Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Τότε δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχει γίνει έτσι το πρόσωπο μου... Στην κοιλιά δεν έχω τίποτα οπότε είναι άλλο αυτό με τις ραγάδες 🤔

Δεν είναι απαραίτητο να σε έχει ενοχλήσει κάποιο φάρμακο. Το πιο πιθανόν να είναι της εγκυμοσύνης. Κ εγω στο α τρίμηνο σε αυτήν την εγκυμοσύνη είχα γεμίσει σπυράκια κ παράλληλα ταλαιπωριομουν κ με την ατοπική. Το μόνο που έβαζα ήταν βούτυρο καριτε. Δες μήπως σε βοηθήσει το βούτυρο καριτε, λάδι καρύδας, αμυγδαλελαιο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Δεν είναι απαραίτητο να σε έχει ενοχλήσει κάποιο φάρμακο. Το πιο πιθανόν να είναι της εγκυμοσύνης. Κ εγω στο α τρίμηνο σε αυτήν την εγκυμοσύνη είχα γεμίσει σπυράκια κ παράλληλα ταλαιπωριομουν κ με την ατοπική. Το μόνο που έβαζα ήταν βούτυρο καριτε. Δες μήπως σε βοηθήσει το βούτυρο καριτε, λάδι καρύδας, αμυγδαλελαιο.. 

Αγαπάμε λάδι καρύδας! Σώζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Δεν είναι απαραίτητο να σε έχει ενοχλήσει κάποιο φάρμακο. Το πιο πιθανόν να είναι της εγκυμοσύνης. Κ εγω στο α τρίμηνο σε αυτήν την εγκυμοσύνη είχα γεμίσει σπυράκια κ παράλληλα ταλαιπωριομουν κ με την ατοπική. Το μόνο που έβαζα ήταν βούτυρο καριτε. Δες μήπως σε βοηθήσει το βούτυρο καριτε, λάδι καρύδας, αμυγδαλελαιο.. 

Μπορεί να είναι και της εγκυμοσύνης! Το βούτυρο καριτε τι μάρκα είναι; Ή το ζητάω έτσι στο φαρμακείο; Ελπίζω να μην είναι πολύ χαζές οι ερωτήσεις μου 🙊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Αγαπάμε λάδι καρύδας! Σώζει!

Συμφωνώ!!! 

 

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Μπορεί να είναι και της εγκυμοσύνης! Το βούτυρο καριτε τι μάρκα είναι; Ή το ζητάω έτσι στο φαρμακείο; Ελπίζω να μην είναι πολύ χαζές οι ερωτήσεις μου 🙊

Υπάρχουν υποθέτω διάφορες μάρκες. Εγώ παίρνω organic brands δεν εχω πάρει κάποιο άλλο. Το ψάχνεις ως βούτυρο καριτε. Σκεψου πάντως κ το λαδάκι καρύδας. Εγώ παίρνω άοσμο το χρησιμοποιώ κ στο φαγητό κ σε μένα. Βγάζω μύκητες δέρματος κ επειδή τώρα στην εγκυμοσύνη δεν ήθελα να καθίσω να το ψάξω τι μπορώ να παρω, την αλοιφή πιυ μου έδινε η δερματολόγος προ εγκυμοσύνης δεν κάνει τώρα, οπότε κοίταξα φυσικούς τρόπους. Βάζω πάνω μου κ την επόμενη δεν υπάρχει τίποτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Συμφωνώ!!! 

 

Υπάρχουν υποθέτω διάφορες μάρκες. Εγώ παίρνω organic brands δεν εχω πάρει κάποιο άλλο. Το ψάχνεις ως βούτυρο καριτε. Σκεψου πάντως κ το λαδάκι καρύδας. Εγώ παίρνω άοσμο το χρησιμοποιώ κ στο φαγητό κ σε μένα. Βγάζω μύκητες δέρματος κ επειδή τώρα στην εγκυμοσύνη δεν ήθελα να καθίσω να το ψάξω τι μπορώ να παρω, την αλοιφή πιυ μου έδινε η δερματολόγος προ εγκυμοσύνης δεν κάνει τώρα, οπότε κοίταξα φυσικούς τρόπους. Βάζω πάνω μου κ την επόμενη δεν υπάρχει τίποτα!!

