Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Κι εμείς το ίδιο, 55 τμ σπίτι αλλά με ένα υπνοδωμάτιο... σε καταλαβαίνω απόλυτα...Ήταν ευκαιρία όμως να ξεφορτωθώ πράγματα που τα λυπόμουν να τα δώσω αλλά τώρα με το μωρό δεν είχα κι άλλη επιλογή, έπρεπε να κάνω χώρο... όπως και στη ντουλάπα... φύγανε πολλά ρούχα που δεν τα φόραγα ποτε 🤣 Ψάχνουμε για σπίτι γενικά αλλά δεν βρίσκουμε κάποιο καλό και σε σχετικά καλή τιμή στην περιοχή μας...είναι όλα φαρμακείο για κάποιο λόγο, λες και είμαστε Λονδίνο κι όχι Αθηνα 🙄

Πρέπει να το γυρίσουμε στο μινιμαλισμό! Είναι και μόδα.. άστα πετάω και εγώ πολύ πράμα.. ευτυχώς έχει και δικό του χώρο στο υπόγειο το διαμέρισμα διαφορετικά δεν υπήρχε περίπτωση να χωρέσει το παιδί. Είναι μια ευκαιρία για εκκαθάριση γιατί όντως κρατάμε πράγματα που δεν πρόκειται να ξαναχρησιμοποιηθούν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

Εντωμεταξύ τσακονομαστε με τον αντρα μου για την κούνια! Εγω την θελω κολλητα στο κρεβάτι γιατι κατεβαίνει η μπαρα και θα εχω άμεση πρόσβαση στο παιδι και εκεινος επιμένει να εχω χωρο για να σηκωνομαι γιατι αν είναι κολλητα επιμένει οτι πρέπει να καβαλαω το κρεβάτι μεχρι που του ειπα οτι θα τα δοκιμασουμε κ τα δυο οταν ερθει η κούνια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τί να πρωτοσχολιασω, δεν ξέρω! Ό,τι θυμάμαι! 😂 

Κολπικα δε με έχει εξετάσει ποτέ η γιατρός για τον τράχηλο κ είναι σταθερά στα 3 εκ. από την αρχή. Αν υπήρχε κάποια υπόνοια θα το εξέταζε περαιτέρω, μην ανησυχείτε καθόλου. 

Πράγματα έχω αρχίσει κι εγώ να χαζοψωνιζω, περιφερειακά κ προίκα κυρίως. Σήμερα έχουμε ραντεβού για κάθισμα κ καρότσι κ ο Θεός μαζί μας! Ο άντρας μου δεν έχει κοιτάξει τιποτα κ έχω αρχίσει να φορτώνω...😡

Με λίκνο κούνια κλπ έχω μπερδευτεί τελείως. Σε ένα μαγαζί μου είπαν ότι το λίκνο είναι επικίνδυνο μετά από 3 το πολύ 4 μήνες κ αυτό δε μας βολεύει καθόλου γτ θα φτιάξουμε δωμάτιο παιδικό μετά το 6μηνο κ χώρο για κούνια στο δωμάτιο μας δεν έχουμε...Έχει καμία σχετική εμπειρία??

Liida με το καρότσι τι σκέφτεστε τελικά; Βρήκες καμία εταιρεία να χωράει στο αυτοκίνητο; Εγώ διάλεξα λίκνο κάπως αναγκαστικά. Θα κολλήσει ακριβώς δίπλα μου στο κρεβάτι και από την άλλη πλευρά θα κλείσει τη μισή ντουλάπα εντελώς οποτε μόνο από μια πλευρά μπορεί να βγει το παιδί και να πέσει μακριά από δω στο πάτωμα. Από κούνιες χωράνε οι πιο μικρές στο υπνοδωμάτιο μας, και όταν θα μπει, ελπίζω μετά το εξάμηνο θα μας κλείνει εντελώς εντελώς το χώρο. Δεν ξέρω πότε αρχίζουν να σηκώνονται τα μωρά αλλά μέχρι τότε δεν είναι ασφαλή μέσα στο λίκνο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εντωμεταξύ τσακονομαστε με τον αντρα μου για την κούνια! Εγω την θελω κολλητα στο κρεβάτι γιατι κατεβαίνει η μπαρα και θα εχω άμεση πρόσβαση στο παιδι και εκεινος επιμένει να εχω χωρο για να σηκωνομαι γιατι αν είναι κολλητα επιμένει οτι πρέπει να καβαλαω το κρεβάτι μεχρι που του ειπα οτι θα τα δοκιμασουμε κ τα δυο οταν ερθει η κούνια. 

