Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η eleni5525 είπε:

Μια φορά πλυντήριο ε; Ολοκαίνουργια έμειναν δηλαδή! 56 είναι όσα πήρα ως τώρα όλα αν δεν κάνω λάθος.. όταν φτάσουμε να φοράει 62 ευελπιστώ να μπορώ να βγω για ψώνια ξανά!

Εγω στο 1ο μου ειχα αγορασει κ τα βασικα του 62 εκ. Ηταν χειμώνας. Δηλ ειχα σπίτι 6 ζιπουνακια, πιτζαμακια.... Ειχαμε κ lock down. Ετρεχα να παραγγειλω... Για να πηγαινα βολτα δεν ενιωθα τοσο ανετα.. Πονουσα στην αρχη. Ειχα κ τον θηλασμο... Εβγαινα βολτες αλλα οχι στα μεγαλα μαγαζιά που θα περιμενα σε ουρες μτλ κτλ.. Τωρα θεωρω ειναι κ καλοκαίρι. Θα ειμαι καλυτερα... Θα βγαινει κ το μωρο πιο άνετα. Βεβαθα τωρα θα χω 2 παιδια. 😂 Σα survivor θα ειναι😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημερααα κοριτσιααα!!! :) τι κάνετε?? 

τι γίνεται με αυτά τα όνειρα?? Καλά είχα ηρεμισει λίγο καιρό τώρα πάλι βλέπω 😂😏

Καλημέρα κοριτσι εγω καλα ειμαι ακομη βασανιζω τον εαυτό μου με το καθισμα😂 αλλα κατεληξα καπου

Αχ αυτα τα όνειρα... Πολυ χαλια.. Εγω δεν βολευομαι και στον υπνο δυσανασχετω οταν γυριζω πλευρο.. Μου φαίνεται έρχεται η ώρα του μαξιλαριου! Εφιαλτες εχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Για το κρας τεστ κλπ εγω σκεφτόμουν ότι θα βολεψει αυτο που υπάρχει ηδη στο σετ τωρα δεν ξερω τι να κανω να ψαξω για αλλο καρότσι; ή να αγοράσω και ενα κάθισμα έξτρα; 

Καλημέραααα😁 κι εγω πήγα χθες, ολα καλα με το μπεμπουλι😀👍 288γρ εμείς 😆 συνεχίζει να είναι πιο μεγάλο απ την εβδομάδα του 😜

Λοιπόν, σχετικα με το αυγό, πολυ δύσκολα θα βρεις 3 σε 1 που να έχει περάσει κρασ τεστ! Ούτε το δικό μου έχει περάσει. Μπες στο φβ στην ομάδα παιδί και οδική ασφάλεια να διαβάσεις αν δεν βαριέσαι. Εγώ όταν έφτασε τα 9 κιλα αλλαξα σε κανονικό που κοιτάει μπροστά γτ δεν της άρεσε κιόλας εκεινο 😂 britax romer το 2ο διάλεξα! 

στις πριν 10 ώρες, ο/η eleni5525 είπε:

Κορίτσια σήμερα ήμουν στα πρεναταλ της Αλεξανδρούπολης και δίπλα μου ψώνιζαν άλλες δύο κοπέλες η μία γέννησε πριν ένα μήνα και η άλλη πριν από δύο. Και οι δύο περνάνε φορμακια για τα μωράκια τους και μου είπαν να μην πάρω πολλά ρούχα στο νούμερο του νεογέννητου. Αυτά τα φορμακια ρε κορίτσι με το φερμουάρ δεν μπόρεσα να τα βρω σε κανένα μαγαζί,όλα είναι με κουμπάκια που σου βγαίνουν τα νύχια να τα ανοίξεις, μόνο on line είχα εντοπίσει κάποια...

Φορμακια με φερμουάρ έχει σίγουρα στο h&m! 

 

στις πριν 9 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Παρε λιγα 50εκατοστα....λιγα 56 εκατοστά.... Αυτα σκεψου θα τα χρειαστεις 1 μηνα..... Κ μετα θα παρεις διπλασια ποσοτγτα 62 εκατοστα. Που απο κει κ μετα τα φορανε λιγο παραπανω... Εγω τα 50 κ 56 εκ τα εβαλα μια φορα πλυντηριο σκέψου.. Βέβαια ο μικρός μου ηταν μεγαλουλης κ το 1ο μηνα μεγαλψνουν πολυυυυυ.. 

50αρια εγώ λέω να μην πάρεις καθολου 😛 ξεκινα απο 56 με λίγα και μετα παίρνεις 62αρια 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημερααα κοριτσιααα!!! :) τι κάνετε?? 

