Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Καλησπέρα σε όλες! 

Βρε κορίτσια πόσο είσαστε κ αρχίσατε αγορές;

Εγώ ενώ έλεγα ότι θα αρχίσω σιγά σιγά μετά τη Β επιπέδου, τώρα σκέφτομαι να αρχίσω μετά το Doppler. Δεν ξέρω τι θα κάνω. Επίσης, θα πρέπει να ασχοληθώ κ με τον πολιτικό γάμο. 

Εγώ είμαι στην 31η εβδομάδα και την Δευτέρα έχω doppler! Ξεκίνησα με τις αγορές μετά την Β' επιπέδου, το μόνο που αγόρασα από λίγο πιο πριν είναι το καρότσι, αβγό και βάση γιατί θα κάνανε 8 εβδομάδες να έρθουν! Αλλά γενικά έψαχνα πολύ μέσω υπολογιστή να δω τι χρειάζομαι (πρώτη φορά μαμά), ώστε όταν αποφάσισα να πάω σε ένα μαγαζί να ξέρω ήδη τι θέλω, πως το θέλω και τι τιμές γενικά να περιμένω. Δεν ξέρω για μένα ήταν πολύς ο όγκος των πληροφοριών και είμαι αργή στις αποφάσεις οπότε εψαχνα φουλ στο ίντερνετ! Με το καλό κορίτσι ο γάμος σου! 🎈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Καλησπέρα σε όλες! 

Βρε κορίτσια πόσο είσαστε κ αρχίσατε αγορές;

Εγώ ενώ έλεγα ότι θα αρχίσω σιγά σιγά μετά τη Β επιπέδου, τώρα σκέφτομαι να αρχίσω μετά το Doppler. Δεν ξέρω τι θα κάνω. Επίσης, θα πρέπει να ασχοληθώ κ με τον πολιτικό γάμο. 

Συνοδοιπόροι κορίτσι μου! Εγω δεν εχω κανει καμια αγορα περα απο μικρα πράγματα για την δικη μου ευχαριστηση περισσότερο.. Εχω βγει ομως για να κατασταλαξω σε κάποιο καρότσι οπως και ψαχνομαι για κάθισμα αυτοκινητου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Νίναα είπε:

Εγώ είμαι στην 31η εβδομάδα και την Δευτέρα έχω doppler! Ξεκίνησα με τις αγορές μετά την Β' επιπέδου, το μόνο που αγόρασα από λίγο πιο πριν είναι το καρότσι, αβγό και βάση γιατί θα κάνανε 8 εβδομάδες να έρθουν! Αλλά γενικά έψαχνα πολύ μέσω υπολογιστή να δω τι χρειάζομαι (πρώτη φορά μαμά), ώστε όταν αποφάσισα να πάω σε ένα μαγαζί να ξέρω ήδη τι θέλω, πως το θέλω και τι τιμές γενικά να περιμένω. Δεν ξέρω για μένα ήταν πολύς ο όγκος των πληροφοριών και είμαι αργή στις αποφάσεις οπότε εψαχνα φουλ στο ίντερνετ! Με το καλό κορίτσι ο γάμος σου! 🎈

Κανω ακριβώς το ίδιο.. Θέλω να εχω κατασταλάξει οπότε και να παω στον 8ο για αγορες να ξερω ηδη τι θα παρω και απο που θα το παρω γιατί αν βρω κατι το ψαχνω πολυ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Καλησπέρα σε όλες! 

Βρε κορίτσια πόσο είσαστε κ αρχίσατε αγορές;

Εγώ ενώ έλεγα ότι θα αρχίσω σιγά σιγά μετά τη Β επιπέδου, τώρα σκέφτομαι να αρχίσω μετά το Doppler. Δεν ξέρω τι θα κάνω. Επίσης, θα πρέπει να ασχοληθώ κ με τον πολιτικό γάμο. 

Εμείς είμαστε μαζί 23 εβδομάδων. Κι εγώ μετά τη Β επιπέδου έλεγα και θα το τηρήσω 😁 Έχω και ενάμιση μήνα καθαρή από αιμορραγίες οπότε καιρός να το ευχαριστηθώ 🤰 Τον γάμο εμείς λέμε να τον αφήσουμε μια και καλή για μετά αν και το νυφικό μου που το είχαμε πάρει πέρσι θα πιάσει σκορο μέχρι να το φορέσω 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς λέμε για τον πολιτικο μέσα στον Μάιο. Πολυ χαλαρός θα είναι κ δε θα κάνουμε άλλον γάμο μετά. Απλά ακόμη κ αυτό ένα τρέξιμο το θέλει. 