Εγώ λέω την ευκολία σου με το μωρό θα κοιτάξεις κυρίως. Το μωρό μπορεί να ξυπνάει πολύ συχνά μέσα στη νύχτα και είναι, λένε, πιο εύκολα να το έχεις δίπλα σου. Βέβαια αν δεν θηλασετε και πρέπει να σηκώνεσαι να φτιάχνεις μπουκάλι θα πρέπει να καβαλάς το κρεβάτι συνεχώς.. όπως το είπες βλέποντας και κάνοντας. Και αστον να αλλάξει και μόνος του θέση στην κούνια για να μάθει 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Πρέπει να το γυρίσουμε στο μινιμαλισμό! Είναι και μόδα.. άστα πετάω και εγώ πολύ πράμα.. ευτυχώς έχει και δικό του χώρο στο υπόγειο το διαμέρισμα διαφορετικά δεν υπήρχε περίπτωση να χωρέσει το παιδί. Είναι μια ευκαιρία για εκκαθάριση γιατί όντως κρατάμε πράγματα που δεν πρόκειται να ξαναχρησιμοποιηθούν 

Ο αντρας μου εμενε σε αυτο το διαμέρισμα πρωτου μείνουμε μαζι και ηταν ηδη απλωμενα τα δικα του και εφερα κ εγω και ψιλο χωρεσα τα δικα μου αλλα τωρα πρέπει να τα βγαλω ολα για να τα ξαναφτιάξω! Και εχουμε πολλα πράγματα διπλα προσωπικα αντικείμενα.. Θέλει πολυ φτιαξιμο.. Και να βαλουμε και αλλα ραφια.. Πιο πολυ στο μπανιο γιατι εχω πολλα πράγματα δικα μου κρεμες βαφες κλπ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τί να πρωτοσχολιασω, δεν ξέρω! Ό,τι θυμάμαι! 😂 

Κολπικα δε με έχει εξετάσει ποτέ η γιατρός για τον τράχηλο κ είναι σταθερά στα 3 εκ. από την αρχή. Αν υπήρχε κάποια υπόνοια θα το εξέταζε περαιτέρω, μην ανησυχείτε καθόλου. 

Πράγματα έχω αρχίσει κι εγώ να χαζοψωνιζω, περιφερειακά κ προίκα κυρίως. Σήμερα έχουμε ραντεβού για κάθισμα κ καρότσι κ ο Θεός μαζί μας! Ο άντρας μου δεν έχει κοιτάξει τιποτα κ έχω αρχίσει να φορτώνω...😡

Με λίκνο κούνια κλπ έχω μπερδευτεί τελείως. Σε ένα μαγαζί μου είπαν ότι το λίκνο είναι επικίνδυνο μετά από 3 το πολύ 4 μήνες κ αυτό δε μας βολεύει καθόλου γτ θα φτιάξουμε δωμάτιο παιδικό μετά το 6μηνο κ χώρο για κούνια στο δωμάτιο μας δεν έχουμε...Έχει καμία σχετική εμπειρία??

Υπάρχουν καποια που είναι μέχρι 8-9 μηνων (το ενα της Chicco νομίζω) πού ειναι πιο μεγάλα, δες κάτι τέτοιο!

