Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Το Papp-A είναι πρωτεΐνη που βρίσκεται στο αίμα της εγκύου γυναίκας. Πρόκειται για μια εξέταση αίματος που γίνεται στην μητέρα στα πλαίσια του ελέγχου για σύνδρομο Down. Σχεδόν πάντα μαζί με το papp-a μετράμε  και την ελεύθερη β χοριακή γοναδοτροπίνη.

Η τιμή του Papp-A (μαζί με την τιμή της ελεύθερης β χοριακής) συνδυάζεται με την αυχενικη διαφανεια.

Το τελικό αποτέλεσμα μας δίνει ένα ποσοστό το οποίο μας λέει το «ρίσκο» ή τον «κίνδυνο» να έχει το μωρό σύνδρομο Down (δηλαδή Τρισωμία 21). Ακόμη μετράμε τους κινδύνους να έχει το μωρό Τρισωμία 18 (Σύνδρομο Edwards) και Τρισωμία 13( Σύνδρομο Patau)

Αααα μάλιστα....Σε ευχαριστώ πολύ! Πόσα άγχη Θεέ μου! Στην αρχή αν θα μείνουμε έγκυες, μετά αν θα αυξάνεται καλά η χοριακη, μετά αν θα ακούσουμε καρδιά, τί θα δείξει η αυχενική....έχουμε κ την καραντίνα....Εγώ θα λαλησω πριν το καλοκαίρι, να το ξέρετε! 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Αααα μάλιστα....Σε ευχαριστώ πολύ! Πόσα άγχη Θεέ μου! Στην αρχή αν θα μείνουμε έγκυες, μετά αν θα αυξάνεται καλά η χοριακη, μετά αν θα ακούσουμε καρδιά, τί θα δείξει η αυχενική....έχουμε κ την καραντίνα....Εγώ θα λαλησω πριν το καλοκαίρι, να το ξέρετε! 🤣🤣🤣

Αυτό ακριβώς σκέφτομαι και εγώ. Αλλά πιστεύω ότι αν νιώθουμε το μωράκι μας αργότερα θα είμαστε καλύτερα.. Τώρα δεν καταλαβαίνουμε τι γίνεται.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Αυτό ακριβώς σκέφτομαι και εγώ. Αλλά πιστεύω ότι αν νιώθουμε το μωράκι μας αργότερα θα είμαστε καλύτερα.. Τώρα δεν καταλαβαίνουμε τι γίνεται.. 

Εγώ μάλλον θα είμαι από αυτές που θα το σκουντανε για να κουνηθεί, ελπίζω εσείς να είστε πιο νορμάλ άνθρωποι 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Εγώ μάλλον θα είμαι από αυτές που θα το σκουντανε για να κουνηθεί, ελπίζω εσείς να είστε πιο νορμάλ άνθρωποι 🤣

Σου φαινόμαστε νορμάλ? 😂😂😂μιλαω για μένα βασικά 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Σου φαινόμαστε νορμάλ? 😂😂😂μιλαω για μένα βασικά 😁

Μία τρέλα την κουβαλάμε όλες είναι η αλήθεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όλη η εγκυμοσύνη είναι ένα αγχος,ακομα κ όταν θα κλωτσάνε ... 

@Smurf88 κ εγώ σήμερα ξύπνησα με πονακια αρκετά.. Δεν έχω κοιμηθεί καθόλου καλά.. Γιατί σε έβαλαν να κάνεις αύριο την pap-a? Κανονικά δε λένε ότι η αυχενική με την pap-a δεν πρέπει να απέχει πάνω απο ένα 24ωρο; έτσι θυμάμαι από το 1ο τουλάχιστο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Κορίτσια όλη η εγκυμοσύνη είναι ένα αγχος,ακομα κ όταν θα κλωτσάνε ... 

@Smurf88 κ εγώ σήμερα ξύπνησα με πονακια αρκετά.. Δεν έχω κοιμηθεί καθόλου καλά.. Γιατί σε έβαλαν να κάνεις αύριο την pap-a? Κανονικά δε λένε ότι η αυχενική με την pap-a δεν πρέπει να απέχει πάνω απο ένα 24ωρο; έτσι θυμάμαι από το 1ο τουλάχιστο. 