τι γίνεται με αυτά τα όνειρα?? Καλά είχα ηρεμισει λίγο καιρό τώρα πάλι βλέπω 😂😏

Καλα εγω σημερα εβλεπα οτι γεννουσα και με έριξαν κάτω απ το χειρουργικό τραπέζι 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Ορίστε και η λίστα ελατε να την δούμε μαζι γιατι δεν εχω προλαβει

Τι θα χρεαστείτε για το μωρό.pdf 112.17 kB · 42 downloads

Στρώμα προτίμησε latex! Ο κοκοφοινικας κραταει υγρασία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PanB είπε:

Καλημέραααα😁 κι εγω πήγα χθες, ολα καλα με το μπεμπουλι😀👍 288γρ εμείς 😆 συνεχίζει να είναι πιο μεγάλο απ την εβδομάδα του 😜

Λοιπόν, σχετικα με το αυγό, πολυ δύσκολα θα βρεις 3 σε 1 που να έχει περάσει κρασ τεστ! Ούτε το δικό μου έχει περάσει. Μπες στο φβ στην ομάδα παιδί και οδική ασφάλεια να διαβάσεις αν δεν βαριέσαι. Εγώ όταν έφτασε τα 9 κιλα αλλαξα σε κανονικό που κοιτάει μπροστά γτ δεν της άρεσε κιόλας εκεινο 😂 britax romer το 2ο διάλεξα! 

Φορμακια με φερμουάρ έχει σίγουρα στο h&m! 

 

50αρια εγώ λέω να μην πάρεις καθολου 😛 ξεκινα απο 56 με λίγα και μετα παίρνεις 62αρια 😁

Καλημέρα! Σε ποια βδομάδα εισαι και ειναι 288γρ; καταληξαμε στο ιδιο καρότσι αλλα χωρίς το πορτ μπεμπε που ειναι και πιο οικονομικό μάλιστα και θα παρω απο το ιδιο κατάστημα το καθισμα αυτοκινητου lorelli aviator που ειναι και 360° και ειναι 0-36 κιλα. Αυτο που δεν ξερω είναι αν μπορείς να βγάλεις το μωρο με καλαθουνα απο το μαιευτήριο και να το πας μεχρι το αμαξι που θα εχουμε το κάθισμα, αν χρειαστεί ντε και καλα πορτ μπεμπε θα δανειστω λογικα η κουνιαδα μου εχει. Εγω δεν θα αγοράσω τίποτα ηδη μου εφεραν πολλα! Και στον 8ο θα μου φερουν κι αλλα! Αλλα συμφωνω οποία παρει μην παρει 50 γιατι τα μωρα βγαίνουν ψηλα (ζωη να εχουν τα μπουμπουκια) 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Καλα εγω σημερα εβλεπα οτι γεννουσα και με έριξαν κάτω απ το χειρουργικό τραπέζι 😂😂😂😂

Εγω έβλεπα δαιμονες και τρομαζα στον ύπνο μου αλλα ηταν γελοίο γιατί μου θυμιζε τους παιδικους μου εφιάλτες 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα! Σε ποια βδομάδα εισαι και ειναι 288γρ; καταληξαμε στο ιδιο καρότσι αλλα χωρίς το πορτ μπεμπε που ειναι και πιο οικονομικό μάλιστα και θα παρω απο το ιδιο κατάστημα το καθισμα αυτοκινητου lorelli aviator που ειναι και 360° και ειναι 0-36 κιλα. Αυτο που δεν ξερω είναι αν μπορείς να βγάλεις το μωρο με καλαθουνα απο το μαιευτήριο και να το πας μεχρι το αμαξι που θα εχουμε το κάθισμα, αν χρειαστεί ντε και καλα πορτ μπεμπε θα δανειστω λογικα η κουνιαδα μου εχει. Εγω δεν θα αγοράσω τίποτα ηδη μου εφεραν πολλα! Και στον 8ο θα μου φερουν κι αλλα! Αλλα συμφωνω οποία παρει μην παρει 50 γιατι τα μωρα βγαίνουν ψηλα (ζωη να εχουν τα μπουμπουκια) 😂

Ε καλα δεν θα σε κρατήσουν και μεσα επειδή δεν έχεις αυγό 🤣🤣🤣 κ αγκαλιά το βγάζεις 😛 ξαπλώνει αρκετά αυτό που βρήκατε; γτ πρέπει να έχει κλίση στην αρχή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα! Σε ποια βδομάδα εισαι και ειναι 288γρ; καταληξαμε στο ιδιο καρότσι αλλα χωρίς το πορτ μπεμπε που ειναι και πιο οικονομικό μάλιστα και θα παρω απο το ιδιο κατάστημα το καθισμα αυτοκινητου lorelli aviator που ειναι και 360° και ειναι 0-36 κιλα. Αυτο που δεν ξερω είναι αν μπορείς να βγάλεις το μωρο με καλαθουνα απο το μαιευτήριο και να το πας μεχρι το αμαξι που θα εχουμε το κάθισμα, αν χρειαστεί ντε και καλα πορτ μπεμπε θα δανειστω λογικα η κουνιαδα μου εχει. Εγω δεν θα αγοράσω τίποτα ηδη μου εφεραν πολλα! Και στον 8ο θα μου φερουν κι αλλα! Αλλα συμφωνω οποία παρει μην παρει 50 γιατι τα μωρα βγαίνουν ψηλα (ζωη να εχουν τα μπουμπουκια) 😂

