Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Να σε ρωτήσω... Αυτή τη λίστα με τις βαθμολογίες που τη βρήκες; μπήκα σε αυτή την ομάδα στο fb αλλά δεν μπορώ να πω ότι κατάλαβα κ πολλά

 Δες αυτό από την ομάδα στο φβ:

Screenshot_20210201-132504_Drive.jpg

Screenshot_20210201-132452_Drive.jpg

Screenshot_20210201-132516_Drive.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 2 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Δεν το απέρριψα, απλά δεν το σχολίασα γιατί δεν το κοίταξα πολύ αναλυτικά και όταν έριξα μια γρήγορη ματιά μου φάνηκε μεγαλύτερο από τα άλλα. Μια χαρά μου φαίνεται και η τιμή λογικοτατη. Εγώ στην ίδια περίπου τιμή είχα δει το bebe star torro αλλά πάλι μόνο ο σκελετός κλειστός χωρίς κάθισμα χωρούσε στο αυτοκίνητο..για το joie δεν ξέρω επίσης το αυγό αν έχει καλη βαθμολογία. Αλλά να σου πω την αλήθεια αν δεν έχεις σκοπό να κάνεις μεγάλη χρήση στο αυγό, όπως αποστάσεις και ταξίδι μπορείς και να βολευτεις με κάτι πιο οικονομικό. Εμείς σίγουρα θα κάνουμε ταξίδι ή και ταξίδια ωρών με το αυγό μετά το δίμηνο τρίμηνο του μωρού γιατί οι γονείς και από τις δύο πλευρές μένουν άλλου

 

Ανέβασα μόλις τα καθισματα που πήραν άριστα πέρισυ, ρίξε μια ματιά. Εννοείται ότι η cybex έχει 5-6 στη λίστα,  η joie 3 και η nuna 2. Το καρότσι joie chrome που λες το βάλαμε ανετα στο αυτοκίνητο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Κανω ακριβώς το ίδιο.. Θέλω να εχω κατασταλάξει οπότε και να παω στον 8ο για αγορες να ξερω ηδη τι θα παρω και απο που θα το παρω γιατί αν βρω κατι το ψαχνω πολυ 

Εμενα ο 8ος μου φαίνεται αργα για καρότσι, καλύτερα να παραγγείλετε νωρίτερα, ίσως δεν ειναι ετοιμοπαραδοτα..

 

στις πριν 15 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω εγώ κάτι? Τα πορτ μπεμπέ είναι μόνο για το σπίτι? Δεν μπορείς να το βγάλεις βόλτα με αυτό?

Μπορείς να τι βγάλεις κανονικά αν κουμπώνει στο καρότσι σου 😊

 

στις πριν 15 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Αυτό του τύπου λίκνο θεωρείται καλύτερο από τα κλασσικά ξύλινα;

Screenshot_20210409-205239_Chrome.jpg

Αυτό ειναι σούπερ γιατί κατεβαίνει η μια πλευρά και θα σε βολέψει στο θηλασμό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Ανέβασα μόλις τα καθισματα που πήραν άριστα πέρισυ, ρίξε μια ματιά. Εννοείται ότι η cybex έχει 5-6 στη λίστα,  η joie 3 και η nuna 2. Το καρότσι joie chrome που λες το βάλαμε ανετα στο αυτοκίνητο. 

Σοβαρά; Εγώ το φοβήθηκα ότι δεν θα χωρέσει,  πάντα με το κάθισμα μαζί εννοώ.. λες εμάς που είναι το αυτοκίνητο του 2010 να εχει πιο μικρό Πορτ παγκαζ ; μπορείς τότε να πάρεις το joie καρότσι και Πορτ μπεμπέ, αν θες, και να βάλεις και ένα αυγό από τη λίστα να κουμπώνει και στο σκελετό και είσαι σούπερ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eleni5525 είπε:

Σοβαρά; Εγώ το φοβήθηκα ότι δεν θα χωρέσει,  πάντα με το κάθισμα μαζί εννοώ.. λες εμάς που είναι το αυτοκίνητο του 2010 να εχει πιο μικρό Πορτ παγκαζ ; μπορείς τότε να πάρεις το joie καρότσι και Πορτ μπεμπέ, αν θες, και να βάλεις και ένα αυγό από τη λίστα να κουμπώνει και στο σκελετό και είσαι σούπερ! 

Του 2010 έχεις? Δεν ξέρω, μπορεί πράγματι να υπάρχει διαφορά! 