Θα τα δοκιμάσω και τα δύο τα βρήκα στο internet. Ελπίζω κάτι να κάνει δουλειά! Ευχαριστώ πάρα πολύ ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια κ εγω στο γιο μου ειχα φουλ σπυρια κοιλια πλατη χερια προσωπου.... Εφυγαν μετα τον 4ο μηνα που γέννησα... Ειναι ορμονικο. Της εγκυμοσύνης...... Τωρα εχω λιγα στην κοιλια.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Ποια βάζεις; Εγώ πριν έβαζα ένα ελαφρύ σερουμ το οποίο τώρα δεν κάνει τίποτα!

Βάζω της nuxe την ενυδατικη την πιο ενισχυμένη :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μ μόλις γύρισα και από τον γιατρό.ειναι όλα μια χαρά δόξα το Θεό και με τον τράχηλο δεν θα χρειαστεί μ είπε να κάνω περίδεση!! Θα συνεχίσω το utrogestan και τα Μαγνησία. Μ είπε να κόψω ψωμιά ρύζια μακαρόνια μόνο αυτα έτρωγα εντομεταξυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσια μ μόλις γύρισα και από τον γιατρό.ειναι όλα μια χαρά δόξα το Θεό και με τον τράχηλο δεν θα χρειαστεί μ είπε να κάνω περίδεση!! Θα συνεχίσω το utrogestan και τα Μαγνησία. Μ είπε να κόψω ψωμιά ρύζια μακαρόνια μόνο αυτα έτρωγα εντομεταξυ.

Μπράβο πολύ ωραία νέα! Άντε και λίγη διατροφουλα αναγκαστικά αλλά τι να κάνουμε! Θα περάσει ο καιρός κι όλα θα τα ξεχάσουμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Μπράβο πολύ ωραία νέα! Άντε και λίγη διατροφουλα αναγκαστικά αλλά τι να κάνουμε! Θα περάσει ο καιρός κι όλα θα τα ξεχάσουμε!! 

Ναι πραγματικά δεν με νοιάζει καθόλου!! Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι 20 κιλά καρότσι είναι πολλά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ναι πραγματικά δεν με νοιάζει καθόλου!! Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι 20 κιλά καρότσι είναι πολλά?

Εμένα μου φαίνονται πολλά!! δοκίμασες από κοντά να το σηκώσεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η eleni5525 είπε:

Εμένα μου φαίνονται πολλά!! δοκίμασες από κοντά να το σηκώσεις; 

Όχι δεν έχω πάει να το δω! Χαζεύω κ κόλλησα με αυτό ! Μ αρέσει πάρα πολύ και δι;Βάσα κ πολύ καλά σχόλια!! Θα πάω να το δω βέβαια !

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Όχι δεν έχω πάει να το δω! Χαζεύω κ κόλλησα με αυτό ! Μ αρέσει πάρα πολύ και δι;Βάσα κ πολύ καλά σχόλια!! Θα πάω να το δω βέβαια !

 

 

 

 

Ποιο είναι; Τα περισσότερα τα έβλεπα κάπου στα 13 κιλά συνήθως για Υ αυτό μου φάνηκε πολύ το 20

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eleni5525 είπε:

Ποιο είναι; Τα περισσότερα τα έβλεπα κάπου στα 13 κιλά συνήθως για Υ αυτό μου φάνηκε πολύ το 20

Είναι το loreli rimini 3in1 σου βάζω φώτο.

Screenshot_2021-04-12-22-05-58-099_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Είναι το loreli rimini 3in1 σου βάζω φώτο.

