Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Αυτή είναι η περιγραφή του καθίσματος, το βρηκα μεσω ενος άρθρου που ελεγε για τα 5 καλύτερα καθίσματα αυτοκινητου

Screenshot_20210407_095807_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20210407_095814_com.android.chrome.jpg

Απλα λενε οτι καλύτερα να το αλλάζεις οσο το παιδί μεγαλώνει, ειναι πιο εξειδικευμένα τα 0-13kg κοκ απ το να παρεις ενα για όλες τις ηλικίες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 7 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Απλα λενε οτι καλύτερα να το αλλάζεις οσο το παιδί μεγαλώνει, ειναι πιο εξειδικευμένα τα 0-13kg κοκ απ το να παρεις ενα για όλες τις ηλικίες 

Δεν ξέρω και η μαια μου γιαυτα μου ανέφερε οπότε ειπα να το κοιτάξω.. Για τα ενοικιαζομενα θηλαστρα ξερεις κατι; γιατι η κουνιαδα μου ειχε νοικιάσει στο Γαία αλλά δεν την εχω ρωτησει ποσο.. Εχω την εντύπωση ότι συμφέρει περισσότερο να αγορασεις.. Γιατι αν για ενα μηνα το θηλαστρο στο δωσουν με 50 ευρω και εγω το χρειάζομαι για 5 μηνες θα είναι σαν να πληρωνω την 5πλασια αξια του.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Τα καροτσάκια αυτά που λες δεν είναι κατάλληλα για τον 1ο χρόνο.. 

Καλό είναι να ξεκινήσεις με αυγό και μετά το χρόνο να πάρεις πιο μεγάλα.. Γιατί το αυγό έχει την κατάλληλη θέση να είναι το μωράκι μέσα στην αρχή και να μην στηρίζεται στη λεκάνη να κάθεται όπως περίπου σαν την κοιλιά.. Μπες σε αυτήν την ομάδα που λένε τα κορίτσια έχει λίστα με μάρκες.. 

 

Το καρότσι που σκέφτομαι είναι καλαθουνα που γίνεται ύστερα κάθισμα.. Δηλαδη συγνώμη το πορτ μπεμπε ειναι καλο να ειναι αρχικα τα μωρα εκει αλλα ταυτόχρονα δεν κανει να μενουν πανω απο 45 λεπτα μεσα γιατι σκανε δηλαδή σηκωνω τα χερια ψηλα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Το καρότσι που σκέφτομαι είναι καλαθουνα που γίνεται ύστερα κάθισμα.. Δηλαδη συγνώμη το πορτ μπεμπε ειναι καλο να ειναι αρχικα τα μωρα εκει αλλα ταυτόχρονα δεν κανει να μενουν πανω απο 45 λεπτα μεσα γιατι σκανε δηλαδή σηκωνω τα χερια ψηλα 😂

Αλλο το πορτ μπεμπε αλλο το αυγό, τα έχεις μπερδέψει 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

Το καρότσι που σκέφτομαι είναι καλαθουνα που γίνεται ύστερα κάθισμα.. Δηλαδη συγνώμη το πορτ μπεμπε ειναι καλο να ειναι αρχικα τα μωρα εκει αλλα ταυτόχρονα δεν κανει να μενουν πανω απο 45 λεπτα μεσα γιατι σκανε δηλαδή σηκωνω τα χερια ψηλα 😂

Όχι καλέ αυτό είναι το αυγό δηλαδή το πρώτο κάθισμα αυτοκινήτου. Στο Πορτ μπεμπέ μπορεί να κοιμηθεί κανονικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Το καρότσι που σκέφτομαι είναι καλαθουνα που γίνεται ύστερα κάθισμα.. Δηλαδη συγνώμη το πορτ μπεμπε ειναι καλο να ειναι αρχικα τα μωρα εκει αλλα ταυτόχρονα δεν κανει να μενουν πανω απο 45 λεπτα μεσα γιατι σκανε δηλαδή σηκωνω τα χερια ψηλα 😂

