Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις On 20/11/2020 at 9:25 ΜΜ, ο/η Smurf88 είπε:

Στην αίθουσα τοκετού όλα ήταν τέλεια αλλά οι μαίες απαράδεκτες...δεν έδειχναν τπτ..η μικρή μου ήταν λίγο υπναρου και ερχόταν για λίγο μου έδειχνε τάχα πως να θηλάσω, έφευγε και μου έλεγε ότι θα έρθει σε λίγο αλλά δεν ερχόταν ποτέ!!έχουν πολλή δουλειά και δεν προλαβαίνουν να εξυπηρετήσουν..επίσης είχα τρομερό θέμα με τον παιδίατρο..ήθελε να μου πασάρει εξετάσεις να τις κάνω εκεί.. υπάρχουν βέβαια και κοπέλες που έμειναν πολύ ευχαριστημένες και γέννησαν 2α και 3α..δε θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου!! Γενικά από ότι κατάλαβα όπου και αν πας παίζει ρόλο και σε ποια βάρδια θα τύχεις!

Για τον γιατρό στείλε μου πμ να μη θεωρηθεί διαφήμιση..δε ξέρω αν μπορώ να το γράψω.

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφοριες. Κάτι αντίστοιχο έχω ακουσει κ εγώ. Παρόλα αυτά, δεν μπορείς να μην κάνεις εκεί τίς εξετάσεις που σε πιέζει ο Παιδίατρος? επίσης υποτίθεται ότι βοηθάνε πολυ με θηλασμό από ότι αυτόδιαφημίζονται.. Κρίμα πραγματικά κ το έχω μεγάλο άγχος κ. Αυτό. Από την άλλη έχω μάθει ότι στο διαβαλκανικο είναι ακόμα χειρότερα τα πραγματα.. Κάτι άλλο ακόμη ήθελα να ρωτήσω, ξέρεις αν μπορεις να επιλέξεις έσυ ποιος παιδιατρος θα παρακολουθει το μωρό σου? Έχει μια φίλη μια παιδιατρο εκεί στο Γένεσις για την οποία λέει τα καλυτερα κ αναρωτιόμουν αν θα μπορουσα να τήν ζητήσω. Επίσης κορίτσια η αυχενικη διαφάνεια με ΕΟΠΥΥ ποσο κοστίζει? Σας έχουν πει τιμή? Εμένα στο Γένεσις μου είπαν 132 ευρώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

Στο Ρέα έχω το ραντεβού...

Είμαι πολύ χάλια σήμερα από ζαλάδα και ανακατωσουρα...και είμαι πια 12 εβδομάδα ...ελπίζω εγώ να μην τα πάω ανάποδα τα συμπτώματα κι αντί να με αφήνουν να με πιάνουν!

Πιστεύω όμως ότι θα έπρεπε να επιτρέπουν ένα συνοδό...έγκυος είσαι το να νιώσεις μια αδιαθεσία είναι στο πρόγραμμα...τι να πω....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Vivi_ είπε:

Στο Ρέα έχω το ραντεβού...

Είμαι πολύ χάλια σήμερα από ζαλάδα και ανακατωσουρα...και είμαι πια 12 εβδομάδα ...ελπίζω εγώ να μην τα πάω ανάποδα τα συμπτώματα κι αντί να με αφήνουν να με πιάνουν!

Πιστεύω όμως ότι θα έπρεπε να επιτρέπουν ένα συνοδό...έγκυος είσαι το να νιώσεις μια αδιαθεσία είναι στο πρόγραμμα...τι να πω....