Screenshot_2021-04-12-22-05-58-099_com.android.chrome.jpg

Ωραίο το καρότσι αλλά πολύ βαρύ ρε παιδί μου, όντως 19 κιλά και κάτι το δίνει. Να πας οπωσδήποτε από κοντά και να το δοκιμάσετε να το σηκώσετε. Βέβαια λογικά θα είναι πιο σταθερό λόγω βάρους. Κοίτα αν δεν σε ενδιαφέρει να το βάζεις συνεχώς στο αυτοκίνητο ή να το σηκώσεις για να ανέβεις σκάλες και τέτοια δεν σε νοιάζει και πολύ αλλά στην αντίθετη περίπτωση θα σε κουράσει. Εγώ ας πούμε το βάλε βγάλε στο αυτοκίνητο θα το έχω συνέχεια γιατί δεν μένουμε κεντρικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Ωραίο το καρότσι αλλά πολύ βαρύ ρε παιδί μου, όντως 19 κιλά και κάτι το δίνει. Να πας οπωσδήποτε από κοντά και να το δοκιμάσετε να το σηκώσετε. Βέβαια λογικά θα είναι πιο σταθερό λόγω βάρους. Κοίτα αν δεν σε ενδιαφέρει να το βάζεις συνεχώς στο αυτοκίνητο ή να το σηκώσεις για να ανέβεις σκάλες και τέτοια δεν σε νοιάζει και πολύ αλλά στην αντίθετη περίπτωση θα σε κουράσει. Εγώ ας πούμε το βάλε βγάλε στο αυτοκίνητο θα το έχω συνέχεια γιατί δεν μένουμε κεντρικά. 

Κοίτα κ εγώ είμαι σε άλλη περιοχή με την μαμά μ οπότε σιγουρα θα το πηγαινοφερνω από τη άλλη πάλι έχω κ σκαλάκια για να μπω στο σπίτι!!! Θα πάω να το δω σίγουρα από κοντά!!! Επίσης τι λες αξίζουν οι κούνιες που μετά γίνονται κομοδίνο κρεβάτι?.κάτι με χαλάει.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κοίτα κ εγώ είμαι σε άλλη περιοχή με την μαμά μ οπότε σιγουρα θα το πηγαινοφερνω από τη άλλη πάλι έχω κ σκαλάκια για να μπω στο σπίτι!!! Θα πάω να το δω σίγουρα από κοντά!!! Επίσης τι λες αξίζουν οι κούνιες που μετά γίνονται κομοδίνο κρεβάτι?.κάτι με χαλάει.

 

Ούτε που ασχολήθηκα με αυτές τις κούνιες γιατί ο χώρος μας είναι πολύ μικρός και δεν θα χωράει αλλά μου φαίνονται καλή σαν ιδέα ότι θα σε βγάλει κάποια χρόνια παραπάνω, αλλά πραγματικά δεν το έχω ψάξει για να έχω γνώμη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Είναι το loreli rimini 3in1 σου βάζω φώτο.

Screenshot_2021-04-12-22-05-58-099_com.android.chrome.jpg

Είναι πάρα πολύ βαρύ κοριτσι μου 20 κιλά..σκεψου κ αυτά τα σκαλιά που έχεις να ανέβεις για το σπίτι σου.με λιγότερα κιλα καρότσι κ με τον μικρό πάνω κ δυσκολεύομουν να ανέβω τα 4 σκαλια του σπιτιού μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Ξύπνια από της 6 σήμερα 😂 χαχα! Πονούσε το γόνατο δεν μπορούσα να γυρίσω!! 

όσο για το καρότσι θα πάω να το δω από κοντά! Το σχέδιο βέβαια μ έχει κολλήσει! Αλλά πάνω από όλα να μπορώ να το χειριστώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Ναι πραγματικά δεν με νοιάζει καθόλου!! Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι 20 κιλά καρότσι είναι πολλά?

Σκέψου ότι κάποιες φορές θα πρέπει να το σηκώνεις εσύ το καρότσι, με ή χωρίς το μωρό μέσα. Μπορείς να σηκώσεις 20 κιλά? Εμένα η μέση μου θα με παρατούσε και  έφευγε 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Ξύπνια από της 6 σήμερα 😂 χαχα! Πονούσε το γόνατο δεν μπορούσα να γυρίσω!! 

