Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Elenimar είπε:

Κορίτσια Καλημέρα! Μπαίνω και εγώ δειλά δειλά στην ομάδα. Μετά από ένα χρόνο προσπαθειών χωρίς κάποιο πρόβλημα προχώρησα σε εξωσωματικη. Έπιασα με την πρώτη και αυτή τη στιγμή είμαι στην 5η εβδομάδα και 1 ημέρα. Μπορώ να πω ότι ούτε εγώ το χαίρομαι. Είμαι μέσα στο άγχος γιατί δεν μπορώ να φανταστώ τι θα γίνει άμα το χάσω μετά από τόσο κόπο που έκανα για να το αποκτήσω. Είμαι 33 ετών. Από συμπτώματα έχω μόνο κάποιους πόνους περιόδου αραιά και που...χθες έκανα και τον πρώτο μου υπέρηχο και όλα καλά προς το παρών...Ελπίζω να έχουμε όλες μας το καλοκαίρι αγκαλιά τα μωράκια μας ❤

Καλώς ήρθες!όλα καλά θα πάνε,μην αγχώνεσαι..τα λέμε για να τα ακούμε κ εμείς..αχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Θα πάνε ολα καλά ❤️ καλώς ήρθες.. Γινόμαστε πολλές σιγά σιγά.. 

Σε λίγο θα πιάσουμε και τον Αύγουστο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elenimar είπε:

Κορίτσια Καλημέρα! Μπαίνω και εγώ δειλά δειλά στην ομάδα. Μετά από ένα χρόνο προσπαθειών χωρίς κάποιο πρόβλημα προχώρησα σε εξωσωματικη. Έπιασα με την πρώτη και αυτή τη στιγμή είμαι στην 5η εβδομάδα και 1 ημέρα. Μπορώ να πω ότι ούτε εγώ το χαίρομαι. Είμαι μέσα στο άγχος γιατί δεν μπορώ να φανταστώ τι θα γίνει άμα το χάσω μετά από τόσο κόπο που έκανα για να το αποκτήσω. Είμαι 33 ετών. Από συμπτώματα έχω μόνο κάποιους πόνους περιόδου αραιά και που...χθες έκανα και τον πρώτο μου υπέρηχο και όλα καλά προς το παρών...Ελπίζω να έχουμε όλες μας το καλοκαίρι αγκαλιά τα μωράκια μας ❤

Γεια σου...Έχουμε πολλά κοινά.και εγώ από εξωσωματική είμαι δεν είχαμε και εμείς κάποιο σοβαρό θεμα, έπιασα με την πρώτη.ειμαι στην 5η εβδομάδα.εμενα ο γιατρός μου είπε για υπέρηχο περίπου 9/12 ένα μήνα μετά την έμβρυομεταφορά δλδ..Έκανες κιόλας υπέρηχο τέλειο!!!εύχομαι όλα να σου πάνε καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elenimar είπε:

Κορίτσια Καλημέρα! Μπαίνω και εγώ δειλά δειλά στην ομάδα. Μετά από ένα χρόνο προσπαθειών χωρίς κάποιο πρόβλημα προχώρησα σε εξωσωματικη. Έπιασα με την πρώτη και αυτή τη στιγμή είμαι στην 5η εβδομάδα και 1 ημέρα. Μπορώ να πω ότι ούτε εγώ το χαίρομαι. Είμαι μέσα στο άγχος γιατί δεν μπορώ να φανταστώ τι θα γίνει άμα το χάσω μετά από τόσο κόπο που έκανα για να το αποκτήσω. Είμαι 33 ετών. Από συμπτώματα έχω μόνο κάποιους πόνους περιόδου αραιά και που...χθες έκανα και τον πρώτο μου υπέρηχο και όλα καλά προς το παρών...Ελπίζω να έχουμε όλες μας το καλοκαίρι αγκαλιά τα μωράκια μας ❤