Κ εγώ έτσι θυμόμουν αλλά όταν πήρα τηλ στο κέντρο για να κλείσω το ραντεβού μου είπε να την κάνω πριν πάω κ να τους στείλει το εργαστήριο τα αποτελέσματα με email..μου είχε πει μάλιστα ότι μπορώ να την κάνω από τη 10η εβδομάδα! Παράξενο μου φάνηκε..θα πάρω πάλι αύριο να ρωτήσω καλού κακού..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Θα σου ευχηθώ να είναι ό,τι θέλεις. Αν κ είμαι σίγουρη πως, ακόμα κι αν είναι δίδυμα, μπορεί τώρα να φρικαρεις αλλά μετά θα σου αρέσει η ιδέα. Είναι πολύ χαριτωμένα τα άτιμα ❤ Ποιά είναι τα συμπτώματα των κοριτσιών και ποιά των αγοριών??

ειδη μου αρέσει η ιδέα!! χαχαχαχα κοιτα τωρα ειμαι μεταξύ της 1η εγκυμοσύνης που ειχα ζαλαδες κ τάση για εμετο απογευμα κ της 3ης που ειχα εμετο απο την αρχη 4η βδομαδα πρωι κ απογευμα....τωρα εχω αναγούλες πρωι απογευμα με τάση για εμετο το πρωι κ πολυ έντονες ζαλαδες...επίσης έχω και δυσφορία στην αναπνοή σαν να μου κόβεται το αιμα...αυτο το ειχα σε ολες απλα στην 1η το ειχα στον 4ο μήνα στο 2ο στο 3ο μηνα στην 3η εγκυμοσύνη στο 2ο σχεδον τωρα το εχω απο την αρχη...μάλιστα 4 μερες πριν κανω το τεστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

ειδη μου αρέσει η ιδέα!! χαχαχαχα κοιτα τωρα ειμαι μεταξύ της 1η εγκυμοσύνης που ειχα ζαλαδες κ τάση για εμετο απογευμα κ της 3ης που ειχα εμετο απο την αρχη 4η βδομαδα πρωι κ απογευμα....τωρα εχω αναγούλες πρωι απογευμα με τάση για εμετο το πρωι κ πολυ έντονες ζαλαδες...επίσης έχω και δυσφορία στην αναπνοή σαν να μου κόβεται το αιμα...αυτο το ειχα σε ολες απλα στην 1η το ειχα στον 4ο μήνα στο 2ο στο 3ο μηνα στην 3η εγκυμοσύνη στο 2ο σχεδον τωρα το εχω απο την αρχη...μάλιστα 4 μερες πριν κανω το τεστ.

Αααα περνάς καταπληκτικά εσύ καλέ!!! Είσαι γενναία πάντως, σε χαίρομαι. Έχεις ήδη 3 και καλοβλεπεις ακόμα 2. Μάγκας! (και ήρωας)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ζουζουνα* είπε:

ειδη μου αρέσει η ιδέα!! χαχαχαχα κοιτα τωρα ειμαι μεταξύ της 1η εγκυμοσύνης που ειχα ζαλαδες κ τάση για εμετο απογευμα κ της 3ης που ειχα εμετο απο την αρχη 4η βδομαδα πρωι κ απογευμα....τωρα εχω αναγούλες πρωι απογευμα με τάση για εμετο το πρωι κ πολυ έντονες ζαλαδες...επίσης έχω και δυσφορία στην αναπνοή σαν να μου κόβεται το αιμα...αυτο το ειχα σε ολες απλα στην 1η το ειχα στον 4ο μήνα στο 2ο στο 3ο μηνα στην 3η εγκυμοσύνη στο 2ο σχεδον τωρα το εχω απο την αρχη...μάλιστα 4 μερες πριν κανω το τεστ.