Επίσης επικίνδυνο απο ποια αποψη; 3-4 μηνών δεν σηκώνεται καν για να πω οτι θα πέσει και γι αυτό στο λένε.. Σε βγάζει μέχρι το 6μηνο άνετα θεωρώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Liida με το καρότσι τι σκέφτεστε τελικά; Βρήκες καμία εταιρεία να χωράει στο αυτοκίνητο; Εγώ διάλεξα λίκνο κάπως αναγκαστικά. Θα κολλήσει ακριβώς δίπλα μου στο κρεβάτι και από την άλλη πλευρά θα κλείσει τη μισή ντουλάπα εντελώς οποτε μόνο από μια πλευρά μπορεί να βγει το παιδί και να πέσει μακριά από δω στο πάτωμα. Από κούνιες χωράνε οι πιο μικρές στο υπνοδωμάτιο μας, και όταν θα μπει, ελπίζω μετά το εξάμηνο θα μας κλείνει εντελώς εντελώς το χώρο. Δεν ξέρω πότε αρχίζουν να σηκώνονται τα μωρά αλλά μέχρι τότε δεν είναι ασφαλή μέσα στο λίκνο;

Δεν έχουμε διαλέξει..Από όσα είδα στο ίντερνετ παίζουμε μεταξύ joie και cybex αλλά έχουν τρομερή διαφορά στην τιμή οι 2 εταιρείες. Θα δούμε σήμερα...

Εγώ πίστευα ότι το λίκνο καλύπτει άνετα μέχρι το 6μηνο, το γράφουν άλλωστε οι εταιρείες στην περιγραφή που κάνουν. Αλλά σε 2 διαφορετικά μαγαζιά μου είπαν μέχρι 3-4 μήνες γτ μετά τα μωρά κινούνται πολύ, πιάνονται κ τα ζωηρά προσπαθούν ακόμα κ να δραπετεύσουν 😶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eleni5525 είπε:

Εγώ λέω την ευκολία σου με το μωρό θα κοιτάξεις κυρίως. Το μωρό μπορεί να ξυπνάει πολύ συχνά μέσα στη νύχτα και είναι, λένε, πιο εύκολα να το έχεις δίπλα σου. Βέβαια αν δεν θηλασετε και πρέπει να σηκώνεσαι να φτιάχνεις μπουκάλι θα πρέπει να καβαλάς το κρεβάτι συνεχώς.. όπως το είπες βλέποντας και κάνοντας. Και αστον να αλλάξει και μόνος του θέση στην κούνια για να μάθει 😂😂

Χαχαχχα ξεκάθαρα... Εγω για θηλασμο το παω απο αυτην την αποψη το λεω.. Και εκεινος λεει την αλλη περίπτωση με το μπουκάλι.. Μεχρι και αναπαρασταση του εκανα με το μαξιλάρι για να του δειξω οτι ολα ειναι εύκολα αμα το θες 😂 και του εξηγώ ξανα και ξανα εμενα η κουνια ειναι απο την θεια μου και εχει κοιμισει πολλα παιδια και ειναι φαρδια.. Αν ειναι να μην την χρησιμοποιήσω ετσι οπως λεω τοτε μου ειναι αχρηστη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Δεν έχουμε διαλέξει..Από όσα είδα στο ίντερνετ παίζουμε μεταξύ joie και cybex αλλά έχουν τρομερή διαφορά στην τιμή οι 2 εταιρείες. Θα δούμε σήμερα...

Εγώ πίστευα ότι το λίκνο καλύπτει άνετα μέχρι το 6μηνο, το γράφουν άλλωστε οι εταιρείες στην περιγραφή που κάνουν. Αλλά σε 2 διαφορετικά μαγαζιά μου είπαν μέχρι 3-4 μήνες γτ μετά τα μωρά κινούνται πολύ, πιάνονται κ τα ζωηρά προσπαθούν ακόμα κ να δραπετεύσουν 😶

4 μηνών μωρέ που θα πάει; δεν γυρνάει καν🤣 μην τους ακούς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PanB είπε:

Υπάρχουν καποια που είναι μέχρι 8-9 μηνων (το ενα της Chicco νομίζω) πού ειναι πιο μεγάλα, δες κάτι τέτοιο!