 

Αν όλα πάνε καλά (που θα πάνε) στο Ρέα σκέφτεσαι να γεννήσεις? Εκεί είναι ο γιατρός σου? Κι εγώ είμαι ανάμεσα στο Ρέα και το Ιασώ που είναι η δικιά μου. Αλλά τείνω προς το Ρέα, αυτή τη στιγμή τουλάχιστον κ χωρίς να το έχω ψάξει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Κορίτσια θέλω κι εγώ τα φώτα σας. Δεν ξέρω αν θυμάστε που σας έλεγα ότι συμπτώματα ζαλάδας, κούρασης κλπ γιόκ. Αντ'αυτού, από χθες έχω ενοχλήσεις, σαν τραβήγματα, χαμηλα στην κοιλιά κ στη μέση, σαν να μου έρχεται η περίοδος ένα πράγμα. Το έχει καμία? Είναι φυσιολογικό λέτε? Μόλις μπήκα 3ο μήνα, δεν ξερω αν παίζει ρόλο..

Και εγώ που έχω τραβηγματα είναι συσπάσεις πάρε και το γιατρός σου να του πεις να σε πει για σίγουρα αλλά εγώ που τα έχω είναι συσπάσεις έτσι με είπε ο γιατρό μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Princess1312 είπε:

Και εγώ που έχω τραβηγματα είναι συσπάσεις πάρε και το γιατρός σου να του πεις να σε πει για σίγουρα αλλά εγώ που τα έχω είναι συσπάσεις έτσι με είπε ο γιατρό μου 

Εκτός από ξεκούραση σου είπε να κάνεις κτ ακόμα? Παίρνω ήδη προγεστερόνη 2 φορές τη μέρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Liiida είπε:

Εκτός από ξεκούραση σου είπε να κάνεις κτ ακόμα? Παίρνω ήδη προγεστερόνη 2 φορές τη μέρα..

Κοιτά εμένα επειδή πριν 3 μέρες είχα πολλους πόνους πολλές συσπάσεις με έχει δώσει μαγνήσιο 4 φορες τη  μέρα αλλά ρωτα και το γιατρό σου να σε πει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Εκτός από ξεκούραση σου είπε να κάνεις κτ ακόμα? Παίρνω ήδη προγεστερόνη 2 φορές τη μέρα..

Δεν είναι απαραίτητο να είναι συσπάσεις.. Μπορεί απλά να μεγαλώνει η μητρα. Μην τρομάζεις μιλά με τον γιατρό σου. Συνήθως δίνουν και μαγνήσιο. 

Και εγώ στο Ρέα θα γεννήσω πρώτα ο Θεός.. Αλλά αυχενική θα με στείλει αλλού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια παλι καλά σήμερα ο γιατρός μου καλα να είναι ο άνθρωπος με έστειλε να δει τι κάνω και με ρώτησε κάποια πράματα και με είπε οτι οι πόνοι που έχω (επειδή έχω και δυσκοιλιοτητα) με είπε οτι και απο αυτό μπορεί να έχω συσπάσεις και επειδή στο κατουριμα Τσούζι με είπε μπορεί να έχω ουρολιμοξοι και αύριο θα πάω να κάνω γενικές ουρον και παλι καλά είναι δίπλα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Κορίτσια θέλω κι εγώ τα φώτα σας. Δεν ξέρω αν θυμάστε που σας έλεγα ότι συμπτώματα ζαλάδας, κούρασης κλπ γιόκ. Αντ'αυτού, από χθες έχω ενοχλήσεις, σαν τραβήγματα, χαμηλα στην κοιλιά κ στη μέση, σαν να μου έρχεται η περίοδος ένα πράγμα. Το έχει καμία? Είναι φυσιολογικό λέτε? Μόλις μπήκα 3ο μήνα, δεν ξερω αν παίζει ρόλο..

