ αναλογα θα πραξω. Τωτα την ημερα μου εδωσαν καλαθουνα κ θα χω στο καναπε διπλα..... Κ το βραδυ κουνια. Δεν φασκιωσα ποτέ.... Είχα παρει 7 νομίζω. Γιατι την συχναλλαζα. Μετα την χρησιμοποιουσα κ σα κουβερτακι σε βολτες στο καροτσι... 

Σ'ευχαριστώ για τις απαντήσεις! 

Και όσον αφορά το σκέπασμα... Υπνοσακος; Κουβερτακι; Από πότε μπορούμε και παπλωματακι; Δεν τα έχω ξεκαθαρίσει καθόλου στο μυαλό μου αυτά... (έτσι έκανα στην αρχή μέχρι να καταλάβω τι είναι οι πάνες αγκαλιάς, τι τα σελτεδακια κλπ😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Νίναα είπε:

Κορίτσια εγώ έχω 4 σετ σεντόνια ως τώρα και 4 σελτεδακια που θα βάζω και πάνω από το στρώμα για να μην λερώνεται και πάνω στην αλλαξιερα όταν την αλλάζω. Βασικά δεν πήρα αλλαξιερα έπιπλο αλλά κάτι σαν στρώματακι για να την αλλάζω όπου θέλω εγώ και εκεί πάνω λέω να στρωνω το σελτεδακι. Καλά το σκέφτηκα; 🤔 Τι λένε οι πιο έμπειρες μανούλες; 

Επίσης θέμα φωλιά... Χρειάζεται; Τι λέτε; Εγώ θα έχω κούνια από την αρχή και κάπου διάβασα ότι ίσως δεν αισθάνεται ασφάλεια σε τόσο μεγάλη επιφάνεια ιδίως στις αρχές. 

Όπως και θέμα πάνες αγκαλιάς... Έχω πάρει φυσικά με την προοπτική να το έχω για να στρωνω οπουδήποτε θέλω να την ακουμπήσω ή όταν την παίρνεις κάποιος αγκαλιά κλπ. Είναι όμως και για φασκιωμα. Πρέπει να την φασκιωνω; Τι άποψη εχετε; 

 

Εγώ το σκέφτομαι συνέχεια το φασκιωμα αλλά φοβάμαι μην υπερθερμανθεί λόγω καλοκαιριού..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eleni5525 είπε:

Εγώ το σκέφτομαι συνέχεια το φασκιωμα αλλά φοβάμαι μην υπερθερμανθεί λόγω καλοκαιριού..

Ακριβώς δεν έχεις κι άδικο... Όπως είπε και η άλλη κοπέλα παραπάνω και με τη φωλιά το ίδιο μπορεί να γίνει🤔 Εγώ ακόμα και στα ρούχα που θα την πάρω από το μαιευτήριο μπερδεύομαι. Εσύ έχεις καταλήξει στο περίπου; Γιατί από ότι θυμάμαι γεννάμε κάπου κοντά εμείς... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Νίναα είπε:

Σ'ευχαριστώ για τις απαντήσεις! 

Και όσον αφορά το σκέπασμα... Υπνοσακος; Κουβερτακι; Από πότε μπορούμε και παπλωματακι; Δεν τα έχω ξεκαθαρίσει καθόλου στο μυαλό μου αυτά... (έτσι έκανα στην αρχή μέχρι να καταλάβω τι είναι οι πάνες αγκαλιάς, τι τα σελτεδακια κλπ😅

Παπλωμα δεν εχω βαλει ακομη ουτε στο μικρο μου. Που ειναι 18 μηνων.... Υπνοσακος ποτέ δεν με βόλεψε. Κουβερτακι το φθινοπωρο χεινωνα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Εγώ το σκέφτομαι συνέχεια το φασκιωμα αλλά φοβάμαι μην υπερθερμανθεί λόγω καλοκαιριού..