Επίσης επικίνδυνο απο ποια αποψη; 3-4 μηνών δεν σηκώνεται καν για να πω οτι θα πέσει και γι αυτό στο λένε.. Σε βγάζει μέχρι το 6μηνο άνετα θεωρώ 

Κι εγώτέτοια κοιτούσα, γράφουν μέχρι 8 μηνών. Σου λέω τί μου είπαν στα καταστήματα όμως κ τί λόγο έχουν να πουν ψέματα? Να πουλήσουν θέλουν κι αυτοί..Η μητέρα μου που ήταν μαζί συμφώνησε ότι δεν της φαίνονται σταθερά τα λικνα. Βέβαια, άλλες εποχές..εμάς μας είχαν σε κρεβατακια εξ αρχής. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Liiida είπε:

Κι εγώτέτοια κοιτούσα, γράφουν μέχρι 8 μηνών. Σου λέω τί μου είπαν στα καταστήματα όμως κ τί λόγο έχουν να πουν ψέματα? Να πουλήσουν θέλουν κι αυτοί..Η μητέρα μου που ήταν μαζί συμφώνησε ότι δεν της φαίνονται σταθερά τα λικνα. Βέβαια, άλλες εποχές..εμάς μας είχαν σε κρεβατακια εξ αρχής. 

Εγώ λέω αν είναι να δώσεις λεφτά για μεγάλο λίκνο να πάρεις κατευθείαν κούνια να τελειώνεις. Και το μέγεθος του μεγάλου λικνου δεν απέχει πολύ από της κούνιας. Στην περίπτωση βέβαια που θα αποφασίσεις να πάρεις ένα πολυμορφικό κρεββάτι που είναι θηρία τότε αλλάζει. Εγώ πάντως πιστεύω το βγάζουμε το εξάμηνο στο λίκνο.. μετά αν είναι και ταρζαν το μωρό όντως θέλει αλλαγή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Κι εμείς το ίδιο, 55 τμ σπίτι αλλά με ένα υπνοδωμάτιο... σε καταλαβαίνω απόλυτα...Ήταν ευκαιρία όμως να ξεφορτωθώ πράγματα που τα λυπόμουν να τα δώσω αλλά τώρα με το μωρό δεν είχα κι άλλη επιλογή, έπρεπε να κάνω χώρο... όπως και στη ντουλάπα... φύγανε πολλά ρούχα που δεν τα φόραγα ποτε 🤣 Ψάχνουμε για σπίτι γενικά αλλά δεν βρίσκουμε κάποιο καλό και σε σχετικά καλή τιμή στην περιοχή μας...είναι όλα φαρμακείο για κάποιο λόγο, λες και είμαστε Λονδίνο κι όχι Αθηνα 🙄

Δυστυχώς είναι παντού ετσι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τί να πρωτοσχολιασω, δεν ξέρω! Ό,τι θυμάμαι! 😂 

Κολπικα δε με έχει εξετάσει ποτέ η γιατρός για τον τράχηλο κ είναι σταθερά στα 3 εκ. από την αρχή. Αν υπήρχε κάποια υπόνοια θα το εξέταζε περαιτέρω, μην ανησυχείτε καθόλου. 

Πράγματα έχω αρχίσει κι εγώ να χαζοψωνιζω, περιφερειακά κ προίκα κυρίως. Σήμερα έχουμε ραντεβού για κάθισμα κ καρότσι κ ο Θεός μαζί μας! Ο άντρας μου δεν έχει κοιτάξει τιποτα κ έχω αρχίσει να φορτώνω...😡

Με λίκνο κούνια κλπ έχω μπερδευτεί τελείως. Σε ένα μαγαζί μου είπαν ότι το λίκνο είναι επικίνδυνο μετά από 3 το πολύ 4 μήνες κ αυτό δε μας βολεύει καθόλου γτ θα φτιάξουμε δωμάτιο παιδικό μετά το 6μηνο κ χώρο για κούνια στο δωμάτιο μας δεν έχουμε...Έχει καμία σχετική εμπειρία??