Εγώ άυριο μπαίνω στη 12 εβδομάδα κ εδώ κ. Μια εβδομάδα έχω σταματήσει να νυστάζω, αντιθέτως έχω αυπνία. . Επίσης έχουν σταματήσει οι έντονες μυρωδιές κ νομίζω ότι επανέρχομαι στα φυσιολογικά μου.Με το έμβρυο είναι ολα καλα όμως,το είδα την Πέμπτη.Αλλά η μέση με πονάει. Γενικά έχω θέμα με την μέση μου κ εχω παρατηρησει ότι περα απο την οποία κούραση η κακή στάση του Σώματος, με έχει πιάσει κ τις 2 φορές το διάστημα που θα περιμενα κανονικά περίοδο. Δεν πονουσα στη περίοδο αλλά παντα λίγες μέρες πριν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Δεν είναι απαραίτητο να είναι συσπάσεις.. Μπορεί απλά να μεγαλώνει η μητρα. Μην τρομάζεις μιλά με τον γιατρό σου. Συνήθως δίνουν και μαγνήσιο. 

Και εγώ στο Ρέα θα γεννήσω πρώτα ο Θεός.. Αλλά αυχενική θα με στείλει αλλού. 

Δεν είπα οτι είναι απαραίτητο απλός εμένα ο γιατρός μου με είπε όταν νιώθω τραβιγμα και κράμπες είναι συσπάσεις αυτό με είπε δεν το είπα για κακό η να την ανχωσο την κοπέλα απλως να μιλήσει με των γιατρό της που την ξέρει εγώ είπα την δική μου εμπειρία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια... 

Εγώ σήμερα πήγα στον γιατρό κ με είδε, ειχα άγχος κ δεν μπορούσα να περιμένω μέχρι την επόμενη εβδ που θα κάνω αυχενική. 

@Liiidaνα πάρεις τηλ τον γιατρό σου κ να το πεις.. Η προγεστερονη δεν βοηθάει σε αυτά που έχεις.. Μόνο με το μαγνήσιο θα ηρεμήσεις λιγάκι. Κ είναι πολύ φυσιολογικο να τα έχεις όλα αυτά.

@Princess1312 πραγματικά μπράβο για τον γιατρό σου που ενδιαφέρθηκε να δει πως εισαι!!! 1η φορά το ακούω αυτό για γυναικολόγο!! 

@Vivi_ κ εγώ στην αυχενική μόνη μου θα είμαι.. Ο άντρας μου ήταν μαζί μόνο στον 2ο υπέρηχο κ αυτό με το ζόρι τον άφησαν. Ο γιατρός που έχω τώρα είναι σε δημόσιο νοσοκομείο. Όσο για τις ζαλάδες κ τις ανακατωσουρες, υπομονή!!! Κ μένα το στομάχι μου χάλια είναι, σήμερα ζαλίστηκα πάλι λιγάκι κ μπήκα μ στην 12η εβδ. Αλλά νομίζω πως αρχίζω κ ηρεμώ με την δυσκοιλιοτητα.. 

Παντως ήμουν πριν με μια φίλη κ είναι στον 6ο μήνα κ έχει ακόμα ζαλάδες κ εμετούς!!! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tweema είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... 

Εγώ σήμερα πήγα στον γιατρό κ με είδε, ειχα άγχος κ δεν μπορούσα να περιμένω μέχρι την επόμενη εβδ που θα κάνω αυχενική. 

@Liiidaνα πάρεις τηλ τον γιατρό σου κ να το πεις.. Η προγεστερονη δεν βοηθάει σε αυτά που έχεις.. Μόνο με το μαγνήσιο θα ηρεμήσεις λιγάκι. Κ είναι πολύ φυσιολογικο να τα έχεις όλα αυτά.

@Princess1312 πραγματικά μπράβο για τον γιατρό σου που ενδιαφέρθηκε να δει πως εισαι!!! 1η φορά το ακούω αυτό για γυναικολόγο!! 

@Vivi_ κ εγώ στην αυχενική μόνη μου θα είμαι.. Ο άντρας μου ήταν μαζί μόνο στον 2ο υπέρηχο κ αυτό με το ζόρι τον άφησαν. Ο γιατρός που έχω τώρα είναι σε δημόσιο νοσοκομείο. Όσο για τις ζαλάδες κ τις ανακατωσουρες, υπομονή!!! Κ μένα το στομάχι μου χάλια είναι, σήμερα ζαλίστηκα πάλι λιγάκι κ μπήκα μ στην 12η εβδ. Αλλά νομίζω πως αρχίζω κ ηρεμώ με την δυσκοιλιοτητα.. 