Καλά κ έχω κοιτάξει στο ίντερνετ αλλά θα αγοράσω πιο μετά. Βέβαια τότε θα έχουμε κ το βάψιμο στο δωμάτιο του μωρού. Λέμε να γίνει τον Ιούνιο αυτό. 

Επίσης, ήδη έχουν αρχίσει να με ρωτάνε για δώρα κ δεν ξέρω τι να λέω ρε παιδί μου 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Εμείς λέμε για τον πολιτικο μέσα στον Μάιο. Πολυ χαλαρός θα είναι κ δε θα κάνουμε άλλον γάμο μετά. Απλά ακόμη κ αυτό ένα τρέξιμο το θέλει. 

Καλά κ έχω κοιτάξει στο ίντερνετ αλλά θα αγοράσω πιο μετά. Βέβαια τότε θα έχουμε κ το βάψιμο στο δωμάτιο του μωρού. Λέμε να γίνει τον Ιούνιο αυτό. 

Επίσης, ήδη έχουν αρχίσει να με ρωτάνε για δώρα κ δεν ξέρω τι να λέω ρε παιδί μου 🤣

Κοντοζυγώνει δηλαδή, η ώρα η καλή! Αφού σε ρωτάνε σκέψου τι χρειάζεσαι για να πιάσουν τόπο τα δώρα 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lia5 είπε:

Κοντοζυγώνει δηλαδή, η ώρα η καλή! Αφού σε ρωτάνε σκέψου τι χρειάζεσαι για να πιάσουν τόπο τα δώρα 😉

Ευχαριστουμε! Επίσης κορίτσι! 

Έλα που δεν ξέρω τι θέλω για να τους λεω 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Εμείς λέμε για τον πολιτικο μέσα στον Μάιο. Πολυ χαλαρός θα είναι κ δε θα κάνουμε άλλον γάμο μετά. Απλά ακόμη κ αυτό ένα τρέξιμο το θέλει. 

Καλά κ έχω κοιτάξει στο ίντερνετ αλλά θα αγοράσω πιο μετά. Βέβαια τότε θα έχουμε κ το βάψιμο στο δωμάτιο του μωρού. Λέμε να γίνει τον Ιούνιο αυτό. 

Επίσης, ήδη έχουν αρχίσει να με ρωτάνε για δώρα κ δεν ξέρω τι να λέω ρε παιδί μου 🤣

Πες σε καθένα κατι διαφορετικό γιατι αν το αφήσεις ελεύθερο θα φερουν ρούχα 😂 εγω ας πουνε οταν πηγαινα δωρα ηταν δεδομενο το ρούχο οπότε πηγαινα μπουρνουζια και πετσετες! Οσο αναφορά για το γαμο.. Απλος θα είναι και εμας και δεν θα γινει ουτε σε εμας θρησκευτικος! Απλα εμείς δεν ξέρουμε εκει μας βλέπω μαιο - Ιουνιο αρκει να βγάλω άκρη εγω με τα δικα μου τα έγγραφα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Ευχαριστουμε! Επίσης κορίτσι! 

Έλα που δεν ξέρω τι θέλω για να τους λεω 😝

Πετσετες, μπουρνουζια, ρουχα, σετ σεντόνια, παπλωμα(σκεψου και για τον χειμωνα) Ηδη σου ειπα για 5 ατομα! Και αν σου παρει ο καθένας απο ενα τοτε για 10 ατομα για να σου ερθουν διπλά 😂 

Οι συγγενείς συνήθως συμφωνουν και βαζουν ολοι μαζι χρήματα για κατι μεγαλο πχ καροτσι, κουνια κλπ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Πες σε καθένα κατι διαφορετικό γιατι αν το αφήσεις ελεύθερο θα φερουν ρούχα 😂 εγω ας πουνε οταν πηγαινα δωρα ηταν δεδομενο το ρούχο οπότε πηγαινα μπουρνουζια και πετσετες! Οσο αναφορά για το γαμο.. Απλος θα είναι και εμας και δεν θα γινει ουτε σε εμας θρησκευτικος! Απλα εμείς δεν ξέρουμε εκει μας βλέπω μαιο - Ιουνιο αρκει να βγάλω άκρη εγω με τα δικα μου τα έγγραφα 

Με ρωτάνε για δώρα τυπου ριλαξ, πάρκο κ τέτοια 😜

Εσυ ναι έχεις παραπανω τρέξιμο αλλά θα προλάβετε μέχρι Ιουνιο πιστεύω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nik_olοπότε εσυ εχεις και να κοιτας και για δικα σου φορεματα! Αν θες να φορεσεις ψηλά παπούτσια να διαλεξεις πλατφορμες παντως για ασφάλεια και λιγοτερη κουραση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Με ρωτάνε για δώρα τυπου ριλαξ, πάρκο κ τέτοια 😜

Εσυ ναι έχεις παραπανω τρέξιμο αλλά θα προλάβετε μέχρι Ιουνιο πιστεύω

Αν θες κατι συγκεκριμένο απο αυτα τοτε γιατι οχι; Αν παλι δεν θες να τους επιβαρύνεις τοσο οικονομικα ζητα κατι απο αυτα που ειπα πανω που κυμαίνονται σε χαμηλοτερες τιμες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

@nik_olοπότε εσυ εχεις και να κοιτας και για δικα σου φορεματα! Αν θες να φορεσεις ψηλά παπούτσια να διαλεξεις πλατφορμες παντως για ασφάλεια και λιγοτερη κουραση! 

