Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Elenimar είπε:

Άρα όντως μπορεί να ακούσω. Βέβαια εμείς είδα με σάκο και εμβρυικα στοιχεία στην 5η και 0 οπότε σκέφτηκα μήπως είμασταν τυχερή και την ακούγαμε στο επόμενο ραντεβού...

Είναι ανάλογα ποτε θα πας.. Μας είχε πει να πάμε τότε για να την ακούσω πιο δυνατα. Πότε θα πας και πόσο θα είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις Just now, ο/η Clairy. είπε:

Είναι ανάλογα ποτε θα πας.. Μας είχε πει να πάμε τότε για να την ακούσω πιο δυνατα. Πότε θα πας και πόσο θα είσαι; 

Θα πάω την Τετάρτη και θα ειμαι 6η εβδομάδα και 1 ημέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Elenimar είπε:

Άρα όντως μπορεί να ακούσω. Βέβαια εμείς είδα με σάκο και εμβρυικα στοιχεία στην 5η και 0 οπότε σκέφτηκα μήπως είμασταν τυχερή και την ακούγαμε στο επόμενο ραντεβού...

Κοίτα, μπορεί όντως να ακούσεις νωρίτερα. Μπορεί να ακούγαμε κι εμείς αν βάζαμε νωρίτερα το ραντεβού. Εσύ ξέρεις κ ακριβώς πότε προέκυψε η γονιμοποίηση και μπορεί η δική σου 6η βδομάδα π.χ. να είναι σαν τη δική μου 7η που δεν ξέρω πότε ακριβώς έγινε η εμφύτευση κ υπολογίζω περίπου την ωορρηξία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Elenimar είπε:

Θα πάω την Τετάρτη και θα ειμαι 6η εβδομάδα και 1 ημέρα.

Εντάξει, 6 εβδ. και 3 ημερών ήμουν εγώ, στα μισά της 7ης δηλαδή. Έχεις πολλές πιθανότητες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenimar είπε:

Θα πάω την Τετάρτη και θα ειμαι 6η εβδομάδα και 1 ημέρα.

Ίσως το δεις απλά να πάλεται.. Όπως και να έχει κάθε κυηση είναι διαφορετική... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.. Πως ειστε; 

Εχω κ εγώ την τίμια ζώνη της Παναγίας την είχα πάρει 4 μήνες πριν μείνω έγκυος στον μικρό κ την φορούσε σε όλη την εγκυμοσύνη κ αφού γέννησα την έβαλα στην κούνια του. Κ ξεκίνησα να την φοράω κ τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σήμερα πρωι πρωι ενιωσα κάτι σαν φτερουγισμα 

Ωχχχ τι τελειααα!!!πόσο είσαι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σήμερα πρωι πρωι ενιωσα κάτι σαν φτερουγισμα 

Τι τέλειαα!!! Σε ποια εβδομάδα είσαι; το 1ο ειναι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Τι τέλειαα!!! Σε ποια εβδομάδα είσαι; το 1ο ειναι; 

16 εβδομάδων κοιτά έχω χάσει αλλά δύο μωρακια  οπότε είναι το 1ο οπου πάμε καλά ο θεός έβαλε το χέρι του Παναγία μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

16 εβδομάδων ❤❤❤

Οπότε σε κάνα 2 εβδομάδες θα το καταλάβω κ εγώ????γτ ακόμα δεν έχω καταλάβει κάτι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σήμερα πρωι πρωι ενιωσα κάτι σαν φτερουγισμα 

Αχ μακάρι!! Παρακολούθησε το και τις επόμενες μέρες να μας πεις! Αν κ στην 16η εβδομάδα είναι πολύ πιθανό όντως να ένιωσες το μπεμπέ 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η DIAMANTW είπε:

Οπότε σε κάνα 2 εβδομάδες θα το καταλάβω κ εγώ????γτ ακόμα δεν έχω καταλάβει κάτι..