Ουτε καν για καλοκαιρι. Τα βρεφη δνε ιδρωνουν οποτε δνε μπορουν να βγαλουν εξω στο περιβαλλον τη ζεστασια του σωματος τους με τοννιδρωτα. Αν πας να το φασκιωσεις. Θα σου κανει κ πυρετο. Υπερθέρμανση θα παθει..... Εγω το βραδυ του εβαζα την μπλουζα που φορουσα ολη μερα απο τον ενα ωμο στον αλλο ημικυκλιο. Γυρω γυρω απο το κεφαλι του. Για να με μυριζει..... Αλλιώς απο την μια η απο τη αλλη πλευρα... Θα δεις πως θα γυρναει το πρόσωπο του προς το μερος της μπλουζας σου. Γιατθ θα σε μυριζει κ θα γερνει το κεφαλακι του προς τα σενα προς την μυρωδια της μπλουζας δηλ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Νίναα είπε:

Ακριβώς δεν έχεις κι άδικο... Όπως είπε και η άλλη κοπέλα παραπάνω και με τη φωλιά το ίδιο μπορεί να γίνει🤔 Εγώ ακόμα και στα ρούχα που θα την πάρω από το μαιευτήριο μπερδεύομαι. Εσύ έχεις καταλήξει στο περίπου; Γιατί από ότι θυμάμαι γεννάμε κάπου κοντά εμείς... 

Εγω πηρα σετακι μπλουζακι παντελονακι ελαφρυ λεπτο μακρυμανικα με ασορτι κορδελα(βεβαιως βεβαιως)..... Ζιπουνακι οχι.... Κ θα κραταω κ καμια πανα αν θελω να το σκεπασω.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Νίναα είπε:

Ακριβώς δεν έχεις κι άδικο... Όπως είπε και η άλλη κοπέλα παραπάνω και με τη φωλιά το ίδιο μπορεί να γίνει🤔 Εγώ ακόμα και στα ρούχα που θα την πάρω από το μαιευτήριο μπερδεύομαι. Εσύ έχεις καταλήξει στο περίπου; Γιατί από ότι θυμάμαι γεννάμε κάπου κοντά εμείς... 

Λοιπόν για τα ρούχα!! Ουφ μπέρδεμα. Πήγα και ρώτησα στη μαιευτική του νοσοκομείου που θα γεννηθεί και για αρχές Ιουνίου στην Αλεξανδρούπολη μου είπαν εκτός από τα κοντομανικα να φέρω μαζί μου και κάποια λίγα, υπολογίζω 3-4, δηλαδή όσες μέρες μείνουμε μέσα, ελαφριά μακρυμάνικα. Γενικά και στα καταστήματα μου λένε για τον πολύ πρώτο καιρό χρειάζεται να βάλει ολόσωμο ελαφρύ καλοκαιρινό φορμακι. Πήρα δύο ως τώρα ολόσωμα, κλειστά στις πατούσες. Αλλά κόλλησα εκεί. Εσύ τι λες να πάρεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η eleni5525 είπε:

Λοιπόν για τα ρούχα!! Ουφ μπέρδεμα. Πήγα και ρώτησα στη μαιευτική του νοσοκομείου που θα γεννηθεί και για αρχές Ιουνίου στην Αλεξανδρούπολη μου είπαν εκτός από τα κοντομανικα να φέρω μαζί μου και κάποια λίγα, υπολογίζω 3-4, δηλαδή όσες μέρες μείνουμε μέσα, ελαφριά μακρυμάνικα. Γενικά και στα καταστήματα μου λένε για τον πολύ πρώτο καιρό χρειάζεται να βάλει ολόσωμο ελαφρύ καλοκαιρινό φορμακι. Πήρα δύο ως τώρα ολόσωμα, κλειστά στις πατούσες. Αλλά κόλλησα εκεί. Εσύ τι λες να πάρεις;

Εγω κλειστα πατούσες χργσιμοποιουσα στο μικρο μου τον Νοέμβριο συν ζιπουνακι κοντο... Είναι κ αναλογα το καιρο κ σε πιια περιοχη γεννας. Τωρα στη μπέμπα πηρα ολοσωμο κοντο μανικι κοντο απο κατω. Με τα μπούτια απεξω... 😎 Αλλοι μου λενε μες το σπιτι η εξω στη ζεστη σκετο ζιπουνακι.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγω πηρα σετακι μπλουζακι παντελονακι ελαφρυ λεπτο μακρυμανικα με ασορτι κορδελα(βεβαιως βεβαιως)..... Ζιπουνακι οχι.... Κ θα κραταω κ καμια πανα αν θελω να το σκεπασω.... 