Ωραία περνάμε όλες.... χαχαχα!! Πάντως πραγματικά είσαι αξιέπαινη!!! Σκέψου ότι ο άντρας μου ήδη έχει φρικαρει και είναι μες τα νεύρα επειδή του έπεσαν λίγες δουλειές παραπάνω επειδή έχω ρίξει ρυθμούς για να μου τελειώσουν τα καφέ και σύμφωνα με εντολή γιατρού..καμιά φορά σκέφτομαι αν από τώρα δεν μπορεί τι θα γίνει όταν με το καλό γεννηθεί και το άλλο;; θα σου ζητάω συμβουλές.. χαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Ωραία περνάμε όλες.... χαχαχα!! Πάντως πραγματικά είσαι αξιέπαινη!!! Σκέψου ότι ο άντρας μου ήδη έχει φρικαρει και είναι μες τα νεύρα επειδή του έπεσαν λίγες δουλειές παραπάνω επειδή έχω ρίξει ρυθμούς για να μου τελειώσουν τα καφέ και σύμφωνα με εντολή γιατρού..καμιά φορά σκέφτομαι αν από τώρα δεν μπορεί τι θα γίνει όταν με το καλό γεννηθεί και το άλλο;; θα σου ζητάω συμβουλές.. χαχα!!

χαχαχα ναι φυσικά ότι θες! πάντως γενικά εγω αυτο που έκανα πριν γεννήσω σε ολες τις κυησεις μου ειχα μαγειρεμένο έτοιμο φαγητό αφού μπηκα στο μηνα μου για τα παιδια που θα έλειπα μην είχαν κ μαγείρεμα οι γιαγιάδες, απκα να τα προσέχουν. επίσης ειχα φτιάξει τσουρέκι νηστίσιμα,κρουσανακια νηστίσιμα, κουλουράκια εκτος απο αυτο εδω τα ειχα κατάψυξη κ έβγαζα αφου γεννησα οσο ηθελα να φαω κ ειχα παντα κατι έτοιμο δικό μου..αυτό το έκανα γιατί επειδη θήλαζα κ μετα που γεννησα  ημουν σε αποχη γλκ λογο αλλεργίας των παιδιών μου επρεπε μεχρι τον χρονο να το κάνω αυτό.μετα σιγα σιγα εισαγωγή κ ηταν καλυτερα.οποτε σε αυτο ειχα μια εξοικονόμηση χρονου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Αααα περνάς καταπληκτικά εσύ καλέ!!! Είσαι γενναία πάντως, σε χαίρομαι. Έχεις ήδη 3 και καλοβλεπεις ακόμα 2. Μάγκας! (και ήρωας)

αν εχω δει το μονο που δεν θα θηλασω το εχω πει απο τωρα λογο αλλεργίας που θα έχουν στα γλκ είχαν κ τα 3 μου μέχρι τώρα,θα μπω κατευθείαν σε στοιχειακο ή υποαλλεργικο γαλα.γιατι θελω να μεινω υγιής και ψυχικά, μην μου στρίψει απο την αϋπνία...η μικρη πχ το έκοψε με κόπο 18 μηνων 2 βδομαδες δλδ πριν μείνω έγκυος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

χαχαχα ναι φυσικά ότι θες! πάντως γενικά εγω αυτο που έκανα πριν γεννήσω σε ολες τις κυησεις μου ειχα μαγειρεμένο έτοιμο φαγητό αφού μπηκα στο μηνα μου για τα παιδια που θα έλειπα μην είχαν κ μαγείρεμα οι γιαγιάδες, απκα να τα προσέχουν. επίσης ειχα φτιάξει τσουρέκι νηστίσιμα,κρουσανακια νηστίσιμα, κουλουράκια εκτος απο αυτο εδω τα ειχα κατάψυξη κ έβγαζα αφου γεννησα οσο ηθελα να φαω κ ειχα παντα κατι έτοιμο δικό μου..αυτό το έκανα γιατί επειδη θήλαζα κ μετα που γεννησα  ημουν σε αποχη γλκ λογο αλλεργίας των παιδιών μου επρεπε μεχρι τον χρονο να το κάνω αυτό.μετα σιγα σιγα εισαγωγή κ ηταν καλυτερα.οποτε σε αυτο ειχα μια εξοικονόμηση χρονου.