Σχετικη εμπειρία οχι αλλα η μαια μου ειπε οτι το λικνο ειναι για λιγο καιρό και ειναι κατι το οποίο μετα δεν θα το χρειαστείς γιαυτο καλύτερα εξαρχής κουνια.. Μπορείτε να βρείτε κουνια που γίνεται παιδικο κρεβάτι μετα αλλα δεν ξερω τις διαστάσεις αν είναι πολυ μεγάλο και αν χωράει στο δωμάτιο σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Υπάρχουν καποια που είναι μέχρι 8-9 μηνων (το ενα της Chicco νομίζω) πού ειναι πιο μεγάλα, δες κάτι τέτοιο!

Επίσης επικίνδυνο απο ποια αποψη; 3-4 μηνών δεν σηκώνεται καν για να πω οτι θα πέσει και γι αυτό στο λένε.. Σε βγάζει μέχρι το 6μηνο άνετα θεωρώ 

Ειναι το θεμα αν χωραει μεσα το μωρο εγω αυτο ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Δεν έχουμε διαλέξει..Από όσα είδα στο ίντερνετ παίζουμε μεταξύ joie και cybex αλλά έχουν τρομερή διαφορά στην τιμή οι 2 εταιρείες. Θα δούμε σήμερα...

Εγώ πίστευα ότι το λίκνο καλύπτει άνετα μέχρι το 6μηνο, το γράφουν άλλωστε οι εταιρείες στην περιγραφή που κάνουν. Αλλά σε 2 διαφορετικά μαγαζιά μου είπαν μέχρι 3-4 μήνες γτ μετά τα μωρά κινούνται πολύ, πιάνονται κ τα ζωηρά προσπαθούν ακόμα κ να δραπετεύσουν 😶

Καλή επιτυχία με το καρότσι σήμερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κούνια κανονικη ή πολυμορφική δε χωράει στο δωματιο μας σίγουρα, εκτός κι αν αχρηστευσουμε τελείως τη ντουλάπα! Μετακόμιση αυτή τη στιγμή δεν παίζει όσο κι αν θα το θελα...Τεσπα, θα ψάξω κορίτσια κ θα ενημερώσω για τους καρπούς της έρευνας 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Liiida είπε:

Κούνια κανονικη ή πολυμορφική δε χωράει στο δωματιο μας σίγουρα, εκτός κι αν αχρηστευσουμε τελείως τη ντουλάπα! Μετακόμιση αυτή τη στιγμή δεν παίζει όσο κι αν θα το θελα...Τεσπα, θα ψάξω κορίτσια κ θα ενημερώσω για τους καρπούς της έρευνας 😋

Καλες αγορες κορίτσι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Ευχαριστώ 😅 ρωτησα και την μαια για το κάθισμα αυτοκινητου και μου είπε να μην μενουν για πολυ ωρα μεχρι το 2ο μηνο γιατί δεν βοηθάει στην σπονδυλική στηλη

Εγώ που το σπίτι μου από το μαιευτήριο είναι 50 λεπτά πρέπει να κάνω στάση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εγώ που το σπίτι μου από το μαιευτήριο είναι 50 λεπτά πρέπει να κάνω στάση;

Μου ειπε για πολυ ωρα... Αλλα πιστεύω ισχύει αυτο που λενε για το αυγο τα 45 λεπτά.. Για μια φορα δεν θα χαλασει ο κόσμος! Ούτε τα 5 λεπτά παραπάνω θα φερουν την καταστροφή.. Πιο πολυ το λενε για ταξιδια κλπ αλλα που θα πας μεχρι το 2μηνο; και εμεις όπου και αν παμε θα πηγαινουμε με τα ποδια για να το βλέπει λιγο ο ηλιος το παιδι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σαραντησετε πρωτου βγείτε;; εγω να πω την αλήθεια φοβάμαι να βγω.. Λογω κοβιντ περισσότερο.. Εχουν ακουστει τοσα και φοβάμαι.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Θα σαραντησετε πρωτου βγείτε;; εγω να πω την αλήθεια φοβάμαι να βγω.. Λογω κοβιντ περισσότερο.. Εχουν ακουστει τοσα και φοβάμαι.. 