Αχ πολύ ωραία ακούγονται! Βέβαια εγώ έχω λίγο τον φόβο για αρχή αν θα μπορώ να της βάλω παντελονακι και μπλουζάκι για αυτό έχω γεμίσει ζιπουνακια και φορεματάκια για το καλοκαίρι... Νομίζω θα μου είναι τόσο εύθραυστη, δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Λοιπόν για τα ρούχα!! Ουφ μπέρδεμα. Πήγα και ρώτησα στη μαιευτική του νοσοκομείου που θα γεννηθεί και για αρχές Ιουνίου στην Αλεξανδρούπολη μου είπαν εκτός από τα κοντομανικα να φέρω μαζί μου και κάποια λίγα, υπολογίζω 3-4, δηλαδή όσες μέρες μείνουμε μέσα, ελαφριά μακρυμάνικα. Γενικά και στα καταστήματα μου λένε για τον πολύ πρώτο καιρό χρειάζεται να βάλει ολόσωμο ελαφρύ καλοκαιρινό φορμακι. Πήρα δύο ως τώρα ολόσωμα, κλειστά στις πατούσες. Αλλά κόλλησα εκεί. Εσύ τι λες να πάρεις;

Εγώ μάλλον έχω αποφασίσει για ένα ολόσωμο ελαφρύ φορμακι με ποδαράκι μέσα και φερμουάρ, από μέσα ένα κοντομάνικο φανελάκι με ποδαράκι έξω και έχω πάρει και ένα ζακετακι για παν ενδεχόμενο... Πολλά είναι? 🤔 Ούτε που ξέρω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγω πηρα σετακι μπλουζακι παντελονακι ελαφρυ λεπτο μακρυμανικα με ασορτι κορδελα(βεβαιως βεβαιως)..... Ζιπουνακι οχι.... Κ θα κραταω κ καμια πανα αν θελω να το σκεπασω.... 

Που πας χωρίς κορδέλα! Είναι και οι φωτογραφίες στη μέση!! Αυτό είναι το σετ εξόδου από το μαιευτήριο δηλαδή;

Εγώ στο δημόσιο θα κουβαλήσω όλη την προίκα της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Νίναα είπε:

Αχ πολύ ωραία ακούγονται! Βέβαια εγώ έχω λίγο τον φόβο για αρχή αν θα μπορώ να της βάλω παντελονακι και μπλουζάκι για αυτό έχω γεμίσει ζιπουνακια και φορεματάκια για το καλοκαίρι... Νομίζω θα μου είναι τόσο εύθραυστη, δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις😇

Θα συνηθίσεις. Ε παρε της καυτα σορτσ.... Να τα βαζεις με το ζιπουνακι σα μπλουζιτσα κ τέλος!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Νίναα είπε:

Εγώ μάλλον έχω αποφασίσει για ένα ολόσωμο ελαφρύ φορμακι με ποδαράκι μέσα και φερμουάρ, από μέσα ένα κοντομάνικο φανελάκι με ποδαράκι έξω και έχω πάρει και ένα ζακετακι για παν ενδεχόμενο... Πολλά είναι? 🤔 Ούτε που ξέρω! 

😂😂😂 Που μενεις??? Σκωτια?? Το χειμωνα τι θα βαλεις? ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Θα συνηθίσεις. Ε παρε της καυτα σορτσ.... Να τα βαζεις με το ζιπουνακι σα μπλουζιτσα κ τέλος!!! 