αχ αυτό με το θηλασμό και τις αλλεργίες είναι θέμα...είχαν όμως και τα 3;;εγώ δυσκολευτηκα στην αρχή γιατί ενώ ξεκινήσαμε πολύ καλά, νοσηλευτήκαμε στο νοσοκομείο πολλές μέρες για ίκτερο που δεν έπεφτε και εκεί το έχασα λίγο.. βέβαια μετά θήλασα 15 μήνες αλλά με κόπο στην αρχή..αυτή τη φορά θα ξέρω!

Σκοπός μου είναι να ανακτήσω δυνάμεις τώρα και να μπω ξανά σε ρυθμούς.. πιστεύω μετά την αυχενική θα είμαι καλά..δε θα ξαναδώ τπτ καφέ μπεζ και όλες τις αποχρώσεις.. χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

αχ αυτό με το θηλασμό και τις αλλεργίες είναι θέμα...είχαν όμως και τα 3;;εγώ δυσκολευτηκα στην αρχή γιατί ενώ ξεκινήσαμε πολύ καλά, νοσηλευτήκαμε στο νοσοκομείο πολλές μέρες για ίκτερο που δεν έπεφτε και εκεί το έχασα λίγο.. βέβαια μετά θήλασα 15 μήνες αλλά με κόπο στην αρχή..αυτή τη φορά θα ξέρω!

Σκοπός μου είναι να ανακτήσω δυνάμεις τώρα και να μπω ξανά σε ρυθμούς.. πιστεύω μετά την αυχενική θα είμαι καλά..δε θα ξαναδώ τπτ καφέ μπεζ και όλες τις αποχρώσεις.. χαχα

ναι είχαν κ τα 3 ιδια συμπτώματα, αιμα στα κακα ,έκζεμα, ατομική δερματιτιδα νινιδα εντονη...η δε μικρη μου εκανε κ νεογνικη ακμή...μέχρι να καθαρίσω κ εγω ειχε θέμα.μετα ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. Θέλω να σας κάνω μια χαζή ερώτηση. Πιστεύεται ότι το έμβρυο μπορεί να επηρεαστεί από μια ένταση;; Χθες είχα μια αντιπαράθεση με τον σύντροφο μου και στρεσαριστικα αρκετά που υπό φυσιολογικες συνθήκες δεν θα ήταν κάτι αλλά τώρα αγχώνομαι μήπως επηρεαζετε το έμβρυο. Πιστεύεται ότι μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Θέλω να σας κάνω μια χαζή ερώτηση. Πιστεύεται ότι το έμβρυο μπορεί να επηρεαστεί από μια ένταση;; Χθες είχα μια αντιπαράθεση με τον σύντροφο μου και στρεσαριστικα αρκετά που υπό φυσιολογικες συνθήκες δεν θα ήταν κάτι αλλά τώρα αγχώνομαι μήπως επηρεαζετε το έμβρυο. Πιστεύεται ότι μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο;; 

Προσωπική ιστορία δεν έχω να σου πω μιας και δεν έχω παιδί, αλλά θα σου πω το εξής: η μητέρα μου, όταν ήταν έγκυος στην αδερφή μου, έχασε ξαφνικά τον πατέρα της που δεν είχε προβλήματα υγείας κ ήταν αυτοκολλητοι. Πέρασε βαρύ πένθος, έκλαιγε όλη μέρα, φώναζε στον πατέρα μου με το παραμικρό. Το αδερφάκι μου είναι τέλειο, το καλύτερο αδερφάκι του κόσμου! 😊 Καταλαβαίνω το άγχος σου, αλλά αν ήταν τόσο εύκολο να επηρεαστούν αρνητικά τα έμβρυα, φαντάσου πώς θα έπρεπε να είχαν βγει τα παιδιά άλλων κι άλλων ζευγαριών...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Προσωπική ιστορία δεν έχω να σου πω μιας και δεν έχω παιδί, αλλά θα σου πω το εξής: η μητέρα μου, όταν ήταν έγκυος στην αδερφή μου, έχασε ξαφνικά τον πατέρα της που δεν είχε προβλήματα υγείας κ ήταν αυτοκολλητοι. Πέρασε βαρύ πένθος, έκλαιγε όλη μέρα, φώναζε στον πατέρα μου με το παραμικρό. Το αδερφάκι μου είναι τέλειο, το καλύτερο αδερφάκι του κόσμου! 😊 Καταλαβαίνω το άγχος σου, αλλά αν ήταν τόσο εύκολο να επηρεαστούν αρνητικά τα έμβρυα, φαντάσου πώς θα έπρεπε να είχαν βγει τα παιδιά άλλων κι άλλων ζευγαριών...