Κοιτά ξέρω οτι 18 εβδομάδων θα νιωσεις κανονικά το μωρό κλοτσιά και τέτοια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Liiida είπε:

Αχ μακάρι!! Παρακολούθησε το και τις επόμενες μέρες να μας πεις! Αν κ στην 16η εβδομάδα είναι πολύ πιθανό όντως να ένιωσες το μπεμπέ 😍

Και εγώ αυτό λέω γιατί μέχρι να πάω 10 του μηνός θέλω να δω αν είναι όλα καλά αυτό με νοιάζει να το δω πως είναι το μωρακι μου όλες το έχετε αυτό μέχρι να πάτε ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

Και εγώ αυτό λέω γιατί μέχρι να πάω 10 του μηνός θέλω να δω αν είναι όλα καλά αυτό με νοιάζει να το δω πως είναι το μωρακι μου όλες το έχετε αυτό μέχρι να πάτε ε;

Θέλω μόνο να κάνεις εικόνα το εξής: εμένα να έχω γράψει κ σβήσει 3 μηνύματα σήμερα για να ρωτήσω τη γιατρό πώς μπορώ να καταλάβω αν όλα πάνε καλά....😖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Liiida είπε:

Θέλω μόνο να κάνεις εικόνα το εξής: εμένα να έχω γράψει κ σβήσει 3 μηνύματα σήμερα για να ρωτήσω τη γιατρό πώς μπορώ να καταλάβω αν όλα πάνε καλά....😖

Και εγώ και με πιάνει αχνός πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

16 εβδομάδων κοιτά έχω χάσει αλλά δύο μωρακια  οπότε είναι το 1ο οπου πάμε καλά ο θεός έβαλε το χέρι του Παναγία μου

Ο μεγαλύτερος κίνδυνος πέρασε είσαι στο β τρίμηνο πλέον.. Κ αφού άρχισες να το αισθάνεσαι όλα είναι καλά.. Κ να σκέφτεσαι όσο μπορείς πλέον θετικα.. 

Εγώ την ζώνη την είχα πάρει αν θυμάμαι καλά από βατοπαιδι..ειχ στείλει μέιλ θυμάμαι κ μου την είχα στείλει. Αν θέλεις μπορώ να το κοιτάξω το βράδυ κ να σου στείλω.. 

Επίσης έχω κ λαδάκι από τον Άγιο Ραφαήλ στην Μυτιλήνη. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα μια αποκόλληση με κόκκινο αίμα στην 9η εβδ κ μου έκαναν εισαγωγή.. Το βράδυ όταν κοιμήθηκα είδα ένα όνειρο αλλά δεν έδωσα σημασία κ το ξέχασα. Μετά από 2-3 μέρες έλεγα με μια κοπέλα κάτι γαι τους αγίους κ μου ανέφερε τον Άγιο Ραφαήλ κ ως δια μαγείας εγώ εκείνη την στιγμή θυμήθηκα το όνειρο κ αρχισα να ρωτάω την κοπέλα. Τέλος πάντων να μην σας το πολυλογώ είδα το μοναστήρι του Αγίου Ραφαήλ τον τάφο του κ γενικά την ιστορία του όλη κ όλα αυτά μου τα έδειχνε μια μαυροφορεμενη γυναίκα. Επικοινώνησα τότε με το μοναστήρι στην Μυτιλήνη κ μ είπαν θα μου στείλουν λαδάκι κ αγιασμό, όπως κ εγινε.κ επίσης έταξα τον μικρό στον Άγιο Ραφαήλ.. Κ κάτι τελευταίο οταν τον πιάσαμε τν μικρό ξημερώνε του Αγίου Ραφαήλ.. Έκανα τεστ ωορηξιας τότε.. Βέβαια δεν ήξερα τοτε τι είναι αλλά αφού τον βαφτίσαμε κ είδα ποτέ γιορτάζει ο Άγιος Ραφαήλ τότε το είδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ο μεγαλύτερος κίνδυνος πέρασε είσαι στο β τρίμηνο πλέον.. Κ αφού άρχισες να το αισθάνεσαι όλα είναι καλά.. Κ να σκέφτεσαι όσο μπορείς πλέον θετικα.. 

Εγώ την ζώνη την είχα πάρει αν θυμάμαι καλά από βατοπαιδι..ειχ στείλει μέιλ θυμάμαι κ μου την είχα στείλει. Αν θέλεις μπορώ να το κοιτάξω το βράδυ κ να σου στείλω.. 