Στην ίδια ηλικία ήμουν κ εγώ όταν έκανα την μικρή μου με εξωσωματική, επίσης με ανεξήγητη υπογονιμότητα!! Προσπάθησε να είσαι όσο πιο χαλαρή μπορείς και όλα θα πάνε τέλεια 🥰 σε καταλαβαίνω απόλυτα!! Τώρα περιμένω το 2ο που ήρθε μόνο του πολύ γρήγορα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η mariamp είπε:

Γεια σου...Έχουμε πολλά κοινά.και εγώ από εξωσωματική είμαι δεν είχαμε και εμείς κάποιο σοβαρό θεμα, έπιασα με την πρώτη.ειμαι στην 5η εβδομάδα.εμενα ο γιατρός μου είπε για υπέρηχο περίπου 9/12 ένα μήνα μετά την έμβρυομεταφορά δλδ..Έκανες κιόλας υπέρηχο τέλειο!!!εύχομαι όλα να σου πάνε καλά...

Ναι. Με έβαλε να κάνω χοριακη την Παρασκευή και ήταν 1620 και μου είπε χθες να πάω για υπέρηχο. Είδαμε σάκο και εμβρυικα στοιχεία. Το άγχος για εμάς που πιάσαμε με εξωσωματική νομίζω είναι τετραπλο.  Πόσο χρονών είσαι εσυ; Προσπαθούσες καιρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Στην ίδια ηλικία ήμουν κ εγώ όταν έκανα την μικρή μου με εξωσωματική, επίσης με ανεξήγητη υπογονιμότητα!! Προσπάθησε να είσαι όσο πιο χαλαρή μπορείς και όλα θα πάνε τέλεια 🥰 σε καταλαβαίνω απόλυτα!! Τώρα περιμένω το 2ο που ήρθε μόνο του πολύ γρήγορα!!

Δεν ξέρεις τι δύναμη μου δίνεις! Έχω παλέψει τόσο πολύ και τώρα θα θελα να ηρεμήσω και απλά να περιμένω το μωράκι  μου. Να πετάω στα σύννεφα. Αλλά δύσκολο πράγμα όταν διαβάζεις το πόσες αποβολές γίνονται το πρωτο τρίμηνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια με πήρε ο ύπνος και έκανα το ενεσακι 2.5 ώρες μετα.. Έχω λιγο αγχωθεί. Στις οδηγίες λέει βέβαια +/- 1 ώρα. Πιστεύω για μια φορά δε θα έγινε και κάτι σωστά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Elenimar είπε:

Ναι. Με έβαλε να κάνω χοριακη την Παρασκευή και ήταν 1620 και μου είπε χθες να πάω για υπέρηχο. Είδαμε σάκο και εμβρυικα στοιχεία. Το άγχος για εμάς που πιάσαμε με εξωσωματική νομίζω είναι τετραπλο.  Πόσο χρονών είσαι εσυ; Προσπαθούσες καιρό;

Είμαι 32.Προσπαθουσαμε 2 χρόνια...εγώ έκανα την δεύτερη χοριακη μου την Τρίτη και ήταν 1500. Πρέπει να είσαι λίγο παραπάνω από εμένα χρονικα.Ποσα βάλατε εσείς;εμείς 2 βλαστοκυστες.Εχω άγχος στο φουλ.πιστευω ότι εμείς της εξωσωματικής είμαστε μια διαφορετικη κατηγορία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια με πήρε ο ύπνος και έκανα το ενεσακι 2.5 ώρες μετα.. Έχω λιγο αγχωθεί. Στις οδηγίες λέει βέβαια +/- 1 ώρα. Πιστεύω για μια φορά δε θα έγινε και κάτι σωστά; 

Πιστεύω ότι δεν είναι τίποτα για 1 φορά, αλλά αφού θα πάω στην αιματολογο σήμερα, θα ρωτήσω, να ξέρω κι εγώ!