Και εγώ αυτό σκέφτομαι αλλά έχω τρομάξει από χθες... Ηθελα να πάρω από την προηγούμενη εβδομάδα τον γιατρό να κάνουμε έναν ακόμα υπέρηχο γτ μου είχε κλείσει πολύ αργότερα και το σκεφτόμουν γτ ντρεπόμουν. Τώρα του έστειλα να κάνουμε και αυτήν την εβδομάδα να χαλαρώσω.. Έχω περάσει και 2 αποτυχιες και αγχωνομαι περισσότερο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Και εγώ αυτό σκέφτομαι αλλά έχω τρομάξει από χθες... Ηθελα να πάρω από την προηγούμενη εβδομάδα τον γιατρό να κάνουμε έναν ακόμα υπέρηχο γτ μου είχε κλείσει πολύ αργότερα και το σκεφτόμουν γτ ντρεπόμουν. Τώρα του έστειλα να κάνουμε και αυτήν την εβδομάδα να χαλαρώσω.. Έχω περάσει και 2 αποτυχιες και αγχωνομαι περισσότερο.. 

Είμαστε ΑΚΡΙΒΩΣ η ίδια περίπτωση. Και εγώ έχω μία παλλινδρομη και μία βιοχημική. Και εμένα στις 10 Νοεμβρίου που ακούσαμε καρδιά μου είπε η γιατρός να πάω πάλι 15 Δεκεμβρίου κατευθείαν για αυχενική. Και εννοείται έβαλα έναν εμβολιμο υπέρηχο για την επόμενη Δευτέρα 🤣 Πάντως ο άντρας μου λέει ότι είναι καλό το ότι η γιατρός δεν έκρινε σκόπιμο να με δει νωρίτερα, σημαίνει ότι όλα τα βρήκε καλά. Με βολεύει αυτή η οπτική αλλά ο έξτρα υπέρηχος με βολεύει περισσότερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θέλω κι εγώ τα φώτα σας. Δεν ξέρω αν θυμάστε που σας έλεγα ότι συμπτώματα ζαλάδας, κούρασης κλπ γιόκ. Αντ'αυτού, από χθες έχω ενοχλήσεις, σαν τραβήγματα, χαμηλα στην κοιλιά κ στη μέση, σαν να μου έρχεται η περίοδος ένα πράγμα. Το έχει καμία? Είναι φυσιολογικό λέτε? Μόλις μπήκα 3ο μήνα, δεν ξερω αν παίζει ρόλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κορίτσια θέλω κι εγώ τα φώτα σας. Δεν ξέρω αν θυμάστε που σας έλεγα ότι συμπτώματα ζαλάδας, κούρασης κλπ γιόκ. Αντ'αυτού, από χθες έχω ενοχλήσεις, σαν τραβήγματα, χαμηλα στην κοιλιά κ στη μέση, σαν να μου έρχεται η περίοδος ένα πράγμα. Το έχει καμία? Είναι φυσιολογικό λέτε? Μόλις μπήκα 3ο μήνα, δεν ξερω αν παίζει ρόλο..