 

Εγώ δεν θα το κρατήσω, αν αποφασίσω ότι θέλω και είμαι καλά για να βγω θα βγω και θα το κάνω για να ανέβει η ψυχολογία μου κυρίως. Τώρα σε σχέση με τον κόβιντ αν πας μια βόλτα στη γειτονιά αν δεν είναι πολυσυχναστη ή κάπου που δεν έχει κόσμο και είναι ανοιχτά δεν νομίζω να είναι πρόβλημα.  Από άποψη θρησκείας αν σε ενδιαφέρει ξέρω πως στις 20 μέρες μπορείς να πάρεις ευχή για να βγεις αλλά δεν ξέρω λεπτομέρειες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Εγώ δεν θα το κρατήσω, αν αποφασίσω ότι θέλω και είμαι καλά για να βγω θα βγω και θα το κάνω για να ανέβει η ψυχολογία μου κυρίως. Τώρα σε σχέση με τον κόβιντ αν πας μια βόλτα στη γειτονιά αν δεν είναι πολυσυχναστη ή κάπου που δεν έχει κόσμο και είναι ανοιχτά δεν νομίζω να είναι πρόβλημα.  Από άποψη θρησκείας αν σε ενδιαφέρει ξέρω πως στις 20 μέρες μπορείς να πάρεις ευχή για να βγεις αλλά δεν ξέρω λεπτομέρειες.

Απο αποψη θρησκείας δεν θα το κραταγα το 40ημερο. Δεν συμφωνω σε κάποια πράγματα με την ορθόδοξη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια....σοκ. Μίλησα με έναν φίλο μου που η γυναίκα του γέννησε προχθές κ μου είπε ότιαπό το προηγούμενο ΣΚ οι μπαμπάδες υποχρεούνται να μεινουν κανονικά στο μαιευτήριο κ τα βράδια αλλιώς, αν βγουν, δεν μπορούν να ξαναμπούν! Μπορεί να αλλάξει πάλι μέχρι το καλοκαίρι αλλά κ πάλι...σοκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Μου ειπε για πολυ ωρα... Αλλα πιστεύω ισχύει αυτο που λενε για το αυγο τα 45 λεπτά.. Για μια φορα δεν θα χαλασει ο κόσμος! Ούτε τα 5 λεπτά παραπάνω θα φερουν την καταστροφή.. Πιο πολυ το λενε για ταξιδια κλπ αλλα που θα πας μεχρι το 2μηνο; και εμεις όπου και αν παμε θα πηγαινουμε με τα ποδια για να το βλέπει λιγο ο ηλιος το παιδι 

Κι εγώ με τα πόδια πηγαίνω παντού εδώ γιατί είναι κοντινές οι αποστάσεις. Απλώς με απασχολεί επειδή βλέπω που λέτε να μην κάθεται πολύ ώρα στο αβγό, ενώ αυτό θα είναι 3 ημερών και θα καθίσει με την πρώτη 😕

 

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Θα σαραντησετε πρωτου βγείτε;; εγω να πω την αλήθεια φοβάμαι να βγω.. Λογω κοβιντ περισσότερο.. Εχουν ακουστει τοσα και φοβάμαι.. 

 

Εγώ όχι δεν είμαι θρησκευομενη 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κορίτσια....σοκ. Μίλησα με έναν φίλο μου που η γυναίκα του γέννησε προχθές κ μου είπε ότιαπό το προηγούμενο ΣΚ οι μπαμπάδες υποχρεούνται να μεινουν κανονικά στο μαιευτήριο κ τα βράδια αλλιώς, αν βγουν, δεν μπορούν να ξαναμπούν! Μπορεί να αλλάξει πάλι μέχρι το καλοκαίρι αλλά κ πάλι...σοκ!

Ναι εδώ και 1 χρόνο ισχύει αυτό σε πολλά μαιευτήρια. Κάτι άλλο άκυρο που άκουσα είναι ότι άμα δεν έχεις σύνοδο δεν μπορείς να επιλέξεις rooming in. Γνωρίζετε αν ισχύει κάτι τέτοιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...