Άσχετο, @Clairy. μάντεψε: επανήλθαν οι ζαλάδες σήμερα 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Πιστεύω ότι δεν είναι τίποτα για 1 φορά, αλλά αφού θα πάω στην αιματολογο σήμερα, θα ρωτήσω, να ξέρω κι εγώ!

Άσχετο, @Clairy. μάντεψε: επανήλθαν οι ζαλάδες σήμερα 🤣

Α πολύ ωραία μαζί πάμε. Εγώ σήμερα ξεκίνησα με ανακατοσουρες και 1 φορά εμετό το πρωί. Συνηλθα τώρα πριν λίγο. Γι αυτό κοιμήθηκα και ξέχασα τα πάντα. Είναι για να μην αγχωνομαστε 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Α πολύ ωραία μαζί πάμε. Εγώ σήμερα ξεκίνησα με ανακατοσουρες και 1 φορά εμετό το πρωί. Συνηλθα τώρα πριν λίγο. Γι αυτό κοιμήθηκα και ξέχασα τα πάντα. Είναι για να μην αγχωνομαστε 😜

Ναι είμαι σίγουρη ότι όλα είναι ένα σατανικό σχέδιο των σπορακίων για να μη νιώθουν το άγχος μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Ναι είμαι σίγουρη ότι όλα είναι ένα σατανικό σχέδιο των σπορακίων για να μη νιώθουν το άγχος μας

Χαχαχαχα μας κάνουν καψώνια από τώρα.. Ο σύντροφος μου μια φορά που με είχε δει χάλια από ανακατοσουρα μου λέει ο σπόρος το δημιουργεί κάνει κύκλους κύκλους μέσα  στην κοιλιά σου και εσύ ανακατεύεσαι 😋😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια με πήρε ο ύπνος και έκανα το ενεσακι 2.5 ώρες μετα.. Έχω λιγο αγχωθεί. Στις οδηγίες λέει βέβαια +/- 1 ώρα. Πιστεύω για μια φορά δε θα έγινε και κάτι σωστά; 

Να σου πω την αλήθεια το έπαθα κ εγώ μια φορά..δε νομίζω να είναι γίνεται κάτι με τη μια φορά..ρώτησε κ τον γιατρό σου όμως! Λογικά αργότερα ( όταν θα είσαι κοντά στον μήνα σου) θα σε βάλει να την κάνεις το πρωί την ένεση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Να σου πω την αλήθεια το έπαθα κ εγώ μια φορά..δε νομίζω να είναι γίνεται κάτι με τη μια φορά..ρώτησε κ τον γιατρό σου όμως! Λογικά αργότερα ( όταν θα είσαι κοντά στον μήνα σου) θα σε βάλει να την κάνεις το πρωί την ένεση.. 

Το έχω ακούσει ξανά αυτό με το πρωί. Έχει να κάνει μάλλον με την επισκληριδιο και με την ωρα που θα γεννήσω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια με πήρε ο ύπνος και έκανα το ενεσακι 2.5 ώρες μετα.. Έχω λιγο αγχωθεί. Στις οδηγίες λέει βέβαια +/- 1 ώρα. Πιστεύω για μια φορά δε θα έγινε και κάτι σωστά; 

Μην αγχώνεσαι έχει τύχει να μην την κάνω κ καθόλου μια φορά..την ξέχασα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η DIAMANTW είπε:

Μην αγχώνεσαι έχει τύχει να μην την κάνω κ καθόλου μια φορά..την ξέχασα..

Α όλες την έχουμε πατήσει δηλαδή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Clairy. είπε:

Α όλες την έχουμε πατήσει δηλαδή.. 