Μπες και στην ομάδα που σου ειπα να τσεκάρεις κριτικές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα! Σε ποια βδομάδα εισαι και ειναι 288γρ; καταληξαμε στο ιδιο καρότσι αλλα χωρίς το πορτ μπεμπε που ειναι και πιο οικονομικό μάλιστα και θα παρω απο το ιδιο κατάστημα το καθισμα αυτοκινητου lorelli aviator που ειναι και 360° και ειναι 0-36 κιλα. Αυτο που δεν ξερω είναι αν μπορείς να βγάλεις το μωρο με καλαθουνα απο το μαιευτήριο και να το πας μεχρι το αμαξι που θα εχουμε το κάθισμα, αν χρειαστεί ντε και καλα πορτ μπεμπε θα δανειστω λογικα η κουνιαδα μου εχει. Εγω δεν θα αγοράσω τίποτα ηδη μου εφεραν πολλα! Και στον 8ο θα μου φερουν κι αλλα! Αλλα συμφωνω οποία παρει μην παρει 50 γιατι τα μωρα βγαίνουν ψηλα (ζωη να εχουν τα μπουμπουκια) 😂

Σήμερα μπήκα 19η!😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Καλημέραααα😁 κι εγω πήγα χθες, ολα καλα με το μπεμπουλι😀👍 288γρ εμείς 😆 συνεχίζει να είναι πιο μεγάλο απ την εβδομάδα του 😜

Λοιπόν, σχετικα με το αυγό, πολυ δύσκολα θα βρεις 3 σε 1 που να έχει περάσει κρασ τεστ! Ούτε το δικό μου έχει περάσει. Μπες στο φβ στην ομάδα παιδί και οδική ασφάλεια να διαβάσεις αν δεν βαριέσαι. Εγώ όταν έφτασε τα 9 κιλα αλλαξα σε κανονικό που κοιτάει μπροστά γτ δεν της άρεσε κιόλας εκεινο 😂 britax romer το 2ο διάλεξα! 

Φορμακια με φερμουάρ έχει σίγουρα στο h&m! 

 

50αρια εγώ λέω να μην πάρεις καθολου 😛 ξεκινα απο 56 με λίγα και μετα παίρνεις 62αρια 😁

Εχω απο το μικρο μου. Πηρα κ ενα για το μαιευτηριο.... Εμενα βγαινει χοντρουλα. Ευτυχώς τις πρώτες μερεε μαζευουν σε γραμμάρια, 😂😂😂στο μαιευτηριο δε παιρνω ρουχα μας δινουν εκείνοι. Τωρα για το κοριτσακι μου χουν δωσει πολλα ρουχα ευτυχώς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κοριτσι εγω καλα ειμαι ακομη βασανιζω τον εαυτό μου με το καθισμα😂 αλλα κατεληξα καπου

Αχ αυτα τα όνειρα... Πολυ χαλια.. Εγω δεν βολευομαι και στον υπνο δυσανασχετω οταν γυριζω πλευρο.. Μου φαίνεται έρχεται η ώρα του μαξιλαριου! Εφιαλτες εχεις;

Τα λες λίγο γελοία κάποια! Μετά λίγο πιο περίεργα,σπαστικό χαχαχ γενικά δεν τα θέλω καθόλου. Έψαξα κ εγώ εχθές έριξα μια ματιά ημγια καρότσι! Μ αρέσει ένα loreli rimini δες το είχες γενικά καλές κριτικές δεν ξέρω για το κάθισμα βέβαια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Ε καλα δεν θα σε κρατήσουν και μεσα επειδή δεν έχεις αυγό 🤣🤣🤣 κ αγκαλιά το βγάζεις 😛 ξαπλώνει αρκετά αυτό που βρήκατε; γτ πρέπει να έχει κλίση στην αρχή.. 