Συγμωμη δεν εννοούσα καροτσι 🤣🤣 κάθισμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Συγμωμη δεν εννοούσα καροτσι 🤣🤣 κάθισμα 

Το καρότσι που σκέφτεσαι μια χαρά είναι.. Και εγώ κάτι τέτοιο κοιτάω. Απλά το καθισματακι ιδανικό είναι να έχει περάσει κρας τεστ και να ξεκινήσεις με αυγό.. Δες της cybex.. Εγώ έχω δει ένα με 140 ευρώ που είναι μια χαρά για το αυτοκίνητο και ίσως πάρουμε και την βάση που κάνει αλλά 120

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αχ ας μου τα εξηγήσει κάποια 😂😂 γιατί στο σαιτ με τα καρότσια το λένε πορτ μπεμπε 

Χονδρικά: κάθισμα αυτοκινήτου 0-13kg  είναι αυτό που λέμε αυγό. Το έχουν τα 3 σε 1 και κουμπώνει και στο σκελετό του καροτσιου. Στις οικονομικές τριλογίες δεν θα βρεις αυγά που έχουν περάσει crash tests με καλή βαθμολογία. Το Πορτ μπεμπέ το λέμε και καλαθουνα και κουμπώνει κι αυτό στο σκελετό. Το κάθισμα καροτσιου είναι το κάθισμα καροτσιου. Τώρα κάποια καρότσια έχουν το Πορτ μπεμπέ που μετατρέπεται σε κάθισμα καροτσιου με κάποιες κινήσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αχ ας μου τα εξηγήσει κάποια 😂😂 γιατί στο σαιτ με τα καρότσια το λένε πορτ μπεμπε 

Δες εγω εχω αυτό 😂εχει και τα 3

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Συγμωμη δεν εννοούσα καροτσι 🤣🤣 κάθισμα 

😂😂 Ειμαι ενας αλλος ζω σε παράνοια.. Θα τρελαθω μεχρι να ψωνισω και μετα θα τρελαθω μεχρι να γεννήσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

😂😂 Ειμαι ενας αλλος ζω σε παράνοια.. Θα τρελαθω μεχρι να ψωνισω και μετα θα τρελαθω μεχρι να γεννήσω 

Εμένα κάηκε ο εγκέφαλος μου μέχρι να καταλάβω τι γίνεται με τα καροτσια. Αν δεν πας σε καταστήματα να στα εξηγήσουν και είσαι και πρωτομανα μόνο από ίντερνετ δεν έχει γιατρειά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Με πήραν τηλ να πάω σήμερα για την εξεταση αντί για αυριοοοο!!!! 😃

Ωραία! Να είναι όλα καλά! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Χονδρικά: κάθισμα αυτοκινήτου 0-13kg  είναι αυτό που λέμε αυγό. Το έχουν τα 3 σε 1 και κουμπώνει και στο σκελετό του καροτσιου. Στις οικονομικές τριλογίες δεν θα βρεις αυγά που έχουν περάσει crash tests με καλή βαθμολογία. Το Πορτ μπεμπέ το λέμε και καλαθουνα και κουμπώνει κι αυτό στο σκελετό. Το κάθισμα καροτσιου είναι το κάθισμα καροτσιου. Τώρα κάποια καρότσια έχουν το Πορτ μπεμπέ που μετατρέπεται σε κάθισμα καροτσιου με κάποιες κινήσεις. 

Ααα οκ τωρα το κατάλαβα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Ευχαριστώ πολύ ! Ανχοθηκα τωρα!!!

Άντε καλέ μην αγχώνεσαι θα πας να δεις το μπεμπακι!!! Όλα καλά να πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eleni5525 είπε:

Άντε καλέ μην αγχώνεσαι θα πας να δεις το μπεμπακι!!! Όλα καλά να πάνε!