Δεν έχεις κι άδικο... Και μια κορδέλα από πάνω κι ετοιμη🌸🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Που πας χωρίς κορδέλα! Είναι και οι φωτογραφίες στη μέση!! Αυτό είναι το σετ εξόδου από το μαιευτήριο δηλαδή;

Εγώ στο δημόσιο θα κουβαλήσω όλη την προίκα της

Ναι μονο σετ εξοδου κραταω μαζι μου. Στην ιδιωτ κλινικη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Νίναα είπε:

Δεν έχεις κι άδικο... Και μια κορδέλα από πάνω κι ετοιμη🌸🥰

Παντα κορδελα.... Πρεπει να χω παρει 10 μεχρι τωρα. 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σήμερα ξύπνησα ήρεμη πάντως και προσπαθώ να τον αποφύγω όσο μπορώ! Όντως ο καιρός θα δείξει. Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!
    • Καλημέρα Αντωνία μου εγώ άλλαξα Γιατρό και τώρα περιμένω την περίοδο Μαϊου για να κάνουμε την διέγερση με προεμφυτευτικό για χρωμοσωμικές και βλέπουμε .Όχι πολύ αισιόδοξα τα πράγματα και λόγω της ηλικίας μου γιατί από ότι μου είπε ο νέος γιατρός ρισκάρουμε να μην βρούμε και κανένα να μεταφέρουμε .  
    • Ναι εννοείται πως πηγαίνουν σχολείο!! 2η χρονιά τώρα. Ο χειμώνας φέτος μας πήγε καλά δεν αρρώστησαν. Τον τελευταίο μήνα μας πάει καροτσάκι.. Καλά είμαι, πλέον που μεγάλωσαν είναι όλα πολυυυυυυ πιο εύκολα!!!! Αφού να σκεφτείς πάμε για 3ο.... Ήμουν έτοιμη να ξεκινήσω πάλι ενέσεις για εξωσωματική αλλά έμεινα έγκυος φυσιολογικά τον Ιανουάριο.. Δεν προχώρησε όμως, βιοχημική. Προς το παρόν δεν προχωράμε σε εξωσωματική λέμε να περιμένουμε λίγους μήνες μήπως κ έρθει πάλι μόνο του.. Εσείς; Σχολείο;
    • Και εμένα άρρωστος είναι ο μικρός !!! Μάλλον για γαστρεντερίτιδα το βλέπω… Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει η τι κάνω λάθος αλλά δεν μπορώ να σας στείλω μήνυμα ! Πηγαινετε σχολείο; Πως είσαι κορίτσι μου; Την παλεύεις με τα μικρά; 
    • Καλησπέρα!  Δυστυχώς εγώ δεν είμαι καλά, έχω μαστιτιδα... Ανέβασα πυρετό, έχω ρίγη, πονάει όλο μου το κορμί, ξεκίνησα σήμερα και αντιβίωση. Έχει κολλήσει ο δεξιός μαστός και δε βγάζει γάλα... Κυριολεκτικά υποφέρω..  Ο μικρός δόξα τω θεώ είναι καλά! Προσπαθεί να μπουσουλησει... Σέρνεται πιο πολύ το σκουληκακι μου αλλά πλέον γρήγορα 😂 Έχει βγάλει 4 δόντια ήδη... Το πέρασε δύσκολα όλο αυτό...  Τις τελευταίες μέρες είναι κολλημένος πάνω μου... Όλο αγκαλίτσα θέλει και όπου πάω από πίσω μου ❤️  Γυρίζω μέσα Σεπτέμβρη στη δουλειά... Πφφφφφ ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω... Τον γράψαμε σε ιδιωτικό βρεφονηπιακό σταθμό και τις πρώτες δύο εβδομάδες του Σεπτέμβρη θα τον βοηθήσω να προσαρμοστεί κι έπειτα θα γυρίσω κανονικά στη δουλειά.  Εσύ πότε επιστρέφεις; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...