Δεν ξέρω δεν πρόλαβα να το δω απο κοντά ούτε να το πολυ ψαξω γιατι χθες ημουν ζαμπον αφου φαγαμε οπότε θα κοιταξω κ αν ισως ξαναπαω με ραντεβού να το δω κι αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Σήμερα μπήκα 19η!😁

Εμεις που πήγαμε χθες το μηχάνημα με βγάζει 20η βδομάδα και η μπέμπα μου φαίνεται θα βγει μεγάλη 😂 345 γρ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εχω απο το μικρο μου. Πηρα κ ενα για το μαιευτηριο.... Εμενα βγαινει χοντρουλα. Ευτυχώς τις πρώτες μερεε μαζευουν σε γραμμάρια, 😂😂😂στο μαιευτηριο δε παιρνω ρουχα μας δινουν εκείνοι. Τωρα για το κοριτσακι μου χουν δωσει πολλα ρουχα ευτυχώς. 

Τι εννοείς δινουν εκεινοι; να πάρουμε δηλαδή μονο τα ρούχα που θα το βγαλουμε απο το μαιευτήριο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Τα λες λίγο γελοία κάποια! Μετά λίγο πιο περίεργα,σπαστικό χαχαχ γενικά δεν τα θέλω καθόλου. Έψαξα κ εγώ εχθές έριξα μια ματιά ημγια καρότσι! Μ αρέσει ένα loreli rimini δες το είχες γενικά καλές κριτικές δεν ξέρω για το κάθισμα βέβαια.

Ναι το ειδα και απο κοντα ωραιο ηταν αλλα θα παραμεινω στο καρότσι που ειχαμε δει εξαρχής γιατι βγαίνει και σε 2 σε 1. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ναι το ειδα και απο κοντα ωραιο ηταν αλλα θα παραμεινω στο καρότσι που ειχαμε δει εξαρχής γιατι βγαίνει και σε 2 σε 1. 

Α ναι?? Κ που πήγες και το είδες?? Υπάρχει κ 3 σε 1 κ 2σε 1 το rimini.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα! Σε ποια βδομάδα εισαι και ειναι 288γρ; καταληξαμε στο ιδιο καρότσι αλλα χωρίς το πορτ μπεμπε που ειναι και πιο οικονομικό μάλιστα και θα παρω απο το ιδιο κατάστημα το καθισμα αυτοκινητου lorelli aviator που ειναι και 360° και ειναι 0-36 κιλα. Αυτο που δεν ξερω είναι αν μπορείς να βγάλεις το μωρο με καλαθουνα απο το μαιευτήριο και να το πας μεχρι το αμαξι που θα εχουμε το κάθισμα, αν χρειαστεί ντε και καλα πορτ μπεμπε θα δανειστω λογικα η κουνιαδα μου εχει. Εγω δεν θα αγοράσω τίποτα ηδη μου εφεραν πολλα! Και στον 8ο θα μου φερουν κι αλλα! Αλλα συμφωνω οποία παρει μην παρει 50 γιατι τα μωρα βγαίνουν ψηλα (ζωη να εχουν τα μπουμπουκια) 😂

Τα καροτσάκια αυτά που λες δεν είναι κατάλληλα για τον 1ο χρόνο.. 

Καλό είναι να ξεκινήσεις με αυγό και μετά το χρόνο να πάρεις πιο μεγάλα.. Γιατί το αυγό έχει την κατάλληλη θέση να είναι το μωράκι μέσα στην αρχή και να μην στηρίζεται στη λεκάνη να κάθεται όπως περίπου σαν την κοιλιά.. Μπες σε αυτήν την ομάδα που λένε τα κορίτσια έχει λίστα με μάρκες.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα @PanB μπράβο το ζουζουνακι σας.! Αυτό αλλάζει κ την Πητ? Αν βγαίνει μεγαλύτερο?

Κανονικά οχι, αλλα ποτέ δεν ξέρεις, αφού έρχονται οποτε τους καπνίσει 😂

 

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Στρώμα για την κούνια; 

Ναι η το λικνο! 

 

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Τι εννοείς δινουν εκεινοι; να πάρουμε δηλαδή μονο τα ρούχα που θα το βγαλουμε απο το μαιευτήριο; 

Αν εισαι σε ιδιωτικό δεν πας ρούχα για το μωρο, τους βάζουν φικα τους.. Μονο τα ρούχα για την ημέρα που θα το βγαλεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Α ναι?? Κ που πήγες και το είδες?? Υπάρχει κ 3 σε 1 κ 2σε 1 το rimini.

Αυτο δεν το κοιταξα.. Εχει πολλα της lorelli εκει! Λέγεται παιδικός κόσμος και ειναι στην οδο Πατησίων! Εχουν και σαιτ βέβαια λενε τωρα θα το ανανεωσουν γιατι δεν τα εχουν ολα μεσα! Και ειναι και οικονομικά ολα εκει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτή είναι η περιγραφή του καθίσματος, το βρηκα μεσω ενος άρθρου που ελεγε για τα 5 καλύτερα καθίσματα αυτοκινητου

Screenshot_20210407_095807_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20210407_095814_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...