Εννοείταιιιι..τι νόμιζες είσαι η μόνη??εγώ κάνω πρωι-βραδυ..κ τις τελευταίες μέρες δν τρυπάει με τπτ,δν ξέρω γτ..πονάω πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η DIAMANTW είπε:

Εννοείταιιιι..τι νόμιζες είσαι η μόνη??εγώ κάνω πρωι-βραδυ..κ τις τελευταίες μέρες δν τρυπάει με τπτ,δν ξέρω γτ..πονάω πολύ..

Πρωί βράδυ τον πόσο;; εγώ κάνω inohep 4500. Μετά την αυχενική μου είπε ο αιματολογος ότι ίσως και να παίρνω salospir. Που να ειχα εύρημα σοβαρό θρομβοφιλιας. Εσύ έχεις κάποιο γονίδιο ή έχεις επίκτητη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! 

@Elenimar και @mariamp με το καλο κορίτσια να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος.❤️ Εγώ δεν θα σας πω να μην αγχώνεστε, νομίζω πως όλες οι γυναίκες που το επιθυμούν είτε ειχαν ατυχίες είτε όχι άγχος έχουν, θα σας πω μόνο ότι αν σας βοηθάει ας πηγαινετε κ κάθε εβδομάδα για υπέρηχο για να ήρεμειτε λιγάκι.. 

Κορίτσια κάποιες έχετε αυχενική θυμάμαι αύριο.. Με το καλο, θα περιμένουμε νεα σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Το έχω ακούσει ξανά αυτό με το πρωί. Έχει να κάνει μάλλον με την επισκληριδιο και με την ωρα που θα γεννήσω; 

Εμένα η γιατρός μου εξ αρχής πρωί μου είπε να την κάνω την ένεση. Κάνω ivor 3.500. Αυτό για την επισκληριδιο πρώτη φορά το ακούω. Θα ρωτήσω όμως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mariamp είπε:

Είμαι 32.Προσπαθουσαμε 2 χρόνια...εγώ έκανα την δεύτερη χοριακη μου την Τρίτη και ήταν 1500. Πρέπει να είσαι λίγο παραπάνω από εμένα χρονικα.Ποσα βάλατε εσείς;εμείς 2 βλαστοκυστες.Εχω άγχος στο φουλ.πιστευω ότι εμείς της εξωσωματικής είμαστε μια διαφορετικη κατηγορία.

Δυο έβαλα στις 3 Νοέμβρη τα οποία ήταν  τριών ημερών. Το ένα έπιασε...Εσύ πότε τα έβαλες ; Συμπτώματα εχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Εμένα η γιατρός μου εξ αρχής πρωί μου είπε να την κάνω την ένεση. Κάνω ivor 3.500. Αυτό για την επισκληριδιο πρώτη φορά το ακούω. Θα ρωτήσω όμως!

Ναι στην ουσία λένε ότι δε μπορούν να κάνουν επισκληριδιο αν έχει ακόμα δράση η ηπαρινη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elenimar είπε:

Δυο έβαλα στις 3 Νοέμβρη τα οποία ήταν  τριών ημερών. Το ένα έπιασε...Εσύ πότε τα έβαλες ; Συμπτώματα εχεις;

Εμείς 11/11 την κάναμε.εχω πόνο στο στήθος και πόνο στην μέση.εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ναι στην ουσία λένε ότι δε μπορούν να κάνουν επισκληριδιο αν έχει ακόμα δράση η ηπαρινη

Καλή πληροφορία. Θα ρωτήσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
    • Συνήθως ξέρουν πότε περίπου θα γεννήσουν οι γυναίκες που παρακολουθούν και προγραματίζουν ανάλογα το πότε και πόσο θα λείψουν. Αλλά συνήθως δε φεύγουν για πάνω απο 3-5 μέρες. Μακάρι να το ζήσουμε κορίτσι μου. Εγώ θα ξεκινήσω μαθήματα στο τελος του 7ου με την ελπίδα να έρθει στην ώρα της η μπουμπού. Για την ώρα κάνω μόνο ασκήσεις Kegel!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...