Επίσης έχω κ λαδάκι από τον Άγιο Ραφαήλ στην Μυτιλήνη. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα μια αποκόλληση με κόκκινο αίμα στην 9η εβδ κ μου έκαναν εισαγωγή.. Το βράδυ όταν κοιμήθηκα είδα ένα όνειρο αλλά δεν έδωσα σημασία κ το ξέχασα. Μετά από 2-3 μέρες έλεγα με μια κοπέλα κάτι γαι τους αγίους κ μου ανέφερε τον Άγιο Ραφαήλ κ ως δια μαγείας εγώ εκείνη την στιγμή θυμήθηκα το όνειρο κ αρχισα να ρωτάω την κοπέλα. Τέλος πάντων να μην σας το πολυλογώ είδα το μοναστήρι του Αγίου Ραφαήλ τον τάφο του κ γενικά την ιστορία του όλη κ όλα αυτά μου τα έδειχνε μια μαυροφορεμενη γυναίκα. Επικοινώνησα τότε με το μοναστήρι στην Μυτιλήνη κ μ είπαν θα μου στείλουν λαδάκι κ αγιασμό, όπως κ εγινε.κ επίσης έταξα τον μικρό στον Άγιο Ραφαήλ.. Κ κάτι τελευταίο οταν τον πιάσαμε τν μικρό ξημερώνε του Αγίου Ραφαήλ.. Έκανα τεστ ωορηξιας τότε.. Βέβαια δεν ήξερα τοτε τι είναι αλλά αφού τον βαφτίσαμε κ είδα ποτέ γιορτάζει ο Άγιος Ραφαήλ τότε το είδα. 

Εγώ πάω στον άγιο Νεκτάριο που είναι θεραποντας αν θες πες μου γιατί εγώ είχα παει σε μοναστιρια στην Παναγία της Σουμελά και είχα πάρει κομποσκοίνια αλλά επειδή είχα πάθει ενα τροχαίο μου τα έκοψαν και εδώ που μένω δεν έχει μοναστήρια και έτσι όπως ειναι τα πραγματα δεν μπορω να πάω και πουθενά με αυτά που ειπες μου σηκώθηκε η τρίχα ❤ αν μπορείς ψάξε και πες μ αν μπορω να παρω και εγώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.. 

Εγώ μόλις γύρισα από την αυχενική...

Οι μετρήσεις σ' ένα πρώτο επίπεδο ήταν καλές αλλά περιμένουμε και το papp-a..

Απλά το αιμάτωμα που είχα έχει μεγαλώσει από 1,4 cm σε 2,4 cm(υποχοριονικο μου το είπε νομίζω )...και χωρίς να έχω κάνει τίποτα τρελό .είμαι ήδη λόγω τηλε-εργασιας καναπέ κρεβάτι κρεβάτι καναπέ...ο γιατρός μου είπε ότι το θεωρει επικίνδυνο και θέλει προσοχή..

Θέλω να χαρώ και δε μπορώ...αν μπορούσα να πέσω σε χειμερία νάρκη μέχρι τον Μάιο για να είμαι σίγουρη θα έπεφτα αλήθεια...

@Smurf88 εσείς πως είσαστε ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Vivi_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. 

Εγώ μόλις γύρισα από την αυχενική...

Οι μετρήσεις σ' ένα πρώτο επίπεδο ήταν καλές αλλά περιμένουμε και το papp-a..

Απλά το αιμάτωμα που είχα έχει μεγαλώσει από 1,4 cm σε 2,4 cm(υποχοριονικο μου το είπε νομίζω )...και χωρίς να έχω κάνει τίποτα τρελό .είμαι ήδη λόγω τηλε-εργασιας καναπέ κρεβάτι κρεβάτι καναπέ...ο γιατρός μου είπε ότι το θεωρει επικίνδυνο και θέλει προσοχή..

Θέλω να χαρώ και δε μπορώ...αν μπορούσα να πέσω σε χειμερία νάρκη μέχρι τον Μάιο για να είμαι σίγουρη θα έπεφτα αλήθεια...

@Smurf88 εσείς πως είσαστε ;

Παίρνεις κάτι για το αιματωμα;; πρεπει να πάρεις κάτι;για να καταλάβω έχεις αίμα κόκκινο ή καφέ συνέχεια; 

Παντως κορίτσι μου θα το ξαναγράψω εγώ μέχρι κ τν 4ο μήνα είχα αίμα κ δεν έκανα τίποτα, ακινησια. 9η εβδ αποκόλληση.. Πότε δεν με αγχωσε η τότε γιατρός που είχα . Εγώ έπαιρνα ουτροτζεσταν, μαγνήσιο  κ σίδηρο νομίζω. 