Δε θα πάρω τίποτα ιδιαίτερο. Σκέφτομαι ένα τζιν φόρεμα με πλατφόρμες. Εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Δε θα πάρω τίποτα ιδιαίτερο. Σκέφτομαι ένα τζιν φόρεμα με πλατφόρμες. Εσυ;

Εγω ενα ροζ φορεμα με τιραντα το οποίο δενει σαν φάκελος για να ειμαι σιγουρη οτι θα χωραω😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

@nik_olμπορεις να ζητησεις και ενδοεπικοινωνια αν πιστεύεις ότι θα σε βοηθήσει! 

Έχεις πολυ καλές ιδέες 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Για το στρωμα του μωρου τι να παρω; ειπαμε οχι κοκοφοινικας.. 

Latex είπε η @PanB γιατί ο κοκοφοινικας κρατάει υγρασία 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η chaotic είπε:

Κορίτσια την βοήθειά σας παρακαλώ και κυρίως απευθύνομαι στις μαμάδες. Μου έδωσαν ένα καρότσι κάποιοι φίλοι το οποίο λέει από 6 μηνών κ επάνω.. Τι κάνω σε αυτή τη περίπτωση; υπάρχει κάποια λύση ή πρέπει να αγοράσω καινούριο; εν τω μεταξύ αυτό το καρότσι λένε οι οδηγίες πως παίρνει πορτ μπεμπέ αλλά φαντάζομαι θα θέλει το δικό του το οποίο δεν υπάρχει.  Εν τω μεταξύ άλλοι φίλοι μου έδωσαν το αυγό που είχαν για το αμάξι το οποίο κ αυτο λέει ότι μπαίνει σε καρότσι αλλά με μια πρόχειρη ματιά που έριξα, δεν μπαίνει μέσα το ένα στο άλλο.. 

Καλησπέρα κορίτσι. Εγώ εξ αρχής ήθελα να πάρω καρότσι μόνο με κάθισμα και όχι και Πορτ μπεμπέ και είχα αυτή την απορία ακριβώς, αν τελικά μπορείς να βάλεις ένα νεογέννητο σε καρότσι που δεν ξαπλώνει 180 μοίρες το κάθισμα. Από τα κορίτσια εδώ αλλά και από άλλες μια δυο κοπέλες έμαθα ότι έχουν χρησιμοποιήσει καρότσια χωρίς Πορτ μπεμπέ και με συμβούλεψαν να βάλω ένα στρώμα για καρότσι αν θέλω να το ενισχύσω. Ξέρω ότι μπορεί να υπάρχει αντίθετη άποψη και το ιδανικό να είναι να κοιμάται εντελώς ίσιο το μωρό αλλά εμείς καταλήξαμε και πήραμε το καρότσι και το στρωματακι που θα σου βάλω από κάτω να πάρεις μια γνώμη. 

Screenshot_2021-04-03-14-52-40-472_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eleni5525 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι. Εγώ εξ αρχής ήθελα να πάρω καρότσι μόνο με κάθισμα και όχι και Πορτ μπεμπέ και είχα αυτή την απορία ακριβώς, αν τελικά μπορείς να βάλεις ένα νεογέννητο σε καρότσι που δεν ξαπλώνει 180 μοίρες το κάθισμα. Από τα κορίτσια εδώ αλλά και από άλλες μια δυο κοπέλες έμαθα ότι έχουν χρησιμοποιήσει καρότσια χωρίς Πορτ μπεμπέ και με συμβούλεψαν να βάλω ένα στρώμα για καρότσι αν θέλω να το ενισχύσω. Ξέρω ότι μπορεί να υπάρχει αντίθετη άποψη και το ιδανικό να είναι να κοιμάται εντελώς ίσιο το μωρό αλλά εμείς καταλήξαμε και πήραμε το καρότσι και το στρωματακι που θα σου βάλω από κάτω να πάρεις μια γνώμη. 

Screenshot_2021-04-03-14-52-40-472_com.android.chrome.jpg

 

Screenshot_2021-04-03-20-03-14-274_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...