Το ντέρμπι παίζεται μεταξύ nuna και joie αυτή τη στιγμή! Μέσα στην εβδομάδα που θα καταλήξουμε θα σου πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Δεν θα έχει θέμα μωρε, μια χαρα θα είναι πιστεύω..αν θυμάμαι καλα κι εμένα κάποιες μοίρες τις κρατάει.. κάποια κοπέλα πήρε στρωματακι για το καρότσι, δεν θυμάμαι ποια, μπορείς να προσθέσεις ενα τέτοιο για πιο ανατομικο! Πιστεύω θα είναι μια χαρά 😁

Η αλήθεια ειναι οτι είσαι η τέταρτη μαμα που μου το λέει αυτό..Τα περισσότερα καρότσια είναι για 6μηνων κ μετά οπότε πολλές μαμάδες έκαναν αυτό το συστηματάκι με το στρώμα.  Πέριμένω να μου στείλουν μια τσάντα που γίνεται κρεβατάκι ,όπου για αυτην θα πάρω ενα στρωματάκι μάλλον ,οπότε σκέφτομαι να πάιξω κ με τα δυο.Δηλαδη να μεταφέρω το μώρο με το καρότσι κ με εξτρα στρώμα κ αν χρειαστει α καθίσουμε κάπου να το βάζω στο κρεβατάκι τσάντας.. Αλλιως η άλλη λύση είναι να  το κουβάλω με μάρσιπο κ να το βάζω στο κρεβατάκι μετά  αλλα δεν ξέρω πόσο θα αντέχει η μέση μου να φορτώνομαι σαν γαιδούρι.. και η άλλη λυση ειναι να πάρω καινούριο καρότσι όπου για μέχρι 6 μηνων θα πρεπει να κουμπώνει πορτμ μπεμπε ,που για να ειμάι ειλικρινής δεν μου χρειάζεται ..

Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η chaotic είπε:

Η αλήθεια ειναι οτι είσαι η τέταρτη μαμα που μου το λέει αυτό..Τα περισσότερα καρότσια είναι για 6μηνων κ μετά οπότε πολλές μαμάδες έκαναν αυτό το συστηματάκι με το στρώμα.  Πέριμένω να μου στείλουν μια τσάντα που γίνεται κρεβατάκι ,όπου για αυτην θα πάρω ενα στρωματάκι μάλλον ,οπότε σκέφτομαι να πάιξω κ με τα δυο.Δηλαδη να μεταφέρω το μώρο με το καρότσι κ με εξτρα στρώμα κ αν χρειαστει α καθίσουμε κάπου να το βάζω στο κρεβατάκι τσάντας.. Αλλιως η άλλη λύση είναι να  το κουβάλω με μάρσιπο κ να το βάζω στο κρεβατάκι μετά  αλλα δεν ξέρω πόσο θα αντέχει η μέση μου να φορτώνομαι σαν γαιδούρι.. και η άλλη λυση ειναι να πάρω καινούριο καρότσι όπου για μέχρι 6 μηνων θα πρεπει να κουμπώνει πορτμ μπεμπε ,που για να ειμάι ειλικρινής δεν μου χρειάζεται ..

Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

Η λύση με τα στρωματακια είναι τέλεια!! Κανε αυτο και μην τρελαίνεσαι, μια χαρα θα είναι το ζουζούνι 😁😁 κρίμα να πάρεις καρότσι για τοσο μικρό διάστημα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

@PanB έχεις δίκιο για την παραγγελία. Εμάς μας είπαν παράδοση σε 1-1,5 μήνα..

@PanB το καρότσι εμας ειναι ετοιμοπαραδοτο δεν ξέρω για το κάθισμα αυτοκινητου βέβαια. Αλλα ελεγα για τον 8ο που θα εχω σταματήσει την δουλειά να μπορώ να τα παραλαβω σπιτι! Εκτός απο το στρώμα της κουνιας και το κάθισμα αυτοκινητου που θα παμε μαλλον εμεις απο εκει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα καθίσματα αυτοκινητου χρειάζονται βαση; γιατι ειδα σε καποιες που πηρατε την βαση με το ποδι, δεν ξερω πως λειτουργεί το ολο σύστημα ας μου εξηγησει κάποια 🤷🏼‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

@PanB το καρότσι εμας ειναι ετοιμοπαραδοτο δεν ξέρω για το κάθισμα αυτοκινητου βέβαια. Αλλα ελεγα για τον 8ο που θα εχω σταματήσει την δουλειά να μπορώ να τα παραλαβω σπιτι! Εκτός απο το στρώμα της κουνιας και το κάθισμα αυτοκινητου που θα παμε μαλλον εμεις απο εκει! 