Πιστεύω ότι είναι φυσιολογικό.. Μεγαλώνουν όλα μέσα μας. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω νιώσει πονακια μόνο κάποια που ήταν τελικά του εντέρου. Βέβαια μου χει δώσει προγεστερόνη από την αρχή δεν ξέρω αν παίζει ρόλο. Ένα τηλέφωνο αν νιώθεις περίεργα δε θα ήταν κακό να το κάνεις στη γιατρό απλά να σου πει την γνώμη της. Αν και πιστεύω ότι όλα είναι καλά και απλά το έχεις στο μυαλό σου από χθες επειδή ένιωσες καλυτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Εγώ σκέφτομαι και νευριάζω λιγάκι που στην αυχενική δε θα μπορέσει να είναι και ο άντρας μου μαζί μέσα..

Δηλαδή οκ να είμαστε προσεκτικοί αλλά είναι ένα άτομο μόνο που θα είναι κ εκείνο με μάσκα...δεν είπαμε να φέρουμε όλο μας το σόι ..

Κι επίσης χτες και σήμερα έχω πααααρα πολλές ζαλάδες (ίσως να είναι από την τοση ξαπλα λόγω της αιμορραγίας,ίσως γιατί είναι σύμπτωμα) και σκέφτομαι κι αυτό...δηλαδή να μην έχεις έναν άνθρωπο μαζί σου..κι αγχώνομαι κι άλλο

Να ψαχνομαστε στα τηλέφωνα...γιατί εγώ θα πρέπει να ανέβω στον 2ο όροφο του νοσοκομείου και ο άντρας μου να μείνει κάτω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Vivi_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Εγώ σκέφτομαι και νευριάζω λιγάκι που στην αυχενική δε θα μπορέσει να είναι και ο άντρας μου μαζί μέσα..

Δηλαδή οκ να είμαστε προσεκτικοί αλλά είναι ένα άτομο μόνο που θα είναι κ εκείνο με μάσκα...δεν είπαμε να φέρουμε όλο μας το σόι ..

Κι επίσης χτες και σήμερα έχω πααααρα πολλές ζαλάδες (ίσως να είναι από την τοση ξαπλα λόγω της αιμορραγίας,ίσως γιατί είναι σύμπτωμα) και σκέφτομαι κι αυτό...δηλαδή να μην έχεις έναν άνθρωπο μαζί σου..κι αγχώνομαι κι άλλο

Να ψαχνομαστε στα τηλέφωνα...γιατί εγώ θα πρέπει να ανέβω στον 2ο όροφο του νοσοκομείου και ο άντρας μου να μείνει κάτω...

Που θα κάνεις την αυχενικη;; Αν τους εξηγήσεις ότι δε μπορείς να μείνεις μόνη λόγο της ζαλάδας;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Vivi_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Εγώ σκέφτομαι και νευριάζω λιγάκι που στην αυχενική δε θα μπορέσει να είναι και ο άντρας μου μαζί μέσα..

Δηλαδή οκ να είμαστε προσεκτικοί αλλά είναι ένα άτομο μόνο που θα είναι κ εκείνο με μάσκα...δεν είπαμε να φέρουμε όλο μας το σόι ..

Κι επίσης χτες και σήμερα έχω πααααρα πολλές ζαλάδες (ίσως να είναι από την τοση ξαπλα λόγω της αιμορραγίας,ίσως γιατί είναι σύμπτωμα) και σκέφτομαι κι αυτό...δηλαδή να μην έχεις έναν άνθρωπο μαζί σου..κι αγχώνομαι κι άλλο

Να ψαχνομαστε στα τηλέφωνα...γιατί εγώ θα πρέπει να ανέβω στον 2ο όροφο του νοσοκομείου και ο άντρας μου να μείνει κάτω...

σε καταλαβαίνω με τις ζαλαδες,σημερα ειμαι πιο χάλια εχω κ ζαλαδες κ αναγούλες στο τσακ ειμαι να τα βγάλω σημερα.καπου εδω αλλάζω εβδομάδα θα κλείσω την 6η αλλα δεν ξερω ποτε ακριβως ,μπορει απο αυριο ,μεχρι κ Πέμπτη, Παρασκευή πιστεύω.και εχθες με επιασε εντονη δυσπνοια, δυσφορία δεν μπορουσα να αναπνεύσω. το πάθαινα κ στις άλλες εγκυμοσυνες αλλα πιο μετα.μετα έκατσα καθιστή στο κρεββάτι ακουμπώντας πίσω κ ημουν καλυτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Vivi_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Εγώ σκέφτομαι και νευριάζω λιγάκι που στην αυχενική δε θα μπορέσει να είναι και ο άντρας μου μαζί μέσα..