Παντως ήμουν πριν με μια φίλη κ είναι στον 6ο μήνα κ έχει ακόμα ζαλάδες κ εμετούς!!! 

 

 

Πραγματικα οι άλλοι οι γιατροί που είχα με είχαν γραμμένη αυτός είναι πολύ καλος και δίπλα μου.. 

Ειναι πολύ δύσκολο πάντως οι εμετοί εγώ τώρα λίγο χαλαρωσα απο εμετούς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από μένα κορίτσια... ζαλάδες είχα και εγώ την περασμένη εβδομάδα αρκετές φορές..μου είχε πέσει λίγο η πίεση! Το στομάχι εκεί που λέω ότι έφτιαξε, μου τα χαλάει πάλι!! Υπομονή λίγο ακόμη..πάντως και εγώ σε όλα τα ραντεβού μόνη μου πηγαίνω και με περιμένει ο άντρας μου με την μικρή στο αυτοκίνητο..το ίδιο και στην αυχενική! Σε ιδιώτη θα πάω και πάλι δεν αφήνουν συνοδό για λόγους ασφαλείας! 

@chaotic η αυχενική θα μου στοιχίσει 120 ευρώ και 11 ευρώ η εξέταση αίματος..δε ξέρω αν μπορείς να επιλέξεις παιδίατρο, μπορείς να τους κάνεις μια ερώτηση..εμάς στην αρχή μας είδε μια τέλεια παιδίατρος αλλά πετάχτηκε ο άλλος ξαφνικά γιατί έμαθε ότι ο γιατρός μου είναι στο ίδιο κτίριο μ αυτόν και ήθελε να με πιάσει πελάτη!! Φυσικά και δεν έκανα καμία επιπλέον εξέταση εκεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είμαι τυχερή γιατί η γιατρός μου είναι προγεννετήστρια, άρα κάνει η ίδια στο ιατρείο της την αυχενική διαφάνεια. 

Κορίτσια, μία που σας είπα για τα τραβήγματα και μία που μου πέρασαν, ξάπλωσα κ τέλος (προς το παρόν τουλάχιστον). Τεσπα, δε θέλω να τρελαίνομαι. Αλίμονο αν η εξέλιξη της εγκυμοσύνης εξαρτιόταν από τα συμπτώματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Εγώ είμαι τυχερή γιατί η γιατρός μου είναι προγεννετήστρια, άρα κάνει η ίδια στο ιατρείο της την αυχενική διαφάνεια. 

Κορίτσια, μία που σας είπα για τα τραβήγματα και μία που μου πέρασαν, ξάπλωσα κ τέλος (προς το παρόν τουλάχιστον). Τεσπα, δε θέλω να τρελαίνομαι. Αλίμονο αν η εξέλιξη της εγκυμοσύνης εξαρτιόταν από τα συμπτώματα..

Στην 1η (ολοκληρωμένη) εγκυμοσύνη που είχα συχνά τραβήγματα μου είχε πει ο γιατρός ότι είναι από τη μήτρα που μεγαλώνει.. κάποια στιγμή στον 4ο είχα πόνο στο έντερο και μου έδωσε μαγνήσιο για να με διευκολύνει στην τουαλέτα και όλα λύθηκαν..κάνει τρομερή δουλειά στο έντερο το μαγνήσιο, σε σημείο που έτρεχα πολλές φορές και μείωνα δόση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

@DIAMANTW πηγές για αυχενική;

Ναι ναι πήγαμε,πριν λίγο γυρίσαμε..όλα τέλεια,όλα καλά..μια χαρά είναι ο μπέμπης μας..θα.περιμενω κ μέχρι τέλος της εβδομαδας την εξέταση αίματος να βγει κ αυτη..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η DIAMANTW είπε:

Ναι ναι πήγαμε,πριν λίγο γυρίσαμε..όλα τέλεια,όλα καλά..μια χαρά είναι ο μπέμπης μας..θα.περιμενω κ μέχρι τέλος της εβδομαδας την εξέταση αίματος να βγει κ αυτη..