Αν είναι ετοιμοπαραδοτα δεν έχεις θεμα.. Τσέκαρε και τα αλλα αν είναι και τότε πας αργότερα.. Αλλιώς βαζεις παραγγελία και αν έρθουν τους λες να στα φέρουν ημερομηνία που θες.. Κι εμείς είχαμε παρει το καρότσι black friday, ήταν ετοιμοπαραδοτο και το πήραμε κάπου Γενάρη για να μην το έχουμε μεσα στη μεση 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

@Diana_caterina και εγώ πραγματικά δεν έχω ιδέα. Άλλο το αυγό ? Άλλο το κάθισμα αυτοκινήτου??

Το αυγο ειναι και αυτο κάθισμα αυτοκινητου και ειναι απο 0-13 κιλα. Πολλες φορες σε τριλογιες καροτσι κουμπωνει και στον σκελετό του καροτσιου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Αν είναι ετοιμοπαραδοτα δεν έχεις θεμα.. Τσέκαρε και τα αλλα αν είναι και τότε πας αργότερα.. Αλλιώς βαζεις παραγγελία και αν έρθουν τους λες να στα φέρουν ημερομηνία που θες.. Κι εμείς είχαμε παρει το καρότσι black friday, ήταν ετοιμοπαραδοτο και το πήραμε κάπου Γενάρη για να μην το έχουμε μεσα στη μεση 😛

Αα εφοσον είναι και αυτο εφικτο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Το αυγο ειναι και αυτο κάθισμα αυτοκινητου και ειναι απο 0-13 κιλα. Πολλες φορες σε τριλογιες καροτσι κουμπωνει και στον σκελετό του καροτσιου! 

@Love32 οπως και τα καθίσματα αυτοκινητου ειναι διαφορα.. 0-18κιλα ή 25 ή 36. Απλα στα καθίσματα αυτοκινητου που ειναι μετά το αυγο(δηλαδή πανω απο 13 κιλα) λενε οτι καλο ειναι να μπαίνουν τα μωρα μετα το 2μηνο μεσα! Οι περισσότερες διαλέγουν το αυγο για αρχη και μετα περνούν κάθισμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Μαρικαλλη είπε:

Εγώ θεωρώ πως πρέπει να ακολουθήσεις τις οδηγίες του κατασκευαστή....

ευχαριστώ για την απάντηση σου.Κ έγω θα το προτιμούσα αλλά τι κάνω μεχρι 6 μήνων? Δεν βγαίνω? αγοράζω καινούριο ,οπότε δεν μου χρειαζεται αυτό?τα περισσοτερα καρότσια ειναι απο 6 μηνών κ επάνω για αυτό προβληματίζομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Κατάλαβα ! Θέλουν σκέψη όλα !! Όπως φαντάζομαι ούτε κ η κούνιες είναι ετοιμοπαραδοτα ε?

Θέλουν σκεψη και ψαξιμο για να βρεις την ισορροπία σε τιμη και ποιότητα! Δεν ξέρω να σου απαντήσω σε αυτο γιατι εμένα θα μου δωσουν κουνια. Φαντάζομαι πως δεν είναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ εγωω πηγα σημερα στα μαγαζια αγορασα μερικα σετακια που ηθελα. Θελω ακομη κολαν ανετα, λεω απο orch..a...κ νομιζω τελειωνω απο ρουχα.... Θελω ακομη τα διάφορα πχ μπιμπερό πιπιλες μπουρνούζι θηκη πιπιλας κ διαφορα μικροπραγματα αλλα αν τα ψωνισεις μαζι βγαινουν πολλα. 😂 Είπα να μην κανω λιστα γεννας στη μπέμπα.. Έτσι λέω....... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Αχ εγωω πηγα σημερα στα μαγαζια αγορασα μερικα σετακια που ηθελα. Θελω ακομη κολαν ανετα, λεω απο orch..a...κ νομιζω τελειωνω απο ρουχα.... Θελω ακομη τα διάφορα πχ μπιμπερό πιπιλες μπουρνούζι θηκη πιπιλας κ διαφορα μικροπραγματα αλλα αν τα ψωνισεις μαζι βγαινουν πολλα. 😂 Είπα να μην κανω λιστα γεννας στη μπέμπα.. Έτσι λέω....... 