όσο για το καρότσι θα πάω να το δω από κοντά! Το σχέδιο βέβαια μ έχει κολλήσει! Αλλά πάνω από όλα να μπορώ να το χειριστώ!!

Καλημέρα.. Έχει αυτό το καρότσι μία φίλη. Είναι ωραίο και μεγάλες ρόδες κλπ αλλά και εκείνη δυσκολεύεται στην οδήγηση. 

Εμείς τέτοια κουνια πήραμε που είπες. Μετά γίνεται κρεβάτι με γραφείο και κομοδίνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια η ψυχολογία μου είναι στα τάρταρα έκανα την Πέμπτη που μας πέρασε καμπύλη σακχάρου και τον τσίμπησα τον διαβήτη κύησης, έκλεισα ραντεβού με την ενδοκρινολόγο για να με δει..... Λογικά εκτός από διατροφή θα κάνω μετρήσεις με το μηχανάκι, έχει καμιά κοπέλα εμπειρία?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Μαρικαλλη είπε:

Καλημέρα κορίτσια η ψυχολογία μου είναι στα τάρταρα έκανα την Πέμπτη που μας πέρασε καμπύλη σακχάρου και τον τσίμπησα τον διαβήτη κύησης, έκλεισα ραντεβού με την ενδοκρινολόγο για να με δει..... Λογικά εκτός από διατροφή θα κάνω μετρήσεις με το μηχανάκι, έχει καμιά κοπέλα εμπειρία?

 

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι, είναι συχνό φαινόμενο.. Ο, τι χρειαστεί να το κάνεις θα το κάνεις και θα πάνε όλα μια χαρα.. Πρόσεχες τη διατροφή σου; εχεις βάλει κιλά; δεν ειναι πάντα θέμα διατροφής, να ξέρεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PanB είπε:

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι, είναι συχνό φαινόμενο.. Ο, τι χρειαστεί να το κάνεις θα το κάνεις και θα πάνε όλα μια χαρα.. Πρόσεχες τη διατροφή σου; εχεις βάλει κιλά; δεν ειναι πάντα θέμα διατροφής, να ξέρεις.. 

Έβαλα 8-9 κιλά μέχρι στιγμής και είμαι στην 29η εβδομάδα ξέρω ότι είναι συχνό φαινόμενο, το να μπω σε διατροφή δεν με πειράζει με χαλάει που θα πρέπει να μετράω σάκχαρο τουλάχιστον δύο φορές την ημέρα... Και όλα αυτά γιατί μόνο η τρίτη τιμή ήταν λίγο πάνω από το όριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μαρικαλλη είπε:

Έβαλα 8-9 κιλά μέχρι στιγμής και είμαι στην 29η εβδομάδα ξέρω ότι είναι συχνό φαινόμενο, το να μπω σε διατροφή δεν με πειράζει με χαλάει που θα πρέπει να μετράω σάκχαρο τουλάχιστον δύο φορές την ημέρα... Και όλα αυτά γιατί μόνο η τρίτη τιμή ήταν λίγο πάνω από το όριο

Αν ήταν λίγο πάνω από το όριο πιθανόν να χρειαστεί επανάληψη. Η μέτρηση παντως δεν είναι τίποτα ειλικρινά. Μου έδωσε ο ενδικρινολογος να κάνω κάποιες φορές γτ παρουσίασα το αντίθετο, έπεφτε παααρα πολύ το ζάχαρο μου με αποτέλεσμα να ζαλίζομαι. Δε θυμάμαι αν το είχα γράψει εδώ, αλλά κορίτσια έχανα τον κόσμο, στα όρια της λιποθυμίας κάποιες φορές. Και αυτό μετά το φαγητό! Κ επειδή με έχουν ρωτήσει αν τρώω, τρώω κ παρατρωω κ έχω πάρει 8-8,5 κιλά στην 29η βδομάδα κ τίποτα δε στερουμαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...