 

Τέλεια!!! Άντε χαλάρωσε τώρα...💞💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Smurf88 ειχες κι εσύ ατυχίες στο παρελθόν? Αυτό για το μαγνήσιο που λες το έχω ξανακούσει. Είχα πάρει κάποια στιγμή παλιότερα που παθαινα κράμπες στις γάμπες. Επίσης βοηθάει κ στον ύπνο νομίζω?? 

@DIAMANTW μπράβο κοπέλα μου! Πολύ ευχάριστα τα νέα σου! Είναι σίγουρα μπέμπης λοιπόν??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Liiida είπε:

@Smurf88 ειχες κι εσύ ατυχίες στο παρελθόν? Αυτό για το μαγνήσιο που λες το έχω ξανακούσει. Είχα πάρει κάποια στιγμή παλιότερα που παθαινα κράμπες στις γάμπες. Επίσης βοηθάει κ στον ύπνο νομίζω?? 

@DIAMANTW μπράβο κοπέλα μου! Πολύ ευχάριστα τα νέα σου! Είναι σίγουρα μπέμπης λοιπόν??

Είχα μια βιοχημική και μια παλινδρομη πριν την κόρη μου.. προσπαθούσα 5 χρόνια σύνολο κ στο τέλος την έπιασα με εξωσωματική! Είχα κ μια βιοχημική 3 μήνες πρίν μείνω έγκυος τώρα..άσε μεγάλη ιστορία είμαστε.. χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Είχα μια βιοχημική και μια παλινδρομη πριν την κόρη μου.. προσπαθούσα 5 χρόνια σύνολο κ στο τέλος την έπιασα με εξωσωματική! Είχα κ μια βιοχημική 3 μήνες πρίν μείνω έγκυος τώρα..άσε μεγάλη ιστορία είμαστε.. χαχα

Καλημέρα κοπέλα μου! Μακάρι να μην μας ξανατύχει! Θύμισε μου, πότε έχεις αυχενική?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Liiida είπε:

@Smurf88 ειχες κι εσύ ατυχίες στο παρελθόν? Αυτό για το μαγνήσιο που λες το έχω ξανακούσει. Είχα πάρει κάποια στιγμή παλιότερα που παθαινα κράμπες στις γάμπες. Επίσης βοηθάει κ στον ύπνο νομίζω?? 

@DIAMANTW μπράβο κοπέλα μου! Πολύ ευχάριστα τα νέα σου! Είναι σίγουρα μπέμπης λοιπόν??

Ναι μπέμπης σίγουρα..💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου! Μακάρι να μην μας ξανατύχει! Θύμισε μου, πότε έχεις αυχενική?

Καλημέρα 🌺🌺Την Πέμπτη με το καλό 🙏🙏 εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα 🌺🌺Την Πέμπτη με το καλό 🙏🙏 εσύ;

Α ωραία! Έφτασε σχεδόν! Εγώ απέχω ακόμα, 15 Δεκεμβρίου την έχω. Μέχρι τότε xanax 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Liiida είπε:

Α ωραία! Έφτασε σχεδόν! Εγώ απέχω ακόμα, 15 Δεκεμβρίου την έχω. Μέχρι τότε xanax 🤣

Θα περάσει ο καιρός χωρίς να το καταλάβεις!! Αν έχεις μεγάλο άγχος πήγαινε στο γιατρό σου στο ενδιάμεσο!! Εγώ στην αρχή ανά 2 εβδομάδες εκεί ήμουν και μια φορά μάλιστα που είχα καφέ πήγα και στην εβδομάδα 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...