Δηλαδή οκ να είμαστε προσεκτικοί αλλά είναι ένα άτομο μόνο που θα είναι κ εκείνο με μάσκα...δεν είπαμε να φέρουμε όλο μας το σόι ..

Κι επίσης χτες και σήμερα έχω πααααρα πολλές ζαλάδες (ίσως να είναι από την τοση ξαπλα λόγω της αιμορραγίας,ίσως γιατί είναι σύμπτωμα) και σκέφτομαι κι αυτό...δηλαδή να μην έχεις έναν άνθρωπο μαζί σου..κι αγχώνομαι κι άλλο

Να ψαχνομαστε στα τηλέφωνα...γιατί εγώ θα πρέπει να ανέβω στον 2ο όροφο του νοσοκομείου και ο άντρας μου να μείνει κάτω...

Τα νοσοκομεία μόνο το έχουν αυτό το πρόβλημα γτ στα ιδιωτικά ιατρεία αφήνουν 2 άτομα και κανονίζουν έτσι τα ραντεβού ώστε να μην υπάρχει άλλος στο χώρο γενικά. Και φοβάμαι ότι αν πεις ότι ζαλίζεσαι και θες τον άντρα σου, πάλι όχι θα σου πουν κ θα σε βάλουν σε καροτσάκι να σε σπρώχνει νοσηλεύτρια...Είναι πολύ άγρια τα πράγματα στα νοσοκομεία αυτότον καιρό δυστυχώς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και εγω έχω καμία φορά κάθομαι το μετράω αλλά όχι συνέχεια βέβαια μετά την καμπύλη σίγουρα θα θέλει κάθε μερα τι ώρα σου έχουν δώσει για μια ώρα μετά το φαγητό ; Εμένα η ενδοκριλογος που είπε πει μέχρι 120 ο γυναικολογος ο ιδιώτης μου είπε εντάξει δεν είσαι μηχανή είναι δύσκολο όποτε μου είπε μέχρι 140 αλλά μην είσαι μετά από κάθε γεύμα 140 
    • Αχ κι εμείς με τις δουλειές παλεύουμε..δεν μπορείς να κάνεις κάτι ιδίως όταν δουλεύεις ως υπάλληλος, να προσπαθείς μόνο και θετική σκέψη! Ελπίζω όλα να πάνε καλά!
    • Σαν εκδρομή δεν μπορω γιατί δεν έχω το χρόνο ο αντρας μου θα δουλεύει όποτε θα πρέπει να γυρίσω πίσω να μην αργήσει στην δουλειά του και επισης θα έχω το παιδί στην πεθερά μου όποτε θα πρέπει να γυρίσω πίσω να πάω στο παιδι.. αχ μπερδεμένα είναι τώρα όλο αυτό αλλά θα το σκεφτώ μετά 
    • Μην αγχώνεστε όμως για την εξέταση, καλύτερα να ξέρετε για να πάρετε τα μέτρα σας αν χρειαστεί! Αν μπορεί να σας συνοδεύσει κάποιος θα ήταν καλό γτ θα περνάει ευχάριστα η ώρα, που θα κάτσετε πολύ, και θα μετριαστεί το άγχος!
    • Κορίτσι μου εμείς εδώ είμαστε όποτε είσαι έτοιμη να μας μιλήσεις εμείς θα είμαστε εδώ για εσενα να σε ακούσουμε προσπάθησε για αρχή  να ηρεμήσεις και εγω είμαι στην τσίτα αυτές τις μερες γιατί έχει κάτι θέματα ο αντρας μου με την δουλειά του και έχω στεναχωρηθεί φοβαμαι μην το καλοκαίρι μείνει χωρίς δουλειά και έχω πιεστεί προσπαθω να μην το δείχνω αλλά με έχει ρίξει αρκετά ψυχολογικά 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...