Εύχομαι να περάσει γρήγορα για να ηρεμήσεις κ εσύ λιγάκι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tweema είπε:

Παίρνεις κάτι για το αιματωμα;; πρεπει να πάρεις κάτι;για να καταλάβω έχεις αίμα κόκκινο ή καφέ συνέχεια; 

Παντως κορίτσι μου θα το ξαναγράψω εγώ μέχρι κ τν 4ο μήνα είχα αίμα κ δεν έκανα τίποτα, ακινησια. 9η εβδ αποκόλληση.. Πότε δεν με αγχωσε η τότε γιατρός που είχα . Εγώ έπαιρνα ουτροτζεσταν, μαγνήσιο  κ σίδηρο νομίζω. 

Εύχομαι να περάσει γρήγορα για να ηρεμήσεις κ εσύ λιγάκι. 

Είχα κόκκινο αίμα(μια στην 10η εβδομάδα και μια στην 11η) για λίγη ώρα και μετά καφέ για αρκετές...μέχρι τώρα έπαιρνα utrogestan και μαγνήσιο και τώρα μου έγραψε και σίδηρο...

Σ ευχαριστώ πολύ... μακάρι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vivi_ είπε:

Είχα κόκκινο αίμα(μια στην 10η εβδομάδα και μια στην 11η) για λίγη ώρα και μετά καφέ για αρκετές...μέχρι τώρα έπαιρνα utrogestan και μαγνήσιο και τώρα μου έγραψε και σίδηρο...

Σ ευχαριστώ πολύ... μακάρι..

 

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Vivi_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. 

Εγώ μόλις γύρισα από την αυχενική...

Οι μετρήσεις σ' ένα πρώτο επίπεδο ήταν καλές αλλά περιμένουμε και το papp-a..

Απλά το αιμάτωμα που είχα έχει μεγαλώσει από 1,4 cm σε 2,4 cm(υποχοριονικο μου το είπε νομίζω )...και χωρίς να έχω κάνει τίποτα τρελό .είμαι ήδη λόγω τηλε-εργασιας καναπέ κρεβάτι κρεβάτι καναπέ...ο γιατρός μου είπε ότι το θεωρει επικίνδυνο και θέλει προσοχή..

Θέλω να χαρώ και δε μπορώ...αν μπορούσα να πέσω σε χειμερία νάρκη μέχρι τον Μάιο για να είμαι σίγουρη θα έπεφτα αλήθεια...

@Smurf88 εσείς πως είσαστε ;

Όταν λες αιμάτωμα τί εννοείς, δεν καταλαβαίνω. Έχεις κολπική αιμορραγία ή κάπου έχει μαζευτεί αίμα κ έγινε αιμάτωμα? Πάντως παααρα πολυ καλό που η αυχενική βγήκε καλή! Το σημαντικό έχει γίνει. 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vivi_ είπε:

Είχα κόκκινο αίμα(μια στην 10η εβδομάδα και μια στην 11η) για λίγη ώρα και μετά καφέ για αρκετές...μέχρι τώρα έπαιρνα utrogestan και μαγνήσιο και τώρα μου έγραψε και σίδηρο...

Σ ευχαριστώ πολύ... μακάρι..

Να σε ρωτήσω σου εδωσε κάποια αντιβίωση γι αυτό το αιμάτωμα;; όλα θα πάνε καλά.. Θα φύγει και αυτό.. Έχω ακούσει τόσες κοπέλες να έχουν αιμάτωμα.. 

Εγώ μόλις γύρισα από γυναικολόγο.. Άκουσα την καρδούλα ακόμα πιο δυνατά..  Μου έκανε από την κοιλιά υπέρηχο.. Μου είπε να ξεαγχωθω όσο μπορώ και ότι δεν βλέπει τίποτα ανησυχητικο. Εκείνος είδε και χεράκια.. Απλά και την άλλη φορά μου είχε πει ότι φαίνεται 3 μερες μικρότερο αλλά αυτό δεν είναι κάτι ανησυχητικό.. Ξεκαθαρίζουν όλα στην αυχενική.. Έτσι είπε και λέω να τον ακούσω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...