Έτσι έτσι! Αντε πήγαινε με το καλο και περιμένουμε νεα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Τι εννοείς δινουν εκεινοι; να πάρουμε δηλαδή μονο τα ρούχα που θα το βγαλουμε απο το μαιευτήριο; 

Ναι σε εμενα ετσι ειχε γινει. Ρωτησε στην κλινικη σου. Για τη μπεμπα δεν κραταω κατι στην κλινικη. Την τελευταία μερα λεω στο αντρα μου τι να μου φερει απο το σπιτι το συνολακι δηλ.. Και στην βαλιτσα μου απλα κραταω ενα πακετο μωρό μαντήλα κ τα δικα κου ρουχα παπουτσια πιτζαμες,ειδη προσωπικης υγιεινης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι σε εμενα ετσι ειχε γινει. Ρωτησε στην κλινικη σου. Για τη μπεμπα δεν κραταω κατι στην κλινικη. Την τελευταία μερα λεω στο αντρα μου τι να μου φερει απο το σπιτι το συνολακι δηλ.. Και στην βαλιτσα μου απλα κραταω ενα πακετο μωρό μαντήλα κ τα δικα κου ρουχα παπουτσια πιτζαμες,ειδη προσωπικης υγιεινης. 

Εγώ είχα πάρει κ πάνες αγκαλιάς σε περίπτωση που την πάρει κάποιος άλλος αγκαλια, μην ακουμπάει σε ρουχα και πανάκια για γουλιες! Νομίζω χρειάζονται 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ είχα πάρει κ πάνες αγκαλιάς σε περίπτωση που την πάρει κάποιος άλλος αγκαλια, μην ακουμπάει σε ρουχα και πανάκια για γουλιες! Νομίζω χρειάζονται 🤣

Ουτε κανννν. Δεν τον ειχα δωσει πουθενα. 😂 Τους ελεγα κοιμουνται αφηστε τον... Αλλιως θηλαζε... Κ τον ειχα κατω απο την ποδια θηλασμου.... Τωρα δεν θα χουμε κ επισκεπτηριο... Οποτε ψιλο γλιτωσα. Μετα σκεφτομαι τις επισκεψεις στο σπιτι.... Τι θα κανω..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ουτε κανννν. Δεν τον ειχα δωσει πουθενα. 😂 Τους ελεγα κοιμουνται αφηστε τον... Αλλιως θηλαζε... Κ τον ειχα κατω απο την ποδια θηλασμου.... Τωρα δεν θα χουμε κ επισκεπτηριο... Οποτε ψιλο γλιτωσα. Μετα σκεφτομαι τις επισκεψεις στο σπιτι.... Τι θα κανω..... 

Κ πολυ καλά έκανες! 

Εγώ ιδανικά δε θα ήθελα κανένας, ούτε καν οι δικοί μας, γονείς, αδέρφια

Είμαι υπερβολική; το σκέφτομαι από τώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nik_ol είπε:

Κ πολυ καλά έκανες! 

Εγώ ιδανικά δε θα ήθελα κανένας, ούτε καν οι δικοί μας, γονείς, αδέρφια

Είμαι υπερβολική; το σκέφτομαι από τώρα

Εγω να δεις. Αλλα μετα σκεφτομαι οτι πχ στους δικούς μου θα μπορβ να το πω. Θειες θειοι ξαδερφια φιλοι. Ειμαστε κ μεγαλο σοι. Κ στον μικρο μου που ηρθαν μαιευτηριο εμπαιναν για 5 10 λεπτα. Τωρα αν ερχονται σπιτι θα καθονται 2 ωρες. Συν πρεπει κατι να πιμουν να τρώνε. Ο μικρος να κανει τις επιδειξεις του να γινεται πανικος στο σπιτι. Κ εγω ακομη καλα καλα να μην τα χω βρει με την μικρη. Κ να θηλαζω με τις ωρες ατελείωτες στο δωματιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...