Τι εννοείς με την λιστα γεννας; μεγειες κορίτσι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα, είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι και σας διαβάζω από την δημιουργία της ομάδας, αλλά φοβόμουν να γράψω μήπως και δεν πάνε όλα καλά (έχω πολύ άγχος γενικότερα). Πλέον είμαι 27η εβδομάδα και έχει ο Θεός. Όσον αφορά τα καρότσια, εμείς επιλέξαμε για το πρώτο παιδάκι ένα από τα λεγόμενα καρότσια ομπρέλα λόγω πολλών σκαλοπατιών και ήθελα να μπορώ να το μεταφέρω εύκολα. Είχαμε πάρει το silver cross reflex σε πολύ καλή τιμή από στοκ γνώστης εταιρείας, το οποίο ξάπλωνε τελείως και με την προσθήκη ενός baby nest γινόταν κατάλληλο από 0-6 μηνών. Αν δεν κάνω λάθος είναι απ' τα λίγα καρότσια που πάνε μέχρι 25 κιλά κι επειδή ήμασταν έξω πολύ συχνά και για πολλές ώρες στο πρώτο παιδάκι, κοιμόταν κι εκεί και μας βόλεψε πολύ. Σημαντικό του πλεονέκτημα που αν βγαίνετε έξω και θα συμβούλευα να το κοιτάξετε, γιατί δεν το έχουμε στα υπόψιν, είναι η τεράστια κουκούλα που πήγαινε μέχρι πολύ κάτω. Ακόμα και τώρα χωράει, απλά δεν μπαίνει πια γιατί είναι σχεδόν 4. Αν δεν έπαιρνα αυτό, θα κοίταζα το αντίστοιχο της MacLaren, το οποίο το μόνο αρνητικό του σε σύγκριση με αυτό είναι ότι στο πρώτο εξάμηνο το μωρό δεν κοιτάζει προς τα εσένα, αλλά προς τα έξω. Εύχομαι να βοήθησα έστω και λίγο, καλές αγορές σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Dim.The. είπε:

Καλησπέρα και από μένα, είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι και σας διαβάζω από την δημιουργία της ομάδας, αλλά φοβόμουν να γράψω μήπως και δεν πάνε όλα καλά (έχω πολύ άγχος γενικότερα). Πλέον είμαι 27η εβδομάδα και έχει ο Θεός. Όσον αφορά τα καρότσια, εμείς επιλέξαμε για το πρώτο παιδάκι ένα από τα λεγόμενα καρότσια ομπρέλα λόγω πολλών σκαλοπατιών και ήθελα να μπορώ να το μεταφέρω εύκολα. Είχαμε πάρει το silver cross reflex σε πολύ καλή τιμή από στοκ γνώστης εταιρείας, το οποίο ξάπλωνε τελείως και με την προσθήκη ενός baby nest γινόταν κατάλληλο από 0-6 μηνών. Αν δεν κάνω λάθος είναι απ' τα λίγα καρότσια που πάνε μέχρι 25 κιλά κι επειδή ήμασταν έξω πολύ συχνά και για πολλές ώρες στο πρώτο παιδάκι, κοιμόταν κι εκεί και μας βόλεψε πολύ. Σημαντικό του πλεονέκτημα που αν βγαίνετε έξω και θα συμβούλευα να το κοιτάξετε, γιατί δεν το έχουμε στα υπόψιν, είναι η τεράστια κουκούλα που πήγαινε μέχρι πολύ κάτω. Ακόμα και τώρα χωράει, απλά δεν μπαίνει πια γιατί είναι σχεδόν 4. Αν δεν έπαιρνα αυτό, θα κοίταζα το αντίστοιχο της MacLaren, το οποίο το μόνο αρνητικό του σε σύγκριση με αυτό είναι ότι στο πρώτο εξάμηνο το μωρό δεν κοιτάζει προς τα εσένα, αλλά προς τα έξω. Εύχομαι να βοήθησα έστω και λίγο, καλές αγορές σε όλες.

Ευχαριστουμε πολυ και με το καλο!! Εύχομαι ολα να ειναι ροδινα και να ειστε παντα υγιής χωρις άγχη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Τι εννοείς με την λιστα γεννας; μεγειες κορίτσι!!! 

Στον μικρο μου. Ειχα κανει λιστα γεννας. Για δωρα των συγγενων κ φιλων.... Στα βρεφικα μαγαζια επιλεγεις διαφορα πραγματα που θελεις. Κ πανε οσοι θελουν κ ψωνιζουν απο κει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Στον μικρο μου. Ειχα κανει λιστα γεννας. Για δωρα των συγγενων κ φιλων.... Στα βρεφικα μαγαζια επιλεγεις διαφορα πραγματα που θελεις. Κ πανε οσοι θελουν κ ψωνιζουν απο κει. 

Σαν την λιστα που κανουν στους γάμους ενα πραγμα; ααα αυτα είναι προχωρημενα! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...